auesaar Het Watertje afgesloten voor het doorgaand verkeer agenda I h Voorschotens weekeinde in teken van het paard Prof. Schaper met pensioen 1 1 Wie heeft mooiste tuin In Zoeterwoude ZOETERWOUDE De verkeerssituatie op het Zoe- terwoudse Watertje zal met ingang van woensdag 1 augus tus aanstaande drastisch worden gewijzigd. Het verkeer dat van de Zuidbuurtsweg en de Nieuwe Weg komt zal niet meer het Watertje kunnen „pikken" om snel door te steken naar de Noordbuurtseweg. Dit verkeer zal nu via de Schenkelweg Dokter Kortmannstraat en Dorpsstraat de Noordbuurtseweg moeten oprijden. Vanaf de kruising Zuidbuurtseweg- Nieuwe Weg zal namelijk vanaf een augustus een inrijverbod van kracht zijn. Vanaf deze kant is het Water tje te bereiken via de Korte Mienin- gen. Vanaf de Noortbuurtseweg kan men, maar dan wel langs een om weg dan direct op het Watertje ko men. De automobilist, die op de Noortbuurtseweg rijdt moet via de Dokter Bouwdijkstraat Veldstraat en terug door de Dorpsstraat naar het Watertje. Op bestelling geleverd VOORSCHOTEN De Voorscho- tense dienst voor openbare wer ken heeft de bewoners langs de Leidseweg- Noord op hun wenken bediend. Het pad langs het Korte Vlietkanaal dat wandel- en fietspad tegelijk was en bovendien halverwe ge gestremd werd door een wit hek met een bordje „art. 461" is thans een volwaardig wandelpad geworden. Direkt na de constatering via het krante-artikel zijn vragen gesteld tijdens een commissievergadering door een raadslid en het bord „fiets pad" verdween aan de kant van „De Vink", het witte bord halverwege het pad kwam op de plaats van het f ietsbord en niemand kan meer door de fietsers en vooral de bromfietsers ln de rug gereden worden. Er zijn nog geen bankjes geplaatst langs de Korte Vliet en afvalbakken, maar deze voorzieningen hebben eveneens „de aandacht" van openba re werken. Begin gemaakt met Zonnegaarde ZOETERWOUDE In Zoeter woude Is een begin gemaakt met de werkzaamheden voor de uitbreiding van het bestemmingsplan „Zon negaarde". Er worden 16 woningwet woningen, 18 premie-verkoopwonin- gen en 10 semi-bungalows gebouwd. Het bouwplan voorziet tevens in het maken van 14 garages en het aan leggen van 31 parkeervakken. Met deze uitbreiding moet het bestem mingsplan „Zonnegaarde" worden afgerond Voorschoten kan weer naar de pomp lopen VOORSCHOTEN In Voor schoten kan men weer naar de pomp lopen. Na een res tauratie van ongeveer tien maanden is de historische dorpspomp op de Voorstraat, oorspronkelijk vervaardigd door Ijzergieterij "De Prins van Oranjete 's Graven- hage, gistermiddag weer op zijn vaste plaats voor het Ambachtshuis geplaatst. De restauratie van de bronzen pomp is zeer grondig geweest, alle versieringen zijn opnieuw aangebracht, de pomp moet alleen nog in kleur gebracht worden.Met de paardenmarkt zal de pomp weer water ge ven. Niet via de oude bron, maar via de waterleiding waarop de pomp staat aan gesloten. Het plaatsen van de pomp ging niet zonder moei lijkheden. De aansluitstukken pasten niet geheel op de ste nen ondergrond, waardoor de voet gedraaid moest worden. Donderdag Oegstgeest (Oeverstraat 65) Jeugds» clëtett v.a. 16 jaar 8—12 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel ivoor kamerbewoners en alleen: •Stadhuis Spreekuur sociale raads vrouw 68 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor gehandl capten 26 uur nam. VRIJDAG Oegstgeest (Geverstraat 65) Socl» Breestraat 19 Jeugdhaven Soos Ml kei 8-11 uur nam Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoen Gespreksavond Baha's 815 uur naa Oegstgeest (Liltweg 7) Spreekuur4*! Jaarden Soc Medisch Adviesbureau Zaterdag Oegstgeest (Geverstraat 65) Jeugd socletelt v.a. 16 Jaar 8 uur nam. 