ichtpunten voor Sparta Nederlaag van Roodenburg: 2-1 astoor P. Aarts viert autorit Sporttoto Waterpoloteam (jeugd) klopt Belgen met 10-3 Braziliaan Lorentzen leidt in Fastnet-race KATWIJK AAN DEN RIJN A Geen onderzoek „hoge beloning" Echtscheiding "griezelacteur" Vincent Price gelijkspel van Feyenoord bij Beerschot T ele visieshow Sandra Andres Scylla tegen Zweedse ploeg commissarissen Lucas Bols Kamerlid vraagt oordeel van vier ministers over affaire-Cruyff JAZZ IN BILZEN - IpERPAC 16 AUGUSTUS 1973 SPORT PAGINA 13 Tegen Rijnsburgse Buys DEN HAAG De „oijfers" va» sportcjto no. 1 dd. 12 augustus 1973 aantal deelnemers 384.768. Inleg fl. 856.326. Prijzenbedrag f 362.225. lste prijs, 1 winnaar, die bruto f 90.556 ontvangt 2de prijs, 19 win naars, die elk bruto f 4.766 ontvan gen 3de prijs, 266 winnaars, die elk f 340 ontvangen. De premie ten bedrage van fl. 90.556 wordt na het verstrijken van de re clametermijn toegekend aan de win naar van de le prijs. De premie van intertoto no. 3 (.14/22 juli) is uitgeloot aan de in zender van het formulier D 0984004. Het bedrag van de premie bedroeg 8.781 gulden. De winnaar ontvangt in totaal een prijs van 21.953 gulden. De premie van intertoto nr. 4 (22 juli) ten bedrage van f 11.370 is ten deel gevallen aan de houder van for mulier N 0555975. Hij zal aan prijs en premie in totaal ontvangen een bedrag van 13.265 gulden. PLYMOUTH Het Braziliaanse jacht Saga, onder commando van Erling Lorentzen. heeft een uitste kende kans om winnaar te worden van de Fastnet-race, de vierde en laatste in de serie cm de Admirals Cup. Saga arriveerde woensdag als tweede in Plymouth, een uur na het Amerikaanse schip Sorcery (van Jim Baldwin), dat echter niet meedingt naar de Admirals Cup. De enige twee schepen, die nog in staat worden geacht de prestatie van de Saga te overtreffen, zijn: de Mor ning Cloud van de Britse premier Heath en Lightmin' van de Ameri kaan Turner. Gecorrigeerde tijden van de tot nu toe gefinishte schepen, die deelnemen aan de regatta om de Admirals Cup: 1. Saga (Brazilië - Erling Lorentzen) 105 uur 11 min.; 2. Charisma (VS - Jesse Philips) 106.49.3: 3. Salty Goose (VS - W. Frank) 108.08.23 4. Safari (Finland - Paul Adams) 108.46.52; 5. Pecluta III (Argentinië - C. A. Cor ns» 110.18.26. Het eindklassement zal vermoede lijk pas morgen berekend zijn, maar het is waarschijnlijk dat de Verenig de Staten de cup zal heroveren op Groot-Brittannië. Het heeft er alle schijn van dat voor de eerste maal in de jonge geschiedenis van de 470-zeilboten de wereldkampioen eens niet uit Neder land of Frankrijk zal komen. Na vijf races bij Kiel heeft de Deen Söder- lurad de meeste kans op de eindover winning. Woensdag, bij een draai ende, flauwe wind, leidde Söderlund van start tot finish. Achter hem werd een verwoed gevecht geleverd om de tweede plaats, dat in het voordeel eindigde van de Nederlander Van RIJNSBURG Rijnsburgse Boys heeft gisteravond in een oefenwed strijd tegen Roodenburg een verras sende overwinning behaald. Na in de eerste helft al een 1-0 achterstand te hebben weggewerkt grepen de geelzwarten in de slotfase van de sirijd via een treffer van Piet de Mooy zelfs de volledige winst. Wat geflatteerd was deze overwinning wel. Roodenburg toonde zich technisch veruit de beste ploeg en het aantal scoringskansen dat de „Noord-club" zich schiep was dan ook legio. De af werking van de aanvallen was echter beneden (alle) peil. Vrijwel alle Werkhoven. Wouter Molenaar arri veerde als