;raafschap naar eredivisie E BILLY BOND-SHOW SPORT Van der Kruijs en Jongetjes winnen in Oss /ANDAAG Monsterzege (7-1) op Wageningen voor Volendam nauwelijks pleister op wonde he Cats schoten olendam te hulp et 5V2 treffer de grote man 7 Oefenpartij Pilic en Ashe ging niet door undag 18 juni 1973 De Franse wielefeteraan Raymond Poulidor heeft voor een grote verras sing gezorgd door de Midi Libre te winnen. In de laatste rit van Mende naar Nimes, reed Poulidor in de stijl van Merckx. Gesteund door zijn ploeggenoten zorgde hij er niet alleen voor dat het tempo hoog bleef, waar door ontsnappingen werden voorko men, maar ondernam hij ook zelf vluchtpogingen. Joop Zoetemelk die op de tweede plaats eindigde en door Poulidor nauwlettend in het oog werd gehouden, werd zowel in de bergrangschikking als in de punten klassering eerste. PAGINA 11 Raymond Poulidor Bram Madera heeft ook dit Jaar het districtskampioenschap tennis op zijn naam gebracht. In de finale bleek de Leidenaar veel te sterk voor Ronald Blommendaal, die ten koste van Jan Theunissen tot de eindstrijd door drong. Zeer sterk voor de dag kwam ook de 15-Jarige Annet v. d. Mey. Het Jeugdige talent uit Lisse versloeg al lereerst de favoriete Milou Penseel in een drie-sets duel en klopte ver volgens in de finale met goed positie spel Ellen Gerrese met 6—3,11—9. PAGINA 14 De door het Leldsch Dagblad ge steunde Jubileumronde van Sassen- heim is een complete triomf gewor den voor de Ren- en Tourvereniging "De Bollenstreek" uit Lisse. Hans Steekers uit Noordwij kerhout dank te aan een opvallend sterke start de eerste prijs in het prestatieklasse ment en de 25-Jarige Marcel Pen- nings kon aan de fintóh de hulde van rondemiss Carla v.d. MeiJ in ont vangst nemen. Pennings ontsnapte met nog 25 ronden te gaan uit een vluchtgroep van elf renners en bouwde een voorsprong op van 50 seconden. Bram Madera PAGINA 11 Marcel Pennings ZWOLLE De bloemenhulde eindigde in het publiek. Naar de Graafschap-supporters, die bussenvol (7000) rich ting Zwolle uitweken, wierp Graafschap trainer Piet de Vis ser zijn ruikers uit dolle vreugde, uit pure blijdschap maar vooral uit waardering. Glimlachte De Visser, terwijl de champagne nog van zijn haren afdroop: ,,Dit publiek is enorm, heel de Achterhoek staat achter ons. Daarom kun nen wij morgen ook met de actie startenHoudt De Graaf schap in de eredivisie. Opdat we de beste spelers kunnen behouden, maar tegelijkertijd spelers kunnen aantrekken. Want het is moeilijker in de eredivisie te blijven, dan er in te komen". Door Piet Ockx adam Enkele uren voor- wedstrijd Volendam-Wage- n zou beginnen, kwam men ontdekking dat de geluids- >tllatie en de microfoon ont- Bd waren. Goede raad was In allerijl werd er nog ge- JD at een andere installatie te ■fc, maar tevergeefs. Toen reeds vreesde dat deze wed- nu zonder "microfoonbege leiding" van Pé Muhren zou moe ten verlopen, schoot de beatband van The Cats, de befaamde Vo- lendamse popgroep, de voetbal club te hulp. Spontaan werd de geluidsinstallatie van deze pop groep ter beschikking gesteld, zo dat de 11.000 toeschouwers toch nog het sonore stemgeluid van "speaker" Pé Muhren konden horen. Uiteindelijk promoveerde De Graaf schap toch, slaagde het er tenslotte in de lastige negatieve 10 te doen vergeten. Verdrong het PEC/Zwolle alsnog, dat wilskrachtig maar irri tant achteruitspelend, De Graaf schap ergerde. Coen Poulus: „Zelfs by 11 volhardden ze in dat nega tieve voetbail, alsof ze op een gelijk spel uit waren. Juist daardoor kwa men we in de eerste helft zo moei lijk in balbezit". Mede als gevolg van het gemis van Chris de Vries op het middenveld, die Henk Overgoor (meniscus) als linkervleugelverdediger verving, ter wijl Gerrie Veerman het midden veld completeerde. Guus Hiddink: „je mist Chris de Vries als extra breker op het middenveld. Een voordeel daarbij was evenwel dat zijn opponent Arnold van de Bosch zich voortdurend naar het midden veld liet zakken". Hoofd erbij Juist deze Van de Bosch bereikte al na tien minuten spits Jan Hoogen- doorn met een strakke voorzet, die met een felle kopbal De Graafschap verder van de eredivisie verwijder de: 1—0. Het dreigde evenwel nim mer in een achterhoek te worden gedreven, het trachtte slechts het balbezit van PEC/Zwolle te beper ken. Wim Meijers: „Dat was onze kracht. We gingen