Wethouder wil Voorstraat liefst helemaal afsluiten aitesaar agenck Oud-Hollandse jaarmarkt in de Langstraat E22Z Parkeren in Voorschotens centrum gaat moeilijkheden opleveren Koninklijk goud voor B. cle Kier DONDERDAG 14 JUNI J LEIDERDORP Het Bijenkorf concern begint eind van dit jaar met de bouw van een zelfbedie ningswarenhuis in een nieuw, ge sloten, winkelcentrum in Leider dorp. Naast het warenhuis met een vloeroppervlakte van 14.000 vierkante meter, krijgt het cen trum een postkantoor, veertig win kels en 200 etagewoningen met parkeerruimte voor 1500 auto's. Het winkelcentrum zal in het voorjaar van 1975 klaar zijn. Dit is een perspectieftekening van het winkelcentrum Winkelhof in Leiderdorp zoals dat project in 1975 er uit moet gaan zien. De tails vermeldden wij reeds gisteren. Winkelhof wordt met een loop brug over de drukke verkeersweg Engelendaal verbonden met de rest van dit snelgroeiende dorp aan de Rijn. Deze loopbrug loopt over het hele centrum heen en van daar kunnen de tientallen winkels en zelfbedieningswarenhuis rustig kuierend bezocht worden. Donderdag Hogewoerd 57 Leiden Werfc uisv< 8-10 i rae-dsvroi den Werfa huisvesting werkende jongeren j Leiden Spreekuur j 19 Leiden Jeugdcalé è5 0( haf 16 jaar. 8-12 i formatie-av Breestraa kamerbewoners en alleenstaï VOORSCHOTEN De trots van Voorschoten is de Voor straat. Een van de oudste straten met de oude lindebomen, die nu door de boomchirurgen opgelapt zijn en de strijd te gen de mens en zijn vervoersmiddelen weer aan kunnen. Een fraai stukje Voorstraat WASSENAAR Van woensdag 27 tot en met zaterdag 30 Juni a.s. zal voor de derde keer door het winkelcentrum Langstraat een Oud- Hollandse jaarmarkt worden geor ganiseerd. Burgemeester Staab ver richt de officiële opening woensdag middag om twee uur. De jaarmarkt staat dit jaar in het teken van de Limburgse folklore. Op zaterdag avond 23 Juni zingt in de Dorps kerk aan het Plein het Limburgs mannenkoor St. Joseph uit Waubach onder leiding van de heer H. A. M. van Dieteren. Dit koor kwam onlangs In het nieuws door het winnen van het AVRO-koor-festival. De toe gangsprijs voor dit concert is f 5.- en kaarten zijn in voorverkoop op ver schillende adressen in de Lang straat. Verder komen er uit Limburg een steltlopersgroep, het schuttersgil de St. Sebastianus en de Kachelpie pers uit Maastricht, terwijl er nog diverse andere attracties zijn. Dezer dagen wordt huis aan huis in Wasse- WASSENAAR De commissie In tergemeentelijke Zaken uit de Was- eenaarse gemeenteraad heeft zich beziggehouden met het deelnemen, van Wassenaar aan gewestelijke rege lingen. De commissie bleek in dit stadium nog niet te voelen voor het aangaan van een "zwaardere" rege ling met ofwel het Leidse Gewest of wel de Haagse agglomeratie. De com missie stemde wel in met een ver lenging met een Jaar van de perio de, waarin de lichte regeling voor 't Gewest Leiden zal gelden. Wassenaar aldus de commissie zal pas tot een zwaardere rege ling kunnen overgaan als er een groot Haags/Leids gewest tot stand gekomen zal zijn. naar een jaarmarkt-courant bezorgd met alle bijzonderheden over 't pro gramma. Café „Sport" reisbureau OEGSTGEEST Het oude café Sport aan de Kempenaer- straat in Oegstgeest heeft na ruim 'n jaar leeg gestaan te heb ben een nieuwe bestemming. Het pand wordt het hoofdkwartier van tour-operator Aad van der Polder, die onder de naam Hol land- Ierland- Tours reizen naar het groene eiland gaat organise ren. Naast de organisatie