Geref. en herv. synoden samen in vergadering Half juni in Utrecht Kerkdiensten Leiden en omgeving «■IJUIjllHUmB ZATERDAG 2 JUNI 1973 - Op 15 en 16 juni zullen de synoden van de hervormde en de gereformeerde kerken een gezamenlijke vergadering houden in de Lucaskerk in één van de nieuwe wijken van Utrecht. Dit gebouw is als vergaderplaats gekozen omdat deze kerk vanaf de bouw "een centrum van samenwerking was tussen de Hervormden en de Gereformeerden die het Kanaleneiland bevolken". Dit op zichzelf is reeds tekenend, Want wat er gegroeid is aan samen gaan tussen deze belde kerken, is niet direct gekomen vanuit de hoogste be stuursorganen. Het is van onderop gegroeid, vanuit de plaatselijke ge meenten en kerken, die gevoelden dat ze in een bepaalde situatie op elkaar aangewezen waren en zo zijn van onderop de synoden voor bepaalde consequenties geplaatst. Deze gezamenlijke vergadering is mede een gevolg daarvan. Wie het verleden kent, wrijft zich misschien even de ogen uit bij het lezen van zulk een bericht. Wie de ontwikkelin gen, zeg maar vanaf 1960, heeft ge volgd, zal dit niet meer doen, maar zal zo'n gezamenlijke synodale ver gadering zien als iets dat te een of ander tijd komen moest. Evangelisatie Midden 1960 kwamen de modera- mma (zo ongeveer de dagelijkse besturen) van beide synoden voor het eerst bijeen. Er moest iets be sproken worden dat betrekking had op evangelisatie. Van oudsher was er hier een samenwerking geweest. Denk maar aan de tentzendingen van vóór 1940, die de ouderen zich nog wel zullen herinneren. Deze gingen echter niet uit van de hoogste instan ties van beide kerken. Het was par ticulier initiatief. Ook uit andere kerken waren er predikanten en ge meenteleden bij betrokken. Na de be vrijding zijn in de hervormde kerk een heleboel zaken waarvoor vroeger verenigingen waren, kerkelijk gewor den. Zo is dat bijv. het geval geweest met het zendingswerk. Een jaar later, tegen Pinksteren 1961, kregen we ineens te horen van de groep van 18; 9 gereformeerden en 9 hervormden. Zij stelden: „Be wogen door de verwachting van het Rijk Gods en de opdracht der kerk in de wereld zijn zij (nl. die 18) er gezamenlijk van overtuigd, dat naar eenwording gestreefd moet worden. Zij hebben zich voorgenomen stappen te doen om deze eenwording krachtig te bevorderen". Het merkwaardi ge feit deed zich toen voor dat enige duizenden uit beide kerken daarna hun adhesie betuigden. Weer een Jaar later, eind mei 1962, was er een con gres door deze 18 belegd, waaraan een kleine 5000 mensen deelna men die er de reis voor over had den om door persoonlijke aanwezig heid hun instemming te betuigen met de gedachte dat de gescheiden heid van deze twee kerken niet als vanzelfsprekend mocht worden aan vaard. Van zulk een congres moet men niet direct wonderen verwachten, ook al wordt er een resolutie aangenomen waarin ambtsdragers en gemeentele- ADVERTENTIE MAANDAG 11 t/m ZONDAG 17 JUNI IEDERE AVOND 20.15 UUR slechts zeven dagen I LAATSTE VOORSTELLINGEN IN NEDERLAND JOOP DODERER JACCO v. RENESSE JANNEKE LUCARDIE