Chauffeur Service m CENTRALE VERWARMING SHOW emonstratie voor neemt het stuur over ij hasj-roken magazijn-bediende >slaagd Op een Pullman pit u beter NEDERLANDSE ADLER FABRIEKEN Kom óókhelpen inhei bos! ige Groningers willen herziening opiumwet IT) 55 1NINGEN (ANP) Naar schatting 300 voornamelijk Groningers demonstreerden zaterdagmiddag voor het lureau van politie in Groningen voor een herziening van umwet. Er werd door de demonstranten druk hasj ge- iaar de politie trad niet op. Wel ontvingen hoofdcom- van politie, K. Heyink, en commissaris G. Steen- in het politiebureau een delegatie van de demonstranten. :,eni 1 dels was een lijst met ruim ij en bekend gemaakt vaai min 1 bekende en ook onbekende rcters die hiermee verklaarden te hebben gebruikt. Onder en een aantal stafleden van academie in Groningen.de drs. P. G. Dekker (D'66), mer (PvdA) en mej. J. Kop- .jjpvdA), alsmede een aantal een enkele arts, studen- De actie was georganiseerd comité "wij roken hashies, is van mening dat een uitvoering van de opiumwet in -land "waar we tegen lega- ü|n hashies aan zitten te hik- meer haalbaar is, Gronin- zou een drugbeleid moe- i zien. dat zich vooral moet ten op de verslavende mid- roncier ook slaaptabletten, In het Psychiatrisch Endegeest zijn geslaagd diploma ziekenverpleging Ippel, M. P. Krom, E. C. C. M. v. Meerendonk, F. E. T. B. Willemsen, J. en. Blomme, K. Bosman- J. v. Brussel, A. T. M. H. M. Gruijters, C. J. de R. A. Kappenburg. kalmerende middelen enz. gerekend moeten worden." Hét comité bepleit 'n soepeler po litie-optreden tegen hasj-rokers. "Het soft-drug gebruik moet uit de crimi nele sfeer worden gehaald". Tijdens het gesprek tussen de Groninger po litieleiding en de delegatie van het actiecomité werd door de hoofdcom missaris ten stelligste ontkend dat de Groninger politie de laatste tijd een ander en straffer beleid tegen soft druggebruikers zou voeren, zoals was gesteld. Een verwijt als zou er zeilfs sprake zijn van een "heksenjacht" werd ontzenuwd. Wel voert de Gro ninger politie de laatste tüd in de binnenstad tijdens de weekends in het algemeen 'n strenger beleid, om dat terwille van de rust in de bin nenstad iets tegen de veelvuldig voor komende vormen van baldadigheid, straatschenderij en vechtpartijen iets moet worden gedaan. Dit strengere beleid leidde tot meer aanhoudingen, waarbij dan volgens de politie, vaak bleek dat de betrokkenen ook hasj- gebruikers waren. Politieleiding en delegatie kwamen overeen regelmatig overleg te plegen over de bejegentagspolitiek van hasj- gebruikers. Zo gauw soft-drug-ge bruikers zich minder prettig behan deld voelen zullen de bevindingen aan de politieleiding kenbaar worden De Groningse hoofdcommissaris kreeg van de delegaties een wietplant aangeboden. De demonstratie had een uitermatig rustig verloop. wel op het merk letten. Dat wil ik zien. Stuur mij de folder met afbeeldingen en prijzen van de Pullman matrassen: met binnenvering, polyether en schuim- I rubber. Ook van Boxsprings. de heer/mevrouw: woonplaats LE—3 Bellen kan ook: 078-26544, toestel 4. hl um-A: Auke van den enaar, Guy van Duijnen Anvuta Querido Oegst- rid Schoots Leiden, Ton- on Oegstgeest, Jos Wael- dwijk. Ab Dieben riks Oegstgeest, Aliet He- Lydia Kooyman Den ert Kruijs Voorhout, Arie Saissenheim, Boudewijn rg Vermaat Oegstgeest. Rijnlands lyceum in Was- Gerhard Goedhart, Paul ■Alfred Kaufmann, Dorthe [Leo Plugge, Ans Ringenier jan der Sluits, Ronald Wes- Menno Cohen, Renzo Jacques Mogendorff, an Vlijmen. Strijen sterk in tweekamp met Zijl/LGB