van de ze reizen zal Van der Polder ook de normale reisbureau-activitei ten in het pand aan de Kem- penaerstraat gaan ontplooien. In het kader van een totale reno vatie van de Voorstraat zijn o.a. alle gasleidingen vernieuwd en daarbij zijn de mogelijkheden geschapen om de Voorstraat weer gasverlichting te geven. Het door het college van B. en W. met veel vreugde aangekondigde plan om dertig historisch verant woorde lantaarnpalen te plaatsen voorzien van gaslicht, werd aller minst met vreugde door de geza menlijke commissies van maat schappelijk welzijn en openbare wer ken ontvangen. De dienst Monumen tenzorg zal nu beoordelen of de ver lichting goed gekozen is. Raadsleden en wethouders zullen akkoord gaan met de visie van Monumentenzorg. Tot zover is er met de Voorstraat eigenlijk niets bijzonders aan de hand. De historische straat wordt ro mantisch opgeknapt en in dit stre ven doet iedere auto in de Voor straat het romantisch geheel te kort. Parkeren Wethouder Pels riep een van zijn hoofdambtenaren tot orde, die ver klaarde dat de Voorstraat een ver keersweg was. De wethouder denkt aan zeer beperkt autoverkeer en in dien het mogelijk is een totale af sluiting. Zodra inderdaad de dertig nieuwe lantaarnpalen gezet worden, dan betekent dat het opheffen van de parkeermogelijkheden tussen de lin debomen. De commissieleden begre pen dat wel tijdens de vergadering en vroegen om een snel overleg met de winkeliers en om snelle parkeer voorzieningen in het dorpscentrum. PTT In de Voorstraat staat het post kantoor. De P.T.T. in Voorschoten is nu ook overgegaan tot bezorging van eenmaal per dag. Wie de post vroeg wil hebben, die moet een postbus ne men. Hierin verschilt de P.T.T. in Voorschoten in niets van de andere kantoren. Inmiddels is het aantal postbussen in Voorschoten gegroeid tot driehonderd en de verwachting is dat het er ongeveer vijfhonderd zullen worden. De postbussen wor den voornamelijk genomen door de bedrijven en zaken en deze postbus houders willen graag per auto het postkantoor bereiken. Grote bedrij ven zoals de ANWB. de VAM e.a. zitten nu al met de moeilijkheid dat op de vrijdag het postkantoor per auto vrijwel onbereikbaar is en vooral de hele pakken aan te bieden post moeilijk af te geven zijn. Alleen al om de vestiging van het postkan toor in de Voorstraat lijkt een afslui ting voor het verkeer en een beper king van de huidige parkeerplaatsen tot een utopie te maken. Ook de win keliers zien op dit moment niets in een verkeersvrij maken van het cen trum wegens parkeergebrek in de omgeving. De deken van de Zwitserse schrij vers, de dichter Francesco Chiesa, is gisteren op 102-jarige leeftijd in Lu gano gestorven. LEIDEN Burgemeester Vis heeft vanmorgen in de koffiekamer van het stadhuis de gouden eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau uitgereikt aan het oud raadslid B. de Kier. De Kier heeft de onderscheiding gekregen ter gelegenheid van zijn 65ste verjaardag en zijn vele func ties naast zijn dagelijks werk: con cierge van de Chr. pedagogische aca demie in Oegsgeest, de vroegere chr. kweekschool Leiden, waaraan hij 25 jaar is verbonden. Van 1948 tot 1970 heeft hij deel uitgemaakt van de Leidse raad. Voorts was hij in 1958 oprichter en is hij nog steeds bestuurslid van de Prot. Chr. Woningbouwvereniging, tweede voorzitter van de herv. dia conie, voorzitter van de stichting Haagwijk, voorzitter van de vorde ringscommissie Leiden en voorzitter van de adviescommissie bejaarden centra. Van 1962 tot 1969 was hij voorzitter van de Federatie van wo ningbouwverenigingen. handlcapten, 2-5 i Titus Brandsmalae.n 76 Lelden huls De Duikboot handenarbeid, Breestraat 66 Lelden Defensie lichting Kreatief Sentrum. 