Katwijkse meisjes redden „Kabouters" bij brand... POPPYS WEER HARTVEROVEREND ii Nieuwe centrale Zoeterwoude moet medio 1975 gebruiks-klaar zijn Spellen voor volwassenen E C RAAD 26 JULI WEER BIJEEN OP VAKANTIEBOERDERIJ IN BRABANT VIERT DE KONINGIN JUBILEUM IN ALPHEN? Verwey geen socialist Voordracht van Hendrik Valk in Lakenhal dlS& Zeezwemtocht in Katwijk ZATERDAG 21 JUL] KATWIJK Fieke Fennes en haar vriendinnetje Monique Aan- haanen staan in het middelpunt van de belangstelling. Met de andere „ka bouters" van de St. Johannus de Doper parochie uit Katwijk en vijf leidsters kampeerden zij op een boer derij in Riel (Brabant). Donderdag vroeg in de ochtend speelden zij, met een aantal anderen buiten op het erf, toen zij plotseling rook ontdek ten in één van de stallen. Snel waar schuwden zij de leidsters, die alle kinderen verzamelden aan de over zijde van de weg. „We waren niet eens zo erg ge schrokken," vertelt Fieke (10 jaar). Mede dankzij het kordate optreden van Ieneke Noyons, de hoofdleidster, bleven de kinderen rustig. Ondertus sen was de brandweer gearriveerd, die echter niet meer kon verhinderen dat de varkensstal volledig uit brandde en alle varkens en biggen, bij elkaar een stuk of zestig, om het leven kwamen. „Het is maar goed dat we zo snel mogelijk weg zijn gegaan," aldus Ieneke, „want het geschreeuw van die beesten zal wel akelig zijn ge weest". Op het ogenblik dat de brand uit gebroken moet zijn bevonden de meeste kinderen zich nog in de slaapzaal, een koeiestaL „Als de brand 's nachts uitgebro ken was, waren we mooi zuur ge weest. Nu was iedereen al aange kleed en kon de hele troep zó naar buiten. De schade voor ons valt wel mee. Behalve wat kleren en papieren ALPHEN AAN DEN RIJN Er bestaat een kleine kans, dat konin gin Juliana haar zilveren jubileum in Alphen viert. Op 4 september wordt er in de Amsterdamse RAI een televisie- en radioprogramma uitgezonden waarbij de koninklijke familie aanwezig zal zijn. Tijdens de ze viering wordt uit een hoge hoed een plaatsnaam getrokekn waar de vorstin de feestelijkheden zal mee maken. In overleg met burgemeester en wethouders heeft de oranjevereniging haar programma ingediend. Elke gemeente, die meent dat haar pro gramma aan zulke eisen voldoet, dat zij een bezoek waard zijn, mag dat indienen en komt in "de hoed". In grote lijnen zijn de festivitei ten in elkaar gedraaid. Zo wordt er in de morgenuren een grote presen tatie op het Raadhuisplein gehou den; 's middags herleeft zeskamp en in de avonduren is er een gondel vaart op de Oude Rijn en wordt de dag besloten met vuurwerk. Gedurende de hele dag is er een manifestatie op natuurgebied, waar aan alle verenigingen, die met flora en fauna bezig zijn, hun steentje zul len bijdragen. Dit alles is doorspekt met muzikale rondgangen en buurt feesten. Achter de schermen wordt er gewerkt aan allerlei volksspelen. Ook in Ridderveld zit men niet stil en wordt er hard gewerkt om de no dige festiviteiten te organiseren. Op deze dag wordt er bovendien een kermis gehouden op het parkeerter rein bij het sportpark De Bijlen. LEIDEN 3M Nederland B.V. te Leiden heeft onlangs vier nieuwe spellen in een eigen tijdse vormgeving en bedoeld voor volwassenen op de markt gebracht. De in de Verenigde Staten ontwikkelde spellen, die in Amerika en Duitsland een succes blijken te zijn, vragen een strategisch en tactisch in zicht van de beoefenaar, wor den niet door geluks- of