Cactussen zijn z'n 'kinderen' ollege niet ens met mptmeijer )ver huren Leg drempels' in het asfalt van De Sitterlaan Dienstencentrum in Kooi hele dag open Mr. H. van Gunsteren lector in politieke theorieen (AANDAG 25 JUNI 1973 JIDEN Zijn onbeschermde handen zijn be drijvig bezig tussen de stekelige bollen en bladen. Handig manoeuvreert hij tussen de duizenden en iuizenden naalden door om dat ene bruine blaadje te verwijderen. Met het grootste geduld dit hij een onooglijk klein knobbeltje in een ster- \z en gezonde stam om dan over een tijdje vol moegen naar het bloeiende resultaat te kunnen ■tijken. Hij kent z'n cactussen of het zijn eigen ónderen zijn. J. Wesselius, een gezellige vertel ler met een twinkelende blik in de ogen. len jaar of vijftien geleden, toen hij nog als bouwkundig opzichter bij de Vrije Universiteit in Amsterdam werkzaam was, is hij in het schuurtje in z'n achtertuin aan de Morskade op heel be scheiden schaal begonnen aan een cactuskwe- \erij. Met wat planten uit de familie en enkele bijzondere exemplaren die moesten worden aan schaft nam hij er, 's morgens voor hij naar zijn jerk ging en 's avonds als hij terugkwam, een kwartiertje voor om alle noodzakelijke werkzaam heden te verrichten. bat kwartiertje duurde steeds langer, het aantal ilanten steeg met de dag^ en nu heeft de amateur- Woeker zo'n 250 prachtige cactussen in zijn in middels uitgebreide schuurtje staan. Hij vertelt tover of het kleine individuutjes zijn, wijst, legt uit. Behalve de tientallen soorten cactussen met de nodige varianten, heeft hij ook een heel zeld zaam bakje met levende steentjes, kleine plantjes die eruit zien of ze stenen zijn en die zich, als het koud ivordt, terugtrekken in de aarde. Via de transparante bovenkanten ontvangen ze dan toch voldoende licht om in leven te blijven. Een andere trots van de heer Wesselius is de nachtkoningin, een op het oog heel geioone cactus die de meest prachtige bloemen kan krijgen. Al leen bloeien ze maar één dag en die dag zit Wes- selius met zijn vrouw te genieten bij de cactus. Overigens heeft ook deze cactuskenner nog wel eens ruzie met de stekeligheden van cie planten. Er is een cactus die naalden met weerhaakjes heeft en daarvan heeft Wesselius er eens een vijftiental in zijn handen gehad. Maar dat komt toch maar weinig voor. Tot slot nog even iets over een eigen kruising, de witte Philo. Als deze plant bloeit geurt hij zo krachtig dat de vlinders uit de omgeving er als een magneet naar toe ivorden getrokken. En dat is eigenlijk de ware bekroning van het werk van deze amateur, die overigens ook in de Amster damse Hortus heeft gewerkt aan de cactus-ver zameling. (Foto's Jan Holvast) LEIDEN Aan de hogere techn. school in Haarlem zijn uit deze regio geslaagd: bouwkunde W. P. L. v.d. Geest. Leiden. W. R. v.d. Heyden. Leiden. H. Imthorn, Valkenburg, J. A.M. van Maris, Hillegom, W. Smits Leiden en M. H. van Wieringen. Bos koop: weg- en waterbouwkunde H. J. Beljon, Sassenheim. M. Slinger land, Hillegom, P. G. M. Vroonhof,- Sassenheim <met lof»; werktuig bouwkunde W. G. C. van Benten, Voorschoten (met lof». W. L. Rom- bouts, Warmond, G. Schut, Noord- wijk; elektrotechniek: W. Batelaan, Koudekerk. J. A. van Bemmelen, Leiden, P. Bol. Valkenburg, G. G. J. Lieverse, Hillegom «met lofJ. B. Modderman, Nieuw-Vennep, J. W- van Niersen, Alphen a.d. Rijn, J. J. van Rij, Leiden. H. Verbree, Kou dekerk; vliegtuigbouwkunde: E. A. G. Hogervorst, Noordwijkerhout, D. Verboom, Lisse, H. W. Vernooy, Al phen a.d. Rijn. Aan het stedelijk gymnasium in Leiden zijn geslaagd: Voor het diploma A: Danielle Branderhorst (Oegstgeest), Anneke Burgerjon, Alexander van Kinschot (Voorschoten), Louis Smit, Maartje Splinter, Claire M. Weber (Leid- schendam). Voor het diploma BMarielle van Aggelen, Peggy Bannier "Boskoop), Pieter Barendsen (Oegstgeest), Leintje van Bemmelen. Lieneke van. Brederode (Leiderdorp». Jacob Pie ter Burggraaf, Erik Devilé. Antho ny Pieter van Dishoeck, Piet van Duin (Noordwijk aan Zee), Daniël Hanekuyk (VoorschotenAlexan der Heerma van Voss (Voorschoten). Evert Hegnauer, Jonneke van der Heide. Oswald Knaap (Leiderdorp», Dick Jan Oostergo (Voorschoten» Eduard Poels (Leiderdorp». Paul Theunissen (Leiderdorp». Hanna de Boer 'Buiten Kaag». Ellie Brinks, Henneke Cats. Henk J. Claas (Lei derdorp). Ewine v. Dishoeck, Jaco bus Eysink Smeets. (Voorschoten». Reinout Koning, Peter Frank Len#; Jan Remt Mellema, Erik Otte, Joar v. Raalte (Katwijk aan Zee», Wil lem v.d. Scheun, Japke Stol, Anneke van Veen (Leiderdorp», Otto P. Vos (Leiderdorp), Guido Wilbers (Voor schoten). Eén kandidaat moest worden afge wezen. Met één kandidaat wordt het examen voortgezet. (Waar geen plaatsnaam wordt vermeld is deze Leiden). Aan de scholengemeenschap Bona- ventura-Kijckenborg in Leiden zijn DEN Burgemeester en wet- tu ders antwoorden ontkennend op 5 van PSP-raadslid Herman Jlptmeijer of zij de minister van :e- «huisvesting hebben meegedeeld u' 'maar aan de woningbouwvereni- ?en te schrijven, dat de huur om- 0 moet, ook van slechte huizen laagbetaalde arbeiders als huur- J. Het raadslid wees het gemeen- stuur in zijn vraag op de solida- it, die het college aan de dag ft leggen met de bevolking, et college is het niet met het ut Islid eens, dat de huurverhogings- I5' toen, zoals die door de woning- tverenigingen ten uitvoer wor- gebracht, o.a. tot stand zijn ge- :en door het onzalig drijven van vorige wethouder van Volkshuis- tog (Menken). Ze zeggen, dat een soepel beleid ten aan zien van de huurharmonisatie is ge voerd. Evenmin delen zij de mening van Amptmeijer, dat in geval van onvol doende onderhoud ook de jaarlijkse huurverhoging van 6 pet. geen door gang mag vinden. Bij onvoldoende onderhoud kunnen huurders zich laten adviseren door de huuradvies commissie, zo delen zij mee. Op de vraag of zij willen beloven uiterste steun te geven aan de strijd tegen de politiek van systematische huuropdrijving antwoorden B. en W. het volgende: Wij hebben de over tuiging, dat door een Juiste toepas sing van de wettelijk vastgestelde huurvoorschriften een ongerecht vaardigde huuropdrijving wordt voor komen. LEIDEN In de maand Juli zullen aan de Leidse universiteit tien pro moties plaats vinden in de faculteiten godgeleerdheid (1), geneeskunde (3), wiskunde en natuurwetenschappen (3), letteren (2) en sociale weten schappen (1). Tolt doctor in de godgeleerdheid promoveert op maandag 2 juli W. M. Rikin te Nijeveen. Tot doctor in de geneeskunde pro moveren op maandag 2 Juli H. Harms te Hilversum en op woensdag 4 juli G. J. Heederik te Rijswijk en P. Champioen te Alphen aan den Rijn. Tot doctor in de wiskunde en na tuurwetenschappen promoveren op dinsdag 3 juli H. J. Bos te Leiden en op donderdag 5 juli J. de Goede te Leidschendam en W. J. Wolff te lerseke. Tot doctor in de letteren promoveren