Zaalvoetbal in Katwijk als attractie voor zomergasten Katwijkse vrachtautochauffeurs zijn tevreden gesteU Een 'juweeltje' voor Sassenheim Van 18 juni tot 18 juli met enige ontmoetingen tegen teams geformeerd uit de badgasten VERMAAK- CENTRVM IN KATWIJK BIJBEL Kaag kie weer Mis» PAGINA 4 STREEK DONDERDAG 14 JUNI KATWIJK Eindelijk heeft men een voor alle partijen bevredigend resultaat bereikt in het conflict tus sen de Katwijkse vrachtautochauf feurs en het gemeentebestuur over de verleende ontheffingen. Dat is in grote mate te danken aan de inter ventie van het verkeerscommissielid, mr. Jan van der Plas en de toezeg ging van Bas Vooys als voorzitter van het actiecomité van vrachtau tochauffeurs de wagens gedurende het weekeinde niet in het dorp te parkeren. In het totaal waren er 90 ontheffingen aangevraagd en daar van zijn er nu 68 gehonoreerd. In de gisteravond in het Katwijk se raadhuis gehouden vergadering, van de verkeerscommissie kwam de ze zaak weer aan de orde. Op ver zoek van de commissie load de ver- keersafdeling van de gemeentepolitie alle aanvragen en alternatieve par keerplaatsen minutieus bekeken en daarmee rekening gehouden met de toezegging van de chauffeurs over het verwijderen van de vrachtauto's tijdens het weekeinde uit het dorp. Dat geschiedde door inspecteur L. A. Provily en brigadier G. Stubbe. De leden van de verkeerscommissie waarvan burgemeester A. G. Ver meulen voorzitter is, waren unaniem gelukkig met de bereikte oplossing en hetzelfde kan worden gezegd van het actiecomité, dat zijn pogen tot verbe tering van de situatie voor de gedu peerde collega's met succes zag be kroond. Waar overleg al niet toe kan leiden' B. en W. moeten nu nog akkoord gaan met het advies van de politie en de instemming van de verkeers commissie. Verwacht mag worden, dat dit geen moeilijkheden meer zal opleveren, zodat de nieuwe onthef fingsregeling reeds 1 Juli zal kunnen ingaan. Er werden tijdens deze vergade ring nog wel enkele bezwaren naar voren gebracht. Onder meer over 'n visauto, die een groot deel van de dag op de Secretaris Varkevisserstraat staat geparkeerd. Dit zal nader wor den bekeken. Op voorstel van mr. Van der Plas zal het actiecomité pro beren voor de zes chauffeurs uit Katwijk aan den Rijn tijdens het weekeinde parkeermogelijkheid te vinden op het terrein van de Kat wijkse groenteveiling. Mocht die inter ventie geen succes hebben, dan zul len B. en W. het veilingbestuur be naderen. Inspecteur Provily deed, na over leg met actievoorzitter Bas Vooys, de suggestie de ontheffingspapieren op een nader te bepalen datum uit te reiken in de kantine van het politie bureau aan de Voorstraat. Tijdens dat samenzijn, dat men in een onge dwongen sfeer wenst te doen verlo pen, zal verteld worden wat de voor waarden zijn, die aan de verleende ontheffingen verbonden zijn. Daar door zullen dus alle chauffeurs per soonlijk op de hoogte worden ge bracht waar zij zie haan te houden hebben. De ontheffingen gelden van maandagavond zes uur tot zaterdag morgen zeven uur, zodat er van za terdagmorgen af tot maandag geen vrachtauto meer in het dorp gepar keerd zal staan. Bas Vooys dankte chauffeurs burgemeester Vermeulen en de leden van de verkeerscommis sie voor de prettige sfeer waarin de laatste vergaderingen werden gehou den en voor de betoonde bereidheid en het begrip ten opzichte van de moeilijkheden waarvoor de chauf feurs zich door die verordening za gen gesteld. Ook had hij veel waar dering voor de Katwijkse politie, die de moeite had genomen alle alterna tieve parkeerplaatsen, die door de chaufefurs waren opgegeven, te be kijken en daarna een hernieuwd advies uit te brengen. Burgemeester Vermeulen toonde zich uiterst gevoelig voor deze woor den. Hij voegde er aan toe,,'t Is on ze taak dit te doen, want daar wor