Alphen kreeg een Lions-clubs,elt vragen over Noordwijk huldigde spelers 'Noordwijk' W aller Voss: miljonair i schulden Arti et Religioni presenteerde zich ZATERDAG 2 JUNI 1973 V Leden komen ook uit omgeving van Rijnstad Meester (P.v.d.A.) het Plassengebied ALPHEN AAN DEN RIJN De Lions-club Nederland werd onlangs uitgebreid met een afdeling Alphen aan den Rijn en omstreken. De officiële installatie vond plaats op 1 7 mei. Op dat moment telde de Lions-club Alphen vijftien leden, een getal dat als norm geldt voor de oprichting van een club. Het was echter niet het begin van de Alphen- se afdeling. Dat moet worden gezocht in juni 1971. Fysio therapeut Floor van den Berg werd toen door de afdeling Woerden benaderd en na een aantal gesprekken gaf Van den Berg in oktober van dat jaar zijn ja-woord". De volgende stap was het samen stellen van een zogenaamde key- groep, bestaande uit vijf man, die op hun beurt nieuwe leden gaan be naderen. De eerste drie, naast Van den Berg, waren snel gevonden. Sa men met de heren Flene, Vroege en Tolk ging Van der Berg op zoek naar de vijfde. Dat leverde nogal wat problemen op, maar hij werd dan toch gevonden. De vijfde man werde de heer Schouten, nu belast met het organiseren van diverse ac tiviteiten. Die activiteiten kunnen zich op velerlei gebied bevinden. Als basis zijn er elf modellen opgesteld, waar uit elke club een keuze moet maken Die modellen lopen uiteen van ont wikkelingshulp tot en met verbete ring van het plaatselijke leefmilieu. De heer Fiene: „Ontwikkelingshulp is natuurlijk een mooie zaak, maai de bijdrage van een Lions-club is slechts een druppel op de gloeiende plaat. Tenminste als je het bijeen gebrachte geld in de grote pot stopt. Je kunt als Lions-club natuurlijk ook een bepaald project ter hand nemen. Een voorbeeld daarvan is de club in Woerden, die geld inzamelde voor de bouw van een werkruimte voor een vrijwilliger in Kenia". Aan werkelijke activiteiten is de Alphense afdeling nauwelijks toe. Weliswaar is de club er, maar voor dat er daadwerkelijk gewerkt kan worden, moet eerst de „Charter" worden ontvangen. Voordat dat certificaat wordt uitgereikt, zal de club eerst minimaal twintig leden moeten tellen. Pas dan behoort men tot de Lions International. Het ver krijgen van de charter is niet zo maar iets. Het is voor elke Lions- club een regelrechte mijlpaal en er zal dan ook een groot feest worden gehouden. Alphen verwacht die „charter-night" volgend voorjaar. Daarna zal de club echt gaan draaien. Tooh worden er nu ook al verschillende activiteiten georgani seerd, die worden betaald uit de con tributies en entreegelden. Het op halen van bejaarden, die zwemles krijgen in De Dillen is er een van. De afdeling Alphen aan den Rijn en omstreken heeft „Het oude Raedt- huis" in Woubrugge als domicilie gekozen. Daar worden tweemaal in de maand de vergaderingen gehou den. President Van den Berg (35): „Op de eerste donderdag van de maand worden de huishoudelijke zaken afgewikkeld en op de derde houden we een eetavond. De Lions zijn mannen, die een gezellige club vormen, met als doel hulp aan anderen. Van den Berg: „We zien het hulp geven als een menselijke plicht. Eigenlijk hebben we geen van allen tijd. Om even bij mezelf te blijven. Ik ben vanmorgen om half acht begonnen en was pas om half negen klaar. Dat is bijna elke dag zo en zondag zit ik in het zwembad. Het is dus echt niet zo dat we tijd over hebben". Tot op he den gaat alles lekker met de Lions- club Alphen. De problemen komen pas na de charter-night, waarvan de organisatie in handen is van Lion Van Dongen. Van den Berg: „Ja, want dan is die club er werkelijk en dan moeten er activiteiten worden ontplooid Maar we hebben goede De heer Van den Berg (links) de eerste. hoop, want er Is nog nooit een Lions-club opgeheven". Voor welke modellen er gekozen zal worden is nog niet bekend. Waarschijnlijk zal het wel een