.EIDSCH mt. DAGBLAD Vakbond komt met belasting voorstel oestel anMLD noest nden Pseudo-NS 'er klopte boeren geld uit zak Boycot erefront door christen onderofficieren vandaag d zee DATSUN wethouder lijten: Ook zonder runder hal veemarkt naar maandag en dinsdag leidsch dagblad Allende ontslaat onder minister Jubileumzegel PTT OENSDAS 15 AUGUSTUS 1973 OPGERICHT I MAART I860 34094 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN SENAAR Een Brequet "At patrouille- en onderzeeboot- jdingsvliegtuig heeft vanmor- ien noodlanding op zee moeten i, ongeveer 3 mijl voor de kust Wassenaar Het toestel was in jkheden gekomen door een de- lan het hoogteroer. De Wasse- en de Katwijkse Reddingsbri- snelden onmiddellijk te hulp. slaagde men erin alle veer- bemanningsleden te redden en •t strand te brengen. in moeilijkheden geraakte g werd opgemerkt door de 17- leerling-kok Jan Schaap uit Ijk aan Zee. Hij was met een boat op zee aan het varen, toen liegtuig op zee neerkwam.. Toen Ichaap bij het vliegtuig aan lagen er twee mannen in zee. wen sergeant-telegrafist D. en korporaal-telegrafist M. sse. Zij hebben zich aan boord boot van Jan Schaap gehesen. andere bemanningsleden zijn _een opblaasbare reddingsboot, aan boord hadden, naar het gekomen. Volgens sergeant- fist Fortgens is er aan boord et vliegtuig geen sprake ge- van paniek. "Onze comman- nerkte tijdig dat er iets niet in m. Hij heeft ons toen gewaar- dat hij een noodlanding in moeten maken." problemen waren overigens al sogte van IJmuiden ontstaan, begon de "Atlantic", die af- ig was van het vliegveld Val hoogte te verliezen. De andant heeft nog even over- om de mannen uit het Vlieg - i laten springen. Hij vond het raadzamer om een noodlan- maken. 'Atlantic" kwam in zee terecht logte van het strandpaviljoen bij het drukste deel van het paarse strand, waar talloze d van het mooie weer genoten. een vrouw die het vliegtuig odlanding had zien maken, was lestel "heel mooi geland" op iter. vliegtuig is in de loop van de g langzaam naar de bodem van gezonken. UTRECHT De vakbonden hebben er bij de regering op aangedrongen de loon- en inkomstenbelasting op diverse punten te wijzigen, zodat ernstige knelpunten worden weg genomen. De wensen van NW, NKV en CNV zijn neer- gelegd in een rapport dat vandaag werd aangeboden aan regering en parlement. 20 PAGINA'S De zomer houdt aan. De kans is zelfs groot, dat het deze week nóg warmer zal worden, met ook aan de kust tempe raturen rond de dertig graden. Volop strandweer dus. En het ziet er niet naar uit, dat de zon voorlopig wordt bedreigd. Hoewel vorig jaar duidelijk sprake was van een slechte zomer, schommelt sinds 1968 de tendens in de goede richting. Dat dan na een periode van zo'n achttien jaar met hard nekkige oceaandepressies, waartegen geen enkel hogedruk- gebied bestand ivas. - Het inïl overigens niet zeggen, dat we nu plotseling met klimaatsveranderingen te maken hebben. Maar slechts met schommelingen, die als pluspunt hebben dat er na een koele en regenrijke periode ook weer een stabiele en warme volgt. Daar is deze zomer een voorbeeld van. Niettemin komt het vrij zelden voor, dat zich juist m augustus eén zo omvangrijk en sterk hogedrukgebied afte kent. Het centrum ligt nu in Denemarkenmaar is zo groot, dat er bijna nergens in Europa regen valt. Zodat het zeker deze week nog zonnig en warm zal blijven. Maar we zijn nog ver van het record van 1947toen er 19 dagen met een temperatuur van meer dan 25 graden werden geregistreerd. De pinquins maakten getuige de foto boven de borst alvast nat Volgens de bonden moet 't niet door gaan van de inflatie-correctie voor de helft worden besteed aan 'n verhoging van de belastingvrije voet. Boven dien moeten nadelen die voor bepaal de groepen zijn ontstaan door de in voeging van het schij ventarief ver dwijnen. Het rapport doet onder meer de volgende voorstellen: voor weduwen met Jonge kinde ren moet de vaste inkomensaftrek met 500 gulden worden verhoogd; verhoging van de vaste inko mensaftrek met 500 gulden voor on volledige gezinnen met jonge kinde ren (kosten 20 miljoen) aftrek binnen de 4 pet-regeling van