Jeugdcentrum 'Lindehoeve' gaat 1 augustus draaien au&saar Wassenaar weer in het spoorboekje agenda VLOER MOET NOG WORDEN GEREPAREERD PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 5 JUNI 1973 VOORSCHOTEN Voor de Voor- Bchotenaren was er kijkdag in de boerderij "De Lindehoeve", de toe komstige huisvesting voor de onge bonden jeugd van Voorschoten. Hoewel zaterdag het hemelwater met bakken Vol naar beneden viel, bleef 't dak van de zeventiende eeuw- se boerderij waterdicht en bleven de belangstellenden komen, die een rondleiding kregen door het bestuur van de Stichting "De Lindehoeve". De gemeente Voorschoten heeft nu ongeveer f 130.000 beschikbaar ge steld voor de boerderij achter het voormalige Marine Opkomst Cen trum. De boerderij, die volgens de laatste plannen "omgeschoffeld"' zou worden, maar naar recente uit spraken in de gemeenteraad een lang leven te wachten staat als Jeugd huis. Uitdaging De nu herstelde boerderij is een dubbele uitdaging voor de Stichting "De Lindehoeve". Onder het rieten dak is een prachtige ruimte, verdeeld in enige kleine ruimten en een zeer grote stal. De vloer in de stal is af gekeurd en zal door de aaamemers alsnog verbeterd worden. Tijdens de laatste raadsvergadering gaf de wethouder Pels de verzekering dat de vloer voor het eind van de maand hersteld zou zijn. Deze mededeling is te voorbarig geweest, want de vloer, die als dansvloer moet dienen, is nog steeds even hobbelig. Een lid van het Stichtingsbestuur had echter goede moed op een spoedig herstel. Werk De ruimte om de ongebonden Jeugd gelegenheid voor ontspanning te ge ven is er, maar het zijn alleen nog maar de kale muren en ongeverfde wanden. De Stichting zal eerst de jeugd aan het werk moeten zet ten en pas daarna is het gebouw be woonbaar voor de Jeugd. Of de toe loop van de jeugd zo groot zal zijn als de Stichting verwacht, kan alleen de tijd leren. Naast enige enthousiaste raadsle den zijn er ook raadsleden, die nog steeds een vraagteken zetten achter de restauratie van deze boerderij en twijfels hebben over het aantal jon gens dat deze boerderij zal zien als eigen huis. Start Het plan is om per 1 augustus met het jongerenwerk te starten maar voor die tijd moet er van het kale. maar gave gebouw, een bewoonbaar geheel gemaakt worden en zal voor al ook de omgeving aangepast moe ten worden. Enthousiasme is bij het jongeren werk onmisbaar en dat enthousias me was er zaterdag tijdens de kijk dag. De dansruimte in de Linde hoeve. (Foto Jan Holvast) Voor het eerst sinds 20 jaar VISSEN VOOR BEJAARDEN WARMOND De hengelsport vereniging „De Leede" viste voor de 24ste keer voor de bejaarden. On danks het zeer slechte weer waren er toch 120 visenthousiasten komen opdagen. In totaal werden 362 vissen gevangen. De grootste vis werd ge vangen door C. Pierons (33 cm). De wisselbeker ging naar de HSV Over- schie, met een totaal van 50 stuks gevangen maatvis. De eerste prijs, een ijzeren roeiboot was voor H. v. Es met 24 stuks. Reddingsbrigade heeft meer geld nodig WASSENAAR Sinds 1959 ont vangt de Wassenaarse Reddings brigade uit de gemeentekas een vaste bijdrage van f 4000.