lannen voor uitbreiding an Palace iggen klaar Duitse politie in actie tegen groot smokkelsyndicaat [INNEN TOMATEN DOORGEDRAAID i? I 3 4 J~i? Jf|fl If W Tn ,-w -w #1 Wi:W w 11 ]fl Koningin: jubileum geschenk gaat naar het kincl on van ersma lood bij 3gtuig- eluk Ook Nederlanders in complot? larts laat enten "in :ou staan" Kassier van gemeente verduisterde geld voor schoolmelk Politie bracht drietal per auto naar Schiphol Pakistaanse vrouwen toch niet uitgewezen el grotere aanvoer dan vorig jaar AG 10 AUGUSTUS 1973 BINNENLAND lT, jp *fgig«8J ^aaF'- niASgaBKf Iff W$ WW ;i ii j^'r- j:!' - >lg van pagina 1 )RDWIJK De nieuwe eigenaar van het Noordwijkse Palace-hotel, de 49-ja- :o C. van Hese uit Noordwijk, heeft een aantal ambitieuze plannen om het hotel erniseren en uit te breiden. Het zal een totale investering van ongeveer tweeën- Ijoen gulden vergen, men zijn: restaurant, nu in de noor- jnedenetage, verhuist naar de plaats waar nu het gro- is. Door deze verandering le dinerende gasten een ht op zee. le plaats waar nu de eet- imt een zwembad met sau- centrum voor de hotelgas- pordt een 150 m2 groot, tro „Fondue" zal iets groter smaakt en de bar-dancing eveneens. Trassen voor het hotel zul- n overdekt en van een ver worden voorzien. Door Cees Combee Samenwerking Er zijn afspraken gemaakt met de directies van „Huis ter Duin" (Wim van Leeuwen) en „Zeerust" (Jo Droogh) om op allerlei gebied te gaan samenwerken. Zo zal de bar- dancing uitsluitend toegankelijk zijn voor de gasten van deze hotels en voor leden. Ook wordt gedacht aan personeelsuitwisseling. Er zullen plannen worden ont worpen om op de nu braak liggen de grond, waarop vroeger de Palace- garage heeft gestaan, een „aipart- hotel" met veertig appartementen —te realiseren. Op de vlak achter „Palace" gelegen overblijvende drie hoek aan de toekomstige parallel- boulevard wil Van Hese, als het ge meentebestuur toestemming verleent, een lunchroom met daarboven zo'n veertig hotelkamers gaan bouwen. Een belangrijk punt voor Noord- wijk als badplaats is, dat heit „Palace Hotel," dat 12 juni 1912 officieel werd geopend en toen 95 kamers telde, blijft bestaan. Door tussentijdse ver bouwingen en moderniseringen is het aantal kamers de laatste Jaren terug gebracht tot 90. Vermoeid Van Hese, gisteravond laat na een dag van uiterst vermoeiende eindbe- sprekingen: „Van april af ben ik al aan het onderhandelen met de E.M.S. Gelukkig Is nu de kogel door de kerk. Ik ben thans de bezitter van alle aandelen en heb deze onderge bracht in de B.V. „Palace Hotel". Een afzonderlijke B.V. naast de B.V. „Horeca-Exploitatie Van Hese," waarin zijn ondergebracht de bar- dancing's Casino, Club '68 en Club '71 in Noordwijk en Club '70 in Lei den. „Men hoeft in Noordwijk overigens niet bang te zijn, dat ik van het „Palace Hotel" een soort pretpaleis ga maken. Daar heb ik geen behoefte aan. Wel heb ik in Leiden aan de Stationsweg het pand van Van der Steen gekocht. Dat zal worden ge moderniseerd en daarin wil ik een soort cafébedrijf stichten, waar Je ook een hapje kunt eten. De aan vraag voor de bouwvergunning is on derweg". Vele miljoenen Op de vraag wat de overneming van het Palace Hotel heeft gekost blijft Van Hese het antwoord schul dig. Hij wil wel kwijt, dat het in de vele miljoenen loopt. Lachend zegt hij: 't Geld had ik niet op zak. Trouwens het gaat nie mand aan, wat ik er voor heb neer geteld. Dat is mijn zaak. Belangrijk is, dat het in Noordwijkse handen blijft en dat geen buitenlandse be leggingsmaatschappij er beslag op heeft weten te leggen. De onderhan delingen, die hoofdzakelijk werden gevoerd met EMS-directeur mr. Ph. Verhagen Metman