Tienduizenden aan de kust tijdens zonnige weekeinde OP VAKANTIE IN WASSENAAR Gezellige drukte in Katwijk en Noordwijk STAD EN RAND MAANDAG 25 JUNI 1973 I r KATWIJK/NOORDWIJK De badplaatsen Katwijk en Noordwijk hebben een fantastisch weekeinde achter de rug. Het eerste echte goede van dit seizoen. Tienduizenden uit binnen- en buitenland hadden koers gezet naar de kust. De parkeerterreinen waren overbezet. Vooral, die gelegen zijn in de directe omgeving van de boulevards. Het valt bij be nadering niet te zeggen hoevelen van de zon, de frisse lucht en het strand en de zee genoten hebben. Als men over de boulevards liep of reed zag men op het strand één zonne badende mensenzee. Door Cees Combee Foto Jaap van Duijn Allemaal vrolijke gezichten kon men waarnemen op de stranden van Katwijk en Noordwijk. Bij de zon- aanbidders en bij de exploitanten van strandpaviljoens, café - restaurants met terrassen en hotel- en pension eigenaren. Ook in de particuliere ver huursector mocht men beslist niet mopperen. Een klein voorproefje van wat men verwachten kan als voigende week de stroom van vakantiegangers voor enige weken naar de kust komt. Dan begint immers het hoogseizoen, dat zo'n week of vier, vijf duurt. Er is voor die weken al zeer veel logies- ruimte besproken in Katwijk en in Noordwijk. Wanneer het mooie zomer se weer aanhoudt mag worden ver wacht dat het voor hen, die niet heb ben besproken wel uitermate moei lijk zal zijn een slaapplaats te be machtigen. Extra lang Dit weekeinde had men het voor deel, dat het donderdag voor de Duit sers een feestdag was. Velen hadden daaraan een verlofdag vastgekoppeld om zodoende een extra lang weekein de te krijgen en anderen hadden dit weekeinde vooraf doen gaan aan hun vakantie. Niet uit het oog verloren mag worden, dat er eveneens op de ze zonnige dagen veel dagrecreanten koers hadden gezet naar Katwijk en Noordwijk. Dat was op de parkeer terreinen goed te zien. Men mag dan in bepaalde bad plaatsen, zoals in Katwijk, het ge meentebestuur dat stelt de verblijfs- recreatie belangrijker vinden dan de dagrecreatie, een vaststaand feit is, dat men zonder die dagjesmensen lang zoveel drukte niet zou hebben gehad. De strandexploitanten vooral hebben dat kunnen merken toen zy aan het eind van dit drukke weekeinde de ba lans opmaakten. Er wordt namelijk door deze dagrecreanten, die hoofdza kelijk komen uit de regio's Leiden en Alphen aan den Rijn, maar ook uit Utrecht en Rotterdam, ongemerkt nog heel wat verteerd. Endaar gaat het de toeristische industrie om! In Noordwijk aan Zee was het erg druk. Op het strand waren alle bad stoelen en cabines aan de man ge bracht en de zeebaden mochten be paald niet over de belangstelling kla- Rijndijkstraat wil tegen gemeenteraad voetballen LEIDEN In de raadsver gadering van vandaag komt een verzoek aan de orde van het actiecomité Rijndijkstraat, dat vraagt een voetbalwedstrijd te mogen spelen tegen leden van de raad. Burgemeester en wet houders hebben meegedeeld de animo te zullen aftasten. Kind gevallen gen. Velen namen een verfrissend zeebad. De koningin Wilhelmina-Boule- vard bood hoe kan het anders op zo'n zonnige dag een feestelijk aanzien met volle terrassen, waarop men zich behagelijk te te koesteren in de zon. Restaurants en snackbars hadden de gehele dag volop werk. Ook de geopende winkels pikten een graantje mee van de toeristeninva sie. De