8-9 u Vrijdag Koningskerk Leiden Ruilclub 7 Fred. Hendrikplantsoen 25 dorp Gespreksavond Balia'ls. 8, Breestraat 19 Leiden Soc. Twi voor kamerbewoners Geverstraat 65 Oe| kamerbewoners, 8.30- Breestraat 19 Lelden 11 uur nam. Apotheken De avond-, nacht- en dienst in de regio Leiden tol dag Centraal apotheek Breestraj Leiden, apotheek Voorschote: apotheek Beker, Lijtweg in Humanitas Dienstverlening Humanitas, L gracht 246a Spreekuur maandag 2.30 uur nam., woensdag voorm. tel. 26277. Kinderopvang 2-4 u. do. 7-9 u Vogelasiel SOS-dienst SOS-Telefonisch'J Hulpdiens; (01710)—25202 Voor alle die In i lijkheden verkeren berelkbaai maandag acht uur v.m. Release Hulpverleningsdienst Re: we Rijn 20a, tel. 24555 Ma t/m 8-10 uur nam bovendien disd t Wets winkelt je (behalve maandag) lijks te bereiken tijdens de kat ren tel 30775 en donderdagavoi 7-9 uur. Moeders voor moeders (Foto Jan Holvast). Hofdijck 32. Oegstgeest, tel. 53652. Dienstencentrum lefoon 30360. Koord-studio ne vragen. Hooigracht 52a, I 46109. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden e durig zieken en gezinsverzorglnj 45 tel. 49441 maandag t.e kerkelijke opleidingsschool zinsverzorging. Rijnsburgerweg LEIDEN Bij de Leidse tie is aangifte gedaan van twee polyester boten. De vertegenwoordigen elk een van ongeveer f 1500. Een van de boten lag op veldje aan het einde van de Ri Schiekade, het andere vaarti gemeerd aan de Haven. Met medewerking van Hans Melkert en Henriëtte v. d. Hoeven Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Dierenclub Paul Olden, Wouter van Furth, Picter van Rees en Maarten Derk- sen, p.a. Lucas van Leydenstraat 2a, stuurden dit briefje: „Meneer van het Leidsch Dagblad Wij hebben een clubje en dat gaat over dieren. Wij willen even wat over dierentuinen zeggen. Bij alle hokken staat met koeien van let ters: Verboden te voeren. Die bordjes staan er omdat sommige dieren dieet hebben en niet veel mogen eten. Er zijn ook dieren die alles eten wat hun gegeven wordt en die overeten zich. Als de mensen die in de krant le zen, helpt hot misschien. WIJ hopen het. Poppen in de kast Poppenspeler Piet Onderwater sluit gedurende het zomerseizoen zijn theater Miniatuur aan de Middelweg. Hij staakt voorlopig de kindervoor stellingen op zondagmiddag. De po pen gaan in de kast om uit te rusten. De poppenspeler had deze bood schap aan ons leuk „verpakt". Met een woordspeling op Wim Kan: „Daar ga je Pietl" Fietsroute Drugs Leids Volkshuis en Kreatief Sen trum organiseren volgende week woensdag in het Volkshuis een in formatie-avond over drugs. Aanwe zig zijn Koos Zwart of Eric Vonhof van de Stichting Drugs Informatie, Ab Vreeman van de Drugs Infor matieservice, bedde uit Amsterdam, de Voorhoutse psychiater Schlemper van de Jelgersmakliniek en mede werker Kooren van het consultatie bureau voor alcohol en drugs. Noorderkwartier De Leidse korfbalvereniging Noor derkwartier heeft bij vijftig bedrijven aangeklopt om hulp nu het zelfge bouwde olubhuis door de laatste storm is weggewaaid. Noorderkwar tier kan de kantine van Lugdunum overnemen, maar ook dat kost geld en vandaar het beroep op het be drijfsleven. Inmiddels zijn schenkin- De werkgroep "Fiets" gaat een aantal fietsroutes uitzetten van uit Leiden naar het strand, de