ijnsburg is fijn dorp om te en KVP-motie zorgt voor probleem in Sassenheimse raad tATWUKSE PADVINDERSGROEPEN OP DE WIP BEZORGER Secretaris A.G. Geelhoed bij vertrek naar Steenwijk: SDV zoekt leden TOP HEEFT EEN SPONSOR LEIDSCH DAGBLAD RABO-Lisse [DERDAG 30 AUGUSTUS 1973 SASSENHEIM De 'probleemlo- vergadering van de Sassenheim- l71j> gemeenteraad, leek gisteravond in toch nog een opwindend slot te ijgen. Bij het beroepschrift van de n ier P. M. Schrama tegen het wei bouwvergunning, |am de fractie van de KVP. de ootste in de raad van Sassenheim, motie die duidelijk inging jgen het college-standpunt. Een mo- die, mede door het feit dat gis- 7i ra vond niet minder dan vier raads- ji ien afwezig waren naast wet- der Mazee, die herstellende is dat prot. chr. raadslid Van Biezen, Rotteveel en D'66-man Jontfoort een uitstekende kans jaakte te worden aangenomen. Im- de (resterende) vijf mans fractie van de KVP kondigde ook P. v.d„A.-lid Pim Hulsbergen aan vóór de motie te zullen stemmen. Vol doende om met zes tegen vijf de meerderheid te behalen. De motie, om de mogelijkheid van het gemeentebestuur te openen vol gens enkele regelingen vooruit te kunnen lopen op nieuwe bestem mingsplannen en door middel van voorbereidingsbesluiten de nu ge weigerde bouwvergunningen te ver lenen, haalde het gisteravond even wel opnieuw niet. Omdat de KVP- fractie na een debat met Babyloni sche spraakverwarring en een ver zoek om schorsing door prot. chr. raadslid Van der Fange, overge nomen door KVP-fractieleider Ver- degaal, uiteindelijk zich tevreden wil de stellen met een vage toezegging van het college, dat dit een stuk over deze materie en de daaraan verbonden problemen zou produce- re en op een van de eerstkomende vergaderingen aan de orde te stel len. De KVP ging hiermee akkoord, terwijl ook het voorstel van het colle ge het beroepschrift van de heer Kramer, wonende aan de Van Heem strastraat 34 (hij wildde de be staande achteruitbouw vergroten, maar dit was in strijd met het vige rende bestemmingsplan van 1960, red) te verwerpen, werd overgeno- De KVP-fractie miste daarmee gisteravond een ook politieke kans voor eigen doel. Al enkele raadsver gaderingen achtereen heeft de raad duidelijk moeilijkheden het college in de zaken met betrekking tot het wei geren van bouwvergunningen te vol gen. De zaak van de heer Kramer was de vierde op een rij. Mét de eigen wethouder Mazee in de zie kenboeg én een zekere meerderheid in de gedecimeerde raad zou aanne ming van de motie de fractie van de heer Verdegaal alleen maar goed hebben gedaan. Na een schorsing van een kwartier --de weinig om het lijf hebbende vergadering duurde mede hierdoor nog tot bij half elf -- waarin Verdegaal ook nog van bui ten af om (telefonische) raad vroeg, trok de KVP de motie alsnog in in afwachting van de vage toezeggingen van het college. P.v.d.A.-man Huls bergen, die zich zonder meer achter de KVP-motie opstelde: 'Het is jam mer dat de motie werd ingetrokken. Het zou gewoon eens goed zijn ge weest, wanneer er vanuit de raad ook krachtig tegenspel werd gebo den. We hebben het al enkele raads vergaderingen lang over deze zaken gehad, maar er verder niets aan ge daan.' De motie, de schorsing en het de bat over deze zaak, vormde een uitschieter in de verder kalm ver lopen vergadering, waarin VVD'er G. C. Ciggaar als opvolger van nestor T. Platje werd beëdigd, en verdei* alle voorstellen zonder wijzi gingen werden aangenomen. De heer Ciggaar werd direct ook benoemd