ostalgische terugblik op Piraat cheveningen anno - toen kust Nieuwe Belgie Hagenaars bekenden steekpartij in Bali ...en gisteren] programma] 1 IPOSITIE 'GEEN STRAND ZO CHARMANT. Cl yOQj. DUITSE TV ierfabriek in en (NB) uitgebrand Verkeersdrukte in weekeinde viel mee C(jV) vandaag DAG 16 JULI 1973 een strand zo charmant regel, weggepakt uit een be- d gebleven cabaretliedje van Davids, is gehecht aan een i september durende tentoon- in het Haagse Gemeente- earn over 150 jaar Scheve- j-j*» 5 strand- en badleven. Je zou lelne expositie een nieuwe tak ïen noemen aan de steeds a wgrijker wordende boom van j jeugdsentiment. sluiten al die terugblikken meest uiteenlopende onder- die we de laatste Jaren jezet krijgen, lang niet altijd bij een stuk hedendaagse jmatiek. „Geen strand zo iiantdoet dat bewust N ibewust wèl. De tentoon- ng komt op een moment dat venlngen als badplaats ziel- id („Zwolsmans kale kermis- ePre iid Paauw itsl's mi; op nieuwe Impulsen ligt te n. Ze biedt weliswaar suggesties voor de toekomst, ammer is, maar het kan voor 'j iscussie van nut zijn om de sich nog eens dwalend over het (erijke verleden te laten gaan. die 150 jaar strandleven is het een en ander veranderd, oede en ten kwade. De ini- nemer tot deze (sober opge- tentoonstelling, John Sille- )m|khrijft in zijn introductie dat port 150 Jaar geleden niet voor e va plezier naar zee ging. „Men e,iht het Scheveningse zeebad het jktersv oorschrift. Volgens de en it zeewater heilzaam voor kwalen". 'slac sPrak °°k wel vanzelf. De nische verzorging in die tijd log veel te wensen over. Het |k lichaam was bedekt met ling onder-, tussen- en boven ng, want wij vormden toen ïen zeer kuis volk. Het kon anders of een duik in zee ïen gezonde uitwerking. Ove- 3 bracht zo'n zeebad wel [IMjke toestanden met zich „Voor het baden in Zee was ladkoets nodig, waarin men deren kon achterlaten, om p\f}lgens, geheel ontkleed, door jtevige badman of badvrouw e te worden gedompeld. Aan cheii ets was een scherm bevestigd dg 1 e bader of baadster aan het >n hvan de overige badgasten ïen t onttrekken". Als Je dat leest hy Je pas goed dat we sinds een volle slag zijn gedraaid zyn ging Je voor Je gezondheid vraa aam de zee in, nu kun je er emmerd, bijkans bloot in en je er voor je gezondheid uit ruik s/s? 2? - Geen opwinding Veel plezier was er ln de eerste helft van de vorige eeuw aan de kust niet te beleven. Geen opwin dende geneugten, zo schreven de artsen hun patiënten voor, want daarmee zou de goede invloed van het zeebad weer teniet worden ge daan. Zij bevalen van harte scha ken, domino en schommelen aan. Ei, ei. - Uit die tijd (1870) ls nog een prijslijst van het Groot Stedelijk Badhuis (tevens hotel) in Scheve- ningen bewaard gebleven. In de Franse taal. WIJ vernemen daar uit dat een salon plus slaapka mer een bedrag vergde van vier gulden. Per dag. Een rit met een badkoets naar het strand kostte 60 cent (daarbij inbegrepen het gebruik van 2 badhanddoeken). Voor een „regenbad" legde Je vijf dubbeltjes neer, een peignoir huurde Je voor 15 cent. En Je dienstknecht had Je onder de pannen èn gevoed voor een knaak. Voor die jaren waren dat ongetwijfeld gepeperde prijzen. Met één cent kon Je toen immers al heel wat doen. Aanvankelijk was in Schevenin- gen alleen sprake van een badin richting (met piles er op en er aan), die zich gestadig uitbreidde. Pas in 1885 verrees het Kurhaus, waaraan de laatste jaren zoveel woorden, papier en inkt zijn be steed. Het gebouw brandde in 1886 vrijwel tot de grond toe af, maar een Jaar later stond het er weer. In 1901 werd de Pier (officieel: „Wandelhoofd Wilhelmina") er aan toegevoegd. Deze werd ln de tweede wereldoorlog op last van de Duitsers afgebroken. In het laatste kwart van de vo rige eeuw ging men het baden ln zee niet