plassen, en andere plekjes in de omgeving die de moeite van een fietstocht waard zijn. De demonstratieve fiets tocht, die vorige week naar Meijen- del werd gehouden was zo'n succes dat deze route als 'openingstreffer' is ge kozen. Voor dit weekeinde dus Meijen del. Vertrekpunt Lammenschans- plein of Voorschoterweg. Dit punt is op diverse manieren bereikbaar, bij voorbeeld door de Leidse binnenstad via de Kanaalweg of via de Chur- chiJllaan. We rijden op het fietspad over de Voorschoterweg. richting Voorschoten en zien na enige tijd de zilverfabriek aan de rechterkant van de weg. We rijden alsmaar recht door tot aan de kruising met de Raadhuislaan. Vlak voor deze krui sing zien we het raadhuis van Voor schoten aan de rechterkant van de weg. We volgen de weg richting Leid- schendam en kruisen hierbij de Pa pelaan. Na enige tijd rijden we weer op het fietspad langs de weg naar Leidschendam. Een paar honderd meter voorbij Restaurant de Gouden Leeuw slaan we rechtsaf, het fiets pad van de Horstlaan op. Deze laan voert ons door 't fraaie landschap van de Duivenvoordse en Veenzijdse polder. Let ook eens op de weidevogels, die hier zo talrijk zijn. Via de tunnel onder de spoorlijn ko men we langs het natuurgebied van de Horsten. Dit gebied moet u zeker eens bezoeken op een rustige zondag ochtend, er zijn een aantal wande lingen uitgezet die u door bosrijke gedeelten van dit gebied voeren. De toegangsprijs is vijftig cent. Onze fietstocht leidt inmiddels verder via de Raaphorstlaan naar Wassenaar. Aan het eind van deze laan gaan we linksaf (met de weg mee) en rijden zo evenwijdig aan de snelweg Den Haag-Wassenaar-Leiden. We ko men uit bij de voetgangerstunnel, naast het Wassenaarse Dierenpark. We lopen met de fiets aan de hand door deze tunnel onder de Rijks straatweg door en nemen de rechter- uitgang, zodat we in de Houtlaan komen. Deze laan rijden we uit en komen dan vrij snel op de Stoeplaan. Anjeractie De Anjeractie in Wassenaar be gint op 23 juni sportief namelijk met een hengelwedstrijd en wandelmar sen. De hengelaars kunnen terecht, bij de vijver achter het raadhuis (7 10 uur). De wandelaars starten tussen 9.00 en 11.00 uur bij de brand weerkazerne aan de Pieter Twent- laan. Verkeersdiploma's De 486 lagere school-leerlingen die het verkeersexamen goed doorkwa men, krijgen morgen van burgemees ter Staab hun diploma. Kort Kort De Zoeterwoudse commissie voor onderwijs vergadert 18 juni (19.30 uur) in het gemeentehuis. In deze openbare vergadering zal o.a. de op richting van de jeugdnatuurwacht, het schoolzwemmen en de viering van het zilveren ambtsjubileum van koningin Juliana worden besproken. LEIDSCH DAGBU Uitgave: Leidsch Dagblad Witte Singel Postbus 54 - Giro 57061 Telefoon directie en adminis tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-215! Hoofdredacteur Han Mulde Maandabonnement Kwartaalabonnement Per post Losse nummers Abonnementsgelden bij voffi betaling te voldoen. Bij auK tische overschrijving geen a nistratie- Nabezorging tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stads* Benthuizen Lelden, Lelde! Oegstgeest, Voorschoten, mond Wassenaar en Zoeter» Correspondenten: Oegstgeest: N van W zenboslaan 2 tel 01710-514 Voorschoten: J. Peeters weg 139 tel 01717-2421 Warmond: D Roest. Wan straat 12 Warmond: J. Luyten Bert laan 20 Hoee Rllndllk tel 0 33694 Zoeterwoude: Q M j. de ft Menslnk Burg Brandtstrt»* DuivenvoordelaaD 414 tel

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2