RUIjFF WELLICHT OCH NAAR SPANJE Yan Staveren kampioen Regenbogen ransfer van drie miljoen kan vandaag rondkomen loeikampioenschappen nverwacht uitgesteld Roda JC heeft nog gebreken Tom Okker derde in klassement van ILTF Leimuidenaar behoudt kleine voorsprong op Bouw van Wijk 1 AU LA CORUNA/DEN HAAG De kans is zeer groot, dat Ajax' sterspeler Johan Cruyff vandaag wordt verkocht aan FC Barcelona, de club van ex-Ajax-coach Rinus Miichels. De Spanjaarden bieden de Amsterdammers èèn miljoen dollar (ongeveer 2,6 miljoen gulden) voor de 26-jarige Cruijff, die dan vanaf 2 september voor drie jaar onder contract staalt bij FC Barcelona. FC Barcelona, dat eerder in Amsterdam al onderhandelingen heeft gevoerd met Cruyffs' manager en schoonvader Cor Coster, wenste maandag al met de Europa Cup houder over een eventuele transfer te onderhandelen. Ajax, dat zich met de financiële commissie van de club nog willde beraden, heeft het gesprek met de FC Barcelona-dele- gatie tot vandaag uitgesteld. De vraagprijs van Ajax zal ongeveer drie miljoen gulden bedragen. Mochten beide partijen nöet tot het bijzijn overeenstentog komen, dan zullen toen door de Baircelona-verfcegen- J. Jonker werd méldde Dominguez zich bij ker een proces Cor Coster: schoonvader en manager. rechter tegen Ajax aanspannen het nog vijf Jaar durende contract met de rood-witten ongedaan te ma ken. Beiden zijn van mening, dat Ajax een dergelijke maatschappelijke positieverbetering niet mag tegen- houdian. Ajax, dat gisteren in het Spaanse La Coruna arriveerde voor het spelen van het bekende Teresa Herrera- toernooa, heeft direct aanvoerder Piet Keizer en trainer George Knobel in gelicht en daarna de spelersgroep van de situatie op de hoogte ge bracht. Vorige week heeft FC Barcelona middels manager Armando Caraben en secretaris-generaal José Luis Vi- laseca uitgebreid met het duo Coster - Cruyff in Amsterdam gesproken. In de burgerlijke overeenstemming trachten te berei ken en dat het aanbod tot 10 augus tus geldig is. Dit omdat de transfer markt in Spanje op 30 augustus sluit. Ook werd tijdens dit gesprek de richtlijnen voor Cruyff's nieuwe con tract bij FC Barcelona opgesteld. Naast de supertransfer moet Barce lona één miljoen dollar voor drie Jaar salaris aan de Europese voetbal ler van het Jaar betalen. De helft van dit bedrag zal direct worden betaald, terwijl het restant in Jaarlijkse ter mijnen wordt uitgekeerd'. Van Praag. Voordien had hij in Am sterdam Cor Coster telefonnisch be naderd en hem meegedeeld, dat Real Madrid vijftig procent boven het bod van concurrent FC Barcelona zou uitgaan. Coster heeft hem toen ge antwoord, dat Cruyff al in principe rond was met Barcelona. Dat de club van Rinus Michels, die zich niimmer met transferbesprekin gen heeft bemoeid, het absurde hoge transferbedrag voor Johan Cruyff wil betalen, moet in het licht van deze moordende concurrentiestrijd worden bezien. Te meer daar FC Barcelona eerst topscorer Gerd Müller van Bayern München trachtte los te we ken en gisteren ook hoorde, dat Uli Tevens deelde Johan Cruyff mee in Höness, de middenvelder/voorhoede - wee zonder stuurman van Telamon teruggetrokken ÏSTERDAM Tegen alle ver togen in zijn de nationale karn- ischappen, die deze week op de terdamse Bosbaan gehouden ten, gisteravond niet van start De 2 zender stuurman van i trok zich ter elfder ure te- Waardoor twee voorwedstrijden in voldoende zijn om uit te welke van de overgebleven ploegen er tot de finale door- welke via de herkansing, lar het avondprogramma alleen zonder bevatte, werden de trijden afgelast en naar donder- verplaatst (wat waarschijnlijk problemen gaat opleveren) naakte een ieder de Bosbaan, ieders spijt was er bovendien land van de Roeibond aanwezig, inde duidelijkheid te verschaf- omtrent verdere programmawij- vergeefse Triton. zigingen, nu ook nog bleek dat Aegir de werd op de Skifhead maar