BOOTTOCHTEN NAAR DE KAGERPLASSEN Wegenplan '61 maakt burgers kapot agenda Ging verloting markt eerlijk? EIND JULI TOUR DE FRATS PAGINA 2 STAD EN RAND ZATERDAG 16 JUNI 1} [Vragen aan b en w Oegstgeest OEGSTGEEST De raadsleden A. van Belle-Van de Ster <PvdA» en G. E. van Lookeren Campagne-Van Renterghem <D'66> hebben een serie vragon aan B. en W. gesteld. Ze vra gen zich daarin af of de verloting van de volgende week dinsdag begin nende warenmarkt wel eerlyk is ver lopen. Over de verloting van de standplaats is van te voren een bespreking ge houden tussen het college van B. en W. en vertegenwoordigers van de Centrale Vereniging voor de Ambu lante Handel. Daarbij ts afgesproken dat een bepaalde procedure zou wor den gevolgd en beide raadsleden heb ben nu bU geruchte vernomen dat die procedure niet zou zijn gevolgd bij de feitelijke verloting. Ze stellen B. en W. de volgende vra gen: hoeveel reflectanten hebben zich gemeld; is bij de verdeling der branches het advies opgevolgd van de heren Van Dam en Zonderop van de Centrale Vereniging voor de Am bulante Handel; heeft de loting in een centrale vergadering plaatsge had waarbij alle reflectanten het dat LEIDEN Als slot van de projectweek, die de Heilig Hart school deze week heeft gehouden, was er gistermiddag voor de kin deren een speel-sportfestijn op het oude spoorwegemplacement bij de Herensingel. Dit terrein wil de Spoorioegen graag gaan gebruiken voor de bouw van een flat. Dat is in de ogen van de onderwijzers en buurtgenoten een onverstandig en verwerpe lijke zaak. Het terrein is namelijk uitermate geschikt voor de kinderen om te spelen. Overigens zou het het enige terrein zijn in Noord waar de kinderen ongestoord kunnen voetballen en crossen met hun fietsen. De happening was, natuurlijk ook dankzij de zon, een groot succes. (Foto Jan Holvast) Fusie volleybal in Wassenaar WASSENAAR In het belang van de volleybalsport in Wassenaar heeft de sportvereniging Raaphorst beslo ten zich bij de Wassenaarse Volleybal Vereniging te voegen. Het bestuur van de afdeling volleybal van WW is uitgebreid met enkele vertegen woordigers van Raaphorst. Door het toetreden van Raaphorst telt de WW nu 450 leden. In het komende winterseizoen zal de WW elke dag, de zondag uitgezonderd, gedurende 2 uren de beschikking hebben over de sporthal, niet alleen voor volleybal, maar ook voor badminton. Voor de ^nieuwe volleybalcompetitie heeft 1 WW reeds zo veel aanmeldingen, dat waarschijnlijk meer dan 20 - teams aan die competitie zullen gaan Z deelnemen. Wassenaarse judotitel voor Plezier WASSENAAR Tijdens de Was senaarse judokampioenschappen heb ben de Jeugjudoka's van "Luiten' goe de perstaties geleverd. Coen v. Kerk hof won in de klasse halfmiddenge- wicht in de leeftijd van 7-8-9 Jaar de bronzen medaille. In andere Judo klassen werden bronzen medailles in de wacht gesleept door R. Labordus, R. Fekkes, P. va Kerkhof. Zilveren medailles door: R. Hergelljk. E. v. Rijn, R. v. Ovost, P. Bakkers. Gouden medailles: B. Zandvliet, J. v. d. Hoek, I. Mark. Het kampioenschap alle ca- tegoriën werd gewonnen door Ne derlands adspirantenkamploen H. Pleizier. reflectanten die niet aanwezig waren van deelneming aan de loting zijn uitgesloten; is het waar dat wethouder Thorn is afgeweken van de afgesproken procedure; en is het waar dat de goede samenwerking tussen gemeente en de vereniging op deze manier in gevaar dreigt te ko men? Beiden willen de vragen beantwoord zien in de raadsvergadering van 28 Juni. Het LEIDSCH DAGBLAD organiseert in de maand juni Tijdens een bijna vier uur durende tocht per LUXE SALONBOOT van de rederij Avifauna kunt