J Eerste molencruise en drie andere „uitjes" j i Laten bewoners hun huis soms stinken? Velen verwierven diploma Bezwaren tegen Winkelhof Markt 101 prijzen waard r 'U 1 1 jk 6$ WK 8 Niet alleen op het water ivas er dit weekeinde leven, maar ook erlcmgs, getuige deze foto van de boorden van de Zijl. Woensdag J.I., een reportage van Ronny Vink in dit blad: "We stinken ons huis uit". De bewoners lezen het en komen tot de ontdekking dat de heer Van Apel doorn een gefrustreerde man is. Wat deze man als antwoord geeft op nete lige vragen van een journaliste ge tuigt van zo'n bureaucratische hou ding ten opzichte van minderbedeel den dat Je Je afvraagt: dalen we af naar het kastesysteem dat in India gebruikelijk is? Beginnend bij het onderwerp ver stoppingen beweert de heer Van Apeldoorn dat dat komt omdat men sen melkzakken en maandverband in het toilet werpen. Wie gooien er dan maandverbandin de toiletten? Soms the zestig procent oude vrou wen die in die 109 woningen wonen of de rest van de jonge vrouwen, die moderne maandhygiene gebruiken ofwel geen kinderenwillen baren in huizen met en onvoldoende comfort en ruimte, waar voor drie mensen al onvoldoende ruimte is. LEIDEN Fotograaf Jan Hol vast is er dit gedeeltelijk zonnige weekeinde viermaal op uit getrok ken om beelden vast te leggen in de geest van "uit goed voor u". Zondagmiddag was hy getuige van de eerste molencruise, die re derij Jac. M. Slingerland van de stadsrondvaart aan het toeris tisch programma van Leiden heeft toegevoegd. Dat komt goed uit, want ook de Rijnlandse Molenstich ting en Vroom en Dreesmann gaan deze zomer de aandacht vestigen op de molens in dit gebied. Dubbeldekker "Jolan'da" passeert er twaalf, van de Boterhuismolen iop foto boven) tot de wipmolen, aan het Vennemeer. De boot komt tot in alle uithoeken van de meren. De molencruise is elke dag, behal ve op zaterdag. Op zondag vertrekt de Jolanda van de Spanjaarsbrug passagiers worden overigens ook over water gebracht vanaf het wa- ter terras bij de Blauwpoor tsbrug op de andere dagen vanuit de Haven steeds om 2 uur. De tocht duurt drieënhalf uur en gaat via de Zijl, 't Joppe, Eenzaam heid, Spietlaak, Warmonderleede, Norremeer, Dieperpoel, langs Kaag dorp naar Ringvaart, Buurtepolder, Kleipoel, Koppoel, Eendenkooi, Zwei- land en Zijl. Confessionele samenwerking oncler loep in Leiderdorp LEIDEN De leden van de kies kring Leiden van de KVP zullen zich morgenavond in de Scheppingskerk in Leiderdorp moeten uitspreken over de plannen voor samenwerking van hun partijen met de CHU en de ARP, zoals het partijbestuur die za terdag a.s. aan de partijraad zal voor leggen. Het kringbestuur is in meer derheid diep teleurgesteld over deze plannen. Men vindt dat er na zes jaar praten geen enkele werkelijke stap vooruit wordt gedaan als de plannen van het partijbestuur door gaan. „Onaanvaardbaar", luidt dan ook de reactie van het grootste ge deelte van het kringbestuur. Ondanks TORENHOGE GOUDPRIJZEN zijn onze sieraden nog betaalbaar. Door het toepas sen van de laagste marges. Onze schoonheid van een col lectie, blijft daardoor bereik baar voor iedereen. Sedert meer als 35 Jaar het betrouwbare Juweliers adres, met de voordeligste prijzen. En de beste vak-service, door onze eigen ateliers. Uw Juwelier v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Dan de bewering over de stank in de douches. "Als die niet regelmatig worden gebruikt verdampt de laag water in het waterslot en zit je in fei te met een open riool in huis". Wij willen de heer Van Apeldoorn erop wijzen, dat vóór 1968 toen de douches er nog niet waren de toestand al net zo erg was. Tien jaar geleden wer den er al vragen over gesteld