R.k. bisschoppen moeten met pers beetje oppassen Mgr. Gijsen kweekt weer boze gezichten KRANTENBEZORGER Richtlijnen herderlijk ambt CONCENTRATIE TBC-SANATORIA Plan voor pastorale zorg Surinamers Katwijk kampioen Miezerig stukje geboorfefegel de koning LEDSCH DAGBLAD PAGINA 10 De rechten en plichten van r.k. bisschoppen waaronder de noodzakelijke terughou dendheid ten opzichte van de pers zijn vorige week behandeld in „Richtlijnen voor het herderlijk arnbt der bisschoppen", die met een woord vooraf van paus Paulus zijn gepubliceerd door Carlo kardinaal Confalonieri, prefect van de Romeinse congregatie voor de bisschoppen. mjllllll 11 ra VRIJDAG 29 JUNI I97 De bisschop, zo heet het, is ver plicht tot gehoorzaamheid aan het gezag der kerk, tot volmaakte ont houding, armoede en ingetogen le ven. Hij „draagt met eenvoud de onderscheidingen van zijn land, zoals die door de autoriteiten zijn vastgesteld. En hij weigert zulke onderscheidingen niet zonder geldi ge reden". Hij beperkt zijn aanwe zigheid bij puur burgerlijke plech tigheden. Bij het uitoefenen van zijn gezag moet de bisschop zich onthouden va.n Autoritair, bureaucratisch of paternalistisch handelen. Jegens de paus moet hij de broe derlijke gemeenschap van liefde en gehoorzaamheid in acht nemen eti zich schikken naar het gewone leer ambt van die bisschop van Rome. maar maken tegenover de Heilige Stoel en de andere bisschoppen. De bisschop moet met eerbied de stukken behandelen die uitgaan van de Romeinse curie en hij moet meewerken, aan de evangelieverkon diging onder de volken, zonder de Pieterspenning (de bijdrage aan Rome) te veronachtzamen. Hij moet, met de Heilige Stoel, de bis dommen helpen die lijden onder vervolging of beproefd worden door een ernstig tekort aan priesters of geld. Hij moet meewerken aan het ge lijktrekken van de inkomens van de geestelijkheid. De bisschop moet in zijn preken gewone, voor ieder toegankelijke taal gebruiken. Hij moet geen boek veroordelen zonder de schrijver ge hoord te hebben en hij moet open lijk de redenen van zo'n verbod uit eenzetten. Hij moet de dialoog zoeken met de problemen „die wel urgent zijn, arbeiders en met de boeren en maar zeer ingewikkeld en moeilijk"; daarbij komt vaak het vraagstuk zijn opmerkingen moet hij dan van de materiële steun aan de gast- Geen uitspraken AMSTELVEEN (ANP) Met eni ge moeite is de ziekenfondsraad gis termiddag akkoord gegaan met de concentratie van behandeling van tbc-patiënten in vijf regionale sana toria met elk 40 bedden. De instand houding van deze sanatoria zou dan gegarandeerd moeten zijn. Het aantal tbc-patiënten neemt gestadig af, maar soms komen er LEIDEN Aan de Interkerkelijke opleidingsschool voor gezinsverzorg sters in Leiden zijn alle leerlingen ge slaagd voor het theoretisch gedeelte. Dat zijn: H. Balk, Zwaag (post Blokker); G. M. Beijer, Den Helder; W. L. van Cappellen, Krimpen a/d Jssel; S. Dam, Wieringerwerf; G. D. Domburg, Leimuiden (post Nieuwveen)J. Don- ze, Woudenberg; I. Elzinga, Zeist; J. I. Groenhof, De Koog (Texel); T. A. Groot, Obdam; H. M. van Kampen, Oude Tonge; J. C. Mellaard, Stad a/h Haringvliet; K. Oegema, Zeist; J. C. Poortvliet, Maassluis; J. C. J. van Roon, Kockengen; A. A. Roskam, IJsselstein; M. van Delft, Rijnsburg; W. A. van Egmond, Rijnsburg; G. den Haan, Hazerswoude; H. T. Koome, Leiden; J. A. Ligthart-de Wekker, Den Haag; N. Mooten, Katwijk; C. Nierop, Heemstede; E. Oudshoorn, Leiden; J .C. M. Valent, Amstelveen; W. Verheul, Bodegraven; J. Verhoef, Abcoude; M. A. E. Verhoef, Kocken gen; J. v. d. Voet, Sassenheim; T. C. M. van Zoen, Oud-Ade; G. Zwier, Oosterleek. Geslaagd aan de Vakschool voor meisjes voor Leiden en omstreken: Diploma L.H.N.O., afdeling I.H.N.O.: M. Eradus, Leiden; A. J. Melissant, Leiden; V. C. M. de Mooy, Leiden; C. Wortman, Leiden; P. B. Zandber gen, Leidschendam. Diploma L.H.NO. - III - P: C. J. de Boer, Leiden; M. H. G. A. Buyn, Leiden; F. ten Dam, Leiden; C. S. Flippo, Leiderdorp; M. C. P. Hoge- nes, Leiden; G. P. F. van Houten, Noordwijk; J. E. Ligtvoet, Leiden; J. M. A. P. G. Nonkes, Leiden; S. Singer ling, Leiden; M. W. Vinke- steijn, Leiden. Diploma L.H.N.O. - III - P aanv. T. M. Borreman, C. Ciere, D. Ciere, L. Favier, C. G. Hoek, A. A. Mark, P. de la Rie, F. Roodakker, allen Leiden; C. H. Vellekoop, Warmond; C. C. G. van Winkel, Leiderdorp. Diploma L.H.N.O. - III - T. M. Aben, Leiden; A. Assink, Rijnsburg; Y. Bakker, Leiden; G. H. van Beelen, Katwijk a. d. Rijn; I. J. Cornelis, Wassenaar; P. W. C. Dunki Jacobs, Leimuiden; N. van Egmond, Leider dorp; J. W. M. Hendiks, M. W. Hoo, E. Houweling, allen Leiden; P. Y. Klopma, Oegstgeest; M. B. Koudijs, Warmond; C. H. Lödel, Warmond; L. van der Mark, Leiderdorp; J. Nag- tegaal, Leiden; J. H. Oskam, War mond; I. A. Schreuder, Leiden; I. C. arbeider aan de orde. Hij zal daar voor de moderne maatschappelijke communicatiemiddelen gebruiken, zoals de televisie. De dialoog moet zich ook uitstrekken tot de christe nen, de gelovigen (anders-gelovigen zal bedoeld zijn) en de atheïsten. Het stuk legt verband tussen atheïsme en de consumptiemaat schappij en beveelt de vorming van Elders heet het, dat van de bis schop als dienaar van de Heer en van de hem toevertrouwde gelovi gen, een dienstbaarheid wordt ver wacht, .waaraan hij desnoods met zijn eigen leven bereid moet zijn te voldoen. De richtlijnen geen verplichte normen omvatten 158 bladzijden. Zij geven hoog op van de vertrou welijke betrekkingen tussen de bis schop en zijn priesters. Prins Bernhard heeft in Amsterdam de Zilveren Anjer van ,het Prins Bernhardfonds uitgereikt aan dr. Remigius Dieteren o.f.m. Deze onderscheiding wordt elk jaar aan maximaal vijf ■personen uitgereikt die zich buiten hun normale dagtaak om op bijzondere wijze verdienstelijk hebben gemaakt op het gebied van de (zelfwerkzaamheid) in wetenschap, kunst of cultuur. UTRECHT Op verzoek van de Evangelische Broedergemeente gaat de Raad van Kerken zo spoedig mo gelijk een plan opstellen voor de pastorale zorg onder de Surinamers in Nederland. De Evangelische Broedergemeente is de kleinste kerk in ons land maar groeit het snelst door het snel toe nemend aantal Surinamers. Twee derde van de ongeveer 3000 leden van de kerk zijn Surinamers. Ver wacht wordt dat de broedergemeen te zal uitgroeien tot 12 a 15.000 le den. Deze opgave groeit de evange lische broeders zowel financieel als naar mankracht boven het hoofd. Buiten de vijf plaatselijke gemeen ten in Nederland (Haarlem, Am sterdam, Den Haag, Rotterdam en Zeist) hebben zich kringen van Su rinamers gevormd, die vanwege de regionale spreiding het contact met de kerk dreigen te verliezen. Van de ongeveer 55.000 Surina mers die zich eind 1972 in Nederland hebben gevestigd is ruim 60 procent KATWIJK Het eerste heren- waterpodoteam van de Katwijkse Zwem- en Poloclub "Katwijk" is gisteravond kampioen geworden van de derde klasse B. van de KNZB en promoveert daardoor naar de twee de klasse. In het sportfondsenbad "De Mierewei'dle' ward DVZ I uit Den Haag overtuigend met 103 verslagen. Er was een groot aantal toeschouwers aanwezig, die de kam pioenen na afloop een welverdiende hulde brachten. Creool. Van de groepering is 35 cent lid van de Evangelische Bi dengemeente, hoort 35 procent to de RK Kerk, terwijl 20 procei Luthers of hervormd is en tien pro, cent buitenkerkelijk. