Aanval op lurrecord aisschien a Mexico" Jaap Prins blijkt hardleers iet Liebregts over wens van Fedor den Hertog Baclgastentoeniooi weer sterk bezet Verjongd atletiekteam van Amerika blijft ruim achter bij Russen Koerstips OOK ROQUES NAM DOPING Quick Boys - Excelsior ZELFDE F0UT m I ÜW DAGBLAD MEE OP VAKANTIE APPIE HAPPIE in as al>; DINSDAG 24 JULI 1973 et Liebregts, de beminnelijke ploegleider van Frisol, die eer een jaar optrekt met Fedor den Hertog, verwerkte de ptie na het Nederlands kampioenschap achtervolging maar ilijk. Immers, Fedor den Hertog, Neerlands meest complete teur, werd in één van zijn specialiteiten ruw geconfron- met de werkelijke specialisten. Op zich niets bijzonders, de tijd, die Den Hertog over vier kilometer op de klokken ht. Fedor den Hertog is tot beter in staat. Vooral met de inking, dat Fedor aan het einde van het huidige wielersei- het wereldrecord van Rodriquez (47,535 km) te lijf gaat, tegenvaller. Piet Liebregts, de man die 'n poulain altijd g via een uitgekiende opbouw tot een topprestatie wil gen, beschouwde dit Nederlands kampioenschap voor Den als een eerste aanzet. Fedor den Hertog: "misser" heeft geen sporen achtergelaten. >or zijn vertrek naar de van Zweden meldde Piet i evenwel, dat de „misser" oud-achtervolgingskampioen sporen" had achtergelaten. ;ts: „Het was ronduit teleur - Eerlijk, ik had gedacht, dor beter partij had kunnen Hij had voor mij geen kam- hoeven te worden, maar zijn is ver beneden zijn stand, hij goed lijdt, een bewijs, niet van een gedegen voor sprake is geweest. We daar nu uitvoerig over ge ilt het. dat de vijf middagen, lor op de baan heeft doorge- weinig zijn voor een die één van zijn „lief- wil doen? ts: »Nee. dat niet zozeer. moet meer worden gedaan, leen op de piste rijden. Dat Fedor uit het oog verloren. it graag veel. Komt minstens eehonderd kilometer per dag. tot vorige week op de fiets Irabantse criteriums en ped- 'iraajlan rustig weer terug. Maar tie a verkeerd om van de weg over ikelen op de baan. Dan kan wedstrijden blijven rijden, moet ook minstens dage achter een brommertje Gewoop om weer aan de wennen". voor 2,evech Liebregts: blijf zeggen dat een ouw zijn leven gunstig kunnen beïnvloeden". Ondanks zijn grote staat van dienst onder de amateurs heeft Den Her tog dus nog steeds begeleiding no dig. Is dat frustrerend of beschouw je dat als een normale zaak? Liebregts: „Fedor is in verschillen de opzichten een bijzonder mens, maar ook een groot atleet. In de loop der tijd is bij hem een soort vereenzaming ontstaan, waardoor hij iemand naast hem moet hebben, die hem impulsen geeft. Vergelijk het bijvoorbeeld met een computer. Die heeft ook begeleiding ofwel programmering nodig. Alleen Fedor eist geestelijk ook veel meer van Je. Dat heb ik dn het jaar dat hij nu bij Frisol is wel ervaren. Ik blijf zeggen, dat een vrouw misschien zijn leven gunstig zou kunnen beïn vloeden. Eén waar hij stapelgek op is, maar die ook zegt waar het op slaat en nog slimmer is. Een type als de vrouw van Anquetil. Jacques was zelf niet zo verzot op een druk leven. Maar zijn vrouw ging met hem mee en regelde alles. Anquetil moest daarom wel steeds op fiets". Het programma voor Fedor den Hertog blijft dus ongewijzigd. Met een aanval op het werelduurrecord als hoogtepunt van het seizoen? Liebregts: „Ja, we mikken nu hele maal op het wereldkampioenschap in Barcelona. We gaan