Ik kan nu rinken 'n zonder marathon Hornet-zeilers kopen kompas wight Stone: ereldrecord [>ogspringen Dag van Paard goed uit verf AJAX ROND MET AC MILAAN ohan Kijne"lastig en eigenwijs mannetje Duindigt BAS HORDIJK WINTIN VLIJMEN Verrassende nederlaag Hans Bos GOEDE START POLOTEAM NEDERLAAG DEN HAAG INTERTOTO - PERDAG 12 JULI 1973 ADVERTENTIE IDEN Johan Kijne wordt in het vaderlandse wereldje lange afstandslopers wel eens betiteld als een lastig en iwrijs mannetje. Eigenwijs omdat hij volkomen zijn eigen en zich niet wenst te onderwerpen aan een centrale ing. Erg dom vinden sommigen dat maar. Ondanks die laamde domheid streek Kijne zaterdag in Rotterdam ech- rel op glorieuze wijze de nationale marathon-titel op. 5-jarige onderwijzer uit Vlaar- elke loper een apart gesprek hebben de andere Nederlandse iers. Een feit waar de atleet Rotterdamse Metro, na zijn rlomf enkele dagen relaxend beter is op Je eigen schema te trai- Aar bij zijn sportvriend Jac (de onverwoestbare atleet van Holland die in het verleden Nederlandse mara- tel veroverde) zelf nogal over dacht ik 'Bij de beste drie nders moet ik kunnen komen en beetje meezit word ik wel Nederlands kam- Maar daarop gaf ik mezelf trainingsmethoden voor de lange af stand maar het hangt er toch vooral van af hoe ik me voel. Als ik me niet zo prettig voel zet ik wel door want des te groter is de voldoening nader - ht niet meer dan 30 procent hand, maar ik train toch wat min der. Ik ga me niet in de vernieling lopen. Een andere keer als ik me beter voel, doe ik wel weer wat meer. Je moet Je training qua om vang en intensiteit aan Je vorm aan passen. Een winter-opbouw in de zin van ontzettend veel kilometers ma ken zie ik ook niet zo zitten althans niet voor mij. Ik ben niet zo sterk. Ik moet het meer van mijn souples se hebben". t van rekening liepen er nee als een Aad Steijlen en Verhoef die al snellere ma- tijden hadden neergezet dan jl ook Henk Kalf me onlangs kilometer duidelijk de baas r het ging zat jk. Halverwege de race alle Nederlanders al kwijt en ik niet gedacht. Verhoef Tennis Tom Okker, als twee de geplaatst, heeft gisteren de twee de ronde bereikt van het tennistoer nooi om de internationale kampioen schappen van Zwitserland, dat in Gstaad wordt gehouden. Hij ver sloeg de Japanner Ken Hirai met 6- 3. 6-4. Paardesport De Nederland se Hippische Sportbond zal Jan Maathuis (Geesteren) en Johan Heins (Uddel> afvaardigen naar het concours hippique om het Europees springkampioenschap. dat van 17 tot 22 Juli in de Engelse plaats Hick- stead wordt gehouden. veruit superi- met de trainer ningsschema te praten. De trainer moet zeker niet botweg zijn eigen schema doorduwen. Ik geloof dat het nen dan op een schema waarin Je niet gelooft". Kijne houdt zich daarom maar het liefste vast aan zijn eigen schema's. Hij zegt: "Ik knutsel het helemaal Hij vertelt: "Voor zelf in elkaar. Ik lees vrij veel i 'aauw Johan Kijne Dieet Behalve trainingsschema's heeft erg Johan Kijne ook een speciaal dieet zichzelf uitgedokterd. Een dieet hij niet in details over wil pra- naar waar hij zijn zeggen veel bij heeft: "Ik kan nu zonder tussensprint ook vrij iets te drinken een marathon lopen. Dat heb ik nooit gekund. Andere ke ren moest ik toch minstens