Voordwijkerhoutse bejaarden blij net bouw r an 119 foningen ASSISTENT Fraai complex met dienstencentrum in Victor III Chemische Industrie KATWIJK BV ette jongens I. H. v. Tongeren Canite Tuba STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK Uw kutdefcejt otï/c S/?aAen ERpAG 18 AUGUSTUS 1973 STREEK IOORDWIJKERHOUT De belangstelling van de Noord- kerhouters voor één van de bejaardenwoningen, die mo- iiteel in opdracht van de Stichting Bejaardenhuisvesting in jrdwijkerhouts nieuwste uitbreidingsplan Victor III aan de arenlaan worden gebouwd is zeer groot. Eind van dit jaar nt de eerste van de drie flats van drie etages met elk 21 wo gen gereed. De eerste inschrijvingster mijn eindigde gisteren toen bleek, dat er reeds zoveel gegadigden waren, dat het Je complex 119 woningen nagenoeg is volgeboekt als de [rijzingscommissie alle aanvragen honoreert en niemand i terugtrekt. Projectleider C. J. Heijnen (44) kennelijk vol- nover dit succesje: „We hebben een dikke honderd inschrij ven binnengekregen. Voornamelijk van bejaarden uit Noord- terhout zelf en ook een aantal uit De Zilk. Daarnaast was er aantal, dat hier vroeger heeft gewoond of kinderen in irdwijkerhout heeft wonen en verder nog enige van mensem omliggende plaatsen, die gemeend hebben een gokje te ten wagen. Iedereen, die belangstelling voor zo'n woning ft getoond, zal worden bezocht door een rapporteur om te tten beoordelen of men aan de normen voldoet". jaar van voorbereiding zijn «vooraf gegaan voor op 21 de* ir 1972 de eerste paal kon wor- a voor het bejaardencom- Puyckendam". Een jaar later de eerste 21 woningen reeds i worden betrokken en in de wan 1974 zullen de overige 93 aevelijk worden opgeleverd, 't ilex bestaat uit drie flats van tages met elk 21 woningen, een nnige flat van 7 etages met op tage 8 woningen en een dien- ntrum met een dienstenwoning Combee ■folvast logeerkamers. Het project ïtworpen door het bekende architectenbureau Paardeko- irnhoorn B.V., dat er zeker er mee zal inleggen. De bouw uitgevoerd door het Bouwbe- Beugelsdijk Noordijk B.V. Er met voortvarendheid en vooral de bouwvakvakantie met een ïum aan personeel gewerkt om Jogelijk te trachten het gehele x in september 1974 op te kun- :ctleider «üeider van het Dienstencen- Heijnen, afkomstig uit Rot- i waar hij werkzaam was als werker, kwam 1 december aar Noordwijkerhout om het wider de bejaarden op te zetten, s voor het eerst, dat hij zich i sector ging bewegen, 't Be rn uitstekend in deze landeiij- In deling ADVERTENTIE ke gemeente met z'n bloembollen- en bloemencultuur aan de voet van de duinen. Hij en zijn vrouw hebben in die aoht, negen maanden dat ze zich Noordwijkerhouters mogen noe men, al veel contacten, zeer goede zelfs, gelegd. Vooral met de „boven- de-vijf-en-zestigers". in de gemeen schap. Als straks het dienstencen trum klaar is zullen zij van daaruit optimaal gestalte kunnen geven aan het werk onder deze belangrijke ca tegorie van mensen uit de Noordwij- kerhoutse samenleving. De Stichting Dienstencentrum en de Stichting Bejaardenhuisvesting Noordwijkerhout werken hand in hand samen. Ze vullen elkaar, om het zo maar eens te zeggen in alle opzichten aan. Ook het gemeentebe stuur en vele andere instanties heb ben er niet geringe mate toe bijge dragen, dat dit erkelijk fraaie com plex van