VLOT FEYENOORD LANGS BAYERN M. Fransen kiezen IN EEN RIJTUIGJE... Ajax Ajax-praeses Van Praag pleit bij Den Uyl voor afschaffing belasting Nieuwe baas zat op tribune WEER PRATEN MET WILLEM KOVACS NAAR ATHENE? ...LOTTO PAGINA 10 MAANDAG 4 JUNI 19 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORTTOTO AMSTERDAM Op de kam pioensreceptie, die Ajax zaterdag ln Amsterdam hield, heeft voor zitter Jaap van Praag gepleit voor afschaffing van de vermakelijk heidsbelasting voor het betaalde voetbal. De heer van Praag deed het in zijn antwoord aan minister-pre sident J. M. Den Uyl, de laatste spreker. Van Praag zei onder an dere tegen drs. Den Uyl en de hem vergezellende minister van CRM, mr. H. W. van Doorn, zeer blij te zijn met de aanwezigheid van twee excellenties op deze re ceptie. "Het Nederlandse voetbal", voegde van Praag er aan toe, "be staat niet alleen uit Ajax en Feijenoord. Ik zou dit kabinet in overweging willen geven iets voor het gehele betaalde voetbal te doen en van hogerhand de af schaffing van de vermakelijk heidsbelasting te bevorderen, waar dit voor het betaalde voet bal nog niet is gebeurd". Terwijl van Praag nog stelde dat Ajax aan deze stedelijke belasting de laatste jaren per seizoen ongeveer een miljoen heeft afgedragen, schudde de Amsterdamse wet houder mr. E. A. G. Brautigem nadrukkelijk van nee. Wit randje De heer Den Uyl, ingeleid als zijnde uitzonderlijk op zijn plaats als de eerste man uit een rood ka binet met een wit randje op de receptie van de club van rood en wit, zei onder andere: "Eigenlijk had de minister van CRM hier het woord moeten doen. Maar die is al zo'n twintig Jaar Rotterdam mer, dus wat had die moeten zeg gen. Wat drie keer aohber elkaar werd gepresteerd is uniek. Vol houden is moeilijker dan doorsto ten naar de top. Het is eigenlijk net als in de politiek, wanneer Je de onderliggende partij bent, heb je een grote stimulans om boven te komen. Ik heb bewondering voor het doorgaan nadat de top was bereikt. Namens de Neder landse regering wil Ik, in de eerste plaats de spelers, hartelijk be danken dat u zo veel mensen zo veel plezier heeft gebracht, want sport is plezier. Ik weet dat wij op woensdagen na moeilijken en stroeve vergaderingen in de twee de kamer het verrukkelijk vonden als wij een konden stoppen om naar Ajax op de buis te kijken. Te kunnen genieten van de inzet van anderen. Wij hopen dat Ajax Amsterdam en het hele land nog lar^n zal laten zien wat met door zettingsvermogen kan worden be reikt". Jaap van Praag gunt premier Joop den Uyl een blik op de Europa Cup. De regeringsleider kijkt met gepaste eerbied V erkeersprobleem De eerste spreker op de kam- pioensreoeptie was de Amster damse wethouder mr E. A. G. Brautigam, die na de felicitaties op de verkeersproblematiek bij de thuiswedstrijden van Ajax kwam. Hij, als wethouder van on der meer de verkeerszaken, kon zich de verontrusting van voor zitter Van Praag voorstellen, nu de gedachte leeft het tegenover 't Ajax-stadion liggende betondorp op zondagen af te sluiten. "Maar" zei de heer Brautigam, "in de huidige verhoudingen bestaat er inspraak en die zal Ajax zeker hebben. Penningmeester Tim man zal deel uitmaken van de ge- sprekscommissie, die deze aan gelegenheid gaat bepraten". Tot de vele sprekers zaterdag middag behoorde ook Feyenoords L. P. A. van Zandvliet, die eraan herinnerde dat Van