drie be kers vocht hebben anders redde ik het net een ►lijk los' et-zelver nee Kijne aantoonde dat de het ©iet". zijn trainingswijze ("Ik er maar niets meer van is het beste") nodig eens ng behoeft. De doe-het-zel- er de vaderlandse kilome- zal ook in de toekomst Ander "werk" staat de Metro-at leet zondag tijdens de Nederlandse baankampioenschappen aan de Haagse Zuidlarenstraat te wachten. Dan loopt hij een tien kilometer. De Vlaardinger: "Ik geloof er niet zo in. afreizen naar Papendal of Ik loop maar erg weinig op de baan om daar in de weekends de en de laatste drie Jaar heb ik maar één keer een tien kilometer gelopen. Misschien heb ik nog wat last van de „Ik het niets tegen Stellen marathon want die voel ik nog al- Merkteken vrijwel onvindbaar tijd in m'n benen zitten. Een mara thon geeft fysiek een enorme weer slag. Daarom is het ook niet verant- dan 2 a 3 per Jaar 'n marathon geeft wel een geweldige voldoening". Een voldoening die er uiteraard mede toe bijdraagt om de omvang- te beste herinneringen. Het rijke trainingsarbeid met enthousias- helemaal mis gegaan met me te blijven verrichten ("Sommige erg zelfs dat ik in het zie- lopers hebben een begeleider nodig belandde". om enthousiast te blijven"). Zo'n be ziet de Vlaardinger het geleider heeft Johan Kijne bepaald zitten in die centrale niet nodig. Hij traint met veel ple- op zijn eigen naar blijkt succes- ingens die bij hem trainen oor mij hoeft het gewoon kan net zo goed in de omge- Vlaardingen trainen als op woord re. Dan hoef ik niet te reizen te lopen. Maar Ik nog een prettiger weekend pendien heb ik aan het ene sweekend dat ik al kan het volgens hem best ijn. Hij zegt: "Ik vind het volle wijze. Toch zal wel i ENKHUIZEN Het slechte zicht heeft de derde race om het Hornet wereldkampioenschap op het IJssel- meer voor Enkhuizen beheerst. Een van de merktekens was vrijwel on vindbaar geworden. De gevolgen wa ren grote verschuivingen in de alge mene rangschikking. Veel deelnemers besloten gisteren na afloop van de race met grote spoed een kompas aan te schaffen teneinde niet opnieuw voor verrassingen te worden gesteld. De Nederlanders Poulie en Scholten ontdekten als eersten de beruchte boei en namen een zeer grote voor sprong. In de tweede ronde waren zij echter minder fortuinlijk. De Brit Evens, een van de hoogstgeklasseer- den was toen de gelukkige. Het lot bleef hem echter niet lang welgezind. De Brit sloeg om. Wel kreeg hij zijn schip weer vlug overeind, doch in middels waren acht concurrenten hem al gepasseerd. Michael Goodwin toonde zich de snelste van deze groep en nam tevens de leiding in de alge mene rangschikking van Evens over. sprake is van tegorie kenners' blijven die hem on- UITSLAG: iedereen danks zijn successen eigenwijs blij— leer precies hetzelfde pro- ven vinden. Maar moet afwerken. Vooraf moet lijk eigenwijs? Goodwin, 2. Korth, 3. Gentry, 4. Reynold, 5. Herve, 6. Long, 7. Derry, 8. Martins, alle GB, 10. Verberg (Ne derland) ALGEMEEN KLASSEMENT Solings Heike Blok komt iedere dag tot betere resultaten in de strijd om het open Nederlandse solingkampioenschap op het IJsselmeer voor Medemblik. De Hagenaar noteerde op de derde een vierde en een vijfde plaats. De strijd om de titel blijft echter een zaak