waren zwaar, maar verliepen tot het laatst toe in de beste verstandhouding. Ze heb ben er wel de laatste gulden uitge haald. Het was dus bepaald geen ge makkelijk zaken doen". Palace-directeur J. S. G. v.d. An ker, die sinds 1966 aan dit bedrijf is verbonden, zal zich met de dagelijkse leiding blijven belasten. Er komt dus een twee hoofdige directie. Van He se: "Het Palace Hotel was met "Brit- tannia" in Vlissingen de enige hore- ca-vestiging van de EMS, die niet in de rode cijfers stond. Er werd vo rige jaar winst gemaakt. Ik zou ook graag eigenaar worden van dat Vlissingse hotel. Aan die stad heb ik uit mijn jeugd prettige herinnerin gen. Misschien, dat ik er nog wel eens een bod op doe". Flexibel Van den Anker: „We waren in 1972 één van de wei nige oude hotels in Nederland, die winst maakten. Dat komt mede door de flexabiliteit. Op één dag bijvoor beeld een paar broodjes met koffie voor driehonderd bejaarden en een groot luxueus diner. We hebben goede contacten met Schiphol in verband met de opvang van mensen van buitenlandse lucht vaartmaatschappijen. Kortom het loopt voortreffelijk. DEN HAAG Koningin Juliana zal het geld dat het Nederlandse volk bijeen brengt voor haar zilveren re geringsjubileum in september, gro tendeels bestemmen voor hulp aan kinderen. Een deel van het bedrag gaat naar een nieuw op te richten dialysecen trum voor nierpatiëntjes. Er bestaat in ons land één dialysecentrum voor kinderen, waarvan de capaciteit ech ter te klein is. Van het geld zal ook een deel ten goede komen aan kinderen in nood buiten Nederland, in het bijzonder voor de opbouw van de kinderzorg in een aantal ontwikkelingslanden In 1966 is voor dit werk, op initiatief van de koningin, de stichting Neder lands kinderhulpplan opgericht, waarvan de Haagse burgemeester mr. Marijnen voorzitter is. Slechts een klein deel van het in gezamelde geld zal worden besteed voor een persoonlijk geschenk aan de koningin. Het Nationaal comité zilveren re geringsjubileum koningin Juliana in Den Haag heeft een speciale gi rorekening geopend onder nummer 25073. Ook de banken hebben een aparte rekening voor dit doel, dat 13 825. In de week van 3 tot 9 septem ber zullen plaatselijke inzamelings acties worden gehouden. )VEN Kornet J. Boers- ttit Zeist, zoon van de mi- I Sociale Zaken, is gisteren j| ven gekomen toen het mi- egtuigje waarin hij zat op Dtse hei neerstortte. Ook de eede-luitenant A. P. J. BiJ- wolle, vond de dood. I jtuigje, een Piper-Cub af- an de vliegbasis Deelen, ia de hei om foto's te ma- een bivakoefening door het de luchtmacht heeft de een te steile bocht ge- lardoor het „overtrokken" it toestel raakte een boom, letter en vloog daarna in beide inzittenden moeten zijn i BONN De ontdekking van een grote buit aan gestolen en gesmokkelde goederen, ter waarde van naar schatting een miljoen mark in een boerderij bij Mönchengladbach heeft er toe geleid, dat de 73-jarige hoofdbewoner, Heinrich Küppers, met een geweer een eind aan zijn leven heeft gemaakt. HT De Federatie van dsen (VMZ) en het zieken - voor Tilburg en Omstre in dat tandarts L. P. A. in Dongen „onverant- ift gehandeld door op zeer ijze een eind te maken aan ifondspraktijk". t tot gevolg, dat ruim 6000 Ispatiënten op zoek moe ien andere tandarts, eratie VMZ en het AAZ de handelwijze van eulders ernstig af- t aan het aanzien van de tandarts". Bij een zware ontploffing gisteravond in Breda zijn een drogistzijn dochter en een lokettiste van de PTT gewond geraakt. Geen van hen ver keert in levensgevaar. De cbrogist en zijn dochter liepen ernstige brandwonden op, de lokettiste een shock. De ex plosie vond plaats in een dro