- per jaar als tegemoetkoming in de "kosten van zwemopleiding, ex ploitatie der motorboten en de permanente strandbewaking. In cidenteel zijn daarboven wel 'ns extra bijdragen verstrekt voor de aanschaffing van nieuwe ma terialen. De kosten van de strandbewa king zijn in vergelijk met vroe gere Jaren belangrijk gestegen. De exploitatiekosten van de strandauto, die bij het veertig jarig bestaan van de brigade door de burgerij van Wassenaar werd geschonken bedragen alleen al f 5500,- per jaar. Wat het ma teriaal betreft heeft de WRB een vijfjarenplan opgesteld waarin per jaar een bedrag van f 12.500,- voor nieuwe investe- gen nodig zal zijn. Burgemeester en wethouders schrijven aan de commissie Fi nancien, dat zij ervan overtuigd zijn dat de strandbewaking zo effectief mogelijk moet zijn. Door veel eigen inbreng heeft de WRB kans gezien Jarenlang zonder subsidie of met een kleine sub sidie te zorgen voor een goede strandbewaking. Sinds 1952 zijn langs het Wassenaarse strand geen verdrinkingsgevallen voor gekomen, 'n feit dat burgemees ter en wethouders een unicum willen noemen. Voldoen aan alle verzoeken van de WRB zou echter betekenen, dat de jaarlijkse bijdrage ver hoogd zou moeten worden van f 4000,- tot ongeveer f 24.000,- en dat is in de huidige situatie geen haalbare zaak. B. en W. stellen nu voor de jaarlijkse bijdrage met terugwerkende kracht tot 1 januari 1972 te verhogen van f 4000,- tot f 8000, met daarbij een jaarlijkse investeringsbij drage van f 4000,- een en ander uit te betalen na overlegging van de jaarlijkse exploitatiereke ning van de brigade alsmede een staat van de jaarlijkse investerihgen. Dinsdag Hogewoerd 57 Lei Troef. 8—10 i Wijkcentrum, Driftstraat 49 Leiden spreekuur sociale raadsvrouw. 10.30— Diamantplein 27 Leiden Gespreks- avond Baha'i 8.15 uur nam. Hooigracht 38 Leiden Spreekuur Stichting huisvesting werkende Jonge- levens- en gezinsvragen 7.3 Gerecht 10 Leiden bridgeclub voor beginners dienstencentrum, 25 Breestraat 19 Leiden Soc. Twentwel kamerbewoners en alleenstaanden Raad Leiden, 8 i Stadhuis (kamer B bare vergadering aangelegenden 8 uur nam. Lakenhal Ledenvergadering Ver. belangstellenden in de Lakenhal 5 Woensdag Kennedylaan 11 Oegstgeest In formatie-avond Baha'i 8 uur nam. Speeltuin gebouw Ten Katestraat Leiden bejaardensoc. Humanitas, 2— 4.30 uur nam. j Breestraat 19 Leiden Jeugdcafé 7.30 bewoners Pteterswijk 7.30 i Donderdag Breestraat 66 Leiden Defensie-in formatiecentrum Kreatief. Hogewoerd 57 Leiden Werkgroep huisvesting werkende Jongeren Troef, 810 uur nam. Geverstraat 65 Oegstgeest. Jeugdsoos vanaf 16 Jaar 812 uur nam. Stadhuis Leiden Spreekuur sociale jlubj Burgemeester Vis heeft van morgen op de Grofsmederij bron nen medailles uitgereikt aan twee werknemers die veertig jaar in dienst zijn bij de Grof. Op de foto (van Jan Holvast) in het SOS-dienst midden Chr. van Strater, rechts W. Kikkert. Directeur K. Bouman moest in zijn toespraak vertellen dat één van de twee jubilarissen, de heer Van Strater, één van de werknemers is die slachtoffer is geworden van de inkrimping bij de Grofsmederij. Zijn jubileum loas tevens een afscheid. Titus Brandsmalaan 76 Leiden Club- huiswerk De Duikboot (Handel beid) 8—10 uur nam. Wilhelminastraat 10 Leiderdorp In- ormatie-avond Baha'i 8 Morsweg 59 Leiden K sjoelen Het Mierennest 8 Holiday Inn, Leiden. Aandeelhou dersvergadering Leidsche Wolspinnerij Apothekers SOS-Telefonische Hulpdienst (01710)25202 Voor alle die in moei ft lijkheden verkeren bereikbaar elk n. werkdag van acht uur n.m. tot ach BJ uur v.m. doorlopend in het weekeinde U d.w.z. van vrijdag acht uur n. Release Orgel-beiaard concerten in Voorschoten