LEIDEN De zwemploeg van de Zijl/LGB kwam zaterdag uit in een tweekamp met zwemvereniging Strij en. Omdat het zwembad in Strijen een 25 m-bassin heeft, konden in de ze wedstrijd egen limieten voor de NK gehaald worden. De gastheren bleken over een goede zwemploeg te beschikken en haalden zelfs de meeste ereplaatsen weg. Enkele uit slagen: 100m vrije slag meisjes 0/12: 1) D. Verschoor Strijen 1.15.5 2) Wilma Sassen Zijl/LGB 1.17.2 3> Ca- rolien Zwetsloot Zijl/LGB 1.23.5 200m schoolslag meisjes 0/14: 1) I. van Wijngaarden Strijen 3.07.9 2) Har- riët Platje Zijl/LGB 3.09.2 3) Mo nica de Bolster Zijl/LGB 3.15.9 100 m wisselslag jongens 0/10: 1) P. Gee- len Strijen 1.29.3 2) John Nieboer Zijl/LGB 1.31.8 3) Rudy Plouvier Zijl/LGB 1.35.2; 100m vlinderslag meisjes 0/14 1) Inge Koek Zijl/LGB 1.19.5 2) Erna Maasdijk Zijl/LGB 1.22.8; idem jongens: 1) R. Kruit Strijen 1.12.0 2) L. Beider Strijen 1.16.7. ALKMAAR „Wie denkt dat wij n soort taxibedrijf voor alcoholisten gaan opzetten, heeft het natuurlijk mis". Aan het woord zijn Cor Groot en Cees den Houdijker (.beiden 22 jaar). In een lunchroom op het sta tionsplein van Alkmaar zitten ze samen demonstratief achter een groot glas melk: alles moet voorko men dat de onderneming, die ze gaan opzetten in hun woonplaats Egmond aan de Hoof, geassocieerd wordt met drankmisbruik. Groot en Den Houdijker richten een „Chauffeur Service" op. Bij hen kunnen nu automobilisten terecht, die de vrees hebben dat ze voor een bepaalde periode hun rijbewijs kwijt zullen raken en daardoor ern stig gehandicapt zullen zijn bij de uitoefening van hun beroep. Voor een jaarlijkse contributie van f 225 wordt men lid van „Chauffeur Service". 'Zodra het lid zijn rijbe voegdheid kwijt is, komen Groot en Den Houdijker er aan met een be kwame chauffeur, die het lid gedu rende zes weken van 40 uur koste loos in zijn auto door Nederland rijdt. Mocht de chauffeur ook na die zes weken nog gewenst zijn, dan moet men hem zijn salaris gaan betalen. Cor Groot en Cees den Houdijker, die beide verkoper zijn, hadden al lang zin in een „eigen zaak". „Op een dag las ik over het bestaan van zo'n „Chauffeur Service" in Enge land. Die heeft al 40.000 leden", vertelt Cor Groot, „toen ben ik naar Cees gegaan en die voelde er ook wel wat voor. Maar hij wilde eerst een enquête houden". Het duo verzond daarop duizend formulieren naar bedrijven en par ticulieren („artsen, zelfstandige ver tegenwoordigers enzo, mensen dus, die langs de weg móeten zitten") en ze ontvingen daarop een response van 10 procent. Positieve reacties. „We zijn nu zo ver dat we durven", zegt Den Houdijker. „we moeten 600 leden bij elkaar krijgen en dan gaan we van start. Chauffeurs hebben we inmiddels ook al ge noeg". De automobilist die zich te gen het risico van rij-onbevoegd heid of rij-onbekwaamheid („de mensen kunnen tenslotte ook ge woon hun been wel eens breken willen beschermen met de nieuwe „Chauffeur Service" moeten natuurlijk wél een stel vragen beantwoorden. „Allicht moeten we heel selectief zijn", zegt Cor Groot, „iemand die de gewoonte heeft om tenminste ééns per week door rood licht te ONDER PUIN OMGEKOMEN Het kroonprinselijk gezin heeft zaterdag de nieuwe jachthaven van Brouwershaven officieel in gebruik gesteld. Bij de opening kregen prinses Beatrix en prins Claus voor hun zoons drie scheepjes aangeboden, die waren gemaakt van klompen. Het gezin was naar Brouwershaven ge komen met het jacht "De Groene Draeck". De kroonprinses stuurde. EINDHOVEN (ANP) Op eerste pinksterdag is de 10-jarige Harrie Wolters