u een groot deel van Leiden eens van een andere kant bekijken. Via Galgewater, Nieuwe Vlietkanaal, Vliet, Rijn- en Schiekanaal en Zijl vaart de boot naar de Kagerplassen, waar gedurende ruim anderhalf uur de mooiste plekjes worden bezocht, die alleen over water bereikbaar zijn. De boot vertrekt elke woensdag- en zondagmiddag in juni vanaf het Kort Galge water. Gedurende de boottocht zal toelichting worden gegeven op actuele ontwikkelingen in Leiden en het plassengebied. Prijs: drie gulden per persoon Vertrek 14 uur, aankomst: 17.45 uur Consumpties aan boord verkrijgbaar. Kaartverkoop: Kantoor Leidsch Dagblad, Witte Singel no 1, Leiden. Of vanaf 2 uur voor vertrek van de boot aan het Walkantoor AVIFAUNA, Beesten markt. LEIDEN De „Tour de Prats", de oudste Jeugdronde van Nederland, gaat dit Jaar weer van 22 juli t/m 1 augustus dwars door het land. Ruim 100 Jongens gaan dan op de fiets, als echte tour-de-france-ren- ners hun monsterrit rijden. Deze nabootsing van de Tour de France is niet alleen bedoeld als vakantiebezigheid, maar ook als een zware prestatietocht. Deze menge ling van plezier en prestatie, door „Ome Joop" Legerstee 23 Jaar gele den begonnen, wordt sinds 4 jaar door „Ome Chris" Lindenhoff geleid. Dit Jaar voert hy de tourkaravaan vanuit Ulft naar Arnhem. Via Over- loon, waar een bezoek wordt ge bracht aan het openlucht oorlogs museum, Den Bosch en Tilburg gaat het naar Oudewater. Daar wordt de hele rennersmeute gewogen in de Heksenwaag. De volgende étappeplaats is Leiden, waar men een rustdag houdt in het weekeinde. In Amster dam staat een rondvaart door de havens en grachten op het program ma. Van hieruit gaat de tour over De afdeling harmonie van de Warmondse muziek- en toneelvereniging Matthias heeft gis teravond met een feestelijk optreden op de Baan het 55-jarig bestaan van de vereniging gevierd. De vier jeugdleden die u hier op de foto van Jan Holvast ziet, traden voor het eerst op. Daarna gaf de harmonie een populair concert van de succesnummers van het laatste concert. De af deling toneel verzorgde later op de avond nog een tvagenspel. Onder de kop: De Sitterlaan en Burggra/venlaan geen racebaan plaatste U medio april een „ingezon den" brief in deze rubriek. Mag ik hierop nog even terugkomen, om dat dit toen geen Juiste voorstelling van zeken gaf en bij een overgroot percentage van de lezers wellicht de indruk heeft gewekt, dat het uit sluitend gaat om de reconstructie van De Sitterlaffn. Inderdaad is genoem de laan in het geding, daar het weg dek dringend vernieuwing behoeft, maar waaromtrent het laatste woord nog niet gesproken is. Uit na der verkregen informatie is mij ech ter gebleken, dat de reconstructie te maken heeft met het Wegenplan 1961, die een verbinding tot stand moet brengen van rijksweg 44 met rijksweg 11, anders gezegd een rijks weg dwars door de stad. Lezers let U goed op, de hiernavolgende straten zijn in deze z.g. ringbaan opgeno men: Plesmanlaan (de Leidse invals weg) Morssingel, Van der Tasstraat, Noordeindsplein, Rijn- en Schieka- de, Andries Schotkade, Kastanjekade, De Sitterlaan, Burggravenlaan, Ca- tharinastraat, Sumatrastraat en Me- renwijk. Om dit alles te verwezenlij ken, moet een groot aantal huizen o.a. van de Van der Tasstraat, Noord eindsplein, Hoge Rijndijk, Catharina- straat, Lage Rijndijk en Sumatra straat (z.g. flessenhals) en mogelijk nog meer worden gesloopt. Van laatstgenoemde straat zijn de wonin gen goed 40 Jaren oud, maar nog in goede conditie en wat huur betreft betaalbaar. Het lijdt geen twijfel dat de In tensiviteit van het auto- en vracht- wagenverkecr zal toenemen en van welke weg