door mevrouw Van der Blom. Het is maar dat u het weet. Van dezelfde douches zegt de heer Van Apel doorn: "Het was destijds de meest praktische en goedkope oplossing." Over het laatste zijn wij het eens, LEZERS SCHRIJVEN het is toch maar voor arbeidersge zinnen en over het woord praktisch willen wij dit zeggen: het was niet praktisch voor de gezinnen, maar praktisch voor u, als deskundige. Het meest verbazingwekkend was voor ons de uitspraak over het func tioneren van de woningbouwvereni gingen. We zijn het wel met hem eens maar uit de mond van deze man, nee dat gaat er bij ons niet in. Begrijpelijk, als men weet dat hij in 1968 heulde met het bestuur van Ons Belang. "De politie is je beste ka meraad", was zijn slagzin, want ie dereen die op zijn kantoor met luide stem zijn misnoegen over de renova tie kwam vertellen, liet hij door de politie verwijderen. Dit hele inter view getuigt van deze mentaliteit. Nog een enkel woord voor de heer Lelieveldt van bureau voorlichting. Als u wel een stuk in dit blad plaatst dat de huidige voorzitter van Ons Belang zich heeft vergist en de huur- verlaging geen doorgang kan vin den, zoudt u dan met enthousiasme een stukje willen plaatsen voor de bewoners van de Bronkhorststraat en omgeving wat hun rechten zijn en waar zij zich kunnen vervoegen. Namens wijkcomité Plan-Noord, L. CAVé Van Hogendorpstraat 30 Stinken II Woningbouwvereniging Ons Be lang wil de huren verlagen. Dat wen sen de leden. Zij willen de richtlijnen van Udink niet volgen. Het bestuur verwacht steun in zijn strijd. Bin nen de Leidse gemeenteraad kwam daar alvast niets van terecht. Daar om brachten de heren Seysveld en Maastrigt van het bestuur een be zoek aan het Binnenhof in Den Haag waar ze spraken met Goudsmit (D'66Hoek (PPR» Hofhuis (PvdA» en Pothoven (CPN). Ze stelden vra gen als: hoe staan de partijen te genover deze huurverlaging en hoe is het mogelijk dat de leden van uw partijen in de Leidse raad in alle ta len zwijgen als de arbeiders voor hun recht opkomen? De eerste drie van de genoemde kamerleden waren van mening dat huurverhogen alleen on rechtvaardig is als de huizen gebre ken vertonen. En een huurstop voor Opnemen van brieven In deze rubriek behoeft niet te betekenen dat de redactie het met de inhoud eens is De redactie behoudt zich daarenboven het recht voor om bijdragen te weigeren dan wel in te korten. oudere huizen moest er komen. Om deze rechtvaardigheid gaat het nu. De huizen van Ons Belang zijn in 1968 voor 11.000 gulden op kosten van het rijk en voor 12.000 gulden voor rekening van de bewoners opge knapt. Dus geen renovatie. De heer Fost van de Nationale Woningraad, zegt zelf, dat deze huizen als niet ge renoveerd kunnen worden beschouwd De huizen van Ons Belang zijn ronduit slecht. Ook vóór de renova tie stonk het in de huizen en waren er regelmatig verstoppingen. Ze be- loofden ons, dat het verbeterd zou worden. Nu zegt deze meneer Van Apeldoorn dat. de stank niet ver dwijnt met een huurverlaging. Maar de stank is ook niet verdwenen met de jaarlykse huurverhoging. Daarom eisen wij terugdraaien van de huren tot 1968 Meneer Van Apeldoorn beweert dat de bestuursleden van Ons Belang niet deskundig zijn. Maar ik vraag me af of hij het wel is. Dan zou hij toch weten wat het betekent als zieke en gezonde mensen in de stank moeten leven. Maar ook de gemeenteraads leden schijnen dat niet te begrijpen, anders hadden ze allang vragen ge steld. Meneer Batelaan, over wie in het stuk werd geschreven, is inmid dels in het ziekenhuis opgenomen. Hij is een mooi voorbeeld als deskundi gen beweren dat het niet schadelijk is voor de gezondheid om zo te le- KOUDEKERK H^ZERSWOUDE LEIDERDORP