terk startende oodenburgers even een 2-0 oorsprong weg LFC denkt aan andere opzet van 't Zilveren Molentoernooi BH Sterk teruglopende publieke belangstelling Kampioen RBC ook bij Eilermark ongeslagen kt Wit'28 'dagbeker SPORT SPORT DAG 12 JUNI 1973 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT LEIDEN RBC, dat zich reeds vorige week dankzij Roodenburg landskampioen mocht noemen, heeft de nacompetitie in Glanerbrug af gesloten met 'n 23 overwinning op Eilermark. Door in Zuilen met 10 CEC te verslaan heeft Elinkwijk met Roodenburg en Veritas beslag gelegd op de (gedeelde) tweede plaats. EilermqrkRBC 23 Hoewel RBC bij Eilermark voor het. eerst in de nacompetitie tegen doelpunten moest toestaan heeft het zijn onge slagen positie vrij gemakkelijk kun nen handhaven. Met gegroepeerd voetbal zette RBC Eilermark voort durend onder druk, wat in de 16de en 22ste minuut doelpunten ople verde van Van Hal en Van de Boon: 02. Huisken bepaalde in de 40ste minuut de ruststand op 12. Na rust bood een aanvankelijk terug schakelend RBC zijn tegenstander de gelegenheid tot enigszins aanvaard baar tegenspel te komen. Dat leidde zelfs na ongeveer twintig minuten spelen tot de gelijkmaker van Al berts. Nadat Verstraaten een kwar tier voor tijd een strafschop had be nut passeerde RBC freewheelend de finish. ElinkwijkCEC 10 De uitste kende CEC-doelman Boxem heeft Eilinkwijk van een grote overwinning afgehouden. Want al was de thuis club heer en meester, toch produ ceerde zij maar één treffer. Voor een groot deel kwam dat ook door hel gebrek aan eenheid dat Elinkwijk demonstreerde. Het enige gevaar kwam van invaller Hofman, die voor rust een keer de paal raakte en in de tweede helft een combinatie van Verkaik en Vogelzang kundig af rondde. CEC dat in deze kampioens competitie niet aan doelpunten is toegekomen kwam pas in de laatste vijf minuten wat meer in de aan val. De schoten van Husers en Rob ben waren echter te onzuiver om Elinkwijk van de eerste overwinning af te houden. Overigens waren de duizend toeschouwers getuige van een weinig geïnspireerd duel. LEIDEN Klaas Koning, aanvoerder van het eerste amateurelftal van Volendam, heeft zaterdagavond, tijdens een sober slotfeest in de LFC-kantine, uit handen van ka naries-voorzitter Henk Holswilder de Zilveren Molen in ontvangst genomen. Het was de derde maal in de 24 jaar dat de "zilveren wieken" bij LFC draaien, dat de Noordhol landers de naam van hun vereniging als winnaars op de voet van het kostbare kleinood mochten laten bijschrijven. Eerder zegevierden zijn in 1965 en 1966. "Dank u wel", zei Klaas Ko ning. Hij was wat kort van stof. De heer Holswilder had heel wat meer op zijn lever. "Er komt", vertelde hij, "in ieder geval vol gend seizoen een 25ste Zilveren Molentoernooi, maar vrijwel ze ker zal dat op andere leest ge schoeid worden". Want de over de Door René Vos hele linie sterk teruglopende pu blieke belangstelling voor het amateurvoetbal heeft ook haar neerslag gevonden bij het Zilve ren Molentoernooi, dat in de be ginjaren gemakkelijk per wed strijd 5000 toeschouwers trok, maar nu al blij mag zijn met een paar honderd man langs de lijn. Henk Holswilder ging zaterdag avond het probleem van de kij kers-devaluatie niet uit de weg. "Ik vraag me af waarom het pu bliek deze wedstrijden, waarvan er ook ditmaal weer vele het aan zien volkomen waard waren, niet meer bezoekt. Wat wil de kijker eigenlijk? Heeft hij zijn buik vol van het "behoudende voetbal" wat vele clubs spelen, is hy over verzadigd- van voetbal vele vroeger landelijk befaamde toer nooien zijn of verdwenen of lij den een kwijnend bestaan-, is het te snel elimineren van de clubs uit de regio mede een belangrijke oorzaak van dat wegblijven, het klimaat of speelt het bezit van sen eigen auto, waarmee op zon dag "getoerd" moet worden een rol"? Het zijn problemen waarover het LFC-bestuur zich binnenkort gaat beraden. "Misschien moeten wij het toernooi verplaatsen naar het begin van de competitie? Dan zijn het leuke oefenwedstrijden. Misschien ook moeten wij uit sluitend clubs uit de eigen regio gaan