Zoeterwoudes dichter bij elkaar agenda Raad had het moeilijk met vragen over markt Julianaschool krijgt geen andere naam Nog niet méér parkeren bij Wassenaar se Slag THEOKOOMEN NAAR TROS Ongelukken met fietsen The Lord's Folks Vervuiler betaalt DIEFSTAL IN FLAT VRIJDAG 29 JUNI 1973 Vrijdag ZOETERWOUDE De historische wrijvingen tussen Zoe- terwoude-Hoge Rijndijk en Zoeterwoude-Dorp staken gister avond in de Zoeterwoudse raad nu eens in positieve zin de kop op. Om de banden te verstevigen tussen de twee dorpsgedeel ten was de toch op de centen zittende raad bereid f 400 extra uit te geven voor een evenement dat de beide Zoeterwouden wat dichter bij elkaar zou kunnen brengen. Het ging in dit geval om de subsidies aan de Oranje Verenigingen. De Oranje Vereniging Zoeterwoude-Dorp heeft voor de viering van het zilveren regeringsjubileum van koningin Juliana o.a. een fiets tocht "Leer Zoeterwoude kennen" op het programma staan. Raadslid Broekhuis (KVP) wilde diit punt ook graag in het program ma van de Rijndijk zien. Wethou der Duindam verzekerde hem dat er al overleg gaande is tussen beide verenigingen over deze activiteit. Daarna was de raad bereid f400,- extra neer te tellen voor de verwe zenlijking van de plannen. Naast deze subsidie krijgen de Oranjever enigingen afzonderlijk een bedrag van f 1000,-. In het industrieschap Grote Pol der zal de vestiging van de Handels maatschappij Vos komen. De raad ging hiermee akkoord nadat nog eens was bekeken of het bedrijf wel voldeed aan alle eisen die Zoeter woude op milieugebied stelt. Ook de Leidse christelijke middelbare tech nische school zal in 4 bedrijfs hallen gebouwd door Van der Vij ver NV een onderdak krijgen. De raad had nadat was gebleken dat dit geen financiële gevolgen voor Zoeterwoude zou hebben hiertegen geen bezwaar. Hooiberg Tot uitvoerige beschouwingen over het verzekeren leidde de subsidie, voor het herstel van de hooiberg aan de Weipoortse weg. Raadslid Van der Post (KVP) vond het on juist dat de eigenaar van de hooi berg die op de monumentenlijst staat deze niet had verzekerd. Hij wilde echter nadat burgemees ter Detmers had gezegd dat ook 't rijk een subsidie geeft, maar onder de voorwaarde dat nu de hooiberg wordt verzekerd, niet dwars liggen en gaf zijn fiat. Wel vond het het wat vreemd dat een hooiberg op de monumentenlijst kon staan. De ove rige voorstellen werden vrijwel zon der discussie aangenomen. Opnieuw ontstond bij de rondvraag een uitvoerige discussie over de naam van de school aan de Oran- jelaan. De raad besloot twee maan den geleden dat deze de naam Ju lianaschool zou dragen. Enkele leerkrachten en bestuursleden heb ben daar volgens raadslid Broek huis verschrikkelijk veel bezwaar tegen en dreigen met acties. Broek huis vroeg de raad om geharrewar te voorkomen dit raadsbesluit dan maar in te trekken, al kon het hem persoonlijk weinig schelen hoe de school heet. Burgemeester Detmers maakte zich nu even boos. "Als ze met dreigementen komen is dat 'n reden te meer om ons besluit te handhaven. Er is ruimschoots de gelegenheid geweest suggesties te doen. Behalve de naam De Kleine Wijzer is er nooit een idee naar voren gekomen". Wethouder Duin dam, die als bewoner van de Hoge Rijndijk, de zaak goed kende, zei dat hij de indruk had dat een klein groepje de zin wilde doordrijven. Duindam: Het schoolbestuur heeft een brief geschreven waarin staat, dat men zelf de school als "De Klei ne Wijzer" zal gaan aanduiden. De raad, duidelijk al in vakantiestem ming, vond het eigenlijk maar een kinderachtig gedoe en liet alles bij het oude. In het achterhoofd van de meesten speelde waarschijnlijk de zinsnede van burgemeester Det mers die aan het begin van het "naamdebatje" zei te geloven dat de school wel langer zou bestaan, dan het huidige bestuur en de leer krachten die zo tegen de naam Ju lianaschool zijn. Vergiftiging