Vliethorst vreest concurrentie van jeugdcentrum de Lindehoeve St. Jans Fanfare bestaat 70 jaar agenda 0 Finale van Kaag concours zondag DINSDAG 24 JULI „Waar blijf ik als ik mijn pilsjes en frisdrank commercieel moet schenken en op korte afstand is een drankje voor een „sociale prijste krijgen Dinsdag Breestraat 19 Sociëteit Twne Breestraat 19 Jeugdhaven, slegroep voor tieners 7.159 u jeugdcafé 7.30—10.30 uur nam. Troef (Hogewoerd 57) Creatlvit groepen, dansexpressie 810 uur m Hooigracht 38 Spreekuur Stick huisvesting werkende Jongeren 7 8.30 uur nam. Dlamantplein 27 Gespreksavond ha'i 8.15 uur riem. Steenschuur 6 Leldse Ver. zegelverzamelaars 6 homofielen 912 1 VOORSCHOTEN De eerste augustus wordt de boerderij ,,De Lindehoeve" achter de sporthal „De Vliet- horst" geopend als ontmoetingsruimte voor de jeugd. Het beheer over de boerderij zal gevoerd worden door de Stich ting „De Lindehoeve" en de opzet is dat de ongebonden jeugd van Voorschoten de gelegenheid krijgt zich op eigen wijze bezig te houden. Nu is de werkgroep „Shunt" bezig de boerderij intern van een verfje te voorzien. Als alles naar wens gaat dan heeft de jeugd van Voorschoten een ideaal verblijf met vele mogelijkheden. De Stichting „De Lindehoeve" heeft nog slechts vage plannen over het programma. De Jeugd zal zelf moeten bepalen wat er allemaal gaat gebeuren. Vast staat wel dat er een bar in komt, waar de Jongelui onder Door Joop Peeters genot van muziek met elkaar in kon- takt kunnen komen. Verder wordt gedacht aan dansavonden en voor al ook aktiviteiten, waarbij eventueel de gehele bevolking betrokken kan worden. Crèche In het gebouw wordt ook een kin dercrèche gevestigd. Omdat voorlo pig geen rijkssubsicie verwacht kan worden voor de Stichting „De Lin dehoeve" zal het programma dit jaar aangepast moeten worden aan de beperkte financiële mogelijkhe den. Zelfwerkzaamheid zal voorop staan. In de praktijk komt dat hierop neer dat een huisbewaarder aanwezig zal zijn, die tevens de nat- jes en de droogjes zal verzorgen en het gebouw open zal zijn voor de jeugd van 's morgens elf uur tot middernacht of zo mogelijk later. Een geluidsinstallatie binnen het ge bouw zal de noodzakelijke sfeer moeten brengen en aan de Jongeren wordt overgelaten wat zij maar wil len mits niet in strijd met de goede maar toch klopt er iets niet. Ik huur een gemeentelijk gebouw en heb de primaire taak te zorgen dat het res taurant van de sporthal draait. Naast bruiloften en partijen zijn mijn vaste klanten de sportlieden in de sporthal, die meestal na afloop 'n frisdrankje of een pilsje komen pak ken. Regelmatig houden de sport verenigingen hun feestavonden in het restaurant en in de loop van de drie jaar is het nog nooit uit de de hand gelopen. Nu krijg ik volgen de week naast mij een Jeugdhuis, dat door de Jeugd zelf gerund zal wor den. Ik ben geen pessimist, maar toch wel bang dat in deze uithoek van het dorp het runnen van een jeugdhuis dubbel moeilijk zal zijn. Bovendien waar blijf ik, wanneer ik mijn pils jes en drisdrankjes begrijpelijk com mercieel moet schenken en op korte afstand pilsjes en drankjes voor een zgn. "sociale prijs" geschonken wor den. Ik vind het heel begrijpelijk dat de Jeugd na de sport gewoon over steekt en zo een kwartje per drankje bespaart. Voelt u de onrechtvaardigheid?" 