regio naal karakter gaan dragen. Het be stuur van de afdeling Alphen be staat uit de heren Van den Berg «president. Tok (vice-president en na een Jaar automatisch opvolger van de president), Fiene (penningmees ter), Vroege «secretaris», Schouten «activiteiten) en Van Dongen «pre sident charternight). En nu alleen nog maar wachten op de charter- night het wigend voorjaar en dan kan de club aan het werk. met de heer Schouten leden van de Lions-club in de woning van (Foto Will Dijkman) TER AAR De muziekvereniging Arti et Religioni presenteerde zich vrijdagavond aan haar vrienden in het Parochiehuis. Het werd een avond waarop men een indruk kon krijgen van al wat deze vereniging heeft te bieden. Het orkest speelde onder leiding van G. Stellaard een programma van populaire klassieke muziek, de majorettes en hen leerlingen onder leiding van Rina van Tol. de drum band en de leerlingen onder leiding van W. H. Pieterse. In het nummer New Barogue Suite van Huggens werd de solo gespeeld door C. J. d. Korte. Voor de eerste keer was er ook de medewerking van het Jongerenkoor Vita Nova onder leiding van mevr. Keijzer-Sarneel, samen met het orkest zongen zij verschillende num mers allemaal bekende liederen. Bij zonder mooi speelde het orkest de Jamaican Folk Suite van Walters en het slot van de avond werd gegeven door koor en orkest met het Battle Hymn of the Republic van Haut- vast. waarbij de zaal werd meege nomen in het refrein. De prestatie was in handen van M. Heijns en voorzitter G. van Lamme ren riep op tot steun aan de mu ziekvereniging omdat er veel leerlin gen zijn die instrumenten en uni formen moeten hebben. De Gebar sten Ketel besloot de avond met ge zellige muziek. Prijs voor Kwiek NIEUWVEEN Door de gymna stiek vereniging Sandow te Mijdrecht werd een jeugdspeldag georganiseerd ter gelegenheid van het 55-jarig be staan van de Turnkring Noord-Hol land Zuider Kwartier. Hieraan na men acht verenigingen deel met in totaal duizend kinderen, waarvan een honderdtal leden van 6 t/m 12 jaar van gymnastiekvereniging "Kwiek" van Nieuwveen. De eerste prijs werd gewonnen door de GV Kwiek. DEN HAAG Het eerste kamer lid Eibert Meester uit Koudekerk aan den Rijn heeft aan de ministers van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk. van Verkeer en Water staat en van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening vragen ge steld over het ontwerpstreekplan Plassengebied. Hebben de bewindslieden kennis genomen van het schrijven van de Stichting Het Zuid Hollands Land schap aan de provinciale staten van Zuid-Holland naar aanleiding var» bied? Achten de bewindslieden het niet van groot belang dat natuurgebieden m stand blijven en dat het groene hart van Holland voor zover nog aanwezig in zijn geheel volledig behouden blijft? Zijn de bewindslieden met onder getekende van mening, dat volgens het ontwerp-streekplan de sub-ur banisatie moet worden voorkomen en dat geprojecteerde verkeerswegen in het polderreservaat ten zuiden van de Kagerplassen en ook ten oosten daarvan in het gehele plassengebied. achterwege dienen te blijven? 9 Zijn de bewindslieden voorts van mening dat: verdubbeling van de N.S.-lijn LeidenAlphen aan den Rijn. verdubbeling van de pro vinciale weg vanaf Rijksweg 4 bij Burgerveen naar Alphen aan den Rijn en het aanleggen van Rijks weg 11 van Leiden naar Bodegraven— Ontslagverbod bij huwelijk en zwangerschap in Kamer Onderzoeknaar Gouds estafetterecord Rhodesië-zaak" na 28 jaar verbeterd DEN HAAG De Economische Controledienst maakt haast met 't onderzoek naar de vermeende sluik handel met Rhodesie, die via het Amsterdamse transito-bedrijf Zep hyr zou lopen. Een door de Anti-Apartheids Bewe ging Nederland ingesteld onderzoek, dat bewijzen opgeleverd zou hebben van het ontduiken van de boycot, was voor het PvdA-kamerlid Relus ter Beek aanleiding daarover vragen te stellen aan de minister. Hij sugge