aiiesaar Auto's zijn weg, motoren komen in Sassenheim Evenementen aan de kust 'Ruimte in 9 agenda In toekomst idealewoningbouw VRIJDAG 20 JULI I973 SASSENHEIM Hoewel het Sassenheimse gemeentebestuur in een kort, ambtelijk briefje van enkele regels heeft laten we ten „dat het woonheuvelplan op het Datsun-terrein in Sassen heim geen haalbare kaart is" en nog voor het einde van deze maand ook de motoren van BMW de plaats van de personen wagens zullen hebben ingenomen, is het toch zo goed als zeker dat er op het omstreden stukje grond in de nabijheid van het Oude Koningshuys, temidden in een rustige woonwijk, in de na bije toekomst de door zovelen gewenste woningbouw kan plaats vinden. De toestemming om de motorenimport op het Datsun- terrein te doen plaatsvinden is door het Sassenheimse gemeen tebestuur aan een termijn anderhalf jaar gebonden. In die periode kunnen de woningbouwplannen hun definitieve gestalte krijgen. De vestiging van Datsun in Sas senheim (en nu in mindere mate de motoren van HNG) is al vele Jaren een omstreden zaak geweest. Eén, die tot aan de Kroon is gespeeld met uit eindelijk resultaat, dat het raadsbe sluit de vestiging toe te staan nietig werd verklaard met dien verstande, dat er voor Datsun een ontheffing gold omdat het toch naar Lisse zou vertrekken. Aan de problemen lag voornamelijk het kernpunt als "over last" (zowel geluid als met betrek king tot het aan en afvoeren van de personenauto's op grote trans portwagens) ten grondslag. Een actie van omwonenden, met de he ren Groenewegen en Dijkstra als be langrijkste initiatiefnemers, leidde in de procedure-kwestie tot de uitein delijke nietigverklaring van het overigens pas in tweede instantie aangenomen raadsbesluit. De verhuizing van Datsun naar Lisse wordt de komende week afge rond. Donderdag en vrijdag gaan de laatste zaken over en vanaf maan dag 30 Juli zal Datsun Nederland in Lisse zijn gevestigd. Daarmee het probleem van het stukje grond aan de Willibrorduslaan, Emmalaan, Ju- lianalaan opnieuw in het middel punt van de belangstelling plaat send. In de maanden voorafgaande aan deze verhuizing is er het nodige rond het terrein te doen geweest. De heren Groenewegen en Dijkstra kwa men met de Goudse architect Riet veld met een zeer vooruitstrevend "Woonheuvelplan", een project, waarvoor Britse financiering was gevonden en dat door afspraken met Datsun (beter: de holding-compag nie Nefib in Den Haag, dat de onroe rende goederen beheert) ook reali seerbaar was. Eén van die afspra ken: tot 1 Juni kon de grond zonder winstoogmerk van de zijde van de verkopers worden aangekocht, mits er een algemeen (Sassenheims) be lang mee was gediend. Woningbouw viel daar als eerste onder, omdat denkbeelden het terrein als park-re- creatievoorziening in te richten al direct onder de tafel werden gestopt wegens financiële onhaalbaarheid. De grond moet namelijk rond een half miljoen gulden opleveren. De woonheuvel het Leidsch Dagblad heeft dit eerder gemeld werd door de initiatiefnemers als 'n zeer acceptabele mogelijkheid naar voren geschoven, als een uniek plan voor Nederland ook, waarmee alle belanghebbenden vrede zouden kun nen hebben. Het Sassenheims ge meentebestuur echter had dat niet. Een tweetal ontmoetingen tussen de betrokken nr^Mtect Rietveld en de stedebouwkundige van Sassenheim bleken niet in staat de kloof te dich ten. Ondanks het feit, dat Rietveld met aangepaste structuren kwam. 