ilordige kwart liljoen als f scheidscadeau HERMENS: RECORD 3000 M De Groot op dreef Rus Andreiko blijft aan kop JW DAGBLAD APPIE HAPPIl aak Swart door 52.000 voetballiefhebbers bedankt KSH-damtoemuoi Atletico-keeper zou Ajax miljoenen kosten NIEUW BOD OP CRUIJFF Tennis in Katwijk en Sassenheim MEE OP VAKANTIE 3 ERPAG 9 AUGUSTUS 1973 [ERDAM Een kwartier voordat AjaxTottenham Hotspur naar het einde slen- voordat de als afscheidscadeau bedoeldde tweekamp zich moeizaam door de laatste li minuten heen worstelde, onderbrak arbiter Cha-rles Corver de inmiddels danig ge leerde wedstrijd. Daar was het einde van een glorieuze carrière, van een zeventien arende piriode in Ajax' eerste, van een aaneensluiting van vooral hoogtepunten, depressies glansrijk overtroffen. tond hij, Sjaak Swart, voor 000 voetballiefhebbers langs om hem te bedanken, om te luiden op een manier Nederland nimmer tevoren Parmantig stapten zijn tje Jacqueline en Rebecca en Andrea richting middenstip, n hem zijn eerste bloemen- erwijl honderden het gebeu- ingden. Dcks rant ging op in de menigte, zich aan het oog van de Ivers, die hem plotseling op iders van zijn publiek weer twden, tijdens de rondgang wielerbaan. Nog eenmaal het veld van het Olym- jpgesjouwd, nog een- iderging hij de ovatie, die hem klonk, die nu invel gold. Een beloning, die de in de erehaag gevormd Spurs. En door de Ajacie- hun „Paco" zoals hij de |aren werd genoemd, uitbun- ruifden. Iwarit, na afloop wit wegge- van emotie, realiseerde zich cheid nog nauwelijks. „Nog ik niet geloven dat ik stoppen," stamelde de 35- van de rechter flank, [gelopen. Ik zal nog aan dat eten wennen." leek gegrepen door de vlieg- lie vooraf boven het Olym- itadion cirkelden, door de aohuitisten die rond de mid- leai waarvan één de dbal met zich droeg. Maar door het publiek, door zijn dat een aaneenreiging van op hem liet neervallen, as groots," sprak hij nog liep onder de indruk. „Van icheid kun je alleen maar hij zich verontschuldigde inderdaad matige spel. Hij wat dat betreft een ander voorgesteld. Hij had willen n als in zijn bese jaren, de tevredenheid jegens Jo- Bjff, die „Paco's" taak spon- ernam. „Johan heeft goed gespeeld, trouwens het ge tal heeft zijn best voor mij r„ag" die niet afdoende den onderdrukt, belemmerde en glansrol. „Na tien minu- ik er al last van, waardoor ton sprinten. Ik durfde geen te nemen uit vrees voor Die hij nagenoeg voortdu wt zich meedroeg in de wed- ie hem een slordige kwart verrijkte. Onwillekeurig drong zich de vergelijking op met Moulijns vaarwel tegen Peru vorig jaar. Een schuchtere afspiegeling van Swarts afscheid, een vedette als Coen Moulijn mèèr waardig. Niettemin mocht Swart zich laten dompelen in de vreugde die duizen den hem gunden. Die zelfs grif het dubbele voor een zwart toegangsbe wijs neertelden om Sjakie Swart. meer een trouwe, dan een wereldver maarde vedette uit te zwaaien. Daarvoor genoot men nog even van het sprankelende Ajax, dat zich in één helft (de eerste) volkomen uit leefde. Dat nauwelijks hinder on dervond van Swarts blessure, omdat Johan Oruijff tot de rust de pijn in zijn dijbeen wilde vergeten voor zijn makker „Paco", die getooid met de aanvoerdersband na drie minu ten Cruijff opzocht. Diens trekbel boog Johan Neeskens om tot het net: l0. De lengte-pass van Ger- rie Mühren, vier minuten later, le pelde Cruijff over Pat Jennings: 2—0. En weer -reen minuut daarna avond Mühren het hoofd van Cruijff: 3—0. Waardoor het afscheid nog meer boeide, met nog meer franje werd omhangen dan vooraf kon worden gepland. Vooral omdat Oruijff dat wilde zoals na een half uur toen hij drie tegenstanders misleidde en vervolgens Johan Neeskens 40 liet opzoeken. Tevens heit einde van de show die Ajax aan het vaarwel vastplakte. Zeker na rust, toen Johnny