Raadslid Straver (Vrije Lijst) de zoals hij zei „opzettelijke vergifti ging van beschermde vogels in Zoe terwoude". Burgemeester Detmers beloofde aan raadslid Straver deze zaak onmiddellijk ter hand te nemen en voorspelde een stevige straf voor degene die op dit misdrijf zou worden betrapt. Van der Post wil de nog weten hoe het zat met het derde veld van SJZ en kreeg daar op te horen dat over de aankoop van de grond nog onderhandelingen aan de gang waren, maar dat er echt aan werd gewerkt. Na al zijn raadsleden een (burger) vaderlijke waarschuwing te hebben meegegeven voor de vakantie, sloot burgemeester Detmers even over half tien de vergadering. Breestraat 19 Leiden Soos Mirakel, Geversstraat I kamerbewoners, 8.30- Breestraat 19 Lelden Soc. TwentweH voor kamerbewoners en alleenstaand dtn. 9.112 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25 Leider dorp Gespreksavond Baha'is, 8.15 uur Zaterdag Gemeentecentrum Oegstgeest, We reldwinkel, 11-3 uur nam. Bij de molen De Valk Leiden Postze* gelmarkt. 2-5 uur nam. De Vink Leiden Dansen. 9-2 uur nam Morsweg 114 Leiden Leidse Jeugd Schaaksociëteit, 2-5.30 uur nam. Pieterskerkstraat 1 Zevendedagsad ventisten. bijbelstudie 10 uur. dienst 11 uur voorm. Breestraat 19 Lelden Soc. Twentwel Geversstraat 65 Oegstgeest Jeugd soos vanaf 16 Jaar. 8-1 uur nam. 19 Leiden soos Mirakel Zondag Zijlsingel 2 Leiden Evangeliecen- rum, spr. J. Zijlstra, Antonlusclubhuls Breestraat 19 Leiden Open Jeugdca- stgeest Soc. Leiden. Soc. Twentwel lerbewoners, 8.30- ZOETERWOUDE De kinderen van de kleuterschool aan de Oranjelaan hadden hun school gis teren voor één dag omgetoverd tot een woeste prairie vol wigwams en beschilderde Indianen. Echt Indiaans eten deden ze niet. Gewone Nederlandse pannekoeken maakten dat gemis echter ruimschoots goed. Maandag Hogewoerd 87 Leiden Club voc leenstaanden, 8 uur nam. Hogewoerd 57 Leiden Toneel, film Breestraat 19 Leiden Open jeugdcal fé 7.30—10.30 uur nam. Doktersdiensten (Foto Jan Holvast) Lelden Tot zat. ndagnaoht 24 OEGSTGEEST De raad vam Oegstgeest ditmaal onder voorzit terschap van wethouder Thora had het gisteravond vrij moeilijk met vragen van de dames Van Belle en Van Loockeren Campagne over de voorbereidingen om te komen tot de wekelijkse proef markt. Beide dames waren niet tevreden over de reactie van B. en W. op hun vragen. Mevrouw Van Loockeren sprak zelfs over een trieste zaak. Ze merkte op, dat mede door ham- toedoen de markt er toch gekomen is, een opvatting die door Thorn werd bestreden. Ook merkte hij op dat er geen woord van waar is dat hü tegen de instelling van de weekmarkt geweest zou zijn. Wel werd toegegeven dat wegens gehaast heid en onbekendheid met de materie er communicatiestoornissen zijn ge weest, meer niet, alle andere bewerin gen zijn overdreven geruchten. Dat het bijna een jaar heeft geduurd voor. dat met de markt kon worden ge start komt omdat de kooplieden er bezwaar tegen hadden dat in de herfst of de winter begonnen zou zijn. B. en W. zullen een bericht laten opnemen in het vakblad van de ambulante han del „De Koopman", dat de verant woording van de gang van zaken ge heel door het college wordt genomen. Overigens hebben pas nog besprekin gen plaats gehad met de vertegen woordigers van de marktkooplieden, waarbij alle zaken zijn „rechtgetrok ken". Niettemin heeft de discussie over dit onderwerp ruim een uur in beslag genomen. D'66'er Olivier be sloot met de opmerking dat het ge beurde een lering zal zijn voor het geval dat na de proeftijd de markt zal worden gehandhaafd. Een eveneens langdurige bespreking ontstond naar aanleiding van een verzoek van J. A. van Benten om me vrouw Van Belle voor te dragen als ambtenaar van de burgerlijke stand. B. en W. stonden daar afwijzend te genover. Toch waren er vroeger eens HILVERSUM (ANP) Sportver slaggever Theo Koomen zal per I september