uit Eindhoven om het leven gekomen toen hij bedolven werd on der het puin van instortende schoor stenen. Zijn zesjarig zusje Gerda werd zwaar gewond opgenomen in een Eindhovens ziekenhuis. Het ongeval gebeurde toen de kin deren. samen met een vriendje, dat ongedeerd bleef, op een plat dak van slooppand aan de Woenselstraat speelden. Toen zij met een hamer en hakbijl tegen een muurtje sloegen, stortte dit in, waardoor een schoor steen omviel. De beide kinderen Wol ters werden door het vallend puin meegesleurd. Al vallend raakte Harrie een schutting, waardoor een been werd afgerukt. Hij werd overgebracht naar het Binnenziekenhuis in Eind hoven, maar bij aankomst bleek hij te zijn overleden. rijden of de snelheidsbeperking te negeren, zijn ons te link. Daarom moeten ze ons er melding van ma ken of ze een strafblad hebben. Ie mand. die ai twee veroordelingen heeft voor te hard rijden, kan bij de derde keer dat hij gepakt wordt zijn rijbewijs voor een half Jaar kwijtraken. Zo een verkeersdelin- quent is een groot risico voor ons". Zoals natuurlijk ook de habituele drinker voor „Chauffeur Service" linke soep oplevert. Mensen die door hun werk dagelijks met een grote of kleine slok op, achter het stuur zitten en met de gedachte hebben leren leven dat ze op een dag in een politiefuik zullen rij den en voor de bijl gaan. „Die groep is ook erg riskant, maar zolang ze nog nooit gepakt zijn, kunnen we ze niet weigeren. Je kunt een man moeilijk vragen: hoe vaak bent u onder invloed als u rijdt? Zo'n aspirant-lid zal wel mal zijn als hij ons dan schrijft: vijf keer per week, heren, en daarom wil ik Juist bij jullie club". Toch zal deze gewoontedrin ker/automobilist een prettige zeker heid vinden bij „Chauffeur Servi ce".... Cor Groot en Cees den Houdijker aarzelen: het woord alcohol vinden ze een beetje vies in connectie met hun onfrtnrming. Ze hebben het liever, zoals Den Hou dijker zegt, over „een vorm van so ciaal werk". „Iemand, die regelmatig borrelt en dan auto rijdt, weet donders goed dat hij bij aanhouding ook nog een paar weken moet opknappen. En die gaan wij niet voor hem uitzitten. Zo goed als wij ook niet kunnen voorkomen, dat mensen hem nawij zen en van zijn baas op zijn blik sem krijgt", zegt Groot. „Maar we kunnen wel voorkomen, dat hij ontslagen wordt", aldus Den Houdijker, „ga maar na: een man is zijn rijbewijs kwijt, laten we het nou maar houden op drie keer te hard gereden. Hij is vertegenwoor diger en mag zes maanden niet achter het stuur. Wat heeft een baas aan zo'n vertegenwoordiger? Hij kan hem niet zes maanden aan een bureau of een draaibank zetten, want daar levert die man zijn geld niet op. Hij verliest in die maanden immers rijn relaties en zijn provi sie. Een chauffeur van een uitzend bureau dat kan tot 800 gulden per week kosten. Maar als hij lid is bij ons. heeft hij in ieder geval die ge garandeerde eerste zes weken een chauffeur. En in die tijd kan hij rustig regelingen treffen. Zorgen voor een gezinshulp, om maar eens wat te noemen, zodat daarna zijn vrouw hem kan rijden". „Een vorm van sociaal werk" dus. Zijn de twee Egmondse Jongens toch niet bang, dat ze onvoorzich tigheid aanwakkeren? Zo van; „Glaasje op? Ik rijd toch, want als er wat gebeurt rijdt „Chauffeur Service" me"? „Nee", zeggen ze, „uit de cijfers van Engeland blijkt dat op iedere 2000 leden er per jaar maar drie met problemen komen te zitten. Dat ri sico is dragelijk voor ons". De Nederlandse ADLER Fabrieken B.V. is een dochteronderneming van het Duitse Triumph-AdIer-concern te