3VATIE /OOR SANDERS Futloos Ajax wint met 1-2 Jeugdige Micky Albers zorgt voor verrassing Vollebregts na triomf vierde &KER DRAAIT IN HILVERSUM VERPLICHT NUMMER AF ljpoetenillgen Peter Dijkgraaf or Tom Okker SPORT iGENDA IN TOERNOOI TENNISCLUB LISSE )y Minneboo edreigd erskampioen NEGENDUIZEND KIJKERS ZIEN KNAP SPELEND NOORDWIJK iVER VOOR ENEQUIPE Toto tips 3NSDAG 18 JULI 1973 VERSUM Antonio Munoz, nummer vier op het plaat schema van het Melkhuisje-toernooi, verdween gisteren i geruisloos van het Hilversumse gravel. Terwijl Louk San- in een grandioze partij tegen de Australiër Case op het cen- »urt de show stal, nadat Tom Okker een weinig imponerend licht nummer had afgedraaid tegen Spitzer (tweemaal 6-3) 1de Spanjaard door de vrijwel onbekende Hongaar Ssoskyi *.-6, 7-5 en 3-6 aan de kant gezet, e applausjes van de volge- tribunes voor de zich tot de akelijke bewegingen beperken- idres Gimeno, die na een 02 rstand de wat onbesuisde frikaan Pat Cramer weinig kans gaf met tweemaal 6—3 en voor Okker die niet in zijn ritme kwam. „Ik heb de laatste tijd erg weinig gespeeld en bovendien lag er te veel los gravel op de baan, waar door de bal vaak wegsprong", waren c Door ERSUM „Die armblessure niet erger en niet beter", arde Okker na zijn eerste i-optreden. „De geraad- le specialist adviseert spuiten, daar voel ik niets voor, vooral imdat ik er met spelen nauwe- hinder van ondervind. Ik heb rijpoefeningen voorgeschreven m die lastige spier te rken". Na de verbaasde blik- de omstanders voegde Tom tan toe: „dat zijn oefenin- let elastiekjes en zo." lid voetbal ITERTOTO-COMPETITIE Zaterdag lord St. Etienne; IP. Atvi- PC Den Haag; AIK Stock- PSV; AC Nitra FC Am- de aangevoerde excuses van Neer- lands beste tennisser aller tijden. Tom had in ieder geval zijn han den vol aan de Zwitserse amateur Rolf Spitzer „ik offer er mijn vakantie aan op om wat toernooien te spelen" die de onmogelijkste ballen retourneerde. De toeschou wers veerden op bij het opportunis tische en toch stijlvolle optreden van Sanders. De 23-Jarige Rotter damse student had eerst Elvström uitgeschakeld om nauwelijks ander half uur later Ross Case met vooral fraaie passings danig in moeilijkhe den te brengen. De Australiër hield Sanders via vertragend prikwerk in de beslissende set na 36 en 63 met 86 nog Juist onder de duim. Maar het daverende applaus na af- "Toop gold vooral Louk. „Dat deed me toch wel wat. Iedere week zo'n potje en ik weet zeker dat mijn vorm snel zou stijgen", zei toch wel tevreden Sanders glimlachend. „Het is geen excuus maar ik ben er na tuurlijk wel de dupe van dat die Deen een dag later naar Hilversum komt en ik twee wedstrijden zo snel achter elkaar moet spelen." Huurman niets te verliezen had. rug met 6-2; 6-2. finnen. Wel moet hierbij gezegd wc den dat de Noordwijkse gisteren be paald niet haar dag had, hetgeen overweldigend aantal inschrijvingen zing deze aantrekkelijke partij te van start is gegaan, werden giste- ren voornamelijk c- en d-partijen af gewerkt. In de B-klasse stonden gisteren wei nig partijen op het programma. Bij de dames zorgde de jonge Micky Al bers voor een verrassing door in twee sets van Mevrouw Huurman te Overtoom tot winst, winnen. Micky kon in deze partij ge- cijfers als heel vrijuit spelen, omdat zij tegen, de op papier, sterkere mevrouw Micky wist echter tot ieders verba- De in de D.E.C. als eerste geplaat- .d. Bijl stond gisteren in haar partij tegen Groenveld geen enkele game af. Alhoewel zij met tweemaal 1-0 deze partij op haar natuurlijk niets afdoet aan de goede te schrijven, had zij het bepaald niet prestatie van Micky