KARINS LARSEN e.a. 60 MEDEWERKENDEN den worden opgeroepen om gezamen lijk naar wegen te zoeken waarlangs de gebroken eenheid zou kunnen wor den hersteld. Wat betekenen tenslot te 5000 mensen over heel ons land verspreid? Hiervan is echter wel iets aangeslagen. Nadien hoorde Je van gezamenlijke kerkeraadsleden en ge meente-avonden en zelfs van geza menlijke kerkdiensten waarbij van erkenning van eikaars ambtsdragers en het uitspreken van de zegen geen kwestie meer werd gemaakt. Weer twee Jaar later, in mei 1964 (de bloei maand bleek blijkbaar een goede tijd) werden er een zestal regionale bijeenkomsten georganiseerd. Daar na scheen het dat de aanvankelij ke geestdrift terugzakte. Nadien is er van die 18 niet zo heel veel meer gehoord. Toch is hun actie blijven doorwerken en sindsdien is er in heel wat gemeenten (kerken) een kli maat ontstaan als er voordien niet denkbaar was. In sommige plaatsen, in snel groeiende dorpen, in nieuwe wijken van steden, is er een samen werking ontstaan, die niet meer on gedaan kon worden gemaakt ondanks alle waarschuwingen die er ook wer den gehoord. Rapport Wat door de 18 was gestart, werd voortgezet door een groep hervormde en gereformeerde Jongeren. In 1969 legden zij op de tafel van de synode leden van beide kerken hun rapport „Saraien op Weg", waarin zij aan drongen op meer samenwerking wel zulk een die ten doel heeft de een heid van beide kerken. En zo waar, de beide synoden gingen hierop in. Er kwam een werkgroep op synodaal ni veau, die de zaken zou bestuderen, die door de Jongeren aan de orde waren gesteld. Men had er moeite mee, want pas in 1972 kwam er van deze werkgroep een „interim-rapport' waarin o.a. werd gesproken over de functie en handhaving van de be lijdenis en tevens werd voorgesteld een gezamenlijke synodevergadering te houden, welk voorstel door beide synoden met grote meerderheid van stemmen werd aanvaard. En zo be leven we het dan nu dat de geza menlijke synoden bijeen komen. We hebben aan deze voorgeschie denis nog al aandacht geschon ken, omdat ze ons laat zien hoe de ontwikkeling is verlopen en hoe ze eigenlijk is voortgestuwd vanuit het grondvlak van de kerken, vanuit de gemeenten en hoe het ten slotte de Jongeren zijn geweest die uit de oude posities zijn gebroken, omdat zij 't gescheiden optrekken niet meer aanvaardden. Het mei-nummer van „Kerkinfor matie van de Gereformeerde Kerken in Nederfand" (28 blz.) is geheel ge wijd aan die hervormd- gereformeer de synode die op 15 en 16 Juni te Utrecht zal worden gehouden, (wie er nader kennis" van wil nemen, het geen we ten zeerste zouden willen aan raden, kan het verkrijgen voor f 2,- by het Algemeen Kerkeiyk Bureau, Koningslaan 11 te Utrecht. In dit nummer kan men vinden al lereerst het discussiestuk van dr. H. B .Weijland, geref. predikant te Arn hem: „Belijden 1973". Dat dit vraag stuk ter sprake moest komen, stond tevoren vast, want dat belijden is één van de grote breekpunten ge weest waar, zowel in 1834 als in 1886 de kerken uiteen zijn gegaan. Op té merken is hier dat de titel