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hantum (c.a.) toe zegging M. den Dekker kandidaat t Utrecht, beroepen te Houten (bui tengewone wijkgemeente in woi ding)part-time en toezegging J. Heij broek kandidaat te Culemborg. Aangenomen naar Haarlem-Si ten P. Kroes te Waalwijk, aangeno men naar Driebergen J. Kortleve t Rotterdam-Kralingen. Bedankt voor Rijnsburg, toezeg ging C. J. v.an de Bogerd te Ril derkerk, bedankt voor Papendrech buitengewone wijkgemeente in v ding A. P. Nauta te Vlaardingen. Geref. Kerken Beroepen te Hollum (Ameland W. van Dommelen kandidaat Kempen, beroepen te Nijeveen P, Dijk te Dirkshoorn, beroepen Duisburg-Ruhrort (Duitsland) di A. S. J. Smilde kandidaat te Utrecl die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Nieuwendijk 1 Hooijmeijer kandidaat te Vreeland. Bedankt voor Bunschoten-Spa kenburg P. Sijtsma te Rotterdan bedankt voor Leek en Bennekom I Raven te Bierum. Geref. Kerken vrijgem. Beroepen te Garrelsweer-Ten 1 C. J. de Ruyter kandidaat te Rot terdam. Bedankt voor Leek D. Grutter t Huizum. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Zwijndrecht H. Eerland te Hilversum, bedankt vi Mijdrecht H. d. Graaf te Maarsseil bedankt voor Zaandam J. Ver hag te Meppel. "explosies" van deze besmettelijke ziekte voor. De bezwaren van een minderheid van de raad richtten zich vooral op de reisafstand die gaat ontstaan voor de familie van de patiënten. Vooral voor kinderen is bezoek van belang, mede omdat tbc-patiënten geïsoleerd dienen te worden verpleegd. De afbouw van sanatoria voor tbc-patiënten is overigens al aan de gang sinds ongeveer 1958. Het aan tal bedden is teruggebracht van 11.000 tot 400. Het ministerie van Volksgezondheid wil nu tot een definitieve sanering komen. Volgens de raad zou het in beginsel aanbe veling verdienen tbc-patiënten op te nemen in speciale afdelingen van grote algemene of academische zie kenhuizen. Die oplossing is volgens de raad echter op korte termijn niet te verwezenlijken. Voorzitter dr. De Kort constateer de aan het eind van de bespreking van dit voorstel dat een aantal le den tegen "dit stringente" advies tot concentratie aan de minister van volksgezondheid" zijn en stelde voor het advies aan te vullen met een opmerking over de noodzaak in het zuiden van het land een van de vijf regionale sanatoria in Zuid-Lim burg te situeren en een opmerking te maken over noodzaak in die sa natoria die als gevolg van de con centratie worden gesloten. Voor het noorden van het land wordt gedacht 'aan instandhouding van het Beatrixoord in Haren, voor het oosten aan Dekkerswald in Groesbeek, voor het centrum van het land aan Zonnegloren ln Soest en voor het westen moet een oplossing worden gezocht uitgaande van de overcapaciteit van ziekenhuisbedden in Den Haag. Smit, Leiden; H. J. Velema, War mond; E. M. Vieveen, Leidschendam; J. M. P. Vogelaar, Hazerswoude; J. Zuyderduin, Voorschoten. Diploma Verzorgingsassistente: M. Barnhoorn, Noordwijkerhout; C. van Breen, Nieuw Vennep; M. M. Dissel