de grond kon komen. Alle maal met het ene doel voor ogen: het welzijn van de bejaarden zo goed mogelijk te kunnen verzekeren. Ge dachtig aan de spreuk „Concordia Res Parvae Crescunt, wat in doodge woon Nederlands wil zeggen „Eens gezindheid maakt kleine zaken groot". Om nog even op die bejaarden woningen terug te komen. Ze be staan uit een ruime woonkamer van 6,57 bij 3,87 meter met een legkast, een slaapkamer van 5.15 bij 2.70 me ter met leg- en hangkast, een keuken van 2.32 bij 2.46 meter met betegelde wanden en luxe inrichting, een dou che-toiletruimte van 2.72 bij 1.11 me ter met complete douche-garnituur en wastafel met warm en koud wa ter, een bergdngs-hobbyruimte van 2.72 bij 1.08 meter, een entree en hal van 1.39 bij 2.32 meter en een balkon Pr. Hendrikkade 11 - Katwijk aan Zee fcr de afdelinq administratie vragen wij zo spoedig een die zijn militaire dienstplicht heeft vervuld, in het bezit van ulo-diploma, pralctijkdiploma boekhouden. De werkzaamheden bestaan uit de behandeling en boeking van stukken voor de financiële en voorraadadminstratie. Wij bieden een werkkring met afwisselend werk in een klein team, goede salariëring en secundaire arbeidsvoorwaarden, licitaties schriftelijk richten aan de personeelschef van l bedrijf of telefonisch 0171813541 toestel 5 of ivonds na I 8 uur 01 71 8—12913. ADVERTENTIE 'raagd voor de bakkerij. Aanmelden dagelijks 'ordstraat 1 - Katwijk aan Zee - Tel. 0171815544 Met de bouw van het bejaar dencomplex "Puyckendam" 119 woningen en dienstencervrtum van 2.62 bij 1.30 meter bereikbaar via de slaapkamer. Alle vertrekken worden centraal verwarmd, er is een intercom-installatie, waarmee ge sprekken met de centrale van het dienstencentrum steeds mogelijk zijn, er komt een drukknop-alarm-instal latie in slaapkamer en doucheruimte en men heeft de mogelijkheid tot aansluiting op het net van de tele foon en de kerktelefoon. Over de huurprijs kan nog niets definitiefs worden gezegd, omdat nog weinig bekend is over de hoogte van de rijkspremiebeschikking, de service kosten, de verzekeringsbedragen en de verwarming. Daar de huurprijs echter voor de meesten aanzienlijk hoger zal komen te liggen, dan men gewend is, zullen zij, die dit bedrag niet kunnen opbrengen, een beroep kunnen on op de Algemene Bij standswet. Het gemeentebestuur heeft namelijk meermalen nadrukke lijk laten uitkomen, dat financiële problemen geen reden mogen zijn om te menen geen aanspraak te kun nen maken op een beschutte wo ning. Bij de toewijzing zal uitslui tend worden nagegaan of en in hoe verre de betrokkene beschutte huis vesting nodig heeft om zijn zelfstan digheid beter te kunnen bewaren. Dienstencentrum Naast die bejaardenwoningen vormt het dienstencentrum een be langrijk onderdeel van het bejaar- denwerk in Noordwijkerhout en Juist daaraan zal projectleider Heijnen al zijn krachten gaan geven. Het doel van de stichting Dienstencentrum is de zelfstandigheid van alle bejaarden in Noordwijkerhout te bevorderen en daartoe de nodige aanvullende dien sten te verlenen. Dat centrum zal in directe verbinding staan met de be jaardenwoningen. Er zijn in gesitu eerd ruimten voor vrijetijdsbesteding voor bejaardengymnastiek, voor ont vangst en voor de administratie met spreekkamers, een recreatiezaal, een ruime keuken van waaruit de warme