'Het project was,' zegt het gemeen tebestuur, 'te groots van opzet, zeker in het licht bezien van de Willibror duslaan. De bouw zou vlak aan de sloot komen te liggen en de bewoners van de huizen erachter zouden tegen een te hoge, te massieve muur aan kijken. Op zich is de woonheuvel een goed plan: de situatie was er echter in onze ogen niet voor geschikt.' En Groenewegen: 'We hadden er wel hoop op gekregen dat het haalbaar zou zijn. Zeker toen de gesprekken plaatsvonden en Rietveld met de stedebouwkundige mee wilde en kon gaan. Het was een teleurstelling, dat het "uiteindelijk afketste. Niet omdat dit nu ons plan was, want we hebben steeds gesteld dat het ons daar niet om ging want iedereen kon de eer ervan krijgen. Maar wel omdat we bevreesd waren dat het geheel weer zou verzanden. Dat niemand meer haast zou maken met het uitwerken van plannen om tot woningbouw te komen, in onze ogen de meest idea le oplossing voor het terrein. Er is, hoewel de woonheuvelplannen van de baan waren, ook nog gesproken Burgerlijke stand van Leiden over de aankoop van het terrein. De gemeente heeft op dat moment gezegd het erg vervelend te vinden wanneer het terrein werd verkocht buiten de gemeente om omdat men inmiddels zelf plannen aan het ont wikkelen was.' Die plannen officieel wordt er gesproken van meerdere architecten die met het geheel bezig zijn -- be helzen de bouw van een 27 tot 30 wo ningen. De gemeente Sassenheim treedt in dit geheel op als stimulator van de plannen, is in geen geval partij. Groenewegen: „Wij vinden en vonden het best, dat de gemeente zelf plannen aan het ontwikkelen was. Dat is ook altijd ons uitgangspunt geweest, maar omdat niemand er mee kwam zijn wij zelf gekomen. Ik ben nu alleen bang dat het geheel weer wat op de lange baan wordt geschoven. Niemand heeft duidelijk haast. Er komen nu straks die mo torfietsen en wie weet wat voor last je daar mee gaat krijgen.' De komst van de motorfietsen het Datsun-terrein (het terrein HNG moet worden ontlast; er wordt inmiddels ook gewerkt aan andere nieuwe terrein) vertraagt de wo ningbouwplannen volgens het ge meentebestuur niet. Het ziet er, zegt men, immers niet naar uit, dat de plannen al dit jaar voor uitvoering gereed zijn. Zij verkeren in het sta dium van 't overleg. De bepaling van de termijn van, anderhalf jaar geeft een indicatie van het tijdstip, waarop men het geheel (dus ook de financie ring) rond hoopt te hebben. 'De over- lst,' zegt men ook, 'zal heel wat min der zijn met de motoren. Allereerst zijn er niet van die grote wagens meer voor nodig en de aan- en af voer van de onderdelen geschiedt in kisten. Dit is een tijdelijk iets, tot dat de woningbouwplannen zijn ont wikkeld. Wij zijn in ieder geval blij, dat het terrein nu zo goed als zeker in de naaste toekomst voor de wo ningbouw kan worden bestemd. Het is ook in onze ogen de beste oplos sing.' KATWIJK lampionoptocht m.m.v. diverse muziekkorpsen, op nam. Andreasplein; visserijbridgedrive in sporthal zomerkermis Hoomeslaan nabij camping Vrijdag 20 juli stellen 8.15 uur ni Cleyn Duin 8 uur Noord. Zaterdag 21 juli zeeprestatietocht Katw. Reddingsbrigade langs de kust 2.30 uur nam.; beiaardconcert op carillon van Oude of St. An- dreaskerk aan Boulevard door Wim