in 't bijzonder 't vracht verkeer 's nachts gebruik zal gaan maken. Een ander belangrijk facet komt hier dus om de hoek kijken: de nachtrust van de bewoners langs deze nieuw te creëren weg. Leidenaars bent U zich bewust wat U in de nabije toekomst, als dit plan doorgang vindt, boven Uw hoofden hangt? Naar mijn oordeel zullen de ouderen, maar straks zeker ook de ouder geworden Jeugd genoemd plan beslist niet in dank afnemen. Zo'n „binnenstad" immers, met die ver schillende uitlaatgassen, 'n veel groter gevaar voor de volksgezondheid dan de open rioleren van de middeleeuwen Feitelijk zou dit een punt moeten zijn voor de Leidse medici, oon hiertegen in het geweer te komen. Dit is een wegenplan van 1961, dat nu na ruim 12 jaren ruimschoots achterhaald is. Geachte Commissiele den er zijn toch voorbeelden genoeg van steden, die het verkeer, dat niet noodzakelijk in de stad moet zijn, er omheen leiden. Bedenkt U toch, zij LEZERS SCHRIJVEN die hebben te beslissen over 't welzyn van bijna honderdduizend inwoners, U hebt met levend materiaal te ma ken, het verkeer daarentegen is maar een dode materie. Of heeft dit ver keer tooh prioriteit boven het geeste lijk en lichamelijk welzijn in al zijn facetten van de mens? Per slot van rekening is het aan vankelijke saneringsplan tussen He rengracht en Zijlsingel, dat veel geld heeft gekost op de tekenborden e.d., dank zij een beter inzicht, van de baan en zal dit gedeelte een be ter en alleszins aanvaardbare bestem ming krijgen. Ik hoop dan ook niet, dat dit z.g. wegenplan in het prestigevlak zal worden getrokken. Bij deze doe ik dan ook een drin gend appèl op het geweten van de Commissie en van hen, die hierover mede moeten beslissen, of zij de ver strekkende consequenties willen en kunnen aanvaarden van dit heilloze wegenplan, waarmee de levens van de Leidse ingezetenen, zowel oud als jong, zijn gemoeid, omdat voor hen in nabije toekomst grote gevaren zul len dreigen op de weg en op wier gezondheid bovendien een aanslag wordt gepleegd vanwege de toene mende luchtvervuiling en de slechte nachtrust. Er moet maar vooral een wereld-milieudag" worden gehou den. Van ganser harte hoop lk, dat de oudecommissies van de basis- en kleuterscholen voor openbaar- en bijzonder onderwijs in deze omgeving, alsmede de Werkgroep Milieubeheer •Rijksuniversiteit) en de Werkgroep Binnenstad t.a.v. dit bijzonder be langwekkend onderwerp diligent zul- Opnemen van brieven in deze rubriek behoeft niet te betekenen dat de redactie het met de inhoud eens is. De redactie behoudt zich daarenboven het recht voor om bijdragen te weigeren dan wei in te korten. len blijven en zich niet met een kluitje in het riet laten sturen. Woensdag, 20. Juni a.s. zal 's mid dags om 4 uur in de koffiekamer van het Stadhuis een onderdeel van dit plan, n.l. De Sitterlaan, ter sprake komen. Ik vraag me alleen af waar om niet 's avonds vergaderen, zodat of de man of de vrouw aanwezig kan zijn. De bewoners zijn tenslot te in eerste instantie de belangheb benden en die recht hebben op in spraak, omdat het voor hen en voor hun kinderen een zaak van impor tantie is Het is in het leef- en woonbelang van alle Leidenaars. A. HOLLEBEEK, Burggravenlaan 196, Leiden. Driebergen naar Arnhem, waar het eindpunt ligt. „Ome Chris" heeft ook dit jaar weer gerekend op enkele ploegen van 6 jongens uit Leiden. Daarmede wordt een traditie van 20 jaar voortgezet. Ulft, Leiden en natuurlijk Arnhem leveren, als vanouds, de meeste ren ners aan de „Tour de Frats". Leidenaars, die mee willen doen, kunnen zich opgeven bij de „Tour dokter", Prinsenstraat 20, Leiden. Een briefje in de bus met