zesde. De titelverdedigers Sjoerd en Erik Vollebregt slaagden er ook dit keer niet in om voorin het veld te finishen. Ook in de derde race om het Euro pees kampioenscshap zeilen in de Sharpie-klasse, dat gehouden wordt bij Kiel, hebben de Nederlanders de alleenheerschappij uitgeoefend. Snel, Paayens, Van Veen en Van Dorst fi nishten resp. als eerste, tweede, derde en vierde. André van Veen bleef op de eerste plaats in het algemeen klas sement. Hij wordt op ruime af stand gevolgd door Snel en Van Dorst. In de vierde race om het interna tionale kampioenschap van West- Duitsland voor vauriënzeilers, dat eveneens bij Kiel wordt gehouden, zegevierde de Nederlander Willem de Voogt. Hij klom hierdoor van de vierde naar de tweede plaats in de algemene rangschikking. Rietveld Voor de Portugese kust bij Setubal Is de derde race gehouden van het jeugd wereldkampioenschap in de Laser-en 470 klasse. De Nederlandse deelnemer Martin van Leeuwen kwam niet voorbij de eerste tien. Hij staat in het algemeen klassement op de gedeelde achtste plaats samen met de Noorse vertegenwoordiger. Zij heb ben 42,7 punten. De Amerikaan Diaz heeft de leiding met 15,7 pnt. In de derde race in de 470 klasse legden Eddie Rietveld en Herbert Schoen maker beslag op de vierde plaats achter Zweden, Israël en Spanje. In het algemeen klassement staan de Nederlanders ook vierde. Roodenburgers faalden op dit on derdeel, zodat het betere spel niet in de score tot uitdrukking werd ge bracht. Rinus Smits, trainer van Roodenburg: „We waren beter, maar die jongens verdienden alleen door hun inzet die overwinning wel. Daarbij komt dat je die bal er ge woon in moet trappen In de 30ste minuut lukte dat ^intrappen" nog wel. Een knappe actie van Piet Mie- remet werd door Cees de Roode met een volley doeltreffend afgewerkt. Nog voor rust was de thuisclub ech ter eveneens succesvol. Han Tisseur „vergat" een pass van Piet de Mooy te onderscheppen en dat gaf Nanne Sluymer ex-Ter Leede en zonder meer een aanwinst voor de „Boys" de gelegenheid zeer beheerst te sco ren. Ook na de thee verzuimde Roo denburg door te drukken. Rechtsach ter Cees Montagne was met een schot tegen de lat nog het dichtst bij een treffer. Vier minuten voor tijd viel dan het winnende doelpunt aan de andere kant. Piet de Mooy was de gelukkige maker Rijnsburgse Boys: S. J. de Heyer, Ouwersloot. Van der Mey, J. den Heyer. Kuykenhoven. Zwaan, H. de Mooy, Westra, Den Eykel. P. de Mooy. Sluymer. Roodenburg: Boom, Ooyendijk, Tis seur, Van Kooperen, Montagne. Mie- remet, Verkuylen, De Roode, Straa- hof. Den Os, Dubbeldeman. DUISBURG ANP» Het Ne derlands Jeugd-waterpoloteam is gis teren het Europese kampioenschap in Duisburg begonnen met een spreken de overwinning, 10-3, op België. De Nederlandse ploeg begon, onder d$ druk van Europese kampioen schap, nerveus en maakte in de eer ste periode (te) veel overtredingen, waardoor Gerard Ketelaar twee keer uit het water moest. Beide malen maakte de Belgische ploeg een dank baar gebruik van de meerderheid. Na de eeste periode begrepen de Ne derlandse spelers beter dat een der gelijke speelwijze tegen de zwakkere Belgen volstrekt onnodig was. Nadat de Belgen nog gebruik hadden ge maakt van een laatste, grote fout in de Nederlandse verdediging, werd met overmacht, overleg en goed spel gebouwd aan de overwinning. De Nederlandse doelpunten wer den gemaakt door Andy Hoepelman (2 x) Wim Keman (2 x) Hans Smits (1 x) en Nico Landerweert (5 x>. ix TlvlQri/Q AMSTERDAM Onder