Felle eindsprint van Acrobate L verrast Aiglon DISTRICTSKAMPIOENSCHAP TENNIS VOOR MADERA EN ANNET V.D. MEY (15) De Vries wint in Zuid-Slavie LOTTO Nederland is superieur in de 50cc-klasse PAGINA 14 MAANDAG 18 JUftj die de wisselbeker veroverde LEIDEN In de strijd om de dis- trictstitels op het tennispark van Unicum heeft de 15-jaxige Annet v.d. Mey de titel in het damesenkel B op haar naam weten te brengen. Dit ge talenteerde meisje, dat zaterdag het drie-sets duel met de favoriete Mi- lou Penseel in haar voordeel wist te beslissen, moest het in de eindstrijd opnemen tegen Ellen Gerrese. De eerste set van dit treffen wist Annet met goed positie-spel en een nauw keurige spreiding met 63 op haar naam te brengen. Vooral haar fore hand dropshot bracht Ellen Gerre se, die zich op voortreffelijke wijze inzette om zoveel mogelijk te scoren, dikwijls in moeilijkheden. Deze inzet leverde Ellen zelfs een 52 voor sprong en enkele setpoints in de tweede set op, maar Annet v.d. Mey wist op voorbeeldige wijze terug te komen tot 55. Na tien volgende spannende games, resulterend in 11 —9, kon deze Annet uit Lisse als de nieuwe titelhoudster in B bij de da mes van de baan stappen. In het herenenkel B eiste zoals verwacht Bram Madera, die vorig jaar ook de hoogste eer greep, de ti tel voor zich op. R. Blommendaal die na een krappe overwinning van 4 6, 61, 64 op Jan Theunissen, mocht aan treden tegen de eerste ge plaatste Madera heeft van deze Roomburger weinig ruimte gekregen. Door het uiterst preciese spelletje van Madera, doorspekt met hoge lobs, wilden de volleys en smashes van Blommendaal niet zo goed luk ken. Na de eerste set met de spreken de cijfers van 6—0 te hebben bin nen gehaald gaf Madera ook in de tweede set de rijzige Noordwij ker weinig hoop door steeds een voor sprong te behouden. Met 75 in de tweede set zorgde Madera ervoor dat hij ook dit jaar de wisselbeker in zijn bezit kreeg. In het herendubbel B was Blom mendaal. geflankeerd door zijn goed op dreef zijnde teamgenoot Koggink, gelukkiger. Vooral de smash van Blommendaal en de volley van Kog gink deden het duo Meyer/Monod de das om. Met 6—0, 7—5 moesten Meyer/Monod, die eerder het koppel Creighton/Ruyssenaars in drie sets wisten te kloppen genoegen ne men met de tweede prijs. In het gemengd'dubbel B stonden in de eindstrijd twee paren van Room burg tegenover elkaar. Het echtpaar Koole, dat erg gebrand was op winst, moest tegen d'e eerste geplaatsten M. Penseel en Madera toch met 64, 7 5 het onderspit delven. Madera, die goed serveerde en M. Penseel, die hiervan aan het net wist te profite ren, lieten hun spel door het uitge kiende tennis van het bekende echt paar Koole niet ontregelen. De titel in het damesdubbel-B kwam toe aan M. Penseel en E. Mulder die na twee spannende sets 64, 7—5, het evenwichtiger Unicum- dubbel M. Meyer/H. Kallenberg de tweede prijs gunden. In de eindstrijd bij de heren in C stonden Verdegaal en Stam, die in een drie uur durend duel G. Beck- with de baas was gebleven, tegenover elkaar. Verdegaal, die sterk aanval lend speelt, won ondanks de goede passeerslagen van de ongeplaatste R. Stam van de Leidsche Hout met 2— 6, 8—6, 6—3. Bij de dames in C troffen de Jeug dige clubgenoten A. Royaards en L. v.d. Bijl uit Voorschoten elkaar in de Voetbal FINALE DISTRICTSBEKER DBGC Xerxes 44 (Xerxej triotskampioen) PEC/Zwolle De Graaft 2—4. 