reerde tevens, dat het zaak was zo spoedig mogelijk de economische controledienst in te schakelen. Aanvankelijk wilde men daar ech ter wachten tot men precies wist wat de minister wil. Maar mede door pu- blikaties in kranten begint de econo mische controledienst nu al met het onderzoek. ALPHEN AAN DEN RIJN Het achtentwintig jaar oude Goudse re cord, 4x100 m. dames, is met 0.2 sec. door de ploeg van AAV verbeterd. Lenny v.d. Bosch, Ria Kershof, Di- ny Tol de Hey en Astrid van Schoo- ten brachten het terug naar 54.2 sec. Met deze prestatie werd het laatste niet in handen van AAV zijnde da mesestafette-record naar Alphen gebracht. Deze tijd werd gelopen op de Nenijto-baan in Rotterdam. Ook de individuele prestatie tij dens de tweede competitiewedstrijd mochten er wezen. Lenny v.d. Bosch werd tweede bij het hoogspringen en derde op de sprint (100 meter). Ria Kershof werd tweede op de tweehon derd meter en vierde op de achthon derd meter. De damesploeg haalde '4ge: Achten de bewindslieden het bo. vendien gewenst dat de bouw vat een vrijliggende bungalow tweede-woning-dorpjes als bij hef^ Vennemeer en aan de Kromme Mij drecht moet worden tegengegaan? err Verdient het volgens de bewinds j j lieden geen aanbeveling, dat d« oe oevers van vaarwegen en plassea worden vrijgemaakt van woonboten11' door deze te concentreren in een vol- e gens de huidige behoefte, beperkt eu aantal daarvoor aan te leggen hafjc vens? Kunnen, de bewindslieden bevor^ deren dat het water areaal worclln- uitgebreid doordat: a. de Rijpwete C( ring zodanig wordt verbeterd zoda z het rondvaren mogelijk wordt? b. d« u bruggen in de Zij Does. verbinding «e; tussen de Does en de Zijl ten noor em den van Leiderdorp op minimum ieg m hoogte boven de waterspiegel wor ek den gebracht, waardoor ook deze we- le tering beter bevaarbaar wordt? Zijn de bewindslieden bereid or a korte termijn medewerking te verle- i nen, voor zover het gaat om beslis t singen en maatregelen die op rijks-j e niveau moeten worden genomen uitgevoerd? Willen de bewindslieden, indiei zij evenals ondergetekende boven in staande vragen positief beantw den, provinciale staten van Zuidfêr Holland hun opvattingen mededelei 1 en erop aandringen te zijner tijd be ric slissingen in deze zin te nemen? DEN HAAG (ANP) Het in de wetsontwerp, waarbij het ontslag bij huwelijk, zwangerschap en bevalling verboden wordt, is gisteren bij de Tweede Kamer ingediend. De ministers Van Agt (Justitie) en Boersma (Sociale Zaken) wijzer ex- in een toelichting op, dat de bepa lingen in het wetsontwerp van toe passing zijn voor ieder die een ar beidsovereenkomst heeft gesloten. Ook de rechtspositie van het perso neel in dienst bij het bijzonder on derwijs wordt door de bepalingen beheerst. Het ontwerp is overeen komstig de voorstellen van de sociaal- economische raad, die in 1969 reeds over het vraagstuk adviseerde. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN. 1 juni Groenteveiling Waspeen per ki 10.00-13.90. All 2.60-11.80, BI 9 70 Bil 2.30-3.50, Cl 5.20-8 30. CII 3.50-4'4cV" Nieuwe oogst All 25.50. Andijvie 3 bospeen 1.16-1.45. bloemkool 61 3.2. 1211 32, kroten 40-53, krulpeterselie 24 33. peterselie 29-31. prei I 1.10-1.27 prei II 47-77. princessebonen 4.50, barber 40, radijs 18-28, selderie 20- sla 12-22, spinazie 30-32, spitskool 62, uien 21. Aanvoer waspeen 185.00 radijs 20-26, peterselie 23- ni^JJNSBURG, 1 juni, Bloemenveilin Anemonen z. Anjers AM 23. Anthuriunj^ 1,44, Calla 24, Campanula 42, Cremerult 34. Gerbera 19, Gladiolen 33. Glad. Collci villei 13, Glad. Nanus 22, KorenbloeL. men 2. Lelie kelk 13. Lelie tak 37, Mar griet wit enk. 13. Leeuwebekken 11 Pioenen 29. Pyrethrum 70. Rozen groot L 1,1ad 13, kleinblad 10. Stephanotis Cfo Ioileren 16. DIv. Snijbloemen 9 Au jers AM imp. 11. Liatris imp. 38. Anjer£f tros imp. 17, Div. Snijbloemen imp. 3a Begonia 3. Boug-vill 7. Per bos: Anjei -os 24. Chrys. tros