Duitsers deden zich aan d»1 wagentjes vooral tegoed aan een ech te Hollandse nieuwe of een stukje vers gebakken Noordzeevis. Niet mopperen De Katwijkse strandexploitanten mochten bepaald niet mopperen. Na genoeg alle barcabines waren ver huurd en eveneens was 't heel moei lijk 'n ligstoel te bemachtigen. De ter rasjes van de paviljoens waren ook zo goed als de hele dag bezet. Er werden onnoemelijke hoeveelheden frisdranken, ijs en lichte hapjes ver kocht. Wie echter mocht denken, dat er al veel cabines voor langere tijd verhuurd zijn komt bedrogen uit. Heel wat Katwijkers hebben voor het gehele seizoen een cabine ge huurd, doch daarnaast is er nog maar weinig besproken. Dat was een jaar of vijf, zes geleden anders. Toen legde men gelijk met het huren van logiesruimte al beslag op zo'n cabine met de nodige ligstoelen. De eigenaar van restaurants en vooral die met een terras mochten bepaald niet klagen. Het was de gehele dag druk werken geblazen. Politiemensen en de vrijwilligers van de Katwijkse Reddingsbrigade hebben de handen vol gehad met het toezicht op de baders in zee en met het opvangen van kinderen, die "op geslokt" waren in de menigte en daardoor hun ouders waren kwijt geraakt. We zagen tenminste de Jeep van de Katwijkse strandpolitie enige malen met zo'n vondelingetje langs het strand rijden. Overigens mag met voldoening worden geconstateerd, dat de politie de gasten uiterst welwil lend en begripvol is tegemoet getre den als het bijvoorbeeld om foutief parkeren ging. Dat werd bijzonder gewaardeerd. Reeds om tien uur was het heel moeilijk niet al te ver van de Boulevard in het badcentrum een parkeerplaatsje te vinden. Tegen een uur of vier, vijf zette de stroom van "kustgangers" zich weer in beweging voor de thuisreis. Dat leverde weinig problemen op, omdat men nogal gespreid naar huis ging. De „blijvers" zorgden echter, dat het lot 's avonds laat gezellig druk bleef op de boulevards! Op het Katwijkse strand was het zeer druk tijdens het afgelopen weekeinde. Duizenden uit bin nen en buitenland waren gekomen om te profiteren van zon zee en strand. WASSENAAR Op de camping Duinrell in Wassenaar zijn 25 kinde ren uit het Imelda-tehuis in Arnhem aangekomen voor - naar het zich laat aanzien - een onvergetelijke va kantieweek. Twee jaar geleden, toen een koor van kinderen, dat op Duinrell kam peerde onder leiding van Harry Touw - recreatieleider op de cam ping - een grammofoonplaat maakte met vrolijke liedjes, ontstond het plan uit de opbrengst van die plaat een fonds te vormen, waaruit een va kantie zou kunnen worden bekostigd voor kinderen, die anders niet aan een vakantie zouden toekomen. De verkoopcijfers van de lang speelplaat bleven beneden de ver wachtingen, maar er kwam toch ge noeg geld binnen om een groep kin deren te ontvangen. Bovendien schon ken diverse particulieren en instan ties bijdragen voor het vakantiefonds, zoals dit Jaar bijvoorbeeld de Was sen a ar se afdeling van de Nederland se Vereniging van Huisvrouwen ter gelegenheid van het 25-jarig be staan. En zo kon dit jaar, voor de derde keer, een groep kinderen worden uit genodigd voor een vakantie in de Wassenaarse camping. Het Imelda- tehuis in Arnhem huisvest kinderen uit gezinnen, waarvan de ouders de ouderlijke macht zijn ontzet, wees kinderen enzovoorts. Op Duinrell was behalve directeur Van Zuylen van Nijevelt ondermeer burgemeester Staab aanwezig om de kinderen te verwelkomen (achteraan op foto). Huis verkocht Kwart eeuw Maandag Hulpverleningsdienst Release: Nieu we Rijn 20a. tel. 24555 dinsdag, woens dag. donderdag en zaterdag 2-5 uur nam. dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 8-10 uur nam. Dinsdag Stationsweg 28 Leiden Vergadering welzijnsrafJl, 8 uur nam. Breestraat 19 Leiden Soc. Twentwel voor kamerbewoners en alleenstaan- Breestraat 66 Kreatief Sentrum. 