Nieuwe naam voor Juliana-kleuterschool it Evenementen agenda aan de kust Burgemeester: Daad van wankelmoedig beleid Waarom zweeg de kerk? PAGINA 2 VRIJDAG 27 JULI 1973 RIJ ZOETERWOUDE Het Zoetenooudse zwembad zal deze zomer nog niet oven gaan, maar de bouw vordert snel en men zal ZOETERWOUDE Het schoolbestuur en de leer krachten van de Julianakleuterschool aan de Hoge Rijndijk hebben gisteravond toch gedeeltelijk hun zin gekregen. De naam Julianakleuterschood zal verdwijnen maar welke naam dan wel binnenkort op de school zal prijken is niet bekend. De raad vernietigde gisteravond met de stem men van de raadsleden Rijsdijk, Van Diemen, Van Leeu wen en De Jong tegen het eerder genomen raadsbesluit de kleuterschool de naam van de koningin te laten dragen. Dat ging echter niet zonder slag of stoot, hoewel raadslid Engelkes die de zaak weer in de rondvraag ter discussie stelde en burgemeester Det- mers om het hardst beweerde er geen halszaak van te willen maken. Engelkes, die volgens zijn zeggen pas achteraf had gehoord dat de schoolbesturen bezwaar hadden tegen de naam, wilde de school best de Kleine Wijzer noemen. Hij zei ook dat in de commissie van onderwijs over een andere naam voor de kleu terschool was gesproken. Burgemeester Detmers wist niets van een advies van de commissie aan het college van B. en W. „Maar dat moet misschien nog komen". De Kleine Wijzer bleef echter voor burgemeester Detmers een onaan vaardbare naam. "Voor een kleu terschool is dit een "onrijpe" naam. Bovendien ben ik van mening dat de school een gebouw van de gemeente is en de gemeenteraad dus het recht heeft dit gebouw een naam te geven. Daarmee was men eigenlijk op het grote knelpunt van de zaak geko men want wie mag nu de naam ge ven: de gemeente of het schoolbe stuur. Wethouder De Jong stelde voor eerst dit tot de bodem uit te zoeken en dan iets aan de naam te doen. Engelkes bleef echter vasthouden aan vernietiging van het raadsbe sluit. Detmers vond vernietiging van het besluit een daad van wan kelmoedig bestuur. De raad had na melijk ook de vorige vergadering - Engelkes was toen met vakantie - langdurig over gesproken en be sloten aan het eenmaal genomen be sluit niet te tornen. Van der Post wilde "plooibaar zijn". "Als beide schoolbesturen nu een andere naam willen, laten we ze die dan geven. Van Diemen, die al had gevraagd of dit reglementair al lemaal wel kon, kreeg er nu duide lijk genoeg van en vroeg deze dis cussie op laag niveau nu maar te 6toppen. Dat gebeurde tenslotte en' het eind van het liedje was dat het raadsbesluit de kleuterschool aan de Hoge Rijndijk Julianaschool te noe men werd vernietigd. Deze kwestie nam op de Zoeter- woudse raadsvergadering meer tijd in beslag dan de afhandeling van de agenda, waarvoor de raad maar een goed half uur nodig had. Alle op de agenda staande voorstellen werden dan ook goedgekeurd. Raadslid Broekhuis wilde een eers te reactie geven „wij komen nog van Leiden Burgerlijke stand Frankhuizen en J. Boekkooi. oanrvi i» P. W. Venneer en W de la Rie; i H J. van Duuren. OVEBLBD1 N A. Buising (78) vrouw; M. Trago (79) echtgenote van: P. H. Eggink; J. met een uitvoerig werkstuk" —op liet Rapport van de Leidse werkgroep milieubeheer over de aanleg van we gen tussen Leiden en Alphen aan den Rijn. Broekhuis zei dat ook de KVP- fractie geen behoefte had aan een tweede snelweg. De Hoge Rijndijk moet echter wel worden ontlast. Broekhuis wilde een snelweg ten zui den van de spoorlijn Leiden-Utrecht met zoveel mogelijk aftakkingen naar de Hoge Rijndijk. Verder meende hij dat het rapport te eenzijdig was ge