dorp, Rijpwetering; W. W. T. Goes, Noorden; E. de Graaf, Alphen aan den Rijn; M. de Jong, Leiden; A. J. van de Lede, Alphen aan den Rijn; Y. Libochant, Leiden; A. N. C. van Os, Bodegraven; C. van Os, Noord- wijk; M. Oudshoorn, Rijnsburg; W. A. Pouw, Bodegraven; J. Slootweg, Katwijk; C. F. de Vries, Rijsenhout. Diploma Voortgezette opleiding Leerlingwezen Dameskappen: Y. A. C. Alferink, Hillegom; A. H. G. Bak ker, Leiden; M. C. Bouwman, Leiden; J. M. de Bruin, Alphen aan den Rijn; L. M. Disseldorp, Noordwijkerhout; J. C. M. Frentrop, Leiden; J. G. Ha- zekamp, Katwijk aan den Rijn; W. A. Minnee, Katwijk aan den Rijn; C. de Mooy, Rijnsburg. AMSTERDAM Aan de Vrije Uni versiteit zijn geslaagd voor doctoraal godgeleeerdheid W. P. H. Pouwels (Hillegom), doctoraal 2 geneeskunde (nieuw curriculum) Y. Groeneveld (Leiderdorp), en H. J. Lamers (Voor schoten). Het talent van de rooms-katho lieke bisschop van Roermond, mgr. dr. J. M. Gijsen, om men sen tegen zich in het harnas te ja gen heeft hij in de afgelopen we ken weer niet in de zweetdoek ver borgen (om het met een evange lisch beeld te zeggen). Er is dus weer enig frontnieuws uit het Limburgse land te melden. Het kathedraal kapittel (het adviescollege van de bisschop) is bijzonder boos omdat dr. Gijsen buiten dit college om stafleden heeft benoemd voor het in sep- ber te openen internaat voor piïeteterstud'enten te Rolduc. Die benoemingen betreffen o.a. pater dr. H. van der Meer s.J., die te- het bisdom blijft, tot regent van het internaat en pater dr. P. Penning de Vi-ies s.j. tot geestelijk leider. Afgezien van het passeren van het kapit tel vindt de voorzitter van dit col lege, mgr. dxs. P. J. van Odijk, blijkens een verklaring tegeno ver de Audetblaiden. "Het is onbe grijpelijk dat de bisschop de gees telijke vorming van de priester kandidaten in handen heeft ge legd van twee jezuïeten, alsof er in Limburg geen mensen zijn die de typische spiritualiteit van de wereldheren zouden kunnen vor- heeft zich wel gehaast mee te de len dat hij op verzoeken van de Roermondse bisschop ingaat, om dat de "pater generaal" (de alge mene overste in Rome) hem had bericht dat het de persoonlijke wens van de paus was, dait pater Van der Meer (tijdelijk aan Roermond uitgelend) daar zou blijven werken. Het dagelijks bestuur van de faculteitsraad van de Hogeschool voor Theologie en Pastoraat in Heerlen (dat is de hogeschool, waaraan voorlopig? de be woners van het internaat Rolduc zullen studeren) heeft eveneens kwaad gereageerd. De Neder landse bisschoppen hadden be sloten, dat de stichting van inter naten voor a.s. priesters in over leg met de hogescholen zou ge schieden. Heerlen had verwacht, dat dit overleg zeker zou gaan over de mensen waarmee de ho geschool straks moet samenwer ken, In dit boos reagerend dage lijks bestuur zitten naast de rec tor (een wereldheer) en een stu dent, twee redemptoristen en een pater van de congregatie van de heilige harten. Nieuws van een tweede front. De priesterraad van het bisdom Groningen beklaagt zich erover bij de bisschoppenconferentie dat Gijsen zich met zaken in het noorden des lands bemoeit. Het blijkt dat een groepje verontrus ten in Assen zich tot de bisschop van Roermond heeft gewend met de vraag of bepaalde gebruiken in Assen wel deugen, zoals het ontvangen van commimie op de hand en het bezorgen van de communie aan zieken door non nen. Vanuit Roermond schreef de Limburgse bisschop dat dit door Rome niet is