gisterij annex postagent schap aan de Ginnekenweg. Het pand brandde volledig uit, terwijl de mwren van tioee belendende winkelpan den zodanig onzet raakten, dat er rekening mee xoordt gehouden dat de drie winkels totaal afgebroken zullen moeten worden. De schade, inclusief die aan de winkel voorraden, beloopt zeker f 500.000. Bij de brand gingen ook poststukken verloren. Hoewel de oorzaak nog niet geheel duidelijk is, wordt aangenomen dat de explosie is ontstaan in de kelder waar de chemicaliën van de dro gisterij opgeslagen waren. STEENDEREN Het gemeente bestuur van Steenderen in Noord- Brabant heeft de 23-jarige gemeen tekassier M. H. uit Lichtenvoorde op staande voet oneervol ontslagen. De kassier wordt ervan verdacht min stens 18.000 gulden te hebben ver duisterd,waaronder geld dat voor schoolmelk werd betaald. De verduisteringen zouden volgens het nog aan de gang zijnde onder zoek eind 1971 zijn begonnen. De zaak kwam aan het licht toen een schoolhoofd een aanmaning kreeg het geld voor de schoolmelk te betalen. De kassier bleek het geld al te heb ben geïnd maar niet te hebben afge dragen. De jonge kassier had al voor de fraude werd ontdekt ontslag ge vraagd per 1 oktober, omdat hij in Amsterdam wilde gaan studeren. Kort voordien had hij in paniek drie schoten afgevuurd op een van de politiemannen, die de boerderij wilden doorzoeken. Deze is ernstig, maar niet levensgevaarlijk gewond. Bij de stand van het politie-onder- zoek van gisteravond leek het er op, dat ook Nederlanders zijn betrokken bij de smokkelaars- en helersbende, die de boerderij in Büttgenerwald. tussen Mönchengladbach en Neuss, tot middelpunt van haar activitei ten had gemaakt. Gistermiddag werd in de buurt van de boerderij een personenauto, met Nederlands kenteken in beslag genomen. In de wagen bevond zich een aantal wapens en munitie. Niet duidelijk was gisteravond of zich ook landgenoten bevonden bij de zes arrestaties, die door de politie van Mönchengladbach waren verricht. De zaak kwam aan het rollen, toen twee Duitsers, verdacht van diefstal werden aangehouden, en de boerde rij aanwezen als een opslagplaats van gestolen waar. De tip bleek bij zonder belangrijk: gisternacht trol de politie een grote voorraad baar goud, machinepistolen en vele tien duizenden patronen, Belgische siga retten ter waarde van 35.000 mark, alsmede een aantal gestolen televi sietoestellen. die de aanleiding had den gevormd tot de arrestatie van 't tweetal. De boer Küppers verzette zich he vig bij de komst van de politie te gen een controle en schoot tot drie maal op de politieman Hans Brandt, die gewond bleef liggen. Daarna rende Küppers naar binnen en schoot zichzelf dood. Zijn zoon wilde vluchten, maar kon door de po litie worden aangehouden. wijdvertakte helersbende zijn betrok ken wordt op het ogenblik onder zocht. De aanwezigheid van de Ne derlandse auto met wapens wettigt de veronderstelling, dat de bende ook over de Nederlandse grens con tacten heeft onderhouden. De politie gaat er van uit. dat de groep met de gestolen waar gewoon zaken heeft willen bedrijven en niets uitstaande heeft met een extreem politieke or- TILBURG (ANP) Het heeft uitwijzing te voorkomen, wat na gisteren maar een haartje gescheeld of drie Pakistaanse vrouwen waren het land uitgezet. Dank zij de afde ling vreemdelingenzaken en grens- euige telefoontjes lukte. Daar bleek dat de uitwijzing was gebaseerd op de feiten, dat de heer Peter werkloos was en dat zijn familieleden als toe- bewaking van het ministerie van risten ons land waren binnengeko men. Dat de heer Peter toch een werkkring had, was voldoende voor het ministerie om de uitwijzing