langer als een gezond heidskwestie, maar veeleer als een genoegen zien. Er werd niet meer, omringd door allerlei enge scherpjes, naakt in zee gepoedeld. Er kwamen badpakken, nou ja, badpakken meer veredelde ju tezakken, die van keel tot enkels reikten. Het schoonheidsideaal in die Jaren was nu eenmaal een krijtwitte huid, dus daar mocht geen zonnestraal op doordringen. In trek raakten ook andere ge noegens dan domino en halma. Er werd geflaneerd en uitgegaan. De grootste glorie als mondaine badplaats beleefde Scheveningen na 1900 en dan met name de jaren tussen de beide wereldoor logen. Er was een breed scala aan vertier. Een keur van de beste ar tiesten viel er te bekijken en te Het Scheveningse strand leven zoals een tekenaar het vastlegde in 1904. beluisteren: Pisuisse, Speenhoff, Fie Carelsen, Joseph Schmidt, Cor Ruys, Lou Bandy, Fien de la Mar, Lucienne Boyer e.a. Louis Davids schreef voor het Kurhaus- cabaret twee van zijn succesvol ste liedjes: „De Scheveningse zee" en „Weekend in Scheveningen". De tentoonstelling bevat een aan tal aardige oude programma's). Het leven bruiste in Schevenin gen. Het imago van de badplaats ver schroeide in het vuur dat de na zi's in 1940 in Europa ontstaken. Na vijf bloedige oorlogsjaren bleek er zoveel te zijn veranderd in stijl, mentaliteit van de men sen en in de maatschappij zélf dat Scheveningen niet meer kon aan knopen bij de traditie van de vooroorlogse Jaren. Het heeft mis schien te lang gedacht dat het tij wel weer zou keren. Een denk fout, want gisteren komt nu een maal nooit meer terug. Hoe bit ter weinig Scheveningen na 1945 als sfeervolle, mondaine bad plaats te betekenen heeft gehad, blijkt wel uit het overzicht van Sillevis: hij besteedt aan die pe riode zegge en schrijve 3% regel. Zondagmorgen is een nieuw zend schip op de Noordzee met uitzenden begonnen. De nieuwe popzender, die de naam Atlantis kreeg, is een Bel gische onderneming. De organisator is een 25-Jarige Belg, die tevens ei genaar is van een platenmaatschap pij. Het zendschip Atlantis ligt voor de Belgische badplaats Knokke. Het schip is uitgerust met een zender van 40 kilowatt hetgeen vier maal zo sterk is als die van radio Veronica. De zender is, althans in het kustge bied, in Nederland goed te beluiste ren. De zender zendt uit op 385 meter, maar zondag was het pro gramma in Nederland beter te be luisteren op 250 meter. De eigenaar van Atlantis wil niet alleen de belangen van zijn platen maatschappij via de zender beharti gen maar hij wil ook de in armelij ke omstandigheden verkerende Bel gische artiesten een kans geven meer te verdienen. Door zijn uitzendingen hoopt hij te bereiken dat er meer en meer pla ten van Belgische artiesten worden verkocht. Dit vertelde de eigenaar zondag in een van de eerste uitzen dingen die rond het middaguur be gonnen. De organsiator zei het vak te heb ben geleerd bij radio Veronica en radio Nordsee, bij welke omroepor ganisaties hij kind aan huis was. Duitsland I 17.5518.00 (K) Journ. (Regionaal programma: NDR: 18.00 (K) Julia, tv-serie. 18.30 (K) Actualiteiten 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 (K) Sport 19.26 (K-Journ. iuev nUo.)rDees,rsf journ. 19.26 (K) Unser Dorf, tv-serie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 9.30 10.00 (K) Sesamstrasse. 18.00 (K) Regionaal nieuws. 18.10 (K) Program maoverzicht. Aansl.: (K) Eddies Vater, tv-serie 18.40 (K) Nieuws en actuali teiten. 19.15 (K) Voor de kleuters. 19.25 (K) Graf Luckner, tv-serie). 20.00 (K) Journ. en weerbericht. 20.15 (K) Actaualitelten. 21.00 (K) Quiz. 21.45 <K) Documentaire film. 22.30 (K) Journ., commentaar en weerbericht. 22.50 (K) sommersoldaten, Japanse speelfilm. 0.35 (K) Journ. Zweites Deutsches Fernsehen: 18.00 (K) Actualiteiten en muziek 18.35 (K) Voor de kinderen. 