naam en adres en je krijgt alle gewenste inlich tingen. OPHALEN GROFVUIL MAANDAG Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat), Julianstraat. Julia- nakade, Sophiastraat. Anna Paulow- nastraat, Alexanderstraat. Prinsen- senstraat. Oranjestraat Lusthof laan, Dillenburgerstraat, Nassau- straat, Mecklenburgerstraat. Os- en Paardelaan, Bernhardkad Marljke- straat, Margrietstraat, Irenestraat, Bernhardstra at, Beatrixstraat. Maresingei (van Julianastraat tot Zwarte Pad). Pr Frederikstraat, Koningstraat. Bronkhorststraat. Willemstraat, Pr Hendrikstraat en plein, Mauritsstraat. L. de Collgny- straat, Waldeck Pyrmontstraat, Marnixstraat (van Maresingei tot W de Zwijgerlaan). Amallastraat. J W. Frisostraat, van Hogendorp- straat. Van Limburg Stirumstraat van der Duinstraat, Falckstraat. Anna van Saksenstraat Kempenaer- straat Molenstraat Maresingei (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pasteur- straat, Hansen- en Kort Hansen straat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en plein. Mussenbroek- straat, Lucas van Leydenstraat. Bakker Korffstraat. Jan Lieven- straat, Fr van Mierisstraat. Gabr. Metzustraat, Broek weg Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort. Raamstraat. Maredijk Piet Hein- straat. Vendelstraat, Poelgeester straat. Schutterstr t, Maredljkhof- Je, Vaartkade. Aloëlaan Rijnsbur- gersingel. Marislaan. DINSDAG Herenstraat, Pr Wilhelminastraat. Bloemistenlaan Leliestraat. PtoeD- straat. Pioenhol. Lindestraat. Rese dastraat. P de la Courtstraat. Ko- mnginnelaan Acaclalaan, Tulpen- straat Zoeterwoudsesingel (van He renstra»' tot Lammenschansweg). Schelpenkade Andries Schotkade. Leuvenstraat Gerrit van der Laan- straat. beeuwkenstraat Vaidez- straat Stadhouderslaan Magdalena Moonsstraat 3 Octoberstraat. Dul- venbodestraat Staal wijkstraat Bui tenruststraat Kastanjekade. Mei doornstraat Hyaclnthenstraat. Se ringenstraat Dallastraat Anjelier straat. Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Station). Kamerling!) Onnesplein de Sitter laan. v. d. Waalsstraat. Buys Bal lotstraat, Hugo de Vriesstraat, Kap- teynstraat, v. d. Waalsplein, van Bemmelenstraat. Lorentzkade, Zee manlaan, van 't Hoffstraat, Bakhuis Roozeboomstraat. DONDERDAG Rljnsburgerweg, Terweepark. Boer- haavelaan. Mariënpoelstraat, Kager- straat Zweilandlaan. van Swieten- straat, Faljerilstraat. Houtlaan A. Duycklaan, van Beuningenlaan, van Slingelandtlaan. J. de Wittstraat, J. vai Oldebarneveldstraat. Fagel- straat. Ledenberchstraat. Hogerbeets straat. Warmonderweg. Nachtegaal laan, Mezenstraat. Vinkenstraat. Lijsterstraat. Roo-'borststraat, Me relstraat. Wassenaarseweg. Leeuw- rikst- -t. Stationsweg, Paviljoenshof, Sta tionsplein, Morssingel, Pesthuislaan, Piet Paaltjespad. Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg'. Paul Kriigerstraat, Pres Steynstraat Transvaalkade en hol Joubert- straat. Wolmarantstraat, v. d. Tas straat Lopsenstraat. Rijnzichtstraat. de Wettstraat. Reitzstraat. de la Revstraat Pre lor lusstraat Lage Morsweg, P. C. Hooftlaan, Vondellaan. van Baerlestraat, Jacob Catslaan. Gerard Brandstraat, Coornhertstraat. C. Huygenslaan, Brederostraat, Spieghelstraat, R Visscherstraat, Tesselschadestraat. Leeghwaterstraat, St. Buysingh- straat, Calandstraat, Leemanstraat, Conradstraat, Dijkstraat. Stuw- straat, Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg. VRIJDAG Van Vollenhovenkade en -plein; Snouck Hurgronjestraat, Huizinga- straat, Uhlenbeckkade. Colebrander- straat, Meyerskade, Duyvendak- straat. Kanaalweg (van Hoge Rijn dijk tot Van Vollenhovenplein). Rijndykstraat. Kanaalstraat. Dozy- straat, de