van de beide Oostduitsers Below (3-2) en Schwartz (2-geddskwaliflceerd). Blok is in het klassement gestegen naar de vierde plaats en is daarbij ex-Regenboogcrack Geer Bakker ge passeerd. Bakker kreeg in de och tendrace een zware tegenslag te in casseren doordat kort na de start de wind schifte en hij precies in de ver keerde hoek zat. De Deen Banvonow- ski won met een enorme voorsprong. Daar het tweede lange kruisrak ge heel bezeilbaar was, kon Bakker zijn hopeloze positie niet meer verbeteren. Blok bleef de gehele race goed mee draaien in de kopgroep waarin ook de Oostduitsers Roland Schwarz en Dieter Below hun plaatsen de gehele Vyfde race: 1. Strohschneider 2. Below, 3. Bak ker, 4. Nielsen (Den.), 5. Blok, 6. Per- licki Klassement aan kop: 1. Below 8,7 pnt, 2. Schwars 23,7. Vlijmen Na tien dagen kan de kersverse Rotterdamse professional Bas Hordijk al spreken van een ge slaagd debuut bij de beroepsrenners. Gisteren won hij na enkele goede klasseringen in België zijn eerste koers in de nieuwe categorie, de Ronde van Vlijmen. Hordijk be machtigde zijn eerste .betaalde' bloe men, door van de kopgroep gere nommeerde sterke finishers als Wil de Vlam, Jan van Katwijk, Willy Debosscher en Jan Serpenti te ver slaan. Van de vijftig vertrekkers, waaron der de Italiaan Felice Gimondl en de Belgen Rik van Linden, Eddy Peelman en Jullen Stevens, maak ten Jos van Beers en Hennie Kui per in het eerste deel de koers. Na 'n hergroepering sprongen Van Kat wijk en Serpenti weg. Met Debos scher. Hordijk, De Vlam. Benjamins en Stam werd de kopgroep tot ze ven man uitgebreid. De 21-Jarige Hordijk controleerde in de finale de wedstrijd. Zelf haal de hij in de laatste ronde de gede marreerde Wil de Vlam terug, om in de eindsprint niemand voor zich te dulden. Uitslag: l. Bas Hordijk (Rotter dam) 05 km. in 2.17.04; 2. W. de Vlam (Sambeek); 3. J. v. Katwijk (Turnhout)4. W. Debosscher ((België); 5. J. Serpenti (Axel); 6. H. Benjamins (Hollandscheveld)7. C. Stam (Westzaan); 8. op 10 sec. J. w. Beers (Vorselaer); 9. C. Priem (Goes)10. R. Pijnen (Woens- drecht); 11. H. Kuiper (Dene kamp); 12. op 1 min. H. Ottenbros (Hoogerheide). ROELOFARENDSVEEN Met bijzonder veel inspanning heeft gis teren de wedstrijdleiding van ten nistoernooi "Alkemade" bestaande uit Willem, Renee en Anne Zwet, er aan gewerkt om, de door de regen nat geworden banen, droog te krij gen. Wonderwel zijn zij hier in ge slaagd. In het H.E.C. kwam de als vierde geplaatste Peter Kinkel tegen J. V. Vliet in de strijd. Na een voor Kin kel moeilijke eerste set, die hij op het nippertje met 64 wist binnen te halen, zag v. Vliet er geen gat meer in en gaf duidelijk teneerge- 6lagen de tweede set en dus ook de party met 6—2 uit handen. Een grote verrassing was dat de als tweede geplaatste Hans Bos in twee korte sets door v. Engelen met 6— 3, 62 werd uitgeschakeld. In de ze partij werden de fouten veelal door Bos gemaakt. Eigenlijk is de ze uitslag onbegrijpelijk, want een speler als Bos moet, zeker met zijn technische bagage, een C-toernooi als dit zonder haperen op zijn naam weten te schrijven. Beter in dit nummer deed J. Kraan het die met dezelfde cijfers, als waarmee Bos verloor van de altijd gevaarlijk spe lende P. Stehman won. In het D.E.C. werd