auspiciën van de "federation internationale des voitures anciennes" houdt de "Pio nier" automobielclub zaterdag 25 augustus haar traditionele rit met antieke auto's. Honderd gerestau reerde wagens uit binnen- en buiten land, zullen 's morgens om tien uur stanten, waarna de rit via Kreukelen, Woerden en Alphen leidt naar het automobielmuseum in Leidschendam. Tegen vier uur wordt de stoet ver wacht bij Huis ter Duin in Noord- wijk aan Zee. Zondag zal een rondrit gemaakt worden door Noordwijk zelf. Aanvang rond het middaguur. LOS ANGELES Bij een recht bank in Santa Monica (Californië) heeft de vrouw van de 62-jarige, vooral uit griezelfilms bekende ac teur Vincent Price, een verzoek tot echtscheiding ingediend. Het echtpaar Price leeft sinds ja nuari gescheiden, na een huwelijk van 23 jaar. Mevrouw Price, wier leeftijd niet is genoemd, wil ook het 11-jarig doch tertje, Mary, aan haar toegewezen hebben. Burgerlijke stand Wassenaar Geboren: Ch. T. M., d. v. N. L. M. Zonneveld en L. J. van der Drift, M. A. d. v. C. A. Quak en A. J. L. Nljhof, S. A. K. M., d. v. J. F van de Holst en K. M. van den Berg. Ondertrouwd: J. G. Rotteveel en J. Deljl (Den Haag) N. G. M. van der Ven en C. J. Nieuwenliulzen Segaar, W. C. M. van Steijn en A. Nell, J. G. de Kroes en A. J. Tuijl. Getrouwd: H. Dlën en J. Wolters G Timmerman en E. L. M. Baak, A. P. J. van Rljsdam en M. B. W Verbove. Overleden: P. G. J. van Vliet, G. J. Bogaard geb. Coppens. De AVRO heeft in het vijfjarig be staan van het zangduo Sandra en Andres een aanleiding gezien een show met het duo te maken. Maandagavond wordt die show uit gezonden. Een half uur lang zingen Sandra en Andres dan hun succes nummers. Zowel Sandra (Reemer) als Andres (Dries Holten) begonnen al op jonge leeftijd mee te lopen in het artiesten vak. Sandra als kindereterretje met grammofoonplaatjes als "Al di La" en "Ballonnetjes", Andres was nau welijks veertien toen hij al heel wat instrumenten bespeelde en zelfs tek sten begon be schrijven. Nu vormt hij met hitmaker Hans van Hemert een veelgeprezen liedjes- makersduo. In het Openluchtmuseum van Arn hem zette regisseur Theo Ordeman Sandra en Andres neer. In die om geving zingen zij hun hits. DEN HAAG Het tweede-ka merlid Van Gorkum (PPR) wil het oordeel van vier ministers weten over de affaire Cruijff. Hij vraagt de mi nisters van CRM, van Justitie, van Sociale Zaken en van Financiën de Kamer te informeren over de gevolg de procedure als de KNVB als nog toestemming mocht geven voor de transfer van Cruijff van AJax naar Barcelona. Tevens vraagt Van Gorkum een overzicht van de mogelijkheden en bezwaren om de belastingtarieven gelijk te trekken voor Nederlanders die binnen cn buiten de landsgren zen wonen en spelen. ITERDAM Het "Kasteel" licht en Sparta speelde gister- Ionder het licht der schijnwer- ontstoken door Rotterdams neester Wim Thomassen, de lichtwedstrijd op eigen veld Barcelona, de club die in ver met de mogelijke transfer er van John Cruijff zowel in |e als in Nederland op het ogen- jo zeer in het nieuws staat. won, hetgeen een mooi succes oor de Rotterdamse formatie, dit resultaat werd verkregen üj vlagen voortreffelijk voet- iioral aanvallend met Kreuz en in de hoofdrollen. Sparta was ielijk op gebrand deze premiè- Ier het lamplicht tot een suc- maken en de 30.000 toeschou- le tonen, dat men voor het 5 seizoen goede voornemens De Rotterdammers namen da- het initiatief, zetten de Spaan- ierdediging onder druk en i ien menige keer verwarring