VAN STAVEREN IN KIJKER BIJ BUITENLANDSE VERENIGING... REGEN IN STADION MAGAZIJNBEDIENDES HOOGVLIET 65-PLUSSERS Loek Sanders eerste geplaatst voor invitatietoernooi Hoe vindt u tienzotgzame leerïing-vetpleegstets in de randstad? Nijgh/Den Haag DAGBLADRECLAME IS NIET TE VERVANGEN Willie Brokamp alsnog naar Feyenoord? SporttOtO 0p 150Q meter Zomer^T^/ voordeel73 8 daags kriskras abonnement f44.' NS-Gezinskaart 8 dagen op de tienertoer f 30.- NS-Vakantie- dagtochten1973 BV Meelfabriek 'De Sleutels* BV Meelfabriek *De Sleutels' VRIJDAG 29 JUNI 1973 PAGINA 31 ROTTERDAM Het mag dan zo langzamerhand verdacht veel op spelletje welles-nietes gaan lij- i, de kans dat de naam Willie Brokamp binnenkort alsnog bij Feyenoord op de loonlijst prijkt, is plotseling weer vrij aanzienlijk ge- norden. Brokamp, gisteravond terug Nederland uit Torremolinos, waar hij nog maar nauwelijks een vakantie vierde, spreekt, zo mag worden verondersteld, van- avond of morgen ophieuw met het bestuur van Feyenoord. Het een en ander als direkt gevolg van langdurige discussies tussen de eveneens in Zuid-Spanje voor zijn plezier toevende trainer Wiel Coer- ver en Brokamp. Coerver schijnt de Maastrichtenaar er daarbij van te hebben overtuigd dat de enige wij ze, waarop Brokamp in aanmerking komt voor extra inkomsten (lees het Nederlands elftal) via de Morgen bij De Munnik van start LEIDERDORP Tijdens de vierde ig van "De Munnik" werden dan eindelijk de namen van de, spelers, an het invitatie A-toernooi deel- ;n bekend gemaakt. De lijst van deze spelers wordt aangevoerd door reserve Daviscupspeler Louk Sanders. Verder doen er mensen mee als Pe ter Soeters, Richard Kasten, Frits Luyk en Wim Pufkus. Deze namen staan garant voor een bijzonder aan trekkelijk toernooi, dat morgen een aanvang zal nemen. Ondertussen is het B-, C- en D- toernooi nog steeds in volle gang. In het H.D.B. werden de eerste dubbels gespeeld. Blommendaal, die zijn ne derlaag tegen Kcemans geheel te boven is, won samen met de Noord wij ker Gerard Pasma in drie sets van de gevaarlijke Ruysenaars en de vaak op vastheid spelende Ton Creygton. In de eerste set van deze wedstrijd hadden Blommendaal en Pasma, die ■aak aan het net te vinden waren, veel moeite de twee jeugdige Unicum spelers in bedwang te houden: 64 voor Blommendaal en Pasma. In de tweede reeks braken Ruysenaars en Creygton echter los en dit resulteerde dan ook in een set-winst van 61. In de laatste en beslissende reeks vie len Bloinmendaan en Pasma, die 'roeger met Rudi Bröring een ge- vcreesd dubbel vormden, terug op hun routine. Hetgeen zeer belangrijk bleek, want zij haalden de laatste se t met dezelfde cijfers als waarmee zij de tweede verloren hadden, binnen: (6—1). In het H.E.B. won Koggink van de finalist in het T.EA.N.- toernooi. John Visbeen. Eerstgenoemde schreef na een moeizame, lange eerste en een iets gemakkelijker lijkende tweede set de partij op zijn naam met 8-6, 6-3. Wel moet hierbij vermeld worden, dat Visbeen deze partij met een ge leend racket speelde, hetgeen hem er ongetwijfeld van weerhouden heeft een betere score tegen de Noordwijk- se eerste teamspeler te bereiken. Op dreef springplank Feyenoord zou zijn. Eerder al had MW aan Feyenoord latein weten, wat de vraagprijs be treft tot onder het miljoen te willen