van het btoog van dr. Weiland niet is: bely- dends in 1973, maar belijden 1973. Dat geeft enig verschil. Het Nieuwe Tes tament spreekt wel van belijdenis, maar dat kan niet zijn in de bete kenis die er nu veéla! aan wordt ge hecht: de belijdenisgeschriften. Of om het nader aan te duiden in de zin waarin dit woord gewoonlijk in beide kerken wordt verstaan, de drie formulieren van enigheid, zoals die in de 16e en 17e eeuw zijn vastge legd. Het bybelse woord belijdenis kan soms misschien duiden op een korte formule, zoals Jezus Christus is Heer. Veel en veel meer spreekt het Nieu we Testament over het belijden, het getuigen, tot zelfs in de dood toe. Met die drie formulieren van enigheid zit men ook in de geref. kerken ietwat verlegen, vooral wanneer het gaat om het handhaven van die belijde nis. In de 16e en 17e eeuw zijn het stukken van betekenis geweest. Om aan dr. Weijland het woord te ge ven: "Wie de brieven en processtuk ken van reformatoren en martela ren vit de 16e eeuw leest, wordt er telkens weer door getroffen hoezeer het bijbels getuigenis van Christus' onverdiende genade voor de men sen van die tijd en bevrijding heeft "Samen op weg". In de Leid- se regio zijn er reeds vele kerken op de foto de Bevrijdingskerk in Leiden waarin op geregelde- tijden gemeenschappelijke kerk diensten worden gehouden. (Foto Jan Holvast) betekend. Het was alsof ze onder 'n geweldige druk waren uitgekomen. Verlost van geestelijke bevoogding en inkapseling door de rooms-katho lieke kerkorganisatie uit die tijd, vierden zij gerechtvaardigd door het geloof het kindschap van hun hemelse vader. Alleen deze intens beleefde geloofsvreugde kan ver klaren hoe meh in die tijd zelfs in t aangezicht van marteling en dood, zo blijmoedig staande bleef". Verbondenheid Wanneer in de kerkorde van de her vormde kerk wordt gezegd dat de kerk wil belijden in gemeenschap, met de belijdenis der vaderen, wil dit geen IJdele klank zijn. Er is en blijft een verbondenheid. We leven echter niet meer in de 16e eeuw. We blijven erkennen dat er toen beslis singen zijn gevallen, die ook voor on ze tijd hun geldigheid zullen blijven behouden. Hier zal ook het uitgangs punt moeten liggen op de gemeen- schappeiyke synodale vergadering. Waar men echter in beide kerken verlegen mee zit, is het feit dat sinds de 17e eeuw men de kerk maar al te zeer heeft vastgepind op de letter, van de belijdenisgeschriften, zonder te letten op het "geloofdsgeheim", dat de vaderen hebben willen door geven. Vooral de Jongeren nemen 't niet meer, dat staan op de letter, met als gevolg schorsingen en af zettingen, waardoor in feite nog nooit iets is opgelost, hoogstens onder drukt. De gereformeerde kerken heb ben daarmee ervaring opgedaan in deze eeuw. In de hervormde kerk zit WOORD VAN BEZINNING Je zou Je haast generen om het zo breed uit erboven te zetten, want in déze (technische) tijd en met onze wetenschappeiyke- gro te ontwikkeling doet het zo kneu terig. zo kinderachtig, zo „fabel tjesstemmetje" aan: hemelvaart, (en dan moet je dat zeggen met een heleboel