IS DE STERKSTE :toop blijft aan lij „Amsterdam" 'Noordwijk heeft een fris en modern spelende ploeg' Vijftal reddingsploegen bij Zandvoort Trophy APPIE HAPPIE ïlman als ion naar elmond [)ort -ege op verzwakt RBC in duel om algemeen kampioenschap RCL - EDO PIJDAG 10 AUGUSTUS 1973 RDWIJK Noordwijk-trai- hn Eelman zal de komende et op 25 augustus als tegen- van Noordwijk in de beker- 5 fungerende Helmond Sport i onderzoek onderwerpen. De 1 ders starten zondag de com- tegen Heracles en gaan vol- peek woensdag op bezoek bij m. "Ik ga naar een van e wedstrijden. De competitie, r het zaterdagvoetbal vlak na 161 cerwedstrijd begint, vind ik 1)1 is veel belangrijker. Maar ers zullen eerzuchtig genoeg ook Helmond Sport proberen .aan". Rudi Bröring zal pas or de bekerwedstrijd terug i vakantie. Vanmorgen stap- 1 jp het vliegtuig naar Italië, Jn meisje al enkele dagen met het Nederlands jeugd- alteam. Ben Beurten, die door supporters is opgetild, juicht na het behalen van het algemeen kampioenschap van de amateurs door Noordwijk. NOORDWIJK "Ajax zegt mij niets. Ik ben voor deze wedstrijd tegen RBC veel zenuwachtiger geweest, omdat het algemeen amateurkampioenschap mij veel meer zegt dan een goed resul taat tegen Ajax", merkte Rudi Bröring na de champagne en de nodige handdrukken laconiek op. Voor hem stond het behalen van de landstitel al vele weken gele den vast. Na afloop van de re turn in Roosendaal merkte de rossige puntspeler al op: "We pakken die jongens straks wel in Noordwijk". Bröring heeft er echter wel meer voor moeten doen dan hlij destijds in Brabant zal hebben vermoed. "Vroeger knap ten de vleugelspelers alles voor me op. Ik behoefde maar te wachten op de voorzetten. Maar voor vanavond kreeg ik de op dracht voluit te gaan en zoveel mogelijk te storen". Die op dracht had ook Albert Spaander man meegekregen: "Ik heb meer gestoord dan gevoetbald". Verantwoordelijke man, Noord- wijks nieuwe trainer John Eel man, was uiteraard tevreden over zijn ploeg: "Het bewegen in totaliteit zal nog veranderd moeten worden, maar dat zal ge leidelijk aan moeten gebeuren. Op dit moment kan ik zeggen, dat de overgang van betaald - naar amateurvoetbal me erg is meegevallen. De zelfwerkzaam heid is erg groot. Hans Plaatzer moest uit Zwitserland komen. Per vliegtuig zou veel te duur worden voor de vereniging. Ge rard Duyndam is toen met zijn auto op en neer geweest, hoewel hij dinsdag pas uit het gips was". Eveneens in Zwitserland vertoef de Jan Willem Bogers. Ook hij keerde pas dinsdag terug. Niette min behoorde hij tot de uitblin kers: "Dat komt waarschijnlijk omdat ik nu geen tentamenzor- gen meer heb. Vorig Jaar had ik in totaal twaalf tentamens. An ders weet ik het niet te verkla ren. Mijn conditie was in ieder geval niet geweldig. Ik was blij dat de wedstrijd was afgelopen". Voor RBC duurde de wedstrijd duidelijk te kort. Trainer Ver munt: "Wij hebben beter gevoet bald. Wij hebben in ieder geval niet verdiend verloren. Noord wijk heeft een fris en modern spe lende ploeg, maar zo gauw zij vermoeid raakt merk Je dat zij onvoldoende techniek bezit, om de bal rustig in de ploeg te hou den. Driemaal is nu gebleken dat Noordwijk niet de beheersing kan opbrengen. Wii hadden zelfs nog een strafschop moeten heb ben toen Van de Boom op de lat schoot en Brouwers op het moment dat hij kopte met twee vuisten in de grond werd ge boord". Collega Eelman lachte om die kritische opmerkingen: "Wij hebben het spel groten deels gemaakt. We hebben ge probeerd de winst zo snel moge lijk te