richt en niet aangaf hoe het dan wel moest. .Mensen moeten zich ook kun nen verplaatsen". Zijn collega Van Rijn wilde naar aanleiding van het rapport de wensen van de Zoeterwoud se KVP nog eens duidelijk naar voren brengen: Aanleg van Rijksweg 11 maar wel langs de spoorbaan en de aanleg van de Burgemeester Smeets- weg. De aanleg van de Burgemeester Smeetsweg, die voorlopig in de ijskast staat, is een aangelegenheid die ook burgemeester Detmers vurig bepleit. Hij zag daarin een oplossing voor de moeilijkheden aan de Schenkel- weg. De Schenkelweg-bewoners, die gisteravond goed vertegenwoordigd waren op de publieke tribune, zijn on danks het begrip dat het college voor hun moeilijkheden opbracht teleur gesteld naar huis gegaan. Voor de Schenkelweg, die zeer heeft te leiden van het zware vrachtverkeer, is geen andere oplossing te vinden dan het aanleggen van de burgemeester Smeetsweg. De bewoners van de B. Schenkelweg kregen van burgemees ter Detmers dan ook het advies bij de provincie te blijven klagen over de verkeersoverlast VOORSCHOTEN De feestelijkheden rond de Voorschotense paardenmarkt zijn gisteravond wat triest begonnen. Het sfechte weer was nu niet bepaald een uitnodiging om op het kermisterrein rond te gaan kijken. De kermis-exploitanten hadden er gisteravond dan ook maar weinig plezier van. Tegen half negen ioas er dan ook al iemand die de "tent" sloot omdat er niets te verdienen viel(Foto Jan Holvast) JAAR NIET RIJDEN vloed over de Zijlweg reed kwam er voor de Haagse politierechter heel genadig af. Omdat zij haar auto to- twee Jaar. taal in puin had gereden volstond de Oegstgeest (Geverstraat 65) KATWIJK vrijdag 27 juli badgastenbridgedrive, sporthal Cleyn Duin, 7.45 uur n.m.; strandfeesten op het strand voor paviljoen 'Willy'vlootschouw (avond) van de Katwykse vissersvloot voor de Boulevard m.m.v. chr. Katwykse harmonie UNI en Genootschap Oud Katwijk; vuurwerk op het strand nabij rest. De Zwaan, 10.30 uur nm.; kermis op een terrein aan de Hoornes- laan. zaterdag 28 juli beiaardconcert op carillon aan Boulevard door Arie Peters, 8—9 uur r Cleyn Duin, 8 uur n.m.; kermis op een terrein Breestraat 19 Jeugdhaven Soos Mira kel 8-11 uur nam Leiderdorp (Fred. Hendrlkplant Gespreksavond Baha's 815 ui Oegstgeest (Lijtweg 7) Spreekuur bei jaarden Soc Medisch Adviesbureau Zaterdag Oegstgeest (Geverstraat 65) Jeugd- Oude of St. Andreaskerk disco-avond in sporthal de Hoorneslaan. dinsdag 31 juli orgelconcert in Nieuwe Kerk door Charles de Wolf, rakel 811.30 ui a nm- m Doopsgezinde 's nachts. Breestraat 19 Sociëteit Twentw för Breestraat 19 Jeugdhaven, Soos woensdag 1 augustus beiaardconcert op carillon van Oude of St. An- dreaskerk aan de Boulevard door Rien Ritter, 8—9 uur n.m.; woensdag avondzang in Oude of St. Andreaskerk, 8 uur n.m. vrijdag 3 augustus lampionoptocht m.m.v. diverse muziekkorpsen, op stellen Andreasplein 8.15 uur n.m.; bridgedrive in kader visserij drives, sporthal Cleyn Duin 8 uur n.m. prediking 11 uur vo Schaakzolder (Ml Jeugdschaaksocleteit 2—5.30 uur nan Bij molen "De Valk" Postzegelmai welt •an\ MI. y NOORDWIJK dagelijks kapel N.H. Kerk, Hoofdstraat, expositie World Press Photo, 2—6 en 810 uur n.m.; (met uitzondering van zondag) trimmen op het strand, 10-12 uur v.m. en 2—4 uur n.m. zaterdag 28 juli autopuzzelrit R.A.C. Randstad, VW, 1 uur nm. maandag 30 juli jutter-actie op het strand met schatgraverij, aanvang 1.30 uur n.m. dinsdag 31 juli wandeling door Staatsbossen- en duinen, parkeerterrein Duindamseslag, 10.30 uur v.m. en 2.30 uur n.m.; strandfakkelloop over 3 km, org. MSV-DIO volleybal, start nabij strandpolitiepost, 9.30 uur n.m.; populair concert door De Bierkauwers, Kerkplein Hoofdstraat, 8.15 u. n.m. donderdag 2 'augustus muzikale rondwandeling door harmonie Echo der Duinen, Kon. Wilhelmina Boulevard. 