op dinsdag 3 juli M. J. M. de Haan te Koudekerk aan den Rijn en M. Th. J. Voorlinden te Oegstgeest. Tot doctor in de sociale weten schappen promoveert P. van Daalen te Leiderdorp. Noodlanding van zweefvlieger uit Leiden LEIDEN/MAASDIJK Een Lei- denaar heeft zaterdag met zijn zweefvliegtuig een noodlanding moe ten maken in een weiland in Maas dijk. Gebrek aan termiek dwong hem naar de grond. De Vlieger was opgestegen van het vliegveld Valkenburg voor een zoge heten doelen-tocht naar een van de Zeeuwse eilenden. Hij verloor hoogte omdat de voor het vliegtuigje nood zakelijke opwaartse luchtstromingen geheel ontbraken. Het toestel kwam goed terecht. De kwestie van het al of niet as falteren van de De Sitterlaan en daarna van de Burggravenlaan, vraagt toch nog wel enige nadere be schouwing. ■wnpiegne: le W. de Wetering, 2e Sladek, 3e H. Moenen, 4e N. Blom, v. d. Wetering, 6e P. de Haas, Haas, 8e F. Franken, 9e F. t Wetering, 10e A. v. d. Lee. hateauroux1. H. Moenen, 2. H. toen, 3. H. Bodijn, 4. H. Bodjjn, v. d. Lee, 6. P. de Haas, 7. Pie 's, 8. H. Moenen, 9. I. Vinkestein, de Haas. De Postduivenvereniging „War- W" hield een wedvlucht voor oude vanaf Compiegne, afstand 330 In concours waren 66 duiven, wind. De uitslagen luiden: Dlsen 1, Q. Beugelsdijk 2-5, A. v. Drift 3-6-9. J. Diemei 4. J. v. Seg- 7, J. Siecker 8, J. Smeets 10. LEIDEN Het dienstencentrum Kooiwijk is nu de gehele dag ge opend. Alle ouderen uit de wijk zijn welkom om te kaarten, te lezen, te handwerken of zomaar wat te pra ten of een kopje koffie te drinken. Bij mooi weer kan men er gezellig op het terras zitten in de nieuw aan gelegde tuin achter het gebouw. Buiten de gerichte activiteiten als gymnastiek, zingen, tekenen en boet seren op de diverse middagen zullen er ook 's morgens activiteiten kun nen plaatsvinden. Van de deelname en interesse van de te verwachten bezoekers zal veel afhangen of er met de activiteiten kan worden be gonnen. Het dienstencentrum geeft o.a. mo gelijkheden om aan een cursus En gelse les deel te nemen, creatieve handvaardigheid te beoefenen en bij eenkomsten te houden waarop dia's worden vertoond en lezingen gege- Het dienstencentrum wil een tref punt zijn voor alle ouderen voor con tact, ontmoeting, ontspanning en in formatie. De medewerking en zelf werkzaamheid vooral ook van de be zoekers zelf acht het dienstencen trum vóór alles belangrijk en nood zakelijk. Bloemschikken in het dienstencen trum in de Zeeheldebuurt op 11-18- 25 Juli a.s., aanvang 9.30 uur, speel tuingebouw „Ons Eiland". LEIDEN Mr. H. R van Gunsteren, wetenschappelijk medewerker eerste klasse aan de Leidse universiteit, is hier benoemd tot gewoon lector in de politieke theorieën en hun ge schiedenis. Mr. Van Gunsteren (32) volgde na zijn diploma gymnasium-bèta te hebben behaald van 1958 tot 1959 de cours de civilisation fran<?aise aan de Sorbonne in Parijs en ging in 1959 Nederlands recht studeren in Leiden, waar hij in 1964 het docto raal examen aflegde. In 1972 promo veerde hij tot doctor in.de rechts geleerdheid op een proefschrift ge titeld „The quest for control: a cri tique of the rational-central-rule ap proach in public affairs". Dit proef schrift verschijnt binnenkort in de Verenigde Staten in druk. In 1969 werd mr. Van Gunsteren be noemd tot medewerker voor politieke wetenschap aan de Leidse univer siteit. In het academiejaar 1971-'72 zette hij met financiële steun