in vaste dienst treden van de TROS. Theo Koomen zal als zo danig zowel meewerken aan het ra dio- als het televisiesportprogramma van de TROS. Tevens wordt hij de presentator van een nieuw televisie- amusementsprogramma, dat de TROS in het nieuwe seizoen eenmaal per maand tussen 19.00 en 20.00 uur zal gaan uitzenden. Theo Koomen is 44 Jaar en was 6inds 1966 in dienst van de KRO. stemmen opgegaan om het aantal ambtenaren uit te breiden door bij voorbeeld raadsleden. Zou aan het verzoek worden voldaan, dan zou de verordening gewijzigd moeten wor den, waartoe een voorstel werd inge diend door mevrouw Van Belle. Ze ondervond steun. Het resultaat was dat dan heb aantal wordt uitgebreid met vijf en dat dit zou gelden tot 31 december 1973. Daarna werd na schriftelijke stemming mevrouw Van Belle benoemd. Er waren 8 stemmen voor en vier ongeldig, waaruit blijkt dat de raad zeer onvoltallig was. Te gen stemden de KVP-fraotie en wet houder Temminck. De raad ging ak koord met de benoeming van de bur gemeesters van Moerkapelle en Bent huizen en wethouder Heemskerk van Noordwijkerhout als leden van beheer van het streekenergdebedrijf Rijnland. B. en W. zijn van mening dat geen subsidie gegeven kan worden aan de Wereldwinkel wanneer deze een plaats inneemt op de markt. De am bulante handel is blijkens een ver klaring van die zijde nSet zo gek op zo'n kraam omdat de vrees be staat dat er een boycot komit op de verkoop van bepaalde goederen of artikelen. De aanvraag van de Oran jevereniging om subsidie voor de viering van het 25-jarige regerings jubileum werd goedgekeurd. Er komt f 7500 en de raad bleek bereid zich nog garant te verklaren voor een be drag van f 2000. De exploitatierekening 1972 van "Hofwijck" werd goedgekeurd, zij het- da't men kennis nam van de mededeling dat er een wettelijke pensioenregeling komt voor bejaar denoorden en verpleeghuizen of wel een cao per 1 jan. 1974. Een reeks, onderwijsvoorstellen en -kredieten wprden goedgekeurd terwijl de vol gende benoemingen plaats vonden: mevr. I. G. J. Kuiper-AgterfhudS (Terweeschool), mevr. J. G. Stevens- Burger jon ("De Springplank") en de heer W. Waflgers (vakonderwijzer li chamelijke opvoeding). De heer Brouwer (PC) was de enige die niet akkoord ging mat de voorlopige vast stelling van de gemeentterekemingen over 1971 wegens toevoeging van een bedrag van ca. f 42.000 aan de saJtii- reserve, zonder dat hierover in de financiële commissie was beslist. Mevr. Gouverneur benutte de rond vraag om aan te dringen op bijvul ling van de zandbakken van de kin derspeelplaatsen. Mevr. De Waal Mailefjjt wilde een heemparkje nabij de A. van Kfe6flat. Daarop komen B. en W. spoedig terug. Mevr. v. Bel le wilde afsluiting van de Berlicum- straat omdat die straat vaak wordt ingereden als men de oprit naar Rijnsburg zoekt. Er wordt volgens haar in de Kennedylaan veel te hard gereden. Ze vroeg daarom aanbren gen op heit wegdek van 50 km. Ze sprak er haar teleurstelling over uit dat wethouder Van der Voet gewei gerd had leerlingen van het RX. te ontvangen die een scriptie moesten maken over het werk van het bestuur ener gemeente. Of Gemeentewerken alstublieft gewoon draad wil gebrui ken in plaats van prikkeldraad. Ten slotte vroeg mevr. v. Loockeren nog de aandacht voor de plannen van het winkelcentrum dat in Leiderdorp zou verrijzen. Zoemfiets is nu bromfiets DEN HAAG (ANP) De regels voor bromfietsen zijn voortaan ook van toepassing op elektrische brom fietsen, de zogenaamde zoemfietsen. Zoemfietsen konden tot nu toe Juri disch niet geaccepteerd worden als bromfietsen, omdat zij niet met een verbrandingsmotor zijn uitgerust. Nu de milieu-veilige fiets in de handel is, wil minister Westerterp van Verkeer de ontwikkelingsmoge lijkheden ervan niet belemmeren. WASSENAAR Drile van de vier aanwezige leden van de commissie financiën hebben zich uitgesproken tegen de aanleg op korte termijn van een tweede parkeerplaats bij de Was- senaarse Slag. Burgemeester en wet houders hadden een plan voor een tweede parkeerplaats laten opstellen, dat f. 576.000.