\larm voor Katwijk reddingsbrigade Felle brand verwoestte woonhuis in Oegstgeest agenckU Discotheek in Leiden in elkaar geslagen Ook in Leiden nu fooi in taximeter- prijs Auto's vernield aan Apollolaan WAT GEBEURT ALS MEN WATER NIET BETAALT? BAANDAG IS JTJU KATWIJK Met groot alarm trok zaterdagmiddag de Katwijk- se Reddingsbrigade uit om de drenkelingen, die ver in zee wan hopige armsignalen gaven, van de verdrinkingsdood te redden. Gelukkig was de situatie dit keer niet echt, het was een onder deel van de grootse demonstratie die de KRB gaf voor het hele Katwijkse publiek. De ruim twee uur durende voorstelling trok een strandvol belangstellenden, waaronder ook burgemeester Vermeulen en zijn vrouw. De leden van de brigade vertoon den verschillende manleren om dren kelingen uit het water te halen. Als er bijvoorbeeld geheel geen materiaal aanwezig is, vormt men een lange ketting van mensen, die elkaar by de polsen vasthouden. Zo kan er steeds iemand verbinding houden met de vaste grond, die wanneer het slacht- r Deze -parachutist toonde zaterdagmiddag tijdens de demonstratie van de KRB zijn moed en zijn vaardig heid, door vanaf honder den meters hoven de grond zó exact te timen, dat hij precies terechtkwam op het ..podium". Met een luid ap plaus werd hij begroet. offer is bereikt, de ketting terug kan trekken. De z.g. „redstok" functio neert op dezelfde manier. Het lange touw dat eraan bevestigd is wordt vastgehouden door één man op het strand. De mensen die de drenke ling ophalen worden gewoon „inge haald". De vloot van de KRB telt enkele roeiboten, een paar vlets en twee snelle speedboten, die iedere dag in het seizoen patrouilleren langs de kust. Met de riemen De roeiboten vormen eeri belang rijk, zo niet essentieel onderdeel van de vloot. Wanneer motoren uitval len of de motorboten niet op tyd te bereiken zijn, kunnen de roeiboten met 6 roeiers en 1 stuurman in zeer korte tijd op de plaats van het on heil aanwezig zijn. De brigade gaf daar een duidelijke demonstratie van, zoals zij dat onlangs deden op de roeiwedstrijden op de Bosbaan in Amsterdam, waar zij een eerste, twee de en derde prijs veroverden. Het dames-team sleepte toen een eersté en een tweede prijs in de wacht. Tijdens de korte wedstrijd die zater dagmiddag gehouden werd om de toeschouwers te laten zien dat roeien sneller gaat dan men denkt, werd een beker, beschikbaar gesteld door sportvereniging Hereules, uitgeloofd. Deze werd uiteindelijk gewonnen door ploeg I. Vlaggi ;en De heer Wassenaar, die middels een wat gebrekkige geluidsinstallatie de voorstelling voorzag van commen taar, vertelde het hoe en wat van de strandvlaggen. Zo betekent een gele vlag gevaarlijk baden, een rode vlag verboden te baden, en een witte vlag met een vraagteken erop houdt in dat er een kind verdwaald is op de wachtpost. Het hoogtepunt van die middag was de verschijning van een „At lantic" vliegtuig en een helikopter, belde van de Marine luchtvaartdienst uit Valkenburg. Hiermee volgde een boelende demonstratie van „redden vanuit de lucht". Het vliegtuigje gooide rookbommen, vuursignalen en andere opvallende alarmtekens uit in zee om de helikopter aan të geven waar een drenkeling opgepikt moest worden. De helikopter haalde dan met behulp van een mand de dren keling naar boven (zie foto