8.15 uur n.m. vrijdag 3 augustus volleybalwedstrijd op Vuurtorenplein, 7 uur n.m. De Vink Dansen 9 uur 2 i nachts. Oegstgeest (Gemeentecentrum reldwinkel 11 uur voorm. 3 uur n Zondag Oegstgeest (Geverstraat 65) Socle telt voor kamerbewoners 8.30 uur m 1 uur 's nachts. Breestraat 1 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstf den) 9—12 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven Soos Ant. Clubhuis Dansen 811 Doktersdienst NOORDWIJKERHOUT voor spoedgevallen de dokterstelehx 22222 (wijkzuster A. E. Köhleribei Lammenschansweg 339, tel. 26006 en J v.d. KoolJ-Kemperman, Welterdreef f Voorschoten, tel. 64072). Oegstgeest Dokter J. W. d. 7" Duivenvoordestraat 3. tel. 54294 i dagelijks (gedurende de maand juli) fietspuzzeltocht, start op ieder tijdstip bij VW-kantoor. vrijdag 27 juli muzikale show bij Witte Kerk m.m.v. St. Jeanne d'Arc YL\ ïiaof' -I,™ van Viof Hnm Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 11393. i Harpe Davids, 8 uur n.m.; kermisattracties in centrum van het dorp. zaterdag 28 juli optreden muziekvereniging of boerenblaaskapel, 2 uur n.m.; kermisattracties in centrum van dorp. zondag 29 juli (t.e.m. zondag 5 augstus) Open C- en D- tennistoernooi op tennispark De Boekhorst; interkerkelijke avondzang In de Witte Kerk, 23109) 7.30 uur n.m. maandag 30 juli (t.e.m. zaterdag 4 augustus) speelweek 1973 voc jeugd: ballonwedstrijd bij de Witte Kerk, 10 uur v.m. woensdag 1 augustus bos/strandloop nabij Duindamseslag, 7.30 uur donderdag 2 augustus schatgraverij voor de jeugd, vrijdag 3 augustus bezichtiging Witte Kerk met rondleiding en orgelspel, dag 8 uur nm,; folkloristische dansgroep, 9 uur n.m.; kermisattracties in centrum van dorp. LEIDEN "Wij weten het evange- beiders te helpen. En het is gelukkig Dam, x-rux. Asseri&HU zo, Leiderdorp Dokter M. P. Hennin| Mauritssingel 166, tel. 33686 (wijkzi ter S. v.d. Leer, B. G. Cortslaan 35, 1 23109). Apothekers De avond- nacht- en zondagsdlei wordt waargenomen door apott Reyst, Steenstraat 35, apotheek V< schoten, Leldseweg 66. tevens op s theek, Wilhelmin&park6^8668^ Gemeenschap Zuidwest Hulpverlening- en mformatiedienj gemeenschap Zuidwest. Tel. 641 ik lijk< lie altijd aardig toe te passen op tuaties ver weg; waarom hebben we gezwegen toen het onrecht zo dicht- nog mensen zijn die zich inzet ten wanneer in Leiden buitenlandse arbeiders de dupe worden van discri- het kerkblad "Hervormd Leiden" kerk niet behoord heeft bij de groep aanleiding van de rel op 1 juni helpers". in de Jan Vossensteeg, waarbij auto én het meubilair van een gastar beiderspension van Marokkanen werden vernield. "Het heeft allemaal in de krant ge staan", zo schrijft ds. Lamping. "Er heeft ook in de krant gestaan dat en kele comité's en particulieren gepro beerd hebben de gedupeerde gastar- Inbrekers LEIDEN In de nacht van woensdag op donderdag hebben in brekers zich toegang verschaft tot een huis aan de Oude Vest. Van de toilettafel namen ze een plastic doos- Je mee met oude gouden Engelse Ponden, drie gouden ringen, ,drie paar gouden oorbellen, drie gouden armbanden en een gouden halsket ting. Op de weekmarkt, afgelopen woensdag, heeft een zakkenroller zich meester weten te maken van een portemonnee met ongeveer 150 gul den inhoud. Een inwoonster van Lei den miste haar geld, dat in de bood schappentas zat. Eerste spruiten LEIDEN Op de Leidse Groente en