- zou kosten, maar dat f. 130.000,- minder zou vergen als ge bruik gemaakt zou worden van het puin, dat vrijkomt bij de sloop van de voormalige HTM-remise. Een van de leden van de commissie was van mening, dat met het oog op de re creatieve functie die Wassenaar niet alleen voor de eigen ingezetenen, maar ook voor inwoners van omlig gende gemeenten te vervullen heeft, onderzocht moet worden of op korte termijn een tweede parkeerplaats kan worden aangelegd. Een door de gemeente opgesteld verlichtingsplan voor de Katwijkse- weg zal f. 225.000/- kosten. Het pro vinciaal bestuur heeft zich bereid verklaard een bijdrage van 75% te verlenen, maar heeft nog geen stand punt bepaald over een provinciaal aandeel in de exploitatiekosten van de openbare verlichting. De commis sie financiën die zich met de kwestie heeft beziggehouden toonde zich on voldaan over de onzekerheid over de provinciale bijdrage in de exploitatie kosten en besloot, dat over het ver- liohtingsplan eerst het oordeel dient gevraagd te worden van de oommissie Openbare Werken. In de augustus- verga-dering van de gemeenteraad kan dan het definitieve voorstel aan de orde komen. Aan de commissies onderwijs en fi nanciën hebben burgemeester en wethouders een ontwerp-raadsvoor- stel voorgelegd over de aanstelling van een tweede logopedist in ge meentedienst. De commissie finan ciën heeft zich akkoord verklaard-. Burgemeester en wethouders zeg gen in het voorstel, dat de logope dist in gemeentedienst 60 leerlingen van de openbare en bijzondere basis scholen behandelt terwijl er een wachtlijst is van 67 kinderen. Burge meester en wethouders gaan uitvoe rig in op de oorzaken van dit grote aantal kinderen op de wachtlijst. Als oorzaken noemen zij de televisie, het lezen van stripverhalen en de inner lijke onrust bij de kinderen. Dit laatste vooral leidt tot een vermin dering van concentratievermogen. De gerichte waarneming van de kinde ren wordt aangetast door te veel in drukken en dit leidt o.a. tot een specifiek spraakgebrek, dat in de praktijk meestal samengaat met taalzwakte. Enkele jaren geleden hebben bur gemeester en wethouders getracht om te komen tot de oprichting van een l.ojn.-school en tot het beschik baar stellen van zg. remedial teachers. Om financiële en andere redenen konden deze mogelijkheden niet tot realisering worden gebracht. De conclusie is dan gerechtvaardigd, aldus burgemeester en wethouders, dat het van groot belang is dat voor de kinderen, die op de wachtlijst zijn geplaatst op korte termijn de mogelijkheid wordt geschapen om spraakonderwijs te volgen. Voor het behandelen van de 67 kinderen op de wachtlijst is op zijn minst de aan stelling van een tweede logopedist in gemeentedienst noodzakelijk. De Jaarlijkse kosten daarvan zullen on geveer f 35.000,— bedragen. De aanstelling van een tweede lo gopedist zal vermoedelijk niet eerder dan in het najaar van 1973 te rea liseren zijn. LEIDEN Zaterdagavond verzorgt de jongerengroep The Lord's Folk een eucharistieviering in de Jozef kerk aan de Herensingel. Aanvang: 7 uur. ThemaVakantie. Markman, Ambonstraat telef<_ 54954 Mari^p°e.lst.raat 17a Jtelefooij 34 (tel. 25819) Leiderdorp Huisarts Merelstraat 184a (tele: Wijkzuster M. v.d. Kley, Burggraven- laan 110, Leiden, (telefoon 33773). Oegstgeest Hulsarts J. B. Hugen- holtz, Wilhelminapark 2 (telefoon BRUSSEL (ANP) De Europe se commissie in Brussel is van me ning dat er op het stuk van de zui vering van afvalwater in de EEG, een harmonisatie van de wetgevin gen moet komen op basis van het beginsel "de vervuiler betaalt". De wetgevingen die er op dit mo ment bestaan verschillen nog van lidstaat tot lidstaat. Dat