raffineerde combinaties. Een van Sadek tegen de paal in de ode minuut hield een duide- aarschuwing in voor Barcelo- zes minuten later toch moest eren, toen de 31-jarige Pool 1 sadek in vrije positie van de bal kreeg en deze beheerst it: 1—0. Het in een laag tem ende Barcelona wist geen ant- op het frisse spel der Sparta- e pas in de 25ste minuut wer- [evaarlijk dreigden te wor- en Ter Horst miste. De Span- moesten het beamen: tegen jenstander konden zij niet op rom grepen zij naar andere die echter met weinig zwier gehanteerd. Ze waren meer op de benen van de tegen- dan op de bal. Toen in de >nde minuut van de tweede eutstege uit een voorzet van aver en de score tot 20 op was de slag voor Barcelona n, Want zeer duidelijk werd wedstrijd, waarom Barcelo- ebrand is op Crutfff en daar- ep in de buidel wil tasten. 11e aanvallen, die de Span- opzetten, bleven vruchteloos, toch de kansen er wel waren, id was echter bij machte de te ronden. PERPEN De vriendschap ontmoeting Beerschot—Feye- die in Antwerpen werd ge- is geëindigd in een gelijk- -1. De doelpunten werden it gescoord. Beerschot open- e 25ste minuut de score met lot van Dalvin. Schneider een kwartier later gelijk. De d, die werd geleid door de ie Internationale scheids- Vital Loraux. werd bijge- door 6000 toeschouwers. Een t van Wery in de 38ste mi- erd wegens buitenspel van ifgekeurd. oord miste Van Hanegem, bij het inspelen blesseerde. Met een shoiu in de stijl van de Olympische Spelen is gisteren in Moskou de UJiiversiade-1973 geopend. Voor alle ploegen was er hartelijk applaus. Alleen voor Israël niet. De afvaardiging van dat land iverd krachtig uitgefloten. LINNE Op het nieuwe sport complex van de RKSV Linne in Midden Limburg heeft MVV met 5 2 gewonnen van een Midden Lim burgs kringelftal. De ruststand was 40. MVV speelde zonder Brokamp. die geblesseerd is. LIER De vriendschappelijke wedstrijd Lierse SKNAC Breda, die iü Lier werd gespeeld, eindigde in een Bredase zege: 21. Bayern sterkste MADRID Real Madrid heeft ook de tweede wedstrijd van het toernooi in Bilbao verloren. Na de nederlaag met 1-5 tegen FC Bayern München van dinsdag, werd de Ma- drileense ploeg in de strijd om de der de plaats met 2-1 verslagen door Rapid Wenen. Het toernooi werd gewonnen door Bayern München. De Duitse club zegevierde in de finale met 2-1 over Bilbao. LEIDEN De Leidse tafeltennis ploeg Sanocel Scylla treedt deze week als gastheer op van de uit 24 man bestaande Zweedse team MBTK uit Mölndals. Er staan twee belang rijke wedstrijden op het program ma: op vrijdagavond (anavang half acht) is er een teamwedstrijd en op zaterdagochtend (began om half elf) wordt er een individueel toernooi ge houden. Beide evenementen vinden plaats in het tafeltenniscentrum aan de Catherijnestraat in Leiden. Vlak voor de competitie (waar schijnlijk vrijdagavond 24 september) speelt Scylla voor de Europa Cup II (de z.g. Messe Cup) in Leiden tegen de Hongaarse ploeg MAVAG uit Boe dapest. Rectificatie SC Lisse LISSE In het verslag in de maandagkrant van de oefenwed strijden zijn de gegevens over Sport club Lisse en Lisser Boys door el kaar gehaald. Sportclub Lisse speel de zondag op het sportpark in Lis se tegen het Noc-rdwijkerhoutse VVS- B. Sportclub L;?se won deze wed strijd met 2-0. De doelpunten wer den gemaakt door Theo Godyla <1- 0) en Hans v. d. Zwet (2-0). Motorcross De Brabander Frans Sigmams is gisteren op Yamaha der de geworden in een internationale race in de 500cc-klasse in het Belgi sche