8-12 Morsweg 10 Vergadering werk groep leefbaarheid adviesr&ad voor bin nenstad, 8 uur nam. Breestraat 19 Leiden Jeugdcafé, 7.30 Hogewoerd 57 Leiden Kreativitelta- Brandweer van Wassenaar won WASSENAAR De brandweer is zaterdag in Capelle a/d IJssel win naar geworden van de kampioen schappen tankautospuiten hogedruk. De grote routine van de manschap pen, onder leiding van hoofdbrand wacht Th. A. M. van Steen met dit soort blusvoertuigen (negentig pro cent van de branden in Wassenaar wordt geblust met een tankauto spuit hogedruk) gaf ook dit keer de doorslag. De ploeg zal in september deelnemen aan de nationale kampi oenschappen in het Limburgse Born. Woe LEIDEN In het Notarishuis werd t.o.v. notaris imr. S. M. Bran denberg geveild het woonhuis Staal- wijkstraat 12 te Leiden. Koper werd makelaars kantoor W. de Leeuw q. q. voor f 12.202,— reservepolitie in Wassenaar Voor het eerst sinds lange tijd werd er gisteren in Leiden weer een antiekbeurs gehouden. Zeven tien antiquairs hadden een stand gehuurd in de foyer en de grote zaal van Den Burcht voor de markt die zaterdag en zondag werd gehouden. Hoewel er door het mooie weer maar weinig men sen de weg naar Den Burcht zijn gegaan, ivas de markt een succes, en het ligt in de bedoeling om in het najaar als het publiek wat minder door zwembad en strand gelokt ivordt een tweede markt te houden. (Foto Jan Holvast) WASSENAAR Zaterdagmiddag hebben burgemeester en wethouders de leden van het Wassenaarse korps reserve-politie en hun echtgenoten in het raadhuis ontvangen ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van het korps. Burgemeester Staab en commissa ris van politie Boven inspecteerden in de raadzaal het model aangetreden korps. Daarna hielden zij toespra ken. Burgemeester Staab reikte aan drie reservisten, die van het begin af aan lid van het korps zijn de 25-ja- rentekens uit, behorende by de reeds eerder uitgereikte vrijwilligersmedail- les: A. P. Hoogeveen. p. c. van der Horst en P. Zwanenburg. In het eerste jaar telde het korps 27 leden. Intussen is het ondanks het feit dat vele oude getrouwen na hun 60ste verjaardag moesten bedanken, verdubbeld tot ongeveer 50 leden. Het succes van de reserve-politie is niet alleen te danken aan het en thousiasme van de vrijwilligers en de goede teamgeest, maar ook aan de wijze waarop het korps begeleid wordt door kaderleden van het beroepskorps In dit verband mag niet onvermeld blijven de toewijding, die de inmid dels gepensioneerde adjudant van ge meentepolitie C. Lugthart ten behoe ve van het reserve-korps aan de dag heeft gelegd. LEIDEN In de Haarlemmerstraat ontspon zich vanmorgen een ware milieu-oorlog. Een bewoner van een bovenhuis had een grote hoeveelheid afbraak materiaal op de stoep opgesta peld. Daarbij raakte een winkelruit van de firma Jamin enigs zins bedolven. De winkelier ontstak in woede, pakte het afval op en kwakte het op straat. De inmiddels genaderde kraakwa gen van de