nu de Ron de van Zweden doen en ik heb veel vertrouwen in Den Hertog. Hij heeft geen vormverlies, zodat de strijd om de regenboogtrui eind vol gende maand het eerste hoogtepunt moet worden en daarna de aanval op het uurrecord". Is er al iets naders bekend over deze speciale zestig minuten? Frisol dacht het in Italië te doen, maar ADVERTENTIE MORGENAVOND V oetbalwedstrijd Fedor liet Columbia of Mexico pre valeren, omdat hij dan ook gelijk nog iets van de wereld kon zien. Liebregts: „Omdat het een zeer kostbare onderneming is, dacht De Vries, de directeur van Frisol, aan Milaan of Rome. Maar Fedor is daar sterk op tegen. Zuid-Amerika, waar hij graag naar toe wil, is praktisch niet te realiseren. Er gaat echter nog een Nederlandse ploeg naar de Ronde van Mexico. Fedor is daar in 1971 tweede geworden en nu wil hij graag weer naar deze etappewëdstrijd. Als hij daar dan toch is, wil hij zijn aanval op het uurrecord er direct aan vastplakken. Maar het moet nog allemaal be sproken worden". Zijn er al voorbereidingen getroffen voor een speciale fiets, zoals Eddy Merckx die vorig jaar liet bouwen door de Italiaan Ernesto Colnago? Een superlichte fiets, die bijvoor beeld net zoals bij Merckx een stuur heeft met 48 gaten doorboord en 'n ketting waarvan de flanken zijn uitgeboord? Liebregts: „Nee, Fedor is verzot op het witte frame, dat Bustraan on langs voor hem heeft gebouwd. Dat wil hij ook voor het uurrecord ge bruiken. Zijn fiets zal dan wel ver derworden aangepast, maar zoals bij Merckx een 6peciaal gebouwde fiets, zal niet voor hem worden be steld". HANS COOLEGEM RCL-RVVH LEIDERDORP Het naar de tweede klasse van de zaterdagcom petitie gepromoveerde RCL speel a.s. zaterdag zijn eerste nederlaagwed strijd om de Zilveren Sleutels tegen RVVH uit Schiedam, De wedstrijd begint om 14.30 uur. MINSK Overeenkomstig de wachtingen heeft het sterk verjongde Amerikaanse atletiekteam op de eer ste dag van de landenwedstrijd tegen de Sowjet Unie in Minsk al een rui me puntenachterstand opgelopen. De Sowjet-ploeg leidt met 118 tegen 71 punten .voornamelijk door het zwak ke presteren van de Amerikaanse da mes (53—20). De Russische heren leiden met 6551. De hoogtepunten van de eerste dag waren de discusworp van Olympisch kampioene Faina Melnik (SU), die met 67.04 meter haar wereldrecord van 67.40 slechts op 36 centimeter miste, en de speerworp van Elvira Loesis-Ozolina. De Olympische kam pioene van 1960 in Rome kwam met 63.96 meter tot een nieuw nationaal record. Het wereldrecord is met 65.05 meter in handen van de Oostduitse Ruth Fuchs. Het hoogtepunt bij de heren was de 4 x 100 meter estafette. Het su pertalent Steve Williams, eerder al winnaar van de 100 meter in 10.1, ontving de stok met een achterstand van drie meter op de tweevoudige Olympische kampioen Valeri Bortsov, vorig Jaar uitgeroepen tot de snelste mens ter wereld. Williams (19) had zijn rivaal na dertig meter te pak ken en finishte met een voorsprong van vier meter. Steve Williams, die de Rus met een grijns op zijn gezicht passeerde, sprak, gevraagd naar het waarom van zijn lach: „Het was zo belachelijk gemakkelijk. Ik had ge dacht dat er even serieus aan getrok- moeten worden, hoefde er bijna niets voor te doen". Bortsov had overigens geen indivi duele 100 meter gelopen, ook zijn landgenoot Korneljoek had dat niet gedaan. Van onze Sportredactie Wassenaar Acht draverijen en