roef scheiding Burtons oedkope reclamestunt Bacteriën gaan nooit met vakantie Atlantis en Caroline samen op de Mi Amigo C(jy) va ...en gisteren [omeinse kunstenaars njf prijzen voor Euson in Athene Klaas Vaak geschorst Rotterdam door Radio Veronica en Amsterdam DAG 17 JULI 1973 irtugi De proef scheiding van ard Burton en Elisabeth Or is, volgens de Romeinse tenaarswereld, niets meer goedkope reclamestunt, de geweldige publiciteit diê ard en Liz ongetwijfeld met aangekondigde verzoening et eind van deze week in krijgen, hopen zij hun po- iteit wat op te vijzelen en wee vrijwel misgelopen film- acten te redden. producer van een Italiaanse nschajkfilm. waarin Richard Burton Israë ofdrol zou spelen, ziet, zo zegt hoogtt na het succes van Marlon Bran- lanspi et -De Peetvader' en „Last Tan- Tieens niet meer zo veel in deze leming. Regisseur Franco Ros- die met Liz Taylor als hoofd- elster de thriller „The front i maken, is door de Marilyn rage ook al aam het twijfe- elagen. ►eschul ?twerk Syrië. rk ■lagers tect jarige hartd :omst iterse iraanst ierika K en jlun spectaculaire verzoening, angeri n scheiding van nog geen 14 hopen Richard en Liz echter ht van de hele wereldpers op euwaï vestigen. Dat zal hen weinig kosten, want volgens insiders zij voor hun gelukkige her- j een suite in het Romeinse iV. Scijf-hotel gehuurd waar deze week umalisten uit 23 landen bijeen n de nieuwe Italiaanse winter- hows te zien. lerschef van Liz Taylor had het eter kunnen regelen, want de moderedactrices die op het ;den - ik in Rome zijn kennen d en Liz nog persoonlijk van rty die de actrice een jaar ge in Parijs gaf toen zij in de hoofdstad haar eerste boetiek retti it icy nachtkleding opende. ectie van het luxueuze Grand- /asnin )nthoudt zich tot dusver van eJvuJ!immentaar- maar de fraaie, ,uw suite waarin de Burtons ;etrouw verblijven als ze In zijn, is de komende 14 dagen herzii en enkele andere gast beschik- )e Italiaanse journalisten zien een duidelijke aanwijzing dat Richard voor hun verzoening derdaad naar het Grand-hotel komen. Zo verwonderlijk is dat rant Liz en Richard leerden Jaren geleden kennen in de geruite bar van dit hotel, iet zal waarschijnlijk niet op- .gj hun ontmoetingsplaats zijn, erkte l'charc* beeft Liz moeten belo- 0 seco it hij geen druppel whiskey uiten anraakt. die dt Wereldomroep populairste kortegolfzender Den Haag (ANP) Radio Neder land Wereldomroep blijkt volgens een recent onderzoek van de 'Ameri can Shortwave Listeners Club' ver uit het populairste kortegolfstation te zijn. De Wereldomroep scoorde 866 punten. BBC World Service kreeg 479, Radio Canada internatio nal 445 en de Voice of America 429 punten. Bij het onderzoek gaven luiste raars uit 40 landen him oordeel over honderd kortegolfstations. De We reldomroep is bij dergelijke verkie zingen al vaker op de eerste plaats geëindigd, maar zelden was het ver schil zo groot. De Wereldomroep schrijft het suc ces naast de kwaliteit van de pro gramma's in hoofdzaak toe aan de verbetering van de ontvangstmoge lijkheden. Die zijn een gevolg van de verbeterin gvan de ontvangstmoge lijkheden. Die zijn een gevolg van de opening van relayzenders op Bo naire (1969) en Madagascar (1972). Richard Burton en Liz Taylor: goedkope reclamestunt? -Hal verdwijnt ;t bisi 1 I de ether yog fERSUM Het KRO radio de ogramma Goal, dat altijd op rklarin wond wordt uitgezonden, is luli voor het laatste te beluis- Producer-presentaitar Tom topt met dit programma. Zijn is het gevolg van het vertrek RQ-sportman Theo Koomen e TROS. Goal is vanaf 1966 in it geweest. DEN HAAG Bij Radio Caroline in Den Haag wordt verwacht dat over twee weken vanaf het zend- schip Mi Amigo zowel door de nieu we Belgische „Piraat" Radio Atlan tis als door Caroline zal worden uit gezonden. Radio Atlantis begon zon dag de uitzendingen als commercieel station vanaf de Mi Amigo, zo heeft Caroline bevestigd. De Ier Ronan Koos