toe valsfactoren bepaald en hebben een actuele achtergrond. De introduktie in -Nederland be treft vier spellen een aantal dat binnenkort zal worden uit gebreid te weten: Bazaar, Breakthru, Twixt en Acquire. „Bazaar" is een handelsspel, waarbij de koopmansgeest van de spelers bij aankopen in een zaak worden beproefd. „Break thru" is een uniek strategisch spel voor twee deelnemers, die als admiraals plannen beramen om een zeeslag te winnen. „Twixt" vertoont veel overeen komsten met schaken en „Ac quire" tenslotte, leert de deel nemers hoe door investeringen, speculatie en fusies hotelketens kunnen worden opgebouwd. Alle spellen kennen eenvoudige spelregels; van de beoefenaars wordt een gezonde dosis crea tiviteit verwacht. De spellen zijn in speelgoedza ken en warenhuizen verkrijg baar. In de nabije toekomst te vens in boek- en kantoorboek handel. Zaterdag Oegstgeest (Geversstraat 65) Jeu» sociëteit v.a. 16 jaar 8 uur nam. Ij Breestraat 19 Sociëteit Tweun (Voor kamerbewoners en aller Jeugdhaven Soos raxei ii.au uur nam. Doopsgezinde Kerk Zevendedage ventlsten. bijbelstudie 10 uur voo prediking 11 uur voorm. Schaakzolder (Morsweg 114) Le Jeugdschaaksocieteit 25.30 uur na Bij molen De Valk Postzegelmai De Vink. Dansen 9 uur nan 's nachts. Oegstgeest Gemeentecentru Zondag Oegstgeest (Geverstraat 65) S<x r kamerbewoners 8.30 i kamerbewoners i i Jeugdhaven, Soos Clubhuis Dansen 8-11 is alleen een auto van ons lelijk toe getakeld. Dat was eigenlijk alles". Toen de brandweer eenmaal gear riveerd was en een helicopter men vreesde dat de brand veroorzaakt was door pas aangelegde gasleidingen of dat het hoog oplaaiende vuur die leidingen schade zou aandoen bij de plaats van het onheil geland was, werden de kinderen door de leidsters meegenomen naar het „welpen"- kamp. De oude bewoner van de boerderij, de heer Bastiaans, scheen zijn huis aanvankelijk niet te willen verlaten. „Ik geloof dat hij op de W.C. zat," giechelde Fieke,. „Misschien kon hij zijn broek niet z<? gauw omhoog krij- Dat was dan de heldendaad var twee tienjarige kaboutertjes. Ze ren nauwelijks onder de indruk. de „Ze vonden het gewoon een leuk kampvuur", zegt Ineke. „Eigenlijk zonde om uit te maken". Het ergste vonden ze, dat hun kampeerweekje twee dagen eerder dan was voorzien, afgebroken moest wordep. Voor Fieke was dat nog niet eens zó vreselijk, want ze was nog Juist op tijd om haar vader, die don derdag zijn verjaardag vierde, te fe liciteren Lezers schrijven Mijne Heren, In uw overigens aardige necrologie van Nine van der Schaaf staan de volgende twee zinnetjes achter el kaar: „Zij kwam sterk onder invloed van 't opkomend socialisme 'n daar mee verbonden dichters. Vooral Albert Verwey maakte grote indruk op haar". Beide zinnetjes, afzonderlijk geno men, zijn juist, doch de wijze waar op zij hier samen zijn afgedrukt sug gereert sterk dat wijlen mijn groot vader, Albert Verwey, socialist zou zijn geweest. Terwille van de nagedachtenis van mpn grootvader, die zichzelf tegen deze aantijging niet meer kan ver dedigen, wil ik aantekenen dat hij een veel te groot man was om zich met politiek activisme in te laten, integen- Maandag Breestraat 19 Jeugdhaven. Jeu r alleenstaanden 8 i. Stadhuis (Kamer 3) ambtenaar Alg. Burgerlijk Pensio fonds 2.304.3" LEIDEN Hendrik Valk houdt op donderdag 2 augustus 1973 te 8 uur a.m. in het museum „de Lakenhal", een voordracht. Hendrik Valk, geboren in 1897 als zoon