Praag, na dat Feyenoord de Europacup had veroverd, stelde niet jaloers te zijn op die beker, maar wel op het publiek van Feyenoord. "Ik echter", bekende Van Zandvliet, "ben er wel Jaloers op dat u voor de derde keer achter elkaar de be ker heeft veroverd, waar onze naam op staat". W. A. G. M. Meuleman, de voorzitter van de KNVB. vertel de: "U bewijst dat het veel moei lijker is kampioen te worden dan het te blijven. Wanneer men zich afvraagt hoe lang kan dit nog doorgaan, dan zeg ik: uw peetvader Ajax heeft het in de Trojaanse oorlog 9 Jaar uitge houden. Uw prestatie is, wat ons betrej voor herhaling vatbaar, proll ciat". In zijn slotwoord nam voo Van Praag afscheid van Kovacs. "Stefan jij hebt ons t keer landskampioen gemaakt met ons twee keer de gewonnen. Heel hartelijk 1 voor alles wat Jij gedaan. Voor de sfeer, die Jij 1 gebracht en voor de gewei ambassadeur, die benit geweest". Van Praag sprak ook nog het grote succes dat Ajax woi dag heeft behaald. "Onze 1 wedstrijd is over het algei ongewaardeerd. Men vergeet [I gemakkelijk dat Europees pioen worden niet alleen het v is van een finale spelen. Na de W richten over het opengaan Spaanse grenzen, heb ik van fl bij de spanningen van de spelef geproefd. Wij hebben grote 1 wondering voor wat zij hebt gepresteerd en wij hopen 1 ploeg van Belgrado bij elkaar? kunnen houden. In het belaj van Ajax, van Amsterdam heel Nederland. FC Den Haag 1-1 tegen Anderlecht ZOETERMEER Het was geen duel vol allure, de wedstrijd FC Den Haag—Anderlecht, die gistermiddag in Zoetermeer werd gespeeld ter gelegenheid van de opening van het gigantische Van Tuyll-sportpark. Maar in tegenstelling tot Ander lecht, dat zich niet bijster inspande, kon PC Den Haag in ieder geval geen gebrek aan ijver worden ver weten. De ploeg knokte agressief voor de overwinning, die echter uit bleef: het werd 1-1. Zonder Mans veld, Advocaat en Bregman, ver diende FC Den Haag de premie van honderdvijfenzeventig gulden echter volledig. Nadat Rensenbrink Or8* Anderlecht had gescoord (tflP'1 minuut) kwam FC Den He#~c minuten na de pauze aan de rp maker. Bij dat doelpunt va4» Lochtenbergh bleef het, hoe Haag verder ook zwoegde. Marburg Een merkwaardige zaak met Feyenoord: De spelers klagen constant dat zij het niet meer in voetbal zien zitten; dat zij naar va kantie snakken. Maar wat gebeurde er gistermiddag op het knusse veld van Marburg? Een enthousiast Feyenoord klopte er in een vriend schappelijke wedstrijd het sterke Bayern Miinchen gedecideerd met 21. En tijdens de wedstrijd viel er geen greintje van voetbalmoeheid te bespeuren. Kwam het wellicht doordat de nieuwe baas. Wiel Coer- i ver, op de tribune zat? De 15.000 kijkers het kleine sta dion was uitverkocht zagen Feyenoord vlot van start gaan. Bayern Miinchen, dat alleen Franz Beckenbauer miste, moest in de verdediging. Na twintig minuten werd het Rotterdamse overwicht be loond. Na een vlotte aanval over rechts stapte Wim van Hanegem over de voorzet heen, waardoor Lex Schoenmaker een vrije schietkans kreeg. De ex-Hagenaar schoot hard raak: 1—0. Nog voor de rust was het evenwel weer gelijk. Na een zeer snel geno men vrije trap kon Gerd Müller prachtig raak koppen. Hij kreeg dit mede voor elkaar doordat zijn vaste bewaker Dick Schneider nog in de buurt vertoefde van de plek waar de vrije trap werd veroorzaakt. De Feyenoord-aanvoerder werd niet in