Amerikanen winnaars van het koorfestival SINATRA GAAT WEER ZINGEN Weer of geen weer: MICHELIN Saxofonist Hayes (38) overleden SETH GAAIKEMA GEKRAAK DOOR DUITSE TV-KRITIEK ADVERTENTIE Zet uw auto op de band die onder alle omstandigheden te vertrouwen is. DEN HAAG (ANP) Het inter nationaal koorfestival in Den Haag is zaterdag besloten met een concert door de zes hoogstgeklasseerde prijs winnende koren uit de verschillende categorieën. De belangstelling ervoor was zo groot, dat de grote zaal van het Nederlands Congresgebouw uit verkocht was. Het festival werd ge wonnen door een gemend koor in de afdeling b, dat van het Amerikaanse California Bay Area College uit Mountain View (California). De in ternationale jury kende dit koor 395 van de maximaal 420 punten toe. In de einduitslag van het hele fes tival kwam het Haags Jeugdkoor dat onder leiding van Marius Borslap al vele successen oogstte, op de tweede plaats met 386 punten in de cate gorie a-afdeling voor Jeugdkoren met gelijke stemmen. Het succes van „Bela Bartok" uit Boedapest (Hongarije) op de eerste concoursdag (383 punten) bleek goed voor e eneerste plaats in de afdeling c voor gemengde koren en voor een derde plaats in de eindrangschik king. Het Universiteitskoor van Helsinki (Finland) won zaterdag het wed strijdzingen met 382 punten. Het kwam uit in de a-afdeling voor mannenkoren, een overigens zeer sterk bezette categorie. De zangers uit Helsinki eindigden in het festi val daarmee als vierde. De Amerikaanse Wells College Chamber Singers uit Aurora (New York) eisten de vijfde plaats voor zich op. Zij hadden in de B-afdeling voor vrouwenkoren met 373 punten de hoogste score behaald. Het Amerikaanse koor van het An drew College uit Cuthbert (Georgie) was met 346 punten de hoogstgeklas seerde prijswinnaar in de b-afdeling voor Jeugdkoren met ongelijke stem men. Het eindigde in het totaal- klassement op de zesde plaats. Om tot de prijswinnaars te kunnen behoren hadden de koren tenminste Bezoekuren Ziekenhuizen Dlaconessenbuls: le tl dagelijks van 11 00-12 00 uur van 13.15-14.00 uur. ve 18 45-19.30 uur 2e klas dagelijks van 13 15-14.00 uur en van 18 45 19 30 uur 3e klas dagelijks van 13.15-14.00 uur en van 18.45-19.30 uur Kinderafdeling daeelilks van 14.00-19.00 uur St. Elisabeth-ziekenhuis klasseafde- llngen Volwassenen: dpe. v 11.15 tot 12.00 uur v. 14 tot 14.45 uur en van 1Q.45 tot 19.45 uur kraamafdellng: dag v 11.15 tot 12 uur (alleen voor echtg.) v 15 tot 16 uur, en van 18.45 tot 19.45 uur kinderafdeling: dag. v 15 tot 18.30 uurr 3e klasse: dag, v. 14 tot 14.45 uur en v 18.45 tot 19.45 u Kraamafdellng: dag v. 15 tot 16 uur en van 18.45 tot 19.45 uur, kinderaf deling dag v 15 tot 18.30 uur Endegeest: dinsdag en vrijdag 13— 14.30 'e zondags 11-12 en 1416 u eer ste klasse: de gehele dag. Annakllnlek: dag 13.30-14.30 en 18-19 O ACADEMISCH ZIERENHUIS Voor alle patiënten (behalve kinde ren) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: Voor de prematurenafdellng gelden de volgende bezoekuren (alleen voor ou- Maandag t/m vrijdag: 18.30-18.45 uur Zaterdag en zondag: 16.30-15 45 uur Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten door lopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor spe ciale kaarten verstrekken. Alphen aan den Rijn RUnoord: le en 2e klasse 10.30— 11 00. 