Postema's „Groot uur U" heeft dit keer als muzikale gasten Milly Scott en Kim Davis. Wie Milly Scott is mag alsbekendwor- den verondersteld. De Naam Kim Davis daarentegen zal een ieder nog niet direct als een bekende klank in de oren klinkenVan Milly kan worden gemeld, dat zy zojuist een succesrijke toernee door Enge land achter de rug heeft. Kim Da- vis is een zangeres die in vrij korte tijd uit het niets in de internatio nale showwereld binnenstapte. Haar eerste single Maybe the morning" werd begin dit Jaar in vele landen enthousiast ontvangen, waarna tv- optredens volgden in Duitsland en Engeland, waar „The Golden Shot" en „The Tom Jonesshow" voor haar een- goede springplank bleken. Van avond wordt zij bij Koos Postema be geleid door het trio van Louis van Dijk. Een groot uur U 21.35 uur Nederland II. O'Rahilly, die al jaren optreedt na- tuur mens de eigenaren van Caroline heeft volgens een woordvoerder 'n contract getekent met de 25-jarige Belgische eigenaar van de nieuwe poponderneming Radio Atlantis, Adriaan van Landschoot. Dat Caroline op het ogenblik zelf geen programma's vanaf de voor Scheveningen liggende Mi Amigo de ether instuurt schrijft de woordvoer- er toe aan technische problemen. Of Caroline dan terugkeert naar de tij delijke gebruikte golflengte van 389 meter op de middengolf en of de programma's Nederlands dan wel Engels zullen zijn staat bij de lei ding van deze zender nog niet vast. De Belg Adriaan van Landschoot zegt voldoende mazen in de Belgi sche en Nederlandse wet ontdekt te hebben om zijn zender Atlantis een zeker bestaan te bieden. Wat voor mazen in de wet dat zijn wil Van Landschoot nog niet vertel- Landschoot over genoeg geldelijke Volgens een zegsman beschikt Van middelen om het piratenavom- zelf te bekostigen. .Me neer Van Landschoot is een suc cesrijk man. Vooral in zijn pla tenmaatschappij. Hij is altijd ge fascineerd geweest van muziek en de piratenzenders droeg hij een warm hart toe. Nu zag hij de kans schoon om zelf een radiosta tion te beginnen". By Radio Atlantis maakt men zich nog geen zorgen om het wel of niet ondertekenen van het Ver drag van Straatsburg door Neder land. „Er zijn nog genoeg landen die het verdrag nog niet hebben geratificeerd. Wanneer Nederland het verdrag wel ondertekent kun nen we altijd nog naar die landen uitwijken". Chaplin-films op de KRO-tv Op tien achtereenvolgende maanda gen, van 23 juli tot en met 24 sep tember, gaat de KRO-tv korte Charlie Chaplin-films uitzenden, steeds om 19.10 uur. Het zijn kluch ten die hij in de jaren 1915 tot 1918 maakte voor verschillende film maatschappijen. Men ziet Charlie als kelner, behan ger, violist, zwerver, graaf, verloof de, patient en musicus. Charles Spencer Chaplin werd in 1889 in Londen als zoon van een komiek geboren. Hij had een armoedige jeugd en stond al vroeg op de plan ken. Op dertienjarige leeftijd maak te hy reeds een tournee. In 1910 ging hij samenwerken met Stan Laurel, die later met Hardy een duo zou vormen. Hij reisde naar Amerika en werd daar ont dekt. Toen was hij al gauw over een groot deel van de wereld be kend als de man met de te grote schoenen, de bolhoed en het wan delstokje. De AVRO-radio zendt donder dag 19 Juli om 19.00 uur op Hilver sum II een reportage uit over de drugboerderij de Emiliehoeve. AVRO's Jan Ravesteyn heeft veer tien dagen op deze boerderij in Loos duinen vertoefd en het gevecht van twaalf Jonge mensen in leeftijd vari ërend tussen de zestien en dertig jaar tegen de drugs gevolgd. NEDERLAND I 18.25 Tour de France (NOS) 18.45 Kiri de clown (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 'n Donderdagskind, filmfeuilleton voor de jeugd (NCRV) 19.35 Op het Europese wildspoor, natuurfilm (NCRV) 20.00 Journaal (NOS) 20.23 Zo vader, zo zoon, spelprogramma (NCRV) 20.45 Selectie uit Goeie Ouwe Koffergrammofoon (NCRV) In dit jeugdsentimentprogramma staat Marie-Cécile Moerdyk centraal. Ze zingt liedjes van vóór 1950. 