twee rennen staan er woensdagmid dag op het programma van de Wassenaarse baan Duindigt. De eerste start is om half drie. LEIDEN De tips luiden: Zweden-Prijs: Kioneer, Lana Rod ney en Karamba X. België-Prijs: Jos N, Kei Buitenzorg en Jessie Bond II. Noorwegen-Prijs: Karamba, Lolo Buitenzorg en Life Pigh II. Consternation-Prijs: Flix, Elder Statesman en Yubarajah. Fr ankrijk-Prijs: Jackey Spencer, Gratie Norton en Geatonka. Derby-Prijs: Lady, Lido Buitenzorg en Lento H. Polisson-Prijs: Paradiso's Boy, Ro nald en Radbeat. Toekomstbeker VI: Komtesse D, Jasper en Impereur. Italië-Prijs: Ilexide Hanover, Keep It Agianen Kwik Hanover. Denemarken-Prijs: Komiek Olivier, Katinga M en Leon van IJmuiden. NOORDWIJK AAN ZEE Giste ren, is het internationale badgasten- tennistoernooi van Noordwijk we derom, met een bijzonder groot aan tal inschrijvingen van start gegaan. Vooral de bezetting van het heren enkelspel A is erg sterk. De lijst van dit nummer, die 64 binnen en bui tenlandse namen van spelers bevat en aangevoerd wordt door de Zuid- Afrikaanse B. Mitton, garandeert 'n week van bijzonder goed tennis op de banen van de Noordwijkse Ten nisvereniging. De als eerste geplaat ste Mitton wordt direct gevolgd door Yill, die dit jaar nog op Wimbledon te zien was. Verder zijn er mannen als E. Russo «Australië), N. Singh (India), Amrithray (India), S. Mey ers «USA), Tegeler Duitsland), ter wijl wat de Nederlanders betreft na men als Fleury Hemmes, Schmitz en Sanders genoemd kunnen worden. Het herenenkelspel B is evenals Zege kaatser H. Veldstra LEIDEN De Noordwijker H. Veldstra heeft tijdens kaatswed strijden in Ridderkerk met de Be- verwijker H. Zaterdag en de Rotter dammer Y. Bijlsma de eerste plaats veroverd in de oudste klasse. Op de tweede plaats eindigden A. Kuiken (Beverwijk) en J. List (Den Haag). Tennis De stand in de Davis Cupwedstrijd RuslandFrankrijk is 11. In het tweede enkelspel, dat gisteren werd uitgespeeld, won Alex Metreveli met 63, 68 ,75, 62 van Patrick Proisy. Het dubbelspel werd tot vandaag uitgesteld. Wielrennen Richard Buckaki is gisteren in een profwedstrijd in de Belgische plaats Zwijnaarde als tweede geëindigd achter de Belg Raf Hooybregts. Buckaki had veer tig seconden achterstand. Honkbal De Utrechtse eerste klasser UVV/Red Lions is gisteren een van de beste krachten kwijtge raakt. De Amerikaatise catcher Wa de Dan vertrok namelijk plotseling naar de Verenigde Staten, een con tributieschuld achterlatend. Zeilen De Nederlanders Dekker en Beukers zijn gisteren bij Nieuw- poort in de eerste race voor het jeugdwereldkampioenschap Flying Dutchmanklasse als tweede geëin digd achter de Italianen Lamato en Fazioli. PARIJS De Fransman Mi chel Roques blijkt in de 18e rit van de Tour de France (Brive- Clermont Ferrand) een niet toegestaan stimulerend middel te hebben gebruikt. Hij is bij de dopingscontrole positief bevon den. Zijn straf: terugzetting naar de laatste plaats in de etappeuitslag, een boete van 1000 Zwitserse francs (onge veer 900 gulden) en een maand voorwaardelijke schorsing. vorige Jaren dit keer weer erg sterk bezet. Scholtes voert hier de lijst aan, terwijl Bram Madera «derde bij de Nederlandse B. kampioenschap pen) als tweede geplaatst is. De als eerste geplaatste Scholtes, kwam gis teren reeds eventjes op het gravel. In zijn partij tegen Marinus Brooshooft liet hij duidelijk zien waarom hij in dit