Noordwijk dreigt RBC met grote cijfers te verslaan... RECLAME AMATEURVOETBAL Zondagkampioen redt in laatste fase gezicht: 3-2 ÉÜifcHidtt iPORT ANDAAG PAGINA 9 IN DEZE KRANT idag 25 juni 1973 Hoewel Wilma van Gooi de atle tiek niet meer zo serieus beoefent als voorgaande Jaren was zij gisteren tijdens de drie-landenontmoeting Ne derlandGroot-BrittanniëTsjecho- Slowakije in Drachten toch nog altijd goed voor een overwinning op de 200 meter. Een andere Nederlandse zege kwam op naam van Elly van Beuze- kom, die de speer naar een fraai nationaal record wierp. Ruud Wielart uit Hoofddorp schroefde het record hoogspringen tot 2.12 m op tijdens de nationale Jeugdkampioenschappen. PAGINA 15 Wilma van Gooi Voor de zevende maal kwam, zag en verloor Jan de Vries tijdens de TT van Assen. De grote favoriet voor de titel in de 50cc-klasse werd door pech in de tweede ronde uitgescha keld. Zyn stal, die van de Amster damse Kreidler-importeur Henk van Veen, ging echter niet helemaal af. Bruno Kneubühler, de Zwitserse huurling hield zijn motor wel heel en reed ontspannen naar de over winning. Belangrijk voor Nederland was de tweede plaats voor Theo Tim mer, die daardoor de eerste plaats in de stand om het wereldkampioen schap overnam van Jan de Vries. PAGINA 10 Joop Zoetemelk was gisteren tij dens het Nederlands kampioenschap in Valkenburg een klasse apart. Een unieke solo van ruim twee uur bracht hem met een voorsprong van zeven- eneenhalve minuut als kampioen over de finish vóór Ben Janbroers, die in de sprint om de tweede en derde plaats verrassend Gerben Karstens klopte. „Ik heb zelden nog maar zo goed gereden", vertelde Joop na af loop. „Ik ben nog meer volgroeid en heb nog meer macht gekregen". By de amateurs verraste de „vrijbuiter" Dries van Wijhe, die zichzelf de „Kei zer van het Kerkdorp" noemt. PAGINA 11 Jan de Vries Joop Zoetemelk Doelman Van de Meeberg zit verslagen op de grond, terwijl de jeugd van Noordwijk na het derde doelpunt van Albert Spaan derman bezit heeft genomen van het terrein. Op de foto links (Jan Holvast) is Kees Karstens een RBC-speler met een kopbal te vlug af. 1RDWIJK Een kwartier voor tijd wilde een groot deel van de vijfduizend toe- liwers op het volgestouwde Noordwijk-terrein niet meer van zelfdiscipline weten. <even schitterend als beheerst doelpunt, waarmeer Albert Spaanderman de score te- RBC naar sensationele hoogte (30) opvoerde, maakte zoveel emoties los dat «Iwijk met een massaal eerbetoon verrast werd. Toen scheidsrechter Mulder vijf- minuten later de roodwitte aanhang officieel toestemming gaf voor een huldiging, ide supporters hun favorieten met rust. Tussen de schitterende aktie van Spaander en het laatste fluitsignaal van Mulder lagen dan ook twee onverwachte treffers van die de glans van de Noordwijkse zege volledig hadden weggenomen. Jan Preenen onrechte. Noordwijk had na- veel meer indruk gemaakt, ijn vaak zo arrogant spelende ander en bovendien hebben middelde en doelsaldo strijd om het algeheel jensohap geen enkele waarde, Noordwijk woensdagavond in idaal aan een gelijkspel vol- i heeft. De sombere aftocht )n ploeg schreef interim-trai- ie Duyndam toe aan twee wis- ie hij noodgedwongen in de e moest toepassen: "Jan Wil- ogers had zijn knie ontwricht !n broer Gerard was op". Wat ine "Stip", maker van het eer- elpunt beaamde: 'Tk heb drie niet kunnen spelen vanwege 'n mblessure. Bovendien heb ik cht slecht geslapen. Nee, ik ben m twee uur naar bed gegaan, 'oor die wedstrijd tegen Ijs kogels. Om elf uur lag ik er maar ik heb bijna geen oog jedaan. Steeds lag ik aan die ijd te denken. Het laatste èr kon ik ook niet meer". Zo- ■i Noordwijk een grandioos op- met een zwakke finale be- 13 Minuten (de eerste tien mi- waren ook geheel voor RBC), iekende hoogte vertoeven bleek loordwijk te zwaar. In die pe- èefde de ploeg zich uit in vlotte