19.10 (K) Der Bastian, tv-serie. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 (K) Populair wetenschappelijke uit zending. Aansl.: (K) Journ. 21.00 (K) Johnny Guitar wenn Frauen has- sen. Amerikaanse speelfilm. 22.45 (K) Journ, commentaar en weerbericht. WDR televisie: 18.30 (K) Sesamstrasse .19.00 (K) Zandmannetje. 19.05 (K) Voor Ita liaanse werknemers. 19.15 (K) Prisma van het Westen. 19.45 (K) Regionaal nieuws. 19.55 (K- Commentaar. 20.00 (K) Journ. en weerbericht. 20.15 (K) TV-spel. 21.45 (K) Actualiteiten. 22.Oo 22.25 Voordracht. triand heeft gisteren niet te klagen gehad over de regen, 'al in het zuidelijk deel van ons land barstte gistermiddag noodweer los, waardoor vele straten blank kwamen te i. Deze foto werd genomen in een nieuwbouwwijk even en Tilburg. De lederwarenfa- heer H. Coremans ln be6|em Gilze en Rijen) is gister- bijna geheel door brand De heer Coremans was gis- ln staat de schade te schat- hij dacht wel, dat die in nien guldens liep. Er werk- veer 40 man personeel in de ow e De fabriek was tegen brand- ■ansepzekerd. -s gisterochtend om- half vier uitgebroken. De is niet bekend. Er was op est t£ip dat de brand uitbrak, in het gebouw. Het vuur dekt door overburen, geworden heeft een felle brand IJ van de familie Bakker Krimwerg grotendeels ver woest. De schade bedraagt bijna twee ton. Van de Inboedel kon niets worden gered. Een grote partij hooi en een aantal landbouwwerktui gen gingen verloren. Het pand is ver zekerd. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. In het Groningse Garnwerd (gem Ezinge) is zaterdagavond de land- bouwschuur van de landbouwer H. bouwschuur van de landbouwer H. Mulder door brand verwoest. De schade bedraagt 2,5 ton. 190 ton hooi en enkele landbouwwerktuigen gin gen verloren. Het woongedeelte en de veestalling wist de brandweer van Ezinge, die de blussingswerkzaamhe- den verrichtte te behouden. De oor zaak van de brand is hooibroei. DEN HAAG (ANP) De 24-jarige Haagse timmerman B.G.M.Z. heeft gisteren aan de politie in Den Haag bekend dat hij donderdagmorgen vroeg de 53-jarige nachtportier van het Scheveningse hotel-restaurant Bali, de heer A. Boon, met een mes heeft gestoken. De portier was don derdagmorgen door een krantenbe zorger dood gevonden, enkele uren nadat Z. hem had gestoken. Met twee vrienden, de 23-Jarige J. G. van V. en de 24-jarige grondwer ker P.F.J.M., ook uit Den Haag, had Z. donderdag geprobeerd een geldkistje uit de receptie van Bali te stelen. Bij de receptie was het tot een vechtpartij tussen het drietal en de stevig gebouwde portier geko men. De zaak is tot een oplossing geko men doordat Van V. het niet langer kon verdragen dat hij bij de dode lijke steekpartij betrokken was ge weest. Gistermorgen in alle vroegte klampte hij op het Gevers Deynoot- plein in Scheveningen, vlakbij Bali, twee agenten aan. Op het politiebu reau deed hij uit de doeken wat zich in Bali had afgespeeld. Zijn twee vrienden werden daarna aangehou den en opgesloten. Ook zij hebben een bekentenis af gelegd. Op de kamer van Z. heeft de politie het dolkmes gevonden, waar mee de dodelijke steek is toege bracht, alsmede een koevoetje waar mee Van V. de portier een aantal malen op het hoofd had geslagen. Het drietal, dat elkaar al jaren kent, had in de nacht van woensdag op donderdag bij bezoek aan bars en dancings in Scheveningen besloten iets te ondernemen om aan geld te komen. Van V. stelde voor bij Bali een geldkistje uit de receptie te ro ven. Hij wist van het bestaan van dat kistje af omdat hij een paar maan den geleden enkele dagen in de spoelkeuken by Bali had gewerkt. Op de kamer van Z. haalde V. eerst een koevoetje op. Z. droeg zoals wel vaker, zijn dolkmes om de portier daarmee te intimideren. Hij zwaaide er wat mee maar de heer Boon liet