in de commissie voor financiële aange legenheden en die voor strafveror deningen. terwijl zijn "VVD» partyge- noot Rotteveel een plaatsje kreeg in de commissie verkeersaangelegenhe- den en in het algemeen bestuur van het gas- en watervoorzieningsbedrijf voor de Bloembollenstreek (.vacatures T. Platje). Veel discussie ontlokten de overige agendapunten ook niet. Bij het voorstel tot stichting van 'n nieuwe kleuterschool (indien de fi nanciering van deze kapitaalsuitga ve is verzekerd kan er eerst een aanvang mee worden gemaakt, red) en de benoeming van vakonderwij zers was er enige (weer) spraak van resp. de heer Dreef (prot chr) en mej. Gouverneur. De laatste drong aan op verlenging van de huidige re geling met een jaar voor de bijzon dere scholen omdat byv. de St. An- naschool reeds over meer vakleer krachten beschikt, dan in de nieu we ontwerpregling mogelijk wordt gemaakt. Een suggestie overigens, die niet werd aangenomen. Door de gisteravond door de ge meenteraad ook goedgekeurde ver koop van de rioolzuiveringsinstalla tie aan het Hoogheemraadschap van Rijnland, is er voor de gemeente Sassenheim verder ook een grotere financiële ruimte ontstaan. Met de straks terug te ontvangen gelden met betrekking tot het bouwrijpma- ken van de grond (het kredietvoor- stel werd aangenomen) ziet de toe komst er voor Sassenheim niet he lemaal triest uit, hoewel er van de zijde van het college geen enkele mededeling nog kon worden gedaan over de eventuele besteding van de gelden. Verrassend genoeg bleef gis teravond ook de discussie over de gymnastieklokalennood in Sassen heim 'n in vele opzichten heeft hang ijzer, achterwege. SASSENHEIM De Sassenheim se damvereniging SDV hoopt vol gende week met een „bliksemstart" probleemloos aan het nieuwe dam- jaar 1973-1974 te kunnen beginnen. SDV, dat opnieuw met twee tien tallen heeft ingeschreven voor de competitie van de Leidse Districts Dam Bond (LDDB), hoopt tijdens de eerste speelavond van dit seizoen Gemeentesecretaris A. G. Geelhoed (42), die vrijdag voor het laatst zetelt in zijn kamer links van de ingang van het Rijnsburgse raadhuis. Hij is met ingang van 1 september benoemd tot secretaris van Steenicijk in Overijssel, een gemeente met 20.000 inwoners, dus het dubbele van Rijnsburg. le werken IJNSBURG „Moet dat nu persé? Niet de man, die gaat is belangrijk, maar de men- :n die blijven". Deze woorden komen uit de mond van Rijnsburgs gemeentesecretaris G. Geelhoed (42) als we in zijn kamer, links naast de ingang van het fraaie raad- lis, een gesprek willen aanknopen over zijn ruim tienjarige Rijnsburgse ambtelijke pe- Sode en zijn vertrek naar Steenwijk, waar hij met ingang van 1 september is benoemd dt secretaris. „Ik ervaar het als een onredelijkheid, dat bij een jubileum of afscheid, lak het apparaat, dat achter de bewuste man zit niet wordt genoemd. Die mensen dikwijls veel belangrijker. Stel je voor, dat eens al mijn medewerkers(sters) achter 7,:ze muren zouden vertrekken,-wat zou ik dan alleen nog kunnen uitvoeren. Nu ga ik we.g straks komt er een Mcler op mijn plaats en het werk bt dooi*. Het zijn bepaald niet al- i n de "hogen" die van RLjnsburg a >ben gemaakt wat het nu is. We J mden samen een hecht en fijn >Jm: het dagelijks bestuur, de raad. administratie, de technische- en tendienst en allen, die op eniger wijze in het belang van de ge- arte werkzaam waren of zijn". Hoge woord is er uit. Bepaald erwachts kwam het niet voor ons dens vroegere gesprekken was 5 al