9. Hoogendoorn 1—0, 32, t kers 11, 61. De Vries 1- Ley 13, 79. Kragt 23 'strafs^ 84. Hendriks 24 (eigen 4 Scheidsrechter: v. d. Voort. schouwers: 13.000. Volendam 8. Bond 10, 32. Bond 20, 46. E 3—0, 49. Bond 4—0, 62. Toilej 41; 63. Bond 51, 75. Bond( 80. Kwakman 71. Scheids^ Pijper. Toeschouwers: 11.000. Eindstand: finale. Door beide meisjes werd er flink op los geslagen, maar vooral door haar sterke forehand wist A. Royaards de buit met 63, 64 bin nen te halen. Van der Nat en Beckwith bleken in de finale van het herendubbel- C een beter dubbel te vormen dan de Sassenheimers B. Ruysenaars en H. Verdegaal 6—3, 9—7. In het gemen gd du bbel - C won het Alphense duo H. Langeveld v.d. Kley, tweede geplaatst, op over tuigende wijze 63, 61. VAN E. v. Leeuwen en Stokkermans. In het damesdubbel-C behaaliden A. Royaards en Y. Wassink, team-ge notes, de titel met 6—1, 2—6, 64 op M. Prager en K. Teeuw. In een strijd op leven en dood stre den v.d. Berg en Modderman, beiden van de Leidsche Hout, in de eind strijd bij de veteranen om de hoog ste eer. Nadat met 26, 64, 64 de titanenstrijd was beëindigd mocht v. d. Berg om half zeven in de avond, evenals de overige prijswinnaars, de eerste prijs uit handen van de voor zitter van het distriksbestuur, Van Straaten, ontvangen. TED VAN DER BRUGGEN. 4 1 1 4 0 2 De Graafschap 1 Volendam Wageningen PEC/Zwolle Honkbal HOOFDKLASSE ADO Luycks Giants 3—2,3 Nicols ORWO/HCAW 42; oord Hotam Storks 31; j Giants ADO 10—4: ORWO/I Raak Nicols 54; Stoi Feyenoord 4—8. Cricket HOOFDKLASSE HCC II 87, wint met 37 rua HBS; 50 Hercules, 92, 1 run van HCC I; 93, VRA, l« liest met 34 runs van VOC; Roodi en Wit, 201/6, wint met6J van Quick Den Haag 141. EERSTE KLASSE Excelsior, 181, verliest met 5 van Bloemendaal; 217/6 220/6, wint met 154 runs kels: 66 Kampong, 152, arai Hermes DVS: 146/6 (.tijd), bona voor Hermes DVS. Amerikaan Dibbs internationaal kampioen van West-Duitsland HAMBURG Eddie Dibbs is de opvolger geworden van de Span jaard Manuel Orantes als interna tionaal tenniskampioen van West- Duitsland. De 22-jarige tot dusver weinig bekende, Amerikaan versloeg in de eindstrijd van het herenenkel- Epel van het toernooi in Hamburg de Westduitse nummer twee Karl Meiier in vier sets: 61, 36, 76, 6 —3. Dibbs (20ste op de Amerikaanse ranglijst) slaagde erin zijn tegen stander van het net te houden en had 6n de beslissende fasen steeds het Initiatief. Hij verdiende met zijn overwinning een bedrag van 30.000 gulden. Meiier ontving 14.000 gulden. Bij de dames ging de titel voor 't derde achtereenvolgende Jaar naar de blonde Westduitse Hel ga Masthoff— Niessen (32), die in de finale de vijf jaar jongere Pat PretoriusWalk- den (Zaf) versloeg met 64, 61. In de halve eindstrijd had Marijke Schaar verloren van de vroegere Rhodesische, na een voorsprong van één set. De overwinning in het dub belspel was voor Duitse combinaties Fassbender/Pohmann bij de heren, en Helga Masthoff /Heide Orth bij de dames. Aleksander Metreveli, de beste ten nisser van de Sovjet-Unie, heeft za terdag voorkomen dat het internatio nale toernooi in Beckenham geheel cn al een aangelegenheid werd voor tieners. Nadat de 16-Jarige Australi sche Dianne Fromholt de damesti- tel had veroverd (door een overwin ning op de 19-Jarige Amerikaanse Ja- net Newberry: 75, 06, 61) moest Metreveli het opnemen tegen Björn Norg, een 17 Jaar oude Zweed se Jongen. In de eerste set