Jrc 1.60, Duizend ïhoon 97. Freesla 53. Iris 93. Ixia 1.7( Ranonkel 33. Statice 1.93. Tulpen 2 Div. Snijbloemen 93. Snijgroen imp. 2oP Div. Snijbloemen imp. 1,03. ZWOLLE, 1 juni. Veemarkt •oer: runderen 1392: graskalveren nuchtere kalveren 2280; schapen e ai meren 350; varkens 436: schram 1a i 13: biggen 300: geiten 145: totai 5018. Prijzen (in guldens per stuk)a 5687 punten en werd hiermee der de van de zeven deelnemende ver enigingen. Voor zo'n tweeduizend punten zorgden de dames Astrid van Schoten, Ria Verkade, Gerry Ver kade en Diny Tol de Hey. De heren hebben het er eveneens niet bij laten zitten. De estafette werd gewonnen door Kershof, Vo gel, Locker en Van Egdon. Kershof Locker de 110 meter horden. Van Egdom reikte naar de tweede plaats bij het hoogspringen, een plaats die hij ook bereikte bij de vierhonderd meter. Sportel werd tweede op de driedui zend meter. Punten werden er voorts gescoord door Assema, Verkade en Schipaanboord. De AAV-heren ver overde met 6959 punten de tweede plaats achter Haag '68. neurende 2325; neurende nde leurenae vaarzen ieuu-2125: neuv,, pinken 1100-1500; slachtkoeiei 1500-2200; slachtkoeien p« K kg gesl. gew. 4,80-6,50; guiste koele 1550-2150; worstkoeien 1 guiste pinken 110-1500; kg gesl. ge« 1375-170L graskalvere1 schapen 140-240: lammeren 115.. schrammen 120-165; biggen 95-111 stieren per kg gesl. gew. 6.05- gebruiksvee kalm 4.75-5,4 r' prijzen) li stabiel; guis!ei koeien redelijk - goed prijsh.; pink< lui- duur; varkens vlug - hoger: gra - lager; biggen redelijk - hoger; slacht koeien traag - s kg)fabrieksedammer 3,87: middelbar» 3,92; Goudse volvette 4,04. Hande S- Groningen De Nederlander Wal ter Voss, die opnieuw betrokken is in een wereldwijd financieel schan daal, is het afgelopen weekeinde voor enkele dagen teruggekeerd in Groningen, Hij logeerde onder zijn eigen naam in hotel Helvetia, gaf 'n woonadres in Italië op en vulde als beroep "bedrijfsleider" in. Voss sprak met zijn advocaat mr. J. de Vries en een van zijn Groningse schuldei- Hij zou ah een ton hebben aangebo den om zijn schulden af te lossen. Dat kon allemaal in alle rust ge beuren, omdat de Groningse politie géén verzoek van Interpol heeft ge kregen tot aanhouding of opsporing van Walter Voss. Bovendien betaalt hij al sinds geruime tijd zijn schul den af en derhalve arriveert hij ge regeld in de Marti nistad. In Groningen is de ellende ook be gonnen. Daar sprong Walter Voss voor het eerst in de fout. Zozeer zelfs, dat hij landelijk nieuws werd. Dat was in 1968. De eenvoudige zakenman Walter Voss, 42 Jaar gelden in Vlissingen geboren, had zo zegt de noorder ling ineens de kolder in zijn kop gekregen en te hoog gegrepen. Wat bleek: de opzet en bedrijfsvoering van zijn autorijschool Cum Laude en zijn veelomvattende reisorganisa tie Center Lines (inclusief bootcrui ses) slokten zoveel geld op, dat Voss voor de enorme schulden zes miljoen op de vlucht ging. De officier van Justitie, jhr. mr. Van der Wyck, seponeei'de echter de zaak tegen hem, omdat hij na ver loop van tijd met terugbetaling van de schulden was begonnen. Inmiddels speurde Voss in België naar nieuwe mogelijkheden, maar al spoedig was hij daar ongewenst. Waarna hij zich ineens meldde als hoofdpersoon van de (niet-officiële Panamese bank en de nergens als bankinstelling geregitreerde Inter- cambio Internacional Banvario S.A. Met Intercambio verraste hij de fi nanciële wereld toen het veelbespro ken National Fund IOS en Gramco tot over hun nek in de moeilijkhe den zaten. Op het moment, dat IOS-beleggers in allerijl hun Fund of Funds-aandelen aan de man pro beerden te brengen, kwam via In terchange International Services in Rome de mededeling,. dat Intercambio de Funds-certificaten tegen de volle waarde accepteerde. De beleggers moesten hun certificaat echter blanco inleveren en de belegging was voor zes Jaar vast. Het door Inter cambio