toegestaan. Niet alleen is dat antwoord twij felachtig, maar het is ook zeer onbehoorlijk. Zelfs de kardinaal kan zulke briefjes niet (laten) schrijven als het over toestanden buiten het aartsbisdom gaat men moet verwijzen naar de eigen bisschop. KATWIJK Het is al enkele ke ren voorgekomen, dat in deze ru briek kritiek werd geleverd op recen sies van Harms. Het betrof meestal niet zijn muzikale deskundigheid, omdat die juist door zijn manier van schrijven buiten de sfeer van de waarnemingen viel. Het stukje over de prestaties van leerlingen van de heer Welmers in de Triumfatorkerk in Katwijk gaat alle perken te buiten. In de eerste plaats kwam de heer Harms halver wege het concert binnen zonder pro gramma. In de tweede plaats heeft hij de rest van het concert op een zo danig ongeïnteresseerde manier in de bank gehangen, dat hij de in druk wekte onder invloed van ver dovende middelen te zijn, zodat hij na de uitvoering aan zijn collega Wolfswinkel kennelijk moest vragen wat zich had afgespeeld. Als klap op de vuurpijl en onge twijfeld tot groter ergernis van alle aanwezigen verscheen er de volgen de dag een miezerig stukje in dit dagblad, waarin hij de prestaties van de heer Welmers en zijn leerlin gen vergeleek met een dompteur en dergelijke circusachtige opmerkin gen. Aan het feit, dat mijn zoon deze maand aan het Utrechts conserva torium met drie tienen slaagde voor zijn solistendiploma orgel, hetgeen voor een belangrijk deel was te dan ken aan de deskundige opleiding van oa. de heer Welmers, ontleen ik het recht om dergelijke denigreren de opmerkingen ronduit een beledi ging te noemen, zowel voor de leraar als voor de leerlingen, die een heel goede prestatie leverden, waarbij wel degelijk sprake was van een eigen inbreng. Het is Juist in deze tijd een ver blijdend verschijnsel wanneer Jonge mensen pogingen doen zich te be kwamen in het brengen van goede orgelmuziek, zeker als dit gebeurt onder leiding van een deskundig or ganist als de heer Welmers. Het is onbegrijpelijk, dat dit dagblad, dat overigens een goede krant is, nog steeds gebruik blijft maken van een man, die naast ongetwijfeld muzi kale deskundigheid bij het schrij ven van recensies enkele van de meest elementaire eigenschappen mist, nl. psychologisch inzicht en menselijk gevoel. J. DE RAAD, Wassenaarseweg 43, Katwijk a.d. Rijn. Huisdieren zindelijke .joni 'Te Aangeb. poesjes ge\ bevr. Boekenstein 1, Leider dorp tel. 01710-30463. Voor blauwfazantjes Mona- biek zijsjes edelzangers band- vinken wida's zebra en tijger- vinken kwartel's napoleons, goudbuikjes zilverbekjes gras parkieten roodrugparkieten, bruinoorparkiet rijstvogels te kens papagaai voor 175 gulden 19,50 De Warmondse Molen Padoxlaan 1 Warmond. Tel. 01711-3361. Goed tehuis gevraagd voor lieve zindelijke poesjes met poed Witte Singel 12. Leiden. 2 vriendelijke hondjes zwart en bruin, klein slag. goed thuis. Kunnen tl; vakantie gratis den. tel. 55133. Te koop 2 reebruine dwerg geitjes en 2 ^bokjes,^1 reekleu- Haak. Overrijn 27. Katwijk a. d. Rijn. Tel. 13293. tijdens uw Meubilair en antiek Oude Letterbakken. Veel verschillende vakjes voor klei ne spulletjes. Tevens sigaren- ?1 anken aangeboden door par- iculier. Van 12 tot 22 uur 51757 (01710). x Bankstellen direct van fa briek zeer fraai uitgevoerd in div. kleuren, 5 Jr. garantie op binnenwerk. Normale prijs f 1300,- voor f 595,- Parian, Nieuwe Meerdijk 17, Badhoe vedorp. Tel. 02968-5817. Ge opend dinsdag t/m