Fruitveiling werden vanmorgen de eerste spruiten aangevoerd door de heer A. v.d. Spek uit Moerkapelle. Koper was de heer S. v.d. Kwaak uit Leiden. Prijs: f 4,30 per kilo. Ds. Lamping vindt dat de geloof waardigheid van het praten van de kerk over naastenliefde niet bepaald is verbeterd nu dit incident zwijgend is genegeerd. "De rel was een slech te beurt Boottochten Kort Galgewater: Vertrek tocht naar Kagerplassen, 10 en uur, naar Braaseme fauna 10.15 uur. Haven (op zondag Spanjaanfcntse brug): Vertrek Molencruise, 2 ui Niet op zaterdag. Beestenmarkt: Stadsrondvaarte^aar hobl r de Zijl Jeugddorp bgever Leiden Van 10-16 uur vaki; rijt tieactiviteiten voor kinderen tot m discriminerende Leide- Jaar in het Jeugddorp Zuidwest a t het zwijgen - en daar- de Voorschoterweg (naast zwemt „De Vliet"); kleien, verven, typiistisc •poffertjes bakken, hutten bouv ^ezie enz. Iedere vrijdagmiddag speel ku kindervoorstelling. Toegangsp ipt lij espr< Slsa J Release ening inenmgsaienst Release: Nic rn 20a, tel. 24566 Ma t/m vt V° bovendien dined, t/m s tnplaa met uitzondering dagmiddag. Klein Roukoop toch onder slopershamer Volkshuls Apothekersdijk 33 Openlp tijden dl. 10-11 uur voor- VOORSCHOTEN "Klein Rou- ,Y/ koop" moet van de monumentenlijst w etSWinkeltje worden afgevoerd. Dit heeft de kroon beslist na een beroep van het bouw bedrijf Niersman N.V. uit Voorscho ten. In eerste instantie heeft het mi nisterie van erm een vergunning tot sloop van het pand geweigerd. Klein Roukoop is een langgerekt woonhuis met een 19de eeuws voor komen. Het heeft verscheidene ver bouwingen ondergaan en is alleen door een smal trottoir van de rijbaan van de Veurseweg gescheiden. Voor- Vogelasiel al gelet op dehuidige ligging, be grensd door een fabrieksterrein, wordt het niet meer van zodanige be tekenis geaoht, dat er voldoende grond is het op de lijst van be schermde monumenten te handha- Humanitas Dienstverlening Humanltas, Las gracht 246a Spreekuur maand: 2.30 uur nam., woensdag 9 voorm. tel. 26277. Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 SOS-dienst ^S-Telefonlsche Hulpdienst tel [jeriil hebb 1 joe hei ;ks hi ring ir Advertentie I Wie de Oegstgeester Courant van deze week ter hand neemt kan op de voorpagina 'n éénkoloms advertentie zien prijken met de volgende in houd: Het bestuur van de Partij van de Arbeid van Oegstgeest is van me ning dat: 1. de PvdA-vertegenwoordi- gers in de Oegstgeester gemeenteraad hun partij geenszins hebben belache lijk gemaakt; 2. Het stellen van vra gen niet slechts deel uitmaakt van de aan gemeenteraadsleden verleende be voegdheden, maar ook moet worden geacht te passen in het kader van de aan hen toevertrouwde taken. Advertentie II Voorwaar, een intrigerende adver tentie. Gissen kunnen we genoeg, maar we willen er het Juiste van we ten en bellen even naar Van Belle. Daar zitten 1. het onderwerp van de advertentie, gemeenteraadslid An drea van Belle en 2. de medesteller van de advertentie, PvdA-bestuurslid O. van Belle. Van Belle vertelt over i de advertentie: „We wilden nu eens aan het publiek in Oegstgeest duidelijk maken hoe we er over denken zonder dat er weer een reaktie van Kieviet achter aankomt. (Kievit is de redakteur van de Oegst geester Courant). Die man wil altijd het laatste woord hebben, wat Je ook schrijft of zegt. Nu willen we ge woon betalen voor onze verklaring. Een soort wanhoopsdaad. Kieviet probeert steeds te beweren, dat Andrea van Belle een weinig gesteund persoon is, die in haar eentje wat aanrom melt. Hiermee willen we duidelijk maken dat het bestuur van de PvdA achter haar