's nachts. sleteit Twentwi en alleens taan .t 19 Jeugdhaven, Soos Ml Doopsgezinde kerk Zevendedags- ventlsten, bijbelstudie 10 uur vooi prediking 11 uur voorm. Schaakzolder (Morsweg 44) Leldj Jeugdschaaksocletelt 2—5.30 uur nam. BIJ molen "De Valk" Postzegelmail Op de foto van Jan Holvast het Watertje in de oude verkeerssituatie. Deze maatregelen, die alleen gelden voor het autoverkeer - fietsers en bromfietsers mogen gewoon blijven rijden - is vooral genomen om het doorgaande verkeer te beletten van het Watertje gebruik te maken. Men verwacht dat door het omleiden van het doorgaand verkeer het autover keer op dit stukje winkelstraat van Zoeterwoude met negentig procent zal afnemen. Alleen het verkeer dat werkelijk op het Watertje moet zijn zal de moeite nemen de kleine om weg te maken. Verder zal er op het Watertje een blauwe parkeerzone worden inge steld, zodat de Zoeterwoudenaren nu in hun dorpscentrum een parkeer- schijf (met een maximale parkeer tijd van anderhalf uur) moeten gaan gebruiken. VOORSCHOTEN In tegenstel ling tót voorgaande jaren wordt de Jaarlijkse kortebaan draverij in Voorschoten dit Jaar niet op één dag gehouden met de traditionele paar denmarkt. Omdat op dinsdag, woens dag en zaterdag alom in den lande langebaan wedstrijden worden ge houden, mag er uit het oogpunt van concurrentie op die dagen niet op de korte baan worden gedraafd. Daarom geen draverijen, tijdens de paardenmarkt, zaterdag, maar twee dagen later, maandag 30 juli. Het parcours wordt, zoals gebruike lijk uitgelegd op de Prins Bernhard- laan. Er zijn reeds 42 dravers inge schreven voor de strijd om de prij- zenpot van f3500. Waar de ouderen een gokje kun nen wagen in de totalisator, kan de Jeugd dit Jaar voor het eerst zijn ge luk beproeven. Het raden van de winnaar levert een Edammer kaasje op. Tot twee uur, wanneer de wed strijden beginnen, kan elk kind de naam van zijn "winnaar" noteren en in de bus doen bij "Het wapen van Voorschoten" aan de Voorstraat. Donderdagavond: kermis op de Treubstraat tot 12 uur. Vrijdag: weekmarkt van 9 tot 16 uur, kermis op de Treubstraat van 14 uur tot 21 uur, Molenlaan 3: ten toonstelling Voorschotense Kunst kring gehele dag. Zaterdag: Paardenmarkt op de Voorstraat van 6 uur tot ongeveer 14 uur (10 uur officiële opening), Standwerkers in Schoolstraat vanaf 9 uur, Kunstmarkt in Molenlaan 3: Voorschotense Kunstkring, 8 uur tot 24 uur, Kermis op de Treubstraat van 8 uur tot 24 uur. Maandag: Kortebaandraverij op Prins Bernhardlaan 14 uur. OEGSTGEEST PvdA- raadslid Andrea van Belle- v. d. Ster is gistermiddag voor het eerst opgetreden als ambtenaar van de burgerlijke stand, een benoeming, die nogal wat voeten in de aarde heeft gehad. Ze voltrok het huwéüjk tussen Oegstgeester Joke van Benten en Engels man Brian Jones. (Foto Jan Holvast) GemeentecentrumW» nachts. reldwUiicel 11 Apotheken Da avond-, nacht- en zondagsdien wordt waargenomen door apotheek He dlngh en Blanken, Hogewoerd 171, ap theek Beker, LIJtweg 4 Oegstgeest Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. Boottochten Kort Galgewater: Vertrek boo tocht naar Kagerplassen, 10 uur, naar Braasem ermeer fauna 10.15 uur. Haven (op zondag Spanjaard brug): Vertrek Molencruise, 2 ut Niet op zaterdag. Beestenmarkt: Stadsrondvaartei Jeugddorp Leiden Van 10-16 uur vaka tieactiviteiten voor kinderen tot Jaar in het Jeugddorp Zuidwest i de Voorschoterweg (naast zwemb „De Vliet"); kleien, verven, type •poffertjes bakken, hutten bouw< enz. Iedere vrijdagmiddag speels kindervoorstelling. Toegangspr f 1,-; 10 rittenkaart f7,50. Niet op zaterdag en zondag. Release olnesdlenst I Ma t/m vrl 8-io u. nam. bovendien dlnsd. t/m 2-5 uur nam met uitzondering van dagmiddag. Wetswinkeltje Volkshuis Apothekersdljk 33 Openlni tijden di. 10-11 uur voor- Humanitas Dienstverlening Humanitas, Lanj Vogelasiel SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710)-25202 Voor allen die in doorlopend ln het weekelD Burgerlijke stand van Leiden Leiden Geboren: Jei Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Leldi x H^J.^A M i J. C. Haasnoot, Leonard üs P. J. K. Dijkstra (55). LEIDEN Prof. dr. B. W. Scha per, gewoon hoogleraar in de alge mene geschiedenis aan de Leidse universiteit, gaat met pensioen. Op 21 september zal hij in het Groot Auditorium aan het Rapenburg zijn afscheidsrede houden. Prof. Schaper, die in 1907 te Voor burg werd geboren, studeerde ge schiedenis in Leiden waar hij in 1933 het doctoraal examen aflegde. In 1953 promoveerde hij bij prof. dr. Th. J. G. Locher cum laude tot doc tor in de letteren en wijsbegeerte op een proefschrift getiteld .Albert Tho mas; dertig jaar sociaal reformisme". Prof. Schaper was van 1945 tot 1947 plaatsvervangend hoofdredac teur