Daim, 8-9 uur nam.; zomerkermis Hoorneslaan nabij camping Noord. Maandag 23 juli bonte muzikale avond in muziektènt Andreasplein 8 uur nam. Dinsdag 24 juli orgelconcert in Nieuwe Kerk aan Voorstraat door Klaas Jan Mulder 8 uur nam. Woensdag 25 juli beiaardconcert op carillon van Oude of St. An- dreaskerk aan Boulevard door Wim Winsemius 8-9 uur.; woensdag avondzang in Oude of St. Andreaskerk 8 uur nam.; badgasten schaak avond in sporthal Cleyn Duin 8 uur nam.; voetbalwedstrijd Quick Boys Oud-internationals sportpark Nieuw Zuid. 6.30 uur nam. Donderdag 26 juli muzikale show Piet Heinlaan door 4 Engelse pad vindersbands 7 uur nam.; grote lampionoptocht m.m.v. deze bands, op stellen Andreasplein 8.15 uur nam. Vrijdag 27 juli badgasten-bridgedrive m sporthal Cleyn Duin 7.45 uur nam.; strandfeesten op Zuidstrand; vlootschouw Katwijkse vissers vloot voor Boulevard, groot vuurwerk op het strand 11.30 uur nam. NOORDWIJK Maandag 23 juli (t/m zondag), internationaal badgastentennistoer nooi op Casinobanen, 9 uur voorm.8 uur nam. Dinsdag 24 juli wandeling door Staatsbossen en -duinen, parkeer terrein Duindamseslag 10.30 uur voorm. en 2.30 uur nam.; groot vuur werk aan Kon. Wilhelmina Boulevard 10 uur nam.; populair concert door de Bierkauwers 8.15 uur nam. Woensdag 25 juli (t/m 12 augustus) expositie World-Press Photo, kapel N.H. Kerk. 2-6 en 8-10 uur nam.; (t/m 28 juli) lunapark op Wantveld; Northgo-avondwandeltocht 6, 10 20 en 25 km. start Parasol- Seinpost 6-7 uur nam. Donderdag 26 juli strandloop 4 en 8 km, org. MSV-DIO volleybal, start bij strandpolitiepost 7 uur; muzikale rondwandeling harmonie Crescendo Kon. Wilhelmina Boulevard, 8.15 uur nam. NOORDWIJKERHOUT Vrijdag 20 juli muzikale show Harpe Davids bij Witte Kerk, Viaduct- weg en Marktplein 8 uur nam.; bezichtiging Witte Kerk met rondlei ding en orgelspel 8 uur nam.; kermisattracties in centrum van dorp. zaterdag 21 juli muzikale rondwandeling 2 uur nam.: kermisattrac ties in centrum van dorp. zondag 22 juli interkerkelijke zomeravondzang' m Witte Kerk, 7.3U dinsdag 24 juli autopuzzelrit, start tussen 2 en 2.30 uur nam. bij St. Jozefkerk woensdag 25 juli open bowling-toernooi in bowling Oostdam, Kerk straat 64c, 11 uur voorm.—7 uur nam. vrijdag 27 juli muzikale show bij Witte Kerk m.m.v. St. Jeanne d Arc en Harpe Davids 8 uur nam.; kermisattracties in centrum van dorp. VOORSCHOTEN Welgeteld 97 Voorschotense jongens en meisjes gebruikten gisteren de vloer van het Cultureel Centrum als tekentafel en produceerden evenzovele tekeningen met voorstellingen „gegrepen uit het leven" (op foto Jan Holvast). De gemeente Voorschoten had voor tekenmateriaal gezorgd en de kinderen mochten tekenen wat zij zelf het liefste wilden. Sommige deelnemertjes hadden daar wel moeite mee en zo werd er flink gekloven op de tekenstiften. Een jury had daarna uren werk om alle „beesjes-boompjes-huisjes" op hun kwali teit te beoordelen. Spoedig zal de uitslag bekend zijn en zal de dorpsgemeenschap weten of er weer enige meestersof mees teressenontdekt zijn op de vloer van het Cultureel Centrum. Vandaag staan er in Voorschoten zwemwedstrijden op het pro gramma en zaterdag zal voor het Ambachtshuis een panne- koekbakivedstnjd worden gehouden. Volgende week dinsdag: wandeltocht. Afstanden 5 en 10 km. Start bij het Cultureel Centrum om 13 uur. Woensdag 