14.00—14.45 en 18.00—19.00 U. 3e klasse 14.00—14.45 en 18.00—19.00 uur KraamafdellnR 16.0017.00 uur, alleen voor echtgenoten 19.0020.00 uur Kinderafdeling 15.0015.30 uur alleen voor ouders 18.001830 uur 336 punten moeten vergaren. De sterke bezetting van de laatste con coursdag bleek wel uit het feit, dat behalve het Finse universiteitskoor er nog drie mannenkoren in de a- afdeling boven dit aantal kwamen: het Engelse Rossendale Male Voice Choir uit Waterfloot (Lancashire), St. Caecillia uit Kerkrad'e en het Bul gaarse Emanuel Manolow uit Gabro vo, die respectievelijk 361, 350 en 348 punten vergaarden. In deze afdeling kwamen zaterdag nog vier koren uit. Vijfde werd met 329 punten de mannenzangvereni- ging Harmonie EV uit het Westduit- se Lindenholzhausenzesde met 322 punten werd het mannenkoor uit Veldhoven, zevende met 31 punten de zangvereniging Harmonie uit het Westduitse Bernbach, en achtste met 275 punten het vocaal ensemble De Twente Zangers uit Rijssen. Het mannenkoor Fortissimo uit Bergen op Zoom, dat in de b-afde ling uitkwam, boekte zaterdag 316 punten. In de b-afdeling voor Jeugd koren met gelijke stemmen boekte het kinderkoor uit het Duitse Reut- lingen 292 punten en het Savio Jon genskoor uit het Belgische Hechte- ren 236 punten. De organisatrice van het festival, de Federatie van Nederlandse Zan gersbonden, concludeerde zaterdag avond, dat de 46 koren uit Europa en Amerika met meer dan 2500 zan gers en zangeressen een redelijke be langstelling hadden getrokken. Zo wel voor het concoursgedeelte als voor de 's avonds gegeven concerten kwamen er meer bezoekers dan voorgaande keren. LOS ANGELES Frank Sinatra, de 57-Jarige zanger en entertainer die twee Jaar geleden een punt zette achter zijn carrière, heeft in Los Angeles bekendgemaakt dat hij een comeback maakt. Volgens Sinatra's agent hebben bewonderaars en familieleden op de come-back aangedrongen. Overigens zal 'The Voice' niet meer optreden voor groot en nog minder voor ge ëxalteerd publiek, maar zal hij voor namelijk platen maken en eens kijken of er nog een film in zit. Toen Sinatra twee Jaar geleden op hield, zei hij dat hij tijd wilde hebben voor 'overdenking, lezen en zelfon derzoek'. Ook wilde hij wat meer aandacht wijden aan zijn familie, in tieme vrienden en moeder. Een paar maanden geleden wees Sinatra een verzoek van zijn oude vriend, de componist Frederick Loewe, af om de hoofdrol te spelen in de muziekfilm 'The Little Prince', die Loewe aan het schrijven was. De rol ging daarna naar acteur Richard Kiley. ADVERTENTIE LONDEN (Reuter) De Britse Jazz-speler Edward „Tubby" Hayes is in een ziekenhuis in Londen over leden. Hayer, internationaal geroemd om zijn spel op de tenorsaxofoon, had een ernstige hartkwaal. Hij was 38 Jaar. Sensationele nieuwe vinding voor iedere kale man Spoedig geen kale mannen meer: er is nu een definitieve oplossing voor hun kaalheid, dank zij de "Skalp". Bij de "Skalp" zijn de haren in een vliesdunne kunsthuid gestoken; zij lijken uit de eigen hoofdhuid te groeien, alsof het een haartrans- plantatie is. U kunt de "Skalp" zelf behandelen, precies als Uw eigen haar. De nveuwe bevestigingsme thode garandeert 'veilig' dragen onder alle omstandigheden. Absoluut probleemloos. Voor Uw haarprobleem heb ik een oplossing en ik geef U gaarne j discreet en gratis advies in mijn aparte af deling. Op ver zoek ontvangt U folders met prijsinformatie. Uitsluitend ver - krijgbaar biji PELATTI Specialist: HANS v.TONGEREN (Buct tylïe teuws Dezer dagen overleed te Heeg in Friesland eene vrouw, die voor haar door begeerd had dat zij in hare kleederen en met een mantel om zou wor- ien gekist. De bloedverwanten waren voornemens aan haren wil te voldoen, toen zij echter door een der bekleedsters op merkzaam werden gemaakt, dat dit niet kon. Zij werd dan ook ontkleed en nu vond men op hare borst een vrij belang rijke som aanbankpapier dat natuurlijk door de erfgena