den we tenslotte voor betaald". Er werd tijdens deze vergadering eveneens langdurig gesproken over de weggehaalde zebra's op de Bos- laan en het kruispunt Secretaris Var- kevisserstraat-Drieplassenweg waar over in de raad vragen waren ge steld. Het uiteindelijke resultaat was, dat de nu geschapen toestand ge handhaafd blijft. De zebra's komen dus niet terug. Veel aandacht werd ook geschon ken aan de ellende bij het kruispunt Molentuinweg -Sartdlaan-Rijnstraat- Valkenburgseweg. Erkend werd, dat de situatie daar verre van ideaal is, doch dat er voorlopig weinig meer •verst; aan valt te doen nu de politie groen op maximum heeft laten ais len bij de voetgangersovei plaats. Burgemeester Vermeulen atelcfe zo snel mogelijk te prober® Laan van Nieuw Zuid door te b ken, omdat de provincie, zolang niet is gebeurd, waarschijnlijk zal beginnen met de aanleg vac provinciale weg 4 van Katwijk t Valkenburg naar Leiden. Mr. Jan van der Plas advisesL* om B. en W. voor te stellen er bij deputeerde Staten met klem op te dringen zeer spoedig met de i leg van de nieuwe weg Katwijk- den te beginnen, omdat betere verbinding wordt verier? met de kust en de huidige roui belangrijke mate wordt ontlast. KATWIJK VW-directeur Chris Verplancke is druk be zig het evenementenprogramma voor het Katwijkse bad seizoen rond te maken. Geen eenvoudige zaak. Die evene menten moeten namelijk tussen het gewone WV-werk door worden georganiseerd en dat vergt begrijpelijk weer de nodige extra inzet van zijn toch al vaak overbelaste me dewerkers (sters). Daarom prijs Verplancke zich gelukkig als uit de Katwijkse burgerij initiatieven voor zomerevene- menten worden genomen. Blij was hij te horen, dat Kat- wijker Cees van der Plas en Rijnsburger Niek Glasbergen onder auspiciën van de afdeling Leiden van de KNVB van 18 juni tot 18 juli in de sporthal ,,Cleyn Duin" een zaal- voetbaltoernooi willen organiseren, waarin ruimte is gela ten voor het spelen van wedstrijden tegen badgastenteams. VW-voorzitter mr. J. van der Plas zal de aftrap verrich ten voor de eerste wedstrijd van het toernooi maandag avond 7 uur tussen Van der Plas en Augustinus en Feyenoorder Willem van Hanegem zal de bal voor de finale aan het rollen brengen. Verplancke heeft natuurlijk direct alle medewerking toegezegd bij de organisatie en de WV zal ook haar bijdrage leveren in het prijzenbe- stand. Katwijks VW-directeur zegt: "Dt VVV wil in samenwerking met de gemeente en de plaatselijke ver enigingen en natuurlijk ook de poli- Door Cees Combee tie aan Katwijk de immage geven van een gezellige badplaats waar het goed toeven is en waar het nodige wordt gedaan op het gebied van re creatie. Ook als het slecht weer is. Zo'n zomeravondzaalvoetbaltoernooi, waaraan ditmaal zes Katwijkse, vijf Noordwijkse en één Rijnsburgse ploeg deelneemt is daar een leuk on derdeel van. Het gaat beslist niet om Verplancke, maar om het be lang van de badplaats. Niemand zal kunnen ontkennen, dat het toeris me één van de belangrijkste inkom stenbronnen is. Daar moeten we met z'n allen achter staan. Gemeentebe stuur en burgerij". Zaalprobleem Initiatiefnemer Cees van der Plas, de bekende Katwijkse BMW- dealer: "We hebben al eerder gepro beerd Katwijk te kunnen laten mee draaien in de zaalvoetbalcomoetitie van de afdeling Leiden van de KNVB Dat is tot nu toe, doordat we niet op vaste avonden over de sporthal "Cleyn Duin" konden beschikken, geen realiteit geworden. Er is hier de afgelopen maanden wel een wil de competitie geweest. Daar voelen we echter niet zoveel voor. We ho pen. dat we spoedig als Katwijkse teams in de KNVB-competitie kun nen uitkomen. Dit zomertoernooi heb ben we mede georganiseerd om de gasten iets te bieden. Bovendien zijn er nog ure*- vrij. waardoor enige van onze teams uit kunnen komen te gen