forceren, maar omdat dat niet lukte, kreeg RBC nog de ge legenheid voor een offensief De ploeg ging va banque spelen en wist dat Noordwijk in die laatste minuten erg nerveus zou zijn. Thuis verspeelde Noordwijk al bijna een 3—0 voorsprong in de eerste wedstrijd en in Roosendaal verloor zij met 3—1. Psycholo gisch is dat zwakke slot dus best te verklaren. Met techniek heeft het niets te maken". Wat oefen- meester Steevenaart van het eer der door Noordwijk verslagen IJs- selmeervogels beaamde: "De zege had nog wel groter kunnen zijn. In ieder geval heeft Noord wijk er voor gezorgd dat het za terdagvoetbal nu driemaal de al gehele titel heeft veroverd en het zondagvoetbal pas twee keer". JAN PREENEN ORDWIJK De sterkste amateurclub van Neder- •at naakte gisteravond op een aanhangwagen haar tri- cht door Noordwijk. Voorafgegaan door het mu rk >rps „Crescendo", dat het „oranje boven" steeds als frein in het feestelijke repertoire liet terugkeren. En •wijl juist het in oranje shirts gestoken RBC tevoren eslissingsduel tegen Noordwijk een illusie armer was oil den. Ondanks een fanatieke sprint in de slotfase, die wijk traditiegetrouw tegen de Roosendalers met ende knieën beleefde. mdat de ploeg in technisch j( tekort schoot, zoals RBC- Vermunt aanvoerde, maar oor psychische druk, voort- anlen. Pas toen de spelers op rshanden gedragen op weg •eenen iar de kleedkamer viel de van hen af. In de oude sa- pJng (mét de naar Brugge m( m Louis Verstraaten de ge- 0j] e Lijmback en de beide va- Qiigers Perdaes en Gillissen) J waarschijnlijk dit mentaal pe Noordwijk nog kunnen juist naast worden getikt en Bar- ten vuurde op de paal) een cadeau tje nodig hebben om in de eerste helft afstand te nemen. Een blunder van Van Zandvliet, die bij een voorzet van Jaap van Kesteren finaal over de bal heentrapte, stelde Jan Willem Bogers in staat 10 te scoren. RBC, dat bij vlagen een schaakachtige in terpretatie van het voetbal gaf, werd voor rust slechts gevaarlijk toen doelman Smit een schot van Nou- wens niet onder controle kon krijgen en Brouwers de terugspringende bal naast tikte. Merkte trainer Pierre Steevenaart van IJsselmeervogels in Met de gelegenheidsvoor- euwlaat Brouwers Hellen- Kajeef de 2—1 voorsprong van ideieen amateurkampioen on- Lor t en bleef een verlenging Oige. Die zou vermoedelijk :1 zijn geweest voor spelers t P|willem Bogers ("Ik was ka- Hans Plaatzer, die pas dins- Ki|en teruggekomen van va- Sevoegd aan het ontbreken !es geblesseerde Hans Westgeest defer was Aad Glas) kan ge- ook Noordwijk be- 2 gehandicapt aan het met RBC was echter de enthou siastere aanpak, die gekoppeld aan een grote dosis techniek en spelin zicht laorg stond voor een overwicht uit het onzekere en zwakke gedurende driekwart van de wed- in de beide voorgaande strijd. Switchen Nieuwkomer Cor Vreugdenhil mocht dan teleurstelen. Kees Kar stens en Ben Barten damden het "gevaar Fri Nouwens" op het mid denveld behoorlijk in en de aanval Bogers Bröring Spaander man switchte naar hartelust. Toch zou het tempo draaiende Noordwijk naast een aantal ideale mogelijkhe den (RBC-verdediger Van Hal haal de b.v. de bal van de lijn bij een in zet van Bogers, bij een afstandsschot van Albert Spaanderman kon de bal door doelman Van de Meeberg nog Paniek In de slotminuten van de wed strijd zou die tegengoal wellicht fa taal geweest zijn voor Noordwijk (In Roosendaal liep RBC in de- laatste tien minuten van 1—1 naar 3—1), zo vroeg in de tweede helft werd het moreel nauwelijks aangetast. Het terugverdedigen van de