er gisteren slechts één partij gespeeld. De als eerste geplaatste Liselotte v. d. Bijl trad aan tegen Y. v. Neutigem. De laatste had echter niet genoeg ver weer tegen de diep en vaak hard spelende Liselotte. Met tweemaal 6-3 moest zy tegen de duidelijk sterker spelende eerst geplaatste het onder spit delven. In het H.EU. kwam Blomsma, twee keer in het veld. Eerst te gen D. Boers, van wie hy met 60, 60 won. Daarna kwam hij uit te gen de als tweede in dit nummer ge plaatste H. v. d. Berg. Typerend voor het grote onder linge klasseverschil is de uitslag: v. d. Berg zette Blomsma in sneltrein vaart aan de kant 6—0 6—2. Toen v. d. Berg gisteren voor nog een twee de maal in het strijdperk trad deed hij er nog korter over. Slechts één game stond hij toe aan de overigens goed op dreef zijnde J. Vis. Beter als in de single deed Blomsma 't in het G.D.C. Met zijn Leiderdorpse partner M. v. Oostrom won hij bij zonder snel van het gelegenheids duo P. Volwater/C. Basselen (61, 60). Verder won in dit nummer 't duo N. Bochhoven/J. Boers met de sprekende cijfers 61 63 van L. en J. Pompe. TON CRÊPIN DEN HAAG Ondanks de slech te weersomstandigheden, veel regen, is de zevende editie van de "Dag van het Paard" gisteren op de Wasse- naarse renbaan Duindigt goed uit de verf gekomen. Zo'n kleine twintig duizend toeschouwers waren op de Door Jan Leyendekker Go Rovers secretaris van de Stich- tng Nederlandse Draf en Rensport: "Als het mooi weer was geweest, had den we het bordje uitverkocht moe ten uithangen". De dag van het Paard 1973 had geen dieptepunten, al moet worden gezegd dat het ras- sen-defile te veel tijd in beslag nam en elk Jaar op hetzelfde neer komt. Maar voor de rest: petje af. De pet gaat ook af voor de Utrecht se pikeur en beroepstrainer Piet Smit. Enkele weken geleden vertrok zijn pikeur Gerard van Eykelenborg, die zelfstandig wilden gaan werken bij Stal Westland als trainer. Van Eykelenborg was voor Smit een uit stekende knecht, die goed voor zijn werk was en behoorlijk kon sturen. Piet Smit liet vele paarden over aan Van Eykelenborg ook de inter nationale creak Gunnar Dear liet hij door hem rijden. Toen Van Eyke lenborg bij Smit vertrok, deden stemmen de ronde dat het met de moeiiyke Gunnar Dear wel eens afgelopen zou kunnen zijn. Daar om was het leuk dat Juist Piet Smit gisteren het internationale hoofd nummer won met Gunnar Dear. Opvallend was ook het lopen van Felix, sinds kort onderhanden van de Jonge Duindigt-trainer. De oud kampioen werd tweede voor favoriet Jacob R. De drie rennen kregen alle een verrassende ontknoping. Jewel won over 2800 meter in handen van de kampioensjockey Henk van der Kraats. Een machtige prestatie voor een driejarig paard. Rosebud boekte haar derde achtereenvolgende over winning. Bij de amateurs bewees Cees Verdeuren weer een goede rij der te zijn en won met Snooty Fox. Er kwamen twee mensen ten val. Robert Wetemans viel van New Elec tric. Kaffa kwam met zyn paard Ke mel Hagheweyde ten val. Het liep goed af. Trekpaard-prijs 2040 m.: 1. Lord Faune (D. Suykerbuyk» 2.51.1, 1.23.9,2 Lowina K, 3. Kiry van Ur- sen. winn. 3,20, pl. 1,70, 1,80, 4,20, kopp. 6,50, trio 350,00. Engels volbloed-prijs 1350 m (ren) 1. Rosebud (mej. R. Schwarzkae- chel) 1.22.4, 