zakken. Wanneer Feyenoord MVV's laatste voorstel zeven ton met een Maastrichtse optie op de blonde spits na drie jaar accepteert, lijkt nu ook Brokamp bereid is zich in zijn hoge eisen te willen mati gen, een basis voor een succesvol te zijn gelegd. Als geruststelling voor de Feyen- oord-leiding bij de onderhandelin gen met Brokamp, moge gelden dat Wim van Hanegem, eveneens in Torremolinos aanwezig, heeft ver klaard, dat er bij een Brokamp-sa- laris dat (vrijwel zeker) hoger uit valt dan het zijne, er van zijn kant geen moeilijkheden zijn te verwach ten. Zijn mening: „Het gaat in de eerste plaats om een goede spits." Woorden ook die erop duiden dat de beroemde nummer tien zijn be slissing om Feyenoords salarisvoor- stellein te accepteren, lijkt te heb ben genomen. FC Paris, dat vooral geïnteresseerd was in Theo van Duivenbode en Ronnie Kalderon heeft evenwel an dermaal niets van zich laten horen. Brox: „Wij nemen aan dat FC Pa ris van de baan is. Vain Duivenbode schijnt inmiddels wel met een Ne- club aan het onderhande- BiJ Sparta, waar Dries Visser e*i Adrie van Staveren op de transfer- lijst staan op eigen verzoek, heeft een voetbalmakelaar geïnformeerd naar de snelle linksbuiten. Sparta- manager Ad Lam: „Het betreft hier een buitenlandse club". Van de verkoop van Van Staveren of Visser zal het overigens afhan gen of Sparta nieuwe krachten zal aantrekken. Lam: „Omdat het kort dag wordt, denken we eventueel aan een amateur. Het is overigens beslist niet zo dat we Jonge spelers als Visser en Van Staveren graag verkopen. Maar anders kan, leggen neer". het niet ons erbij GER STOLK De Utrechtse speler Rooseboom, die ook buiten zijn woonplaats bekend is om zijn zekere manier van spelen, wipte de jonge, onervaren Schuilei- iln het HE.C.. Rooseboom is trouwens erg op dreef tijdens dit toernooi. Mat zijn partner Frits v. Oostrom boekte hij in het dubbelspel een onver wachte zege op de als vierde ge plaatste gebroeders Van der Loo, cm vervolgens in twee sets 6-4, 6-4 van Reyn de Meyere en De Boon te win nen. Het ziet er dan ook naar uit dat de volgende dubbel, die zij moe ten spelen tegen Fawsi en De Raad zeker het aanzien waard zal zijn. Een knappe overwinning boekte Karin Braakman en Jan Theunissen in het gemengd dubbel B. In twee sets versloegen zij het echtpaar Mo- nod de Froideville, waarvan de man lijke helft tijdens dilt toernooi het nog steeds niet gelukt is om in zijn nor male spel te komen, (6-2, 6-3 voor Braakman en Theunissen). Verdere uitslagen: D.E.B.: v. LeeuwenS. van Wezel 6-2. 6-2; Kallenberg—E. Mulder 6-3, 6-3. G.D.B.: J. v. d. Koogh/Asselbergs tegen echtpaar Van Dijk 6-3, 6-4. D.D.C.: Botmain/v. d. Bijl tegen Spijk/Tonjan 6-1, 6-2; Josine en Kristine Teeuw tegen Claus/Bin- ninga 6-1, 7-9, 6-4. D.D.D.: De Groot/Keiter tegen Ruys/Gietema 7-9, 3-6. TON CRÉPIN "Ik heb mijn buik vol Spanje van MADRID (AP) De Spaanse voetbalkampioen Atleblco de Ma drid heeft gisteren zijn contract met de Oostenrijkse coach Max Merkel verbroken naar aanleiding van een door deze in een vraag gesprek met het Westduitse „Bild Zeitung" geplaatste opmerking: „Ik heb mijn buik vol van Spanje". Atletico heeft Merkel, die thans in Miinchen verblijft, verzocht om de opmerking als beledigend voor Spanje en het Spaanse volk terug te nemen. Maar, aldus