Neurenberg. Sinds kort zijn wij de verkoop van ADLER schrijfmachines en elektronische rekenmachines in Nederland zelf gaan uitvoeren. In verband hiermede zijn wij een service-magazijn aan het inrichten. Voor dit service-magazijn vragen wij een aktieve Leeftijd 2530 jaar, die zeer zelfstandig kan werken. Hij zal o.a. worden beiast met het gereedmaken van onderdelenpakketten en de verzending daarvan naar afnemers. Wij zoeken een akkurate medewerker, met Mulo/Mavo-opleiding, die zich redelijk in de Duitse taal kan uitdrukken. Wij verzoeken belangstellenden hun sollicitaties te richten aan de Personeelsafdeling, ROOSEVELTSTRAAT 20 te LEIDEN, of telefonisch kontakt met ons op te nemen (01710—31545). Litton air en antiek nkstel boe-boe ln 'n re uitv. met zwa- 1195.- nu slechts enorme keus ln öeubelen vindt u bij Herengracht 6. Lel- 20772-31218 donder- koopavond van 7 tot 'Hen direct van fa- 'raal uitgevoerd in :iJren. 5 jaar garan den werk. Normale voor f 595.-. Pa- we Meerdijk 17. Bad- Tel. 02968-5817 Ge- fdeg t/m zaterdag 17.00 uur. Vrijdags lür. x ets weg! Aad koopt •hele of gedeeltelij- I's uit grootmoeders staalt er goed voor. «event, tel. no. '8251 v.d. blad. 'etterbakken, veel -d vakjes- Oude i^en bistroglazen, weegschaal, gewich- 5? iPken> kaasvor- Sm uu"- N* -n mooi, oud, groot kunnen wij PfJJs geven! Laat 't *eten en wij komen i&ni V langs. Kunst- 3 ^rgère. Leiden. Tel. 22932. T.V. en radio Douwes TV service voor re paratie van TV of KTV en het plaatsen van antemies. Sie- boldstr. 34. Leiden. Tel. 33677- TV defekt? Bel ons direkt! TV en Radioreparaties, des kundige plaatsing van anten nes. Avond- en weekendservi ce voor Leiden e.o. 01710-63671 B D.A.W. TV en KTV avond en weekend service tot 22.00. uur. Tel. 01710-62819. x Inruil tv's vanaf f 25,- Pano rama 2000 Consumarkt, Leven daal 150-152. Lelden. c Diverse goederen diensten gevraagd zolder nog een oud schilderij staan, ik wil het graag van u overnemen voor een goede prijs. Brieven onder nummer 18241. v.d. blad. e Huisdieren B Jonge hondjes 6 weken oud te koop W. de Zwijgerlaan 183 Leiden. B Te koop roodharige spaniel teef 13 mnd oud alleen bij ge zin zonder kinderen. Lokhorst 65. L'dorp. Lessen en clubs B Les veilig van Itooden. U ziet ons steeds meer, eerste 3 lassen f 35,- Theorielessen met filmprojectie. Tel. 01710- 51614-62522. x B 5 autorijlessen voor f 37,50, Vervolg- en losse lessen f 9,75 BTW inbegrepen. VW autorij school combinatie "De Cen trale" Leiden: Hoge Rijndijk 106. tel. 34255. Katwijk: Bos- laan 243, tel. 71777. x TE HUUR flinke kamer en serre, zon zijde, goed uitzicht. Vrije keuken, geen vaste wastafel, wel gebr. van douche, eerste etage, centrum stad. Goede stand voor besch. dame van middelbare leeftijd, b.bhdi. tegen 1 oktober of eerder, billijke prijs. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 30520. ~A^L_ Ook 's winters wonen bij een zomerse temperatuur! Hoe? Kijk en luister donderdag a.s. op de m LEIDEN ÊÊT Overtuig uzelf van het comfort van centrale verwarming, van de kosten die best meevallen, de snelle montage, zonder breekwerk, en de unieke Cévé-service! Kom a.s. donderdag (van 10-21 uur) naar onze show en neem uw vragen mee! Kunt u niet komen? Geen nood; stuur dan deze bon aan Cévé, Postbus 366, Leiden, en u ontvangt van ons alle informatie inzake Cévé-centrale verwarming. plaats. Gerrit van der Veenstraat 59-61 Leiden Zuid (achter het Vijf Meiplein) Telefoon 01710 - 23516 Landelijk erkend gas- en c.v.-installatiebedrijf

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 7