auesaar Centrum van Voorschoten niet zo maar 'auto-vrij' gaan maken Leidse PAK blijft agenda '41 itóö 'fiaffi ipiim Geld voor scholen Bejaarde chauffeur trapte op verkeerde pedaal WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1973 VOORSCHOTEN In Voorschoten is het autovrij maken van het dorpscentrum weer actueel geworden. Tij dens de prijsuitreiking na het standwerkersconcours op Paardenmarktdag sprak wethouder Pels zijn wens tot het ,,bli!k-vrij" maken van het centrum duidelijk uit en zei tot de aanwezigen dat de afsluiting met de paardenmarktdag een ongekend succes geworden is. Het centrum van Voorschoten, dat als wethouder Pels zijn zin krijgt helemaal auto-vrij zal luorden gemaakt. De icinkeliers in Voorschoten hebben echter aangevoerd dat er niet genoeg parkeergelegenheid in de directe omgeving van hun winkels is. Er zal dus nog eens stevig over gepraat moeten ivorden. (Foto's Jan Holvast) Vast staat dat op paardenmarkt- dag zeer goede zaken zijn gedaan, zowel door de ambulante als de ge vestigde winkelier en dat dit mede veroorzaakt is door het autovrij ma ken van School- en Voorstraat, om dat er gewoon geen auto bij gekund had. Anders ligt het op de gewone zaterdagen. Teveel winkeliers zitten Verschillend te ver van een parkeerplaats, en daarom meent o.a. de Algemene sing van de kermis rondom de Paar denmarktdag zijn zowel Treub- als Voorstraat bijna veertien dagen van een kant afgesloten geweest. De winkeliers hebben geconstateerd dat gedurende die periode vaste klan ten wegbleven. Parkeer ruimte volgens winkeliers te ver weg Winkeliersvereniging dat een afslui ting zonder meer funeste gevolgen heeft voor een aantal winkels. Weggebleven Afsluiting van de Voorstraat wordt door de gehele middenstand afgewezen. Deze straat heelt een duidelijke functie ook voor het ver keer. Bovendien zijn in deze straat vestigingen, die een totale afsluiting onmogelijk maken zoals bijvoor beeld het postkantoor. Door plaat- Over afsluiting van de School straat wordt binnen de middenstand verschillend geoordeeld. Er zijn be drijven, die een totale afsluiting een onmogelijke zaak vinden, anderen zijn voor een beperkte afsluiting, en weer anderen zien een afsluiting wel mogelijk indien op korte afstand parkeermogelijkheden komen en de straat aantrekkelijker gemaakt wordt. Wethouder Pels is een overtuigd aanhanger van totale afsluiting van de Schoolstraat en wil van deze straat een gezellige en vooral aan trekkelijke wandelpromenade ma ken met een knipoog naar de Lang straat in Wassenaar. Informeel heeft de wethouder een en ander reeds be sproken met de bestuursleden van de winkeliersvereniging. Deze be stuursleden hebben de zaak in de openbaarheid gebracht omdat zij de stap niet zonder meer aandur ven. Verwacht wordt dat winkeliers en wethouder spoedig nogmaals een gesprek hebben, want Juist de af sluiting met de Paardenmarktdag heeft vele vraagtekens opgeworpen. Dat er iets moet gebeuren met het centrum, daarover zijn alle partijen het eens, maar hoe en wanneer? Dat zal de tijd leren. Het overlegorgaan, dat tot taak heeft het door de ledenvergaderin gen van de partijen nader vast te stellen beleid voor de komende raads periode voor te bereiden, heeft una niem besloten tot voortzetting van het PAK. Unaniem heeft men ook het volgende vastgesteld: Er bestaat een gezamenlijk stre ven om voor de verkiezingen te ko- Bromfietser gewond OEGSTGEEST Een Leiderdorpse bromfietser kreeg op de Warmonder- weg in Oegstgeest geen voorrang van een auto, bestuurd door een inwo ner van Oegstgeest. Bij de botsing liep de bromfietser lichte verwon dingen op. De auto en de bromfiets werden beschadigd. Burgerlijke stand LEIDEN De commissie ondei wijs van de Leidse raad krijgt in haar vergadering van dinsdag 7 augustus om 4.00 uur te maken met een aan tal voorstellen tot uitgaven voor het- aanschaffen van voorzieningen voor diverse scholen. Op de agenda staan de volgende voorstellen: voorstel om een gedeelte van het gymnastieklokaal van de voormalige g.l.o.