Rep en Arnold Mühren voor Cruijff en Keizer instapten. Vandaar de smeekbede om Cruijff na Tottenhams enige treffer in de tiende minuut van Martin Peters. En zelfs om Sjaak Swart. Maar toen was „Paco" al langs Elles Ber ger gjelopen met het verzoek om haar zijn dankwoord te laten uit brengen aan de 52.000 Swart-kaj- kers, die verveeld achterbleven bij het duel dat moeizaam naar zijn einde kroop. HOOGEZAND «ANP» Na de zesde ronde in het internationale KSH-damtoernooi in Hoogezand heeft Andreiko zijn leiderspositie be houden. Hij won in een fraai duel van Gordijn die echter de eer voor zich opeiste dat dc Rus zich ten vol le moest geven en zelfs in tijdnood kwam. iets dat bij Andreiko vrijwel nooit voorkomt. Lange tijd hield de Hagenaar de posities goed in even wicht maar kon toch niet verhinde ren dat Andreiko in het gevorderde middenspel de klassieke spelkarakte- ristiek verbrak en druk in het cen trum kon gaan uitoefenen. In een acht om acht stand dacht Gordijn dat er niet veel aan de hand was toen hij verrast werd door een dreigende MADRID José Carrascosa, di recteur van Atletico de Madrid heeft bekend gemaakt dat Ajax geïnte resseerd is in doelman Miguel Rei na. "Wij hebbem in La Coruna. (waar bedde clubs deelnamen aan een intennationaal toernooi) met be stuursleden van Ajax over een trans fer van Reina gesproken. Maar sinds we voor hem drie müjoen dol lar hebben gevraagd, wetende dat dit een "onmogelijke" prijs is voor Europese begrippen, is er tussen ons en Ajax geen contact meer ge weest. Het zal duidelijk zijn dat wij onze keeper niet kwijt willen". Jaap van Praag, voorzitter van Ajax, ontkent echter dat Ajax ooit met Atletico zou hebben onderhan deld over een transfer van Reina. PAPENDAL Jos Hermens heeft gisteravond op de kunst- stofbaan van Papendal het Ne derlandse record op de 3000 me ter verbeterd en gebracht op 7 minuten en 49.2 seconden. Het oude record stond met 7.58.6 reeds op zijn naam. Hermens le verde die prestatie op 3 Juni van het vorig jaar in Bratislava. Jos Hermens leverde zijn presta tie tijdens een internationa le Jeugdwedstrijd, die op Papen dal werd gehouden. Tijdens deze wedstrijd werd ook het nationale kampioenschap op de 1500 meter verwerkt. Bij de nationale kam pioenschappen op 15 juli in Den Haag weigerden de finalisten op de 1500 meter te starten om dat twee lopers, Schout en Bladt werden uitgesloten omdat zij zich te laat voor de finale hadden ge meld. Gisteravond op het windstille Papendal toonde Haico Scharn, die ook in Den Haag als de gro te favoriet gold, zich de sterkste. Toch had Scharn nog moeite, met Koos v. d. Heul (AV Schoon hoven), die in de slotfase uitste kend kon volgen. Scharn zege vierde in 3 minuten en 44.6 secon den. Van der Heul werd tweede in 3.45.5 en Jan Gerrits (Metro) derde in 3.49.1. De eerste 800 me ter van de wedstrijd werd in 2.03.0 aangetrokken door De Vries (AV '55). In een zg. b- loop maakte Bram Wassenaar (Ciko '66), die lange tijd gebles seerd is geweest, indruk. Hij won in 3.44.8, slechts tweetiende se conde langzamer dan de tijd waar in even tevoren Scharn natio naal kampioen was geworden. Een uur later hielp Scharn Jos Hermens aan zijn nieuwe Neder landse record op de 3000 meter. De Arnhemse beroepsmilitair trok voor Hermens de eerste 1600 meter aan en verliet daarna de baan. Ook Roelof Veld steunde Hermens. Maar in de laatste ki lometer moest Hermens zonder steun over de baan. Hij legde de laatste 1000 meter af in 2 min. en 33 sec. de tussentijden waren verder: 1000 m: 2.37.0 en 2000m: 5.16.2. De voornaamste uitslagen van de wedstrijden op Papendal zijn Nederlands kampioenschap 1500 m: 1. Scharn 3.44.6, 2. V. d. Heul 3.45.5, 3. Gerrits 3.49.1. b-loop 1500 m: 1. Wassenaar 3.44.8, 2. Veld 3.47.7, 3. v. d. Wansem 3.48.2, 3000 m: 1. Her mens 7.49.2 (Ned. record) 2. Krogmann (Z.