25 juli: musewmbezoek. Om 10 uur vertrek vanaf het Cultureel Centrum per autobus naar het museum voor Volkenkunde te Leiden. Donderdag 26 juli: Na- tuurtocht over het landgoed „De Horsten". Vertrek naar leeftijd vanaf 9 uur. Start Cultureel Centrum. WARMOND A. F. C. Dubbel dam heeft aan het adres van bur gemeester en wethouders van War mond een paar algemene opmerkin gen gemaakt over de ruimtelijke or dening en bebouwing van het dorps- gedeelte Endepoel". Hij schrijft: „Herhaalde malen heeft u zich tot ons, als bewoners van „Endepoel", gewend waarbij u er prijs op stel de, ook van onze kant reactie te ver nemen om te verzekeren dat u van dit gedeelte van Warmond, een uit breiding wenste aansluitend bij het oude Warmond (de „parel van de randstad Holland"). Dit betékende dat u, ook in een moderne woonwijk, veel ruimte en groen wilde bevordering. Dit geheel overeenkomstig en moderne opvat tingen voor de ruimtelijke ordening. En hoew°i Ar inderdaad in Warmond een woonwijk bijgekomen is waar heel veel goeds van te zeggen valt, ben ik niet gerust over recente ont wikkelingen. Het verbaast me dat u in plaats van uw beloften in te lossen, nl. van verdere verfraaiing en afwerking, ook in de 'beplanting, nu ineens van plan bent, de laatste vierkante meter grond, die daartoe toch gereserveerd scheen, te misbruiken voor bebou wing. Ik vraag me af of u nu in eens van uw royale houding van eer tijds, die zoveel goeds beloofte, bent afgestapt, naar een houding van 'n kruidenier, die tot op de laatste krui mel toe, wil halen wat er in zijn voorraad zit. Mag er dan nergens meer een stukje ruimte en groen voor metis en dier overblijven? Moe ten de lcindpren nu altijd spelen op harde straatstenen? Nergens een stukje park voor een moeder die met haar kinderen een straatje om wan delt? Een bank om uit te puffen? Technisch gezien staan er eigenlijk al te veel huizen op het kleine stukje bollengrond. De blokken staan zo dicht op elkaar dat er reeds zeer wei nig overschoot om uw beloften ge stand te kunnen doen. Het zou bij uw plannen voor „Endepoel II" mogelijk nog wat ingehaald kunnen worden. Ik wil daarom deze concrete vraag stellen: zou u uw plannen niet zó kunnen wijzigen, dat u de bestem mingen voor verdere bebouwing in „Endepoel I" reëel, volgens beloften eertijds gewekt, afmaakt, om vervol gens uw nieuwe plannen, met vol doende ruimte, te realiseren in „En- deooel II"? VOORSCHOTEN Woensdag, 25 juli: Burg. Vernédepark, Badhuis straat, Parkstraat, Noortheystraat, Stadwijkstraat, Sophiakade, Nieuw Voordorpstraat, Prof. Zernikelaan, Prof. Einsteinlaan, Prof. Lorentzlaan, Prof. Eyfcmanhof, Prof. Einthoven- laan, Prof. Debeijelaan, AntJboni van Leeuwenhoekkade, Lord Baden Po- wellweg, Kamerling Onnesplant- soen, Raadhuislaan, (het gedeelte ten oosten van Vlietzicht)Prof. van der Waalslaan, Prof. van 't Hofflaan, Curielaan, Molenlaan. (het gedeelte ten oosten van de Prof. Asserlaan), Prof. Zeemanplantsoen, Gerard Dou- plantsoen, Carel Fabritiuslaan, An- thonie van Dijcklaan, Johannes Ver meerplantsoen, Govert Flinckplant- soen, Rembrandtlaan, Albert Schweitzerplantsoen, Jan van Goy- enplantsoen, Ferdinand Bollaan, Jan Steenlaan, Ruijsdaelhof, Van Ostadehof, Pauius Potterdreef, Fr. de. Donderdag, 26 juli: Papelaan (van het station tot de grens met de gemeente