laties en levensgevaarlijk aan- il dat veel gevar ieerder was dan q RBC, dat in de openingsfase i gevaarlijk werd via profes- t amateur Louis Verstraaten. terwij l Verstraaten en met hem tlBC al na een kwartier wa- tgedold, dook Noordwijk afwis- via Jan Willem Bogers, Albert derman, de eindelijk verdien- werkende Aad Glas en de mid- ders Duyndam en Karstens re- ttg voor doelman Van de Mee- Lumondoing i officieel Noordwijk tDWIJK Ted Lumondoing is ficieel Noordwijk-speler. Op de t dag van de overschrijvings- e, 31 mei, deelde Lumondoing iris Spaanderman mee dat hij 3JC wilde overstappen naar *ijk. Op het overschryvings- Rr ontbrak echter de hand van SJC's nieuwe secretaris die Lumondoing niet meer had a bereiken. De brief, nog Juist bet verstrijken van de over- fagsperiode door Lumondoing tbondsbureau in Den Haag be- werd dan ook prompt door de I geretourneerd, formulier is inmiddels door tesigneerd en zou vandaag an- fcl aan de KNVB worden toege- De 22-Jarige Lumondoing 1 overigens reeds eerder voor Nk uit en wel in het seizoen 10. niet in geslaagd zijn jongens na de vijf naeompetitlewedstrijden bij de zondagamateurs voor het duel tegen Noordwijk andermaal op te peppen: "De lust om deze wedstrijd te spelen was er niet meer, terwijl Noordwijk Juist die heerlijke bezieling in het spel had". Bondscoach Arie de Vroet noemde de overwinning dan ook "zeer verdiend" voor Noordwijk: "Wait ik vanmiddag heb gezien was reclame voor het amateurvoetbal. Ik vond het vooral leuk om geen verschil ls tussen het zater dag. en 't zondagvoetbal". Tot de 5000 toeschouwers behoorden ook de betaalde trainers Joop Brand AZ'67) en Joep Steur (Volen- dam), van wie de laatste opmer king: "Bij Noordwijk zijn me Albert Spaanderman kopt de bal uit een vrije trap van Hans Westgeest langs doel man Van de Meeberg en zet Noordwijk op 2—0 tegen RBC. vooral Albert Spaanderman, Kees Karstens en Gerard Duyndam opgevallen JAN PREENEN. Dat aanvoerder Cees Spaander man van Noordwijk het duel tegen RBC kon meemaken mag als 'n mee- voüertje worden beschouwd. Vrijdag middag maakte de centrale verdedi ger namelijk een val van tweeeneen- halve meter van 'n steiger waarop hij als timmerman aan het werk was. Cees: "Ik kwam met mijn hoofd op het beton. Gelukkig kon ik de val nog enigszins opvangen met mijn schou der". Spaanderman hield er wel een gekneusde schouder aan over. 'Tk had daardoor moeite om de lucht in te komen, al heeft die lange Ver straaten toch weinig kans tegen mij gehad". berg op. Kondigde Arie Duyndam enkele dagen eerder nog een reprise van de thuiswedstrijd tegen IJssel- meervogels aan ("Wij zullen niet als dolle honden gaan aanvallen"), zater dagmiddag .bleek Noordwijk niets voor behoudend spel te voelen. Duyndam: "Ik heb voor de wedstrijd wel dege lijk gezegd dat ze niets zouden gaan forceren, maar toen RBC ruimte liet hebben de spelers zelf hun tak- tiek daarbij aangepast". Dat gebeur de zelfs In die mate dat de vleugel verdedigers Hans Westgeest en van Kesteren als moderne achterspelers mee naar de frontlinie trokken. Van Kesteren knalde zelfs van afstand op de lat (daarbij geholpen door de wind die de bal een verraderlijk effect meegaf) en Westgeest besloot een solo met een schuiver voor langs het doel. De beste kans voor rust kreeg Jan Willem Bogers, die alleen voor doelman v. d. Meeberg opdook, maar de bal in Ideale positie nog naast het doel schoof. RBC, in de nacompeti- tie bij de zondagamateurs onge slagen (alleen Elinkwijk dwong de Roosendalers een gelijkspel af) zou na de rust aanvankelijk volledig on der de voet worden gelopen. In de twaalfde minuut kreeg Van de Mee berg de bal bij een vrije trap van Karstens niet onder controle waar op Duyndam attent toesprong (10) en In de 20ste minuut, nadat Van de Ven een Inzet van Duyndam van de lijn had gehaald, kopte Albert Spaanderman, uit