-school aan de Hoge Morsweg te kopen. Het gaat hier om het weste^ lijk deel. Het oostelijk gedeelte is a) eigendom van de gemeente. Kosten: 1 18.500. Een ontwerp-overeenkomst voor het gezamenlijk gebruik van hei schoolgebouw aan het Valkenpad in de Merenwijk. In dit gebouw zijn een katholieke, een protestantse en een openbare lagere school onder gebracht. Met de schoolbesturen is o m. overeengekomen dat het personeel bereid moet zijn om met personeel van de andere scholen samen te wer ken; dat men elkaar helpt als er een school lokalen tekort komt, terwijl een andere er teveel heeft; dat men de centrale ruimten gebruikt op ba sis van het aantal klassen. Een voorstel voor aanschaffing van meubilair voor drie klassen van de kleuterschool aan de Asserstraat Kosten: f 7.500. Het oude meubilair is door langdurig gebruik versleten Een voorstel om de centrale ver warmingsinstallatie van de Louise de Coligny-scholengemeenschap te ver beteren. Een aantal radiatoren ver toont ernstige lekkages als gevolg van coiTosie. Men vreest dat dezelfde klachten zich ook bij de andere ra diatoren zullen gaan voordoen. Daar om wil men ze allemaal tegelijk ver nieuwen. Om de corrosie tegen te gaan wil men de open expansievatem vervangen door gesloten vaten. Bo vendien wil men zg. voetventieleij aanschaffen om bij eventuele repa raties het aftappen van water zoveel mogelijk te kunnen vermijden. B. W. Lankhorst. OVERLEDEN: D. Rothert (68), man; H. Lamberts T. H. W. van Gent (54), Queens (70), echtgen. v. J. C. Pluijm; C. van der Berg (52), ech_tgen. v. F1 J. van Steenbergen; W. J. M. van Lent tgen. v. C. Strik; P. M. Tulen der Pluijm; C. gen. v. P. J J. Iedema (59), (76), echtgen. v, (81), geh. gew. met A. H. Bus reis voor bejaarden OEGSTGEEST Het grofvuil wordt morgen in Oegstgeest opge haald in Oude Rijnzichtweg, van Assendelftstraat Rhijngeester- straatweg, Endegeesterstraatweg, Endegeesterlaan, Wilhelminapark, Deutzstraat, Geversstraat, W. de Zwijgerlaan, Julianalaan, Maurits- laan ,Pr. Hendriklaan, Fred. Hen- driklaan, Nassaulaan, Koninginne- ALPHEN AAN DEN RIJN De Alpheuse bejaarden kunnen dinsdag 21 augustus een busreis maken naar de Brabantse Biesbosch. Deze ver trekt bij het dienstencentrum "Wie lewaal" (Kwartelstraat) waar men zich van negen tot twaalf uur voor de tocht kan laten inschrijven. Rondleiding in „Witte Kerkje" INoordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Het restauratiefonds van het witte kerkje in Noordwijkerhout moet wat aangedikt worden. Daarom houdt men aanstaande vrijdag avond om acht uur weer een open avond, om iedereen in de gelegenheid te stellen het inte rieur van deze kerk aan de Dorpsringeweg te bezichtigen. De heer Schols uit Voorhout zal het een en ander opluisteren met het prachtige, uit 1849 da- berende Lohman-orgel. De bezoe kers zullen worden rondgeleid door de heren Bouwmeester (die al ruim dertig Jaar koster is van het kerkje) en Warmerdam (de archief-deskundige ter plaatse). De toegang die geheven zal worden bestaat uit het symboli sche bedrag van één gulden en is bestemd voor het restauratie fonds. Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Kermis Clubhuis Het Honk (van de Ze vensprong) organiseert ook dit Jaar, door haar speciale kermiscommissie, een kermis in de nieuwe Kooi. Vorig Jaar vertoonde de kermis nog wat schoonheidsfoutjes, waarop de buurt aanbood het clubhuis te helpen met de organisatie en uitwerking. Zo ont stond toen de kermiscommissie, die nu ook na het feestgebeuren moet blijven fungeren als een werk- en begeleidingscommissie vaai al het wijkgebeuren in de Kooi. De kermis zal worden gehouden vrijdag 10 augustus op het basket balveld in de Antillenstraat (hoek Sumatrastraat)Aanvang twee uur. Voor de KPJ-ers in Zoeterwoude die niet bang zijn voor water is er vijf augustus een groot Waterfeest op de