van de chef-ontwerper H. J. Valk bij de „Zilverfabriek" van de fa. van Kempen en Zn. in Voorscho ten en broer van de bekende beeld houwer Willem Valk, woonde en werkte in Leiden en naaste omge ving, totdat hij in 1926 naar Arnhem vertrok, waar hij docent werd aan de Academie voor Beeldende Kunsten en vervolgens aan de nu genoemde Academie voor Bouwkunst. deel, als vrijdenkend man stelde hij zich op tegen 'elk politiek extremisme, zy het communisme, socialisme of na tionaal socialisme. G. F. MEES Baljuwstraat 4, Leiderdorp. istraat 19 Sociëteit Twnet kamerbewoners en alleensta togewoerd 57) Creativlti Hooigracht 38 Spreekuur Stiel? huisvesting werkende Jongeren 7; Diamantplein 27 Gespreksavond ha'i 8.15 uur nam. Steenschuur 6 Leidse Ver. van p zegelverzamelaars 8 uur nam. Driftstraat 49 Spreekuur soi raadsvrouw 10.30—11.30 uur voorm, Hogewoerd 57 Miks, Sociëteit homofielen Breestr -12 l Sociëteit iurgerweg 163 Spreekuur HjThedenV7°30^8loSuureriameZlrlS' Doktersdiensten Leiden Tot zaterdagmorgen uur raadplege men de eigen huli daarna tot zondagnacht twaalf uui sluitend voor spoedgevallen de dokt telefoon 22222 (wijkzuster N. W. Bosch, Asserstraat 22, tel. 33603 en v. d. Graaf- Onvlee, Wijngaarden! 19, Voorschoten tel. 2337). Oegstgeest Dokter H. A. Retei Terweeweg 152, tel. 50394 (wljks J. J. L. de Bruyne- Fontein, Va; fendreef 27. Leiderdorp, tel. 31463 51 Blijft aan tussen Liz en Richard ROME - Elizabeth Taylor en Richard Burton zijn gisteren in Rome her enigd waar hun romance 11 jaar ge leden begon. Elizabeth arriveerde met haar straalvliegtuig en Het Richard 20 minuten wachten alvorens zij naar buiten kwam en naar de auto van haar echtgenoot liep. Volgens de toekijkende journalisten was Elizabeth nerveus en speelden i ook Richard parten toen KATWIJK Vandaag wordt de zee prestatietocht in Katwijk gehouden. De zwemtocht gaat over 1500 meter en wordt zoals gewoonlijk georgani seerd door de Katwijkse reddings brigade. De startplaats is de Zuid- post, einde van de Zuid-Boulevard. Iedereen die de zwemkunst machtig is, kan aan de tocht meedoen. In schrijfgeld f 2,50. Aanvang half 3. Aanmelding kan plaats hebben tot 'n half uur voor de start. Na het vol brengen van de tocht ontvangt iede re deelnemer de KRB jubileum-me daille. De reddingsbrigade zal, na tuurlijk, zorgen voor begeleidende boten. NOORDWIJK Er bleken gister avond nog heel wat mensen te zijn die vijf gulden toegangsgeld neer wil den tellen voor het concert van de Franse „Poppys". De benedenzaal van Huis ter Duin in Noordwijk, waar het concert gegeven werd, was dicht bevolkt. Dat hei merendeel vaai de aanwe zigen de Duitse nationaliteit bezat, bleek heel duidelijk bij de ingang, waar de portier iedereen bij voorbaat maar vast in het Duits begroette. Overigens was de overigens zeer vriendelijke serveerster ook geen Ne derlandse. Zij sprak alle talen.be halve de onze. Het eerste gedeelte van de avond werd gevuld met een optreden van het grote koor, waar de Poppys on derdeel van uitmaken, „Les petits chanteurs d' Asnieres". In de pauze kon men zich te goed doen aan uiterst kostbare drankjes, geschonken in plastic bekertjes, ter wijl de koffie werd geserveerd in een plastic kop en schotel, met bijpassend plastic lepeltje. De serveerster zei hierover met een opgeruimde glim lach: „Ja, wir brauchen nichts zu waschen, ganz nützig.. Doch? Na deze korte ondreking werden, onder luide ovaties, de Poppys op