een woord, voerder van de club, Merkel wei gerde dat t-e doen omdat het ver haal in „Bild Zeitung" niet op waarheid zou berusten. Onder de supervisie van Merkel won Atletico vorig jaar de Spaan se beker en nog slechts een maand geleden de nationale titel. Vanwege zijn harde trainings methoden en ijzeren discipline stond Merkel bekend als „De Zweep". Wedstrijden om Hollandbeker sterk bezet DEN HAAG De roeiwedstrijden van de Koninklijke en Hollandbeker zijn dit Jaar bijzonder sterk bezet. In totaal hebben 520 ploegen ingeschre ven, waaronder vele buitenlandse formaties. De DDR heeft zelfs een volledige dames- en herenafvaardi ging gezonden. Dé Westduitsers zijn op vrijwel alle nummers vertegen woordigd. De Sowjet-Unie heeft even eens een sterke ploeg naar Amster dam gestuurd. Ook Polen, Noorwegen, Zwitserland en Zweden zijn op de Bosbaan vertegenwoordigd. Zeer spectaculair belooft de strijd bij de skiffeurs te worden. Butkus van de Sowjet-Unie en de Oostduit ser Göldenpfennig, die in Münchein brons veroverde, zijn de grote favo rieten voor de Hollandbeker. Jan Bruin van Skadi vertegenwoordigt Nederland op dit nummer. Voor het hoofdnummer, de senioren A-acht, zijn liefst elf inschrijvingen gekomen. De wedstrijden beginnen vanavond met de traditionele Argo-sprints, waarbij de buitenlandse ploegen de gelegenheid aangrijpen om te accli matiseren. Aan deze sprintwedstrij- den, diie over een afstand van 500 m gaan, nemen 230 ploegen deel. AMSTERDAM René Pijnen is gistermiddag nog geen Nederlands kampioen achtervolging bij de pro fessionals geworden. Zijn finale te gen Cees Priem werd uitgesteld tot volgende week donderdag omdat re gen de afwerking van het program ma onmogelijk maakte. Tussen de buien door werden wel de halve finales en de rit om de derde plaats, door Janbroers van Benjamins gewonnen, gereden. Pij nen had in zijn halve finale geen moeite met Janbroers, die zich na 3250 meter liet inlopen. Priem ver sloeg Benjamins en gebruikte over de 3250 meter, die Pijnen ook reed, ruim 12 seconden meer dan de niet voluit rijdende Brabander. Bayi: 3.34.6 DEN HAAG De behandeling door de Eerste Kamer van het voor stel van de wet van de heren Geurt- sen en Van Schaak tot wijziging van de wet op de kansspelen, is uitge steld tot na het zomerreces, namelijk op 28 augustus a.s. In verband daarmee zijn de vol gende bepalingen vastgelegd: 1. De aan de Sporttoto verleende ver gunning tot het aanleggen en hou den van sportprijsvragen, welke per 30 Juni 1973 expireert, is voor onbe paalde tijd verlengd. 2. De vaste registratieperiode van deelnemers aan de sporttoto, welke per 31 juli 1973 eindigt, is voor onbe paalde tijd verlengd. Deelnemers die zich na 15 maart 1967 hebben laten inschrijven, behoeven zich derhalve niet opnieuw te laten registreren. 