uitnodigen", dacht LFC- voorzitter Holswilder hardop, „maar dan hebben we wel de me dewerking van de verenigingen nodig". Een medewerking overi gens die zaterdagavond op het Slotfeest van het 24ste toernooi al weer ontbrak, want de op de tweede en derde plaats geeindigde clubs, respectievelijk Sparta en Ajax, hadden duidelijk geen offi cial bereid kunnen vinden om in Leiden de verdiende prijs in ont vangst te gaan nemen ("Wij zijn naar Frankrijk"), terwijl vier de prijswinnaar JOS uit Amster dam het kennelijk zonde van de postzegel had gevonden en hele maal niets van zich had laten ho ren. LFC had trouwens zelf ook wat "boter op het hoofd", want toen de voorzitter van de Fair Play Cup-commissie, de heer Dirk van der Klugt, de beker wil de uitreiken aan de aanvoerder van LFC, bleek deze niet aanwe zig. Mogelijk niet geinviteerd, want de versobering van het DEN "Roodenburg is volwassener geworden. Kijk ïaar Piet Mieremet, een jongen die er plotseling is bij Piet, hoeveel weeg je? 55 kilo. Toch een lichtgewicht, lar, maar heeft u hem er tegenaan zien gaan? Voor nd was hij bang. En neem Cees Montagne. Vorig jaar hij een huilend van het veld, omdat het zo hard er aan i. Nu deed hij geen stap opzij." Op het moment dat Roo- rg-trainer Rinus Smits tevreden de balans opmaakte van [ompetitie leek hij zich niet langer te bekommeren om irliespunt dat zijn jongens in hun laatste optreden aan mburgse Veritas "cadeau" hebben gedaan. heeft duidelijk aan ouwen gewonnen. Zij durft strijd aan. Maar die zelfver lid moet 'niet te ver gaan. is het wel aardig dat je eens om je oren krijgt. Het was ud|jk jammer dat er nog een oordeelde Smits luchtigjes een feit dat Roodenburg een 2-0 nog volledig uit handen tie! even: 2-2. En dat terwijl de tie, t het amper duizend zielen Neeritter al na acht minu- r een zogenaamd „herders- Eindstand: RBC Elinkwijk Roodenburg Veritas Eilermark CEC slagen leek. In dat tijdsbe- iste de kleine Reinier Ver- circa 1300 toeschouwers doelpunten, beide het ge- uitermafe zwak verdedigen technisch matige defensie, fde minuut schoof Verkuy- >al tijdens een scrimmage menkant van de paal langs Matthieu Quangel en drie later rondde Reinier voor werk van Cees Montagne Klinkhamer doeltreffend af larzelend uitgelopen Quan- rmaal te kloppen: 2-0. n en: „Ik zou in de gaten Sam den Os voor me zou Dat lijkt me aardig te zijn Dat Roodenburg het sei- niet met 'n daverend vuur- uidde lag enerzijds aan het iet met de (vele) kansen zo nsprong, anderzijds aan het Veritas de 200 kilometer van naar Leiden echt niet al- overbrugd om als spar- van Roodenburg te fun- ainer/ speler René Munne- zijn er van uit gegaan de belangrijkste wedstrijd seizoen was. Zo pakken we idstrijd aan. Ik dacht wel nethode juist was. We zijn in zes jaar van de vierde ierste klas geklommen". Ve eerder tegen Elinkwijk ichterstand wegwerkte, leek ige tijd geen bedreiging te ormen voor een in de eers vlagen voortreffelijk spe- lenburg. de Limburgers nog met de bij de enkele dagen eer- ren) kwartfinale tegen Al- °r de districtsbeker? Feit jhtas een lesje kreeg in n, technische vaardigheid Ünzicht. Eigenschappen. Roodenburg op een nog 3—0 ruststand leek af le >en Sam den Os duidelijk afschopgebied onderuit eld. Scheidsrechter Wis- de bal echter buiten de De ironie van het lot Den Os uit de vrije trap op de paal schoot. Het oelschaker te werk gaan- 'burg beheerste op die ma- laar SET - Zwart Wit '28 heeft Nunspeet in de finale van °i om de KNVB-beker van 'gclubs met 2-1 gewonnen toeervogels. getallen ln de West- 10 zijn: 32,4o. M: 14. tonner: 1521. nier vrijwel de gehele eerste helft. Doelman Peter Boom behoef de slechts in aktie te komen bij 'n kopbal en afstandsschoten van de beweeglijke en gemakkelijk schie tende middenvelder Theo Hansen. Voor het overige waren de aanval len van Veritas veel te steriel van opzet, om het zelfbewuste Roo denburg te kunnen verontrusten. Verkuylen: "We hadden die jongens met veel grotere cijfers moeten kun nen verslaan. Maar plotseling leek het of iedereen het wel geloofde". Dat was nog niet het geval toen 't na rust