aanvallers en het fanatieke storen van de mid denvelders, alsmede de konsekwen- te mandekking van de verdedigers hielden Noordwijk gemakkelijk over eind. Van paniek was vooralsnog al leen sprake bij RBC. Zo kon Van de Meeberg een inzet van Bröring niet onder controle houden en bleef "De Bro" centimeters van de derde treffer verwijderd toen hij uit een voorzet van Spaanderman stijlvol inkopte. Het zelfvertrouwen vloeide pas uit de ploeg weg toen een deel van de zesduizend toeschouwers opdrong voor de hulde der kampioe nen en nog slechts enkele minuten restten. Van combinatiespel was geen sprake meer, van een voorhoede evenmin. Totdat Van de Boom in zijn haast de bal verspeelde en Al- bert Spaanderman de 31 op een presenteerblad aanbood. De vleugel speler schoof de bal echter voor langs het doel. Een minuut later was die misser in het feestgedruis al verge ten en genoot Noordwijk van het grootste succes van een eindelijk af gesloten seizoen. Jan Willem Bogers eerste doelpunt Feyenoorder J cm Daele gestraft Hans Plaatzer van Noordwijk (links) in een verbeten gevecht strijd om de zaterdagtitel beter had zondering van de eerste minuten gespeeld", na afloop van de wedstrijd waarin Van de Boom op de lat knal- zou hij aanvoerder Cees Spaander- de en de laatste tien minuten dan man c.s. bedelven onder de compli- ook gevarieerd en aantrekkelijk voet- menten: "Noordwijk heeft slimmer bal. dat in de vijfde minuut met begon. Het grote verschil de rust nog op "dat Noordwijk in de en professioneler gespeeld en heeft zich een waardig kampioen getoond van het zaterdagvoetbal". Noordwijk speelde in die tweede helft met uit- tweede treffer werd gehonoreerd. Ben Barten zond Albert Spaander man weg op de linkervleugel en uit diens voorzet zette Bröring zijn ploeg op 2—0. Het Roosendaalse ant woord lag al in de volgende minuut achter doelman Smit. Nadat Nou wens een indrukwekkende solo had afgerond met een loepzuivere pass, "slingerde" Peter Brouwers de bal vanaf de linkervleugel verrassend in het doel: 21. ADVERTENTIE Nederlaagwedstrijd Aanvang 4.30 uur Sportpark De Bloemerd. DEN HAAG Hoewel de compe titie in het betaalde voetbal pas zondag begint heeft de tuchtcom- missie van de KNVB toch alweer enige spelers moeten bestraffen naar aanleiding van gebeurtenissen in oefenwedstrijden. Joop van Daele (Feyenoord) zal zondag de competitiestart niet als speler meemaken. De Rotterdammer kreeg een boete van 250 gulden op gelegd terwijl tevens een voorwaar delijke schorsing voor een wed strijd werd omgezet in een onvoor waardelijke. Van Daele kreeg de straf opgelegd naar aanleiding van gebeurtenissen in de wedstrijd De Graafschap Feyenoord, die op 18 Juli werd gespeeld. TERDAM Dé Stoop, voorzitter van FC Amsterdam, die eind juni aankondigde te zullen ken, blijft voorzitter van deze Amsterdamse voetbalclub. Als belangrijkste reden voor ibijven van de voorzitter gold, zo werd gisteren bekendgemaakt, dat het stichtingsbe- an de club er niet in was geslaagd een vervanger te vinden voor de voorzitter, die wilde is het stichtingsbestuur van Amsterdam vertelde C. Stol vertrek van Stoop mogelijk atie van de FC Amsterdam nen betekenen, nu er geen ef was. Stol liet verder we- tegenover het stich- uur, waarin ook stadiondi- loffel zitting heeft, gezegd te betreuren een aantal uit te hebben gedaan in de af- "paanden, die met name voor ir Verhey ongunstig zijn eval, want daar leek het toch op, werd later door de toch ven voorzitter herhaald. De i deed het duidelijk geëmo- voor hij zijn gebruikelijke isme en optimisme uitte in -~j ouwing van wat om meer 110 "eden zijn cluv is. 01 timisme van Stoop stoelt op D Bvens. 