21.10 De man die zichzelf achterna zat, tv-spionage feuille ton (NCRV) 22.00 Hier en Nu (NCRV) 22.40 Geestelijke liederen (NCRV) 22.50 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Kiri de clown (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Klaart je Tip en Balthasar (VARA) 19.10 De stratemakeropzeeshow (VARA) 19.30 Volgende patiënt, tv-serie (VARA) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 De Onedin Lijn, tv-filmserie (VARA) 21.10 Wie Wat Waar. vraag- en antwoordspel (VARA) 21.35 Een groot uur: U (VARA) 22.45 Journaal (NOS) Er is veel onrecht in de we reld. Een treffend staaltje daarvan is het ophouden van de familie Ashton, terwijl Pey ton Place en Coronation Street rustig doorgaan. Peyton Place weliswaar maar tot augustus, maar dan hebben we er ook zes jaar naar gekeken, terwijl de familie Ashton in het ge heel maar 26 uur zendtijd heeft gevuld. Ik zal ze missen: Edwin, Sheila, Sefton, Tony, Freda, misschien zelfs David, want met elkaar vormden zij een hechte, onverbrekelijke ge meenschap met als enige in vloed van buitenaf de Tweede Wereldoorlog. In de laatste aflevering, op kerstavond, kwam iedereen nog even bij elkaar, behalve Celia, die krengige maar toch ook wel zielige schoonmoeder van Margaret. Blykbaar wilde Gra nada Television 't afscheid van de serie niet vergallen door ook haar nog even te laten opdra- Ik vond de familie Ashton be ter dan de aloude Engelse te genhanger Coronation Street, en ook beduidend beter dan Peyton Place, misschien wel Juistt omdat de Ashtons als tv-serie tussen Peyton Place (met zijn duidelijk geprofileer de figuren) en Coronation Street (met zijn hang naar het authentieke) in zat. Toch was het vermoedelijk wel verstandig om de serie stop te zetten, voordat het te laat was (zoals bij Peyton Place mijns inziens het geval is), omdat ik de in druk kreeg dat zelfs de Ash ton-familie lichtelijk tendeerde naar het Peytonisme, waarin iedereen L met problemen en zorgen kampt omdat de televi- siewet nu eenmaal vereist dat er altijd actie moet zijn binnen de familie. De oorlog leverde de verwikkelingen gratis voor niemendal aan huis af, maar toen de oorlog voorbij was werd het zoeken geblazen, en dan is het einde natuurlijk na bij. Af en toe blijft een teleurstel ling Je niet bespaard. Ik had met veel spanning uitgezien naar de documentaire van Fre derick Wiseman over een Ame rikaans Benedictijner klooster, gezien zijn voortreffelijke do cumentaires (eerder door de KRO uitgezonden) over de Amerikaanse politie, het zie kenhuis en de middelbare school. Blijkbaar is het kloosterleven toch minder levendig dan deze vroegere onderwerpen, in ieder geval vond ik dat er wat te veel in gezongen werd, en te weinig werd aangetoond, ook al zaten er enkele messcherpe ob servaties in, met een huilende „Sneezy". een venijnig naar .een vlieg meppende „Grumpy", en hoe al die andere sneeuw witje-kabouters in dit klooster ook mochten heten. Toch had ik na het bezoek dat Godfried Bomans aan zijn broer in het klooster bracht het idee, dat ik beter begreep wat het klooster leven inhield dan gisteren het geval was na het bezoek aan ..Essene". NICO SCHEEPMAKER ADVERTENTIE Den Haag De in Den Haag wo nende Arubaanse zanger Julio Euson heeft op de zesde liedjes olympiade in Athene, die gistermor gen vroeg is geëindigd, vijf prijzen gewonnen. Hij verwierf de publieks prijs op dit door 75.000 mensen be zochte festival, ontving tweede prij zen voor compositie, tekst en voor dracht van zijn liedje 'Dirty lady' en kreeg van de jury de hoogste klas sering voor zijn gehele optreden. Aan het festival hebben veertig lan den deelgenomen. Het publiek was zo enthousiast over de voor Aruba op tredende zanger dat hij een uur lang niet met zijn bus door de menigte kon komen. ontbijt. (7.25-7.30 Van de voorpagina) 7.54 Deze dag. Dingen w woensdaL (8.35 Van alle markten thuis; 9.15 8.23 (S) Dag woensdag - vervolg. Nws. 12.00 Het Oprc derw. en wetens., gesprek. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. 18.00 Inf. en muziek uit de Bondsrep. 18.30 Nieuws 18.41 voor blinden en slechtzienden. '3.50 (S) Lichte grammofoonmuzlel dagavond Muzlekmagazlnè. 23.00 Zin-tuig) Illlv. III 240 ei 4.00 (S) Hedendaags schouwing Ronde Nws. 9.03 De Negen- progr. vol goede Jeugdherinneringen <16.00-16.02 Nws) 17.00 (S) Viola da klavecimbel. 17.15 (S) Frankrijk) 9.00 uur show. 10.00 populair. ver- 12.00 Nws. 12.03* (13.00 Nws. Tussen 13.00 <S) VARA Dansorkest en Solisten. 19.00 Act. inf. en commentaar. 19.15 (S; Licht ensemble. 19.35 Geestelijke liederen. 20.00 Bijbelstudie. 20.15 (S) ;elmuzlek. 20.45 Kerkelijk portages Ronde Nws. 14.03 De 15.00 Nws. 15.0 Frankrijk) 14.u0 top-pop. Zljtveld. Maaru wel. Neem daarom desinfekterende Unicura zeep mee. Opgewassen tegen alle binnen-en buitenlandse bacteriën. Unicura B.V.-Amsterdam 21.20 Avondsluiting. 21.30 (S) zoekpl.progr. 22.20 Aktua. 22.30 Nws. 22.40 Afgek. bankbilj.. hoorspel. 23.30 Radioportret van Kathleen Ferrier. 19.02 Lichte muziek afgew. door sport. (Met om 19.02 Proefdraaien; 20.00 Nws; 20.02 (S) Dr. Werner's Meatshow; 21.00 Nws. Tros. 11.45 Kro. 14.10 Nog. 2.00 Nws; 22.02 Joost heeft gegeten; 22.55 Mededelln- langspeelschtjven) 24.00 0.02 Metropole Orkest, licht solisten. 0.55-1.00 Nws Nws; 7.41-8.00 Aktua; ö.3U nws en 8.36-8.45 Gymn. v.d. huisvr.) 10.00 (S) Kaboutertljd: voor de kleuters. 10.30 Nws. 10.33 (S) progr. v.d. vrouw. 11.30 Aktua. 11.45 BeJ .progr. 11.55 Mededel. 12.00 (S) Gevar. progr. (12.26 Mededelingen DUITSE T.V. i de sprekende i swingsessions 17.20 Tekst DINSDAG 17 JULI 1 17.55-18.00 (K) Journaal. (Regionaal programma: NDR: 18.00 (K) Informa tief programma. 18.30 <K) Actualitei ten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 <K Nordschau-magazlne. 19.26 <K) Ge- I an Morrison f our (je Rrance 19.25 (K) Das Kurhelm, tv-serle.) 21.00 (K) Zoff, speelfilm 22.20 (K) De directie van Radio Veronica en de programmaleiding hebben een tan hun discjockey's voor een maand geschorst. Klaas Vaak (Tom Mulder) mag een maand de Veroni ca-gebouwen niet betreden. Verwacht wordt dat de discjockey in het geheel niet meer zal terugke ren. Aanleiding tot de schorsing is de houding van Klaas Vaak tegen over de ledenwerfactie van de Ve ronica Omroepstichting. Hij is van mening, dat het niet fair is vijf gulden uit de zak te kloppen van werkende Jongeren, die toch geen luister- en kijkgeld betalen en derhalve Veronica niet volgens de omroepwet kunnen steunen. Een lo pende sollicitatie by de NOS heeft eveneens in de Veronica-veste kwaad bloed gezet. Van Morrison komt eind deze week naar Nederland. De Ierse popmuzi- kant, die in 1967 eeti veelbespro ken toernee maakte met Cuby, heeft ons land uitgekozen voor de enige twee concerten die hij op het vaste land van Europa geeft. Van Morri son neemt zijn Caledonion Soul Or chestra, tien man sterk, mee. Donderdagavond is Van Morrison in Carré en vrijdag (20.15 uur) in De Doelen. op radio en tv Dinsdag TV 18.25 uur op Nederland I Sam- menvatting etappe Luchon-Pau. RADIO Hilversum III-12.30 uur Voorbe schouwing. Tussen 13.00 en 19.00 uur Direct verslag. 23.02 uur Nabe schouwing. Woensdag TV Nederland 1-18.25 uur Samen vatting. 22.20 uur Filmoverzicht. RADIO Hilversum III 08.03 uur Voorbe schouwing. Tussen 13.00 en 19.00 uur Direct verslag. 23.02 uur Nabe schouwing. Journaal, Zwelt es Deutsches Fernseh 18 00 (K) Actualiteiten 19.45 (K) Nieuws, actualltelte l weerbericht. 20.15 (K) Sportsplegel. K) Journaal. 21.00 (K) Jason ÉHÉÉMMfeB. 21.80 (K) CUltU' (K) Journaal, ht. 22.50 Grossen. Zandmannetje. 19.06 (K) Voor Griekse nieuws. 19.55 (K) Commentaar. 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) 21.00 Fllmreportage. 21.45 (K) Actualiteiten. 22.05-22.15 (K)

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5