maaltijden-voorziening zal geschie- in Noordwijkerhout ivorden goede vorderingen gemaakt. Eén flat in drie bouwlagen met totaal 21 wo- den, sanitair- en garderoberuimten en was- en badgelegenheid, logeerge- legenheid voor gasten van bejaarden, kamers voor directie en voor de afde ling fysiotherapie en woongelegen heid voor de projectleiding. Heijnen nadrukkelijk: „Dat dien stencentrum is er dus niet alleen voor hen, die in het bejaardencom plex wonen, maar voor alle bejaar den van Noordwijkerhout. Een be langrijke zaak, dunkt me, want het is de bedoeling ook diensten te ver lenen aan hen, die nog in hun eigen woning vertoeven. Ze kunnen alle maal van onze hulp gebruik maken en het centrum beschouwen als ont moetingsplaats. Hebben ze vragen, bijvoorbeeld als ze graag huishoude- ningen hoopt men dit jaar in ge bruik te kunnen nemen. In de loop van 1974 volgt successievelijk lijke hulp ontvangen, over bijstand en het verstrekken van warme maal tijden, dan kunnen ze altijd bij ons terecht. We zullen de belangen van de .,65-plussers" zo goed mogelijk trachten te dienen. Dat is onze op dracht en die hopen we met mede werking van organisaties, die gericht de overdracht van de andere wo ningen en de ingebruikneming van het dienstencenrtum zijn op het welzijn van onze gemeen schap en van vele vrijwilligersopti- maal te kunnen realiseren, en boeiend en ook dankbaar werk. Iets te kunnen en mogen doen en te mo gen betekenen voor de oudere gene- tie uit onze dorpsgemeenschap". ADVERTENTIE LATER ZIJN ZE ER U DANKBAAR VOOR. Ook voor hen leidt de weg naar grotere welvaart via het geregeld sparen (ook van kleine bedragen) bij de de spaarbank die U, behalve een hoge rente, de grootst mogelijke veiligheid biedt. Een sociale instelling ZONDER winstoogmerk. OUDEREN, hebt U al kennis gemaakt met het ALGEMEEN PREMIESPAARPLAN met een premie van 20% Nadere inlichtingen op onze kantoren. Katwijk aan Zee: Princestraat 26 W. de Zwijgerlaan 59 School Suurmondstraat 1 Katwijk aan den Rijn: Asterstraat 144. Melle 45 jaar in wafels en oliebollen KATWIJK Het wafel- en oliebollenbedrijf van "Nelle de Vries", viert vandaag in Kat wijk aan Zee haar lustrum. Op deze dag brengt het bedrijf van Melle reeds 45 jaar lang haar koopwaar aan de man Melle de Vries is in Leiden en verre omtrek een begrip gewor den. In 1928 begon hij met zijn bedrijf, het waren jaren van hard werken en zonaer vaste woonplaats. De kwaliteit van zijn produkten was van dien aard. dat hij een veel gevraagd man werd op markten en ker missen. 's Winters was hij een trouwe bezoeker van de Leid- se markt, terwijl hij in de zo mermaanden op het Emmaplein te Katwijk aan Zee stond. In oe loop der jaren werd het bciiljf uitgebreid met nog eens twet- mobiele wagens, deze nekken steeds van stad naar dorp of omgekeerd. Melle de Vries, hij heeft 4 kinderen, was overgelukkig toen in december 1967 zijn doch ter Willy de zaak wilde voort zetten. Hij was genoodzaakt het rustiger aan te gaan doen tn verband met zijn gezondheids toestand. In een gesprek met zajn dochter Willy (gehuwd en een kind), kwam duidelijk de bewondering voor haar vader naar voren. Zij weet te vertel len dat het een hard beroep is. vaak wordt er tot 's avonds laat nog gewerkt", maar alle eer komt toch mijn ouders toe, ik heb het toch wai gemakkelijker, vooral