van de Ford Foundation aan de univer siteit van Californië in Berkeley zijn studie van de politieke theorieën voort. Naast zijn wetenschappelijke studie heeft mr. Van Gunsteren een muzikale opleiding voor viool en pia no gevolgd. HU studeerde aan het Conservatoire in Parijs en het Ame rikaanse conservatorium in Fontai- nebleau. Er is jarenlang geklaagd over de geluidshinder en het door de zware bussen en vrachtwagens veroorzaakte trillen en schudden van de huizen, waardoor scheuren in muren en pla fonds ontstaan. Vervanging van de klinkerbestrating door asfalt zou dit euvel zeker tot éénderde terugbren gen. Voor verbreding van de rijbanen van de De Sitterlaan door de mid denberm aanmerkelijk te versmallen is m.i. ook veel te zeggen. Deze thans véél te smalle rijbanen, voor een groot deel nog ingenomen door langs de trottoirs geparkeerde auto's, zijn vooral voor wielrijders hoogst gevaar lijk, doordat er voor dezen bijkans geen uitwijkmogelijkheid is. Als een bezwaar wordt aangevoerd, dat er door asfaltering een racebaan zou ontstaan. Men kan echter con stateren, dat ook nu, bij de huidige Opnemen van brieven ln deze rubriek behoeft niet te betekenen dat de redactie het met de inhoud eens ls. De redactie behoudt zich daarenboven het recht voor om bijdragen te weigeren dan wel in te korten. LEIDEN Viscollege HSV hield de tweede wedstrijd van dit seizoen in het Aarkanaal. De vangst was plecht. De uitslag: 1. P. Wondergem 1500 gr. 11 st., 2. A. Doesburg 1475 22, 3. J. Leuering 750 8, 4. I. Arnoldus II 725 8, 5. J. Gommans 625, 10, 6. La- terveer sr. 475 5, 7. P. Bontje 425 6, 8. K. Laterveer 400 7, 9. J v. d. Lin den 360 3, 10. I. Arnoldus I 305, 4. Hengelsportvereniging DVS viste in De Vliet. Aantal deelnemers: 24. Wed strijd-uitslag: 1. J. v. Loon jr. 20 st. 970 gr., 2. W. v. Loon 13 700, 3. W. Baak 11 685, 4. W. v. Berkel 11 680, 5. W. Weenink 12 660, 6. H. Stap horst 8 560, 7 H. v. Loon 9 545, 8. W. Oostveen 10 505, 9. F. Schuylen- burg 5 390, 10. J. v. Loon sr. 8 365. De vangst was zéér slecht. DW viste in het Aarkanaal. De uitslag is als volgt: 1. W. Smit 4120 gr. 41 st., 2. N. B. Leuering 3820 33, 3. H. Neuteboom 3375 43. H. v. d. Vlugt 2385 19. 5. L. Waltman 1870 14, 6. J. Gerritsen 1825 18, 7. L. v. Giezen 1675 17, 8. H. Leuering 1600 16. 9. P. J. Leuering 1505 16, 10. J. Hakker 1475 18. klinkerbestrating, het overgrote deel der automobilisten vér boven de toe gestane snelheid rijdt en zich van de voorgeschreven beperking der snel heid weinig aantrekt. Wat de veiligheid betreft van over stekende voetgangers (en dus ook van schoolkinderen» zou het m.i. een goede oplossing zijn om by de zebra paden een b.v. met gele verf gemar keerde „overdwarse" geringe verho ging (drempel) in de asfaltlaag aan te brengen. Dit noopt immers de autobestuurders tot vermindering van snelheid en zal daardoor de veilig heid van het oversteken bevorderen. Deze maatregel wordt ook in het bui tenland op vele plaatsen toegepast en met succes. Ik ben dan ook van mening, dat de voordelen van asfaltering en ver breding der rijbanen verre opwegen tegen het handhaven van een klin kerbestrating, die steeds aan verzak king onderhevig is en duur in onder houd. E. VAN DER VEEN, Burggravenlaan 87, Leiden. Ondanks TORENHOGE GOUDPRIJZEN zijn onze sieraden nog oetaalbaar. Door het toepas sen van de laagste marges. On?e schoonheid van een col lectie, blijft daardoor bereik