nummer als eerste is geplaatst. Brooshooft die in deze partij erg veel last van de zenuwen had. had tegen de vaak bijzonder diepe en harde slagen van Scholtes vaak niet het Juiste antwoord. Nadat, Scholtes in de eerste set het zekere voor het onzekere had genomen en in een sneltreinvaart met 61 had ge wonnen. stond hij de jonge en geta lenteerde Brooshooft in de tweede set enkele games meer toe. Met 6—3 in de tweede set voor Scholtes was het toernooi voor Brooshooft gistermid dag reeds afgelopen. C. P. Falk maakte korte metten met Bub v.d. Zee. Nadat laatstgenoemde in de eer ste set weinig tegenstand had kun nen bieden <61) kwam hij toch nog iets terug. V. d. Zee die in de tweede reeks iets voorzichtiger be gon te spelen en daardoor minder fouten maakte wist tot 44 met Falk gelijk te blijven maar moest tenslotte toch de twee volgende ga mes prijsgeven. <62, 64 voor Falk). De als tweede geplaatste Bram Madera had het in de eerste ronde tegen v. Duyn wel bijzonder ge makkelijk. In zijn wedstrijd tegen v. Duyn stond hij slechts een game af, wat inhield dat hij in minder dan een uur met een overwinning van 6—1, 60 van het gravel stapte. Net als Madera was de winnaar van het vo rige week gespeelde toernooi in Lis- se, Blommendaal binnen 't uur van. het gravel. Met tweemaal 61, 6—1 zette hij de onbekende Wins aan de kant. TON CREYIN. Dieks verspeelt bijna plaats in eindtoernooi THORNABY-ON-TEES De na tionale jeugdkampioen Roy Dieks heeft zijn kansen om 't eindtoernooa van het jeugdwereldkampioenschap in Thornaby te halen zien dalen door een nederlaag tegen de Brit Mi- les. Hij behoort nu niet tot de zes spelers, die zeker zijn van kwalifica tie. Dit zijn de Rus Belyavksi (win naar in groep a met 6 1/2 pnt), de Brit Miles (6 pnt) Leow uit Singa pore (4!-j pnt), de Roemeen Biries- cu, de Zuidafrikaan Bloch en de Brit Spean. Deze laatste drie eindigden bovenaan in groep b met elk 5 pun ten. Vanuit elke groep gaan nog drie spelers over naar de finale-poule. Dieks deelt in de voorlopige eind rangschikking van de a-groep (er moeten nog enkele partijen worden uitgespeeld) de vierde plaats met nog zeven spelers. Allen hebben vier pun ten. De enige, die nog boven hen kan eindigen is de Zwitser Amman, die 2 1/2 pnt heeft en twee afgebroken partijen. Rotterdam, Sportpark Nieuw-Zuid. Aanvang 7.00 uur. Wes IJslan mijl! lere ui >lad wil gaarne mee met vakantie als U wilt helpen, door uik te maken van het hieronder afgedrukte vakantieformulier tenminste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons In te zenden. ank Carme de acti ie ova ?xplosi< hUUB 1 verzenden frankeren met 35 ct. tISADRES is: kten g* n-etagi ;nde W eren te pitein it op wordf OUD LOOSDRECHT Ook wedstrijdzeilers kunnen hard leers zijn. Pampusroutinier Jaap Prins maakte zaterdag een kapitale overtreding en verloor hierdoor het uitzicht op de hoofdprijs. In de derde race van de Hollandweek herhaalde Prins zijn fout. Een protest tegen Prins was niet nodig. De Loosdrechtenaar schrok zo van het tumult van de concurrent, dat Prins direct rechtsomkeerd maakte en naar de haven zeilde. nen die in de laatste race weer een uitschieter maakt. Hiervoork omen in aanmerking Van der Wal, Loek Kruijer, die i«n het oude schip van zijn broer Kees (Olympisch reserve '72) de derde race won en Hans Willems. Naam: Straat: Woonplaats: Postabonnement JiEANTIEADRES Is: van doorhalen