duidelijk geworden, dat oor Combee )tc in Holvast retaris Geelhoek enorm veel ardering heeft voor allen, van t og tot laag, die in Rijnsburgse ge- I entedienst werkzaam zijn. Door intensieve samenwerking en door teamgeest en inzet is het dorp voornamelijk bloemenkwekers -handelaren uitgegroeid tot wat m Geelhoed te citeren: "Rijns- is een dorp waar het goed is te ien en te werken. Een dorp van nsen, die er keihard tegenaan wil- die als hun devies hebben en woorden, maar daden". Daar- ga ik hier met pijn weg. Er wa twee redenen: als ik promotie de maken moest ik het nu doen mijn leeftijd betreft en ik wilde eens uit die drukke, jachtende ndstad weg. Daarom heb ik zeer rast naar het oosten van het land gesolliciteerd. In Steenwijk werd ik gekozen uit veertig gegadigden. Het is een gemeente met ruim 20.000 in woners - het dubbele van Rijnsburg - en het vervult een streekfunctie. Ik ken Steenwijk niet. Eén keer in mijn leven ben ik er tijdens een vakantie doorgekomen". Grensdorpje Secretaris Geelhoek (geboren in het Zeeuws-Vlaamse grensdorpje Koewacht en op 1 augustus 1953 in het Zeeuwse Koudekerk als ambte naar begonnen (werd met ingang van 1 Januari 1963 tot chef van de af deling financiën van de Rijnsburgse gemeentesecretarie en tevens tot lo- coseoretaris benoemd. Hij volgde op 16 december 1964 gemeentesecreta ris .J J. Geldhof op, die in gelijke functie in Hoogeveen was benoemd. Toen Geelhoed in Rijnsburg kwam telde de gemeente tegen de 7000 in woners en nu zijn het er ruim 10.000. Door de grenscorrectie met Oegst- geest in 1966 kwamen er zo'n 800 bij en sindsdien is Rijnsburg door het realiseren van de plannen „West" en "Frederiksoord" dermate ge groeid, dat nog niet zo lang geleden de grens van 10.000 werd overschre den. Zegt Geelhoed nadrukkelijk: "Er is hier in die tien jaar heel wat ge beurd. Men is in Rijnsburg zeer on dernemend. Het gemeentebestuur heeft grote daadkracht aan de dag gelegd. Er is geweldig aan getrokken op allerlei gebied. Niet in het minst op dat van de woningbouw. Zelfs wel eens zo, dat het extra inspanningen vergde het administratief allemaal bij te houden. Ik mag gerust stellen, dat het aanzien van Rijnsburg is in de na-oorlogse jaren verfraaid. In de crisisjaren begon men hier met de bloementeelt. Het was daardoor geen vetpot. Er heerste dikwijls ar moe. Het dn stand houden van het bedrijf kwam op de eerste plaats en de woonomstandigheden werden naar de achtergrond gedrongen. Daarin is thans gelukkig verandering geko men. In niet onbelangrijke mate dankzij de initiatieven van het ge meentebestuur. Het is een fijn dorp geworden.". Secretaris Geelhoed heeft met zo'n zeventien medewerkers (sters» tot nu toe de secretarie "gerund". Zon der meer betreurt men het. dat hij naar Steenwijk gaat. Hij was een goed chef om onder en mee samen te mogen werken. Natuurlijk gunt men •hem deze promotie van harte. .,HiJ heeft het verdiend", zegt men. Ook buiten de kring van het raadhuis en alles wat erbij hoort ziet men Geel hoed node gaan. De scheidende secretaris heeft zijn activiteiten bepaald niet alleen be perkt tot het "huis van de gemeen te". Hij heeft zich steeds op het standpunt gesteld, dat hij ook eens buiten zijn werk moest kijken. Dus buiten het ambtelijke om iets te doen in het belang van de gemeen schap. Ruim 8 Jaar was hij penning meester van de Stichting "Rijns- burg's Bloemencorso", hij is 4 jaar secretaris geweest van de Chr. Pe dagogische Academie in Oegstgeest. diende de Stichting