Goejestraat. Cosynstraat, Hartmanstraat. Rooraburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastraat. Rijnstroomstraat. Zoeterwoudsesingel (van Lammen schansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade. Durieuxstraat, T. Sle- genbeekstraat, Roodenburgerstraat, de Mey van Streefkerkstraat. Cobet- straat. de Ridderstraat. Thorbecke- straat, Wasstraat, de Laat de Kan terstraat, Cronestelnkade. P. J. Blok- straat, Pruinlaan, de Gijselaarstraat. Kernstraat. Verdamstraat. M. Treublaan. Stieltjensstraat, Fran- chimontlaan, v. d. Hoevenstraat. Kanaalweg (van v. Vollenhovenplein tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuy- zenlaan, Beyerincklaan, Temminck- straat. Suringarstraat, Burggraven laan, Asserstraat, Scholtenstraait. Moddermanstraat. Oppenheimstraat. BURGERLIJKE STAND W. J.. z. v. A. W. P. de Grc temelk. Ondertrouwd: A. M. P. Bakker (Am- sterda m)en J. A. H. Brodhaag; J. Kloosterman (Den Haag) en V. A. J. van Duijkeren; R. Heins en L. Th Schenderllng. Getrouwd: G. J. A Jonkers Both en C. G. Koershuls burg (Den Haag); Wed. D. M. B .Reu- Zand; J. C. Jansse Zaterdag Breestraat 19 Leiden Soc. T*e voor kamerbewoners en alleer', d>3n 912 uur nam. Breestraat 66 Lelden Kreatiei trum Swingen, 92 uur nam. Breestraat 19 Leiden Soos Min, —11.30 uur nam. Geverstraat 65 Oegstgeest Jen> v.a. 16 Jaar. 8—1 uur nam. Gemeentecentrum Oegstgeest reldwinkel, 113 uur nam BIJ molen De Valk Leiden' ft 114 Lelden Leidse j dagsadventisten, Morsweg 114 Leid Schaaksocieteit. 25.30 i ïterskerkstraat 1 Leiden""' in voonn t Zondag Wilhelminastraat 10 Lelderdon spreksavond Baha'i, 8.15 mj/l Antoniusclubhuls Lelden Dan^ Geverstraat 65 Oegstgeest 8o« erbewoners en alleerü 66 Lelden Kreatief Maandag fé, 7.30—10.30 uur nam. Stadhuis Leiden Spreekuur t 2 3CH—4^30 ujBurgerl,1k Pei)sloefl Hogewoerd 87 Leiden Club vm leenstaanden, 8 uur nam. Hogewoerd 57 Lelden Expert® toneel, filmwerkgroep en discuasl Stadhuis Leiden Gemeenterad Doktersdiensten LEIDEN Tot zaterdagmot uur raadplege men de eigen h Daarna lot zondagnacht 24 uuj sluitend dokters telefoon 22222. gronje 9 (telefoon 34112). OEGSTGEEST Dokter 1.. rink. Terweeweg 152 (telefoon! Wijkzuster F. Laman, Lijtweg 1 Sassenheim. WASSENAAR Cate, Burchtlaan 9 (telefoon 301 W. J. Zweerte de Jong, Wittenb weg 188 (telefoon 9124). Apotheken Oegstgeester apotheek. WC napark 8 ln Oegstgeest. V apotheek Langstraat 86. Vo: SOS-dienst (01710)—25202 Voor alle die lijkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht uur uur v.m. doorlopend In t d.w.z. van vrijdag acht maandag acht uur v.m Release Hulpverleningsdienst Release; we Rijn 20a, tel. 24555 Ma t/n 8-10 uur nam bovendien dlsd t 2-5 uur nam met uitzondering dagmiddag. Wetswinkeltje Volkshuis Apothekersdljk 33 0p( tijden dagelijks van 10 uur voc* 1 uur nam (behalve maandagl lijks te bereiken tijdens de ka! ren tel 30775 en donderdagavoo 7-9 uur. Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeden gaven zuster E. Janssen-Nk Hofdljck 32. Oegstgeest. Dienstencentrum lefoon 30360. Koord-studio Koord-studio, gewoon huls w wone mensen met gewone er ne vragen. Hooigracht 52a, LEIDSCH DAGBUI DAGBLAD VOOR bEHH EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad Witte Singel 1 Postbus 54 Giro 671# Telefoon directie en tie 01710-25041 TelelooD redactie 01710-21* Hoofdredacteur Hap Muldd Maandabonnement I Kwartaalabonnement I Per post I Losse nummers Abonnementsgelden OU betaling te voldoen BU tlsche overschrUvtng geen s nistratle- en incassokosten Nabezorging tot 20.00 uui Zaterdag tot 18.0C uur TelefooD 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2