PATRIA: SPORTIEF PEDAGOGISCH SPEL BOOTTOCHTEN NAAR DE KAGERPLASSEN 33 Huurverl aging bij Ons Belang Dokter J. G. Bazuin benoemd tot officier agenda Medewerkers gevraagd Jeugdjudo- voor Zoeterwoudse wedstrijden vakantie-bezigheden Leiden en de WV ZATERDAG 2 JUNI 1973 Uitgevonden door Antilliaan Guilleimo Rosario LEIDEN Misschien wordt Nederland binnenkort overspoeld door een nieuwe rage: patria. Wat is "patria" zult u zich afvragen. En dat is niet zo verwonderlijk, want dit nieuwe spel is in ons land nog volkomen onbekend. Het spel, dat veel van de lichamelijke conditie eist is uitgevonden door Antilliaan Guillermo E. Rosario, die momenteel voor lezingen in ons land is. "Patria" wordt gespeeld op een sportveld van minimaal drie bij vijf meter en maximaal 12 x 12 meter. Dat veld is verdeeld in vier gelijke vakken, waarin 56 gekleur de platen liggen. Deze platen stel len bijvoorbeeld meren, kerken, stadhuizen, grotten, forten, mij nen en bossen voor. Het is de be doeling, dat de deelnemer de weg aflegd tussen een start- en een eindpunt. Dat kan op talloze ma nieren gebeuren. De speler of de organisator van de wedstrijd kan het naar eigen goeddunken zo moeilijk mogelijk maken. Zo kun nen bepaalden symbolen aange raakt moeten worden en anderen beslist niet, op staffe van tijd- of punten verlies. Ook de manier van bewegen kan verschillen. Men kan gewoon van punt naar punt springen, maar Je kunt het natuurlijk ook hinkelend of ge hurkt doen. Het voornaamste aspekt is het pedagogische. Het spel is geba seerd op gegevens van een vrij heidsopstand en kan ergens wor den vergeleken met strategy. Spe lenderwijs zal de deelnemer op de hoogte raken van de geschiedenis en de aardrijkskunde van zijn land. Daarnaast is er ook een li chamelijk aspekt. "Patria" zou bijvoorbeeld een ideale conditie training zijn voor tal van sport- Het uitgestippelde par cours dient op vier manieren te worden afgelegd: op één been, op twee benen, gehurkt en tot slot afwisselend. Wanneer een derge lijk parcours is afgelegd komt dat overeen met een flink aantal rondjes om een voetbalveld. Wanneer Guillermo Rosario zijn zin, krijgt, raakt binnen af zienbare tijd heel Nederland in de ban van "patria". Op de foto (Holvast) demon streert Guillermo Rosario met een aantal jongens het spel. LEIDEN Gisteravond is het tienjarig bestaan van de ruilclub Koning skerk gevierd met een enthousiaste ruilsession. Aan het begin werd voor zitter-intiatiefnemer P. Erades gehuldigd. (Foto Jan Holvast) LEIDEN Voorzitter Seisvefld van de Leidse woningbouwvereni ging "Ons Belang" heeft uit een gis teren ontvangen brief van de minis ter van Volkshuisvesting geconclu deerd, dat een deel van de wensen van de woningbouwvereniging is vervuld. Voor bijna 250 huizen vrij nieu we woningen aan de Willem de Zwijgerlaan, het Zwarte Pad en een aantal hoven is de huur per 1 april van het vorig jaar vastgesteld op een bedrag dat per maand onge veer acht gulden lager ligt dan moest worden betaald. Alleen de jaarlijkse 6% huurverhoging Haarlemmer straat helemaal promenade LEIDEN In een maandagmid dag te houden vergadering van de ver keerscommissie komt in bespreking een voorstel van de winkeliersvereni ging Haarlemmerstraat tot het opne men in de promenade van het ge deelte van de straat tussen Pelikaan straat en Haven. Mede op grond van afwijzing dooi de meerderheid van de bewoners heb ben B. en W. besloten het plan om de Johan de Wittstraat aan de zijde van de Rijnsburgerweg niet af te sluiten doorgaan. Werkzaamheden, die ertoe kun nen leiden de straat als „sluip route" minder aantrekkelijk te ma ken, zullen bij de herbestrating in 1974 worden uitgevoerd. Kustvaarder Bij afscheid van GG en GD gezonken DEN HAAG Zaterdagmorgen, omstreeks half twee, is op de Noord zee vijf kilometer ten zuidwesten van het lichtschip Goeree de Deense kustvaarder "Tora Buur" gezonken. De drie bemanningsleden van het schip zijn ongedeerd in Hoek van Hol land aan wal gebracht door een red dingboot, die de mannen had overge nomen van de Nederlandse kust vaarder "Antarctica". Het laatste schip was in de buurt van de "Tora Buur", toen dat schip door onbeken de oorzaak plotseling veel water be gon te maken en heeft de mannen snel aan boord genomen. Vermoede lijk is de lading ijzer, die de kust vaarder in zijn ruim had, gaan schui ven en heeft daardoor een lek in de scheepswand veroorzaakt. De "To ra Buur" kwam uit Antwerpen. kwam drukken om zowel afscheid van hem te nemen als hem te feli citeren met de koninklijke onder scheiding die hij even tevoren had ontvangen: officier in de orde 1 Oranje-Nassau. Op de foto 0 LEIDEN „Alles wat u deed, deed u met uw hart". Met deze woorden onderstreepte loco-burgemeester mevrouw Den Haan gisteren in de burgerzaal van het stadhuis haar waardering voor dokter J. G. Ba zuin, die als directeur van de Ge meentelijke Geneeskundige en Ge zondheids Dienst met pensioen is gegaan. Bazuin, die sinds 1946 als arts voor de gemeente werkzaam is geweest, mocht zich verheugen in "een groot aantal vrienden en be kenden dat hem gisteren de hand Het LEIDSCH DAGBLAD organiseert in de maand juni Tijdens een bijna vier uur durende tocht per LUXE SALONBOOT van de rederij Avifauna kunt u een groot deel van Leiden eens van een andere kant bekijken. Via Galgewater, Nieuwe Vlietkanaal, Vliet, Rijn- en Schiekanaal en Zijl vaart de boot naar de Kagerplassen, waar gedurende ruim anderhalf uur de mooiste plekjes worden bezocht, die alleen over water bereikbaar zijn. De boot vertrekt elke woensdag- en zondagmiddag in juni met uitzondering van zondag 10 juni vanaf het Kort Galgewater. Op tweede pinksterdag (11 juni) is er een extra tocht. Gedurende de boottocht zal toelichting worden gegeven op actuele ontwikkelingen in Leiden en het plassengebied. Prijs: drie gulden per persoon Vertrek 14 uur, aankomst: 17.45 uur Consumpties aan boord verkrijgbaar. Kaartverkoop: Kantoor Leidsch Dagblad, Witte Singel no 1, Leiden. Of voor vertrek aan de boot. Zaterdag Oegstgeest, J'augdsol L. r, 8—1 uur nam. Wé Gemeentecentrum Oegstgeest We m. reldwinkel 113 uur nam. Breestraat 19 19 Leiden Societell mi Twentwel voor kamerbewoners en al leenstaanden 912 uur nam. Bij molen De Valk in Leiden Postze. I gelmarkt 2—5 uur nam. Morsweg 114 Leiden Jeugdschaakso. cieteit 2—5.30 uur nam. Pieterskerkstraat 1 Leiden Zevende- W dagsadventisten 10 uur voorm. bijbel, li- studie 11 uur voorm. dienst. De Vink Daiden Dansen 92 uui 11 Breestraat 19 Lelden Soos Mirakel i —11.30 uur nam. Clubhuls Maredijk Leiden Receptli fi zilveren speeltulnver. Rondom de Ma- i reriUk ft 30—7 uur nam \V'k Zondag Antoniusclubhuis Daiden Dansei Breestraat 19 Lelden Open Jeugdcaj j Breestraat 19 Lelden Sociëteit* Twentwel voor kamerbewoner» e leenstaanden 912 uor nam. ^Middelweg 19c Lelden Poppentheate 10 Leiderdorp Ge 2.30 Wil spreksavond Baha'l Maandag Hogewoerd 57 Leiden Troef e menteel toneel, film, discussie, Hogewoerd 87 Lelden Club leenstaanden 8 uur nam. Breestraat 19 Leiden Open Jeugdca-i fé 7.30—10.30 uur nam. 1 Stadhuis Leiden kamer 3 Spr. ^ei^&r A1S- Burgerlijk Pensioen: 2.30 4.30 uur nam. Stadhuis Leiden koffiekamer Open-|| bare vergadering commissie verkeer Stadhui^ Lelden vergadering ge-? meenteraad 7.30 uur nam. Doktersdiensten L LEIDEN Tot zaterdagmorgen 10 N1 uur raadplege men de eigen huisarts,: Daarna tot zondagnacht 24 u. uitsluj^ tend voor spoedgevallen dokterstele-l p» foon 22222. Aanwezig zijn de wijkzus ters E. S. G. M. v.d. KooiJ-Kemper- man, Welterdreef 93 in Voorschotel (telefoon 64072) en H. Vodegel, Val- dezstraat 5 in Leiden (telefoon 3086! LEIDERDORP Dokter S. P. Ou- werkerk, Loevestein 40 (telefooij 34924), spreekuur 12.30-1 uur Merel- straat 184a. Wijkzuster v.d. Bogd, Ai serstraat 44, Leiden (telefoon 25415) OEGSTGEEST Dokter D. HelC Marelaan 36 (telef. 