de gelegenheid gesteld om zijn aan- kleefrol weer te gaan uitoefenen. Voordat hij bij Müller terug was, lag de bal al achter Eddy Treytel: 1—1. In de tweede helft ontstond het winnende doelpunt. Uit een razend slim genomen vrije trap. Jörgen Kristensen maakte de schijnbewe ging alsof hij op doel wilde schie ten: hakte de bal daarna naar Dick Schneider, die van de rand van het strafschopgebied keihard inschoot: 21, het was verdiend. In de teede helft verliet Wim van Hanegem met een (lichte) enkel blessure het veld. Voor hem in de plaats verscheen Jan Boskamp bin nen de lijnen. Voor het eerst weer na zéér lange tijd. De rentree van Boskamp was voortreffelijk. Manager Guus Brox na de wed strijd: „Fijn gespeeld. En het is en blijft toch altijd een eer om van Bayern te winnen. Daarom vochten we er ook zo voor". En daarna: „De stemming is uitstekend". Vandaag vloog Feyenoord vanuit Frankfurt naar Parijs, waar het morgenavond om kwart over zeven in het toernooi van FC Paris uit komt tegen Olympique Marseille. Voor dat toernooi wordt dan ook gespeeld FC ParisBayern Miin chen. Komende donderdag spelen de winnaars (en de verliezers) van de wedstrijden voor morgen tegen el kaar. Met andere woorden: de mo gelijkheid bestaat dat het dan op nieuw FeyenoordBayern München wordt. Coerver houdt zich nog wat op de achtergrond het volgende team spelen: Treytel: Rijsbergen, Schnei der, Israel en Vos; Jansen, De Jong en Van Hanegem (Boskamp); Res- sel, Schoenmaker en Kristensen. Atletiek De Rotterdammer Jo- han Kijne (Metro) heeft de 20 km loop van Aalten gewonnen in een tijd van 1.07,1. Atletiek De Oostduitser Eek- hard Lesse won de Maxól-marathon in Manchester. Hij maakte de snel ste Europese seizoentijd van 2.12.24. Hij verbeterde het wedstrijdrecord dat Ron Hill drie Jaar geleden op 2.12.39 stelde. De Nederlander Aad Steylen werd 31ste in een tijd van 2.24.33. Marburg Al staan tijdens Feijen- oords Duits-Franse trip de wedstrij den uiteraard centraal, er zal, in Parijs, ook gesproken worden met de spelers wier contract afloopt. In het bijzonder met Wim van Hane gem. Manager Brox over Van Hanegem „Hij kent onze voorwaarden. Hij weet wat wij bieden. Nu hangt het dus van hem af. Maar we zijn deze week uiteraard bereid om met hem rond de tafel te gaan zitten. Eén ding hebben we wel van hem geëist: uiterlijk 15 Juni willen we precies weten wat hij wil en gaat doen". Wim van Hanegem gaat, als hij uit Parijs terugkeert, voor vier weken met vakantie naar Spanje. Brox: „Hij kan, als we deze week niet rondkomen, natuurlijk zijn belangen laten vertegenwoordigen door een ander. Hij kan een vertegenwoordi ger sturen". Wat de gebroedei$ Van de Kerkhof betreft, er is bij Feijenoord een stroming die het niet in de komst van de rappe Twente-spelers ziet. Ook de onderhandelingen over een eventuele transfer lopen niet vlot. Manager Guus Brox: „Wij zijn geo riënteerd. We kennen de situatie. Maar het schijnt dat er tussen FC Twente en de Van de Kerkhofs op het ogenblik een miningsverschil is. Op dat punt moet er eerst duide lijkheid komen, voordat er verder kan worden gepraat". Naar verluidt, blijft Feijenoord geïnteresseerd in Willy Brokamp, de Maastrichtenaar aan wie ook Valen- trekt. AMSTERDAM Ajax is weer, voor de vierde keer, door het Franse voetbalweekblad France Football, uitgeroepen tot de Europese top club. De uitverkiezing is