Albers. Eveneens in deze klasse kwam de Nederlandse veteranen-kampioene Met dezelfde e vrouw Huur- verloor won zij van Koosje van Leeuwen. Voorts won gemakkelijk. De partij duurde giste ren dan ook ruim een uur. Groenveld wist echter op de beslissende mo menten niet ver genoeg door te drukken, maar had wel een bedui dend betere score in deze partij ver- Kaa- diend. In dit nummer is reeds SÈÊÈË SA Louk Sanders: „Iedere week zo'n potje en mijn vorm zou snel stijgen. tegen de Chileen Pinto Bravo: 4—6 3—6. Naast Munoz kon ook de nummer zeven van de plaatsings lijst, Robert Maud worden doorge schrapt. De Zuidafrikaan die zich Alan Sfcone (Aus) Jun Kukl (jap) Eerste ronde: door de Deen Kristensen liet 64,'0—6, 6—2; Geoff Masters (Aus) onderstreepte zijn matige Anand Amritraj (India) 3—6, 6—0, Identieke kritiek had Pred Hemmes een dag eerder geuit. In de tweede leven, ronde, die vandaag wordt afgewerkt staan derhalve naast Okker (tegen de Engelsman John Lloyd) en Hor dijk (contra de Australiër Geoff Masters) geen Nederlanders, want Niek Pleury „ik kreeg de kans niet om terug te slaan, zo snel ging Jrd'L oVVO; Raak Nicols het" werd van de baan geveegd Giants. door ViJay Amritraj: 6—0 6—1. bal Storks ADO (21/7)OVVO ïoord (21/7); Luijcks Giants Nicols (21/7); ADO—Storks; nog eens in het dubbel, men met Cramer verleende hij Fleu- ry en Hordijk doorgang naar de tweede ronde. Bij de dames viel nog weinig te be- Betty Stöve werkte zich moeiteloos naar de tweede ronde via 6—0 en 6—3 op de kleine char mante Ana Maria Pinto Bravo en Marijke Schaar (als nummer vier geplaatst) volgde haar moeizaam met 1-6 6-4 6-1 tegen de Duitse Damesenkelspel, eerste ronde Susan Korpas. 6—2; Andres Gimeno (Spa) Pat Cramer (Zaf) 6—3, 63; Tom Okker (Ned) Rolf Spitzer (Zwi) 6—3, 6—3; Vayad Amritraj (India) Niek Fleury (Ned) 6—0, 6—1; Bertalan Cs^knyi (Hong) Antonio Munoz (Sp) 6—1, 5—7, 6—3; Tom Christen- sen (Den) Robert Maud (Zaf) 64, 3—6, 6—1; Ross Case (Austr) Louk Sanders (Ned) 36, 63, 8—6. 779,— 179, 429, 569, 35.95 42,95 49.50 69,- 59,- 25.95 19.95 EERSTE KLASSE B us—Dorlas Quick; Celeritas WassenaarPSVUW EERSTE KLASSE DVS Bloemendaai; De Excelsior. !HT Gaby Minneboo is id in Utrecht onbedreigd ods kampioen van de ama- rers geworden. Achter Sta- draaide Minneboo zo soe- het een eenmansshow werd. voorgeschreven 50 kilometer, Inneboo afgelegd in 41.43 mi- telde de concurrentie zijn tand in vele ronden. Jan de achter De Graaf), de winnaar zilveren medaille, legde zes minder af en Jaap van de (Van Roey), die derde wer en ronden minder, lationale titel tandemrijden >r de combinatie Rini Lang- ennan Ponsteen. In de fi- gevierde dit duo zeer overtui- twee ritten: 11.15 en 11.6) is Kipping/Ben ten Tije. s was voor Vlot/Buiten- aks de regen waren er in dion De Galgenwaard toch knd toeschouwers. Rolf Thung ging eervol ten onder Uitsla gen Herenenkelspel, voorronde: Marijke Schaar (Ned) Suzan Kor pas (Wdl) 1—6, 6—4, 6—1; Betty Stöve (Ned) Anna-Maria Pinto Bravo (Chili) 6—0, 6—3. Medicijnman :orgt dat spelers dubbel zien NAIROBI Ondanks verwoe de pogingen van de Keniase voetbalbond het bijgeloof uit te roeien, is het nog steeds niet ge daan met de praktijken van me dicijnmannen bij wedstrijden in dit land. Diverse clubs maken gebruik van de diensten van 'tovenaars'. Nog onlangs moest een wedstrijd worden gestaakt omdat de 22 spelers een me ningsverschil kregen over de invloeden van een dergelijke functionaris. De voetbalbond is het nu beu, maar de strijd te gen clubbestuurders, die on voorwaardelijk in de mysteri euze krachten in de sport gelo ven, is moeilijk. "Wettig kun nen