had Me treveli geen moeite met Borg: 63, maar in het tweede spel werd hij ge dwongen tot een tie-break (bij 8—8). Doordat zijn tegenstander na een voorsprong van vier punten, een dub- belfout maakte, kon Metreveli door drukken tot 98. Metreveli verloor, samen met Lüe- hatsjev de eindstrijd van het heren- dubbelspel met 64, 36, 57 van 't Australische paar Roche/Davidsson. In het gemengd dubbelspel echter, veroverde Metreveli, met Olga Moro- zova wel de eerste prijs, 63, 61, tegen Jean Baptiste Chanfreau (Fra) enMarlta Redondo (VS). Billie Jean King, heeft zaterdag in Nottingham de finale van het dames enkelspel van een internationaal toernooi gewonnen. Billie Jean King versloeg in de eindstrijd de Engel se Virginia Wade in twee sets: 86 en 6—4. De Amerikaanse kreeg voor haar overwinning in het enkelspel, waar voor zij 77 minuten nodig had, een prijs van 2100 pond (ruim zestiendui zend gulden). Erik van Dillen, de 22-Jarlge num mer zeven van de Verenigde Staten, won het heren-enkelspel. Na 'n wat moeilijke eerste set (36), maakte Zuidafrikaan Frew McMillan (61, 61). De Amerikaan kreeg voor zijn zege 3750 pond (ongeveer 27.000 gul den). Billie Jean King en Erik van Dillen wonnen ook de dubbelspelen. Met Rosie Casals versloeg Billie Jean King in de eindstrijd het duo Betty Stove/Chris Evert met 62 en 97. an Dillen en Gorman wonnen met 6 4, 64 van Carmichael en McMil lan. WASSENAAR De generale voor de Grote Prijs der Lage Landen is voor Jojo Buitenzorg gistermiddag op de Wasse- naarse renbaan Duindigt niet goed verlopen. Na de start maak te de hengst van trainer pikeur Jan van Dooyeweerd een fout en was toen moeilijk in de gewenste draf te krijgen. Inmiddels ging het aan de kop enorm hard. Sjeng Hendrikx met Aiglon wilde de keuze-heren van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport duidelijk maken dat zijn paard voor een startbewijs voor deze grote drafsport-happening zeker in aanmerking wen ste te komen. Welss), 2. Tingue in Check, 3. Royal Palace II. Toto w. 1.80, pl. 1.40, 1.60, Hij was met de hengst snel aan de leiding gegaan en het leek er lang op dat Aiglon op een gemakkelijke overwinning zou aflopen. Maar Martin Vergay dacht er met de nieuwe Franse import Acrobate L duidelijk anders over. In de laatste bocht was hij nog een drietal leng ten achter de combinatie Sjeng Hendrikx met Aiglon, maar kwam enorm hard afzetten en won ten slotte nog gemakkelijk in de zeer fraaie kilometertijd van 1.19.2. Het starten van Acrobate L in de Grote Prijs der Lage Landen is daardoor wel zeker. Jojo Buitenzorg kwam door zijn fout aan de start op de vijfde plaats. Een beste koers liep zonder twijfel ook Gunmar Dear, de pupil van de Utrechtse trainer Piet Smit gereden door pikeur Gerard van Evkelen- burg. Deze combinatie ging als der de over de eindstreep. Bij de renpaarden boekte geheel volgens de verwachting de grote geldverdiener van trainer Hans Wolffers Wildebras, weer een over winning. Het paard deed het nu in handen van de Duitse Jockey Dieter Weiss over de afstand van 2800 me ter maar moest in het laatste rech te stuk er alles uitpompen om Ton gue m Cheek met de Brit Allen Jo nes voor te blijven. In de tweede prof-ren van de mid dag boekte Donna Maria van kas teelheer Nuy uit Wezepe een zeer fraaie overwinning. Dieter Weiss maakte daarmee zijn dubbel die middag een feit. Op de tweede plaats kwam zeer fraai gereden door de Engelse topjockey Wilson Rock Aldis. Jammer echter dat dit paard van de Van der Touws na Poly Trek ook Duiindigt gaat verla ten en verder gaat koersen in Bel gië. 3.6). 