VOORSCHOTEN Voor de zesde keer zullen déze zomer de orgel- beiaardconcerten in de Dorpskerk, van Voorschoten worden gehouden. De combinatie van deze concerten is uniek. Men moet daartoe de be schikking hebben over een gebouw, waarin zich zowel een orgel als een beiaard bevinden, die als concert-in strument gebruikt kunnen worden. Voorschoten verkeert in de gelukki ge omstandigheid dat dit het geval is n.l. de Dorpskerk. In deze kerk be vindt zich een prachtig, in 1720 aan geschaft en door Jacob Seemans ver beterd en uitgebreid, orgel en in de 15e eeuwse toren staat een 3 oktaafs beiaard. De concerten beginnen met 30 minu ten orgelspel. Daarna is er een pauze waarin onder het genot van een kop je koffie met de concertgevers van gedachte kan worden gewisseld en/ of de beiaard bezichtigd kan worden. Het concert wordt besloten met een beiaardbespeling van eveneens plm 30 minuten. Er zullen uitsluitend ori ginele orgel- en beiaardwerken wor den uitgevoerd zodat men op de hoog te komt van wat er zoal gecompo neerd is voor deze instrumenten. De concerten, die alle op maandag avond worden gegeven, worden door het gemeentebestuur gratis aan de bevolking aangeboden en beginnen om 20.00 uur. De concerten worden gegeven op: 18 Juni: Henk Walvaart, orgel, Addie de Jong, beiaard, 2 Juli: Frans v. Til burg, orgel, Mar Bruynzeel, beiaard 6 augustus: Jo van Eetvelde, orgel en beiaard, 20 augustus: Addie de Jong. orgel, Rien Rdtter, beiaard, 3 september: Addie de Jong, orgel en beiaard, 17 september: Bernard Win- semius. orgel en beiaard. 9 De VVV van RUnsburg houdt don. derdagavond om acht uur de Jaarlijk se algemene ledenvergadering in 't raadhuis. Op de agenda staan o.m. de bestuursverkiezing en een toelich ting op de btw. WASSENAAR Er is weer een spoorwegstation in Nederland dat de naam Wassenaar bevat sinds de nieuwe dienstregeling van de Ne derlandse Spoorwegen van kracht werd, heet het station Voorschoten: station Voorschoten-Wassenaar. Eni ge tijd geleden heeft het gemeente bestuur een verzoek daartoe tot de Nederlandse Spoorwegen gericht nadat de gemeente Voorschoten ver klaard had daartegen geen bezwa ren te hebben. In he spoorboekje kwam de naam Wassenaar sinds vele jaren alleen maar voor, omdat de busdienst van de NS Den Haag-Amsterdam een hal te in Wassenaar had. In het nu ver schenen nieuwe spoorboekje, komt Wassenaar ook voor in de lijst van spoorwegstations. Dat is voor het eerst sinds 20 jaren. Want tot oktober 1953, toen het z.g. Hofpleinlijntje werd opgeheven was Wassenaar wel opgenomen in het spoorwegennet. Het lijntje liep van Scheveningen, over de tegenwoordige Landschei- dingsweg naar het station Hollands Süoor en er waren twee Wasse naarse haltes: bij het Viaduct, en bij de Buurtweg/Renbaan. Op 3 oktober 1953 in de avonduren maakte de Hofplein-trein de laatste rit. voorzien van een rouwkrans, die aan de lokomotief was gehangen door een Wassenaars comité, dat tegen de opheffing van het lijntje geprotes teerd had. En niet alleen een comi té protesteerde, maar ook in de Eer ste Kamer werd met name door de liberale senator wijlen prof. Mole naar een harde strijd gevoerd met de toenmalige minister van Verkeer en Waterstaat, de heer Algera over het behoud van de verbinding. In de Haagse gemeenteraad stel de de heer D. W. Detmeijer vragen aan burgemeester en wethouders en in de Wassenaarse raad was het Mr. C. A. van