gemeentereinigingsdienst reed voorzichtig om het vuil heen en liet het liggen waar het lag. Een winkelmeisje van Jamin begon op een gegeven moment met vuil te gooien naar de bewoonster van het betreffende bovenhuis en het kwam zelfs zover dat ze elkaar met vuilniszakken om de oren sloegen. Even later arriveerde de heer Van der Holst van de gemeente reinigingsdienst, samen met een aantal politie-agenten. Hij riep de kraakwagen terug, en de vuilnislieden begonnen het vuil alsnog op te scheppen. Van der Holst: "We hebben het vuil de eerste keer niet meegenomen, omdat deze mensen een vliko- bak hadden besteld. Die was niet gekomen en daarom hadden ze het netjes opgestapeld. Deze ivinkelier heeft het op straat gegooid en de bovenbuurvrouw is daardoor helemaal overstuur geraakt. We halen het nu gratis iveg". (Foto Jan Holvast) LEIDEN Een achtjarig jongetje is gistermiddag met een schedelbasis- fractuur en een gebroken linker- en rechterpols opgenomen in het zieken huis, nadat hij bij het spelen in de speeltuin Noorderkwartier uit een kabelbaanwagentje op de betegelde vloer was gevallen. Het kind maakte een val van vier meter. Speeltuingebouw Ten Katestraat Leiden Bejaardensoos Humanitas. 2- 4.30 uur nam. Kennedylaan 11 Oegstgeest Informa- tie-avond Bah'is. 8 uur nam. Dijkstraat 2a Leiden Spreekuur soci- Stadhuis Leiden Spreekuur sociale raadsvrouw. 4.30-6 uur nam. Hogewoerd 57 Leiden Yoga en mu- j ziek Troef. 8-10 uur nam. Breestr&at 19 Lelden Jeugdcafé 7.3i 10.30 uur nam. Breestraat 66 Leiden Kreatief Sei Geverstraat 65 Oegstgeest Soc. v& kamerbewoners. 8.30-1 uur nam. Stadsgehoorzaal Leiden Diploma uitreiking Bedrljfsteehn. school. 3 ui Stationsweg 41 Vergadering Kr.m van Koophandel. 3 uur nam. Donderdag Hogewoerd 57 Leiden Werkgroi. huisvesting werkende jongeren. 8-10 Leiden Soc. Twentwel Apothekers De avond, en nacht- en zondi dienst wordt waargenomen door Doeza-apotheek, Doezastraat 31 Leiden en apotheek Van Br eest' Smallenburg, Loevestein 6 in derdorp. Tevens zaterdag tot 6 nam. de Oegstgeester apotheek, Wl helminapark 8. SOS-dienst maandag acht Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Leidei Aanvragen durig zieken dagen; Dooi vo_. zinsverzorging. Rijnsburgerweg 86. tel. 53336. Humanitas Dienstverlening Humanitas, Lange- gracht 246a Spreekuur maandag 1.30- 2.30 uur nam., woensdag 9.30-10.80 voorm. tel. 26277. Release Hulpverleningsdienst ReleaseNieu we Rijn 20a, tel. 24555 Ma t/m vrijd Wetswinkeltje Juridisch adviesbueau voor rechtskundige bijstand. Adres Leids ;vi Volkshuis Apothekersdijk 33 Openings* tijden dagelijks van 10 uur voorm tot ;P» 1 uur uam (behalve maandag) Dage- isi Ujks te bereiken tijdens de kantooru-1 m ren tel 30775 en donderdagavond vau 7-9 uur. *er Koord-studio ne vragen. Hooigracht 52a, 46109. Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- Kinderopvang LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldscb Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden Postbus 64 Giro 67055 TelefooD redactie 01710-21501 Hoofdredacteui HaD Mulder Maandabonnement I 9#> Kwartaalabonnement f 27.4? Per post f 'ÜHK Losse nummer» <1.41 Abonnementsgelden bij vooruit* betaling te voldoen bij automa tische overschryvmg geeb adml* aistratle- eD Incassokosten Nabezorging tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur TelefooD 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2