52255). Wijkzus ter L. de Bruyne-Fontein, Van Essen dreef 27 in Leiderdorp (telef 31463) WARMOND Dokter A. W. Bot! Prof. Aalberselaan 2 in Voorhout, (te lefoon 02522-11393). Apothekers De avond-, nacht- Jan Holvast) speldt mevrouw Den Haan hem de bijbehorende versier selen op. SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst maandag acht i Release i bovendien disd t/m s dagmiddag. Wetswinkeltje Volkshuis Apothekersdljk 33 Openings tijden dagelijks (behalve maandag) Dage- Moeders voor moeders ar moeders" Op gaven zuster E. Janssen-Nlemeyerj Hofdijck 32. Oegstgeest, tel. 01710- 53652. Dienstencentrum Noordeindplein 2b, tel. 40483, alge mene informatie dagelijks van 9-10 Kinderopvang Haarlemmerstraat 73 B, Werkge-, meenschap kindercentra di. wo, do. en Koord-studio Koord-studio, gewoon huis voor ge wone mensen met gewone en ongewo-i ne vragen. Hooigracht 52a, telefoon 46109. Humanitas Dienstverlening Humanitas, Lange- gracht 246a Spreekuur maandag 1.30-J Zoeterwoude De vakantie-bezig heden voor de Zoeterwoudse Jeugd, sullen niet kunnen doorgaan als er niet voldoende medewerkers kun nen worden gevonden. Voor het vlot te verloop van het programma zijn minstens tien vrijwilligers per dag nodig op de twaalf dagen (elke dins dag en donderdag) van de maanden juli en augustus dat er vakantie- bezigheden zijn gepland. Om aan voldoende mankracht te komen, heb ben de organisatoren intekenlijsten gezonden naar de plaatselijke win keliers. Iedereen die mee wil werken om de Zoeterwoudse jeugd bezig te houden, kan zioh daarop inschrijven of kan zich opgeven bij Bert van Leeuwen (tel. 017151415) Leida Roeleven (tel. 1403) of Carla v.d. Poel (1375). Het is de bedoeling dat de vakan tie-bezigheden worden gefinancierd uit een huis-aan-huis collecte, waorvoor de vergunning overigens nog niet binnen is, en uit een ge meentelijke subsidie, die is aange vraagd. Als alles doorgaat, zal de Jeugd in groepen worden beziggehou den. De groepen zullen worden inge deeld naar leeftijd: van vier t/m ze ven jaar, van acht t/m tien jaar en van tien t/m 14 jaar. Als voor 6 ju ni is gebleken dat er voldoende be langstelling bestaat bij vrijwilligers die de bezigheden in goede banen willen leiden, dan zal op donderdag 7 juni een oriënterende bijeen komst worden gehouden van organi satoren en medewerkers. Dat zal gebeuren in de aula van de Sjaloom- school (aanvang 20.00 uur). |eder- een die zich heeft aangemeld, krijgt vooraf bericht over het doorgaan van de bijeenkomst. Driehonderd en vijftig jeugdige Ju doka's traden aan in het ijsstadion de Uithof in Den Haag om onder ling uit te maken wie in aanmerking zou komen voor goud, zilver of brons. Ook de jeugd van de Leidse Een dracht was aanwezig. Marcel van den Meer won het zilver terwijl Wilbert Vrouwenvelder het brons mee naar Leiden nam. De volgende Eendrrachtleden kre gen als poule winnaars een prachtige oorkonde. Wim Stouten, Eelco Fielemon, Remco Zandbergen, Kees v. d. Burg, Peter Bink, Herman v. d. Vos, Rob Janssen. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Marei 45 tel. 49441 (maandag t.e.m. vrijdag 9 -10 uur voorm) Aanvragen voor halve dagen; inter-; V ogelasiel Anna Paulownastraat 15, Lelden,! Gewonde- en uitgeputte vogels e.d. tel LEIDEN Tussen de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer en leden van het college van B. en W. is een bespreking gehouden over de finan ciële situatie van VVV. Als er aan leiding is de subsidieregeling te ver anderen, dan krijgt de gemeenteraad een voorstel. Het college zegt dit in antwoord op vragen van PvdA-raadslid In 't Veld Het zegt voorts, dat in directe zin geen schade is ontstaan door de vroe gere sluiting van het VVV-kantoor op paaszaterdag, omdat alle bedden waren bezet in Leiden. Aangenomen kan worden, dat door de Sluiting aan het imago van de staf tot op zekere hoogte schade is toegebracht. LEIDSCH DAGBLAD Leidsch Dagblad B V Witte Singe) I LeldeD Postbus 64 Giro 67055 TelefooD redactie 01710-21507 Hoofdredacteur HaD Muidei Maandabonnement 9jst Kwartaalabonnement C27.4t> Per post 129.81 Losse Qummers f 11.41 Abonnementsgelden t>i) vooruit betaling te voldoen Bi) auto ma tlsche overschrijving geen admi nistratle- en incassokosten Nabezorging tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 urn Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2