een vrije trap van Hans Westgeest 20 achter de Roo- sendaalse goalie. Toen Spaanderman in de 25-ste minuut met een doel treffend afgeronde solo voor 30 te kende. kon Je Je afvragen wie nu ei genlijk solliciteert naar een plaats in het betaalde voetbal: RBC, de voor malige eerste divisieclub of Noord wijk? Pas in de slotfase zou RBC nog enigszins duidelijk maken waarom het weer tot de rijen der profs wil worden toegelaten. Het vertrek van Gerard Duyndam (vervanger was aanvaller Rudi Bröring) liet 'n leeg te achter op het middenveld en toen ook nog eens Bogers zich liet aflos sen door Frans van Veen lag de weg naar eerherstel voor RBC open. Werd er voordien geen gelegenheid gegeven om schoten uit de tweede lijn af te vuren, in de 81ste en 89ste minuut konden invaller Pegdaems en Van de Boom ongehinderd aanleg gen voor afstandsschoten, die even- zovele goals opleverden. Doelman Smit, die verre van vlekkeloos werk te ("Het was mijn slechtste wed strijd") was kansloos. Zou het for tuin nog op de hand zijn geweest van de Brabanders da» zou RBC zelfs nog de volle winst naar het zuiden hebben meegenomen. Nu eindigde 'n inzet van Schouw op de paal en kon Cees Spaanderman nog eenmaal Juist op de doellijn redding brengen. RBC was echter al lang tevreden dat het met de finish in zicht nog het gezicht had weten te redden of zoals voor zitter Stoop van FC Amsterdam het uitdrukte: "Die twee tegendoelpun ten hebben RBC gered. Als het 30 was gebleven of zoals het er even naar uitzag 4 of 50 zou zijn ge worden dan had RBC het profvoetbal wel kunnen vergeten". Noordwijk: Smit, Westgeest, C. Spaanderman, Plaatzer, Van Kes teren; Barten, Karstens, Duyndam (Bröring) Glas, A. Spaanderman en Bogers (Van Veen). Albert Spaanderman onderschept de bal en zal samen met jan Willem Bogers (rechts) voor de zoveelste maal gevaar stichten voor het doel van RBC. (Foto Jan Holvast) NOORDWIJK De verwarring had nauwelijks groter kunnen zijn. Tot half zeven zaterdag avond kon niemanid met zekerheid zeggen of het doelgemiddel- de eventueel de doorslag zou ge ven wanneer Noordwijk en RBC ieder eenmaal zouden winnen. Want terwijl .in Noordwijk-krln- gen algemeen werd aangenomen dat alleen het aantal winstpuin- tan telde (trainer Duyndam: "Wij gingen er van uit dat het een punteniwedstrijd was. Als het om het doelgemiddeide gaat blijf Je toch bij een 3—0 stand niet aan vallen, maar schiet Je per ongeluk de bal af en toe in de tribune en neem je geen risico meer"), stel de RBC-trainer Vermunt: 'Win nen we allebei een keer dan geeft het doelgemiddeide of het doelsal do de doorslag. Anders weet ik niet. Is er dan nog geen verschil dan nemen we woensdagavond strafschoppen. Trouwens, een derde wedstrijd speelt RBC niet. Deze twee clubs zijn teveel aan hun lot overgelaten. De KNVB heeft zich op het standpunt ge steld van "Je speelt maar en Je zoekt het zelf maar uit". Toch zal RBC, als het a.s. woensdag wint (in alle overige gevallen is Noord wijk kampioen) nogmaals moeten aantreden. Drie kwartier na de door Noordwijk met 32 gewon nen wedstrijd kon er eindelijk uitsluitsel worden gegeven: Voor zitter L (een) Korbee van Noord wijk: 'Wij hadden voor deze wed strijd 'wel degelijk een afspraak gemaakt met de secretearis van RBC, maar vanmiddag werd daar plotseling weer vanaf geweken. Op die manier werk Je verwar ring natuurlijk wel in de hand". Besloten is dat doelsaldo noch doelgemiddeide van bellang zijn. Bij een overwinning van RBC zal op een neutraal terrein een extra duel worden gespeeld op een na der te bepalen datum. Het feit lat RBC niet op een bindende af spraak vóór de wedstrijd heeft aangedrongen geeft overigens wel de ongeïnteresseerdheid van de Brabanders voor de beide kam- Dloenswedstrijden weer. Trainer Vermunt is er bijvoorbeeld ook

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 9