houdt on der meer in dat de lasten die uit de zuivering van afvalwater voort komen ook voor ondernemingen in de EEG, in eenzelfde sector, ver schillen en dat daardoor de concur rentieverhoudingen scheefgetrokken kunnen worden. Daarom wil de commissie een harmonisatie van die wetgevingen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Susan Agnes Maria dr. v. T. W. A. van Leeuwen en A. J. M. van der Kirogtt; Mairrica Annebeth dr. v. J. W. van de Brake en M. C. A. Kloet: Bianca Elizabeth dr. v. H. Wetter en A. M. C. Turk: Jeroen Wilhelmus Amoldus zn. v. J. A. T. Wijkzuster Zuiddam, Curielaan 41. (te- lt-foon 4647). Warmond Huisarts L. Lemj Voorhout (telefoon 02522-10140) Wassenaar Huisartsen E. Ooster- baan (telefoon 3056) en M. van Tolin- Apothekers c in Leiden en Apotheek Voorscho- Tevens zaterdag tot 6 uur Oegsti ster apotheek. Wilhelminapark. Voor SOS-dienst (01710)—25202 lijkheden werkdag schs Hulpdiens Voor alle die in teren bereikbaar elkl acht uur nm. tot acht S. A. W jr: Laurens Olivier van Wijngaarden en W. Put: Marrig- ie Johanna Wimske dr. v. J. Baekte en S. Vr pi - ter zn. v. H. W. Mastenbroek en M. R. Reis. Wendy H. C., dr. van P. F. P. Kaart LEIDEN Twee fietsers kwamen gisteren te vallen, toen van een op de Rijnsburgerweg geparkeerde auto plotseling het portier opensloeg. Het portier viel open op het moment dat een automobiliste bij het verlaten van haar wagen het andere portier dicht sloeg. Als gevolg van de valpartij van de juist passerende fietsers kreeg een 38-jarige inwoonster van Oegstgeest vermoedelijk een hersenschudding. Een 2-jarig meisje kreeg een bloe dende bovenlip en een buil op het voorhoofd, toen het gistermiddag in de tot voetgangersgebied verklaarde Haarlemmerstraat door een fietser werd aangereden. De fietser, een 20- ja/rige Leidenaar, kwam uit de Hoog- landsekerksteeg. Hij zou het kind, dat naast de moeder liep, te laat hebben opgemerkt. L. zn. van A. J. J. Dobbe en A. G. l der Plas; Ryan. zn. van J. Krom- J. dr. van R. M. Berg en J. J. M. de Gschwend en M. G. Vergne: an Mastrigt en J. M. Sleval. OVERLEDEN G. van Egmond (82) man; N. Haas- nopt (71) man; M. P. Springer (93) gehuwd geweest met. P. Verra: H. Leef lang (72) man: H. A. van Koe- veringe (69) man; L. Schipper (72) man; J. Loojj (61) man; J, Hartman •rijdag acht maanaag acht uur v.m. Gezinsverzorging Stichting Gezlnsverzor Aanvragen hulp bejaai durig zieken en gezinsverzorging. Mar 45 tel. 49441 (maandag t.e.m. vrijdr 910 uur voorm) Aanvragen voor halve dagen; inter kerkelijke opleidingsschool Humanitas Release Hulpverleningsdienst Release; Nieu we Rijn 20a, tel. 24555 Ma t/m vrljd, 8-10 uur nam bovendien disd t/m zat 2-5 uur nam met uitzonde] dagmiddag. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau rechtskundige bijstand. Volkshuis Apothekersdijk 33 Openings tijden di. 10-1 uuc Koord-studio Koord-studio, gewoon huis -~>ne mensen met gewone en vragen. Hooigracht 52a, telefoon IU| JOIYVUU O- l met gewone en ongewo- ..aeen. IB£~ 46109 Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenings- en informatiedienst t Zuijlen. 91 jr; E. van Aalst, gemeenschap Zuidwest. Tel. 64115. Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Kinderopvang Haarlemmerstraat 73 B, Werkge meenschap kindercentra di. wo, do. en vr. 9.30-12 u. wo. 2-4 u. do. 7-9 uu- LEIDEN Bij afwezigheid van de bewoners is gisteren uit een flat woning aan de Valkenhorst in de Merenwijk voor f 1300 aan apparatuur gestolen. Ontvreemd werden een naaimachine en een versterker. De diefstal moet op klaarlichte dag zijn gepleegd. GeslaagdI De tijd is weer aangebroken, dat geslaagde eindexamenkandidaten zich radeloos gaan afvragen wat er nou verder moet gebeuren. De eerste vreugden over het slagen zijn wat ge luwd, de vrienden die verder studeren gaan rustig op vakantie, maar de ge slaagden, die na de vakantie