men voor goeden prijs werd verklaard. Te Honsholredijk in het dis trict Naaldwijk is een school opziener door een van de ou ders der leerlingen aangezien voor een arts, die de kinderen kwam vaccineeren. De man schreeuwde, dat hij niet wilde, iat zijn kind ingeënt zou wor den en kreeg steun van andere personen, die gezamenlijk vrij wat tumult maakten, zoodat ie onderwijzer de school moest laten uitgaan. De burgemees ter heeft in een aanplakbiljet van zijn misnoegen over deze houding doen blijken. Vijftig jaar geleden Zaterdagmiddag heeft in kunstzaal Kleykamp te Den Haag een huldiging plaats ge had van Louis Couperus ter gelegenheid van zijn zestig sten verjaardag. Sprekers wa ren Johan de Meester (die den jubilaris een enveloppe aan bood met een tegemoetkoming in de kosten voor het huis, waarin Couperus thans te Den Steeg woont), Lodewijk van Deyssel en de minister van Onderwijs dr. J. Th. de Visser die den grooten echt-Neder- landschen en toch internatio- nationalen schrijver mee deelde, dat H.M. de Koningin hem tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw had benoemd. DINSDAG 12 JUNI Bonn De Westdeutsche Rund funk (WDR) beraadt zich ernstig over de vraag of zij zal doorgaan met de TV-amusementsuitzendin- gen die Seth Gaaikema als middel punt en gangmaker hebben De eer ste uitzending "zaterdagavond met Seth' '(2 juni) is op veel kritiek bij pers en publiek gestuit De afgelo pen week waren er in Keulen 77 brieven van kijkers binnengekomen waarvan 63 negatief en slechts 14 waarderend Tijdens de uitzending waren er al veel telefoontjes met doorgaans weinig waarderende in houd De WDR wil verdere brieven af wachten alsmede de bezinningen van Infra-test voordat zij beslist of de voor augustus en november voorgenomen uitzendingen zullen doorgaan De beoordelingen in de dagbladen hadden in het algemeen de strek king dat het trage en huisbakken familiefeest dat Gaaikema in zijn première heeft aangericht niet de meest geschikte manier is om het Duitse TV-vermaak uit de malaise te halen De Frankfurter Rundschau (d halve Gaaikema ook product fred Biolek verantwoordelijk noemt de Duitse TV-famiüe nipuleerd verkitscht en veil Ook de General Anzeiger vindt weinig goede woordg een biertent van een volksf^ Nederlands vermaakslieveling een paar minuten zijn uiti^fi De ^üddeutsche Zeitung is ge- der. Onderhoudend tildv; maar je kunt nauwelijks b? dat hier iets te ontdekken ws de Duitse showbusiness tot c was ontgaan" Veel kritiek richt zich ook o feit dat Gaaikema zich te v het middelpunt stelde en zijt dewerkers weinig recht liet varen. Die kritiek lijkt juis geldt misschien niet voor de Ekseption die het volle pond maar stellig wel voor Esther rim voor dirigent Jurjen Ai sen (in Nederland toch w niet de eerste de beste) en vi voortreffelijke clown Rexis leen in het kielzog van Ga zijn fratsen mocht vertonen PANDA EN HET HAZEPAD 41120 H. Haas was zo droevig dat hij nu aliueer voor belge rinkel op de loop was gegaan, dat hij weinig aandacht schonk aan 2 onprettige beesten die tevoorschijn sprongen urrrg riep de een. "Grauw"! "Grrruw-grrruw"voegde de ander daar aan toe, met een stem die hol door het bos galmde en ook de andere kant van het riviertje bereikte. Daar waren de overige deelnemers aan de Kross-Kountrie juist aangekomen, en die staarden nu danig geschrokken naar de aapachtige monsters. "Da's niet sportief", meende een van hen. "Er worden griezels in het programma genoemd". "Zo is het", beaamde andet. "Hendïkeps kunnen me niet cchelen maar dit gaai ver". Alleen Harrie Janus deed niet aan deze beraadslaging t Hij ging te water om naar de overkant