niet alleen gebaseerd op de verrichtingen in Europese bekertoernooien, maar ook op prestaties in de nationale compe titie. Ajax heeft over het klassement van dit Jaar een kleine voorsprong behaald op Bayern München en zal over enkele maanden de Challenge Europeenne France Football-Adidas uitgereikt krijgen. Tijdens de kam pioensreceptie, die Ajax zaterdag in Amsterdam hield, heeft de heer Eu gene Zanoli, onder andere Neder lands correspondent van France Football, de Franse keuze bekend gemaakt. Minister-president drs. Joop den Uyl in geanimeerd gesprek met Barry Hulshott en Johan Cruijtt- CEC-Vcritas ff Roodenb.-Eilermark fl| I Elinkwijk-RBC Kickers O.-Bayern M.| 0 Stuttgart-Eintr. Fr. Tilburg Europa-Cupwinnaar Ajax heeft gisteren in Tilburg afscheid genomen van het seizoen 1972/73. De doelpuntenmachine draaide daarbij op volle toeren. Met niét minder dan 7-2 werd een met Willy Brokamp, Cas Janssens, Willy van der Kuylen ;n Jan van Beveren versterkt Wil lem 2 aan de kant gezet. Om die uit slag was het overigens niet begon nen. De Tilburgse voetbalhappening had tot doel geld bijeen te brengen voor het behoud van Willem 2 als betaalde voetbalclub. De wedstrijd van Ajax was de afsluiting van een actie, die Willem 2 naar schatting 80.000 gulden rijker heeft gemaakt. Ajax kwam niet alleen naar Tilburg om te voetballen. Het werd vooraf uitbundig gefeteerd in verband met het behalen van de derde Europa Cup. Een ontvangst op het gemeen tehuis. waar Johan Cruyff de Til- burg-trofee ontving en voorts SJaak Swart met een cadeau werd be dacht, werd gevolgd door een rijtoer naar het stadion. Tegen de 50.000 mensen Juichten langs de route de AJacieden, die op Johan Neeskens na present waren, uitbundig toe. In de wedstrijd speelde Ajax slechts een half uur op volle kracht. Dat was voldoende om een voor sprong van 3-0 (2 van Johan Cruijff en 1 van Johnnie Rep) te nemen en de 14.000 toeschouwers in verruk king te brengen. Daarna blies de Amsterdamse ploeg, dit keer ge- coached door bondstrainer Fadrhonc. stoom af. Omdat er bovendien aan beide kanten royaal gebruik werd gemaakt van wisselspelers (in totaal negen) kreeg het ploegverband, waarvan aan Tilburgse kant toch al nauwelijks sprake was. een geduch te knauw. Ajax bleef niettemin de betere ploeg. Het liep na de rust door doelpunten van SJaak Swart, Barry Hulshof en Cleton uit tot 6-0, voordat Harrie Hilverts en Willy Brokamp voor Willem 2 tot scoren konden komen. Arnold Mlihren bepaalde eindstand van de door Frans Derks geleide wedstrijd op 7-2. Jan van Beveren behoedde de Tilburgse ploeg overi gens met een handvol miraculeuze reddingen voor een nederlaag met dubbele cijfers. Op de foto tonen SJaak Swart en Jo han Cruyff 'het volk' de Europa Cup. ATHENE Volgens het Westduitse persbureau Sid wordt Stefan Ko vacs, de ex-coach van Ajax, trainer bij AEK Athene. Deze week nog zou Kovacs naar Athene reizen om een contract te tekenen. Hem zou een jaarsalaris zijn gegarandeerd van 150.000 gulden plus de gebruikelijke premies. Bochum-Oberhausen Duisburg-Schalke '04 BI Fortuna D.-Werder Bl Hamb. SV-Wuppertalj B Kaisersl.-Eintr. Br. BI I Hannover-Hertha BI I FC Köln-Boruss. MG|BI I Servettc-Winterthur BI I De winnende getallen iai de Duitse Lotto zijn: 10 - 15 - 18 - 25 - 36 - 48. Reservegetal: 35. Olympianummer: 2856.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 10