Bouwen, breken lm effect van ïloorstroming Hulshoff LAK en Cineclub willen activiteiten uitbreiden 'artlfort bij hulshof! expositie BALLY \0 Tijdens verbouwing inbraak gepleegd 191 ONDERDAG 26 APRIL 1973 LEIDEN Dui ADVERTENTIE 2IDEN De Merenwijk krijgt vorm waar het betreft het hoogbouwgedeelte, dat nu gzamerhand wordt afgerond om de rest van het nieuwe Leidse stadsdeel vol te zetten t laagbouw. Die hoogbouw is kenmerkend bij het binnenkomen van de wijk en valt des m neer op als „décor" van de tuinhuisjes op de volkstuinen (op foto Jan Holvast). komt schot in enkele laagbouw- de Merenwijk. Zo gaat »nde week de stichting "Eigen die honderden koophuizen jaan bouwen, haar leden plannen. PvdA-raadslid Waal is geïn- Tseerd in het doorstromingsef- van koopwoningen. Hij heeft dat W. gevraagd voor de wat Le)|ioemt dure koopwoningen hoe aansluiting daarop heeft hij nu ïtaftelijke vragen geïnformeerd SteVenshof het doorstromingseffect van aantal andere complexen koop- ngen. Voorts vraagt hij hoeveel ishoofden geen economische binding met Leiden hadden duur deze huizen waren. Waal vraagt dit over de 98 eenge zinswoningen in het Morskwartier van het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten, van de 35 in dezelfde wijk van de stichting "Eigen Huis", van de 10 aan de Apollolaan, gebouwd door de NV Expo, van Blauwe Vogelweg, gebouwd door Huurman en Zoon NV, van de 6 aan dezelfde laan tussen Brahmslaan en Haydnlaan en in het algemeen van andere in Leiden gebouwde eenge zinswoningen. Afbraak ADVERTENTIE Bij zes flessen de zevende gratis IOSTORICO VERMOUTH, per fles f 3,95 Bü zes flessen de zevende gratis. Vm|LOSTERBERG RIESLING, per fles f 3,85 Bij zes flessen de zevende gratis. IN ROSÉ d'ANJOU per fles f 2,95 Bij zes flessen de zevende gratis. STEENSTR 8 TEL 21361 HERENSTR 6 - TEL 3006» HAARLSTR 204 TEL 21611 tot 9 uur geopend PvdA-raadslid mevr. Kerling-Si- mons gaat in het jongste nummer van "De Partijgenoot" vooral in op de bedoelingen met de wijk Stevens hof, die bij de Lage Rijndijk moet komen. Voor de fractie geldt volgens als richtlijn om te trachten die nieuwbouw te realiseren waardoor de woningnood onder de mensen met lagere inkomens toch nog zo veel mogelijk zal worden verlicht. Hoe kan dat? Doorstroombevorderende wo ningen bouwen: dwz. eengezinswo ningen, niet te gek duur, in de huur- en in de koopsector, zoals die bijv. nu in de Merenwijk gebouwd gaan worden door de Stichting Eigen Huis. Woningen bouwen, die na bijv. 5 Jaar door de waardedaling van het geld, wél toegankelijk zijn voor de lagere inkomens. Woningen bouwen, die door middel van individuele huursubsidie bereikbaar zijn, of worden voor de lagere inkomensgroepen. Het gaande wil zeggen bouw mogelijke, in elk geval de woningen en voornamelijk in de eengezinssector. Zij zullen mis schien niet direct, doch zeker op den duur bijdragen aan de oplossing van de woningnood. Voor de Merenwijk geldt een ge differentieerd woningbouwprogram ma,gebaseerd op een grondkosten- verdeling, waaraan niet meer ge- ADVERTENTIE een lust om op te lopen Van Dalen Donkersteeg 21, Leiden tornd kan worden. Hierin komen ze ker neg wel vrij dure woorirogen tot stand, die ook al veel aan de gemid delde inkomensverbetering zullen bij dragen. Voor de nog maar kleine resteren de gebieden waar Leiden nieuwbouw kan hebben, wil de PvdA als princi- de piëie richtlijn de hiervoor gestelde gebruiken. Als deze door grondkos- tenproblemen niet haalbaar zou zijn, is dat echter een andere zaak dan direct al als uitgangspunt naar duur dere bouw te gaan streven. 11*^1 L een internationaal begripvoor een bizondere meubelkollektie. Komfortabel, luxueus en funktidneel... Bij Hulshoff maakt U er kennis mee. Van 18 april t/m 12 mei a.s. maken wij graag ruimte voor de Artifort expositie. U ontmoet er de nieuwste modellen... De expositie Artifort bij Hulshoff is een "must" voor hen die hoge eisen aan het interieurstellen. U bent van harte welkom! LeldenNieuwe Rijn Den Haag Rijswijk Rotterdam Leidschendam LEIDEN Van het feit dat in een modemagazijn aan de Haarlemmer straat in Leiden een verbouwing werd uitgevoerd, maakten enkele jongelie den een dankbaar gebruik voor het plegen van een inbraak. Dat gaf niet veel moeilijkheden en zo kon voor een waarde van f. 5600 aan suè- d/e jasjes en dergelijke worden gesto len. Daarin hadden twee broers een 19-jarige grondwerker en 20-Jarige vloerenlegger de hand. Zij moesten zich gisteren voor de Haagse politie rechter verantwoorden. Zoals het gewoonlijk gaat, kwam de waarde van het gestolene aller minst tot zijn recht. De buit leverde in feit nog geen vijfde deel daar van op. Verdachten beriepen zich voor het plegen van het feit op het glaasje bier, dat ze de bewuste avond had den gedronken. De officier van Justitie wees erop, dat verdachten behoren tot 'n greep je Jongelieden uit Leiden, dat onlangs vanwege