'Die onrechtvaardigheid springt direkt al naar voren en vindt vooral zijn oorzaak in de situering van het restaurant "De Vliethorst" en de boerderij 'De Lindehoeve". In de Vliethorst zit een man, die om zijn dagelijks brood met belegging, een zakelijk beheer voert en daarvoor de vereiste diploma's heeft. Dat alles maakt noodzakelijk dat b.v. zijn pils- Je kost de optelsom van kostprijs plus investeringskosten en exploita- 19 Sociëteit vc dlcapten 25 uur nam. Rijnsburgerwag 163 Spret Bureau voor levens- en g lljkheden 7.30—8.30 uur nam Woensdag Oegstgeest (Geversstraat 65) s telt voor kamerbewoners 8.30 1 1 uur 's nachts. Breestraat 19 Jeugdhaven, jeugd gt Dijkstraat 2a Spreekuur so )rl« Speeltulngebouw Ten Katts r Bejaardensociëteit Humanitas 2—1 y Donderdag Breestraat 19 Sociëteit 7.30—10.30 dhuis r 6—8 Stadhuis Spreekuur sociale Apotheken I>3 avond-, nacht- i a door apotheek Hoi Lijtweg Boottochten Kort Galgewater: Vertrek tocht naar Kagerplassen, 10 enen uur, naar Braasem ermeer 1 fauna 10.15 uur. gev In Voorschoten is er nu zeker al een man, die de gehele ontwikkeling rondom de "Lindehoeve" met ge mengde gevoelens bekijkt.Het is de heer G. J. ten Brinke, exploitant van het restaurant "De Vliethorst", die krijgt de jeugd gezelligheid te geven, op nogjjeen 25 meter ^afstand door jjij mag zonder de vereiste diplo- »t-«- T4- ma's een pilsje serveren en de prijs daarvan zal zijn de kostprijs plus een beetje extra voor de kas van het jeugdhuis. Om het tekort in de ex ploitatie van „De Lindehoeve" zo klein mogelijk te houden, zal er ook ZOETERWOUDE Een tweetal muzikale manifestaties zullen het hoogtepunt vormen van de Jubileum viering werkstukken zullen warden ingeza meld. Ook is een bliksem-actte in voorbereiding. Voor de Jeugd van de Zoeterwoudse St. Zoeterwoude wordt op zaterdag 18 Jans-fanfare. Het 70-jarige korps 2 op 13 oktober een concert voor ge nodigden geven in het Centrum, waarna op een later datum nog een concert met vijf verenigingen zal volgen in de Christus Dienaarkerk. Om de viering financieel rond te krijgen is een speciale commissie van het Jubileumcomité bezig met het uitwerken van een aantal plan nen. Zo zal er een veiling worden ge houden, waarvoor eerst goederen en een zaal gehuurd kunnen worden, evenals dat mogelijk is bij diverse andere verenigingsgebouwen in Voor schoten. Deze bedrijvigheid is o.a. al eens aangesneden door mevrouw Ellen Mac Gillavry, die "De Schuur" thans „De Canard" exploiteert. Zij stelde dat haar huur hoger is dan b. v. de huur van een clubgebouw van een sportvereniging vooral omdat zij geen gemeente-subsidie krijgt en de diverse verenigingen wel. Nu komt het overal voor dat leden of suppor ters van een vereniging graag hun bruiloft of partijtje geven in het eigen verenigingsgebouw en zodra de aanwijsbare band tussen feest vierders en beheerder van het vere nigingsgebouw toonbaar aanwezig is, dan maakt niemand zich daar druk_ Met de boerderij 'De Lindehoeve" gaat het echter anders liggen. Deze boerderij staat volgens de Stichting open voor iedereen. De stal heeft een grote capaciteit aan ruimte en de diverse kamers zijn een ideale gelegenheid voor kleine vergaderin gen. Het Stichtingsbestuur verwacht dan ook vele verenigingen als vaste "klant" te krijgen." De heer Ten Brinke ziet de toekomst moeilijk in. Wettelijk kan het alle maal, maar het wordt wel moeilijk wanneer in een straal van 25 meter dezelfde drankjes geserveerd kun nen worden, maar niet voor dezelfde prijs, in gebouwen, die beide ge meentelijk eigendom zijn. WARMOND Het Kaagconcours, dat ook dit jaar weer in Boerderij Meerrust is gehouden, beleeft zon dagavond 29 juli de finale. In vijf voorronden hebben artiesten en as pirant-artiesten gestreden om een plaatsje in deze finale. Inzet van dit concours is een eventueel platen contract bij CNR en verder een tv- toestel, bandrecorder en pick-up. De presentator van deze avond is AVRO's Top Pop Ad Visser, terwijl de jury bestaat uit Cees van Zijtveld (Dj Hilversum III) Wim den Daas (promotie CNR) Eric van Reyen- dam (producer TROS afd. Amuse ment) Hans Kleuver ('theaterbureau Paul Acket) Ruud van Dulkenraad (Muziek Express) Bert Schouten (producer CNR) en Hans van Eyck (Tee-Set). Op de foto Ad Visser. Ophalen van grofvuil VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt woensdag, 1 augustus opge haald in de wijk Boschgeest, aan de Papelaan (tussen Roubaslaan en Veurseweg), John F. Kennedyplant- soen. Oranjekade, Narcisstraat, Tulpstraat, Hyacinthstraat, Van Kempenstraat, Bij dorpstraat, Wil lem de Zwijgerlaan, Burg. de Kem- penaerstraat. Pauwenstraat, Cro- cusstraat, Wijngaardenlaan (zuid- Humanitas zijde), Veurseweg, Essenlaan, Rouw kooplaan, Peppellaan, Wilgenlaan, Kniplaan, Laan van Duivenvoorde en Haagwijk. Haven (op zondag Spanja brug): Vertrek Molencruise, Niet op zaterdag. Beestenmarkt: Stadsrondvaa Jeugddorp Leiden Van 10-16 uur tleactiviteiten voor kinderen Jaar in het Jeugddorp Zuidwes de Voorschoterweg (naast zw^j, „De Vliet"); kleien. •poffertjes bakken, hutten b«rag enz. Iedere vrijdagmiddag sp jn kindervoorstelling. Toeganj fl.-; 10 rittenkaart f7,50. Niet op Release Hulpverleningsdienst Release: we Rijn 20a. tel 24555 Ma t/m 8-10 u. nam. bovendien dinsd. tv uitzondering vi'P lam IJau Wetswinkeltje Dienstverlening Humanitas, Kerkengids Zoeterwoude ZOETERWOUDE De twee in de Zoeterwoude-dorp gevestigde kerk genootschappen (de RK parochie en de Ned Hervormde gemeente) heb ben een kerkengids uitgegeven. De gids die gratis onder de inwoners van Zoeterwoude dorp is verspreid geeft zeer veel informatie over kerkdiens ten, kerkelijke organen, kerkelijke activiteiten en 'n kerkleven in Zoe terwoude. Vogelasiel Anna Pt Gewonde- 34687 SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710J-25202 Voor allen die in lijkheden verkeren Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Auto ging niet rechtsaf OEGSTGEEST Een autobe stuurster uit Sassenheim kwam gis termiddag om kwart voor zes op de Langevoort in botsing met een per sonenauto bestuurd door een inwoner van Warmond. De Warmonder gaf richting aan naar rechts, zodat de bestuurster van de Fiat de indruk kreeg dat hij wilde afslaan. Hij be dacht zich echter en reed rechtdoor, waardoor de Fiat, die op dat mo ment wilde inhalen, een botsing niet mee»- kon vermijden. Beide auto's w flink beschadigd. LEIDEN Tijdens het afgelopen week-einde hebben inbrekers in een huis aan de Zoeterwoudsesingel voor f 5000 aan antiek gestolen. Uit het huis, dat via de achterkant werd binnengedrongen, worden onder meer vermist een horloge, een hor logeketting, armbanden, en ringen. Tevens werd van de gelegenheid ge bruik gemaakt om ook maar een filmapparaat, een scheerapparaat en een verrekijker mee te nemen. De politie heeft de zaak in onderzoek. doorlopend in bet wt u.w.z. van vrijdag acht uur 1 maandag acht uur v.m Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Aanvragen hulp beiaarden 1 durlg zieken en gezlnsverzorgli 4F tel 49441 (maandag t.em 910 uur voorm) Aanvragen voor halve dagen: kerkelijke opleidingsschool vc' zinsverzorglng. Rljnsburgerweg 53336 Gemeenschap Zuidwest >r Hulpverlening»- en lnfoi gemeenschap Zuidwest. 33921 en 61944 Dienstencentrum Dolle Mina Woensdag 25 Juli zullen Dolle Mina's de hele dag, van acht uur 's mor gens tot acht uur 's avonds, demon streren voor de ambassade van het Vaticaan. Om twaalf uur 's middags zal een manifestatie worden gehou den waarbij een ivoren toren wordt aangeboden. Reden voor de demon stratie is de Encycliek Humana e Vi- tae, die morgen precies vijf Jaar be staat. Dolle Mina: "Deze encycliek over de geboorteregeling, die slechts totale en periodieke sexuele onthou ding goedkeurt, is officieel nog steeds niet herroepen, ondanks de golf van kritiek." Dolle Mina zal een open brief aan de pauselijke nuntius overhandigen, waarin zij vraagt of het Vaticaan nu eindelijk eens wil reageren op de golf van kritiek. Dat kan door de encycliek te herzien. Dolle Mina: "Daarmee zal de ka tholieke kerk bewijzen, dat ze zich serieus voorbereidt op de wereldbe volkingsconferentie, die in 1974 onder auspiciën van de