De winkeliersver eniging "Rijnpost" (Koudekerk, en Hazerswoude) heeft zich tot de raad van Leiderdorp gewend om geen besluit inzake "Winkelhof" te nemen alvorens overleg te hebben gepleegd met belangenorganisaties. De mid denstand is bang voor een ondoor dacht besluit, dat een chaotische toe stand op het distributieterrein zal brengen. LEIDEN —Velen hebben ploma verworven. Voor het MO lichamelijke oefeningen zijn in Den Haag geslaagd de dames M. Th. Y. Penders en M. H. B. Wallart uit Leiden, J. J. M. Scholts uit Oegstgeest, I. Th. M. Streng uit Bos koop en A. M. E. Versloot uit Voor schoten. Aan de chr. nijverheidsschool voor meisjes "Boshuizen zijn geslaagd voor de 3-jarige vooropleiding voor het hoger beroepsonderwijs: Bodegraven, Joke de Jong, uit Lei den Ans van der Nat en Elles van Veen, uit Leiderdorp Annemieke Houthof f, uit Lisse Aukje Joustra en Ineke Nooijen, uit Nieuwe Wete ring Elly Zoetendaal, uit Roelof- arendsveen Joke Loos. uit Sassen- heim Marjon Houthijzen, uit Voor hout Thérèse Prins en Marjoke van Steijn, uit Voorschoten Margreet Blom, uit Wassenaar Liesbeth Nie- bling en Ria van der Peet. Aan de Louise de Coligny scho lengemeenschap zijn geslaagd Marina Buis, Oegstgeest, Toon van Es, Leiden, Annetje Fritschi, Voor schoten, Cor Haasnoot, Katwijk, Jos Jansen, Woubrugge, Christine Kaars Sypestein, Oegstgeest, Maarten Mer- kelbach, Noordwijk, Yvonne Miere- met, Leiden, Debbie Schoonderwoerd den Bezemer, Leiden, Julia Szirmai, Leiden, Editli Vink, Leiderdorp, Toos Vleeming, Leiden, Joke van der Werf, Leidschendam, Ronald Baas, Oegst geest, Martij Bas, Leiden, Eric Bink, Leiden, Arjan van Gemund, Leiden, Johnny de Graaf, Leiden, Luit Gro- zema. Alphen a.d. Rijn, Hans Haar lem, Leiden, Emmy Otto, Leiden, Ad- dy Ouwehand, Katwijk. Ruud Ro- mijn, Noordwijk, Hans Sloos. Leiden, Jacques Soonius, Oegstgeest, Pieter Werk, Leiden. Aan het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest zijn geslaagd: HBS-B Elly van den Berg Oegst geest, Feico Glastra van Loon Oegst geest, Tjeerd Groot Voorschoten. Ellen Mulder Leiden, René de Rooze Lisse, Kees Viseeen Warmond, Kees Jan de Wilde Katwijk, Margot Zwart Oegstgeest, Jeffrey Snackey Noord* wijkerhout, Jan Hendrik Roukema Katwijk. Gymnasium-B: Gerard Böttcher Leiden, Kees Erends Voorhout, Jette van de Hulst Leiden, Johan Koning Sassenheim, Peter Lankhorst Leider dorp, Peter Middelkooop Oegstgeest, Bert Noordraven Sassenheim, Klaas Postema Sassenheim, Thomas Schip pers Wassenaar, Erik Vollebregt Warmond. Aan het Christelijk Lyceum Dr. W. A. Visser 't Hooft zijn geslaagd voor HBS-A: Joke Barreveld Wasse naar, Ben Beef tink Oegstgeest, Joost Bouwmeester Noordwijkerhout Kees Corsèl Valkenburg, Hanneke Hoo- gerwerf Voorschoten Gerben Visser Voorschoten Nelleke de Waal Leiden. Hans Weijmar Leiderdorp. Eindexamenkandidaten MMS: Henny Bos Katwijk Greet Geerling Alphen aan den Rijn, Elzelien de Geus Leiden Henny Goudkamp De Bilt, Ruth Hoekstra Oegstgeest Wil lie Hollander Leiderdorp, Cootje van Hulzen Katwijk aan Zee. in de auto vermaakte men zich. Dit is een beeld van de finish van de AVRO-50-rally in de Groenoordhal in Leiden. Hier ivas één van de eindpunten van deze omroeprit. LEIDEN Velen zijn zaterdag naar de Leidse warenmarkt ge togen om te kijken of ze één van de 101 prijzen van de reclamecam pagne hadden gewonnen. Er gingen vijftig fietsen en één envijftig andere prijzen "de deur uit". Om de tien minuten "viel" er een prijs. De meeste winnaars van een fiets kwamen tegen marktsluitings- tijd nog even terug naar de voet van de Hooglandse kerk. Van deze prijzenhappening werd deze foto gemaakt.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3