Sassenheimse schoorstenen bezaaid met 'beestjes' AVONDWERKSTERS Onderwater Export BV - Lisse Piet van der Kraan zette stempel op bollendorp Twee cursussen voor toekomstige tuinders VIERKAMP LISSE Burgerlijke standen Hele Valkenburgseweg nu 50 km en BANDAG 6 AUGUSTUS 1973 STREEK brug SASSENHEIM Er werd vorige week tijdens een rustig korenblik je in de leiderscaravan bij de 'Kinderstad' hartelijk n gelachen, toen plotseling viel: „Er staat overal in Sas- inheim wel een beestje op de schoorsteen. Er zijn er nog nooit Geiveel geweest". Die beestjes, voornamelijk door de kinderen «zet s huizes gefabriceerd daarbij geruggesteund door Piet van ïv Kraan, de man die zélf in die caravan ook smakelijk mee- chte. Piet van der Kraan is zomaar één van de velen geweest, jdei e de afgelopen weken een groot gedeelte van zijn tijd heeft ■spendeerd aan de activiteiten van de Stichting Jeugdre- eatiie Sassenheim. Eén van die velen, die er toch nog te einig bleken. „Want", zei stichtingsbestuursldd Hogenboom direct na het begin van het programma op zaterdag 7 juli aterdag a.s. 11 augustus wordt het geheel pas afgesloten met sport- en spel-ochtend en het zwemfeest, de enige twee inementen ook deze week), „j'e kunt rustig stellen dat er ;1 werk door een te kleine groep mensen moet worden ver- :ht". heer Van der Kraan is één van voor de buitenwereld vaak ano- groepje.Een man toevallig, die lat hy enkele jaren geleden na 42 jaar zijn baan als opmaker n krant in Lelden moest opge- lin verband met lichamelijke iiten) niet met de handen in haar behoefde te zitten, maar volledig overgaf aan zijn En reagerend op al die „beesies" die in Sassenheim staan: „Je begint met iets voor te doen en op het laatst hoeven zij er zelf nog maar een kop of staart aan te zetten. Het zijn er inderdaad heel wat geworden." Van der Kraan hij wimpelt de lofui tingen aan zijn adres snel af heeft sinds hij in de oorlog met het boetse- startte, heel wat iby's. Naast toneelspel (niet weg te maakt. Naast beeldjes ten uit Elckerlyck)voetbal en oornamelijk boetseren. Een die hem een werkkring bij het rijf „Velsen" in Sassenheim kon da peren (kunstaardewerkfabriek), r waarvoor hij bedankte, de» iet van der Kraan nu heeft zich i religieuze voorstellingen. Beeldjes, die nqoit te koop zijn angeboden, maar wel grif aftrek vonden. Piet van der Kraan beperkte zijn activiteiten nifet tot de kreatieve och tenden. Hij was te vinden in de „Kin derstad" hij bemoeide zich met AALSMEER. RIJNSBURG Half september gaan er weer cursussen van start, die toekomstige enderne mers in de tuinbouw-sector econo misch moeten vormen. Ze worden georganiseerd door de drie Holland se Landbouw Organisaties voor de respectievelijke gebieden glas dis trict Aalsmeer, Roelofarendsveen e.o (bloemen en potplanten) en het ge bied van Rijnsburg en Noordwijker- hout (bloemen en bolbloemen). De cursussen worden georgani seerd in samenwerking met de rijks- tumbouwconsulentschappen Aals meer en Lisse. Gedurende twintig weken zal één dag per week (van half vier tot half tien) aandacht worden besteed aan een groot aantal onder werpen. dat te maken heeft met de positie van de bloementeelt, de eco nomie van het bedrijf, de bedrijfs opvolging en de mogelijkheden van samenwerking. De nadruk ligt op de bedrijfseconomie en de problemen rond de overname of stichting van een bedrijf. Daarnaast zullen diver se bedrijven worden bezocht om de theorie aan de praktijk te toetsen. De zelfwerkzaamheid van de cursist staat daarbij voorop. Vereiste voor de cursus is, dat de kandidaat beschikt over voldoende algemene ontwikkeh-ng. Gedacht wordt daarbij aan mts: mavo of lts met middenstandsdiploma. Verder moet men één of twee laar staan voor het vermoedelijke tijdstip van de be drijfsopvolging of niet langer dan twee Jaar al zelfstandig tuinder ziin, een leeftijd van circa 21 tot 32 jaar hebben en over ruime ervaring