ïetsers ^ink In: warm n gezellig TIVOLI Fietsers in de klem AOW AVD >irishmoss Rectificatie Receptvandedag. Maak meer van uw jus met nieuwe Knorr Pikante Jus. igDAG 12 JUNI 1973 an duizend ADVERTENTIE «flDEN Gelukkig was het zaterdagmiddag mooi weer de mensen, die deelnamen aan de demonstratieve fiets- cht naar de duinen van Wassenaar hadden eenzelfde hu- r. „Het lijken de Russen wel", merkte een toeschou- op, toen hij de lange sliert bellende en breeduit fiet- ide wielrijders voorbij zag komen. werkgroep "Weg fiets? nee, iweg"! organiseerde deze toch om k rotesteren tegen het onveilige en ^ezierige fietsklimaat. "Het is te- roordlg verre van aangenaam en levensgevaarlijk om met het gezin naar recreatiegebied te re4en, om naar winkels in de stad ti|etsen. om kinderen op de fiets school te laten gaan, om met jets naar het werk te gaan", al- de werkgroep. En daar zou ze wel eens gelijk in kunnen heb- want in de Breestraat was het oppassen geblazen, tocht duurde, rustig peddelend, dikke anderhalf uur. Ware wiel- 5 kenden de mooie plekjes, gelegenheidfietsers keken hun uit, om al het schoons te kun- ,m zien. rit voerde via Voorschoten over ietspad (velen reden gewoon op eg) van de Duivenvoordse en öjdse polder naar Meyendel. /n eidenaars waren het eerste op aats van bestemming. Ruim een uur later kwam de groep uit (met o.a. Drees Jr.) aan. totale aantal deelnemers be- zo'n kleine duizend. ieJ werkgroep vindt het noodzake- ,r« lat het weer mogelijk wordt ge- 'c. :t om veilig en vooral plezierig n« itsen. Maar dan moeten fiets- worden verwezenlijkt, die wer- veiüg zijn. Wassenaar wilde een mevrouw een hele grote auto er "even" ej Ze werd snel ingesloten. Het o icert van de de onstrerende Jders was welluidend. Even had ts het gewonnen. ral ouders van meefietsende en vonden het een bezwaar, ïLeidse politie de tocht in de liet begeleidde. En er waren kinderen. Uit Leiden was de Jongste de 5-Jarige Sara Amerling van de Oostdwarsgracht, een kleu ter van "De Zonnebloem". Shaving Foam. Koe!, romig schuim om de stugste stoppels te temmen Precies wat vader wil. 5.50 Opnemen van brieven ln deze rubriek behoeft niet te betekenen dat de redactie het met de inhoud eens is. De redactie behoudt zich daarenboven het recht voor om bijdragen te weigeren dan wel in te korten. ADVERTENTIE In het ingezonden stuk van de "Dierenbescherming" in dit blad van zaterdag was één van de opge somde punten "verminkt" overge komen. Punt 3 uit de brief luidde al dus: Het bestuur kan het niet eens zijn met de opvatting, dat de stichtings- acte van het Nieuw Leids Dierenasyl "enigszins" gewijzigd is. De strek king van de wijziging is n.l., dat de leden van het bestuur van de stich ting voortaan niet tevens lid behoe ven te zijn van de plaatselijke vere niging tot bescherming van dieren, dat de voorzitter voortaan niet meer een bestuurslid van de plaatselijke vereniging behoeft te zijn en dat de vereniging niet langer de bestuursle den van de stichting kan benoemen en ontslaan. Deze wijziging is duide lijk in strijd met de bedoeling van de Stiching, wijlen mr. dr. W. Hu- genholtz. Tijdens de demonstratieve fiets tocht "Weg Fiiets Fiets weg" waren wij getuige van het stuitend gedrag van de hh automobilisten Enige hon derden vredelievende fietsers meen den aandacht te moeten vragen voor hun netelige positie in het he dendaags verkeer Vele automobilisten die door de ze toch enig oponthoud moesten ver duren schrokken er niet voor terug om in wilde vaart op de fietsers in te rijden. Daarby werd o.a. een fietser tegen het wegdek gesmakt en zijn rijwiel onherstelbaar bescha digd De politie die niet zelden fietsers voor kleine vergrijpen verbaliseert schitterde dit keer door afwezigheid. Zelfs op de meest drukke kruispun ten