zich niet afschrikken. Tijdens de vechtpartij stak Z. de portier hoog in de linkerzij. Daarbij raakte hij de longslagader. Toen de hevig bloedende man de indringers toch nog achterna ging waren die via de voordeur gevlucht. Zonder het geldkistje mee te kunnen nemen. Bij de openstaande deur zakte de portier in elkaar en stierf hij aan de opgelo pen verwonding. DRIEBERGEN De verkeers drukte in het weekeinde, veroorzaakt door de terugkeer van vele vakantie gangers is de rijkspolitie in Drieber gen erg meegevallen. Het was wel druk, ook zondagavond nog, maar stremmingen van betekenis deden zich volgens de verkeerscentrale in Driebergen niet voor. De Nederlandse Spoorwegen heb ben het zaterdag erg druk gehad. Zowel de internationale als de bin nenlandse treinen waren goed vol De NS had zaterdag aanzienlijk meer klandizie dan twee weken ge leden, toen de "bouwvakvakantie" begon. Ondanks de meevallende drukte op de wegen hebben zich dit week eind weer een aantal ernstige onge vallen voorgedaan waarbij doden vielen. De 19-jarige Dick Wemekamp uit Almelo overleed aan de verwon dingen die hij als opliep toen de auto waarin hij zat bij een inhaalmanoeu vre slipte en over de kop sloeg. De bestuurder werd zwaar gewond. Een auto. waarin de 40-jarige W. Baks uit Eindhoven als passagier mee reed, vloog uit de bocht en botste te gen een muur. Een uur na aankomst in een ziekenhuis overleed hij. De chauffeur en drie andere inzitten den werden gewond. In het Gelderse Voorthuizen is za terdag de 61-Jarige Amsterdammer H. de Vroot met zijn auto tegen een geparkeerde auto gereden en op slag gedood. De politie vermoedt dat de man onwel is geworden. De 24-jarige H. van Kuijk uit Vee overleed enkele uren nadat zijn auto op het Gelderse Kerkwijk uit de bocht vloog en over de kop sloeg. Een inzittende werd zwaar gewond. Zaterdagavond is op Curacao het mariniers-echtpaar Nijlang-Loggem bij een autoongeluk om het leven gekomen. Hun twee kinderen werden gewond. Het gezin dat met vakantie was op Curacao, raakte betrokken bij een frontale autobotsing. De be stuurder van de andere wagen, reed op de verkeerde weghelft. De 30-Jarige G. de Wit uit Steen- wijk reed in de nacht van zaterdag op zondag met zijn auto in het ka naal Giethoorn-Steen wijk en ver dronk. Bij een verkeersongeluk op de autosnelweg HannoverOber- hausen is de 51-Jarige M. Martens uit Utrecht gisteren om het le ven gekomen. Zijn auto kwam fron taal in botsing met een Duitse auto die op het natte wegdek was gaan slingeren. De vrouw van het alachtoffer werd zwaar gewond evenals het echtpaar Den Besten, dat meereed in de auto. De 30-jarige R. J. de Buijzer uit Haarlem werd gister avond door een personenauto ge- gerepen en gedood toen hij met zijn vriend van fiets wilde wisselen. Rij dend op de linkerweghelft kwam de 24-jarige A. C. van den Aker uit Haarlem gisteravond bij Helvoirt in frontale botsing met een tegenligger. Hij overleed aan de opgelopen ver wondingen. De 32-jarige Hagenaar P. de Kleer overleed gisteravond aan verwondingen opgelopen toen hij onder de tram liep. NEDERLAND I 14.00 Gevarieerd vakantieprogramma (AVRO) 18.25 Tour de France (NOS) 18.45 Kiri de clown (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 De familie Ashton, tv-filmserie (KRO) 20.00 Journaal (NOS) 21.10 Er staat een klooster in Amerika, documentaire film Anthony Quinn: 2. De aanklacht (KRO) 21.20 Er staat een klooster in Amerika, documentaire film (KRO) De documentaire van vanavond gaat over het leven in een Anglicaans Benedictijnen klooster in Michigan, wordt gelegd op het oplossen van persoonlijke proble men tussen de monniken onderling en de relatie tussen deze problemen en de bestaande organisatorische en institutionele problemen van de gemeenschap. 