gastenteams. We hebben in die periode namelijk zes uren over. De afdeling Leiden van de KNVB is ons direct terwille geweest toen we met het plan voor dit toernooi kwamen. We spelen dus onder auspiciën van de bond. waarvan de deelnemende teams lid zijn geworden en de wed strijden worden geleid door officiële van dit toernooi schatten we op een f 1250. Dat bedrag halen we er weer uit door de inschrijfgelden. Voor leder team een f 150. Ik geloof wel, dat het een succes zal worden". Prijzen Programma zaalvoetbal toernooi MAANDAG 18 JUNI: 78 uur Van der Plas Augus tinus; 89 uur Cleyn Duin 't Kik kertje; 9—10 uur Klipper t Zee paardje; 1011 uur Snack Boys Nag- tegaal. VRIJDAG 22 JUNI: 78 uur H.H.S. Digros; 89 uur De Best Landbouw; 910 uur Cleyn Duin Snack Boys; 10—11 uur Van der Plas Klip per; VRIJDAG 29 JUNI: 78 uur NagtegaalLandbouw; 89 uur H.H.S. 't Zeepaardje; 9—10 uur 't KikkertjeDe Best; 1011 uur Augustinus Digros; MAANDAG 2 JULI: 78 uur Klipper Digros; 89 uur 't Zeepaardje Van der Plas; 910 uur Cleyn Duin Nagte- gaal. WOENSDAG 4 JULI: 78 uur De Best Snack Boys; 89 uur Augustinus H.H.S.; 910 uur Landbouw 't Kik kertje. VRIJDAG 6 JULI: 78 uur Augustinus t Zee paardje; 89 uur Clejm Duin De Best; 910 uur DigrosVan der Plas. MAANDAG 9 JULI: 78 uur Nagtegaal t Kik kertje; 89 uur Snack Boys Land bouw; 9—10 uur Klipper H.H.S. WOENSDAG 11 JULI: 7—8 uur Landbouw—Cleyn Duin; 89 uur Van der Plas H.H.S. 910 uur 't ZeepaardjeDigros. VRIJDAG 13 JULI: 78 uur De Best Nagtegaal; 89 uur Augustinus Klipper; 910 uur 't Kikkertje Snack Boys. MAANDAG 16 JULI: Wedstrijden tussen poule A en B voor een plaats in de eind rangschikking 78, 89, 910, 10—11 uur. WOENSDAG 18 JULI: Finales 3e en 4e plaats en le en 2e plaats 89, 910 uur. maandag 9 Juli, woensdag 11 Juli, vrijdag 13 Juli, maandag 16 Juli en woensdag 18 juli (finales). Men begint 's avonds om zeven uur. In de organisatiecommissie hebben zitting Cees van der Plas, Niek Glasbergen, Bert de Vries en Chris Verplancke. Competitie Er zijn voor het toernooi drie prij zen beschikbaar in de vorm van be kers. namelijk een eerste, tweede en derde prijs. Bovendien heeft de ex ploitant van "Cleyn Duin" een orijs beschikbaar gesteld voor de topsco rer Alle spelers van de deelnemende teams zullen als herinnering een vaantje ontvangen. In poule A. komen uit Van der Plas BMW. Augustinus, Klippers, 't Zeepaardje, Digros Stars en H. H. Sporthuis en in poule B. Cleyn Duin, 't Kikkertje, Snack Boys, Nagtegaal. Glasbergen-De Best en Landbouw. Er wordt op de volgende dagen ge speeld maandag 18 Juni. vrijdag 22 juni. vrijdag 29 juni, maandag 2 Ju li, woensdag 4 Juli, vrijdag 6 Juli, Van der Plas nadrukkelijk: "We willen als het kan na dit toernooi mogelijk met een aantal Katwijkse teams deelnemen aan de zaalvoet balcompetitie van de KNVB. Maar dan zullen we eerste medewerking van de gemeente moeten hebben over het doorlopend beschikbaar zijn van de zaal van Cleyn Duin", op een vas te avond. Dat zou dan moeten vallen op woensdagavond, want de dinsdag- en donderdagavpnd vallen zo wie zo af in verband met de trai ning van Quick Boys en Katwijk. Uit die verenigingen moeten we na melijk in hoofdzaak onze spelers aantrekken. Voor zaalvoetbal de trainingsavonden verzuimen gaat natuurlijk niet. Bovendien willen we voor geen prijs Quick Boys en Kat wijk in het vaarwater zitten. Wat in Noord wijk kan moet in Katwijk ook mogelijk zijn. Dat zaalprobleem breekt ons helaas nog de nek. Hopelijk komt daar spoedig verandering in. Nu gaan we eerst aan ons toernooi wer ken. Volgende week maandag begin nen we al. Er moet nog heel wat worden g LISSE In de Prot. School in de Poelpolder wordt een driedaagse ten toonstelling gehouden van al het werk van de leerlingen betreffende het project-onderwijs op deze school. De aula van de