en oversteekplaatsen was er geen politie te bekennen zodat ook kleine kinderen die deelnamen hierdoor gevaar liepen, wy weten zeker dat vele fietsers het met het bovenstaande eens zyn. P C WESTGEEST Kennedyln 68 BOUDEWIJN BüCH de Sitter- laan 78 Tot mijn verbazing lees ik dat het kringbestuur niet weet hoe het komt dat de Leidse avondvierdaag se achteruit is gegaan De mensen die met de organisatie bezig zijn doen er te weinig aan Als ik weet dat er raambiljetten zün en deze in de winkels niet bezorgd worden, dan trekt dat geen wandelaars In de jaren 1950-1960 organiseerde de Leidse Wandelsportvereniging Willen is Kunnen de avondvierdaag se in samenwerking met de wandel kring Toen waren er wel 900 deel nemers toen liepen er ook militai ren mee oa uit Valkenburg en de Kokschool en scholen Een vereni ging uit Leiden die niet meer be staat moest zo nodig de AVD over nemen en die heeft het verprutst Toen is de AVD een paar Jaar niet gehouden tot verleden jaar Dus moet men opbouwen maar daar moet Je voor werken Wandersportvereniging Willen is Kunnen C VERSTRAATEN Maresingel 47 Leiden Per 1 Juni J1 is een huurverho ging van 6% ingetreden en met in gang van 1 juli as wordt de aow enigszins opgetrokken Dus verho ging achteraf De leden van de Tweede Kamer kre gen een verhoging tot f 55000 per jaar, met terugwerkende kracht tot 1 januari 1973 Die schrille tegenstelling hadden we niet verwacht te komen van een regering bestaande uit dames en he ren die in het verleden zo felle kri tiek wisten te leveren op de vorige regering In de praktijk is niets veranderd blijkt dus De wellicht hoge ver wachtingen bij vele aow-ers ten aanzien van het optreden van de hui dige regering wordt hiermede de bodem ingeslagen Was die terug werkende kracht tot 1 Januari '73 nu zo dringend nodig waar het meren deel van de kamerleden ook nog andere volledige goed betaalde functies vervult? J VAN ROOIJEN Hoge Rijndijk 188 Leiden Gehakt Speciaal. Breng 4 ons gehakt op smaak met V2 fijngesneden ui, peterselie en 3 kleine worteltjes. Stoof het gehakt gaar in Knorr Pikante L Jus met tomaten. Geef hierbij sperzieboontjes en f gekookte aardappelen. De nieuwe manier om fijne jus/ te maken - samen met Knorr. Vier pikante smaken. Ter kennismaking met een flinke korting. Tijdelijk 49 ct. T&ioVi Tomaat, Paprika, Kerrie en Vleesjus. )EN Moe, maar tevreden konden de organisatoren van de Pink In gisteren rond i ernacht onderuit zakken. Het was weer gelukt: de vierde editie van de Leidse jeugd- j festatie op tweede pinksterdag was gezellig geweest, goed bezocht en nagenoeg j Leloos verlopen. Een knappe prestatie, vooral wanneer men in aanmerking neemt nen dit jaar vrij laat met de organisatie was gestart (pas in maart begon men plan- te smeden) en dat men minder dan de voorgaande jaren kon drijven op ervaren ou- medewerkers. Impressie van een fijne dag l de financiële resultaten van zijn was gisteravond nog niet Jifaal duidelijk. De man die vol- let briefje bij zijn bureau „het was, en die Paul heette, dat men ongeveer quitte 'aaien, ondanks het feit dat er tinder mensen naar het Jeugd- )r Zuid-West waren getogen dan verwacht werd. In 1972 kon men rear van: het was bezaaid met papie- ruim 1500 bezoekers van een toe- ren zakdoejes, soms nog gevuld met gangsbiljet voorzien, dit Jaar waren stukken broodje haring, broodje kaas dat er iets meer dan 1200. Tegenover en broodje ham, en vooral met hon- deze (financiële) tegenvaller stond derden bierblikjes. Milieu-bewust zijn echter het feit, dat de bier- en brood- is per slot van rekening wel aardig, jesverkopers uitstekende zaken de- maar als Je een stuk moet gaan lo den. Het terrein droeg daaraan het pen om Je afval in een mand of eind van de dag ook duidelijk de spo- container te