het toneel geleid. De 18 jongetjes tussen de 10 en de 13 jaar, zijn niet voor niets zo populair in ons land Het programma dat zij brachten was uitgekiend, goed en zeer onderhou dend. Bovendien blyft het een vertederend gezicht wanneer er zo'n kleine krulle- bol met een veel te grote microfoon in het knuistje geklemd, op het po dium staat te swingen of zijn leven ervan afhangt. De groep is momenteel bezig aan een tournée door heel Neder land. "We zorgen wel dat ze niet te hard werken," zegt hun manager 6421. dag tien uur-doktêr'A. de Gijzel. landstraat 16, tel. 2866, zondag tien tot maandag 8 uur dokter F. Wa kamp, Dorpstraat 45, tel. 2220 zuster R. van Velzen, Hortuslaan Sassenheim, tel. 12485). Leiderdorp Dokter Van Riel, Ho str. 8, tel. 22208 (spreekuur van li 1.30 uur) (wijkzuster C. van Mi Snouck Hurgronjestraat 9. Leiden, Apotheken Da avond-, nacht- en zondagsdi wordt waargenomen door apotheek ngh en Blanken, Hogewoerd 171, 4 Oegstgeei Leidseweg 0 Boottochten fauna 10.15 uur. Haven (op zondag Spanjaai brug): Vertrek Molencruise. 2 Niet op zaterdag. Beestenmarkt: Stadsrondvaart Jeugddorp William Baans, Nederlander van origine. "Ze slapen tien uur per nacht, koste wat het kost. Behalve de optredens in de verschillende ste den maken we er een soort vakantie van. Gisteren zijn we in Maduro- dam geweest en zo bezoeken we iede re dag iets, dat de moeite waard is voor de kinderen. Bovendien scheelt het een stuk dat ze het zelf prachtig vinden om te zin gen voor publiek." En het publiek vond het prachtig dat de "Poppys" zo him best deden. Vooral de jongere meisjes liepen na afloop van de avond om het hardst om handtekeningen te verzamelen van de jonge artiesten, die dat wel best vonden. Gewillig zetten zij links en rechts een schoolkrabbeltje op vodjes papier of op de E.P.-itjes en affiches, die in de hal verkocht wer den. De carrière van de "Poppys" da teert uit 1971, toen zij uitkwamen met de aanstekelijk vrolijke single "Non, non rien a changé". In record tempo werden er 250.000 exemplaren verkocht, goed voor een gouden plaat. Vanaf dat moment waren de knaap jes niet meer weg te denken uit de hitparade. Met "Isabelle, je t'aime" veroverden zy de harten van jong en oud. Na de voorstelling van gisteravond kon succes hen gestolen worden. De jochies wilden naar bed en daar werden ze dan ook heel snel naar toe gereden in de grote autobus, die on danks de stromende regen nauwe lijks los kon komen uit de talrijke enthousiaste female-fans. "C'était trés, trés joli ce soir," zei een slaperig stemmetje op de val reep. Hardstikke leuk.... Leiden - Van 10-16 uur tieactiviteiten voor kinderen jaar in het Jeugddorp Zuidwest de Voorschoterweg (naast „De Vliet")kleien, verver poffertjes bakken, hutten enz. Iedere vrijdagmiddag sp« kindervoorstelling. Toeganf f 1,-; 10 rittenkaart f7,50. Niet op zaterdag en zondag. Release Hulpverleningsdienst Release: we Rijn 20a. tel. 24555 Ma t/m 8-10 u. nam. bovendien dinsd. t/m et uitzondering Wetswinkeltje tijden dl. 10-11 i Humanitas CCS' D Uil ïenae irifte 2.30 voorm. tel. 26277. V ogelasiel Anna Paulownastraat Gewonde- en uitgeputte vogels e.d 34687. ZOETERWOUDE De grote vraag naar telefoonaansluitingen maakt in Zoeterwoude een nieuwe telefoon centrale nodig. De bouw van deze centrale zal medio 1975 moeten zyn voltooid. In overleg met de PTT heb ben B. en W. de nieuwe centrale op een perceel grond, gelegen ten oosten van de huidige