een groot aantal andere in braken terecht heeft gestaan. Rekening houdend met toen op gelegde straffen en plannen met be trekking tot reclassering, wilde de of ficier volstaan met 8 weken gevan genisstraf waarvan vier weken voor waardelijk voor de grondwerker en drie weken voor de vloerenlegger >e politierechter veroordeelde beiden ie der tot twee weken gevangenisstraf Daarna stonden terecht drie ver dachten, die zich aam heling hadden schuldig gemaakt van de gestolen jasjes. Twee van hen werden veroor deeld tot vier weken gevangenisstraf voorwaardelijk met proeftijd van 2 jaar en een derde verdachte tot f 100 boete. Er wordt in Leiden ook afgebro ken om nieuwbouw mogelijk te ma ken. De Zoutkeet aan de Oude Singel wordt met de gronid gelijk gemaakt. Ook een statig herenhuis aan de Haagweg (foto - Jain Holvast - rechts) wordt momenteel afgebroken om plaats te maken voor een flat met zestig tweekamer-woningen in de LEIDEN Als het allemaal gaat zoals Ton Crone het wil, zal het Leidse filmleven binnen niet al te lange tijd aanzien lijk verrijkt zijn. Volgend jaar hoopt hij Cineclub Leiden en LAK-Cinema tot een nauwe samenwerking gebracht te hebben. De gemeenschappelijke liefde van LAK en Cine club voor het medium film maakt dat deze verbintenis een goede toekomst voorspeld kan worden, ook al wordt zij voor een deel „om het geld" gesloten. Want films huren is, ook voor instellingen die wat meer idealistische overwegin gen bezitten dan het gros van de exploitaten van commer ciële theaters, vrij duur. Het samengaan van Cinéclub en Filmhuis LAK-Cinema betekent, dat men de kosten gezamenlijk het hoofd kan bieden. De films zullen bij Cinéclub en mogelijk gedeeltelijk bij het LAK gaan draaien. Tot nu toe wilde het weieens voorkomen dat de program f LEI DEN De jeugd van de Vogelwijk is aan de slag gegaan om het bos van Nieuiveroord schoon 1 te maken. Bij de storm is er heel wat vernield. (Foto Jan Holvast) Door Bert van Dommelen Foto Jan Holvast ma's elkaar overlapten, wat de zaak ook al niet goedkoper maakte. Niet alleen financieel gunstige perspectie ven hebben echter geleid tot het sa mengaan van LAK en Cinéclub. Men hoopt op deze manier ook te komen tot wat Crone "een meer open film club voor een breder publiek" noemt. De bedoeling is daarbij, dat er ook in het Lido-theater films vertoond gaan worder.. In de bioscoop aan de Steenstraat zullen belangwekkende bioscoopfilms die Leiden om de één of andere reden niet halen, te zien zijn. Er is een lijst van dit soort films gemaakt. Men heeft er zo'n 60 in petto. Crone en de zijnen denken aan een systeem waarbij men lid wordt van de filmclub, lidmaat schapsgeld betaalt, en daarnaast een bedrag per voorstelling. Dat in te genstelling tot het abonnementen-sy steem dat het LAK op dit moment volgt. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan een goede regeling voor het verbond tussen LAK en Ciné club. Daarnaast bestaan er plannen voor 'n zg. filmhuis in Leiden. In dit film huis wil men aandacht gaan geven, aan allerlei zaken die in de bioscopen doorgaans niet aan bod komen, zo als retrospectieven, experimentele, film, politieke film, en voor 'n groot deel ook aan films van jonge regis seurs uit de derde wereld. Waarbij dan gedacht wordt aan zeker 52 films per jaar. De hele week door wil men drie voorstellingen per avond gaan geven, en bovendien denkt men aan specia le kindervoorstellingen omdat, zegt Ton Crone, "de kindervoorstelling ook nog maar in de kinderschoenen staat". Daarnaast wil men in het kader van het filmhuis zoveel mogelijk gaan doen aan de begeleiding van film op middelbare scholen (filmvor ming kan daar een vak zijn), acties door middel van film begeleiden e.d. Contact Dit alles zal mede mogelijk ge maakt moeten worden door een nauw contact met de al bestaande filmhuizen in Nederland (Utrecht en Rotterdam, waar de raad on langs subsidie toezegde) en de hui zen-oprichting: Amsterdam, Eind hoven, Groningen, Delft, Amersfoort, Breda en Middelburg. In gezamen lijk overleg zal een landelijk beleid moeten worden uitgestippeld en uit- Volgens Crone moet een filmhuis in Leiden wil men iets kunnen doen, wel de garantie hebben dat het drie Jaar lang zal worden gesubsdleerd. Om die subsidie te bereiken is er Ton Crone een nota over een filmhuis ge maakt, die op dit moment in be handeling is bij de sectie theater van de Culturele Raad, die positief op het idee heeft gereageerd. Een hoopvol teken voor de "alternatieve" (lees: niet in de bioscopen verschij nende) film, die er bij de overheid (Foto Jan Holvast) nogal eens vrij bekaaid afkomt. "Pilm is altijd een ondergeschoven kind geweest bij CRM", oordeelt Ton Crone. „Het wordt U)d, dat men de films eens gaat zien als een eigen kunstvorm, en hem net zo gaat behandelen als bijvoorbeeld de beeldende kunsten".

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3