alles of niets spelende Ve ritas ternauwernood aan 30 ont snapte toen Sam den Os ("Het is leuk dat niemand Je kent. In de competitie had ik altijd een manne tje bij me. Nu werd ik vrijwel steeds met rust gelaten") de ver opge drongen en niet langer met een ausputzer spelende Limburgse defen sie achter zicht liet en ongestoord op doelman Quangel afstormde. Den Os wist echter niet anders te doen dan de bal in het zijnet te depone ren. Even later maakte hij zijn fout bijna goed met een prachtig af standsschot; de bal ketste echter op de binnenkant van de paal af. Uit de hand De spectaculaire wedstrijd liep Roodenburg uit de hand toen Theo Hansen uit een voorzet van Wim v. d. Winken inkopte op het moment dat de ten onrechte uit zijn doel ge stormde Peter Boom volslagen kansloos was. Zijn "vervanger" in de goal heette op dat ogenblik de lange ausputzer Maarten van Koo peren, die met een wanhopige sprong de bal over de lat stompte. Laconieke reactie van Van Koope ren na afloop: "Ik heb drie broers, die keepen. Zo vreemd is het dus niet dat ik ook eens als keeper aan het werk was". Theo Hansen zelf benutte de penalty: 21. Prompt verschenen twee verse krachten: Jac Quangel en Dreessen als ver vangers van v. d. Winkel en Leo Hansen. Veritas, dat zijn eigenlijke spits Matthieu Ressen om discipli naire redenen (trainingsverzuim) miste, posteerde uitblinker Theo Hansen in de punt van de aanval, waar hij in de 42ste minuut uit een voorzet van broer Jac (in de 29ste minuut goed voor een inzet op de lat) 22 inkopte. Roodenburg stelde er niét meer, dan een juist iets te onzuiver gerich te boogbal van Den Os over doel man Quangel tegenover. Trainer Smits treurde er niet om: "Ik dacht wel dat wij het publiek voldoende hebben geboden. Ik ben in ieder geval dik tevreden. De jongens heb ben ervaring opgedaan en tegelij kertijd hebben we kunnen toewer ken naar het nieuwe seizoen. Alvast kunnen experimenteren. Meer op komen uit de tweede lijn en sneller naar voren gaan". Reinier Verkuy len, goaltjesdief van het eerste uur: "We zijn door deze nacompetitie rustiger geworden. De mentaliteit is beter geworden. In het seizoen had Je altijd dat zenuwenvoetbal". Roodenburg-Veritas betekende voor vleugelverdediger Isaac Klink hamer een "afscheidsduel". De 27- Jarige Leidenaar, die als 15-jarige doordrong tot de hoofdmacht van Roodenburg: "Twee Jaar geleden, heb ik mijn been gebroken. Sinds dien heb ik er altijd last van gehou den. Als ik betaald voetballer zou zijn geweest was ik wel doorgegaan, maar omdat het mijn vak niet is, wil ik geenenkel risico nemen". RoodenburgBoomMontagne, Van Kooperen, Pennenburg, Klink hamer; Mieremet, Verkuylen, Tis- seur; Hannaart, Den Os, De Roode. Zilveren Molentoernooi had zijn zuinige vinger ook uitgestrekt naar de prijsuitreiking: in vroe ger Jaren een daverend festijn in de grote zaal van de HCW, nu een groepje genodigden en een tweetal keihard platen draaiende d.J.'s in de (binnenkort uit te brei den) kanitne van LFC.- Dirk van der Klugt, niet hele maal tevreden over het "fair play" op het jongste toernooi "er zijn uitwasse, geweest" had overigens het antwoord op het "raadsel" van de zo sterk te ruggelopen belangstelling. "Het is het betaalde voetbal. Dat ver pest de hele geest. Kijk eens naar zo'n Europacupfi ale als Ajax— Juventus. Het wordt snel 10, de inzet verdwijnt en de toeschou wer, die als hij zelf naar Bel grado is gegaan daarvoor vele honderden guldens heeft neerge teld, valt in slaapDat breekt door naar het amateurvoetbal. II |Wl| Sam den Os tweemaal dichtbij een doelpunt. Op de bovenste foto is hij alleen voor doelman Matthieu Quangel van Veritas verschenen. De te lang wachtende Roodenburger zou echter naast schieten. Dichter bij een doelpunt is Den Os op de onderste fotowaarop hij overigens zelf niet zichtbaar is. Maar terwijl doelman Quangel is gepasseerd brengt de paal voor Veritas redding. (Foto's Jan Holvast) LFC-voorzitter Henk Holswilder overhandi Zilveren Molen. gt Volendam-aanvoerder Klaas Koning de (Foto Jan Holvast)

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 17