22.30 Journaal (NOS) 22.35 Filmverslag Tour de France (NOS) NEDERLAND II 18.45 18.55 19.05 20.00 20.21 21.10 21.15 21.45 22.35 Kiri de clown (NOS) Journaal (NOS) De avonturen van Toomai en de olifant, tv-serie voor de jeugd (AVRO) SportpanoramaDe Internationale Tenniskampioen schappen van Nederland in Hilversum. Journaal (NOS) Peyton Place (AVRO) Entre Nous: Jan Brusse leest voor (AVRO) Wie van de drie (AVRO) Televizier Magazine (AVRO) Journaal (NOS) De AVRO had voor het Schla gerfestival in Geulle de hele avond uitgetrokken, drieëneen half uur, allemaal Duits zang zaad waar ik in de meeste ge vallen nog nooit van gehoord had, maar waar het publiek begeesterd voor uit de stoelen omhoog kwam, alsof eindelijk Maria Callas ons land de eer had aangedaan even langs te komen. Elke zanger werd ook na afloop van zijn optreden volgens afspraak bestormd door een ondermaats meisje met een bloem in de hand, dat hem dan op haar tenen staand op de wang kuste, zonder dat Je het onbehaaglijke gevoel kreeg op een sexfeest beland te zijn. Maar goed, met zoveel getuigen a décharge (de AVRO, al die enthousiaste vrouwen in de zaal) sta ik natuurlijk bijzon der zwak als officier van justi tie, dus ik zal maar vrijspraak vrageb bij gebrek aan bewijs en kwaliteit. In „Achter Het Nieuws" kregen we zaterdag een deel van het Zweedse interview met profes sor Sacharow te zien, de „va der van de Russische water stofbom" en tevens de vader van de oppositionele „democra tische beweging" in de Sow- jet-Unie. Wat hij gezegd had was al wel bekend uit uittrek sels in kranten, maar het in terview, niet gefilmd maar op de band opgenomen en opge vrolijkt met foto's van Sacha row, was toch erg interessant omdat zijn aarzelende, tasten de manier van spreken, zijn gewetensvolle zoeken naar woorden, me opeens herinner den aan een ander interview van jaren geleden dat een die pe indruk op me maakte. Ook daarin was een gewetensvolle man aan het woord, die aarze lend, met lange pauzes, zijn woorden wikkend aan het zoe ken was. Ook hij was een man die een „dissident" genoemd kon worden, iemand die door zijn houding buitengesloten was uit zijn omgeving. En warrempel hij was ook een vader van de atoombom, te weten professor Oppenheimer, die door McCarthy was be schuldigd van anti-Ameri kaanse activiteiten. „Achter het Nieuws" (op den naakttoer de laatste tijd) be steedde verder aandacht aan het naaktstrand in Callands- oog, waar opa Vos, temidden van de naaktzwemmers, nog altijd naar het textielstrand bleek terug te willen. Ook Mo zambique en het Afasiecentrum dat gesloten wordt, werden uit voerig onder de loep genomen. We hoorden ondermeer dat het oorlogvoeren in overzeese ge biedsdelen Portugal 6,5 miljoen gulden per dag kost. Laten we hopen dat ze er per dag toch minstens zeven miljoen aan „koloniale waren" uit halen, anders komen ze niet eens uit hun onkosten. Een enkel woord tenslotte nog over .Ben Uur Spanje" voor de Spaanse werknemers in ons land. Samensteller Willem Wit- teveen had voor de presentatie dit keer twee Spanjaarden ge nomen en niet twee Argentij nen, Uiteraard, zult u zeggen, maar in zijn vorige programma over Portugal had hij de idio tie begaan daarvoor twee. Brazilianen te nemen. Hij heeft trouwens toch merkwaar dige gedachten over de wijze waarop zo'n programma voor gastarbeiders moet worden sa mengesteld. Zo kregen we even 't toeristencentrum aan de Costa del Sol te zien, waterskiërs in Torremolinos en een weerkun dige wees ons op de kaart aan waar we in Spanje het mooiste weer mogen verwachten en waar we van de zomer het beste kunnen gaan zwemmen. Ik vind dat een corrupte ma nier van een programma voor gastarbeiders maken, dit was zuiver toeristenwerving. De erg obligate muzikale nummers waren kennelijk aangekocht van de Spaanse televisie (een imitator noemde de