Vernieling van clubhuis voltooid VRAGEN OVER WIJKCENTRUM EN DE VUILSTORTPLAATS Baanshow' van Matthias Twaalf inbraken: buit duizend gulden PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 12 JUNI LEIDEN De vernieling van het clubhuis van de Marnix- groep aan de Vendelstraat is nu vrijwel voltooid. De nu al maandenlang steeds terugkerende aanslagen op het gebouw zijn dit weekeinde doeltreffend afgesloten met een fikse brand die het gebouw onbruikbaar heeft gemaakt. De padvinders van de Marnix-groep hadden hun clubhuis enkele weken ge leden al verlaten, omdat de leiding het onverantwoordelijk vond de jongens nog langer aan het gevaar bloot te stellen. De Marnix-groep, die bestaat uit padvinders van zeven tot 21 jaar, zat al 18 jaar aan de Vendelstraat. Het gebouw is eigen dom van de Leidse Jeugd Aktie. Waarschijnlijk omdat ze zelf geen gebruik konden maken van een ont moetingsruimte in die buurt, is een groep Jongens begin dit Jaar begon nen met een lange serie inbraken en vernielingen in t gebouw en aansla gen op de padvinders. Het begon met het stelen van bezinedoppen en -slangetjes maar liep langzamer hand uit op schermutselingen. Eind maart begonnen de jongeren de deur te forceren en daarmee gingen ze, ondanks extra sloten, gestaag mee door. Half april kon de Marnix-groep zolang in een ruimte van het Kamer- lingh Onneslaboratoriüm, enkele weken later werd een directie-keet aangeboden. De buurtjongeren hadden het club gebouw aan de Vendelstraat inmid dels gekraakt en hielden het voort durend bezet. De brandweer vertelt dat er vorige week nog een brandje was aangesto ken op de benedenverdieping terwijl boven een groep jongens zat. De LJA heeft toen opdracht gekregen het gebouw hermetisch af te sluiten. Dat hoeft nu niet meer, het gebouw is nu zo vernield door de brand van gistermiddag, dat noch de padvin ders, noch de jongeren uit de buurt, ernog gebruik van kunnen maken. Het dak zit er weliswaar nog op maar de vloer is er volledig uitge brand. De Marnix-groep heeft nog geen vervangende club-ruimte kun nen vinden die voldoet aan de ver langens. De Leidse Jeugd Aktie had al an dere plannen voor het gebouwtje aan de Vendelstraat. Er waren contacten met het jongerencontact van het NVV en met de speeltuinvereniging in die buurt, maar de grote vernie lingen van de laatste tijd hebben beide belangstellenden toch wel vol doende afgeschrikt. Foto Jan Holvast. Klaverjassen LEIDEN Bij de prijsuitreiking van de pinkstercompetitie van de klaverjasvereniging PC en 1, bleek dat B. Sinteur de seizoenwisselbeker had veroverd. In de competitie ver overde hij 143.365 punten. De extra prijs voor de meeste doormarsen ging met 52 naar J. Stokhuizen. De uitslag van de pinkstercompe titie luidde 1. Q. G. Caspers 81.022, 2. mevr. Van der Weijden, 80.693; 3. B Sinteur, 78.532; 4. J. Houps, 77872; 5. J. Aben, 77768: 6. W. Lovink, 77.370; 7. mevr. Meijer, 77.212; 8. F. van Helden, 77.136: 9. J. Taffijn, 76. 976; 10. G. Duindam, 76.951. WARMOND In de heer en mevr. W. M. G. Opdam-Sloos heeft de Kaagsociëteit nieuwe beheerders gekregen (op foto Jan Holvast). De aanvaarding van deze functie droeg zaterdag een informeel karakter. Het echtpaar werd verweUcovnd door de heer Vollebregt voorzitter van de Kon. Zeil-roe en motor sportvereniging "De Kaag". Deze wees er op dat de antece denten van de heer Opdam een waarborg zijn. LEIDEN Tot nog toe onbekend gebleven dieven hebben in de nacht van zondag op maandag de omge ving van de Warmonderweg onveilig gemaakt. In totaal werden er elf in braken gepleegd, die de daders ech ter weinig of niets hebben opgele verd. De inbrekers drongen vijf wonin gen aan de Johan de Wittstraat, twee woningen aan de Van Oldenbarne- veltstraat, twee woningen aan de Warmonderweg en twee woningen aan de Rijnsburgerweg binnen. In een huis aan de Rijnsburger weg werd f 430,- buitgemaakt, in een woning aan de Van Oldenbarnevelt- straat f 20,-, in een woning aan de Johan de Wittstraat f 15,- en in een woning aan de Warmonderweg f 13,50. Van al deze inbraken is aangifte gedaan bij de