-Afr.) 7.53.4 (Zuid afrikaans ree.), 3. Grillaert (Bel) 7.55.8. dambinatie die hem belette de sterk ste voortzetting te kiezen. Een ver loren eindspel werd toen het resul taat. Harm Wiersma bleef goed volgen door een gedecideerde overwinning op De Jong die in dit soort flankspel- partijen wel eens beter heeft ge speeld. Kuyken raakte een punt ver der bij Andreiko achterop door een remise tegen Baba Sy die zich be kwaam uit een lastige positie wist te redden. De Amerikaan Smith had niet veel moeite in een klassieke par tij met de Canadees Lefevre die dit genre met veel zondigen tegen geac cepteerde principes speelde. De Ame rikaanse kampioen Barrow gaat steeds beter spelen. Tegen De Ruiter trad hij zeer resoluut op en de man uit Deventer reikte niet verder dan remise. Rabatel (Fr)Cazemier (Zwit) 2 0, Andreiko (SU)Gordijn (Ned) 2 —0. Barrow (VS)—De Ruiter (Ned) 1—1, Wiersma (Nedi— De Jong (Ned) '2—0, Kuyken (Zwit)—Baba Sy (Sen) 1—1, Smith (VS)—Lefevre (Can) 2—0. Stand: 1. Andreiko 10 pnt. 2. Wiersma 9, 3. Kuyken 8, 4. Baba Sy 7. 5. de Rui ter, Barrow, Rabatel, Smith 6, 9. Ca zemier 5, 10. Gordijn 4, 11. De Jong 3. 12. Lefevre 2. Amsterdam Nog altijd lijkt Jo han Cruijffs verblijf bij Ajax niet zeker. Barcelona, dat zich zeker weet van de Peruaanse internatio nal Hugo Stotet, blijft trekken aan de spits, die onlangs verklaarde stel lig niet naar Spanje te zullen vertrek ken. Inmiddels schijnt Barcelona met een nog lucratiever contract te hebben gewapperd, dat Cruijff opnieuw aan het denken zon heb ben gezet. Cruijff „Ik weet er niets van". Eerst met een ernstig uiterlijk, later bezigde hij deze ontkenning met een glimlach. Ook trainer Georg Knobel toonde zich verrast en gaf de voorkeur dit onderwerp te laten rusten. Niettemin wordt beweerd, dat mits met toestemming van de KNVB en met medewerking van Ajax, Cruijff alsnog richting Barce lona zal uitwijken. Het gesprek dat Knobel direct na afloop van de wedstrijd Aj&x-Tot- tenham Hotspur voerde met bonds coach Fadrhonc zou hier eveneens niet vreemd aan zijn. Knobel: „We hebben slechts over het Nederlands elftal gesproken". Op de vraag of dit betrekking had op een eventueel beschikbaar zijn van Cruijff voor Oranje wanneer hij inderdaad naar Spanje zou vertrekken antwoordde Knobel: ..Ik bemoei me nergens mee. Ik weet nergens iets van KATWIJK De toppers van het tennistoernooi in Katwijk aan Zee kwamen gisteren dan eindelijk in ac tie. Het werd voor hen weinig meer dan een formaliteit. Blommendaal, de no. 1 geplaatste Noordwijker, gaf een fel voor ieder punt vechtende Slavenburg geen kans om ook maar even gevaarlijk te worden. Met zijn zelden spectacu laire. maar in zijn eenvoud zo- ster ke spel bepaalde hij dc score rustig op 6-3, 6-2. Nog minder moeite kost blad wil gaarne mee met vakantie als wilt helpen, door ruik te maken van het hieronder afgedruktevakantieformulier tenminste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons ln te zenden, fjniet op te bellen voor opzending of Inhouding van de krant. Tele- tïhe opdrachten kunnen wij niet aannemen, verzenden frankeren met 35 ct. IS ADR] ES is: te het Adri van Leeuwen om zijn pu pil Jan Hilger duidelijk te maken dat deze nog veel van hem kan le ren (6-0, 6-2) Jan Theunissen had teveel gecontroleerde vaart voor do Duitser Demeter, die eerder op de dag in een hevig omstreden 3-setter Kat- wijks oudgediende Loek Verhees de baas was gebleven: 3-6, 8-6, 6-2. Theunissen joeg de Duitser op, gaf hem geen gelegenheid om zich op zijn spel in te stellen en bleef met 6-2, 6-3 overtuigend in de meerder heid. De no. 4 geplaatste Frans En gelenburg zal pas vandaag bewijs van aanwezigheid leveren en zijn plaat sing proberen te rechtvaardigen. Dat zal niet meevallen na de voortreffe