Wassenaar), Dobbeweg, Donklaan, Industrieweg, Wd'jngaar- denlaan (noordzijde), Elstlaan, Oude Adegeesterlaan, (het gedeelte tussen de Prins Bernhardlaan en Nassauka- ide)Era9musstraat, Bakkersteeg, Schoolstraat, Kon. Marinelaan, Rlok'laan, Voorstraat, Kerkplein, Treubstraat, Willibrordusstraat, Leid- seweg (tussen Schoolstraat en Raad huislaan), Oranjeboomstraat, Mo lenlaan (het gedeelte tussen Prof. Asserlaan, en Kerkplein), Ohr. Huy- gensstraat. Van Heuven Goedhart- straat, Prof. Asserlaan, Raadhuis laan, (het gedeelte tussen Leidseweg en Prof. Asserlaan), Vredenhoeff- straat, Langenhorststraat, Bethle- hemstra.at. vuetzicht en Tolstraat Met medewerking j Sam Plaitteel en Hans Melkert Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Outspan H. J. L. Voets en E. Schultz; Michiel zn v: J. M. de Jong en H. J. E. Carbo. GEHUWD J. A. van Leeuwen en C. J. M. Kerk vliet; A. M. van der Klugt en M. C. M. Zuijdwijk; F. J. J. Boelhouwer en W. Mark; F. H. Velthuijsen en J. E. Fla- man; E. J. H. van Leeuwen en T. M. Ticheloven. OVERLEDEN P. L. van der Walle (75) man. De Boycot Outspan Aktie heeft ontdekt, dat het Albert Heyn-filiaal op het Bevrijdingsplein nog steeds Outspansinaasappels verkoopt. On danks alle verzoeken dat niet meer te doen en alle uitleg die is gegeven over de wantoestanden in Zuidafri- kaanse sinaasappelkwekerijen lagen de oranje vruchten erbij of er he lemaal niets aan de hand is. De BOA stuurde een brief aan de filiaalhou der, met nogmaals het verzoek te stoppen met de verkoop van Out- spansinaasappelen. "Zo niet", aldus de brief, "dan zullen we andere maatregelen nemen". Albert Heyn haalde de sinaasappels niet uit de verkoop, omdat dat een beslissing is die door hoofddirektie moet worden genomen. Dus de BOA gaat over tot nadere maatregelen. De eerste daarvan zal morgen te merken zijn. Om elf uur zullen een stuk of dertig anti-outspanners op het Bevrij dingsplein aktie gaan voeren. Ge sprekken met klanten om die ervan Centrum De Bond van Huurders en Wo ningzoekenden wil binnenkort een adviescentrum gaan openen. De bond heeft, samen met de socialisti sche partij, twee panden in de Groe- nesteeg gekocht. Behalve adviescen trum voor mensen met huur en woonproblemen zal dat ook een aktiecentrum worden waar alle ver gaderingen en besprekingen worden gehouden. De socialistische partij, die erg bezig is met voorbereidingen voor de gemeenteraadsverkiezingen waaraan ze hoogst waarschijnlijk zal meedoen, zal er haar politieke centrum gaan vestigen. We zullen op de hele gang van zaken later nog terugkomen. organiseerd. De week duurt van 3 juli tot en met 3 augustus. Er staan activiteiten als zwemmen, volksdan sen, filmmiddagen, tochtje op de Kaag, ganzeborden, stokbrood bak ken, spont en puzzeltocht op het programma. Er is een volledig pro gramma verkrijgbaar in het ge- meentecentrum aan de Lijtweg. Apostel Vakantie Ongeveer driehonderd kinderen uit Oegstgeest zullen meedoen aan de vakantieweek die door het comi té kindervakantieweek (Kiva) is ge- The Continental Singers geven woensdag 1 augustus om 8 uur een uitvoering van de musical De Apos tel, handelend over het leven en de geschriften van de apostel Pauius. De musical begint met een overwin ningslied van Phillipijnen en de Ro meinen en bevat nog een groot aan tal andere liederen over fragmenten uit Pauius' leven. Het concert