we niets ondernemen", al dus Lan Situma, secretaris van de Keniase voetbalbond," maar we zijn van plan dit kwaad met wortel en tak uit te roeien". De bekendste wonderdoener is wel Sharriff Omar Abubakr, die onlangs de beste Keniase club, de Breweries Side, te hulp ies gekomen. „Sinds ik bij mijn vorige team weg ben, heeft dat niet meer gewonnen", aldus Abubakr, die wel bereid was enige openheid van zaken te ge ven, waar het zijn werkwijze be treft: "Ik voorspel het resul taat van een wedstrijd en laat dat dan uitkomen. Daartoe vast ik en houd mij verre van vrou wen. Tijdens het spel zorg ik dat de spelers van de tegenpar tij dubbel zien, of. als dat no dig is, verander ik de bal in een slang. Als een eigen speler moe wordt, kan ik hem weer fit ma ken". Wellicht kan de heer Abu bakr de bond een middel aan de hand doen ter zuivering van de voetbalsport. len van mej. Kwaaitaal uit Nieuw Vennep met tweemaal 6-3.* In de H.E.B. ging het er erg rustig aan toe. Slechts twee partijen we den gespeeld. Arnie v.d. Capellen trad aan tegen Wijnbergen. Het ver wachte vuurwerk dat men zo lang zamerhand van v. d. Capellen ge wend is bleef echter uit. Op het kant je wist hij in twee sets met 6-4; 6-4 een ronde verder te komen. Gemak kelijker dan v. d. Capellen won Over toom van Koelman. Zonder ook maar eventjes in gevaar te zijn ge weest wees hij de vooral als gisteren goed op dreef zijnde, Koelman te- halve finaliste bekend en wel de fel le speelster Tlmbrock. In haar par tij tegen C. Pouw haalde zij zonder haperen en met weinig tegenstand de eerste set met 6-2 binnen. In de tweede set werd de tegenstand van C. Pouw echter beduidend groter en met 7-5 moest Tombrock, die door de zekere ballen van haar tegen standster uit haar ritme werd ge haald de tweede set afstaan. In de derde en beslissende reeks kon haar niets meer van een overwinning weerhouden. Met 6-3 haalde zij deze set zonder haperen binnen. TON CRÊPIN MEDEMBLIK Ex-flying Dutch- sement weer naar een vijftiende man crack Ben Verhagen heeft op plaats terug. Na de start lagen alle niet onaanzienlijke wijze bijgedra- Nederlanders in de kopgroep, maar gen tot de overwinning van de Fran- Heike Blok maakte een zeer 'slechte se zeilmaker Bertratid Cheret in de vierde race om het Europese soling- kampioenschap. Eén van Cheret's be- ag en verdween in het niets. Blok erd zesentwintigste. Hoefnagel (8) - Rozendaal <10 eindigden bij de manningsleden viel uit door ziekte eerste tien. Bakker werd dertiende. de Franse kampioen nodigde zijn vroegere concurrent uit de f.d. uit in te vallen. Verhagen kent het IJsselmeer NIEUW LOOSDRECHTWEEK De voorlaatste zeildag van de 32-ste Nieuw - Loosdrechtweek heeft in vrij wel alle klassen tot aanmerkelijke Medemblik als zijn broekzak en daar verschuivingen geleid. Het hevigst heeft Chreret ran geprofiteerd toen was het gevecht in het grote veld der onder invloed van vele buien de wind- „zestienkwadraten", waar debutant richting veranderde. Cheret had aan Martin Heineke na 4-1 de toppositie het begin van het tweede kruisrak in het klassement niet kon handha- zijn tegen Joop Bodegraven (2-3-2). boeg: de Griek Andreadis. Ook de- Heineke werd vierde. Ook mede- ze verdween door de goed gekozen hoofdprijskandidaat kort (1-4) zakte slagen van Cheret. Verhagen blijft af door een vijfde plaats. Winnaar deze week verder bij de Franse zeil- van de derde race werd Joop de Ruy- maker varen en is zelfs voornemens ter. die nu ook een rol van bete- ook in de soling te zeilen, hetgeen kenis gaat spelen in de slotfase van een aanmerkelijke versterking van de deze zeilweek. Oranje-ploeg