Noord Aa bij de boerderij van de familie Van der Salm. Boegspriet lopen en waterskiën zijn de grote evenementen voor vijf augustus. Als iedereen de zon meebrengt geloven de organisatoren dat de zaak niet stuk kan Dropping Terug De Zoeterwoudse KPJ is bruin ge brand en wel terug van vakantie en dat willen ze weten ook. Meteen zijn VisS0T"l ze begonnen met-plannen maken en inmiddels zijn er al twee activiteiten „rond". Ook dit Jaar organiseert de Zoe terwoudse KPJ weer een „dropping". Waar, dat wordt natuurlijk niet ver klapt. Iedereen die wil deelnemen moet maar om acht uur 's avonds in het Centrum zijn. Dan wordt eerst gezamenlijk iets gedronken, waar wat en hoe is ook nog in raadselen gehuld, wie nieuwsgierig is moet maar komen kijken. bij weren de dames zich altijd duch tig. Aan kop ging dit keer mevrouw S. van Eijgen met dertien verschalk te visjes zij werd op de voet gevolgd door mevrouw F. Wolting die er tien aan de haak sloeg. Mevrouw Went kwam tot vijf. Bfj de heren, die natuurlijk wat vaardiger met de hengel worden ge acht ging het ook om de centime ters. De beker die op het spel stond werd veroverd door de heer W. Smit, die tot 61 centimeter kwam, tweede word A. van Eijgen met 269 cm, 3. B. van Eijgen 229 cm, 4. W. van Eijgen 221 cm en 5 C. Hannaart 169 Groenoordhalrit Op vrijdagavond 31 augustus 1973 om 19.31 start de eerste deelnemer op het parkeerterrein van de Groen- oordhai, Willem de Zwijgerlaan 2 in Leiden, om te beginnen aan de jaar lijkse Groenoordhalrit. Er kan worden ingeschreven in vijf klassen, te weten: A-, B-, C-, D- of Debutantenklasse. De A-, B- en C-klasse rijden vol gens het K.N.A.C.-reglement een routebeschrijvings- en kaartleestra- ject. De D-klasse is bestemd voor gevor derde routebeschrijvingsrijders. Door deze klasse wordt volgens het K.N.A.C.-reglement een routebe schrijvingstraject gereden. De debutantenklasse (L-klasse) is bestemd voor iedere sportieve auto mobilist, die nimmer aan een puzzel- rit heeft deelgenomen. De debutan ten rijden een puzzcltraject volgens een door de organisatoren uit te geven eenvoudig reglement. Op woensdag 22 augustus 1973 zal er in het restaurant van de Groen- oordhal een instructie-avond zijn. De eerste 100 inschrijvers ontvan gen twee rally-borden. De overige inschrijvers ontvangen, zolang de voorraad strekt, één rally-bord. Inlichtingen en reglementen kun nen worden verkregen bij de administratie van de Groen- Puzzelrit Vakantie Postduiven Woensdag Hartebrugkerk Zanggroep nental Singers 8 uur nam. Oegstgeest (Geverstraat 65) 19 Jeugdhaven, Jeugdca- gratiecentrale 78 i Hogewoerd 57 ziekshop 810 ui Spreekuur sociale Stadhuis Spreekuur sociale raads vrouw 4.306 uur nam Oegstgeest (Kenn-adylaan 11) Infor matie-avond Baha'i 8 uur nam. Speeltulngebouw Ten Katestraat Bejaardensocleteit- Humanitas 24.30 Luxortheater Commissie Jeugdva- kantlebezigheden Filmvoorstelling „De sneeuwkoningin" 10 uur voorm. Donderdag Oegstgeest (Geverstraat 65) Jeugd- voor kamerbewoners Breestraat 19 Jeugdhaven, Jeugdca- Spreekuur sociale raads- 19 Sociëteit voor gel dlcapten 25 i Het Mierennest (Morsweg 59) klaver-, Jassen en sjoelen 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Commissie Jeugd- vakantiebezigheden Conny Vink '-1- LEIDEN De samenwerking van PvdA, D'66 en PPR in het PAK zal in de komende raadsperiode worden voortgezet. Hoe die samenwerking in details zal worden uitgewerkt zal worden besproken binnen het overlegorgaan dat de Leidse afdelingen van deze drie partijen in het leven geroepen hebben met het oog op de komende verkiezingen. Dat heeft het overlegorgaan bekend gemaakt. Oegstgeest (Geverstraat 65) Sociëteit voor kamerbewoners 8.30 uur nam. - 1 Breestraat i9 Sociëteit Twentwel (v kamerbewoners en alleenstaanden) 9- 12 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven Soos Mi rakel 8-11.30 r Leiderdorp 25) Gespreksavond Baha'i 8.15 Apothekers men tot een overeenkomst en een