Leidse politie, die de daders echter nog niet op het spoor is. In een herenmodemagazijn aan de Breestraat is in het afgelopen week einde een brutale inbraak gepleegd. Nadat vrijdagnacht de ruit van de winkeldeur was vernield, werd kor te tijd later de houten betimmering, die er provisorisch was aangebracht, geforceerd. De daders gingen er ver volgens met vijfhonderd gulden en een aantal kledingstukken vandoor. Sportdag van Leonardusschool LEIDEN Door 150 leerlingen, van de Leonardusschool werd een sportdag gehouden op het Oranje- Groen-terrein. Op verschillende de len van het sportterrein waren de onderdelen uitgezet; buslopen fles- watervullen, verspringen, ringwerpen hindernisbaan, touwtje springen bal gooien doelschoppen, blokken stape len, hardlopen, zaklopen, ballen door openingen gooien, kangeroebal wip pen, bal door ringen slaan. LEIDERDORP Na zes maanden werken heeft de heer W. Overdevest uit de Dr. v. Rhijnstraat straat in Leiderdorp een,zeven meter lang jachtje in z'n achtertuintje gebouwd. Helemaal alleen heeft hij het ijzeren scheepje gemaaktzonder noemenswaardige tekening, min of meer provi sorisch. De heer Overdevest werkt in de jachtbouw zodat hij natuurlijk niet vreemd tegen dit soort werk staat, maar 't blijft 'n karwei 'n schip alleen te bouwen en in je tuintje. Alleen het schilderiverk heeft 'n kennis van hem gedaan. Zaterdagmiddag werd het scheepje door een takel over schuttingen en muren en tuinen gehe veld naar de Rijnstraat, vandaar op 'n vrachtauto die het schip in de Rijn dropte. (Foto Jan Holvast) WARMOND In het culturele le ven neemt de muziek- en toneelver eniging Matthias een belangrijke plaats in. Deze maand is het 55 Jaar geleden, dat deze vereniging werd opgericht en dit elfde lustrum is voor het bestuur aanleiding geweest om dit feit op enigzins feestelijke wijze te gedenken. Daartoe zal a.s. vrijdagavond op de Baan een showavond worden gehou den, die zal worden geopend door de afdeling harmonie. Medewerking zal worden verleend door de Jeugd- majorettes, bijgestaan door de drum band, het eerste optreden van vier jeugdleden van de drumband, waar na door de harmonie een populair concert zal worden gegeven van de succesnummers van het laatste con cert. Hierna een grote majorette- show met medewerking van de vol ledige drumband, een wagenspel ge speeld door oud-leden en leden van de afdeling toneel met een grote fi nale om 10 uur. Het aanvangsuur van de show is vastgesteld op half acht. Dinsdag Stadhuis Leiden openbare ver* ring raadscommissies stadsontwik£ ling en volkshuisvesting en openba; werken, gevolgd door vergf-derine missie stadsontwikkelingg 8 uur Breestraat 19 Leiden Soc. Twen voor kamerbewoners en alleenstaan 9-12 uur nam. Hogewoerd 57 Leiden Kreativit groep Troef 8-10 uur nam. Driftstraat 49 Leiden Spreekui ciale raadsvrouw. 10.30-11.30 ii Hogewoerd 57 Leiden Soc. voor h< fiele Jongeren, 9-12 uur nam. Rijnsburgerweg 163, Lelden Spi uur Alg. bureau voor levens- en gé 10 Lelden Bridgeclub Dienstencentrum. 2-5 Breestraat 19 Leiden Soc. voor handicapten, 2-5 uur nam. Volmolengracht 19, Leiden Well winkel Rode Kruis, 2.30-5 uur nar Hooigracht 38 Leiden. Spreekuur ting^ huisvesting werkende joni Diamantplein 27 Lelden Gesp- avond BahaTs, 8.15 uur nam. Breestraat 19 Leiden Jeugdcafé 10.30 uur nam. Breestraat 19 Leiden Soc. Twe; voor kamerbewoners en alleenn n den, 9-12 uur r Humanitas Dienstverlening Humanitas, L ri 246a Spreel "tel0 26277. Kinderopvang Haarlemmerstraat 73 B, meenschap kindercentra di. wi vr. 9.30-12 u. wo. 2-4 u. do. 7-9 uur Vogelasiel SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst (01710)25202 Voor alle die in n verkeren bereil van acht uur n.n doorlopend in het I a Release Hulpverleningsdienst Release we Rijn 20a, tel. 24555 Ma t/n 8-10 uur nam bovendien disd t 2-5 uur nam met uitzondering 1 dagmiddag. Wetswinkeltje - -(behalve maandag) lijks te bereiken tijdens de kat £eh30775 en donderdagavond lts Moeders voor moeders Actie "Moeders ;aven zuster E, lof dijck 32. Oeg! 3652. Dienstencentrum Noordeindpleh mene informs lefoon 30360. Koord-studio Koord-studio, gewoon huis wone mensen met gewone en 46109agen. Hool6racht 52a, Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden en durlg zieken en gezinsverzorging. 