2. Osarieta, 3. The fox. winn. 2,70, pl. 1,40, 2,20, 2,10, kopp. 5,00. Haflinger-prijs 2040m.: 1. Kamiel (S. v. Leeuwen) 2.50.4, 1.23.5, 2. Kingston again, 3. Kitty H. winn. 4,00, pl. 2,10, 4,10, 6,20, opp. 4,30, trio 1,206,20. Arabisch volbloed-prijs 2800 m. (ren): 1. Jewel <H. v.d. Kraats) 3.05.2, 2. Forest Star, 3. Big Boss, winn. 7,90, pl. 4,10, 9,00, 3,40, kopp. 20.00. Welsh-prijs 2520 m.: 1. Kid D (H. Pol) 3,32.8, 1.24.4, 2. Ilexide Han over, 3. Kees Verkerk, winn. 2,50, pl 1,20, 1,30, 1,40, kopp, 4,-, trio 23,70. New Forest-prijs 2140 m.: 1. Gun nar Dear (P. Smit) 2.55.8, 1.20.6, 2. Felix, 3. Jacob R, winn. 7,20, pl. 2,00 4,50, 1,70, kopp. 17.30. Connamara-prijs 1600 m: 1. Kin- ley's speed (A. Knijnenburg) 2.09.3. 1.20.8, 2. Jerollmo, 3. Kstara Woel- Hackney-prijs 2140 m: 1. Lam bert Baker (A. de Regt) 3,07.3, 1.29.2 2. Lou Spencer B, 3. Loena. winn. 6,50, pl. 2,10, 1,90, 2,10, kopp. 12,90. Lurango-prijs 1900 m. (ren)1. Snooty Fox <C. Vandeuren) 1.05.8, 2. Ambition, 3. Merlo. winn. 9,30, pl. 2,70, 4,70, 3,40, kopp. 14.50, trio 3.123,90. Shetland-prijs 2040 m.: 1. Klaus Olivier (W. Duivenvoorden) 2.53, 1.24, 2. Lady Heieen v, 3. Jacco R. winn. 1,40, pl. 1,40, 2,40. kopp. kopp. 5,00. Totalisator-omzet f 425.795.-. BOEKAREST Het Nederland se waterpoloteam heeft op de eer ste dag van het internationale toer nooi in Boekarest met 6—1 gewon nen van Spanje. Al in de eerste speeltyd namen de Nederlanders dui delijk afstand van hun tegenstanders door driemaal te scoren. De tussen standen waren: 3—0 1—1 1—1 10. De uitslagen van woensdag zijn: Hongarije—Polen 9—1, Roemenie— Roemenie Jeugd 8—2, Nederland— Spanje 6—1. HANNOVER FC Den Haag heeft gisteravond in Hannover een wedstrijd voor groep één van de in- tertotocompetitie tegen Hannover '96 met 1—2 verloren. Na de eerste helft was de stand nog gelijk: l—i. In de 21ste minuut namen de Ha genaars door Tor Fuglset de lei ding, maar reeds acht minuten la ter zorgde de van Preussen Mini ster overgekomen Kasperski voor de gelijkmaker. Na de rust was Hanno ver de betere ploeg en de winnende treffer van Kaemmer (72ste minuut) was dan ook verdiend. De stand in groep één is nu: Hannover '96 2 2 0 0 4 4—2 FC Den Haag 2 10 12 4—4 Atvidaberg 2 0 111 3—4 Winterthur 2 0 111 2—3 Tennis Marijke Schaar heeft gisteren tijdens het internationale tennistoernooi in Dusseldorp een ne derlaag geleden in de eerste ronde van het damesdubbelspel. Zij ver loor met de Westdultse Edith Win- kens van de Amerikaanse speelsters Patricia Bostrom en Susan Stap- 1-6, 6-1, 7-9. Atletiek Daags nadat de Rus Alexander Korneljoek in Moskou 't Europese record op de 100 meter evenaarde heeft ook de Oostduit- se sprinter Michael Droese die af stand in 10.0 seconde afgelegd. De 21-Jarige student uit Jena leverde zijn prestatie gisteravond in Dres den bij een rugwind van 0,9 meter per seconde. Zwemmen De Oostdultse zwemster Andrea Eife heeft giste ren tijdens de nationale kampioen schappen in Oost Berlijn het Euro pees record 200 m rugslag gebracht op 2.22,34. Het oude record stond sinds 4 september 1972 (Mtinchen) met 2.23,35 op naam van Annegret Kober (WD). Schwarz kreeg in de middaguren een mentale klap te verwerken De ex- Drakenzeiler won de race maar werd uitgesloten