als ik de naam Melle de Vries noem. de deuren staan dan wagenwijd voorn mij open" Melle de Vries momenteel -vo >n- achtig in Leiden, komt vandaag naar Katwijk Zee, om dit 1 is- trum samen met zi|n dochter Willy en zeker niet vele vrien den en bekende te vieren. LISSE De Harmonie „Canite 15 september zal Canite Tuba mede- Tuba" geeft bij gunstig weer van- werking verlenen aan de viering van avond om 8 uur een concert in de het 50-iarig bestaan van de Har speeltuin „Kindervreugd" in De En- monie St. Laurentius te Voorscho- gel: op zaterdag 25 augustus treedt ten, welk concert gegeven zal worden de Harmonie op bij de sportdag van in de R.K. kerk aldaar. Sikken's Lakfabrieken; op zaterdag BASKETBALL LISSE In de sportenvierkamp, die in de Lisser sporthal wordt afge werkt tussen de korfballers van het Sassenheimse TOP en de zaalvoet ballers, basketballers en volleybal lers van Sportclub Lissc, gaan de basketballers na drie wedstrijdavon den aan de leiding. Slaagden deze er tijdens de eerste avond nog niet in tipdens het korfballen de socialisten van TOP te verslaan, tijdens het zaalvoetbal (61 en 141 tegen de volleyballers), het volleybal (20 tegen de zaalvoetballers met 15—10, 150, 20 tegen de korfballers mei 157, 158 en 11 tegen de volley ballers 15—12, 8—15), en het basket bal (468 en 59—12 tegen de zaal- voetballers) verzamelden de basket ballers zoveel punten, dat zip de eerste plaats hebben ingenomen. Van het haring- en visfront SCHEVENINGEN Vrijdagmorgen SCH 9 met 28,50; SCH 123 i SCH 246 met 17.970, voort de markt 16 kustvlssere i de treilloggers gezouten haring: totaal 1100 kantjes. Notering per kantje volle ha- IJMUIDEN, 18 aug. Aan de vrij dagmarkt werden te LJmulden aange voerd: 9.100 kg tong. 65 kisten tarbj.t engrlet, 523 kisten kabeljauw 109 lis ten koalvls, 38 kisten schelvis. 280 kis ten wijting, 1314 kisten schol, 206 kis ten schar, 7488 kist enharing. 220 kls- sten pilchards. 105 Prijzen, in guldens, per 1 kg: grote tong 10.8410.27, groottmlddel tong 10.7210.13, kleinmlddel tong 10.54 10.13, tong I 9.82—9.41. idem II 8.99— 7.90, tarbot 10.72—9.36 heilbot 4.84. Per stuk: kreeft 28.50. Per hoop: rog gen 120. Per 50 kg: Hake I 218, Idem idem II 114—110, Idem III HO—84. idem IV 10283 idem i 26. idem II 27, ldei vis IV 57; schelvis I 95. 1de i II 120—92. Idem III 100—82; schar 50—25; wijting Hl 40—38, Idem IV 37—35; haring I 93 50 —31.20, makreel 5741. Idem UI 29— tongschar 10450. haal 5843. gende besommingen gemaakt: KW 41 4.600. UK 56 t 3.700, UK 70 f 2.200, UK 245 f 1.450 VD 6 f 2.300 VD 9 VD 15 f 720, VD 24 f 1 4.700, UK 145 f 1.500. UK 196 In Lisse is men hard aan het iverk achter de Herenweg. Daar wordt het kruispunt Berkhoutlaan/Westerdreef/Eikenlaan in orde gébracht. Als het verkeer hier terecht kan, zal het een belangrijke verbetering betekenen voor het doorgaande ver keer. Foto J an Holvast LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidscb Dagblad BV Witte Singe) 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur HaD Mulder Maandabonnement t 28 Kwartaalsabonnementf 27.45 Per Post f29.85 Losse nummers f 0.40 Abonnementsgelden DU vooruit betaling te voldoen Bil automa tische overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten Nabezorgmg tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3