werkelijk gemaakte kosten bo ven een bepaalde grens (10 pet van het bruto-inkomen) voor buitenshuis werkende alleenstaanden; belastingvrije voet voor onge- huwden Jonger dan 35 Jaar verhogen met 400 gulden (kosten geraamd op 150 miljoen) De vakbeweging pleit verder voor een meer gedifferentieerde inkomens aftrek of extra inkomensaftrek, die ten goede moet komen aan gezinnen met een betrekkelijk laag inkomen. Ook pleit men voor het opheffen van nadelen die onststaan wanneer bij de groep van lagere inkomens de vrouw werkt. De wijzigingen moeten volgens het overlegorgaan van de drie vakcen trales "neutraal worden gefinan cierd". Dit betekent dat de alterna tieven in de sfeer van de loon- en in komstenbelasting zullen moeten wor den gedekt. verandering iaturen van 26 tot 31 graden, a omstreeks 14 graden. (Opgemaakt om 12.40 uur). 16 AUGUSTUS Politieke achtergrond WOERDEN (ANP) De spoor- wegireoherche heeft gisteren een 48- jarige Rotterdammer die door elf plaatselijke politiekorpsen werd ge zocht voor een reeks oplichtingen aangehouden De Rotterdammer gaf zich daarbij o.m. uit als spoorweg functionaris. Hij is aan de politie in Woerden overgeleverd voor nader onderzoek, omdat hij in deze plaats onlangs f 200 los praatte van een landbouwer. De Rotterdammer gaf zich in Woerden (evenals in veel andere plaats) uit als hoofdopzichter Van der Meer van de Nederlandse Spoor wegen. Hy kondigde aan dat de biel zen in de overweg vlakbij het land van de landbouwer binnenkort zou den worden verwijderd. Voor een prikje (f200) zou de landbouwer de 80 bielzen kunnen overnemen. De landbouwer had er wel oren naar en betaalde grif. Als kwitantie diende een voddig agenda blaadje. Op dezelfde manier ging de Rot terdammer o.m. te werk in Schie dam. In Limburg startte hij begin juni zijn oplichtingspraktijken. Steeds waren landbouwers met land langs de spoorlijn het doelwit. In 'n enkel geval zocht hij ook particu lieren op die tuintjes langs spoorlij nen bewerken en daarvoor geen pacht aan de NS betalen. Vanwege de moeilijke financiële situatie van de Nederlandse Spoorwegen was 'n kleine vergoeding gewenst, zo kon digde de pseudo-spoorwegman aan. In andere gevallen praatte hij geld los voor nieuwe afrasteringen, waarbij de Nederlandse Spoorwegen een deel van de kosten wenste te ver- i. Ook opereerde hij wel eens als fAJTo Officieel Daisun dealer voor Leiden e.o Herengracht 79. tel. 33861-20987 Roeiofarendsveen e.o. Alkemadelaan 1, tel. 01713—2866 De Rolling Stones komen naar Nederland. Drie ©oncerten ver zorgt 's werelds meest roemruchte rockband hier, in het kader van een toernee door Europa. Dat be tekent dolle taferelen in talloze meer dan stampvolle zalen, en een rinkelende kassa voor de vijf mu zikanten zelf, maar ook voor de organisatoren van de concerten in diverse landen, ln Nederland Paul Acket. Hfj zal voor dat geld wel het één en ander moeten ver richten. De verwende Stones eisen van elke organisator o.m. tenmin ste vyftig veiligheidsmensen, vijf limousines, een arts die 24 uur beschikbaar is, tien dozijn rozen op de kamers van de heren Stones plus twee flessen wiskey, bourbon, voor Keith Richard (foto) een voorraad tequilla, drie flessen ge koelde witte wijn, een fles brandy, wodka, koffie likeur, een karaf ap pelsap en een karaf sinaasappel sap en nog wat mixed dranken. Bovendien dan nog vers fruit, koud vlees, goede kaas enta bletten tegen katers PAGINA 5 Na 7,4 miljoen ton bommen op zuid-oost Azië gegooid te hebben, heeft Amerika ip de afgelopen nacht de bombardementen op Cambodja stopgezet PAGINA 4 Er wordt gewerkt aan een Inter provinciale structuurschets voor het 'groene hart' van de Randstad PAGINA 7 De strijd om de vaderlandse ten- nistitels heeft tot nog toe weinig surprises opgeleverd PAGINA 9 Ter kennismaking 4 weken voor de halve prijs. adres: Ik word abonnee per 30 aug. 1973 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor ihalf geld en noteer mij aansluitend als abonnee. plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon invullen In open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad, antwoordnummer 214, Leiden. UTRECHT (ANP) De Nationa le Christen Onder-officieren Vereni ging doet niet mee aan het erefront dat ter gelegenheid van het 25-Jarig regeringsjubileum van Koningin Ju liana op 6 september in Den Haag wordt georganiseerd, min of meer als reactie op de door de regering be paalde bescheiden huldeblijk na mens de strijdkrachten. In het blad "Onze Banier" wordt gezegd dat het initiatief tot het ere front een politieke achtergrond heeft "waardoor het een bijsmaak kan hebben die niet past in de demo cratische verhoudingen die wij in ons land kennen", zo wordt gezegd. "7 o die uiting willen geven aan hun onbehagen over het schrappen van een grotere militaire demonstratie, bij het regeringsjubileum door als deelnemers aan het erefront hun trouw en aanhankelijkheid aan de koningin te betuigen dienen dit te doen als individuele staatsburgers en niet als leden van een belangen vereniging", aldus de NCOOV. De vereniging zegt overigens van oor deel te zijn dat het regeringsjubi leum naar haar mening alleszins 't houden van een militaire demon stratie rechtvaardigt, In dit ver band wordt verwezen naar de jrote publieke belangstelling voor de ooi- langs gehouden vlootdagen in Den Helder en het luchtmachtfeest op de vliegbasis Deelen, SANTIAGO (UPI) De Chi- .eerfse regering heeft het ontslag be kend gemaa-kt van de onderminister van vervoer Jaime Faivovich. Hier mee is de weg geopend voor onder mandelingen die kunnen leiden tot het be^ndigen van de nu al 20 dagen durende staking van de trans portbedrijven. De stakers hadden het ontslag van Faivovich geëist als voorwaarde tot onderhandelingen. Ze beschuldigden hem van "wreedheid" bij het inzet- re" van de oproerpolitie in een poging de vrachtauto's te vorderen. Allende hield dindsdag drie uur .ang besprekingen met zijn nieuwe abinet van burgers en militairen over de toeneming van het geweid m net land. Onderwerp van gesprek was onder mee' de dynamietaanslag op drie hoogspanningsmasten maan dagavond, Juist op het moment dat oe president het land via radio en televisie waarschuwde voor een drei gende burgeroorlog. Rede Nixon op de tv HILVERSUM De NOS-televisie zal morgen (donderdag), na afloop van het VPRO-programma en het late NOS-Journaal op Nederland 1 onverkort de rede uitzenden die pre sident Nixon naar verwachting in de loop van vannacht (Nederlandse tijd) voor de Amerikaanse televisie zal uitspreken en waarin hij aan dacht zal besteden aan de Waterga te-hoorzitting. De NOS hoopt de ze verklaring van Nixon geheel van Nederlandse ondertitels te kunnen voorzien. LEIDEN "We zijn vast van plan met ingang van 1 Januari a.s. d Leidse veemarkt te gaan houden op maandag er dinsdag om op die manier de functie var de te sluiten Rotterdamse veemarkt over te ne men. Wethouder LJJten var. Economische Zaken zei dit ons vanmorgen met grote stelligheid op de VEBO, de vee- en kaastentoonstelling, waarvan •■Ja voorzitter in zijn openingswoord aandrong op 't behoud van de Leid se veemarkt. De wethouder hoopt dat zo spoedig mogelijk het besluit over de vee markt-kalender afkomt. Hij vindt 't lammer dat Geueputeerde Stater daarop wachten alvorens te besluiten rvw het irediet van één miljoen dat de Leisde raad beschikbaar stel le voor de bouw van een runder- •oods naast, de Groen oordhal. "Des noods", aldus Lijten, "beginnen we in Januari zonder die hal en zullen we moeten Improviseren. Het mo t on* wel mogelijk worden gemaakt, de voorzieningen in uet voorjaar ge- ifed te hebben" DEN HAAG Ter gelegen- f heid van het zilveren regerings- Jubileum van Koningin Juliana, j zal de PTT op 4 september een j bijzondere postzegel uitgeven. Ook de PTT in Suriname en de Nederlandse Antillen komen met een zegel. De ontwerpen voor de ze d^o zegels zijn gemaakt door Pieter Brattinga uit Amstenl- dam. Daarbij is hij uitgegaan van een foto die Prins Claus van de koningin heeft gemaakt. 1973 NEDER1AND 40 (1 dat sommige mensen nadat ze een belastingaanslag hebbt ontvangen, bij Waals komen winkelen om van de schrik te bekomen HAARLEMMERSTRAAI 114—120 tegenover Donkersteeg. LEIOEN

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 1