Gorcum, die door schrif telijke vragen in de raad de aan dacht vroeg voor de dreigende ophef fing van de lijn. Het heeft allemaal niet mogen ba ten. Op 3 oktober 1953 maakte het treintje de laatste rit, een van de wei nige gelegenheden in de historie van de spoorwegen, waarbij ongestraft aan de noodrem getrokken mocht worden. Dat gebeurde dan ook om de haverklap en de laatste rit duur de daardoor ongewoon lang. Interessant is, dat in de discussie, over het al of niet opheffen van de lijn S. J. van den Bergh in juli 1953 de suggestie deed, als compen satie het station Voorschoten dat toen alleen maar een goederensta tion was weer open te stellen voor het reizlgersvervoer. Maar de Spoor wegen zagen daar geen brood in en gingen niet op de suggestie in. Na 54 jaar verdween de naam van Was senaar uit het spoorboekje. Pogingen van het gemeentebe stuur om de later ingestelde busdienst Den HaagAmsterdam een halte plaats in Wassenaar te geven leden aanvankelijk schipbreuk. Maar in de loop der jaren gingen doch diverse wensen in vervulling: de busdienst, kreeg vaste halteplaatsen bij het via duct en bij Den Deyl, het station Voorschoten werd weer opengesteld voor het reizigersverkeer en sinds zondag prijkt de naa m van Wasse naar op de borden van het 130 jaar oude station Voorschoten. Zoals bekend is er een busdienst, (lijn 45 van de NZH) tussen Voor schoten en Wassenaar-dorp. Maar ook vele Wassenaarders met auto's maken van het Voorschotense sta tion, dat van ruime parkeerterreinen is voorzien, gebruik. i bovendien disd t/m met uitzondering van Wets winkelt je Met medewerking van Henriëtte van der Hoeven Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 1 uur nam (behalve n>randag) Dage lijks te bereiken tijdens de kantooni e ren tel 30775 en donderdagavond v« Q Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeders" Opj, gaven zuster E. Janssen-Nlemeyei 6> Hofdijck 32. Oegstgeest, tel. 01710 en 53652. Dienstencentrum Noordeindplein 2b, tel. 40483, mene informatie dagelijks van Kinderopvang Haarlemmerstraat 73 B, W" meenschap kindercentra di. wo, i vr. 9.30-12 u. wo. 2-4 u. do. 7-9 ut lefoon 30360. Koord-studio Koord-studio, gewoon huis voc. wone mensen met gewone en ongem t n|i vragen. Hooigracht 52a, telefoo j. Humanitas Dienstverlening Humanitas, Laagi t fracht 246a Spreekuur maandag 1.3! i; .30 uur nam., woensdag 9.30- voorm. tel. 26277. Gezi ns ve rzorgi n g Stichting Gezinsverzorging Leidt )rst ake Charmant De Voorstraat in Voorschoten zit maar zwakjes in de straatverlichting. De huidige verlichting, bestaande uit slechts acht masten, heeft "versleten armaturen", een term die mij nogal medisch in de oren klinkt. Er moet in ieder geval iets nieuws worden ver zonnen en B. en W. hebben hun kreatieve talenten op volle kracht laten werken. Gietijzeren masten met gasverlichting, dat moet het worden in de Voorstraat. B. en W hebben in een voorstel aan de raad bekend gemaakt, dat ze de hand hebben weten te leggen op "een charmant 19e eeuws model", dat de sfeer in de Voorstraat nog eens ex tra tot uitdrukking doet komen. Het plan van B. en W. omvat de plaatsing van in totaal 30 lichtmas ten, waarvan 28 in de Voorstraat tussen de Bloklaan en de Willibro- dusstraat en de overige twee op het plein van de N.H. Kerk. Totale kos ten: 59.500 gulden. Levensduur van de masten: twintig jaar. soen 33, Leiderdorp, tel. 32755. Op brengst voor