45 tel. 49441 (maandag t,J 910 uur voorm) Aanvragen voor halve dagen; t kerkelijke opleidingsschool voo; I zinsverzorging, Rijnsburgerweg Postduivenvereniging De Blau kras vloog uit Orleans. In cod 132 duiven. Uitslag; p. j. de 1, 4, 10, H. Bodijn 2, 5, 6, N, Blom 3, G. v. d. Blom 7 nen 8, 9. Uitslagen van de oude di &al vlucht vanaf Orleans van P,V, iet I der dorp": R. Slikkerveer 1, 5, ens" Laar 2, M. Reyerse 3, 7, J. Bi chtti naar 4, 10. W. Hendriksen Borst 8, J. Zevenhoven 9. P.V. Het Oosten vloog uit Or p"* in concours 147 duiven. Uitsli 4, 10 C. Gijsman, 2, 3, D. Koe! P. Juffermans, 6 J. Mooten, v. Klink, 9. H. de Haas. De postduivenvereniging mond" hield een wedvlucht Oude Duiven vanaf Orleans, a 520 km. Aantal duiven 69. om 9.30 uur, aankomst eerste duif 16 uur 10 minuten. De ulti luiden: J. Colsen 1, 5, 8, 1 Smeets 2, A. v. d. Drift 3, J mei 4, J. v. Seggelen 6, J. de men 7, A. Oostdam 9. LEIDSCH Uitgave: Leldscb Dagblad Witte SlngeJ l Postbus 64 Giro LEIDEN Naar aanleiding vain een wijkhearing van het PAK in de Rivierenwijk heeft raadslid In 't Veld (PvdA) deze vragen gesteld aan bur gemeester en wethouders: In de kring van het wijkcomité bestaan plannen om een wijkcentrum te realiseren met behulp van vrijwil lige werkers uit de wijk en van ge meentewege verkregen materiaal. Is het college bereid om uit de desbe treffende begrotingspost "acties ui't de bevolking etc.» een bedrag ter be schikking te stellen om deze plannen verder uit te werken? Is het college bereid om de plannen van de Stich ting die het wijkcomité vormt verder te overwegen en eventueel tot een raadsvoorstel te voeren? Is het juist dat sedert de tweede helft van april de afdekking op de vuilstortplaats gebrekkig is? Tot wie kunnen bewoners uit de wijk zich met klachten telefonisch wenden? Welke maatregelen staan het college voor ogen om de situatie op korte termijn te verbeteren? Is het juist, dat de toegang tot de stortplaats is geweigerd aan leden van het wijkcomité die zich op de hoogte wilden stellen van de situatie ter plaatse? Wil het college ingaan op het verzoek van het wijkcomité om de leden van dit comité officieel te machtigen tot het houden van in specties ter plaatse? t wijk- STUDENTEN- Heup gebi oken VOETBAL LEIDEN Een 60-jarige bromfiet ser uit Noordwijk brak vermoedelijk zijn heup, toen hij gisterochtend op de Oude Vest nabij de Jan Vossen- brug in botsing kwam met een auto. De EHD heeft hem naar het zieken huis overgebracht LEIDEN In het Jaarlijks stu dentenvoetbaltoernooi, dat gehouden wordt op de velden aan het Piet Paaltjespad, worden vanavond om half zeven de halve finales afge werkt. De eerste halve finale wedstrijd gaat tussen de taems van LI SC en Unitas. LISC kwam door de kwartfinale door met maar liefst 7 1 te winnen van het team der PPP bewoners. Unitas kost evenmin veel moeite in de kwartfinales door met 40 te winnen van Arena. De tweede halve finale wedstrijd vanavond gaat tussen de teams van de Chemicie en Radio Plein 16. De Chemicie wonnen in de kwartfinale met 1—0 van de Sterflat en Radio Plein 16 kon zich pas d.m.v. straf schoppen, dus ook na verlenging, te gen LSVV zich verzekert zien van een plaats in de halve finale. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN en G. L. J. Cové. OVERLEDEN J. P. de Lange (83) man; H. Luth (25) man; J. Heikens (72) man; W. C. C. van Luljken (84) gehuwd geweest met D. van der Lelie; W. C. J. Klingen (78 gehuwd geweest met L. H. Bellekom; W. Helfenstelh (52) man; J. Oosten dorp (60) echtgenote van G. J. Stem mer; H. Bij (77) man; W. E. Stecher (55) man); D. C. de Groot (85) vrouw. Abonnementsgelden D() betaling te voldoen Bij tlsche overschrijving geeD nlstratle- en incassokosten, f Nabezorging tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.06 uu Telefoon 01710-3050©

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2