wordt uitgevoerd in de Hartebrugkerk in de Haarlemmerstraat. Taxitarieven 1 Gisteren dreigde in een ingezon den stuk in deze krant een Leidse ta xichauffeur met staking als geen CAO zou worden afgesloten. Van be voegde zijde maakt men ons er op merkzaam op, dat er toch eerst een initiatief zal moeten worden geno men, dat ondernemers en chauffeurs om tafel gaan zitten om te praten. Uit uitlatingen van de vertegenwoor digers van de ondernemers in de huurautocommissie is opgemaakt, dat men aan deze kant niet afwij zend staat tegenover het maken van een plaatselijke collectieve arbeids overeenkomst. Een nadeel is vol gens dezelfde bevoegde zijde, dat het overgrote deel van de chauffeurs niet georganiseerd is. Taxitarieven 2 Het ingezonden stuk was een ge volg van de publicatie van het be sluit van B. en W. van Leiden.dat met ingang van 1 Juli het fooien-in clusief systeem voor de taximeters is ingevoerd, dit had al gebeurd moeten zijn per 1 oktober 1969, toen het landelijk werd geregeld. B. en W. hebben het besluit pas genomen nu het merendeel van de onderne mers erom heeft gevraagd. Er zal Vrijdag Oude Singel Open-huis LWjii COC 8 Zaterdag Oegstgeest (Geversstraat 65) Jeuw sociëteit v.a. 16 Jaar 8 1 "s nachts. Breestraat 19 Soc (Voor kamerbewoners Breestraat 19 Jeugdhaven Soos bijbelstudie 10 uur voor® Schaakzolder (Morsweg 114) Leldj prediking 1 Schc Bij 2—5 Bij molen De Valk Postzegelmarl Oegstgeest (Gemeentecentrum) Zondag Oegstgeest (Geverstraat 65) Sot teit voor kamerbewoners 8.30 19 Jeugdhaven, Soos Ant. Clubhuis Dansen 8-11 1 Doktersdiensten Leid. hoek, Moze Leiden Tot zaterdagmorgen ti L uur raadplege men de eigen huisai bevc daarna tot zondagnacht twaalf v sluitend voor spoedgevallen de c telefoon 22222 (wijkzuster N. W. Bosch, Asserstraat 22, tel. 33603 en C. v. d. Graaf- Onvlee, Wijngaardenla it 0 19, Voorschoten tel. 2337). Oegstgeest Dokter H. A. Reterli Terweeweg 152, tel. 50394 (wijkzus !f ku J. J. L. de Bruyne- Fontein, Van 1 n0 fendreef 27. Leiderdorp, tel. 31463 br„,tcr, 54500). Voorschoten Dokter F. H. W. Ss iellu 20, tel. 2356 en J. Vriii Daai i. tel. 6421. ninit ig tien uur tot zo dag tien uur dokter A. de Gijzel, Sm 1111115 landstraat 16. tel. 2866. zondag tienu leha tot maandag 8 uur dokter F. Walt itrP( kamp, Dorpstraat 45, tel. 2220 (wl zuster R. van Velzen, Hortuslaan 2 Sassenheim, tel. 12485). Leiderdorp Dokter Van Riel, Hoo str. 8, tel. 22208 (spreekuur io#uuc' 1.30 uur) (wijkzuster C. Hurgronjestraat 9. Leiden, Ongelukken in verkeer LEIDEN Op de Europaweg zijn gisterochtend twee auto's met el kaar in botsing gekomen. Een auto, bestuurd door een 21-jarige man uit Naaldwijk zag de rij niet op tijd en probeerde een aanrijding te vermij den. De rechter voorzij d e van zijn auto werd vernield. De bestuurder liep een flinke hoofdwond en een hersenschudding op. De bestuur der van de aangereden auto klaagde over pijn in de nek. Vanmorgen vroeg is een automo bilist uit Duitsland op de Voorscho- terweg ter hoogte van de Trekvliet- brug uit de bocht gevlogen en tegen de brugleuning aangereden. De 42- jarige man reed met te hoge snel heid en heeft kennelijk de macht over het stuur verloren. Hij kreeg enkele schaafwonden en liep een ge broken neus op. Zijn auto is volko men verniéld. Schoorsteenvegers LEIDEN De zogenaamde schoor steenvegers zijn weer