é-é-é's, om goed te laten horen, dat we daar mijlen ver boven verheven zijn) Nu zeggen ze wel eens, dat wij dominees in staat zijn om net zo lang over wit te praten, tot het je zwart voor de ogen ziet en dat wel altyd wel 'n weerwoord klaar hebben om de meest onverkoop bare dingen toch nog aan de man (tegenwoordig meer: aan de vrouw) te brengen, maar van die toverkunst zal ik dan vandaag maar eens geen gebruik maken. Hemelvaart Omdat we een gekke of hele maal geen voorstelling van „he mel" hebben én omdat we de term hemelvaart pal laten aan leunen tegen ruimtevaart, is hei natuurlijk een koud kunstje om er allerlei zots en onmogelijks van te maken, zodat Je het hele geval met een goed geweten in de af voer kunt laten schieten. Mag ik een paar zaken, los van allerlei rarigheid, toch over de he melvaart van Jezus eens in uw aandacht aanbevelen? Ik begin maar bij het moeilijk ste. Bent u erg gelukkig met het besloten wereldbeeld dat wij hul digen? Daar bedoelen we dit mee alleen alles wat Je zien kunt en wat als een sommetje van één en één is twee te bewijzen valt, alles wat je kunt nameten en voelen, is voor ons werkelijkheid. Alléén de logica telt! Nooit is twee keer drie zeven of zo. Zodra iets niet past binnen dat gesloten systeem, ha len we onze schouders op: "niet Interessant" of „bestaat niet!" Voor heel veel zaken in onze levens is dit systeem best. Je kunt er van alles en nog wat mee op technisch gebied en zo. Maar om nu te zeggen, dat we hiermee de manier gevonden hebben om stra lend gelukkig te leven, dat gaat wel wat te ver. Deze bewering heb ik niet uit mijn duim zitten zuigen om het verhaal lekker kloppend te krijgen of zo Ik heb juist dezer dagen een heel onthutsend en onthullend boek je gelezen van dr. J. A. Weyel, het heet „De mensen hebben geen le ven". Het blijkt dat er werkelijk niet zo bijster veel te stralen valt in de meeste levens van ons. Je komt niet veel verder dan: „pik het nu maar, want anders wordt het toch niet". Nou, hemelvaart betekent: men sen blijf niet zo zitten binnen jul lie gesloten wereldje. Er is meer. Enorm veel meer, dan wat wij met elkaar aan wetenschappelijks en technisch en zo weten. Jezus „ont stijgt" die wereld met zijn geslo tenheid. Het is niet waar, dat er alleen maar 'n soort noodlot is dat willekeurig toehakt. Er wordt iets aan gedaan! Aan dat „willekeu rige hakken" van het kwaad. Buiten onze berekeningen om ls er nog een heel andere kijk op het leven. Een heel andere werkelijk heid die je bevrijden kan van de miezerige klem waarin veel le vens vast blijken te ziten. Hemelvaart betekent dat God er in geslaagd is onze doodlopende levenskring te doorbreken. Dat gaat niet per „hokus-pokus" dat is geen soort toverij. Het betekent de bevrijding uit de gesloten cir kel van onze logica en de kans op een leven in een ander zicht Zoiets wil getraind worden, komt Je niet een, twee, drie, aanwaaien en kost moeite. Dat het die moei te meer dan waard is blijkt uit wat mensen die het deden ervan kunnen vertellen. Van deze kijk uit krijgt ook dat besmette