wegens een te vroege start. De winst kwam nu in handen van de Oostenrijker Strohschneider die op de derde zeildag voor het eerst aan het titelgevecht deelnam en met een een belangrüke rol speelde (5-1). Vierde race: 1. Banvonowski (Den.), 2. Schwarz (DDR), 3. Below (DDR), 4. Blok (Ned.), 5. Strohschneider (Oost.) Finale Europa Cup II in Rotterdam? DEN HAAG Ajax, houder van de Europa Cup I en AC Milan, houder van de Europa Cup II, hebben gisteren in Lau sanne overeenstemming bereikt over de data van de onder linge duels. De eerste ontmoeting vindt plaats op woensdag 9 januari in Milaan en de tweede op 16 januari in Amsterdam. ICHEN De Amerikaan Dwight Stone heeft gisteravond in 'en tijdens de atletieklandenwedstrijd West-DuitslandZwit- 4—Verenigde Staten het wereldrecord hoogspringen met één eter verbeterd en gebracht op 2.30 meter. Sedert 3 juli 1971 Amerikaan Pat Matzdorf houder van het record. 9-jarige Stones bedwong de nieuwe recordhoogte in zijn derde Stones is student in Glendale, Californië. Hij werd dit jaar I aal kampioen met een sprong over 2.26 meter. Voetbal Zweden heeft gister avond voor welgeteld 12.246 toeschou wers in Uddevalla in een vriend schappelijke voetbalwedstrijd moei zaam met 1-0 gewonnen van IJsland. Het elftal van IJsland is in augustus in Amsterdam en Deventer tegen stander van Nederland in de voorron den van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal 1974. De wedstrijd in Milaan zal 's mid dags worden gespeeld omdat Noord- Italië in de wintermaanden tegen de avonduren te kampen heeft met op komende mist. De wedstrijden zijn tamelijk laat in het seizoen gepland, omdat Ajax pas wilde spelen van 18 november de datum van de sleu telwedstrijd van de voorronden van het wereldkampioenschap Ne derland—België. Hoewel Feyenoord in het toer nooi om de UEFA-cup eerst een thuiswedstrijd lootte, is het aanne melijk, dat de Rotterdammers op 19 september de uitwedstrijd tegen de Zweedse club Oesters IF zullen spe len en veertien dagen later (3 okto ber) pas de thuis-wedstrijd. Feye noord heeft namelijk met NAC de afspraak gemaakt, dat de Bredase club voor de thuiswedstrijden van de Europa Cup II het Rotterdamse stadion zou mogen gebruiken. Nu heeft ook NAC eerst een thuiswed strijd geloot: tegen het Oostdultse FC Magdeburg. In geval twee clubs, die van hetzelfde veld gebruik ma ken, tegelijkertijd een thuiswedstrijd loten, schrijft het UEFA-reglement voor, dat de deelnemer aan de Euro pa Cup III (in casu Feyenoord) moet wijken voor die van de Europa Cup II (in casu NAC). Aangezien Feyenoord geen eigen vertegenwoor diger had in Lausanne, zal het waar schijnlijk enige dagen duren, voor dat de omzetting definitief is. De kans is groot dat de fi nale van het toernooi om de Europa Cup II wordt gehouden in het Rot terdamse Feyenoordstadlon Wat be treft de EC-l-finale gaat de voorkeur van de UEFA uit naar het Heyselstadion in Brussel. De keus van deze twee voetbalarena's behoeft nog de goedkeuring van het bestuur van de UEFA, maar het schlint dat de „tegenkandidaten" uit Zwitser, land. Turkije en Zweden niet voldoen aan de technische en financiële ei sen, welke door de Europese voetbal unie worden gesteld.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11