school is geheel ge vuld met werk van de schooljeugd, waarbij aanschouwelijk wordt voor gesteld wat men leert in de verschil lende leervakken als taal, lezen, re kenen en aardrijkskunde. Alle klas sen nemen er aan deel. De tentoon stelling is tot vrijdagavond geopend. SASSENHEIM Morgen opent de diamantairsgroep Schaap, Citroen en Van Gelder zijn nieuwste vestiging in het pand Hoofdstraat 234 in Sas senheim. Het geheel verbouwde per ceel mag de modernste ingerichte juwelierszaak van ons land genoemd worden. Met de nieuwe vestiging in Sassen heim is voor Schaap, Citroen en Van Gelder een belangrijke mijlpaal be reikt, namelijk de tiende vestiging binnen de tien Jaar van zijn bestaan. In 1963 begon de huidige algemeen directeur Sander van Gelder met zijn vrouw Ruth in Venlo een Juweliers zaak, die de basis werd voor Neder lands grootste groep in deze bran che. In 1968 werd het sinds 1888 be staande JuweliersbedriJf Schaap in Utrecht overgenomen en in 1971 werd de derde schakel Citroen Juweliers- Diamantairs in Amsterdam aan de keten toegevoegd. Sindsdien is het aantal vestigingen snel gegroeid tot een tiental, waarvan de vestiging in Sassenheim de nieuwste is. Het is een zaak die men eerder in een stad als Parijs zou verwachten dan in een middelgrote Nederlandse gemeente. De vestiging heeft namelijk een kol- lektie van circa 50.000 Juweliersar tikelen in huis, hetgeen méér dan drie sieraden per inwoner van Sas senheim betekent. Toch is het niet zo verwonderlijk, dat Schaap, Citroen en Van Gelder Juist deze plaats heeft gekozen. Sas senheim kan worden beschouwd als het centrum van de Bollenstreek en met deze vestiging wordt het voor beeld van Amerika gevolgd, waar ook steeds meer koopcentra buiten de grote steden worden gevestigd, om- Manifestatie van padvinders Noordwfjkerhout Zaterdag is de grote manifestatie van de vier plaat selijke Scouting Organisaties op het open terrein aan de van Iersellaan nabij de Guldemondvaart. Samen met kabouters, welpen, gidsen, pad- vindsters en verkenners kan de Noordwijkerhoutse Jeugd zich amu seren met verven, boetseren, volks dansen, estafettelopen enz.. De verkenners hebben zich belast met het bouwen van een hoge toren met kabelbaan en dat belooft inte ressant te worden. Op het terrein, waar iedereen gratis toegang heeft, zijn pannekoeken te verkrijgen en limonade. Het evenement begint om elf uur en men is van plan om er om vier uur een eind aan te maken. Bij gunstig weer belooft het een groot succes te worden. n slim trucje een tegenspeler KATWIJK Het heeft heel wat problemen opgeleverd, maar nu staat toch vast dat Katwijk van 17 juli tot en met 20 Juli weer zijn tra ditionele zomervermaakcentrum krijgt. Door de bouw van het bejaarden complex op het terrein tussen de Groen van Prinstererweg en de Hoorneslaan bij de camping Noord was het niet meer mogelijk daar het vermaakcentrum te creëren. Nu zal het vermoedelijk komen aan de Ha ringkade. De kermisexploitanten, die graag voor enkele dagen in Katwijk hun etablissementen opslaan, hopen met tien tot vijftien attracties te komen. BODEGRAVEN Het libe rale raadslid Praalder maakte gisteravond de opmerking, dat hij het zeer opmerkelijk vond, dat CH'er Hamoen in de vori ge raadsvergadering tijdens een interpellatie (over het kraken van een woning op de Emmaka- de), de bijbel had aangehaald. Praalder had tijdens zijn bijna driejarig lidmaatschap van de gemeenteraad nog niet eerder gemerkt, dat confessionele, raadsleden inspiratie uit de bij bel putten. Met uitzondering van de SGP-afgevaardigde Overbeek natuurlijk. Wethouder Jongeneel begreep niet helemaal, of Praalder er nu mee in kon stemmen of niet dat Hamoen uit de bijbel citeer de. Hij wilde nog weieens beves tigen, dat de bijbel inderdaad een inspiratiebron is voor de confessionelen