op het gebied van de tuinbouw beschik- worden waar- A al smeer en Rijnsburg LISSE „Het is", zegt Gerrit van der Meer, de vice-voor- zitter van de afdeling Basketbal van Sportclub Lisse, „natuur lijk een interessante zaak om te kijken of een basketballer beter voetbalt dan een volleyballer en of omgekeerd een voetballer beter korfbalt dan een basketballer enzovoorts. Maar dat alleen is niet de opzet van deze vierkamp tussen de overigens zeer zelfstandig optredend en aan diverse competities deelnemende afdelingen volleybal, basketbal en zaalvoetbal van de sportclub met de korfballers van het Sassenheimse TOP. Het gaat er ook om meer bekendheid te geven aan deze zaalsporten. ver afgelopen weken op de kreatieve dere evenementen en (natuurlijk) lenden laten zien. Een achttal rEnjienden vulden veertig (het maxi- aantal) en soms ook méér kin- ide^n in de leeftijd van 7 tot 14 jaar ruimten in het Velthuys aan de n. Twee uur lang kon men uitleven: werken met papier, ?en maken, figuurzagen, verven ïatuurlijk werken met klei. Boet- ook. En de man bij dat boet- was Van der Kraan. „Het wa- erg leuke ochtenden," zegt hij. .Dank zij de „Van der Kraans" heeft de Stichting Jeugdre- oreati'e Sassenheim de afgelopen 4Va week kunnen draaien. Voor het zevende achtereenvol gende jaar. En opnieuw een serie activiteiten, die de inspan ningen waard waren gezien het en thousiasme waarmee de jeugd zich erop of, zoals zaterdagmiddag waar schijnlijk ook het geval zal zijn, zich erin stortte. KATWIJK AAN DEN RIJN Dat de wijkvereniging 'Molenwijk' niet stil staatook niet gedurende de overigens zo lome zomermaandenblijkt uit het plan om te komen tot de oprichting van een peuterdagverblijf. Met de gereformeerde kerk en de wijkvereniging is een werkgroep gevormd, om in het kerkelijk centrum "Open Hof" aan de Rijnstraat dit dagverblijf te starten Reeds met ingang van september kunnen peuters van twee en een half tot vier jaar hier hun heil zoeken. In "Open Hof' zijn enkele ruimten ingericht voor jeugd-activiteiten en er is een afzonderlijke ingang in de Dokter Huetingstraat. De onderhandelingen met de commissie van beheer zijn in een vergevorderd stadium en men heeft toegezegd, twee van deze leuke zaaltjes tegen een redelijk be drag te verhuren. Of het plan zal slagen hangt ook af van het aantal medewerkers en niet te vergeten kinderen dat zich aanmeldt. Hiervoor worden dan ook dames gevraagd, die bereid zijn één of meerdere dagen bezig te zijn met de peuters, zo nodig onder meer deskundige leiding van een adviseuse. De bedoeling is dat het geen commerciële instelling gaat worden. De prijzen worden zo laag mo gelijk gehouden, hetgeen neerkomt op een bedrag van f2,50 voor een halve dag. zonder lunch tot f20,- (voor een hele week). Het is in diverse opzichten dan ook nogal ongewoon, hetgeen op de woensdagavonden in augustus en september in de Lisser sporthal, wordt afgewerkt. Een vierkamp tus sen deze vier verenigingen/afdelin gen op vier takken van sport. Me de-organisator Harry van de Aard weg: "Er was de mogelijkheid om van de sporthal gebruik te kunnen maken. Die hebben we aangegre pen. Zaalsporten winnen overal aan belangstelling en wij bieden nu iedereen de kans met de verschil lende vormen kennis te maken. Voor het publiek, dat gratis kan ko men kijken, om wellicht enthousias me te kweken en voor de spelers als plezierige afwikkeling. Het is de bedoeling dat iedere sportafdeling of -vereniging de organisatie van de specifieke sportavond voor zijn rekening neemt. TOP was de eer ste met korfbal. De zaalvoetballers zijn nu woensdagavond aan de beurt". Wat overigens te verwachten was, is de eerste avond ook gebeurd. De korfballers bleken in hun eigen spe cialiteit niet te verslaan, ondanks 't feit. dat basketballers toch ook wel iets weten van hoe een bal door een korf (ring) moet worden ge werkt. Spannend waren beide duels, tussen