bokser ür- tain nog wereldkampioen, hoe wel hij dat al lang niet meer is) en weliswaar werd even aandacht besteed aan sport, maar of skiën en tennis nu uitgesproken gastarbeidersspor- ten zijn betwijfel ik toch. Zoiets voor de hand liggends als een Spaans tv-interview met Netzer, die door Real Ma drid gekocht werd, ontbrak. Gebrek aan tijd kan het niet geweest zijn, want toen de pre sentator zei: „Een uur gaat snel om", sprak hij een waar heid als een koe: „Een Uur Spanje" duurde namelijk 45 minuten. Knoeiwerk kortom. NICO SCHEEPMAKER 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met om 8.00 Nieuws en om 8.11 Radiojour naal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) Klassieke muziek (gr.). (9.359.40 Waterstanden). 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr - ged.S). (11.00 Nieuws; 11.03—11.05 Radio Journaal). 11.30 (S) een uur allerlei voor iedereen, met: De groen teman; Paris vous parle en om 11.55 Beursberichten. 12.30 Uitzending voor de landbouw 12.40 radioverkeersmag. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Oude Iberische Romances en Volksliederen. 12.40 (S) Oude Ibe rische Ramances en Volksliederen. 13.53 (S) Internationaal Beiaardcon. cours 1973. 14.00 Het woord der waarheid 14.15 (8) Over en weer, radiomagazine. 15.05 (S) gewijde mu ziek en meditatie. 16.00 Nieuws. 16.03 klankbord. 16.10 Voor de kleuters 16.30 (S) Jeugdtoer. 17.00 (8)een beweeg lijk programma voor beweeglijke mensen. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 (8) Combo met zangsolist. 18.40 (S) De Kapel van de Koninklijke Lucht macht 19.10 (S) Amateurs musiceren igr) 19.30 Vanavond: muziek, vrolijk heid en verstrooiing SNwb 22.40 Ra. dlojournaal. 22.50 (S) Nederlandse orkesten en ensembles (gr): 23.05 8) Er floot een vogel ln de wei 23.55 Nieuws. HILV. II. 298 m en FM-kanalen. 7.00 KRO. 19.50 NOS. 22.30 KKO. 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (8) klassieke muziek (gr.). 7.30 Nieuws. 7.41 Echo. 7.50 (S) klassieke muziek (gr.) 8.10 Voor de Jeugd. 8.24 Overweging 8.30 Nws 8.36 Gymnas- m ode me muziek. (10.3010.32 Nieuws.) 11.00 Voor de zieken. 11.30 Bejaardenprogramma. 11.55 Medede lingen. 12.00 (S) gevarieerd program ma. (12.22 WIJ van het land. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws; 12.41—12.50 Echo; 13.0013.05 Raden maar....) 14.00 Voor de Jeugd. 14.30 (S) Holv- day Interlokaal: met om 15.30 Nleiis. 17.00 De houtindustrie ln Suriname. 17.10 Voor de kleuters. 17.30 Nieuws. 17.32 Echo. 18.00 (S) Licht orkest met solisten. 1830 Nieuws Nieuws 18.41 Echo. 18.50 (S) lichte grammofoon- muzlek. J9.00 (S) Zin ln muziek: ama teurs geven de toon aan. 19.50 NOS: Den Haag vand. KRO 20.00 Nws 20.05 (S) klassieke planomuz. 21.25 Verge ten wacht, hoorspel 22.50 Overweging. 23.00 (S) Lichte grammofoonmuzlek. Pop. 23.55 Nieuws. HILV. III. 240 en 298 m. en FM-ka nalen. 7.00 VARA. 18.00 NOS. 19.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.02 Dag dinsdag. 8.00 Nieuws. 8.02 Eddy Becker. 9.00 Nieuws. 9.03 (3) Plaatjes voor de pep. (10.00 Nieuws.) 11.00 Nieuws. 11.03 Een opvallende vrolijke geva rieerde visite. (12.00 Nieuws; 12.30 12.35 Voorbeschouwing Ronde van Frankrijk). 13.00 Nieuws 13.03 (8) Mix (Tussen 13.00 en 19.00 NOS: re portages Ronde v. Frankrijk 14.00 Nws) 15.00 Nieuws 15.03 Drie-draal. 16.00 Nieuws. 16.03 Eddy Becker. (17.00 Nieuws.) 18.00 Nieuws. 18.02 Joost mag niet eten. 19.00 Nieuws. 19.02 Tom Blom ln uw radio. 20.00 Nieuws. 20.02 (S) Nashville. 21.00 Nieuws. 21.02 (S) Jazz en Bluess 22.00 Nieuws. 22.02 Popreconstructie. 22.55 Medede lingen. 23.00 Nieuws. 23.02 Nabe schouwing Ronde van Frankrijk. 23.10 (S) Wachten op middernacht. 24.00 Nieuws. 0.02 (S) Tom Blom ln uw radio, ü-55LüO Nieuws.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5