woord hemelvaart wel 'n wat andere klank. Het verbergt als een beeldspraak in zich deze werkeiykheidGod staat boven al le mislukkingen van ons „geslo ten" d.w.z. in jezelf besloten, le- venskringetjé. Hij kan dus van buiten af hulp aanreiken en „Je eruit trekken". Zijn macht komt uit een werkelijkheid die breder is dan de onze en die verder reikt Allerlei hoopvolle zaken dacht ik zo, die voor iedereen die „geen leven heeft", in ieder geval nieu we kansen opent. J. BOVENBERG, Ger. pred., Leiden Z.W. men met de moeilijkheid „te weren wat het belijden weerspreekt". Er zijn, volgens dr Weijland hier allerlei zaken die dringend om een nadere bezinning vragen en waar over tot de gemeente iets gezegd moet worden. Hij zou, om te be ginnen, "korte monografieën willen over omstreden punten, zoals het Schriftgezag, het godsbeeld, de sa tanische machten van deze tyd", (waarbij hij noemt autonomie, ratio nalisme, syncretisme, historisch ma terialisme, kapitalisme en egoïsme). Er zal uit deze synodale by eenkomst in ieder geval wel iets komen, een commissie, een raad of zodets, om allerlei zaken nader te bezien. Dit is wel het minste dat mag worden ver wacht. Over wat ds. Landsman in Kerkin formatie heeft geschreven, kunnen we kort zijn. Het gaat over prakti sche vragen wanneer men verder sa men op weg wil gaan. Het staat voor hem nog helemaal niet vast dat her vormden en gereformeerden naar een "verenigde kerk" zullen moeten streven. Hij pleit voor een. "raad van deputaten" en voor verdergaande in tegratie, zoals er op plaatselijk ni veau reeds is. Met belangstelling zul len we uitzien naar die vergadering van beide synoden tesamen. S. J. M. HULSBERGEN Beroepen te Woerden, vacature J. Bogaard, toezegging H. Smit te Gou derak. Beroepen te Leiden, vacature J. Poort, toezegging A. P. Nauta te Vlaardingen. Beroepen te Molkwe- rum toezegging A. P. J. van Ligten, vicaris te Utrecht, aangenomen naar Witmarsum en Pingjum en Ziirich toezegging G. Bomer, kandidaat te Utrecht. Toegelaten tot de evange lie bediening drs. A. Th. Kramer, Leidsestraatweg 11 Oegstgeest. Ook toegelaten tot de evangeliebedlening A. Pronk, Tevelingshof 5 te Leiden. Beroepbaarstelling A. Pronk, kandi daat Leiden. Beroepbaarstelling S. E. Hof, kandidaat Bagynhof 114 .Delft! Na zich los gemaakt te hebben van. zyn lidmaatschap van de evangeli sche lutherse kerk. Beroepen te Bode graven vacature J. H. Cirkel, H. Smit te Gouderak. NED. HERV. KERK Beroepen te Rhoon H. J. van de Steeg te Oegstgeest. GEREF. KERK Beroepen te 't Harde Th. Weerstra te Stad aan 't Haringvliet; te Urk K Kramer te Nieuwdorp en J. G. J. van Echten te Heinenoord. Bedankt voor Haarlem-Noord dr. H. Kouwenhoven te Vlaardingen, voor Hengélo A. G. Versteeg te Stads kanaal. na. Oegstgeest, 11.45 u. Oecumenische u. dhr. Dlkkes. Holl. dienst. Evang. Chr. Gem, (Mlddelstegr.) 