telefooncentrale ge projecteerd. Met de PTT is inmiddels overeen stemming bereikt om de aan Zoeter woude in eigendom toebehorende grond te kopen. De B.V. Handelmaatschappij „De Vijver" in Hilversum heeft B. en W. meegedeeld dat de B.V. aan Ver- hoeffs Handelmaatschappij, Oost Si- delinge 15 in Rotterdam, 5000 m2 in het bestemmingsplan „In dustrieterrein Grote Polder" gelegen bouwterrein te hebben verkocht. Het bedrijf ga-At hier een centraal magazijn vestigen. Het betreffende bedrijf is een groothandel in levens middelen. Volgens B. en W. bestaan er geen bedenkingen tegen de vesti ging. De heer J. W. N. van der Poel heeft om een gemeentelijke bijdrage gevraagd in de herstelkosten van het door stormschade vernielde rieten dak van de door hem be woonde en hem in eigendom toebe horende, op de lijst van beschermde monumenten voorkomende woning Weipoortseweg 54 te Zoeterwoude. By suhsidiëring door de gemeente in de restauratiekosten tot een percen tage van 25 voor haar op grond van het „Besluit algemene uitkering mo numenten" geen blijvend financieel nadeel verbonden, mits het ryk in 't onderhavige geval eveneens subsidie verleent. Uit een aan B. en W. over legde kopie van een door het minis terie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk aan betrok kene gerichte brief blijkt dat dit laatste inderdaad het geval is. B. en W. delen de raad in dit verband mee. dat betrokkene desgevraagd niet tegen stormschade blijkt te zijn ver zekerd. Gelet op het vorenstaande stellen B. en W. de raad voor de heer J. W. N. van der Poel een subsidie te ver lenen, gelijk aan 25% van de kosten van herstel van genoemd rieten dak, tot een maximum van f 966,25 als het ryk de provincie een subsidie in de herstelkosten toekent. Voorstel van burgemeester en wethouders ter voorziening in een vacature tot benoeming van een lid in de raadscommissie voor onderwijs; Benoeming van leden in het col lege van beheer van het Energie bedrijf Rijnland; Verkoop van grond aan het Staatsbedrijf der Posterijen, Te legrafie en Telefonie te 's-Gra- venhage ten behoeve van de rea lisering van een nieuw telefoonge bouw in Zoeterwoude; a. overname van het pand Hoge Rijndyk 249 te Leiden door de huurder getroffen voorzieningen; b. verkoop van het onder a. ge noemde pand; Het verlenen van medewerking aan de vestiging door Verhoeffs Handelmaatschappij R.H.M. B.V. in het bestemmingsplan „Indus trieterrein Grote Polder"; Verlenen van subsidie inzake de kosten van herstel van het rieten dak van de woning Weipoortse weg 54; Verlenen van aanvullende subsi die inzake de verhoogde kosten van herstel van het rieten dak van de woning Weipoortseweg 55; Verlenen van medewerking ex ar tikel 72 van de Lageronderwyswet 1920 inzake de aanschaf van een aluminium trap ten behoeve van de onder bestuur van de Stich ting R.K. Scholen Zoeterwoude- Dorp staande basisschool „SJa- loom"; Wyzigen van de gemeentebegro- lort 1 li LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldscü Dagblad 8.1 Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en adminlsl Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement I 9 KwartaalsabonnementI tfAen", Per Post C 20J to blij Losse nummers I touweI to vij Abonnementsgelden oy vooru wc betaling te voldoen By autom (md Nabezorglmg tot 20.00 i Zaterdag tot 18.00 uuj Telefoon 01710-30500 oor 'im X Ho S erwt- toe. tod is

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2