gestorte kapitaal zou tien miljoen dollar bedragen. Een en ander leek insiders noga) vreemd. Al gauw kwam men tot de ontdek king, dat de bank die op de certifi caten bij de contrasignatie stond vermeld, in Brighton was gevestigd en door Voss werd beheerd. De bank bestaat overigens niet meer en Walter Voss, die ook veelvuldig aan de Italiaanse bloemen-Rivièra Genève en Parijs vertoefde, lang geleden verhuisd n harnas. Maar de ex-rijschoolhouder Groningen, die bezeten moet van cijfers en ingewikkelde finaif ciële objecten, wist niet van ophofy den. In 1971 stond hij a van weer een beleggingsmai schappijde inmiddels failliej „Compagnie financière pour le merce", als vertegenwoordiging Intercambio. Die, zoals sinds enke£ dagen bekend is, honderden pese beleggers voor zo'n slordige j miljoen gulden heeft opgelicht. De Zwitserse Justitie heeft Rom Weber als hoofdverdachte financiële schandaal gebrandmerlj Hij is zowel directeur van de fai) liete „Compagnie" als van de Pal mese beleggingsmaatschappij, twee procuratiehouders, Aymond 1 Bloa y en Gilbert Schowb, al een week achter slot en grendfl Maar volgens hen is Walter Voss 1 man, die achter de schermen aan I touwtjes trok en tal van fraudulef ze handelingen heeft gepleegd, dus de hoofdschuldige moet zijn. NOORDWIJK De ere-pen- ning in brons van de gemeente Noordwijk. Dat was de beloning voor het stukje sportieve presta tie en "Noordwijk Promotion" dat de spelers van de selectie van de Voetbalvereniging Noord wijk kregen aangeboden. Op de zoveelste receptie van dit jaar en theoretisch hoeft het nog niet eens de laatste te zijn dit jaar. Immers na de festiviteiten rond het veertig jarig bestaan, het behalen van het kampioen schap van de afdeling IA en nu het landskampioenschap zater dagamateurs van Nederland wachten in augustus a.s. de twee wedstrijden om het algemeen amateurgampioenschap van Ne derland. Waarschijnlijk tegen het Roo- sendaalse RBC, gokte de strijd bare zaterdagvoorzitter Fokke Remmers. Jammer genoeg niet tegen Roodenburg, dacht Leidse voetbalbonöfunctionaris Ad Du- sée. Maar wie het ook is, repli ceerde Noordwijk-voorzitter Leen Korbee in zijn dankwoord in het Noordwijkse gemeente huis, "We pakken ze toch wel". Gedurfde woorden, maar "de bal is nog steeds rond, thee in de rust en de wedstrijd duurt ne gentig minuten" luidde de opinie onder de spelers. Remmers, als altijd stelling nemende tegen het zijns inziens onterechte superio riteitsgevoel van de zondagama teurs, was blij met de mentali teit. Burgemeester mr. J. M. Bon- nike had de dag tevoren Quick Boys Noordwijk in het Tul- pentoernooi aanschouwd en hij vond het, althans zo zei hij het, veel beter dan de dag daarvoor Ajax Juventus. Nou was daar niet zo erg veel voor nodig, maar dat beetje meer was beslist ook niet bij Noordwijk Quick Boys aanwezig. Kees Karstens her kende hij bij de uitreiking van de plaquettes. "Wat ging Jij hard, meneer Karstens", aldus mr. Bonnike. Kleine Karsten kon later nog een ereprijs in ontvangst nemen. In navolging van gelijksoortige spelletjes bij diverse andere me dia organiseerde ook de suppor tersclub van Joop Duijndam en Leen van Beelen met Henk Schipper dit maal als woord voerder een "voetballer van h.et Jaar"-verkiezing. Karstens won met Hans Westgeest als tweede en Hans Plaatzer als derde. Toch \yel fraaie stoffelijke aan denken, lardeerden de verkie zing. Oud-elftalleider en versierder van alle mogelijke interessante wedstrijden Blitz uit Amsterdam releveerde nog eens hoe hij ge twijfeld had aan het resultaat van de wedstrijdenreeks. Hij be trok Arie Duijndam, de coach die in de zo gecompliceerde slot fase het roei- overnam, in de hulde. Vaantjes waren zijn ca- deau's. Op Jan Holvast's foto over handigt burgemeester Bonnike Kees Karstens, Noordwijks bes te voetballer in dit explosieve seizoen, de eremedaille.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 8