Bejaardencen trum "Avondzon" 7 jaar als secre taris. was vele jaren lid van het alge meen bestuur van de Bestuursschool Zuid-Holland en was secretaris van het comité "Stichting Zwembad Wa- terbos". welke laatste functie hij echter meer ziet als een verlengstuk van zijn werk. Wanneer Wanneer we de vraag op maandag 3 september, zoveel nieuwe leden te kunnen verwelko men, dat het huidige aantal van 20 zodanig wordt vergroot, dat ook eventueel verhinderde spelers geen gevolgen voor de twee tientallen heb ben. „Het aantal van twintig is ei genlijk te weinig", zegt men bij S. D.V.". om met twee teams in te schrijven. Je hebt bij ziekte of afwe zigheid van enkele leden geen reser ves achter de hand en dan moet ie incompleet aantreden. Lukt het er voor de competiestart nog vijf, zes le den bij te krijgen, dan zitten we goed". Die eventuele nieuwe leden zijn maandag 3 september van harte welkom in een van de zalen van het Bruine Paard, waar SDV zijn club avonden afwerkt. Iedereen kan er langs komen en eventueel een on derling partijtje spelen. De SDV-le- den gebruiken deze avond ook als laatste voorbereiding op de compe titie. die voor het eerste tiental op 10 september in Sassenheim begint met een thuiswedstrijd in de eerste klas se tegen het reserve tiental van Samen Sterk uit Hazerswoude. SDV [2 speelt het eerste duel op woens dag 12 september bij WDG 2 in Was- SASSENHEIM De het afgelo pen seizoen zowel op het veld als in de zaal (micro) naar de tweede klas se gepromoveerde Sassenheimse korfbalvereniging TOP is erin ge slaagd om voorlopig voor de periode van een Jaar een sponsor aan te trekken. Het is het makelaarskan toor Zwaan, dat de selectie van de Sassenheimse roodwitten in het nieuwe trainingspak heeft gezet en er via een geldbedrag voor zorgt dat training en begeleiding kan worden verbeterd. TOP, dat op een langdu riger verbintenis hoopt na dit Jaar, heeft al geruime tijd naar een spon sor uitgekeken. Mede door de dit jaar gerealiseerde bouw van een eigen kantine kan de vereniging deze ex tra steun goed gebruiken. stellen welke van die buiten ambte lijke functies hem het meest trok zwijgt Geelhoed even. Dan zegt hij: "Eigenlijk allemaal, maar het meest van allen toch dat penningmeester schap van het corsobestuur. Een fijne groep mensen en een hecht team. Zonder uitzondering stond iedereen voor zijn taak. Niemand liep er de kantjes bij af. t Kost me wel moeite uit dat stichtingsbestuur te moeten treden. Maar ja, dat is nu eenmaal de consequentie van het aanvaarden van die betrekking in Steenwijk. Ik heb me bewust van alles hier in Rijnsburg met ingang van 1 septem ber losgemaakt. Daarom ga ik 15 september ook niet mee naar Ham burg als daar het Rijnsburgse corso rijdt. Wel hoop ik nog vaak in dit bloemendorp te komen. Mijn vrouw en ik en de kinderen hebben er goe de vrienden. Mevrouw W. Geelhoed-Helmstrijd is reeds met haar 13-jarig dochtertje naar Steenwijk vertrokken. Of beter gezegd naar het Drentse Vledder. zo'n tien kilometer van de nieuwe woon- en werkgemeente van het ge zin gelegen. Dat is gedaan om het dochtertje een niet al te grote ach terstand op school te laten oplopen. „Ze was leerlinge van de afdeling atheneum van het Oegstgeester Rijn lands Lyceum," vertelt vader Geel- hoed„„Daar in Steenwijk werken ze met andere studieboeken. Dus was het beter dat ze meteen naar de nieuwe school ging. We zaten echter met het probleem, dat het huis nog niet klaar is. Dat is hopelijk eind september het