1het enthousiasme iwefPelers voor het nieuwe sei- k gemeente heeft een twee- dam in het afgelopen seizoen niet zó ongunstig is geweest als de buiten wacht veronderstelde, (een tekort van 80.000 gulden) Zijn besluit verduidelijkend om toch te blijven, haalde Stoop een van de vele zinnen aan die over hem is geschreven, namelijk: „Zaken zijn geen voetbal zaken". Als zakenman voelde ik," vertelde hij," en dat heb ik op 26 juni bekend gemaakt, dat ik niet kon doorgaan. Als mens besefte ik daarna dat ik mij in het geval van de FC Amsterdam niet als za kenman kon opstellen. Onmiddellijk na mijn besluit werd er namelijk niet meer ingeschreven op de seizoenkaarten, de bestelde kaar ten werden niet afgehaald. De credi teuren stonden niet op de stoep. FC Utrecht bijvoorbeeld eiste de 58.000 gulden op die nog open ston den in verband met de transfer van Leen van der Merkt. Ik had gehoopt dat de lijn voor de vereniging na mijn vertrek omhoog zou gaan, maar hij ging omlaag.Ik ontdekte ook dat tijdens de intertotowedstrijden de band tussen spelers en leiding bijzon der hecht werd. Armoe bindt. De transfer van Bekker en Kramer naar Franse clubs, die de 300.000 gulden had moeten opbrengen om de spelers hun salaris voor het komen de seizoen te garanderen, ging niet door. Als er geen soelaas komt, als over twee weken de subsidie-aanvra gen weer worden afgewezen, dan hebben wij rustig de tijd verder on derhandelingen te voeren om de posi tie van de club veilig te stellen". Zandvoort De Nederlandse Auto- rensport Vereniging (NAV) heeft lering getrokken uit het fatale on geluk tijdens de grof te prijs van Nederland, waarbij de Britse cou reur Roger Williamson dodelijk ver ongelukte. Voor dit weekeinde zijn er op het circuit van Zandvoort een aantal extra veiligheidsmaatregelen getroffen. Tijdens de Zandvoort Trophy (zondag), een race voor het Europees toenvagenkampioenschap, zal de wedstrijdleiding meer mobiele reddingseenheden inzetten. Langs de baan zullen een vijftal reddingswagens van een Duitse au tosportorganisatie gereed staan. Zij hebben onder meer negentig kilo gram halogeen koolwaterstoffen aan boord, waarmee een brand enige tijd kan worden teruggedrongen. Een der wagms is bovendien toege rust voor het openbreken van wrak-: ken en het bevrijd envan coureurs. De bestuurder van de reddingswa gen heeft een Internationale raceli centie, terwijl beide bemanningsle den gekleed zijn in brandvrije pak ken. Deze goed-getrainde equipes treden zelfstandig op, dus onafhan kelijk van de wedstrijdleiding. Zij hebben een eigen communicatie-ka naal. Deze wagen zal gedurende de eerste twee ronden van de vier- uurs-race achter het startveld meerijden. Voorts zal langs de baan nog een drietal bandweereenheden wor den gestationeerd. Daarnaast is de brandweer van Zandvoort aanwezig met zeventig man en drie poeder wagens. De NAV overweegt de veiligheids maatregelen op langere termijn nog verder uit te breiden. Gedacht wordt aan een brandweg, achter de vangrails langs het circuit, het aan brengen van .en gesloten televisie circuit en het aanbrengen van een baan-lichtbevelliging. Ook de moge lijkheid om een aantal reddingswa gens in eigen beheer te gaan ex ploiteren, bemannen en trainen wordt bestudeerd POP-PUL-LUP-PEE.' ZO GROOT HEB IK -EU- ZE N06 NOOIT GE- ZIEKIGEEFT U ME -EW-MAAR A1.LES WAT U IN WUIE HEEFT/,

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11