voorshands ongedaan te maken. Op het bureau van de Stichting Buitenlandse Werknemers ln Til burg werd contact opgenomen met het tweede-kamerlid mr. A. Kosto (PvdA), die staatssecretaris dr. J. F. Glastra van Loon Inlichtte. ^AG Grote hoeveelheden ijn deze week op de Ne- veilüigen doorgedraaid. Een jaar geleden lagen de prijzen landen stimuleert. Het centraal bu- het centraal bureau. De teelt van in erg hoog. Ondanks de havenstaking reau is niettemin van plan zijn mini- de open luchtg eteelde tomaten is de in Engeland slaagden Nederlandse mumprijs van f2,51 per bakje van afgelopen Jaren in Belgie, Duitsland •800 ton "die gedurende de slechts een prijs van 43 cent per ki- exporteurs er- toen in via Hoek van zes kilo te handhaven. De ervaring, en op het kanaal-eiland Jersey met Van de wel verkochte tomaten daal de de a-sortering, de meest voorko mende, deze week gemiddeld nog zo zegt het, heeft geleerd dat men, ongeveer 40 procent verminderd, als de prijs beneden 40 k 50 cent Slecht weer doet in deze gebieden noemt het Centraal Bureau van de verschepen, die er een goede vraag per kilo daalt, in binnen- en buiten- gemiddeld om het jaar de teelt mis- de gehele aanvoer) konden Tuinbouwveilingen een dertig pro- ontmoetten en dus een aantrekkelij- land nauwelijks grotere hoeveelhe-r lukken. De kastomatenteelt is in dagen van de week wer- svoerd op de voornaamste Hingen (met samen 95 pro- 11-700 ton of ruim 17 pro- cent grotere aanvoer Neder- ke prijs maakten. Dit jaar is de den kan verkopen. De markt is dan dtinimumprijs niet halen, landse kastomaten dan vorig Jaar export naar Engeland maar klein. verzadigd en het enige dat een Ne- lraaido 27 procent, woens- üeine 19 procent Sommige exporteurs verwijten het derlandse prijsverlaging zou uithalen lijk om stooktomaten gaat, Centraal Bureau zijn minimum- zou zijn, dat ook de andere landen seizoen weinig last. In Duitsland, loor. Ook gisteren was de de tomaten uit West-Duitsland (groot prijzen hoog te houden, zodat met hun prijzen naar beneden gaan. blijft de kastomatenteelt constant weer groot. ste importeur van Nederlandse to maten) en België, het de concurrentie uit andere lan- Dat de Nederlandse prijspolitiek de klein, op Jersey komt ze nauwelijks den een kans geeft en de teelt in die teelt elders zou stimuleren bestrijdt voor. Justitie kon het bevel tot uitwijzing worden opgeschort in afwachting van een nader onderzoek. De drie vrouwen: de echtgenote, het dochtertje en de moeder van de in Nederland werkzame Pakistaan A. Peter werden gistermiddag met een overvalwagen uit huis gehaald en op transport gesteld naar Schiphol. De werkgever van de heer Peter, drukker Gianotten uit Tilburg stel de alles in het werk om enig uitstel te krijgen voor de uitwijzing, maar de politie wilde daar niets van we ten. Ook de mededeling dat de werk gever garant zou staan«A*oor het on derhoud en de eventuele terugreis kon de Dolitie niet vermurwen. De heer Peter, die niet met zijn familieleden meer naar Schiphol mocht werd door zijn werkgever achter de nolitie aan naar Schiphol gereden. Op Schiphol bleek inmiddels alles in rep en roer gebracht om alsnog de reize. De heer Leemreize van de Stich ting buitenlandse werknemers Til burg kon als verklaring voor de "wer^'o^boid" van de heer A P'rer niet anders aanvoeren dan. dat de heer Peter inderdaad pas vier dagen vast is aangesteld bij drukkerij Gia notten. Hij wees ook op de afwezig heid van het hoofd van de afdeling vreemdelingenzaken van de Tilburg- se politie. Was deze aanwezig ge weest. dan was de zaak in Tilburg nog geklaard" aldus de heer Leem-

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 7