Mol. De eerste en tweede plaats waren voor de Zweed Ake Jonsson en de Belg Willy van Loon. Gerrit Wolsink werd zesde. WIJK AAN DEN RIJN P. J. Aarts vierde gisteren jarig priesterfeest. In de St. Doper kerk in Katwijk werd •le H. Mis opgedragen, door stoor Aarts, in verband met ing van zijn 60 Jarig priester- Op 15 augustus 1913 werd pas- uts tot priester gewijd en ver- i aangesteld als kapelaan in leentes Beemster, Alphen aan n, Amsterdam, Den Haag en m in Amsterdam. maart 1933 werd hij als pas- Boemd te Oude Wetering, om deze funktie te gaan vervul de St. Nicolaas kerk te Am- a hi 1959 vroeg pastoor P. J. aan de bisschop van Rotter- meritaat aan en vestigde zich als rustend pastoor in de laaf te Noordwij kerhout. Hier hij op 8 september 1963 zijn 1 priesterfeest. Kor Aarts verkeert nog in een gezondheid, dagelijks wordt 1 gewandeld, gefietst en de ort wordt door de 83-Jarige, Bedreven. dgd door vier van zijn vijf zus 0 werkt in de missie en kon s receptie niet aanwezig zijn, a vele vrienden, kennissen en kden de Jubilaris hun geluk- 1 aanbieden. Het was een van belang en heel wat whalen werd door pastoor en zijn schoolvrienden opge- Dat de familie Aarts een klacht is, werd bewezen door bazigheid van de vier gezus- fan wie de oudste momenteel Voor pastoor Aarts, was de ^langstelling op deze receptie Mbaar bewijs, dat er nog vele fn en bekenden in Katwijk, die *n en laten op de voet volgen. zijn hoge leeftijd en de 1 Bleef hij tot het laatst van de le de vrolijke pastoor zoals een Bero altijd heeft meegemaakt. Jaap van Duyn). VALKENBURG Speelzaal "Peuterburg" heeft gisteren onder grote belangstelling open huis gehouden. In de vakantie zijn de lokalen van het Valkenburgse schooltje opgeknapt en uniek ingericht. Buiten beschikt men dan ook nog over een ruime speelplaats en een zandbak. Mevrouw Wieseraad uit Rijnsburg krijgt de leiding over de speelplaats, die op dinsdag-, woens dag- en donderdagochtend geopend zal zijn. Nu al is er een wachtlijst van peuters waarvoor geen plaats meer is. Als er nog voldoende aanmeldingen bij komen zal er waarschijnlijk een vierde ochtend per week ingelast worden. (Foto Jan Holvast) DEN HAAG De procureur-ge neraal bij het gèrechtshof in Am sterdam heeft bij een onderzoek on voldoende redenen gevonden in te grijpen in de "uitzonderlijk hoge beloning" voor de commissarissen van de NV Koninklijke distilleerde rij erven Lucas Bols. Minister Van Agt (Justitie) deelt dit mee in antwoord op vragen van het kamerlid Van Gorkum (PPR), dat de "uitzonderlijk hoge beloning" ter sprake had gebracht. Van Agt gaat niet in op het vraag stuk van de hoogte van commissa- rissenbeloningen Wel merkt hij op, dat geconstateerd kan worden dat de opvatting veld wint dat ook hier een redelijke verhouding tussen prestatie en bezoldiging het uit gangspunt behoort te zijn. Komend weekeinde „Jazz in Bilzen", het jaarlijks in Belgisch Limburg te organiseren festival, wordt dit keer aanstaande vrijdag zaterdag en zondag gehou den. Opgetreden wordt er vrijdag en za terdag door groepen als Solution, Status Quo, Kevin Ayers. Golden Earring, Argent, Cuby and the Blizzards, Procol Harum, Alquin, Co lin Blunstone, Troggs, Soft Machine en James Harvest. Zondag staat de jazz op het pro gramma. Te zien zijn Archie Shepp, Jo Henderson en Cecyl Taylor. Deze concerten beginnen om 20.30 uur. De gebeurtenissen in Bilzen zijn dit jaar tevens te volgen via een vi deo-scherm.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13