Jaap van Duijn). Net echt Met enkele brandende tonnen werd een schitterende imitatie gegeven van een schip in nood, waarvan alle bemanningsleden opgepikt werden op deze wijze. Het zag er allemaal zo echt uit, dat menig verlichte zucht geslaakt werd wanneer er weer iemand veilig op het droge belandde. Een helikopter van KLM-Noord- zee, een waar slagschip met onein dig veel mogelijkheden, zou twee roeiboten meenemen de lucht in. Toen met veel moeite de touwen waren bevestigd bleek er toch iets niet in orde te zijn, want na enkele hupse sprongetjes werden de scheep jes weer op het strand neergezet. Alles bljelkaar was het een leer zame en prettige middag, waardoor het iedereen duidelijk was dat het werk van deze (vrijwillige) reddings brigade een belangrijk onderdeel uit maakt van het strandleven in Kat wijk. LEIDEN Door een besluit van burgemeester en wethouders is het nu ook in Leiden zo, dat de fooi in verwerkt in de mcterprijs van de taxi's. B. en W. hebben de tarieven met 20 pet. verhoogd met dien verstande dat fooi (15 pet.) en btw verwerkt worden in de meterprijs. Dit moet in 4 talen in de auto worden meege deeld. Het besluit gaat in per 1 Juli. En kele taxibedrijven hebben de fooi reeds in het metertarief verwerkt. LEIDEN Een 22-jarige Leidenaar kreeg een sletuelbeenfractuur bij een botsing tussen twee auto's gister middag op het kruispunt Zijlpoorts- brug-Lage Rijndijk-Herensingel. De jongeman zat als passagier in een van de auto's. Hij is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Hoofdwonden kreeg de 23-Jarige pas sagier van een auto. die gisteravond door tot nog toe onbekende oorzaak op de Morsweg tegen een paal van de spoorwegovergang botste. Ook deze Leidenaar moest naar het zie kenhuis. LEIDEN Vlucht vanuit Strom- beek: postduivenvereniging Leider dorp: T. Habraken 1, H. Flippo 2, 9, C. van Dam 3, C. Dokkum 4. W. Hoogervorst 5, J. Zevenhoven 6, C. Neuteboom 7, G. v. Velzen 8, W. Hen- driksen 10. De Blauwkras: 1. H. Bodyn, 2. N. v. d. Blom, 3 en 7 B. Diersman, 4 en 9 P. Sloos, 5. S. Springer, 6. J. Schou ten, 8. W. v. d. Wel, 10. M. v. d. We tering. Postduivenvereniging Warmond: J. van Seggelen 1, A. v. d. Drift 2, 7, 8, 9, J. Diemei 3, 10, J. Smeets 4, C. Beugelsdyk 5, J. Siecker 6. Vlucht vauit Survilliers: De Blauw kras: len 7 W. de Wetering, 2 en 6 H Moenen, 3, 5, 8 P. de Haas. 4. Sla- dek, 9. P. Sloos, 10. A. v. d. Lee. Postduivenvereniging Warmond: C. Beugelsdijk 1, A. v. d. Drift 2, 4, 5, 9, J. v. Seggelen 3, J. Siecker 6, 7. 10, J. Diemei 8. P.V. „Leiderdorp" J. Zevenhoven 1, 2„ C. Neuteboom 3, 4, 5, 7, W. Hoo gervorst 6, M. Reyerse 8, 9, J. Bran- tenaar 10. Vlucht vanuit Ruffec: De Vrien denclub": 1, 4, 9 H. Blouw, 2. N. Nie- vaart, 3. J. Gijsman, 5. L. Burgmeyer, 6. J. Knijnenburg, 7, 10 Gebr. v. d. Voorn, 8. Jac. Siera. Vlucht vanuit Kath. Waver: De Vriendenclub: 1. C. v. Dyk, 2, 7. W. Vijlbrief, 3. N. Nievaart, 5. J. M. Turk, 6. J. Gijsman, 4, 8, 9 H. Koome, 10 S. Pr ach Sr. Maandag Breestraat 19 Leiden JeugdcaféJ 10.30 uur nam. Hogewoerd 57 Leiden Toneel, I discussie Troef. 