deponeren wordt het Door Bert van Dommelen Foto Jan Holvast iets anders. „Dan liever het gras in," zeggen we dan, naar oud-Hollands gebruik. Het was dan ook een geluk kige gedachte van de organisatie ge weest om niet, zoals vorig jaar, flesjes drank te verkopen. Toen moest een Jongen ijlings naar het ziekenhuis vervoerd worden nadat hij ln een „onthoofd" flesje was getrapt. Dit soort ongelukken kwam gisteren niet voor. De sloot in Ook andere ongelukken vielen er dit Jaar nauwelijks te noteren. Et werden voor zover de organisatie 't kon overzien vrijwel geen hard drugs gebruikt, zodat er geen „flip pers" bij de EHBO-dienst werden binnengebracht. Er werd ook nauwe lijks gevochten, zeker niet op het feestterrein. Alleen de bewaking, die dit Jaar overigens veel strakker werd aangepakt dan in voorgaande Jaren, had het soms even moeilijk. Vooral de ene bewaker die zijn taak zo plichtsgetrouw uitvoerde dat hij er bij een achtervolging van een ille gale bezoeker zelfs geen been in zag om de sloot in te duiken. en blue grass het terrein omtoverend de Pink In dit jaar ook beter ge slaagd was dan verleden jaar. Voor al 's ochtends was het programma wat minder aantrekkelijk dan in 1972, toen Marjolein Briër de aan wezigen al rond koffietijd tot zware lijfelijke inspanningen wist te ver leiden, en toen poppenspeler Piet Onderwater veel succes boekte. Het ging nu allemaal wat rustiger toe De stands waar je je creatieve nei gingen kon botvieren waren ook wat minder talrijk. Jammer, want be langstelling voor het verven en leer- bewerken was er wel. Het grootste verschil met verleden jaar was ech ter, dat de artiesten er over het al gemeen nauwelijks in slaagden om de menigte „los" te krijgen, zoals de stapelgekke Hobo String Band dat vorig Jaar deed, met square dances in één hossend, dansend en klappend geheel. Uitschieters Dat was er dit jaar niet bij. Al waren er wel duidelijke uitschieteis te registreren. Sjefke van Oekel, trouw handlanger van Barend Ser vet. viel vanzelfsprekend goed bij het alternatieve volkje. Cabaretier Hans Otjes, het mime-gezelschap Pandu en jonge Lenie Harms kregen de handjes ook heel behoorlijk en niet ten onrechte op elkaar, ter wijl Natasha en Emiel en Co. zelfs niet ondersteboven raakten toen de geluidsapparatuur een kalm-aanac- tie ging voeren, en Leidse troubadour Jan van Rhenen is altijd goed voor een gezellig halfuurtje. De pop-hoek viel echter wat tegen. Met name Rob Hoeke, die te kampen had met een valse piano, liet het volledig af weten, terwijl de vaak wat erg hoog gegrepen muziek van de andere groepen het op de plaat veel beter doet dan op een Pink In. Erg was dat allemaal echter niet. Hoofdzaak was, dat de Pink In ge zellig druk was en dat de organisatie er ook ditmaal in geslaagd was om de weergoden om te kopen, zodat de aanwezigen het duideiyk naar hun zin hadden. Volgende week dinsdag gaat de or ganisatie deze resultaten doorpraten. Dan zal men meteen beginnen met plannen maken voor het eerste lus trum van de Pink In. AD VERTEN Til LEIDEN Zon op tweede Pinksterdag. Dat noodde velen er op uit te trekken. Men kon dicht bij huis blij ven in de sfeervolle hof van het Leidse Legermuseum Daar gaf muziekvereniging "Concordia" een show, die er zijn mocht. O.a. werden songs uit musicals uitge voerd. Een hoogtepunt was Porgy and Bess. (Foto Jan Holvast) TORENHOGE GOUDPRIJZEN zyn onze sieraden nog betaalbaar. Door het toepas sen van de laagste marges. Onze schoonheid van een col lectie, biyft daardoor bereik baar voor iedereen. Sedert meer als 35 Jaar het betrouwbare Juweliers adres, met de voordeligste pryzen. En de beste vak-service, door onze eigen ateliers. Uw Juwelier v. d. WATER Haarlemmerstraat 181

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3