3. In het reglement voor de van tijd tot tijd beschikbaar te stellen extra prijzen, is enige wijziging gekomen. Daardoor is het mogelijk meer extra prijzen beschikbaar te stellen dan het tot dusverre geldende maximum van 3 per geval. HELSINKI De 20-jarige Filbert Bayi uit Tanzania heeft gisteravond tijdens de zogenoemde wereldspelen in Helsinki de 1500 meter gewonnen in 3 minuten en 34,6 seconden. Slechts twee atleten zijn in de historie ooit sneller geweest dan Bayi. Het wereld record staat op naam van de Ameri kaan Jim Ryun met 3.33.1 en het Europese record is met 3.34.0 in han den van de Fransman Jean Wadoux. De prestatie van Bayi betekent een nieuw Afrikaans record. Het oude re cord was 3.34.9 van Kipchoge Keino (Kenya). Opvallende verrichtingen leverden verder de Finse speerwerper Hanno Siitonen, die de vermaarde Rus Janis Loesis versloeg (89.54 m 87.44 m), de Amerikaan Rod Milburn, die de 110 meter horden won in 13.3 seconden, de Fin Kartunen (200 meter in 20.7 se conden) en de Amerikaan Fred New- house (400 meter in 45.4 seconden) In de rit om de derde plaats, vol tooid in de stortregen, zorgde Jan broers ervoor dat hij zijn snel ver worven voorsprong onder deze zeer ongunstige omstandigheden vast hield. De uitslagen zijn: le halve finale: René Pijnen (Woensdrecht) loopt na 3250 meter, Ben Janbroers (Zaandam) in na 4 min. 17.5 sec. 2e halve finale: 1. Cees Priem (Goes) 6.49.4, 2. Henk Benjamins (Hollandscheveld) 7.00.4, om de der de plaats: 1. Janbroers 6.42.3, 2. Ben jamins 6.44.6. Schakers leiden tegen Zwitsers GSTAAD Nederland heeft in de wedstrijd voor de zesde ronde van het Clare Benedict-schaaktoernooi, dat gisteren in Gstaad is voortgezet, te gen Zwitserland met 2-1 de leiding. De partij tussen Kick Langeweg en André Lombard werd na 58 zetten andermaal afgebroken. Hans Ree speelde een Siciliaanse partij tegen Werner en zegevierde na 46 zetten. Ook in de party Bert Enk laarJosef Kupper werd voor de Si ciliaanse verdediging gekozen. De Ne derlander awong zijn tegenstander reeds na dertig zetten tot overgave. Rob Hartoch verloor in 45 zetten van Dieter Keiler. West-Duitsland heeft na zes ron den de leiding in de algemene rang schikking met 15 pnt. Nederland staat met 11,5 punt en een afgebro ken party op de vijfde plaats. Vraag de folder aan het loket Vader en moeder betalen - de kinderen gratis mee! Speciale folder aan alle loketten. Alleen in juni, juli of augustus. Breng je NS-identiteitsbewijs of een pasfoto mee. En je moet kunnen aantonen dat je niet ouder dan 19 bent. Tientallen tips voor een dagje- uit heeft NS voor u gebundeld in een fraaie gratis kleuren- brochure. Voor ons centraal magazijn te Zoeterwoude vragen wij en (voor laswerk en licht magazijnwerk). Eventueel voor halve dagen. Aanmelden dagelijks aan ons hoofdkantoor Hoge Rnijdijk 199 Zoeterwoude tel. 01710—46941 de heer v. Ekelenburg Bel er 'ns over met 070 - 65 28 47, Nijgh. Tien tegen een dat u er wijzer van wordt Een nuchter reclamebureau. HUGH Riouwstraat 156 Den Haag, Postbus 1846, Telex 32703. KAN MOMENTEEL PLAATSEN EEN LOODGIETER met ruime ervaring in de verschillende soorten werk zaamheden. Minimum leeftyd circa 20 Jaar. L.T.S.-opleidlng gewenst. EEN BEDIENINGSMAN voor de pelleteerafdeling. De werkzaamheden worden afwisselend verricht in ochtend- en middagdienst. Minimum leeftyd ca. 20 Jaar. L.TB.-opleiding gewenst doch niet vereist. TWEE MEDEWERKERS voor het verrichten van werkzaamheden met betrekking tot de hygiëne in onze onderneming. ir Beloning volgens CAO. ■fr Waardevaste pensioenregeling. ir Speciale regeling voor werkkleding en werkschoenen. Nadere informatie te verkrygen by de afdeling Personeelszaken. OOSTERKERKSTRAAT 18 - LEIDEN TEL. 61710-24141

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 31