de zeeverkenners, Ma jorette peloton Werkmans Wilskracht heeft ook belangstelling voor oude kranten want de meisjes willen graag een nieuw pakje hebben. De kranten kunnen elke avond tussen half acht en tien uur worden gebracht naar Boommarkt 1. Bij de brief die ons dit meedeelde worden ook nog twee andere dingen gevraagd: een piano en een elektrieke vloerenwrijver. Beiden voor het oefenen. De piano voor de maat en de muziek en de vloerenwrijver om de oefenruimte spiegelglad te krijgen. Dat laatste ge beurt nu nog op de knieën en met de hand. Astma De opbrengst van de kollekte vooi het Nederlandse Astmafonds (we hebben hier destijds nog om koliek- tanten gevraagd, wat drie kollektan- ten opleverde) heeft 4337.87 gulden opgebracht. Tweede Warffum Kranten V Dan nog een ander nieuwtje van Werkmans Wilskracht. De harmonie - kapel heeft een uitnodiging gekregen om in Warffum op te treden, samen met het majorettepeloton. Daar ts zaterdag 9 juni een internationaal folkloristisch dansfestival. WW geeft om half elf een show en werkt om twee uur mee aan de optocht die door Warffum trekt. De meisjes-junioren van de Voor schotense volleybalvereniging Gemi- ni-Kangeroes zijn tweede geworden in het kampioenschap van Nederland In de finale werd ternauwernood verloren van titelverdediger Bekker- veld. Gemini-Kangeroes eindigde voor de grote favorieten DVC en Bekker- veld. De meisjes-pupillen van Gemini- Kangeroes wonnen in Zevenhuizen een mini-volleybaltoernooi. Gerard de Lange, Zevenklappers en Radius MVC werden met 20 verslagen. Film "Langs de smalle paden die door het oerwoud kronkelen rijdt een man op een fiets vol koffers. Een maal aangekomen bij een afgelegen dorp haalt hij uit de koffers films, een kleine projector en een accu. De avond valt, een laken wordt op gehangen: er worden films gedraaid. Over de vrijheidsstrijd, over het ver zorgen van wonden, over hygiëne en landbouw-methoden. Over het ver trek van de Amerikanen, de schen dingen van het bestand door Thieu en de gang van zaken in andere dor pen". Deze zinsnede is afkomstig uit een folder van de werkgroep Film voor Vietnam, die het belang van voorlichting per film probeert duide lijk te maken. In vele dorpen in Zuid-Vietnam wordt gebruik ge maakt van deze methode, maar de filmers hebben uiterst slecht ouder wets en schaars materiaal. De werk groep wil materiaal naar Vietnam sturen en daar is geld voor nodig. Vandaar: giro 2465474. Nog meer be langstelling? Het boekje is verkrijg baar aan de Reguliersgracht 66, Amsterdam, tel. 231824. De majorettes van Werk mans Wilskracht zijn aan nieuwe pakjes toe. En ze ivillen dat met oude kran ten versieren. Wilt u loeten hoe? Zie onder Kranten V. Aanvragen hulp bejaarden durig zieken en gezinsverz< 45 tel. 49441 (maandag t. 910 uur voorin) halve dagen; lnte xe opieiai 53336T*/rtrffln" Vogelasiel Anna Paulownastraat 15, Leidf Gewonde- en uitgeputte vogels LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscb Dagblad B.v Witte Singel I Lelden Postbus 64 Giro 67055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement f M Kwartaalabonnement f 27,4.' Per post t Losse nummers r 01 Abonnementsgelden by vooruiv betaling te voldoen By au to ma tlsche oversctiryving geen admi nistratie- eD incassokosten Nabezorging tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur TelefooD 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2