staat". Advertentie III Andrea komt zelf ook nog even aan de telefoon. „Als Je toch de Oegst geester Courant zit te lezen moet Je ook even naar de volgende pagina kijken". Dat doen we, en we zien een advertentie van B. en W. van Oegst geest. Zij geven daarin toe dat ze niet geheel en al bekend zijn met de vraagstukken omtrent het marktwe den en dat de zaken door de grote gehaastheid niet zijn gelopen als ach teraf wenselijk is gebleken. B. en W. nemen de hele verantwoordelijk op zich over de proceduren en de toela ting van de markt. Nu was die markt één van de zaken, waarover Andrea zich razend druk heeft gemaakt als gemeenteraadslid en daarop is de no dige kritiek gekomen. Andra: „B. en W. hadden met de marktmensen een afspraak lopen dat deze adver tentie van B. en W. in het tijdschrift voor de ambulante handel zou ko men. Dat is ook gebeurd. Maar ik ben zeer verrast dat hij nu ook in de Oegstgeester Courant staat. Ik vraag me af wat daarvan de oorzaak is geweest. Maar ze geven wel toe dat ik met mijn vragen gelijk heb ge had en dat zij de zaak verkeerd heb ben bekeken. Dat is een leuke combinatie, die twee advertenties in één krant" heesters staan nu in volle bloei. Die zijn in het groepshuis aan de Hout- 53336* veranderingen zijn voor de gemeen- kamp. teiyke dienst school- en kindertuinen aanleiding geweest om door 't bos- en duingebied een nieuw natuurpad uit te zetten. Het 3e natuurpad van dit Jaar is aangegeven met oranje naambordjes". De mededeling wordt De bandensnijder is weer op pad, vrijdag acht uur uiiuuiaag acht uur vjn. Gezinsverzorging Stiel ^Aarr 45 tel. 49441 maandag t.em 910 uur voorm) Aanvragen voor nalve dagen; lu kerkelijke opleidingsschool voor zinsverzorging. Rljnsburgerweg 86, Bandensnijder is waarin veel interessante informa- dit keer. Aggressieve autohater of bomen, dieren en planten die men tijdens de wandeling tegen komt, kan aantreffen. Padvinders De in Leiderdorp gevestigde slimme bandenverkoper? 't Is nacht, stikdonkere nacht. Zachtjes komt hij nadersluipen, behoedzaam om ziph heen speurend. Ziet iemand hem, hoort hij daar iets? Hijn eemt snel even de houding van argeloze wandelaar aan, maar het is loos alarm. Hij zoekt zyn prooi. Een lek- padvindersgroep M'hala Panzi gaat ker geprofileerd bandje, of oud Poëzie Een Poëtisch bericht van het Haag se stadhuis voor wandelliefhebbers: Het natuurgebied Meijendel is in zo mertooi gestoken. Veel bomen en i 30 Juli tot 10 augustus op ver- afgesleten vod, zo vol karakter. Daar mededeling als Je niet weet dat deze het maanlicht. Nog padvindersgroep bestaat uit Jongens liefkozend over het glanzende me inet een lichamelijke handicap. De taal, dan plant hij het scherpe voor- groep is begonnen als een postgroep. werp trefzeker in het harde rubber. Jongens uit west Nederland hielden Geen kreet verscheurt de stilte, contact yia brieven. Enthousiaste slechts een stervend pssssssssssss.... medewerkers hebben ervoor gezorgd dat de Jongens een keer per maand heel weekeinde bij elkaar kunnen buurt. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B, Witte Sin gei 1 Lelden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement I 9,2 Kwartaalsabonnementf 27,4 Per Poet t29Jt Losse nummers f 0,41 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen BU autom* tlsche overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten Nabezorging tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur. Telefoon 01710-30500 een atsen ntig frai ca&rti ohies Rijk: toto's deK Isa Jj booi haar de aten - ren. E geveer

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2