Corso in beeld Het beloofde allemaal zo mooi, zo feestelijk te worden. Toen het Bloemen corso van de Bollenstreek zaterdagmorgen uit Haarlem vertrok was het bijzonder mooi voorjaarsweer. Het werd later op de morgen zelfs nog war mer. Daardoor was het voor de vele tienduizenden binnen- en buitenlanders langs de meer dan twintig kilometer lange route een waar genot de kleur rijke en speelse bloemenstoet voorbij te zien, rijden. „Mooi Nederland" oogstte veel applaus van de rijen dik staande kijkers. Het bleef echter niét zo mooi en feestelijk. Nog maar net was het corso uit Bennebroek vertrokken voor het tweede deel van de route óf de hemel trok dicht. Somber keek men naar dat grijze wolkendek, waaruit ieder ogenblik de regen kon neerdalen. Eerst bij "Lisse ging deze zesentwintigste editie van het Bollenstreekcorso onder een regenbui door. Toen Sassenheim in zicht kwam werd het gelukkig weer droog, maar tegen het einde begon het weer licht te regenen. Het deerde de toeschouwers niet en de figuranten op de 21 praalwagens hadden er nauwelijks last Van. Er was op deze corsodag bijzonder veel publiek op de been. Wanneer we de ijverige mannen van de rijkspolitie en de routecommissarissen mogen geloven meer dan voorgaande jaren. Trouwens, dat was onze indruk ook. Deze fotopagina brengt nog even „Mooi Nederland" de drieëntwintigste schepping van corso-ontwerper Jos van Driel (70) in beeld. Van links naar rechts en van boven naar beneden: „Uw gids door Nederland": „Zee banket": een fotograverende figurante: „Zeeland": een naar het publiek zwaaiende schone op één van de praalwagens: „Schelp": „Limburg"; een rijkspolitieman te paard, die met zijn collega's voor een perfecte afzetting zorgde: een paar Sassenheimsc bloemenmeisjes: twee charmante figuran tes: de openingswagen „Wij staan voor u klaar" van het Nationaal Bureau voor Toerisme en Kodak en een in klederdracht gestoken Friezin op de praalwagen „Friesland". Het corso, dat veel steun genoot van het N.B.T. en de provinciale V.V.V.'s, vestigde ditmaal in het bijzonder de aandacht op wat Nederland op toeristisch gebied te bieden heeft en kenmerkte zich door een perfecte organisatie. FOTO'S JAN HOLVAST

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 8