aan het werk willen of moeten, die staan op eens met twee linker handen. Ze we ten niet waar ze moeten zoeken, hoe ze moeten solliciteren, welke rechten ze hebben, waar ze vragen moeten stellen. De advertenties in de kran ten worden zorgvuldig nageplozen, maar in je onzekerheid weet Je niet of dat bedrijf je nou wel of niet wil hebben, of je met Je opleiding diaar wel terecht kunt, etc. GeslaagdII Het gewestelijk arbeidsbureau, dat de stroom geslaagde scholieren nu in volle hevigheid op zich af ziet ko men, heeft een speciale service-hoek ingericht. Normaal is de procedure zo, dat de werkzoekende naar het arbeidsbureau gaat, waar al zijn ge gevens worden opgeschreven. Het bu reau gaat dan zoeken naar een pas sende functie. Nu is het omgedraaid. Een paar maanden geleden heeft het bureau honderdten bedrijven in Leiden en naaste omgeving aangeschreven met het verzoek alle vacatures op te geven die van toepassing kunnen zijn op schoolverlaters. Daar is een res pons op gekomen van zo'n vijfhon derd vacatures. Die zijn in kaart ge bracht en in bladermappen gestopt. De mappen staan in bakken, de bak ken staan in een speciale informatie stand en de stand staat in het Ar beidsbureau aan de Oosterkerkstraat. Wie wil kan binnenlopen, snuffelen, kijken, lezen, vragen. GeslaggdIII De informatie-stand gaat maandag officieel open, maar trekt nu al vele scholieren. Het bureau heeft vooral veel werk aan het actueel houden van de vacatures, maar met de mede werking van de bedrijven lukt dat toch aardig. Scholieren kunnen, behalve over werk, ook over een verdere opleiding, over avondscholen of over thuis stu deren informatie krijgen. Ze kunnen bij de informatie-stand onmiddellijk een bedrijf opbellen als ze een pas sende vacature zien. GeslaagdIV Het is wel een beetje beangstigend als je Je realiseert wat deze school verlaters staat te wachten. Een tref fend voorbeeld is de informatie die op een muurpaneel wordt gegeven over sollicitatiebrieven. Twee brieven naast elkaar. Eén zoals het hoort en één zoals het niet hoort. De één is cliché, dat is gericht op wat de fa briek of het bedrijf van een sollicitant verwachten. Een pasvorm. Dat is goed. En een spontane brief, een brief zoals een mens zich voelt, een brief waaruit een beetje slim bedrijf de meeste gegevens over iemands per soonlijkheid zou kunnen halen. Dat is fout. Volgens de regels. Wel een aan wijzing voor de scholieren, dat hen nog heel wat te wachten staat. Veilig wonen In het blad Kontakt, het twee maandelijks orgaan van de stichting Dienstverleningscentrum in Oegst geest, is een heel hoofdstuk gewijd aan ..veilig wonen". Wat een eerste vereiste is, is de grootste voorzichtig heid met vuur: nooit achteloos vuur wegwerpen, of brandende sigaretten in volle prullenbakken stoppen. Vuil- verbranden alleen als het niet te hard waait en als er water in de buurt staat. Nooit ernstige rommel maken, want dat vliegt snel in brand en bemoeilijkt eventuele reddings pogingen. Verplaatsbare oliekachels zijn levensgevaarlijke dingen, daarom alleen met de grootste voorzichtig heid gebruiken. Roken in bed, kleren drogen bij de kachel, bijvullen van de oliekachel, sterk verhit vet in lage pannen, onvoorzichtige behandelin gen van uiterst brandbare stoffen en slecht onderhouden kachels en schoorstenen zijn allemaal uit dm boze. Een klein vlammetje is voldoen de om een mensenleven te vernietigen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsoh Dagblad B.V. Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement f 9,28 Kwartaalsabonnementf 27,45 Per Post f29,85 f 0.40 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bij automa tische overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten. Nabezorgimg tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur. Telefoon 01710-30500.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2