gelukkig niet ge haast alle ballen hoog voor het doel gooien. We hielden ons hoofd er bij, we speelden het gewoon ver- Deze kalmte, die voortvloeide uit de meerdere klasse die De Graafschap ruimschoots etaleerde in deze na- competitie dan elke andere eredivi sie-sollicitant, duwde de equipe van Piet de Visser tenslotte omhoog. De Graafschap-trainer: „Ik kon het tot nu toe niet hardop zeggen, maar ik heb het steeds geweten: De Graaf schap is de beste ploeg van deze na-competitie. We hebben karakter getoond, want alles hebben we in deze wedstrijden tegen gehad. Ga maar na: de eerste wedstrijd speel den we ongelukkig gelijk tegen PEC, de volgende verloren we on verdiend van Volendam en in deze belangrijke wedstrijd komen we nog eens met 10 achter. Als Je er niet temin in slaagt al deze tegenslagen te overwinnen, dan verdien Je niet anders dan te promoveren". Hiddink De eerste hand die werd gelegd aan deze definitieve opgang leverde Guus Hiddink. Na ruim een half uur stuurde hij Gerrie Deijkers weg, die zich eerst van Bennie Hendriks en vervolgens van Ben Schubert ontdeed, waarna hij de eredivisie weer naderbij bracht: 1 1. Pas daarna dicteerde De Graafschap weer zoals het zelf wil de. Pas toen ook geraakte PEC in de knel, waarvoor opnieuw Hiddink verantwoordelijk was, toen hij Ger rie Veerman kansrijk bediende. On zekere doelman Liefting voorkwam vroege zekerheid. Die eerst na een kwartier in de tweede helft groeide, nadat snelle Jaap de Blaauw Gerrie Veerman had vervangen. „Omdat", legde Veerman later uit, „er risico's geno men moesten worden. De Visser had vernomen dat Volendam met 20 leidde. Daarom moest ik er uit en kwam er een aanvaller bij". Een minuut na de ruil legde Schu bert slordig een voorzet van Hiddink voor de toesnellende Chris de Vries, die vanaf twintig meter eredivisie voetbal inluidde: 12. Vijf minuten later negeerde Deijkers totale op luchting toen hij te gehaast van dichtbij overknalde. Halverwege de tweede helft bracht André van der Graal schap-speler Van Londen zorgt voor paniek in de acherhoede van PEC waar doelman Liefting al verslagen is. Een doelpunt zou deze aktie echter niet opleveren. V.l.n.r. Bosman, Van Londen, Liefting, Van Effering en Hendriks. Ley wél die zekerheid toen hij een hoekschop van Wim Meijers vrij staand tot 1—3 omboog. Wispelturig Wispelturig PEC, getekend door het gemis van Rorije en Heskamp, krabbelde evenwel weer naderbij. Doorgebroken Jan Hoogendoorn werd door Coen Poulus van zijn shirt ontdaan, waarna arbiter Joop Vervoort de krijtstip aanwees. Lody Kragt overbrugde de elf meter vlek keloos: 23. Waardoor De Graaf schap zich de zekerheid alsnog zag ontvallen, maar uiteindelijk vijf mi nuten voor tijd weer herwon, toen een vrije trap van Hiddink via de voet van Bennie Hendriks naar 24 tuimelde. Waarmee Hendriks, die eerder de gele kaart onder ogen kreeg en daarna nog enkele grove overtredin gen beging, zwaarder werd bestraft dan met de berispingen van Ver- voort. Wat de Graafschap allemaal even wel niet van de stap vooruit weer hield. Een schrede, die het een sei zoen eerder nam dan waarop het rekende. Piet de Visser: „onze opzet was om volgend Jaar serieus aan promotie te denken. Dat het nu al is gelukt, is een prettige bykamstig- nu niet in de steek laten", sprak held". hij met een blije glimlach. Waarna hij „mopperde" over zijn En Georg Kessler, de grote verlleizer vakantie, die ook nu weer de mist van de na-competitie? Hij lachte in zal gaan en „klaagde" over de slechts, bedankte Vervoort voor de contractbesprekin gen die voor de leiding en mompelde: „volgend Jaar deur staan. „Maar ik kan de zaak beter LENDAM Bejubelde Billy Bond met 5\72 treffer de man achter Volendams 7-1 monstertriomf op ongeïnteres- Wageningen overweegt te stoppen met voetballen. De ri? [e wijdbroekenspits gaat vandaag zonder contract op va- t „Volendam betaalt te weinig en tot op heden hebben ini ^en andere clubs aangediend", zo luidt zijn simpele com- sar. :en TO was het duidelijk zat, w dan genoeg van de ver competitie Aart Ooms: dden ons op deze wedstrijd «s voorbereid" en maakte West afscheid van voor naar strekkende trainer Maarten toer zo triest was het tref- de 12.000 enthousiaste kij- T tweede doelman Geny - vaste keus Drost had fctog gekregen voortijdig b vakantie-adres af te rei- terugkeert naar de ama- aIo