die zich z'n twee ploegen, in het nummer vier zonder stuurman, had teruggetrok ken. Naar men mag aannemen heeft deze terugtrekking voor het verdere verloop van het programma, geen con sequenties. Vanavond worden de voor wedstrij den en herkansingen verrroeid in de twee met stuurman, de vier zonder en de skif. Voor de twee met stuur man zijn slechts vier inschrijvingen, waaronder die van Asopos, dat het gaat opnemen tegen het oudere, maar wel wat meer ervaren duo Brummelman en Bon van Nereus- de wedstrijdpremies, heeft hij direct zijn huisvesting in orde gebracht en krijgt hij kosteloze vliegtramsfers tussen Amsterdam en Barcelona voor zijn familieleden. Tevens heeft Cruyff bedongen, dat bij een even tuele transfer, hij beschikbaar blijft voor het Nederlands elftal in de kwalificatiewedstrijden voor het we reldkampioenschap. Ook indien Ne derland zich voor de eindronden in München plaatst. Sinds het openen van de Spaanse markt voor buitenlandse voetballers hebben de topclubs de Europese markt afgestroopt. Real Madrid trok al de Westduitse international Gun- ter Netoer aan en toonde eerder be langstelling voor Cruyff. Tijdens de laatste Europa Cup-finale in Belgra do is daar nog over gesproken tussen voorzitter Jaap van Praag en Real's Miguel Dominguez, de assistent van de steenrijke Don Santiago Berna- beu, die Real beheert. Gisteravond direct na aankomst in het Aüantico-hotei te La Coruna DOCLUB EENDRACHT lessen idsmalaan 150, donderdag 2 aug. uur; Vestestraat 40, zaterdag 14.00 r; Kerk Robijnstraat siders. skwartier) dinsdag 7 aug. Door het wegvallen van de twee vieren (zonder stuurman) van Aegir, dat zich toch liever alleen op de acht wil voorbereiden, is de spanning hier iets afgenomen. Juist deze ploegen hadden wellicht voor een aardige ver rassing kunnen zorgen nu de vieren van Laga, Asopos en Argo dit week end in Duisburg toonden van slag te Titus ziJn- Okeanos dat een bijzonder sterk seizoen achter de rug heeft en Nereus 2 zijn hier gevaarlijke out- LONDEN Tom Okker neemt 119, 6. Roger Taylor (Gb) 113, 7. Ar- momenteel in het klassement om de thur Ashe (VS) 108, 8. Manuel Oran- speler van dezelfde Duitse club, verregaande onderhandelingen mee waren gevoerd niét naar Spanje wil komen. DEN HERTOG WINT ETAPPE STOCKHOLM Fedor den Her tog heeft gisteren de zevende étappe van de Ronde van Zweden gewon nen. Den Hertog kwam na de rit over 187,8 kilometer van Vallingby naar Skarholmen met een voorsprong van 26 seconden op het peloton over de streep. De Deen Marcussen, die honderd meter voor de groep uitreed, werd tweede en Theo Smit won de sprint van het peloton. Uitslag: 1. Fedor den Hertog (Ned) 187,8 km in 4 uur 17 minuten en 43 seconden, met tüdsvergoeding 4.17.13; 2. Marcussen (Den) 4.18.00, met tijds- vergoeding 4.17.40; 3. Smit (Ned) 4.18.09, met tijdsvergoeding 4.17.59; 4. Moskaljov (Rus) 4.18.09. Eindklassement: 1. Johansson (Zwe) 20 uur 55 minuten en 18 se conden; 2. op 56 seconden: Gorelov (Rus); 3. op 1 minuut 4 seconden: Hansson (Zwe); 4. op 3.39: Hannus Johan Cruijff in (fraaie) actie. Een beeld dat wellicht volgend seizoen niet meer op de vaderlandse velden kan worden aan schouwd. Cruijff zou bij eventuele transfer wel beschikbaar blijven voor Oranje. Sheffield United :l-4 zege Roda JC gisteravond nadrukkelijk op de nog aanwezige gebreken gedrukt. Na een aantrek- Grand Prix van de Internationale Lawn Tennis Federatie de derde plaats in. De Nederlander heeft in de ILTF-toernooien tot dusver 131 pnt. verzameld. De eerste twee plaatsen worden bezet door de Roemeen Ilie Nastase en de Tsjechische Wimble- tes (Spa) 103.5, 9. Jim Connors (VS) 103, 10. Tom Gorman (VS) en Niko la Pilie (Zsl) 100. Peter Weibel won gisteravond de d proloog van de Ronde van Rijnland- ,o, tnei^Pv,2 Ê~^reVw«Tde' landgenoten, de Deen Hansen en compleUï eredivisie-debutant Frits Schür, die zesde werd. Piet van Katwijk won de sprint van het pelo ton, dat twintig seconden achterstand had en werd achtste. zwak defensief werk tionele achterstand nederlaag gespeeld. De overige vriendschappelijke wed strijden van gisteravond: Sittard: Fortuna SC Dundee United (Schotland» (0l). <o1). 