geval. Toen hebben we besloten op een camping in Vledder een caravan te huren. Zodoende kon mijn dochtertje direct bij het begin van het nieuwe schooljaar naar de nieuwe school. Met m'n jongste doch tertje van 10 jaar ben ik nu nog in Rijnsburg. Wij gaan zaterdag naar Vledder. De anderen komen vrij dags nog even terug voor het af scheid, 's middags van de raad en alle werkers in gemeentedienst en 's avonds van half acht tot half ne gen van de bevolking. Na de laatste handdruk op die avond is het tijd perk Rijnsburg voor ons afgesloten. We hebben hier goede jaren gehad. Mijn vrouw was presidente van de Vereniging van Chr. Kleuterscholen en bestuurslid van de V.V.V. en ze heeft tot de fusie van het maat schappelijk werk in de Duinstreek de Hervormde Gezinszorg als pen- ningmeesteresse gediend. Nu gaan we aan een nieuw hoofdstuk van ons le vensboek beginnen. Graag wens ik Rijnsburg en de Rijnsburgers op de valreep voor ons vertrek het goede toe. In alle opzichten". ÉATWIJK AAN DEN RIJN navond zal tijdens de raadsver- iering het nieuwe onderkomen i de Katwijkse padvindersgroepen sprake. De raad zal dan zijn fiat eten geven aan het voorgestelde bouwingsplan van de reeds aan- »chte bollenschuur bij de Zwarte- n de BV Verenigde Bollen Ituren in Noordwijk. Deze ver- izing is noodzakelijk gebleken, om- het oude Notarishuis het predi- it „onderkomen" niet meer ver inde. Het gebouw verkeert in zeer slechte staat en is een rechtstreeks gevaar voor de kinderen. De slopers gaan spoedig aan het werk op dit terrein. De grond is gekocht dooi de Katwijkse RABO-bank, die er op korte termijn een nieuw bankgebouw wil gaan bouwen. Voor de bollen schuur is èen bedrag van f 129.000 genoemd om de vernieuwingen en veranderingen aan te brengen. Daarbij wordt gedacht aan toilet ten, douchecellen, herziening van de C V-installatie, brandveiligheids maatregelen en enkele buitenvoor zieningen. De raad zal vanavond tevens zijn goedkeuring moeten geven aan de rente- en aflossingsregeling van een door de padvinderij aangegane le ning, een subsidie in eens van 15.000 gulden en een jaarlijkse subsidie ter waarde van de rente en aflos sing. Bij de provincie zal worden ge tracht eveneens een subsidie van vijftien mille te krijgen. Als deze punten allemaal worden goedge keurd, zal de padvinderij straks een juweel van een clubgebouw gaan be- Voor ons agentschap Rijnsburg vragen wij een Aanmelden na 5 uur bij mevr. van Dijk, Boslaan 207, Rijnsburg. trekken. Desondanks heerst onvrede bij diverse ouders, die de af stand naar en de omgeving van het gebouw vooral in de wintermaanden, als het al vroeg donker is, bezwaar lijk vinden. LISSE In gebouw Rehoboth werd de tweede statubiair verplichte verga dering gehouden in verband met de Statutenwijziging van de Coop. Raif- feisenbank te Lisse, welke wijziging gevolg is van het feit, dat de lande lijke Bankinstelling Coöp. Raiffeis- senbank en Coöp. Boerenleenbanken gefuseerd zijn, welke fusie ook ge volg heeft voor deze bankinstelling te Lisse. Na opening van de verga dering door de voorzitter, de heer Th. E. A. van Werkhoven, werd de goed keuring van de Statutenwijziging aan de orde gesteld. Met instem ming van alle aanwezigen werden de wijzigingen aanvaard en zal dien tengevolge nu ook de bankinstelling Lisse officiéél als "RABO-BANK" bekend staan. Op een vraag der aan wezigen omtrent de rentevoet welke door de Rabo-Bank gevoerd wordt werd medegedeeld, dat de renteper centages in gunstige zin vergelijk baar