de korfballers en de basket ballers wel. TOP zegevierde beide keren met gering verschil: 86 en 42. De voetballers korfbalden ver der beter dain de volleyballens. Ver rassend, dat wel, maar de conditie gaf in deze duels de doorslag: 21 en 43 na een 13 achterstand van de voetballers. Woensdagavond 8 augustus voetbal len de „echte" zaalvoetballers te gen de korfballers en de volleybal lers tegen de basketballers. Aan vangstijd 8 uur. Egmond 81 78 jr.," w. v. E. Wenink J. Ufjn 71 jr. lorhout Geboren: Alexander C. v. J. P. M. v. d. Berg en C. Kampen, Cornel is - - ker en C. J. M. Schols. atwijk Geboren: Coendert C. C. J. IJnsen. Maartje J., i Brands, Violette C., M. J. Freke, Na- J. H. Wouters en J. Mijnders en G. Tulen. Romano Iterson, Carla i d. Zij- Schalk, Sander E. C. Christoffersen Pctrkeerexcesseii in Katwijk met krachtige hand bestreden.... Dijkstra 6, 8 en 9, C. Verdegaal 7. 573 jonge duiven. Hier was de uitslag Vanaf Mo us over een afstand van Gebr. Passchier 1 en 9, N. Duiven- circa 205 kilometer met in concours voorden 2, J. v. d. Slot 3, Mevr. Kru- se en zn 4. J. Duindam 5. G. A. Dui venvoorden 6 en 8 en J. N. M. Dui venvoorden 7 en 10. J. B. Baak M. C. P. Salman, R. P. Roeline M., d. v. T. Lang- Tromp. 1 A. A. Wever. H. Slotje. H. Guijt Duijn, A. Hartgring en E. djer. strouwd: W. A. de Waard en G. P. Lefferts, J. Verdoes en G- A. M. Messemaker en ichaap, H. Braggaar en P. Schaap - ",~*cht en E. Trager, J. M. v ;n G. C. Kalsbeek, C. N. A. F. J. Pfoster. rerledenJ. J. Kettenis 77 jr., W. - T. J. de 1: A. v. Hell en P. J. L. M. Kortekaas Dijk, G. H. M. Alders i Van het haring- en visfront Reenen 79 jr. 434 k.; KW 15 l groot 131138; groen zout groot 122132; M. Vissers C. Beij, Lars T., C. G. A. Bij- Wolf, Robert, s voerd: 13.150 kg tong; 117 kisten tar bot, 692 kisten kabeljauw, 12 kisten schelvis, 311 kisten wijting, 1766 kisten P. P. Diemei ertrouwd: T. J. P. Homan M. v. d. Berg, J. P. Prijzen, in guldens per kg: grote tong 11-14—10.12, gr. mid. 10.85—10.24; kl. mid. 11.72—10.89; tong I 12.19—11.13; KATWIJK Na 1 augustus werd de parkeerexcessenverordening voor gro te voertuigen van kracht. De nako ming daarvan kan desnoods via de rechter, afgedwongen worden. De re den dat deze verordening zo lang op zich heeft laten wachten is, dat na 1 april toen de wijzigingen werden vastgesteld met betrekking tot par keren van grote voertuigen, vaak nog een overleg plaats vond. De resulta ten hiervan waren, dat aan, een aan tal belangstellenden een ontheffing werd verleend voor een beperkt aan tal in iedere ontheffing te noemen plaatsen. Daarnaast blijven de, in de verordening genoemde plaatsen, waar door alle grote voertuigen vrij gepar keerd mag worden, gehandhaafd. Burgemeester en wethouders, die op advies van de verkeerscommissie en chauffeurs comité tot deze regeling hebben besloten, zijn er van overtuigd dat dit een compromis is. Verwacht mag worden dat een ieder aan de uitvoering van deze regeling zal mee werken. Daarbij zullen zowel de chauffeurs als de bewoners in de naaste omgeving van een parkeer plaats, moeten geven en nemen. LISSE De „Luchtklievers" vlogen vanaf Mons met 628 jonge duiven, lossing 9.03 uur, eerste prijsduif 11.04 uur. Uitslag als volgt: Arendsman 1 en 10; Mart van Diest 2; L. v. d. Hoorn 3Aad van Diest 4Dofferhoff 5; M. de Vreugd 6 en 9; J. van Diest 7W. v. d. Lans. Wedvlucht Bergerac met 99 oude duiven, afstand 880 km, uitslag: M. de Vreugd 1, 4 en 9; Duivenvoorden 2; Chr. de Bruin 3; Arendsman 5: Nic. v. d. Poll 6; Deswijl en ^onen 7 en 10; A. de Borst 8. Wedvlucht St. Ghislain met 570 jonge duiven, afstand 210 km, uitslag: Mart. van Diest 1; H. van Diest en Zonen 2; A. de Borst 3. 