baar voor iedereen. Sedert meer als 35 Jaar het betrouwbare Juweliers adres, met de voordeligste prijzen. En de beste vak-service, door onze eigen ateliers. Uw Juwelier v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Havo: John Akerboom, Reginald Baay, Janny Barning, Ton Bave- laar, Charles Beelen, Albert Berbée, Paul Bergman, Herman Bodt, John Cozijn, Charles Ditmars, Floris Droogh, Antoon Duindam, José Gier- lings, Jos Goddijn, Kees d. Goede, Marike Goosen, Dick v. Haastrecht, Henk Habets, Hans v. Hartevelt, Jacques Heemskerk, Michiel Hek kens, Mattee Hillebrand, Jan Hogen- boom, Bert de Jong, Kees d. Jong Mart Kerkhof, Juri Kerkvliet, Tru dy v. Klarenbosch. Mavo-4: Marga Bakker, Wilma v. Barneveld. Rob Bergman. Marie- Jeanne Berk, Johan d. Blok, Cle- mentien Booms. Hetty Boon, Kees Brand, Inez v.d. Burg, Marieke Chris- pijn, Anneke Devilee, Hein Dieben, José v. Diemen, Gerard Elstgeest, Ro nald Everaers, Peter Faas, Mirjam Fles, Hanja Fopma, Elly v. Galen, Jettie v. Grieken, Anneke d. Groot, Angela d. Grijs, Liesbeth Gijbeis, Fred Hesselink, Ton Kooloos, Antho- nie Koops. Wim Koree, Marian Kraan, Jacques Krol, Wim v.d. Krogt, Gerard v. Leeuwen. Karei v. Leeu wen, René Liem, Rob v. Lierop, Ma rion v. Maarle, John v. d. Meer, Ru dy v.d. Meer, Corry Montagne, Ro bert Montanus, Ans v. Nieuwkerk, Peter v. Orsouw, Aad Otto, Peter Ot to, Ton Paardekooper, Jeannette v.d. Poel, Arno Postma, Frans v.d. Put ten, Hans Reijnders, Ted Romijn, Wim Rossenberg, Frans v. Rijn, Ka- rel v. Rijn, Annelies Stevers, Elia Hogenboom, Gerda v.d. Hout, Jan Jansen, Tineke v.d. Krogt, Margriet Lagerberg, Nelleke v. Leeuwen, Cora Markx, Aad Moot, Sjaak Paardekoo per, Josephine Pijpers. Sylvia Rob bers, Marijke Rodenburg. Lia Rotte veel, Anneke v. Rijn, Willie .v.d. Salm, Erry Sanders, Monique v. Schaick. Lydia Schamper, Hanneke Schoon- dergang. Peter Spruijt, Ineke v. Steyn, Lia Vaneman, Anita Verstee- gen, Pieter jan Vonk, Els v.d. Vooren, Gi-eetje Willems, Kees v. Zijp. Dick Straathof, Harry Straathof, Joop v. Tienen, Hans Uitzetter. Theo v.d. Veer, Annemieke Vendel, Hans d. Vrind, Bas Warnink, Thea v.d. Werf, Dick d. Wilde, Kees d. Winter, Peter Wolvers, Petra v. Rij. Mavo3: Jan Bensdorp Anny Berg Lia Berg, Henk Boot, Cora d. Haan, José v. d. Harg, René Koppers. Gerda v. d. Krogt. Cora Langeveld Wiely v. Oosten Toon Wolvers. Aan de Prot. Chr. Prins Willem— Alexanderschool voor mavo in Lei den zijn geslaagd voor mavo-4: Co- bie Beurse, Suzan Bouter, Rudi den Brabander, Marian Buis, André Cra nia, Robert Delforterie, Rudi van Draanen, Jan van den Ende, Wil Fuchs, Greet Geuke, Marja Haas broek. Jan 't Hart, Els van Heyningen Louis van der Hoeven. Arina van Ho ve, Anneke de Jager, Rein Jongejan, Marijke Keim. Yvonne Kerkvliet. Rob Kiemel, Christien Knevel Mar- tien Kuivenhoven, Cor Mantel Piet Otte Ron Ouwehand Wim Ouwehand Gert van Peet, Bokke Pluygers Frans Robbers, Rob Rijsbergen, Ali Sloos, Ria Sloos Ben Souhoka, Connie van Strater, Trudie Stroo, Mcrion Tame- ling. Herman Valk, André van der Velden, Joop Wakka, Nelleke Wasse naar, allen te Leiden. Roel Gotten- bos te Leiderdorp, Hennie Willems te Oude etering, Luciënne van den Berg Marja de Koning. Sylvia Polane, Nellie Schaap, Metta Slootweg, Do- ninique van Zon te Valkenburg Dick Plaisier, Bert Rietmulder te Voor schoten. Herexamen: 5. Afgewezen. 5.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3