actief in Lei den. Gister diende een man, die er keurig uitzag, zich aan bij een fami lie in de Pasteurstraat. Hij bood aan de schoorsteen te vegen. De bewo ners gingen er mee akkoord, betaal den vijftien gulden, kregen een kwi tantie en wachtten af. De man is niet teruggekomen en de schoorsteen niet geveegd. OEGSTGEEST Ophalen grof vuil op 26 ju'li: SumatrastraatCu- racaostraatSurinamestraatBor- neostraatCelebesstraatBalistr. SoembastraatJavastraatFlo- resstraatRijnsburgerwegRijn- zichtweg— Rhijnhofweg— Apollo- pleinApöllolaan— de Voscuyl Homeruslaan Berlicumstraat Cartp.sbT<^o.!»« 34112).' Apotheken Da avond-, nacht- en zondagsd wordt waargenomen door apotheek dlngh en Blanken, Hogewoerd 171, theek Beker, Lijtweg 4 Oegstgees Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66 SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst (01710)-25202 Voor allen die ln lijkheden verkeren bereikbaar doorlopend ln het week vrijdag acht uur n.n maandag acht uur v.m Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelt Aanvragen hulp bejaarden en durig zieken en gezinsverzorging. 45 tel. 49441 (maandag t.ejn vi kerkelijke opleidingsschool voor zinsverzorging. Rilnsburgerweg 8( 53336 Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenings- en lnformatledli gemeenschap Zuidwest. Tel 33921 en 61944 Dienstencentrum Noordeindplein 2b, tel. 40483, 81 mene informatie dagelijks v Boottochten din fauna 10.15 uur. Haven (op zondag Spanjaai brug): Vertrek Molencruise, 2 Niet op zaterdag. Beestenmarkt: Stadsrondvaart Jeugddorp Leiden Van 10-16 uur vak tieactivibeiten voor kinderen Jaar in het Jeugddorp Zuidwest de Voorschoterweg (naast „De Vliet")kleien, verven, tyj •poffertjes bakken, hutten boui enz. Iedere vrijdagmiddag spec kindervoorstelling. Toegangsf f 1,-; 10 rittenkaart f7,50. Niet op zaterdag en zondag. Release Hulpverleningsdienst Release: we Rijn 20a, tel. 24555 Ma t/m 8-10 u. nam. bovendien dinsd. t/mi 1 met uitzondering 1 Wetswinkeltje Volkshuis Apothekersdijk 33 Öpenl tijden di. 10-11 r~~ Humanitas Dienstverlening Humanitas, Ls: gracht 246a Spreekuur 1 Vogelasiel op worden toegezien, dat binnen af zienbare tijd alle meters zijn aange past. Taxitarieven 3 Dat betekent, dat de chauffeurs nu de fooi betaald krijgen die ze voor heen vröegen en waarop ze recht hadden, omdat de fooi bestandsdeel van 't loon uitmaakt waarover lasten worden betaald. Verschil is alleen, dat nu de klant fooi moet betalen en dat hij het te betalen bedrag op de meter voor zich ziet. Een sticker op de voorruit wijst erop. Het staat na tuurlijk iedereen vrij boven het ta- rief-inclusief-fooi een extraatje aan de chauffeur te geven. Taxitarieven 4 Van ondernemerszijde is ons be richt, dat het grondloon van de taxi chauffeur f 100 per week bedraagt plus 23 cent per opgereden kilome ter bij een achturige werkdag. Vol gens de ondernemer komt het week loon neer op een bedrag tussen de ca. f 225 en f 250. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Witte SingeJ 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur HaD Mulder Maandabonnement 1 9 Kwartaaisabonnementf 27Ji Per Post f Losse nummers t 0,41 Abonnementsgelden Dij vooruit betaling te voldoen By autome- tische overschrijving geen a nistratie- eD Incassokosten Nabezorgung tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2