te zwemmen, juist op moment dat Panda aan kwam rijden. "Je vriend Haas wc aangevallen door monsters"vertelde een van de terugken an harddravers hem. "Hij liever dan ik. We doen niet langer meeDei LEVER IN RODE WIJN Bak acht niet al te dun ne plakjes ontbijtspek 1 min in een droge koeke- pan. Neem het spek er uit. Snijd 2 uien in dun ne plakken en fruit die in wat boter goudgeel, op een laag vuur. Schep de plakken ui eruit en meng er een fijn gesnip perd teentje knoflook door. Bestrooi 400 g in dikke plakken gesneden lever in dobbelstenen, bestrooi deze met zout, rijkelijk versgemalen pe per en met bloem. Bak de sukken lever In 75 g boter aan alle kanten licht goudbruin, onder voortdurend omschudden. Laat de lever niet langer dan vijf min bakken. Leg in een vuurvaste schaal de plakken spek, daarop ui en knoflook en de stukken lever alles met de overgebleven braadboter. Giet er 2 volle koppen verwarmde rode wijn bij en zet de schaal, afgedekt, een half uurtje in een matig hete oven. WINA BORN Agenda Leidse bioscopen CAMERA: "De hofnar", a.l.. dag. 2.30, 7.00, 9.15 uur; belde pinksterda gen 2.00, 4.15, 7.00, 9.15 uur Nachtvoorstelling: "The go-between" 18 jr.. vrij. en zat. 11.30 uur. LIDO: "Canterbury tales", 18 Jr., dag. 2.30. 7.00, 9.15 uur; belde pink sterdagen ook 4.45 LUXOR: "De IJzeren vuist", 18 Jr., dag. 2.30, 7.00, 9.15 uur; beide pink sterdagen ook 4.45 uur REX: "Stewardessen rapport", 18 Jr., dag. 2.30, 7.00, 9.15 uur; belde pinksterdagen 2.15. 4.30. 7.00. 9.15 uur. Nachtvoorstelling: "De sex-saloon", 18 Jr., vrij. en zat. 11.30 uur STUDIO: "Turks fruit", 18 Jr., dag. 2.30, 7.00, 9.15 uur; belde pinksterda gen ook 4.45 uur TRIANON"Onderwereldkoning van Marseille", 14 Jr., dag. 2.30, 7.00 0.15 uur; beide pinksterdagen 2.15, 4 30. 7.00. 9.15 uur stellingen Bibliotheek Luifelbaan (Wassenaar): Schilderijen van Sonja Gerverdinck en grafische objecten Martiln de iongh (t/m 30 Juni) Drukkerij De Bink, Rooseveltstraat 3 Grafisch en ruimtelijke vormgaving door Groenheyde. Galerie 't Duivenhuis (Rapenburg 94): schilderden van Lucia Stelnbach (t.e.m. 24 juni). Dagelijks dinsdag t/m zondag 1420 uur. Kunstzaal Heuff (Wassenaar)Aqua rellen van Lenle Korpershoek, wand kleden van Nettie Terwlel-De Man en plastieken van Ilse Rogge (ton. 16 Juni) Museum voor Volkenkunde Expositie Thailand, land zonder honger. Dag. 10- 5 uur, zo. 1-5 uur nam. (t.e.m. 31 de cember). Museum voor Volkenkunde Expo sitie Japanse prentkunst uit eigen bezit Dag 105 uur zo 15 nam De Lakenhal Expositie LAexander Rosemeyer. Dag 105 uur. zo. 15 uur (T/m 30 lunl) Joh de Wittstraat 40 Gaiene Ka- oinet Gaper Wisselende expositie dl t/m za 26 30 uur nam do boveD- ilen 7—Q uur aam Ned Legermuseum. Geopend op maandag tot en met vrijdag 0 uur voorm.6 uur nam Zon- eD feest dagen 1 —6 uur 4 uur zondag 1—4 uur Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28) Werkd 10 uur voorm tot 6 uur o am zond 1—6 uur nam Rilksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1) Oag 105 uur zod- dag 15 uur nam DINSDAG 12 JUNI Congresgebouw: 20.15 uur: lady" door Opera gezelscl m.m.v. Janneke Lucardie, Renesse, Joop Doderer e.a. WOENSDAG 13 JUNI Diakonessen Inrichting BroA P pel) Bronovolaan 5 20.15 uur: sidentie-Orkest (kleine bezetti a Hubert Soudant m.m.v. Leid.' koor en Vicente Zarzo, h< Diepenbrock, Van Rennes). Congresgebouw: 20.15 uur: lady" door operagezelschap m.m.v. Janneke Lucardie, J' Renesse, Joop Doderer e.a. Openluchttheater Zuiderpari:: ujae: Andruso's Jeugdshow. Frank Kooman: 14.30 uur: nekacheltje". 1. Di t Du Tel,.,

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 12