10 Rldderveld De Bron Troubadourweg studentendlenst, 5 u. Kand. J. Hoek, Nw Apostolische Kerk (H. Ryndyk 24) Benedenkerk 9 u, ds. S. W. Verploeg 5 Katwijk a. Zee. i Konlngskerk 10 u. Kand. M. D. Geu- e, Oegstgeest. Bethlehemkerk 10 u. ds. A. J. Lam- >hig. Bevrijdingskerk 10.30 u. ds. J. A. Eek- Geref. Gem. in Ned. (Konlngskerk) 11.30 en 5.30 u. leesd. Zendingswerk Mlddernachtsgroep. J. Vos. Zoeterwoudseslngel 21, 6 u. de. heer Salva/torlkerk W. d. Zwijgerlaan 10 eref. Kerk Maranathakerk Raad- hulsstr. 10 u. ds. A. Borman, 6.30 u. ds. bandrecorder. Ver. Vrljz. Hervormden (aula Jehova getuigen (Hogewoerd 175) 5.30 u., Vestestraat 3, 10 u. en 3 u. Plnkstergem. (Oude Rijn 3) 3 u. dhr. r. Eikerbout. Evang. Centrum (Zijlsingel 2) 10 u. j. ds. M. van Harmeien, 6.30 u. ds. G. d. Heeten te Nieuw Vennep. Alphen a. d. ROn Noord "De Goe de Herderkerk Ten Harmsenstraat 9 u. ds. G. d. Heeten te Nieuw-Vennep 6.30 u. ds. J. Vos. De Bron Rldderveld Troubadourweg 10.30 u. ds. J. Vos. 6.30 u. ds. A. Bor- Hoogmade Herv. Gem. 10 u. ds. P. Schoonenboom, RK Kerk (zat. 7 u.) 9 Kaag Herv. Gem. 9.30 u. ds. H. B. v. 't Hof, RK Kerk (zat. av. 7 u.) 10 u. Katwijk a.d. Rijn Herv. Gem. Dorpskerk 9.30 u. ds. D. Bouman em. pred. te Katwijk a. Zee, bed. H. Doop, 6 u. ds. J. d. Olde van Rotterdam, Ont- moetingskerk 10 u. ds. A. v. Buuren van Wassenaar, 6.30 u. ds. H. v. Niel, van Rijnsburg, Geref. Kerk R. d. Vries, 5 u. ds. G. v. H: Kerk Kerkstraat 72 zat. 6 u. Mgr. 'Bek- kersschool zon. 9.30 en 11.15 u. Katwijk a. Zee Herv. Gem. Nwe. Kerk 10 u. ds. C. v.d. Bergh, oppasd., 6 u. ds. D. w. Koelman, bed. H. Doop, Oude Kerk 10 u. ds. A. Vink. oppasd., Ned. Maand. av. 8 u. ds. Gravendeel u. ds. W. v. Sorge te Schiedam, rk Kerk in Welkom, Bondstr., RK St. Agatha Parochie (zat. av. 7 u.) 10, (zat. 7 u.) 7.30, 9.30 en 11.15 i Rijnsburg Herv. Gem. Gr. Ker* 9.30 u. ds. H. v. Niel, 5 u. ds. Wisse, Bethelkerk 9.30 u. ds. Wisse (bed. HD.j 5 u. ds. H. v. Niel, Geref. Kerk Petra- Wen tzel te Den Haag, Dienst d. Wo 2.15 u. ds. H. C. v.d. Ent te Katwijk a. Halseme., RK Geref. Kerk 9.30 u. Dienst d. Woords, Zee, Rem. Geref. Gem. geen opgaaf, ds. C. Treure, bed. H. Doop, Ich- Ger. W. Kist, Evang. J. Zijlstra, dinsd. av. 8 u. evang. Geref. Kerk (vrijgem.) Kantine So- t or.jfiot.ro elale werkplaats geen opgaaf. Oud Geref. Gem. Kerkgebouw Hooft- 6traat 240 9.30 u. en 4 u. leesd. tuskerk 10 u. ds. Jac. d. Vos oppasd., 5 u. ds. J. Vroegindewelj, bed. H. Doop, Pnlëlkerk 9.30 u. ds. C. Treure, oppasd., ds. A. Vink, bed. H. Doop, Groen v. dienst R KKerk (tuinbouw school) zat. av. 7 u. en zond. 10.30 u. Sassenheim Herv. Gem. 9 u. ds. A Westra, 10.30 u. ds. A. Westra, 19 u. Noordwijk Binnen Herv. Gem RK Kerk H. Antonius (zat. av. 7 u.) 9.30. 11 en 8 u. Hartebrug 8, 10.45, 12 en 6., Petruskerk Diaconessenhuls 10.3 Jeugdkapel Vredeskerk 10 u. dienst n de kerk o.l.v. ds. Bijl. Jeugdkapel "De Goede Herder" 10.30 7 u.) 10.30, 12 sn 6 u. Jozefkerk (zat. av. 7 u.) 8.30, 9.30, 11 •n 18.30 u. Lodewijkskerk (zat. av. 7 u.) 9.30, 11, .2.15, 6 en 7 u. Leonarduskerk (zat. av. 7 u.) 10.45. kerk 9.30 u. ds. D. H. Elderman, 5 u. ds R. d. Vries, Trlumfatorkerk 9.3 9 en 6 u. ds. Elgersma (HA), v.d. Bergh stichting 11 u. ds. Bosman, RK Kerk leloftekerk (Robijnstraat) 10 u. Bevrijdingskerk Th. Boersr (Dienst m. belangstellenden) Huize "Groenhoven" 10 u. ds. W, J. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat 19 10.30 u. The English and American Episcopal Church (Oud Kath. Kerk, Zoeterwoud- seslngel 50) 7.30 u. Evensong Followed by vestry meeting, Minister: Rev. W. v. Hoegue, 7 m ds. A. d. Leeuw te Bos koop. Geref. Kerk 10 u. en 6.30 u. ds. R. Chr. Geref. Kerk Jeruzalem kerk Grljpenstelnstr. 9.30 en 4.30 u. ds. P. Sneep. Evang. Luth. Gem. Gebouw Nabij 3 u. nam. ds. R. D. Pobuda. Leger des Hells Gebouw Corn d. Vla- mlngstr. 10 en 7.30 u. RK St. Bonlfacluskerk (zat. 7 u.) 8.30 10 en 11.30 u. Pred. J. Velthuijse. RK St. Plus X Kerk (zat. 7 u.) 9. 10.30, 11.45 en 17.3" dins. av. 19.30 u.) ds. Hulsman 10 i Gezinsdlenst "Jeugdhaven" 10 u. "De Mlrt" ds. d. Heer. 10 u. "Het Mleren- P. Sneep te Alphen a.d. Rijn, RK Kerk (zat. 7 u.), 7.30 en 10.30 u. Ter Aar Dorpshuis Aardam 9 en 12 u. d. heer d. Koning. Geref. Kerk (vrijgem.) 10 t Alphen a.d. Rijn Herv. Gem. u. ds. d. Dikken, Geref. Gem. 9.30 leesd. en 3 u. ds. Honkoop van Moerka- ïSMf" Bodegraven Herv. Gem. Dorps kerk 9.30 u. ds. W. Balke, 18.30 u. ds. G. J. v. Embden, Salvatorikerk 9.30 9.30 u. ds. G. J. v. Embden, 18.30 u. ds. J. Jongerden van Harderwijk, Geref. Kerk 10 u. ds. L. Buitenhuis, 18.30 u. G. d. Ruiter, van Alphen, Nieuwer- Kerk Vrijgem. (bulten verb.) kerkge bouw W. d. Zwijgerlaan 9 u. ds. G. Roukema, 7 u. ds. G. Roukema, Geref. Gem. (Remisestraat) 10 u. ds. Van StuJJvenberg van Rotterdam 5 u. ds. v. Stuijvenberg, woens. 6 Juni 7.30 u. ds J. W. VerweiJ van H.I. Ambacht, "Vol le Evang. gem. Katwijk" zaal ln de openbare school, Voorstraat 100, 9.45 u., Soefi-beweglng, Universel (kerk v. allen), Sportlaan, Katwijk 3 u. bijeen komst v. belangstellenden 4 u. Unlver- bondj ds. Van Eljk uit Gouda, Ichtus 10 u. (Geref. Bond) ds. den Besten v. Hulzen, Geref. Kerk 10 u. ds. Warner, vrijd. av. om 19.30 'av. mis RK Kerk "HH Engelbewaarders" zat. 19 u. av. mis, zon. H. Missen 7.30, 9.30 u. (geref. (hoogmis), 11 u. (waaronder klnder- chréche) en 17.45 x Valkenburg Herv. Gem. 10 u. ds. u. ds. H. Brink v. Hazerswoude, RK q Zonneveld Qeref' Kerk »rir av 7 n.) 7.30. 9, 10.an ar. fl w ?onneveia,_uerei. Kerk gerend., RK St. Jozef (zat. G. Zonneveld (bed. H.D.) 6.30 u. ds. G. Zonneveld, Geref. Kerk 9.30 en u. ds. Rooze, Geref. Kerk vrijgem. 7 u.) 8, 9.30, 11 en 18 u., RK Kapei Voorschoten Herv. Gem. geen op- sele eredienst. Kruiskerk Gouwsluis 9.30 u. ds. M. Fokkema. Opstandingskerk Pr, Marijkestraat 9.30 u. ds. P. A. Lefeber, 6.30 u. ds. M. Baptlstongem. (Oude Rijn) 10 u. ochtenddienst (woensd. 8 u. bijbelstu die). Evang. Luth. Gem. 10.15 u. ds. De B°Lokhorstkerfc ds. H. v. Bilderb.ek (60 P»t Oedu^'Sdh.-av brug 10 u. ds. G. d. Ruiter van Alphen, 18.30 u. ds. L. Buitenhuis, Geref. Kerk (vrijgem.) 9.30 u. leesd. 16.15 u. ds. H. J. J. Feenstra, Geref. Gem. 10 en 18.30 u. leesd., Geref. Gem. 10 en 18.30 u. leesd., Evang. Luth. Kerk 9 u. ds. D. Pobuda. Evang. kring, 10 u. ered., 18.45 u. J. Kits, Vergadering v. gelovigen 10 u. eredienst. 