in deze Olympische De stevige bries zorede zelfs voor klasse kan betekenen. Voor de Ne- een verrassing bij de spankers derlanders was deze vierde TT: ronduit doordat ter elfder ce wegens een aantal ingediende pro- Krogt testen ongeldig werd verklaard, zak- moest te i Hiemstra. die altijd goed is tegenvaller. Blok. die, eerste plaats met moeite de kopgroep de derde ra- kon volgen. Ter Velde won, Van der werd tweede en Hiemstra twee overwinningen genoe- derde plaats. Of door een vierde plaats be- gen nemen met haalde zevende positie in het klas- NOORDWIJK De jeugdige autogrammenverzamelaars maakten zich al voor de wedstrijd los uit de menigte van 9000 toeschouwers rond het Noord wijk-terrein om de enthousiast be groette Ajax-spelers op hun papier te krijgen. Een kwartier voor tijd was er voor diezelfde wereldkampioenen een schril fluit concert. De score was dan ook tot 0-2 beperkt gebleven en leek zelfs in een voor Noordwijk grootmeesterlijk resultaat te ver anderen toen eerst Jan Willem Bogers doelman Heinz Stuy ver sloeg en vervolgens Rudi Bröring op golven van enthousiasme op de Ajax-goalie afstormde. De sensationele 2-2 bleef echter trum rekten de hoofden van Hans buiten bereik, zodat "De Bro" op de van hem bekende wijze na afloop vaststelde: "We hebben een gelijk spel laten liggen. Die Jongens zakten even weg. Toen hadden we moeten toeslaan". Door Jan Preenen llH De negende Macca- Spelen zijn gisteren en, op de laatste ddag - donderdag volgt nog ocolaire sluitingsceremonie - Nederland nog een zilveren aan de oogst toe, waar- eindbalans luidt: drie gouden 5 (allen behaald bij het acht zilveren en vier bron- T de laatste medaille zorgde ttquipe, bestaande uit Dwin- Mf, Goudvis en Gans, die na inning met 9-3 op Canada aakrijk: 5-9. Van de Neder- 1 boekte Dwinger twee winst- de overigen wonnen elk k Maar ondanks de teleurstelling van Noordwijks woordvoerder in het veld (Karstens over Bröring: "Hij zei op een gegeven moment tegen Hulshoff zelfs, "je ziet er niet zo best uit, gaat het niet?") restte de knappe prestatie van Noordwijk. Want al spande Ajax zich maar voor pakweg 70% in, daartegenover staat spanningen al te dat Noordwijk eerst vorige week ontbrak (evenals de grieperige Plaatzer en Cees Spaanderman vaak zoveel hoger dan die van Cruijff, Haan en Keizer. Ajax, dat in vijf voorgaande oefenduels vijf tigmaal scoorde, speelde met de in stelling op zo eenvoudig mogelijke wijze te scoren, maar vergiste zich in een bepaald niet geïmponeerd Noordwijk. Bovendien was de eer zucht ver te zoeken. Hulshoff: "We hebben vanmorgen getraind en gis teren tweemaal. Dan heb Je niet zo veel fut meer voor een vriendschap pelijke wedstrijd. Vooral niet nu Knobel traint. Hij pakt ons veel har der aan dan Kovacs. De meesten zijn na afloop kapot". Zoals Jan Mulder voor wie de in- zijn Gerrie Mühren) omdat hij twee ken rust voorgeschreven heeft ge kregen. De overigen stond slechts een gemakkelijk trainingsavondje voor ogen. Hoofdrol Nadat Arie Haan in de achttiende kilometer lopen. Het geeft Je n minuut voor 0-1 had gezorgd, duur- lijk zelfvertrouwen als Je valt i maandag in training van zijn nieuwe oefenmeester John Eelman de opdracht had gekregen zich niet bovenmatig in te spannen. Arie Duyndam, die de op vakantie zijnde Eelman verving: "De Jon gens mochten zich niet over de kop werken. Eelman vond deze wed strijd ook niet zo passen in het trai ningsprogramma. Persoonlijk had de het dan ook tot de 43ste minuut niet meteen Je spieren voelt" bij de Valken Egon Rolf von den Baumen zonder pech gezegevierd zou hebben is uiteraard moeilijk na te gaan. De