Verenigde Naties wordt gehouden. Deze conferentie zal het probleem van de toenemende wereldbevolking bezien door een be volkingsbeleid te formifleren dat er voldoende rekening mee houdt dat ieder mens zelf het recht en de mid delen heeft om te bepalen hoe groot zijn gezin zal zijn, hoe het zal zijn opgebouwd en tevens rekening houdt met de sociale, ecologische en eco nomische toekomst van de wereldbe volking". Krankzinnig Vara's radioweekblad zendt mor genochtend tussen tien en twaalf uur een extra lange editie uit, die voor namelijk gaat over krankzinnig heidsverklaringen, officieel „rech terlijke machtigingen" geheten. Dr. W. L. Meijering, voormalig inspec teur van de geestelijke volksgezond heid en nu directeur van het Cen trum '45 in Oegstgeest, is in de stu dio aanwezig. Luisteraars die erva ringen hebben met dit soort kwesties kunnen naar de studio bellen om daarover te vertellen (tel. 02150- 48741) Radioweekblad wordt uitge zonden over Hilversum 1, woensdag 25 juli om tien uur. Reünie Uitverkoop Uitverkoop. Gesignaleerd in de eta lage van een Leiderdorpse schoenen zaak: schoenendozen, met daarin, in papier verpakte schoenen. Kaar tje erbij: "22 gulden. Wie durft???" 't Is net touwtje trekken, alleen wat duurder. De affaire rondom de boottocht van de Gouden Kruisdragers Vierdaagse lijkt toch nog een gelukkig eind te krijgen. In een extra circulaire zet het bestuur van deze vereniging uit een wat zich de laatste maanden alle maal heeft afgespeeld. "Deze reünie heeft toch ook grote zorgen gekend", aldus het bestuur in de circulaire. „In de eerste bijeen komst in november '72 met de se cretaris werd besloten een boottocht tot belangrijkste onderdeel van de reeünie te maken. Uitgaande van de deelneming aan de reünies in voor gaande jaren, gemiddeld zon 110 personen, besloten we optimistisch een salonboot te reserveren voor 180 personen". Om een lang verhaal kort te maken: Er meldden zich 230 mensen aan, dus er moesten er 50 worden geschrapt. (Wat heel eerlijk gebeurde, we schrapten ook een lid van ons bestuur, dat zich te laat had ingeschreven). Zowel bestuur als re ünisten genoten van de tocht, maar die vijftig die niet meekonden, bleven als een kleine wolk aan de vlekkelo ze hemel hangen. Het bestuur be sloot daarom voor deze pechhebbers een nieuwe tocht op touw te zetten. De nieuwe tocht wordt op 15 sep tember gevaren. Er kunnen weder om 180 mensen mee, waaronder in lefoon 30360. Kinderopvang Informatiebureau werkgemeeo do ook 26 i n, do. ook Kasteel Oud-Wassenaar, Zie onder: Dineetje. ieder geval de vijftig, die vorige keer geschrapt moesten worden. Zij kunnen nog voor gereduceerd tarief mee. Wie nog eens mee wil en de vorige keer ook al ging, moet het vol le pond betalen. Dineetje Bericht van Kasteel Oud-Wasse naar: Vrijdag 10 augustus begint om 19.30 uur een diner-dansant, een bedrijf vol verrassingen. met om middernacht een poppen- wedstrijd. De winnaar van de wed strijd mag 24 uur lang met de per soon die hem of haar het liefste is, verpozen in een niet nader genoem de plaats. Op het diner staan: vichyssoise, aubergines farcies, boeuf mode, sor bet de peches, sangria en koffie. De ze hap kost u wel 75 gulden, maar dan mag u ook meedoen met het communicatiespel met vlaggetjes. 1vari LEIDSCH DAGBLAD die DAGBLAD VOOR LEIDE EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad 8 Witte SingeJ 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en adminis: Telefoon redactie 01710-21501 Hoofdredacteur HaD Mulder Maandabonnement Kwartaalsabonnement Per Post Losse nummers Abonnementsgelden oiJ voort betaling te voldoen Bij auioi tlscbe overschrijving geen adi nlstracle- en incassokosten Nabezorgimg tot 20.00 uur Zaterdag tot 18 00 uur Telefoon 01710-30500. :gd he ■rl 8 S*

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2