2. Jose K. 3. Jan- Zulderpark-prljs1. Acrobate L (M. 2.20. kon Vergay) (1.19.2), 2. Aiglon, 3. Gunnar TotaJli De Grote Joh. Smitprijs op de koersen in Groningen heeft ook een "groot" trio opgeleverd. De winnaar bij de toto kon daar een bedrag op strijken van f 12.537,60. De koers, werd gewonnen (in de eerste afde ling) door Jona Buitenzorg. In de finale zegevierde Dave Fez met Jo na Buitenzorg op de tweede plaats. Dear. Toto w. 9.90, pl. 3.50, 2.80, 2.90, kop. 2.50, trio 843.20. Duinzigt-prijs: 1. Kid D (H. Pol) 1.10. Terlenka-prijs: 1. Merrygo (mej. A. isser). 2. African Boy. 3. New Elec- ric. Toto w. 13.50, pl. 3.40. 1.30, 2.10, op. 9.50. trio 334.40. Wapendal-prijs: 1. Jaspis du Bois (P. e Haan) (1.24.9), 2. Jacky Spencer, 3. Scott P. Toto w. 1.70, pl. 1.30, 5.20. f 460.9 HILVERSUM Je kunt nooit iceten hoe het nog eens te pas komt, dachten de leden van schaatskernploeg en gingen daarom gezellig met z"n allen leren parachute-springen. Harm Kus was de eerste die de grote sprong waagde. Hij wordt hier in het vliegtuig gesjord door o.l Sippie Tichélaw, Trijnie Roosendaal-Rep en Sophie Westenbroek. Na zoveel aandringen 1 vrouwelijke zijde kon hij natuurlijk moeilijk anders Uitslagen Dulndorp-prys: 1. Koncorde (W. Leeuwenkamp) (1.25.4), 2. Lowina K, 3. Linda Hollandia. Toto w. 3.20. pl. 1.60, 2.50, 1.80, kop. 5.( Jonathan (A. de Regt) (1.23.0), 2. Gitte Norton. Toto w. 7.80, pl. 2.70, 2.- Karla Buitenzorg. Toto w. 3.20. pl. 1.50, 1.30, 9.10, kop. 7.20, trio 400.40. Forest Star-prijs: 1. Wildebras (D. De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn: 6, 9, 17, 23, 28, 46. Reservegetal: 39. Dlympianummer: 1077. OP ATI JA Jan de Vries heeft met zijn Van Veen-Kreidler zondag de 50cc-race van de Grote Prijs van Zuidslavië gewonnen. Op het circuit van Opatija kwam De Vries tot een gemiddelde snelheid van 122,2 km/uur. Zijn snelste ronde, gemid deld 128,34 km/uur, betekende een nieuw baanrecord. De tweede plaats was voor de Zwitser Gaff (Kreidler) en de derde voor de Oostenrijker Doefiiger (Kreidler). De Vries voert thans de ranglijst van de competitie om de wereldtitel aan met 30 punten. De Nederlander Theo Timmer is tweede met 23 pun ten. De Hongaar Janos Drapal werd met een Yamaha winnaar in de 350-cc klasse in 47 min. 38,3 sec., wat neerkomt op een gemiddelde van 151,1 km per uur. De Wesbduitser Dieter Braun, die met een Yamaha reed, werd tweede. Hij zorgde voor een nieuw rondere cord met een gemiddelde van 153,95 km per uur. De Nederlander Marcel Ancone werd met een Yamaha zesde. Cracks als de twaalfvoudige we reldkampioen Giacomo Agostini en Phil Read namen niet deel aan de Zuidslavische Grand Prix. De verdere uitslagen luiden: 125 cc klasse: 1. Andersson (Zwed.) met Yamaha, 2. Mortimer (GB) met Yamaha; 250 cc klasse: 1. Braun (W.