jê BIEFSTUK 910 398!349 99 149 229 489 Ik heb vroeger toch ook niet verder geleerd, waarom hij dan? laat uw jeugdige figuur ook jeugdig blijven BOTERMALSE 200GRAM CJ A t# NU EXTRA VOORDELIG! GEVRAAGD voor licht Inpakwerk fomg. Langeraar, Leiden en Lei- muiden. Daarvoor is natuurlijk wel deskundig foundation-advies nodig. Dat geven wij u graag. Als u deze beeldige Déwé foundy-set komt passen bijvoorbeeld. Verleidelijk jong en de bra gegarneerd met zaclite Franse kant. Een van de mooiste combinaties die Déwé ooit heeft gecreëerd. De moeite waard om gauw te komen bewonderen. B» 16.95 Bijpassend slipje 6.95 :l Breestraat 126 - Haarlemmerstraat 158 'Ik heb toch altijd mijn brood verdiend met twee rechterhanden? Ik heb toch ook nooit doorgeleerd, waarom zou zo'n eigenwijs jong dat dan wel doen. Hij is toch niks beter dim zijn vader? En bovendien kost al dat leren maar geld. Nee hoor, laat hem maar een Mavo doen en dan is het verdienen geblazen. Dan moet ie zelf maar" verder zien wat ie doet. Je weet bovendien nooit of ie het allemaal wel haalt. Wij zijn geen professorsfamilie. Die jongen zit trouwens voortdurend in boekies te lezen in plaats van es met ndjes mee te gaaiL Ach, dat doet ie wel, maar z'n broertjes noemen hem al de professor. En 's avonds altijd dat gesodemieter met de TV. Die staat altijd te hard volgens meneer. Ja, en dan gebruikt ie van die deftige woorden, net alsof ie anders is dan wij. Ik heb altijd op een fatsoenlijke manier mijn brood verdiend en dan verdraag ik geen kapsones. Wat wil zo'n jongen nou worden? Professor wordt ie toch niet. Dat is niks voor ons soort mensen. Wie voor een dubbeltje geboren is wordt nooit een kwartje en ik kan al dat gestudeer niet betalen. Werkstudent? Noemt u al die ruigbossen werkstudenten? Luierstudenten zult u bedoelen. Dat rookt maar vreemde paffertjes, van die verdovende dingen en dan die rait muziek. Meer lawaai dan muziek. Nee, laat die jongen maar dicht bij huis blijven. Mavo kan .ie doen en' dan een goed kantoor en dan moet ie zelf maar verder zien. Als ie z'n vader en moeder maar niet vergeet We zijn altijd goed voor hem geweest." •Van alle studenten zijn maar 10% arbeiderskinderen. Niet omdat arbeiden kinderen dom zijn of minder intelligent dan kinderen uit de hogere inkomens groepen maar omdat ze een achterstar hebben, die bijna niet is in te halen. Als ze in de eerste klas van de lagere school komen, kennen ze veel minder woorden en begrippen dan andere kinderen. Ze weten soms nauwelijks wit een boek is en hebben in sommige gevallen zelfs nog nooit een potlood vastgehouden. Bovendien zien veel ouders het nut niet in van verder leren, net als de door ons verzonnen vader in deze advertentie Ze beseffen niet, dat in de maatschaj van de nabije toekomst kennis niet a macht betekent, maar ook een levensva waarde is. Morgen moeten we wijzer zijn. iriini NU 500 GRAM Oude Letterbakken. Veel verschillende vakjes voor klei ne spulletjes. Tevens sigaren- planken ar.ngeboden door par ticulier. Van 12 tot 22 uur 51757 (017-10). x Bankstellen direct van fa briek zeer fraai uitgevoerd in dlv. kleuren, 5 Jr. garantie op binnenwerk. Normale prijs r 1300,- voor f 595.- Pr.rlan, Nieuwe Meerdijk 17. Badhoe vedorp. Tel. 02968-5817. Ge opend dinsdag t/m zaterdag 10-17 uur. Vrijdags tot 21.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 16