Kaagzeiler kreeg een aan varing en moest noodgedwongen de strijd staken. Hierdoor is Breuning <1-2-1) vrijwel zeker van de hoofd prijs. FD-ZEILERS THUN De tweeling SJoerd en Erik VoUebregt heeft gistermiddag op het Thunermeer (Zwitserland) de tweede race gewonnen van de egat- ta om het Europees kampioenschap fd-zeilen. Door deze overwinning ruk ten de Vollebregts op naar de vierde plaats in het algemeen klassement. Lijstaanvoerder is nog steeds de Oostduitesr Hüetter, die gisteren als vijfde finishte. DEN HAAG De cijfers van sportoto 2 zijn: Aantal deelnemers 56.302. bruto inleg fl. 110.011,-, prij- zenbedrag f 46.534.65. Eerste prijs: 1 winnaar die bruto f 11.633.66 ontvangt Tweede prijs: 41 winnaars, die elk f283,70 ontvangen. Derde prijs: 568 winnaars, die elk f 20,40 ontvangen. De premie ten bedrage van f 11.633,66 valt na het verstrijken van de recla metermijn op woensdag 8 augustus a.s. ten deel aan de winnaar van de le prijs. ik ook liever vanavond met 20-0 loren en gewonnen van RBC", aldus de even laconiek als verbazingwek kend reagerende Duyndam, die gisteravond "afscheid" van de spe- op, soleerde langs enkele spelers Iers nam. Eind deze week neeemt versloeg Constant Smit met Eelman het roer over. De spelers prachtige lob: 0-2. Smit had toen al seizoen weer aanvoerder, waren daarentegen wel degelijk ge- yjy inspireerd. Hans Westgeest, die in WehS hoofd morat"bu!gën de ™st vrijwillig zijn plaats afstond stand e- schreeuwde hij. Noordwijk kwam je ook nog maar sporadisch in moei lijkheden in een wedstrijd, die tot sprake zo'n triest niveau afzakte, dat en kele toeschouwers tot het gemoede lijk kapot gooien van flessen over- Atvidab.Den Haag AIK Stockh—PSV Feyen.St. Etienne AC NitraFC A'dam I HannoverWinterth.' BratislavaDuisb. Ij HerthaMalmö Ajax verder afstand wist te ne- Noordwijk, onder andere door Huls- men. Johan Cruijff, tot dan toe vrij- hoff geprezen ("Vooral die achter- wel steeds teruggetrokken spelend, hoede is sterk en ook die kleine man- eiste eyen een (glanzende) hoofdrol Karstens") liet de stemming bij gingen, wat iemand de opmerking leek het alsof het buitenspel trainingsschema's heeft meegekre gen, ontkende dat er van buitenspel zijn geweest. "Op dat moment van spelen stond ik niet buitenspel. Ik rende meteen de diep- ZürichSlavia Praag, te in en omdat niemand me volgde N orrk.N anc v Ajax na rust tot een bedenkelijk peil ontlokte'; "De bowling is verderop". Ajax liet het daarbij. Het had de zakken. Zo zelfs dat Piet Keizer, dit En terwijl Ajax zich beperkte tot meest eenvoudige kansen laten lig- SchalReStand Luik ■- wat voetbaltennis, sloeg Noordwijk gen (zo wipte Cruijff de bal een keer voortreffelijke dingen gedaan door malige captain Johan Cruijff een in de 32ste minuut verrassend toe. i Frans 1 Veen, werd i inzet van een meter af- Cruijff te keren en een af standsschot van Arnold Mühren over Offenb.Wisla Kr. lijks op de proef gesteld door Piet de lat te tippen. Zijn succesformule Keizer, Van Kesteren trok zich de stok met Keizer. Jij speelt toch via d, nog maar een jaartje, dus kan Je 'Sinds twee weken ben ik fanatiek wel wat inzet tonen. Mijn benen zijn vleugelspeler, die tot 6 augustus op Johnnie Rep en in het een- aan het trainen. Iedere dag negen kostbaarder dan de Jouwe, vakanite gaat en van trainer Eelman scherp. alleen voor Smit over het doel) vertrok terwijl Paul Simon en j Garfunkel met hun "Bridge over troubled water" voor toepasselijke Kopenh.Insbrück muziek zorgden. De wereldkampioen zag het gisteren inderdaad niet zo Eintracht Br.Vejle

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 15