wat niet van toepassing is. Inmiddels zün De Wits hoofdprijs kansen door pech van Wim Derck- sen aanzienlijk toegenomen. Derck- sen, die 1-4 achter zijn naam had staan en daarmee de leiding in het klassement, kreeg averij aan zijn fokkeval en moest noodgedwongen opgeven. Leo de Wit die met kon stante resultaten de Kaagweek en de Nieuw Loosdrecht week won, heeft een abonnement op deze tak- tiek om de hoofdprijs binnen te ha len. Na 3-2 finishte De Wit achter Hessel Donker en marinezeiler Jaap Sijtema als derde. Praktisch nie mand van de ruim 33 concurrenten kan De Wit nog in de weg staan voor het eremetaal. Hetzelfde geldt voor Poulie in het piepkleine Hor- netveld en voor Wensveen in de Vrijheidsklasse. Nog steeds ongeslagen is Schaaf in de Vauriens, zodat ook hij op de laatste dag geen risico's behoeft te nemen. Spannende strijd is er al leen nog te verwachten in de Flying Junior waa-r De Groot (2-2- 1) en Peter Klaasse Bos (1-1-5) el kaar zeer weinig toegeven. Door de enorme verdeeldheid in resultaten in de Olympische Finnen zal de hoofdprijs terecht komen bij dege- Hoofdprijzen Zes hoofdprijzen zijn reeds ver deeld. Daarvan kwamen er vier au tomatisch in handen van absolute favorieten, waaronder de onover winnelijke Schakelzeiler Barnhard, die viermaal zegevierde. Verder kwamen volgens de verwachtingen eindzeges in het bezit van Dirck Jan Kann (Laserklasse), Swart (Sterns) en Hoynck van Papen- drecht rondde de strijd in de Olympische 470-klasse af met een derde overwinning. Zwaar, mede door de harde wind (kracht 3-4) was het gevecht om de eindzege in de Zestienkwadraten. Martin Heineke, op eigen „terrein", kreeg zijn „Loop van Zelf" toch niet zo goed aan de gang als de naam zegt. Het werd een tweestrijd tussen de favorieten De Ruyter en Heineke en in dit gevecht kwam Heineke snelheid tekort. Kort kon, doordat beide kemphanen aan el kaar de handen vol hadden, gemak kelijk zegevieren. De Ruyter (4) eindigde precies een plaats voor Heineke en dat was vol doende voor de hoofdprijs. Een an dere verrassing was het verlies van veelvoudig Spanker kampioen Hiemstra. Na 18-3 kwam de natio nale kampioen sterk terug met een zege, maar in het beslissende ge vecht liet Hiemstra het totaal afwe ten. Ter Veld kwam met de score 1-1-3-1 als de nieuwe sterke man in deze klasse uit de Hollandweek I Uitslagen 470: 1. Hoynck van Papendrecht, 2. Delsing. hoofdprijs: Hoynck van Papendrecht. Valken: 1. Breuning, 2. Kleykamp. Hornet: 1. Poulie, 2. Hamilton. Laser: 1. Ketip, 2. Kann, Hoofdprijs: Kann. Spanker: 1. Ter Velde, 2. Rienks. hoofdprijs: Ter Velde. Clipper: 1. Wesseling, 2. Botterweg. Vrijheid: 1. Wensveen. 2. Zijlstra. Finnjollen: 1. L. Kruyer, 2. In de Maur. 16 m2: 1. Kort, 2. Willemse. hoofd prijs: De Ruyter. Pampus: 1. Donker, 2. Sijtema. Stern: 1. Eberhardt, 2. Swart. hoofdprijs: Swart. Schakel: 1. Barnhard, 2, Kruit, hoofdprijs: Barnhard. Vaurien: 1. Schaaf, 2. Van Zanten. Europe: 1. Meyboom, 2. Kiersbikk S.v.p. to blokletters KOSTEN VAN OPZENDING Voor Nederland. België en Luxemburg gratia. Europese landen uitsluitend per luchtpost. Kosten t i,— per dag f ttys heeft ons geleerd, dat de bezorging van kranten In de Zuid- Noord-Afrikaanse landen nog aJ eens te wensen overlaat, onen daarom geen verantwoording nemen voor kranten, welke niet het vakantieadres worden ontvangen.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 9