lijke prestatie van de nationale ve- teranenkampioen Jan de Groot. Toegegeven dat deze geroutineerde tennisser in de Limburger Paul Schokker geen tegenstander van het formaat had die hem het vuur aan de schenen kan leggen, maar Juist in zulke partijen valt het niet mee de concentratie te bewaren. De Groot deed dat en hoe. Toen Schokker het gravel verliet zal hij dat zonder twij fel niet met gevoelens van spijt heb ben gedaan. Zo werd hij door De Groot van het kastje naar de muur gestuurd: 6-0, 6-1. Blommendaal boekte behalve in het enkelspel nog een zege, namelijk in het herendubbelspel met Har Meijer. Zij hadden met het duo Verhees/ Verdoes geen problemen: 6-2. 6-2. In het herenenkelspel C klopte de no 1 geplaatste Charrel Asselbergs Han Kuipers: 6-3, 6-3 en bereikte daar mee de kwartfinale. Ei-win Sanders wees De la Bretonniere terug: 6-2. 6-0 en Dick Zaadnoordijk bleef zijn clubgenoot van de Leidse Hout, Eric de Boer, de baas in een pittig duel waar de spelers de vaart niet schuwden: 6-3. 6-3 voor Zaadnoor dijk. Sassenheim In het herenenkelspel C in het toernooi in Sassenheim verdween een geplaatste speler, Piet Paridon, no 3 op het wedstrijdschema, uit de strijd Zonder spelen overigens. De griep zette hem de voet dwars op weg naar de tweede ronde. De overige kansheb bers, H. Verdegaal, H. de Jong en P. Jonkheer behoefden gisteren het racket niet te hanteren. Dat moest de no. 1 geplaatste speelster in het damesenkelspel C mevr. Dros wel. Zonder succes. Beatrice van Diest schakelde haar uit met 3-6, 7-5, 6-4. Daarmee is het pad naar een toer nooizege voor de no. 2 geplaatste speelster Kiki Oost aanzienlijk ge makkelijker geworden. ZOETERWOUDE De snelgroeiende afdelingsclub Meerburg (in vier jaar tijd steeg het ledental van 250 tot 430) heeft een deel van de lagere technische landbouioschool omgebouwd tot kleed- accommodatie. De school, die nauwelijks nog in gebruik is en in maart/april van het volgend jaar geheel vrijkomt, staat vlakbij de twee voetbalvelden en betekent voor Meerburg een aanmerke lijke vergroting van de mogelijkheden. In een tijdsbestek van vier maanden heeft een ploeg van 35 leden (onder leiding van een bouivcommissie bestaande uit de heren v. d. Meer. De Groot en v. d. Hulst) een voormalig theorielokaal en een voormalig melklokaal omgetoverd in vier fraaie kleedkamers, compleet met wasgelegenheid en verwarming. Een onderneming, die de op 28 sep tember a.s. 45 jaar bestaande Zoeterwoudse vereniging dertigduizend gulden heeft gekost. Naar schatting is door zelfwerkzaamheid, zo'n zestigduizend gulden uitgespaard. Als eind volgend jaar fase twee" gereed is zal Meerburg over zes kleedkamers beschikken. De oude kleedkamers zullen dienst gaan doen als scheidsrechterkamerbestuurskamer en bergruimten. De officieuze opening van de nieuwe kleedaccommodatie vindt plaats op 21 augustus met 'n wedstrijd tegen RCL. Het oefenprogramma van de Rijndijkersziet er als volgt uit: 12 augustus: DWOMeerburg Zoetermeer)19/8 deelname WSE-toemooi in Waddinxveen26/8 MeerburgZandvoortmeeu- wen; 28/8 MeerburgSVLV; 2/9 Meerburg—MVKVOp de foto: bouwcommissielid v. d. Meer (links) en Meerburgs vice voorzitter Zandbergen. ben een Maand Postabonnement IÜANT1EADRES Is: vaD doorhalen wat niet van toepassing la. straat do. S.v.p. ln bloklettera KOSTEN VAN OPZENDING voor Nederland. Beigie en Luxemburg gratis. Jnge aiuropese landen uitsi uitend per tucntpost Kosten 1 l.— pex dag neelt ons geleerd dat de bezorging van Kranten in de Zuid- en Noord-Afrikaanse landen nog al eens te wensen overlaat, tmen daarom geen verantwoording nemen voor kranten, welke olet |u> bet vakantieadres worden ontvangen. niet re kep, Kcopr u EC woo MAAG ÓAOW 'W RAAC DAAG B'J OAT STALLÊTje

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13