zaterdag v. 10-17 uur. Vrijdags tot 21.00 Te koop bankstel boe-boe in een zeer luxeueze uitvoering met zware ribstof f 1195, nu keus in tapijt en meubelen vindt u bij, v.d. Berg, Heren gracht 6, Leiden, t el. 20772— Enorme sortering slaapka- dikant 140x200 plus 2 nachtkastjes v.a. f 669,- Ver krijgbaar bij de slaapmeubel - en tapijtspecialist. Fa. v. d. Berg. Herengracht 6 Leiden, tel. 20772 en 31218 bd Gratis af te halen 3 zits- bank, fauteuil, salontafel, tel. 01710—51270. gers, spinnewiel, petrolei lampen, Veldzichtstraat Zoeterwoude Dorp. tel. 01715 —1671. Te koop tegen elk baar bod nwe. meul eethoekstoelen, kiüpmodel, 1 ijzer paraplubak, kapstok, ta felkleden, kapstokkleden en: gaskachel, Rijn en Schieka- de 70, Leiden. Strandexploitatie „WILLY" zuid vraagt NETTE MEISJES TEL. 011X8 13733. T.V. en radio f en ktv avond- en ervice tot 22.00 uur, 01710-62819. x Tv defekt? Bel ons direkt! en Radioreparaties, deskun dige plaatsing van antennes. Avond- en weekendservice v. Leiden e.o. tel. 0171063671. x Te koop aangeb. zo goed als Philips ker 2 x 40 w met 2 boxen. Ho- HS 40 Hi Fi. stereo, incl xen. in uitst. staat. Valeriusstr 244 Leiden. Wegens overcompl. mod, chouten. radiomeubel ste- ingeb. volautom. pla> Philips f 200,- v. deck TC-160. Albregt, Oude Singel 58, Leiden, tel. 40268, na witte kast (geen draag baar.) Aanbiedingen 01718- SLEUTELTJES 120 woorden f3,22 2130 woorden f4,94 3140 woorden f7,12 4150 woorden f 9,88 (max, 60 woorden), (een w„.. .ogstens 12 let ters). Bewijsnummers f0,31 extra. Administratie num- ■brieven f 1,04 meer. OPHALEN HUISVUIL TIJDENS VAKANTIEPERIODE Leiden De direkteur van de Dienst voor de Rei niging, Havens en Warenmarkten te Leiden maakt bekend dat er in verband met vakanties van het reinigingspersoneel, van 2 juli t.m. 10 augustus, éénmaal per week huisvuil zal worden opgehaald. Ingaande maandag 13 augustus wordt het normale schema weer hervat. TU LPENPELLERS STERS GEVRAAGD BIJ Prins en Topper DAMES GRIJP DE WINST! Nu tijdelijk 20% zomer korting Duizenden korte en lange bontmantels bonthoeden, -colliers, kollek- tie 1973. Nu kopen en in de winter betalen. Gratis bewa ren. 3 Jr. waarborggarantie. Desgew. zeer soepele krediet service. De grootste en g koopste bontzaak v. Neder land. DE BONTKONING, Hoogstraat 97, R'dam-C.. tel. (010)-117.117. Groot parkeerterrein, koop: trein, bus, auto-ben zine, alle reiskosten ten taald. Katwijkseweg 40 Was ÜW ADRES VOOR meubel stoffering F. KLEER WILT U EEN laten maken, ook met smeedijzeren omranding. Stuur dan een berichtje naar Postbus 167, Leiden. «••fttNMNtttHM „De Centrale" Verzekeringen rw-m j Hypotheken Financieringen G. J. KENNIS, Splinterlaan 60, Leiderdorp. Telefoon 24328 UITZENDBUREAU Telef. 01710-31710 Korevaarstraat 33 Leiden ikjabu Uniek aanbod TE KOOP: STALEN MOTORKRUISER 9,50 x 2,90 met Mercedesmo- tor 36 pk Velvet veerkoppe- ling 3:1. Indeling: voorkajuit met 3 slaapplaatsen, roestvrije sta len aanrecht, grote toilet ruimte met onderwater clo set en fontein. Grote kuip afgetimmerd met hardihout, aohterkajuit 3 Het geheel verkeert in goe staat plus inventaris. Als volgbootje Jol met zeil en buitenboordmotor 4 pk. Te aanvaarden laatste week in juli 1973. Vaste prijs f 32.000, Br ond. no. 32157 bur. v d. Te koop 2 lage en een ge fauteuil f75 Lod. v. Dey- selstr. 8 Leiden. GEVRAAGD. Leeftijd 1550 jaar. Aanmelden: Leidsch Dagblad, Witte Singel 6, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 10