van Vrij Nederland nadat hij vanaf 1942 aan de Illegale uitgave van dit weekblad had meegewerkt. Ndat hij als leraar verbonden was ge weest aan het Amsterdamse Vossius- gymnasium en vervolgens een jaar lang aan de universiteit van Amster dam colleges had gegeven over staat kundige ideeengeschiedenis trad hij 1957 als wetenschappelijk hoofdamb tenaar in dienst van de Leidse univer siteit. In 1960 werd hij benoemd tot Prof. Schaper was van 1966 tot 1970 lid van het presidium van de Leid se universiteit, van 1968 tot 1973 voorzitter van de sectie geschiede nis, van 1969 tot 1970 voorzitter van de sectie geschiedenis van de Acade mische Raad en lid van verschillen de universitaire commissies. Tot de vele publikaties die van zijn hand ver schenen behoren „Tussen machts- staat en welvaartsstaat" en „Waar heen gaat Europa". hulp bejaarden durig zieken en gezinsverzorging. tel. 49441 (maandag t.ejn. vrijd kerkelijke opleidingsschool zinsverzorging. Rllnsburgerweg 86. 63336. Gemeenschap Zuidwest 5- en informatiedia iuldwest. Tel. 641 Dienstencentrum Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 ZOETERWOUDE De commis sie tuinbeoordeling die de gemeente Zoeterwoude sinds kort kent, zal aan het einde van het zomerseizoen be kend maken wie van de Inwoners van Zoeterwoude de mooiste voor tuin heeft. Voor de prijswinnaarsis een bedrag van driehonderd gulden (in totaal) beschikbaar. De commis sie tuin-beoordeling die inmiddels een aanvang heeft gemaakt met de we-' -amheden, bestaat uit de he ren De Jong (wethouder van openba re werken)Van Schle (opzichter bij de gemeentelijke plantsoenendienst), Bruines (bloemkweker) en Van Die- men (raadslid). In het informatieblad Dichterbij bij de gemeente Zoeterwoude zijn te lefoonstickers aan een blad beves tigd. Die stickers, die op de kies- schijf van het telefoontoestel kunnen worden geplakt, zijn voorzien van de belangrijkste telefoonnummers in geval van nood. Kinderkermis In het Jeugddorp aan de Voor schoterweg kan 't morgenmiddag om half twee een fijn feest worden. Ter afsluiting van vier weken vakantie- activiteiten wordt er dan een kinder kennis georganiseerd met os. een waarzegster, een spookhuis en een grabbelton. Voor krachtpatsers wordt er een wedstrijd touwtrekken uitge schreven. Voor muziek zorgt deze middag een accordeonist. Wie dacht dat er in het jeugddorp aan de Vliet in Leiden Zuid-West alleen plaats was voor creatieve- lingen en niet voor denkers heeft het toch mis gehad. Deze jongeman zat met smart te wachten op een partner voor een stevig partijtje dammen (Foto Jan Holvast) Ideetje Bij het inrichten van een woning, vooral als men een splinternieuwe betrekt, kan het wel eens gewenst zijn, dat men aan een ideetje wordt geholpen. De woninginrichter Zirk- zee aan de Zeemanlaan wil daarbij helpen. In één van de nieuwe wonin gen van de Prot. Chr. Woningbouw vereniging aan de Paramaribostraat 14 heeft hij een modelflat ingericht, die vanaf aa. zaterdag is te bezichti gen en waar men voorlichting kan ontvangen over interieurverzorging. Naar de film In het Luxortheater kan de Jeugd in de komende weken weer aan haar trekken komen. De Commissie voor de Jeugdvakantiebezigheden zorgt dan voor een aantrekkelijk filmprogram ma. Maandag en woensdag draait de film „De sneeuwkoningin" en op 6 en 8 augustus verschijnen de samen zweerders op het witte doek. De voor stellingen beginnen steeds om tien lefoon 30360. Kinderopvang Informatiebureau werk) Kindercentra Leiden 1 straat 73b (telefoon 30360). Geopi di., wo.. do en tt. 9.80—12 uur wo. ook 2—6 uur nam. do. ook 7—8 Moeders voor moeders Actie "Moaders voor moeders" gaven zuster E. Janssen-Niem Hofdljck 32. Oegstgeest, tel. 01 LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldsch Dagblad B.V Witte 8ingeJ 1 Lelden Postbus 54 - Giro 67055 Telefoon directie en admlnlstr»- Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement t 9,3 Kwartaalsabonnementf 27,4i Per Post 1291# tn f 0,40 Hjnla Abonnementsgelden bij vooruit* betaling te voldoen BU automa- tlsche overschrijving geen adml* nlstratle- en Incassokosten. Nabezorglng tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500. 5€

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2