23. Fle ming 0—1. Toeschouwers 1800. Heerlen: RKSNE (vierde klasse amateurs) MW 1—13. (0—5). Voor MVV scoorden Brok amp (4), 1 .Chris Evert (VS) 490 pnt, Evonne Goolagong (Aus) 420, dorikampio'en^ Jan Kodes. Blj dë da- Virginia Wade (GB) 279, 4. Helga De 4000 toeschouwers op het ge- Hoenen, Bonfrere (3), Pot (2). In Schoten werd Freddy Maertens meentelijk sportpark in Kerkrade Pleumeekers en Kertges (2). Vran- winnaar van de Grote Scheldeprijs, keken in het begin verrast he ken maakte het doelpunt voor wedstrijd over 245 kilometer vloeiende Limburgse combinaties, RKSNE. Toeschouwers 400. uur. Hoewel Bruyn van Skadi en Punt van de Laak bij de skiffeurs het hoogst moeten worden aangeslagen, valt er toch bijzonder weinig over de kansen te zeggen, daar de tegenstand, staat de Amerikaanse Chris Masthoff (Wdl) 200, 5. Kazuko Sa- Evert (18) aan kop. De speelsters van wamatsu (Jap) 132. de Virginia Slims-profgroep (Billie Jean King, Rosemary Casals, Betty Stöve eja.) komen op de lijst niet 105 profs de start vooral opgezet door de „Hollandse Utrecht: FC Utrecht SC VW nieuwen" Dick Advocaat, Gerrie de Venlo 44. (33). De doelpunten Goede en Jos Dijkstra. De ex-Haar- Utrecht werden gemaakt door de Ron- lemse showman gaf Roda volkomen Van Veen <2>, Hulshorst en Olsen. De lijsten zien er als volgt uit: he- 1. Ilie Nastase (Roem) 282 pnt, 2. Atletiek Dave Bedford heeft zioh teruggetrokken uit de Engelse ploeg, die zaterdag en zondag in Oslo in de halve finales van de strijd om de Europa Cup uitkomt. De wereld recordhouder op de 10.000 meter liep Parijs verdiend de leiding: 10. rurg mag de Spaanse, in Frankrijk gemiste strafschop door wonende, wielrenner binnen enige matig op dreef zijnde Henk die zij zonder meer zullen ontmoeten Jan Kodes (Tsj) 160, 3. Tom Okker tijdens internationale wedstrijden in looft in een nog snellere genezing. 'Luis rijdt het komende weekeinde weer." Voor de Venlose club scoorden Kra mer (2), Van Tilburg en Van der een Weide. Er waren 4000 zoeschouwers. nog Aken: Alemannie Aachen FC van Groningen 0—2. (0—1). 25. Gritter en 01. 56. Bos 02. Toeschouwers 3500. FC Groningen maakte in het de Tivoliestadion van Aken een aan stortte zienlijk betere indruk dan de Duitse vereniging en kreeg van 20 een magere beloning voor het kwaliteitsverschil. in SNEEK Met een kleine voor sprong op Bouw van Wijk heeft Jan van Staveren gisteren op het Sneekermeer beslag gelegd op het nationaal kampioenschap in de regenboogklasse. Het wedstrijd element moest er aan te pas ko men om de kampioen aan te wij zen. De vraag was of Jan van Staveren volgens de "Oostenrijk se" punten-telling zijn derde wed strijd als de slechtste van de zes in mindering van zijn punten totaal mocht brengen. In deze derde wedstrijd was de Leimuide naar wegens een te vroege start gediskwalificeerd, waardoor hij niet in het klassement werd opge nomen en dus geen punten kreeg Het bleek dat Van Staveren in derdaad deze wedstrijd in minde ring mocht brengen, waardoor hij met zijn zevende en negende plaats van gisteren voor bleef op Bouw van Wyk, de winnaar van de laatste twee wedstrijden. De zeer zwakke wind op deze laatste dag heeft het klassement nogal door elkaar geschud. Het lichte weer was een koflje naar de hand van Bouw van Wijk, die 's mor gens met ruime voorsprong als eerste finishte voor Peter Kempe niers uit Leiden, Èart de Vries uit Rijnsaterwoude en Puck de Vries uit Sneek, Jan van Staveren bracht het niet verder dan een zevende plaats achter zijn grote rivaal Jan Metzelaar. 