programma voor de samenstelling van het college van B. en W. in de raadsperiode 1974-'78; of, en zo Ja, welke andere partijen zullen worden betrokken in het overleg, zal nader worden besproken. In de komende vergaderingen zal het overlegorgaan allereerst de bo vengenoemde punten nader belich ten en met spoed een gezamenlijke basis voor een programma samen stellen uit de inbreng van elk van de drie partijen. Er bestaat grote vastbeslotenheid onder de drie partijen om met inzet van alle krachten tot een progressief dagelijks bestuur van Leiden in 1974 te komen en een verantwoorde zwa re inbreng in de raad te leveren. Voorop staat het verlangen om aan de Leidse bevolking een program en een team van mensen om dit uit te voeren, te presenteren waarin de meerdierhedd van de bevolking zich zelf in zijn wens naar vooruitstre vend bestuur kan herkennen. De avond- nacht- en zondagsdiensti wordt waargenomen door apotheek j Reijst, Steenstraat 35, apotheek Voor- schoten, Leidseweg 66, tevens op zater dag tot 6 uur nam. Oegstgeester apo theek, Wilhelminapark 8. Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- „emeenschap 7"' 33921 en 61944. Boottochten Kort Galgewater: Vertrek boot tocht naar Kagerplassen, 10 en 2.30 uur, naar Braasem ermeer en Avi fauna 10.15 uur. Haven (op zondag Spanjaards- brug): Vertrek Molencruise, 2 uur. Niet op zaterdag. Beestenmarkt: Stadsrondvaarten. Jeugddorp Leiden Van 10-16 uur vakan- tieactiviteiten voor kinderen tot 13 Jaar in het Jeugddorp Zuidwest aan de Voorschoterweg (naast zwembad „De Vliet")kleien, verven, typen, 'poffertjes bakken, hutten bouwen enz. Iedere vrijdagmiddag speciale kindervoorstelling. Toegangsprijs f 1,-; 10 rittenkaart f7,50. Niet op zaterdag en zondag. Dienstencentrum Noordeindpleln 2b, tel. 40483, alge mene Informatie dagelijks van 9-10 lefoon 30360. Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap di., do Moeders voor moeders gaven zuster E. Janssen-Nlemev< Wetswinkeltje Volkshuis Apothekersdijk 33 Openings tijden di. 10-11 uur voorm. do. 7-9 - Vogelasiel Anna Paulownastraat 15, VOORSCHOTEN Een 64-jarige Voorschotenaar heeft gistermiddag de schrik van zijn leven gekregen, toen hij bij de Haastrechtse Brug in Gouda in plaats van op het rempe daal, op de gasplank trapte. De be jaarde automobilist schoot ten ge volge van deze foutieve manoeuvre van de Goejanverwelledijk. Een me- de-passagiere werd met een wond aan het been naar het Goudse Bleu- landziekenhuis gebracht. Gewonde- en uitgeputte vogels e.d Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en lar~ durlg zieken en gezinsverzorging. Mi 45 tel. 49441 (maandag t.em vrlldag 910 uur voorm) Aanvragen voor halve dagen; li kerkelijke opleidingsschool voor ge zinsverzorging. Rijnsburgerweg 86. tel. Release Release: Nleu- Rfjn 20a, tel. 24555 Ma t/m vrljd. ö-iO u. nam. bovendien dlnsd. t/m 2 2-5 uur nam met uitzondering van 1 dagmiddag. Humanitas Dienstverlening Humanitas, Lange- graebt 246a Spreekuur maandag 1.30- 2.30 uur nam., woensdag 9.30-10.30 oordhal, Willem de Zwijgerlaan 2, Leiden. Telefoon gedurende kan toortijden 01710—20045. het secretariaat Groenoordhalrit, van Diepenburchstraat 166, 'sGra- venhage. Telefoon na 19.00 uur 070—242395. Om even in de agenda te noteren. De KPJ organiseert op 16 september een puzzelrit. De Leiderdorpse gemeentelijke voorlichter ia met vakantie tot 11 augustus. De postduiven van het Oosten vlogen vanaf St. Quentin. De uitslag van deze vlucht luidt: 1, 2, 4 T. van As; 3, 6, 7 D. Koet; 5 C. Vesseur; 8, 9 C. Gijsman en 10 W. Fokker. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21607 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement 1 9,28 Kwartaalsabonnementt 27,45 Per Post f29.85 t 0.40 Abonnementsgelden oij vooruit betaling te voldoen B(J automa tische overschrijving geeü admi nistratie- en incassokosten Nabezorgimg tot 20.00 uui Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2