-Dld.) met Yamaha, 2. Grassetti (It.) met MV; 500 cc klasse: 1. New- come (NZ) met Koenig, 2. Ellis (GB) met Yamaha. De Italiaanse motorcoureur Walter Villa is zaterdag in Opatija tijdens een training ten val gekomen en werd tamelijk ernstig gewond. Hij brak zijn linkerarm en-sleutelbeen. Villa zal dus moeten ontbreken aan Jan de Vries knappe zege de start van de TT in Assen, waar voor hij met een Yamaha had inge schreven. De val van Villa was voor de MV-A'gusta-stal reden om af te zien van deelneming aan de races in Opatija. Races in Assen De nationale wegraces, die voor de derde keer een week voor de „Gro te TT" op het voor deze gelegenheid ingekorte circuit van Drenthe bij As sen werden gehouden, worden niet alleen door renners bijzonder ge waardeerd, maar beginnen ook bij het publiek steeds meer aan te slaan. Duizenden toeschouwers volgden de wedstrijden, die een zeer aantrekke lijk verloop hadden. Er waren wel wat valpartij tjes, maar die liepen al lemaal goed af. De strijd in de 500 cc klasse inter nationaal had een boeiend verloop. Jan Kostwinder leidde aanvankelijk, maar werd in de slotfase tenslotte toch nog door Piet van der Wal gepaseerd. piet van der Wal maakte met 1.46,7 de snelste rondetijd. De zelfde ronde tijd was eerder op de middag ook al geregistreerd voor Wietse Veenstra, die In de 350 cc klasse internationaal op zijn nieuwe Yamaha met grote voorsprong fi nishte voor Jan Kostwinder, die met moeite Leo Boeve achter zich wist te laten. De 350 cc klasse nationaal was zon der slag of stoot voor Boet van Dui men. De Assenaar Jan van der Bor moest in de laatste ronde de tweede plaats afstaan aan de aanstormende Koos de Graaf. In de zijspanklasse werden de ge broeders Smit, die zijn toegelaten tot de training voor de TT-races van za terdag, verslagen door het duo Kees Boer/Jos Buiter. GP van Zweden De tranen stonden Petersson in de ogen toen hij zijn Lotus tot stilstand bracht. De Zweedse atuocoureur had tot twee ronden voor het einde ge dacht in de 40e Grand Prix-race, die hij in zijn carriere reed, zijn eerste grote triomf te behalen. Tot grote vreugde van de ruim 50.000 Zweedse toeschouwers slaagde Petersson erin alle aanvallen van zijn concurrenten af te slaan. Bij het ingaan van de voor-laatste ronde leidde de Lotus met geringe voorsprong op de wa gens van wereldkampioen Fittipaldi, Stewart en Ruime. De Braziliaan werd kansloos door motorpech. In het zicht van de zege ging ook de Lotus van Petersson steeds slech ter lopen. Toch behield de Zweed de eerste positie. Tijdens het lappen' van de BRM van de Zwitser Clay 46.049 sec "gemiddeld: 165,21 2. Ronnie Petersson (Zwe) r Player Special Lotus 1.56.50)" Francois Cevert (Fr) met 1) Ford 1.57.00.716, 4. Carlos mann (Braz) met Brabham 1.57.04.117, 5. Jackie Stewart met Tyrell-Ford 1.57.12.047 Op een ronde: 6. Jacky Ickx (Belg) met Ferrr Stand wereldkampioenscbi 1. Fittipaldi (Braz.) 41 pilt. I wart 39, 3. Cevert 25, 4. Hulnv m Revson (VS) 11, 6. Peterssoa viel Pe tersson koos de binnenwaartse lijn, de Nieuwzeelander ging buiten om en nam de eerste plaats van zijn ri vaal over. De 37-Jarige Hulme, wereldkam pioen In 1967 met een Repco-Brab- ham, gaf de Lotus-coureur geen kans meer om terug te komen. De uitslag ls: 1. Dennis Hulmc (Nw Zeel) met MacLaren de 329 km in 1 uur 56 min Europees kampii Brian Jacks mep naar WK judo LONDEN Brian Ji deelnemen aan de wereldkafl schappen Judo, die vrijdag S M Zwitserse stad Lausanne De Engelse Europese kamp:'-- het middengewicht heeft blessure en een dijbeen Jacks heeft bovendien last oor, als gevolg van een trap Fransman Auffray hem ga' finale van het Europees feï 1 schap in Madrid. Jacks, een 26-jarige gymnjj raar uit Londen, was ééi voornaamste Europese voor een medaille.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 14