8-10 uur nr~ Hogewoerd 87 Lelden Club staanden, 8 uur nam. Apotheken De avond-, nacht- en zondag» wordt waargenomen door Kok, Rapenburg 9 in Leiden, theek Voorschoten en apotheek Breest Smallenburg, Loevestejj 1 Leiderdorp. Tevens zaterdag erve uur Oegstgeester apotheek, IS ^ev( mitnapark 8. erlas n str SOS-dienst SOS-Telefonlscbe Hulpdienst maandag acht i Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden durig zieken en gezinsverzorglngLnderi tel. 49441 (maandaR t.ejn '1(jruk il met ker'keiijke' opleidingsschool voa eidsm; zinsverzorging. Rijnsburgerweg j lering bel* oorzah Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenings- en informatie arceer Boottochten Kort Galgewater: Vertrek tocht naar Kagerplassen, 10 ejffen uur, naar Braasem ermeer en fauna 10.15 uur. Haven (op zondag Spanji e situ; brug): Vertrek Molencruise, Niet op zaterdag. Beestenmarkt: Stadsrondvai Jeugddorp Leiden Van 10-16 uur vkequei tieactiviteiten voor kinderen ;en) Jaar in het Jeugddorp Zuldwes de Voorschoterweg (naast zwi „De Vliet"); kielen, verven, I •poffertjes bakken, hutten b< angs' enz. Iedere vrijdagmiddag sp ^ge kindervoorstelling. Toegaan f 1,-; 10 rittenkaart f7,50. Niet op zaterdag en zondi Release dagmiddag. Wetswinkeltje Juridisch advlesbi rechtskundige bijsta Volkshuis Apothekersdijk 33 Ope tijden dl. 10-11 uur voorm. do. Humanitas Dienstverlening Humanitas, gracht 246a Spreekuur maanda 2.30 uur nam., woensdag 9.: voorm. tel. 26277. Kinderopvang Informatiebureau werkgeme* Kindercentra Leiden Haarlem. straat 73b (telefoon 30360). G« eel S di., wo.. do en vr. 9.30—12 ut fel 0' wo. ook 26 uur nam, do. ook 7 ibaar Koord-studio daar Koord-studlo, gewoon huis vo( wel 46109. Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeder» ivolgc Vogelasiel Anna Paulov Gewonde- en u 34687. Burgerlijke stand van Leiden GEBO Hendrika dr v: W. Schaap; Marlo Vito en M. C. Polane; Helena Christl LEIDSCH DAGBL4 Uitgave: Leidscb Dagblad I Witte Singel 1 - Leidei Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon redactie 01710-21501 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement f I Kwartaalsabonnementf 21 Per Post f Losse nummers t 1 Abonnementsgelden b(j voort betaling te voldoen Bij autofl f0j ffcjr tai Nabezorgimg tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur p a Telefoon 01710-30500 h{- Leiden Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag op de parkeerplaats van de flats aan de Apollolaan en in de Bachstraat scha de toegebracht aan enkele geparkeer de personenauto's. Uit een wagen, die aan de Apollo laan stond, werden vier Judoj assen en een muziekcassette ontvreemd. Van deze auto bleek de rechterach- terruit te zijn vernield. Van een andere op de parkeerplaats van de Apollolaan neergezette wa gen werden zowel een tochtraampje als het stuurslot geforceerd. Boven dien constateerde de eigenaar een deuk in het rechterportier. Er ont stond in dit geval een schade van f 250,- Van de auto in de Bachstraat werd eveneens een tochtraampje opengebroken. De schade bedroeg ongeveer honderd gulden. Uit de wa gen werden enkele Duitse munstuk- ken ter waarde van twee mark weg genomen. Uit de slotvast afgesloten auto van een Leidenaar in de Decimastraat werden vorige week een luchtmeter en een ampèretang, eigendom van een technisch installatiebureau, ont vreemd. De waarde van de appara tuur bedraagt f 3300. Twee auto's botsten gisteravond laat op de hoek Rapenburg-Doelensteeg tegen elkaar. Een 22-Jarige inzitten de uit Leiden kreeg inwendige kneu