18.30 u. Woordverkondi ging. kerkkoor). Doopsgez. Rem. Gem. Martha-Stichtlng 20 u. ds. I. J. Wal- >t Oecumenische av. dienst. Oudshoorn Oudshoornseweg 10 u. ds. Hazerswoude Herv. Gem. 9.30 kerkerveen). Leiderdorp Hooftstraat Herv. Ge ref. Kerk Dorpsstr. 10 u. ds. Geense, 10 u. ds. v. Loenen, (Klndernevend. 5 —7 en 8—9 jaar), 6.30 u. ds. v. Loe nen, Scheppingskerk (Van Poelgeest laan) 9 en 10.30 u. mevf. A. Geense- Ravesteln, (Klndernevend. 57 en 8 —9 Jaar). 5 u. ds. Geense, RK Kerk (zat. av. 7.30 u.) 9, 10.30 en 12 u. Leimulden Herv. Gem. 9.30 ds. J H. d. Vree, Geref. Kerk Oostenkerk 9.30 u. ds. J. Huizebosch te Woubrugge, 7 u. ds. Jos G. Los, RK Kerk (zat. 7 u.) 7.30, 9.30 en 11.15 u. Llsse Herv. Gem. Gr. Kerk 10 en 7 u. ds. v. d .Velden, Pauluskerk 10 u. ds. Oostinga, bed. H.A., Geref. Kerk 10 RK H. Hart in De Zllk (zat. av. I u.; 8.30, 10 en 11.30 u. Oegstgeest Herv. Gem. Groene of Willibrordkerk 9 u. M. d. Heer en 19 u. Pauluskerk 10 en 19 u. ds. J. Irik, H.D., J. Wagenvoorde, Gespr. i vrljg. 10 en 16.30 u. dienst, RK Kerk Laurentius (zat. av. 7 u.) 8.30, 10.30 en 12 u., Moeder v. Gods (zat. av. 7 u.) 8, 10, 1.30 en 6 u. Waddln.vveen Herv. Gem. Brug Een sfeervolle opname uit Katwijks Witte Kerk aan j de Boulevard. dienst hr. P. C. Taal en ds. J. T. Wlers- ma, Messiaskerk 10 u. ds. J. A. G. v. Zanten, (bel. en HA), Dorpscentrum 9.30 u. Kand. J. H. C. Olie, Delsgauw), i Gebouw Shalom 10 u. Jeugdkapel 12 14 jaar), Deylerhuis 10 u. Jeugdkerk I Geref. Kerk 10 en 7 u. ds. v.d. Meulen, 10 en 7 u. ds. Bech, Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds. B. Coeperus uit Den Haag Lijtweg 10.30 u. prof. dr. H. Berkhof, Jeugdkerk, Geref. Kerk 10 (vrijg.) Tab laan 8.30 en 7 u. ds. J. v.d. Haar (Vie ring H.A. en nabest.), Geref. Kerk (vrijg. bulten verb.) 8.46 en 2.30 u. d., RK Kerk (zat. av. 7 u.) 9, 11.30, 12 en 7 u.) 9.30 Oudewetering Herv. Gem. geen opgaaf, Geref. Kerk 9.30 en 6.30 u. ds. J. Cziria H.A., Rem. Geref. Gem. ds. N. J. Flink, 7 a, Ger. Kerk Kruls- D. J. Modderaar, 5 u. te Mellskerke, Ontmoe- tlngskerk, 10 u. ds. Th. d. Kok, 5 u. ds. D. J. Modderaar, Chr. Afgesch. gem. B ds. A. P. Verloop, Oud red. !Sd.. u. ds. P. M. Luca te Amsterdam, RK Ontmoetlngskerk 8.30 u., 11.45 u. en 6.30 u. (zat. av. 7 u.), St Victorkerk 10 H. Post te Oegstgeest, RK Kerk I Leger des Hells 10 u. helllgendienst '.30 u. verlossingssamenkomst. Chr. Science (Steenschuur 6) 10.30 ds. S. W. Verploeg, 6.30 u. ds. H. v. Dijk (zat. 7 u.) 9.30 en 11 u., RK. St. Ml- Vrijgem. chaelkerk Rljndyk (zat. 7u.)9e Dorp (zat. 7 u.) 8, 10 en 11. ds. Hakkenberg, Geref. Kerk g Oud Geref. Gem. dienst, RK Kerk Meerkreuk (zat. T. H. Oostenbrug, Chr. Ge- buurtseweg (zat. 7.30 u.) 7.30, 10 en 11 u., RK Chr. Dlenaarkerk (zat. 7 u.) N. J. M. Hoogendijk tljn, Geref. Kerk 9 u. phen a.d. Rijn, Rem. G geen opgaaf ontvangen, RK Kerk (zat. i 3 leesd., Aktle Kruistochten ref. Kerk 9.30 u. Dienst des Woords, 7 Rotterdam (A), Kievletkerk 10 u. gez. 7 u.) 8, 10, 11.30 en 5.30 v

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4