's Middags ging Hein de Goederen weliswaar als eerste door de finish, maar hij werd uitgesloten, omdat hij te vroeg was gestart. Daardoor was de zege opnieuw voor Bouw van Wijk, die een felle strijd had ge leverd met Ulrik Jager en de con stant zeilende Bart de Vries. Jan van Staveren kon zich niet uit de middenmoot losmaken en gleed tenslotte als negende door de fi nish, wat naar later bleek Juist voldoende was voor de titel. Eindklassement 1. Jan van Staveren (met be manning: Ben Bartels en Teja van der Veld, Leimuiden 5395 pnt, 2. Bouw van Wijk, Woubrugge 5074, 3. Jan Metzelaar, Woubrug ge 4571, 4. Bart de Vries, Rijns aterwoude 4316, 5. Ulrik Jager, Lemmer 4015. 4 7 O-zeilers De vier Japanse 470-zeilers in de strijd om het open Nederlands kampioenschap doen het momen teel zeer goed. Ze profiteren ten- volle van 't lichte zefilweer. Wel iswaar was de zege in de tweede race voor Hans van Pagee, maar weer waren de Japanners de grootste concurrenten. De pro blemen, die worden geschapen door de zwakke en veelvuldig draaiende wind, lossen de Japan ners bijzonder goed op. Joop en Robert van Werkhoven, win naars van de eerste race, kwa men maar zeer moeilijk vooruit Elke slag, die de gebroeders maak ten, pakte verkeerd en de voor malige Europese kampioenen waren tenslotte blij met de zeven de plaats. Hans van Pagee was al direct na de start bijzonder snel Na het eerste laveerrak had hij zich al ontdaan van de Japanner Nomiya en voer geleidelijk steeds verder weg van het peloton. Van- wage de zwakke wind was de ra ce ingekort, een beslissing, die door de meeste zeilers bijzonder werd betreurd, omdat na nog geen tien minuten een stevige bries ging waaien over het IJsselmeer. Achter Leenaarts (derde) finish ten weer twee Japanners, respec tievelijk Shozaki en Komatsu Sjoerd en Erik Vollebregt, de huidige wereldkampioenen, wer den gehinderd door een gescheur de spinnaker. Zij arriveerden als zesde. Van Werkhoven, die na de Vollebregts binnen kwam, diende een protest in tegen een Westduit se deelnemer, die hem had gehin derd. De Westduitser eindigde als 24ste, zodat het protest van Van Werkhoven van invloed zal zijn op de volgorde aan de kop van de ranglijst. In het klassement zijn de verschillen tussen de eerste tien nog uiterst gering. Er is nog van alles mogelijk. Van Pagee staat nu met tien punten bovenaan, gevolgd door Komatsu en Van Werkhoven met beiden dertien punten. De wereldkam pioenen de gebroeders Vollebregt staan zevende met 23.4 punten. De H-312 met H. van Pagee/mej. H. Dekker rondt een boei in het open Nederlands kampioenschap 470-klasse op het IJsselmeer. Run op kaarten WK-voetbal MÜNCHEN De 38 wedstrij den voor het wereldkampioenschap voetbal, dat volgend Jaar in West Duitsland wordt gehouden zullen voor het merendeel uitverkocht zijn. „Wij verwachten dat tachtig procent van de kaarten voor alle wedstrijden ver kocht zullen worden", aldus Hermann Neuberger, de voorzitter van het or ganisatiecomité gisteren bij de ope ning van het .kantoor München". In het Olympisch Stadion van München zullen de finale en de strijd om de derde plaats worden gespeeld. Deze twee wedstrijden zijn al volledig uit verkocht. In totaal zijn voor de wedstrij den van het wereldkampin««~ hap 2,2 miljoen kaarten beschikbaar. Daarvan zijn in West-Duitsland al leen al 400.000 kaarten verkocht. De helft ven het aantal beschikbare kaarten gaat naar het buitenland. Neuberger: „Wij verwachten dat de 1,1 miljoen kaarten niet voldoende zijn. De belangstelling is overal enorm groot. Zelfs Zuid Afrika wil een groot aantal kaarten hebben". Met uitzondering van het Olym pisch Stadion van München en dat van Berlijn zal de vergroting en ge deeltelijke vernieuwing van de zeven stadions waar gespeeld wordt volgens de Jongste raming 240 miljoen mark gaan kosten. „Daarmee blijven wU onder de oorspronkelijke vastgestel de begroting van 300 miljoen", aldus Neuberger.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 9