7 en 10; W. v. d. Lans 4; Dofferhoff 5 en 9; Nic. van der Meer 6 en 8. Rijnsburg T A Koolloos en C Per 50 kg; Poontjes 31—21; bot 27- 1fi- rnrio mq10 OA E. P. M. Spie C. E. Dijkman 77 Jr., C. 16; rode poon 10353; pilchards i tarbot 310—209; griet 235—139; kabel jauw I 140—102; II 162—115; III 150 —113; IV 135—110; V 89—58; schelvis M. Dijkmans, ïv I Diest d. v. J. Brouwer edijk, Natascha d. v. A. J. We M. Visscher, Isabella M., d. -71; schar 67—27; wijting III 85—57; 148 73 13.500; 56 1.190; 70 3.0 haring I 50.8030.00; II 35.50; III 25- 1.400; IJM 44 3.000; 15 1.400; 23 2.300; VD 6 4.600; 9 2.200; 15 2.210; 24 1.500; 46 8.500; 73 15.000; 77 10.400; 243 17.000; UK 141 en UK 271 46.000; 78 en 107 4.300; EB RIJNSBURG Postduivenvereni ging „Rijnsburg" hield een wedvlucht vanaf Noyon, afstand 306 km met 141 duiven. Gelost om 10.15 uur, aan komst eerste prijsduif 15.01 uur. Uit slag: Glasbergen 1 en 7; N. Otten 2, 4 en 5; Rosmolen 3 en 9; H. Sloot weg 6 en 10; J. Hoekstra 8. Duinklievers NOORDWIJKERHOUT De post duivenvereniging De Duinklievers hield twee wedvluchten. Vanaf Bergerac over een afstand van circa 896 met in concours 77 oude duiven. Uitslag mevr. Krüse en zn 1, Gebr. Passchier 2, J. N. M. Duiven voorden 3 en 4, H. Geerlitigs 5, H. KATWIJK Op een aantal we gen in Katwijk zijn verkeersmaatre gelen genomen. De situatie op het pas geasfalteerde stukje Valken burgseweg gaf nogal wat, proble men. Hier was geen snelheidsbeper king, waardoor er vaak een "Zand- voort-achtige" situatie ontstond. Bo vendien was het maar 'n klein stukje, zodat veel automobilis ten met te hoge snelheid Katwijk binnenreden, met alle gevolgen van I 207 25.000. 3.800; IJM 209 ADVERTENTIE Gevraagd vanaf maandag 6 augustus 1973 Aanvang 18.45 uur. Telefoon 02521-19100 Ingang Achterweg dien. Daaraan is nu een einde gekomen, want voor de gehele Val kenburgseweg geldt een maximum snelheid van 50 kilometer. Eenzelf de situatie doet zich voor op de Sandtlaan. Daar geldt voor een af stand van 150 meter aan beide zij den van de brug over het additio neel kanaal geen snelheidsbeper king. omdat deze in Katwijk en Rijnsburg gelegen wegen buiten de bebouwde kommen vallen. De ge meentebesturen van Katwijk en Rijnsburg hebben bij de provincie een verzoek ingediend om op dit weggedeelte een maximum snel heid van 50 km in te stellen. Op de archieffoto van Jan Holvast de Val kenburgseweg. NOORDWIJKERHOUT Precies 177 personen hebben onder ideale weersomstandigheden actieve recreatie bedreven, door deel te nemen aan de bos-strandloop, die op initiatief van de VVV door de IJsclub Noordwijkerhout werd georganiseerd. De grote groep vertrok om zeven uur vanaf hotel de Witte Raaf (zie foto), aan de Duinweg waar ook weer de finish ums. Toen men daar aankwam werd iedereen eigenaar van een herinneringsmedaille. De 5 kilometer lange prestatieloop kwam als toeristisch evenement volkomen tot z'n recht omdat het merendeel van de lopers niet uit Noord- wijkerhout kwam. Onder hen bevonden zich een groot aantal buitenlanders. Van de wedstrijd lopers waren het de leden van de Noordwijkerhoutse Strandlopers die domineerden. Theo Ver beek was voor niemand te houden en won de loop in 17 minuten. Een kwart minuut later kwam Bert Smit uit Sassenheim over de streep. Wim van Gijlswijk en Karei v. d. Veek loerden derde en vierde. De snelste dame was de Sassenheimse Wil Duivenvoorden. Zij liep het toch wel zware parcours in 21.20 minuten. De Haarlemse Corien Kalbfleisch, die voor de zestigste keer aan een prestatieloop deelnam, bezette de tweede plaats (22.15). DAGBLAD VOOR LEIDEN LEIDSCH DAGBLAD EN OMSTREKEN Uitgave: Leidscn Dagoiaa B.V Witte Singel l - Leiden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Telefoon reoaotie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Muidei Maandabonnement i Kwartaalsabonnement27,45 Per Post f 29.85 Losse nummers f o.4i Abonnementsgelden Dy vooruit betaling te voldoen By automa- tiscüe overschryving geeD admi nistratae- en incassokosten Nabezorgung tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3