zingen. Overbrenging naar het zie kenhuis bleek noodzakelijk. VOORSCHOTEN Raadslid Goosens heeft aan Burgemeester en Wethouders gevraagd of zij willen mededelen welk gebruik de directie van het waterleidingbedrijf denkt te gaan maken van de aan haar door de raad toegekende bevoegdheid om aan overtreders van de leverings voorwaarden een boete op te leggen van maximaal f 100, "onverminderd haar bevoegdheid om onmiddellijk na aanzegging aan de afnemer de waterlevering geheel of gedeeltelijk te staken en/of schadevergoeding te Staat vast en zo Ja, hoe? dat deze oplegging van boete nooit bij niet (tijdige) betaling van de ge combineerde water/gas/elektriciteits nota zal geschieden ondanks het feit dat de betaling van deze nota, voor wat het water betreft ook 'n voor waarde is waaraan de verbruiker zich onderwerpt": Is de uitleg juist, dat een dergelijke niet tij dige) betaling haar sanctie alleen vindt in het onder omstandigheden zonder nadere waarschuwing over gaan tot afsluiting van elektriciteit en/of gas dus niet van de watertoe voer? Het raadslid vraagt duidelijk te maken wat de verbruikers van o.m. water exact boven het hoofd hangt indien zij een rekening niet zoudeft betalen en wat uit het hele arsenaal van boeten, straffen, .aatregelen, sancties zal worden gekozen in wel ke gevallen en waarom? Achter elkaar werden de bemanningsleden van het brandende ,wrak' opgepikt door deze helikopter van de Marine Luchtvaart Dienst uit Valkenburg. LEIDEN In een discotheek aan de Lange Scheistraat is in de nacht van zaterdag op zondag voor vele duizenden guldens schade toege bracht. Het is nog niet bekend wie de vernielingen heeft gepleegd. De dader heeft zich na sluitings tijd via de afgesloten toegangsdeur toegang tot de discotheek, die in een koepel yan plastic glas is onderge bracht, verschaft. Hij heeft vervolgens de techni sche apparatuur, die zich in en ach ter deze koepel bevond, vermoedelijk met een hamer onherstelbaar be schadigd. De vernielde apparatuur bestond o.m. uit een aantal platen spelers, bandrecorders en diverse omroepinstallaties. Elk onderdeel daarvan werd volledig in elkaar ge slagen. De totale schade zou volgens de discotheekeigenaar vierentwintigdui zend gulden bedragen. Hij heeft te genover de politie verklaard geen vijanden te hebben. OEGSTGEEST Een felle brand heeft zondagnacht de woning van de familie Ploos van Amstel aan de Prinses Marijkelaan verwoest. De zolderverdieping brandde uit en de rest van het huis liep waterschade op. De brand is vermoedelijk door kortsluiting ontstaan bij een aqua rium dat op zolder stond. Toen de brandweer arriveerde was het huis als een grote vuurzee. De schade wordt gesschat op onge veer f 80.000. Dank zij het kordate optreden van de 17-jarige Ronald de Kier werden de drie zonen voor een ramp be hoed. Zij sliepen vlak onder de vuur haard en merkten niets van de brand. Ronald die op dat tijdstip, omstreeks 4 uur, aan het dauwtrap- pen was, meende een kaars te zien branden, maar ontdekte al gauw wat er aan de hand was. Hij rende naar de woning toe en sloeg een ruitje in om de bewoners te alarmeren. Om wonenden probeerden nog zoveel mo gelijk huisraad naar buiten te slepen. De drie broers waren alleen thuis. Hun ouders waren met vakantie.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2