zijn met andere bankinstellin gen, hetgeen door het bestuur met enkele cijfers werd aangetoond. Op 15 september zullen de deuren van het notarishuis voor goed dicht gaan. Tot de in gebruikneming van het nieuwe onderkomen, zullen de padvinders gastvrijheid genieten in het gebouw aan de Voorstraat. Van het haring- en visfront KATWIJK 30/8 Haringafslag IJM 9 248 ka: KW 81 1468 emmers, KW 49 2400 emmers Prijzen: steur- haring 6880; emmers 9.2011.20 per kisten kabeljauw; 8 kisten wijting; 513 kisten schol; 41 kisten schar; 998 kisten haring; 86 kisten makreel; 261 10.06: kim. tong 11.2910.69; tong 1 10.38—9.90; tong 2 8.75—7.94; tar bot 9.358.85: zalm 669. Per stuk: haai 150110. Per 50 kg: tarbot 320— 156; griet 214—150; kabeljauw 2 152— 120; 3 127—115: 4 110; 5 76—75; schol 1 127—86; 2 117—84; 3 120—79; 4 84—63; schar 77—51; wijting 3 74—45; 7065; rode poon 77- gen werd te IJmuiden besomd: UK Gemeente Katwijk Bestemmingsplan Molenblok-Zuid le herziening. De burgemeester van Katwyk maakt ingevolge het bepaalde in artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat met ingang van 3 september 1973 voor een ieder gedu rende één maand ter gemeentesecre tarie (kamer 12) ter inzage ligt het besluit van gedeputeerde staten van Zuid-Holland van 8 augustus 1973, B. no. 14594 (le afd.), G.S. no. 206. houdende de goedkeuring van het mede ter inzage liggende bestem mingsplan Molenblok-Zuid - le her ziening. zoals dat door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 1 maart 1973 werd vastgesteld. Aangezien niemand zich met be trekking tot dit bestemmingsplan met bezwaren tot de gemeenteraad of gedeputeerde staten heeft gewend zijn alleen de gemeenteraad en de in specteur van de ruimtelijke orde ning bevoegd gedurende bovenver melde termijn bij de Kroon beroep in te stellen. EB 28 4.500; HA 7o Katwyk. 30 augustus 1973 1.400; VD 6 5.200: 9 3.240; 15 1.560: 7.760; YE 25 LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B V Witte SingeJ 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur: Han Mulder Maandabonnement f 9.28 Kwartaalabonnement 127.45 Per post f29.85 Losse nummers f 0.40 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bil automa tische overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten. Zaterdag tot 18.00 uur. Telefoon 01710-°0500 Nabezorging tot 20.00 uur Burgerveen. Hlllegom. linnen. Katwilk aan serbroek. Nieuw Ven; Noordwijk Binnen. Noordwilk Zee. Noordwljkerhout. Postbrug. Rljnsburg Sassenheim Valken burg. Correspondenten: Hlllegom: P vaD Hove, Tweede Loosterweg t25 Hlllegom tel wlik a d Rlin tel 01718-16657 Katwijk aan Zee: Voor oerlchten en verenlgingsnleuws. agent A van Duyvenbode, Prinses Beatrix, laan 51. Katwilk aaD Zee tel laardenflat "Eikenhorst" Eiken laan 204. Lisse Noordwilk: J van Egmond, Nlc Barnhoornwee 22 Noordwilk tel 01719-3986 Noordwilkerboot: J. Bouwmeester Remmelzwaal, Jullanastraat 3A Noordwllkerhout. tel 02523-2685 Kijnsharg: E Bousle. Job Frtso- DlantsoeD 14 Rltnsbure tel 01718 -74006 Sassenheim: A. Onvlee-Van Bu- rink. Willem de ZwllgerlaaD 12 Sassenheim tel 02522-11867 Valkenhars: O. A Blnnendllk- Hagenaara. Frankenburg 21 Val kenburg tel 01718-12184 Voorhout: L. van der Blom Rllns- bureerwea 26 Voorhout tel 02522 -12206 Bloemen: A Gel Ion, Ultermeer 86 02621-14674 Parlevllet. Orieplaa- Katwllk aar» Zee tel 01718-12243 Verspreidingsgebied overige edi ties: Lelden Aiphen aan den RÜd en omgeving

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3