en was er ver heugd over, dat bij de kwestie van het kraakpand uit de Heili ge Schrift was geput. Anti-revo lutionair Van Dam was het daarmee eens. Naar zijn me ning is het echter niet nodig, dat confessionele politiekbedrij- vers de bijbel er steeds bijhalen. "Ook al noem Je hem niet, dan wil dat nog niet zeggen dat Je hem niet als inspiratiebron ge bruikt" was zijn oordeel. Tot slot wilde Praalder best verklaren, dat hij had inge stemd met de citaten van Ham- noen. "Ook al zeggen wij het niet zo nadrukkelijk, daarom wil het niet zeggen dat de bij bel voor mij geen inspiratie bron zou zijn", merkte de VVD'er nog op. dat daar o.a. verkeers- en pari problemen geen belemmerende spelen. Do De kollektie voor Sassenheim »g< volledig aangepast aan het nt van de gehele groep met, naast goedkope en middenklasse ju wel n0 artikelen, een uitgebreide kol! - a topklasse horloges en een groot a yie timent hoogwaardige brilja waarvoor als beleggingsobjekt d 'ca teresse snel groeit. Financieel d e 1 teur en beleggingsexpert van Sc! Citroen en Van Gelder, de heff W. Beurskens is van mening, dat in de Bollenstreek grote belan? ling bestaat voor de aankoop uit briljanten als belegging. 'W Het pand in Sassenheim rla] een totale verbouwing ondergaat der de artistieke leiding van dire »D ce Ruth van Gelder en naar ont 1 van de architekt A. Hogerdijk ze- ook de inrichting van de ander Ion drijven van de groep ontwiem Pu de jarenlange ervaring opgedaa ji eerder geopende vestigingen is 22 J in Sassenheim de meest modern Ijd praktische geworden, totaal ai cht past aan de eisen, die gesteld n wt< worden aan de optimale service et i de cliënt, die zich in de aankoof stei Juwelen wil laten adviseren. i h< In het pand zijn bijvoorbeeld san toonbanken aanwezig. Of de clië D een eenvoudig sieraad of een 1 ia, waardige briljant wil kopen, allfij viezen geschieden in alle rust. ten aan separate tafeltjes onder not van een kopje koffie en za Dsc achtergrond muziek. De gehele aor is air-conditioned. If De leiding van de verkoop blijl rusten bij mevrouw L. M. Boot kers, die reeds jarenlang een trouwenspositie bij de Sassen! H se cliënfcele heeft verworven. Adji direkteur wordt de heer A. C. I sen, die tevens de supervisie d over de vestiging te 's Gravenha Iedereen uit Sassenheim enil» ving, die een kijkje wil kornet C men in dit moderne Juwelier is morgen van harte welkom "open house party" van 9 uur gens tot 8 uur 's avonds. Jkh arn WARMOND/KAAG - Het ^-1 eiland krijgt ook dit Jaar wkJT* Miss. Net als vorig Jaar zal oj pI. I 15 Juli de Miss Kaag 1973 verk in De Bontekoe (20.00 uur) 1 gehouden. Miss Kaag zal naai dig om te zien ook sportief i zfjn en niet bang voor een vol! haar mond open te doen. EX vi. Kaag 1973 krijgt niet allee; jJ grote beker maar ook een ve< daagse reds naar Ierland voor personen. Deze reis wordt door Aad van der Polder. Oegstgeest de reisorganisatie L IerlandTours gaat opzetter Aspirant- deelneemsters kunn foto, en een opgave van k school-opleiding, hobby's en sturen naar „Koopskoop", P 1938, Den Haag. Degenen die dringen tot de voorselectie op krijgen dan van de Jury ew berichtje. BURGERLIJKE STA! VAN LEIDEN Geboren: Radjen Vincent, A. Rampersad en G. van der dolf Willem Anton, zn v. J. J. de Roode, Willem Robert ter en P. C. Berkhoi zin v. L. J. B. Bogaa Maanon, Carola M« der Hoogt, Theodor Joz« P. Hijzelendoorn en M. T. KetH duard Pleter, zn v. F. P. van df en C. H. M. Oudshoorn. Blanci clsca Maria, dr v. F. E. Noordljk, Vincent. E. C. P. Hoe Martin, C. J. Duffels, Rilai J. van der Zee en J. _r. Georgette Inez, dr v. J. Wijneln N. van der Splinter, Fulco ren, Anna Adrlana Jacoba, dr M. Broekhof en A. M. D. ven den, Jeroen Antonl Hendrik, O van der Pol en J. A. de Jager.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4