opvolger wordt Jeugdige Aten van de Veenendaalse !dub DOVO. Bond drukte Wageningens 'verdediger Zeger Tollenaar ^send stempel op de wed- '4 Billy's fraaie openings- W de achtste minuut. "J ia een half uur Volen- celpuntenmachine pas goed door een Bond-inzet van te veranderen naar de '2-0). schitterende solo van Bond nooit in één wedstrijd twee doelpunten ge- de stijlvolle spits voor TO misgreep van Tolle naar. Die vervolgens onder luid sportief applaus veel goed maakte door uit ook al een solo de eer te redden (41) om nog in dezelfde minuut Billy, opnieuw langs zich te zien flietsen (5—1). En Juist toen na een half uur in het tweede bedrijf Bond een seintje gaf aan coach Joep Steur vervangen te willen worden, werd Tollenaar met een verzwikte enkel uit het veld gedra gen. Ondanks zijn rugklachten be sloot Bond nog eenmaal achter we derom een puntgave pass van Wim Kwakman aan te draven en dat be tekende 61. Munitie-aandrager Kwakman kreeg acht minuten voor tijd eer naar werken, toen Giezen een kopbal van Wim Kras losliet. „Via de mobilofoon van de politie wisten we in de dug-out al lang, dat De Graafschap met 13 voor stond", verklaarde Steur links en recht complimentjes uitdelend aan zijn spelers. „We hebben afgesproken tij dens de wedstrijd geen tussenstan den om te roepen", voegde pers- chef-microfonist Pé Mühren er nog aan toe. In de rust had hij met zijn 1—1 melding overigens voor een vreugdegolf op de tribunes ge zorgd. Het lijkt er op dat doelman Giezen van Wageningen Volen- dam-aanvaller Jaap "Billy" Bond een rechtse directe geeft. In werkelijkheid deelde Bond enkele "rechtsen" uit; vijf (en een halve) in totaal. LONDEN De Joegoslavi sche tenniscrack Nikkl Pilic, wiens schorsing misschien de wereldtop zal weghouden van het Wimbledontoernooi, is za terdag het spelen geweigerd op de banen van de Wimbledon Cricket and Lawn Tennis Club. (WCLTC). De banen van deze vereniging zijn vlakbij de All- England club gelegen, waar het Wimbledontoernooi plaats heeft. Pilic en Arthur Ashe wilden een oefenpartij spelen, maar op het moment dat zij een van de banen van de WCLTC betra den werd hen door de secretaris van de vereniging, André Sta- niszewski, gevraagd zich te ver wijderen. "Dat had niets te ma ken met de zaak tussen Pilic en de internationale federatie", al dus Stanlszewski. "Ik stuurde hen weg, omdat dit een privé club is. Pilic en Ashe zijn geen leden. Namen zeggen mij niets. Het kon mij niet schelen wie zij waren". Nikki Pilic leverde het vol gende commentaar: "Wat ge beurd is, is gebeurd. Wat mij betreft had het niets om het lijf. Het merkwaardige is al leen, dat ik gisteren wel op de ze baan mocht spelen, hoewel... dat kwam wellicht, doordat nie mand wist dat ik er was". De winnaars van de vijfde internationale 24-uurs race van Oss: links Kees van der Kruijs, rechts Gerrit Jongetjes. De vijfde 24-uursrace van Oss is gewonnen door Gerrit Jongetjes en Kees van der Kruijs. Met hun Hon da 750-cc legden zij 919 ronden af, hetgeen overeenkomt met een af stand van ruim 2700 kilometer. Jongetjes en Van der Kruijs had den een voorsprong van zeven ron den (21 kilometer) op de équipe Jan van de Wal/Johan van de Biggelaar (Kawasaki 900-cc). Een zeer fraaie prestatie leverden de Westduitsers Günther Schlosser en Wolfgang Dworaceck door met hun Honda 500- cc derde te worden (895 ronden). Net zoals de 24 uren van Le Mans is de wedstrijd op het Maashaven circuit in de eerste plaats een uit- houdingsproef. Dat ondervonden An ton van Schijndel en Harry van der Kruijs, de gedoodverfde favorieten, die vanaf de start een steeds groei ende voorsprong opbouwden. Zondag ochtend, toen zij normaliter niet meer te achterhalen waren, werd er bij een pitstop een breuk geconsta teerd in het frame van de JAP- Honda 960-cc. Toen leek de weg vrij voor Jan van de Wal en Johan van de Biggelaar. maar ook htm Kawa saki begon vermoeidheidsverschijnse len te vertonen. De koppeling func tioneerde niet meer naar behoren, hetgeen vele kilometers achterstand ten gevolge had. De uitslag: 1. Gerrit Jongetjes/ Kees van der Kruijs-Honda-919 ron den, 2. J. van de Wal/J. van de Biggelaar-Kwasaki-912, 3. G. Schlos- ser/W. Dworacek (Wdl)-Honda 890, 5. U. Stüber/H. Marto (Wdl)-Honda 873. 6. J. d' Olander/R. Hendrlkx (Bel.)-Honda 861.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 9