k heb de groep iet nodig' I Kluchtig museumballet Kooktip fafl 24 APRIL 1973 ]f icussologitarist Jan Akkerman: Doelen in Rotterdam, zaterdagavond. De zaal is tot de nok pvuld met ongeduldige, jonge mensen. Focus, Nederlands je succesrijke groep (óók buiten onze landsgrenzen) laat U(4 wachten. Zaallichten floepen aan en uit; de jongens van Scht weten er duidelijk geen raad mee. Ikerman (26). Focus' virtuoze Dy irist, is er niet bij als de melj leden van de groep stelling ring genomen achter hun impo- :ket instrumentarium, hee nd voor Jan. Ook naar buiten st* lij de indruk er niet bij te na het concert, wanneer Fo- het Hilton-hotel een gouden rordit aangeboden voor het „Moving Waves", zondert ich weer af. Pais wanneer nan Leer, Bert Ruiter en van der Linden hun goud- Jode trofee triomfantelijk bo- Jjjj in hoofden zwaaien, slentert mai ingzaam naar zijn muzikale h, t toe. Collega's, die hem op- plichtsmatig en gereserveerd leldfc drukken. jéft Jan, vragen degenen, die idd$et kennen, zich af. ik nou eenmaal. Ik heb de liet nodig. Ik zoek mijn ver- ilten de groep. Neem Thijs. van publiciteit. He>t ver assen hem en mij is doodge- dat zijn telefoonnummer in staat en het mijne niet", Akkeman. De man, van ggen dat hij even adem- jk ills hij niet speelt. Jaar geleden sloeg hij zijr akkoordje. De gitaar weird rinjfbby en zó is dat altijd geble- speelde overal, waar ze ilden hebben: in de rock-tijd dat groepen als de Cellar en The Hunters. Later ver hij naar Brainbox en ten- belandde hij bij Focus. Een die in korte tijd een stevige ie opbouwde. Een groep, die [eland en (de afgelopen we- Amerika de Jeugd zonder moeite plat kreeg. Jan zou tevreden moeten zijn. Maar tevreden is Jan allerminst. Jan: „Op 't gebied van pop is de muziek van Focus mijn keuze, maar niet mijn ideaal. Ik kan niet langer dan drie uur met Focus optredenn, maar ik hou het wel veel langer dan drie uur uit als ik klassiek gi taar speel. Van Thijs heb ik geleerd impressionistisch te werken. Hij heeft met zijn klassieke opleiding de basisgedachte voor Focus gelegd: klassieke muziek". „Ik zou we leens wat anders widle.n Spelen met de groten in de popwe reld. Niet dat de Jongens van Focus slecht zijn, integendeel. Ik benei- slecht zijn, integendeel. Ik benei genlijk een enorm gespleten per soonlijkheid. Zo gespleten, dat ik deze muziek toch weer heed tof vind." JAN AKKERMAN Als het feest in Hilton nauwelijks een half uur aan de gang is, ver laat Jan schuchter groetend de zaal. Thijs, Bert en Pierre weten het en zijn het gewend. Jan gaat naar Friesland. Om uit te rusten. ADVERTENTIE MOEILIJK -4 stromingen Als gevolg van s overstromingen in het noor- de Argentijnse provincie San hebben duizenden mensen een men moeten zoeken. Het dis- in San Javier is één groot an 250 kilometer lang en 100 ier breed geworden. Jan is moeilijk, zeggen de mensen die hem kennen. Hij weet dat er mensen zijn, die zijn introverte na tuur uitleggen las jaloezie. „Thijs is de man, die altijd kran- tennieuws wordt. Oké, dat mag hij van mij, dat is ook wat hij wil en ik niet. Maar laat ik je zeggen dat ik nog altijd tachtig procent van de solo's bij Focus voor m'n rekening neem". Hongersnood Zondag zijn vier mensen gedood en vijfentwintig ge wond in het district Nasik van de In diase staat Maharasjtra toen de po litie het vuur opende op een menig te die een voedsel-distrubitiebureau aanviel. Achtenvijftig politiemannen werden door stenen, die door mensen uit de menigte naar hen geworpen waren, getroffen en gewond. Sensationele nieuwe vinding voor iedere kale man Spoedig geen kale mannen meer; er is nu een definitieve oplossing'voor hun kaalheid, dank zij de "Skalp". Bij de "Skalp" zijn de haren in een vliesdunne kunsthuid gestoken; zij lijken uit de eigen hoofdhuid te groeien, alsof het een haartrans- plantatie is. U kunt de "Skalp" zelf behandelen, precies als Uw eigen haar. De nieuwe bevestigingsme thode garandeert 'veilig' dragen onder alle omstandigheden. Absoluut probleemloos. Voor Uw haarprobleem heb ik een oplossing en ik geef U gaarne discreet en gratis advies in mijn aparte af deling. Op ver zoek ontvangt U folders met prijsinformatie. Uitsluitend ver- PEI.ATTI Specialist: HANS v.TONGEREN Leidse bioscopen VTira: "Play It again, Sam", 18 7.00, 9.15 uur. lido latlnee: "SJors en Sjimmie I toverring", aJ. dag. 2.30 uur, lasdagen 2.00 en 4.15 uur. :orstelllng: "Death in Veni- Wf Ir. vrlj. en zat. 11.30 uur. "Turks fruit", 18 Jr. dag. netfJO. 9.15 uur, beide paasdagen: "De vier vuisten de lucht jr. dag. 2.30, 7.00, 9.15 uur; lasdagen ook 4.45 uur. "Het pornohuls", 18 Jr. dag. uur, belde paasdagen ook ïatinee: "Plppi gaat van aJ. dag. 2.30 uur. Oofm: "Breng de Bismarck tot 18 Jr. vrij. en zat. 11.30 u. moif): "Roma": 18 Jr. dag. 2.30, belde paasdagen ook Si voorm.-5 u nam., zo 1-5 uur nam. (t. e.m 12 mei) Job de Wittstraat 40. Galerie Ka binet Gaper Wisselende expositie dl. t/m za 25.30 uur nam do boven dien 79 uur nam Ned. Legermuseum: Geopend op maandag tot en met vrijdag 9 uur voorm.5 uur nam Zon- en feest dagen 15 uur RUksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: dag 10 4 uur zondag 14 uur De Lakenhal- dag 105 uur. zon dag 15 uur RUksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28) Werkd 10 uur voorm tot 5 uur nam zond 15 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1) Dag 105 uur zon dag 15 uur nam Café Link (Haarlemmerstraat 38) Expositie mevr. Nen Berbeé (teke ningen en schilderijen) dag. 12 uur nam. 1 uur 's nachts. Den Haag 7.00, 9.15 uur. T entoonstellingen mm voor Volkenkunde Exposl- ord-Amerlkaanse Indianen 10 norm.6 uur nam. paasdagen nam. (t.e.m. 24 april) stelt Burgers (Burchtsteeg 2- Dosltle Dick v d. Plas (schll- i) 4 urn nam.- 1 uur 's nachts, zo vanaf 3 uur nam (t.ejn. 11) v.d. RoL Dlnl Henkes (keramiek) dl t. 9 uur voorm.-6 uur nam (t. april) Kunstzaal Heuff Expositie tt KrulningeD (etsen en mas- i t.e.m za. 10 uur voorm.-5 u. I Jvendien dl 8-10 uur nam (t.e. j mi 4 trim) Expositie de Hollandse In de 18de eeuw" dag. 10 uur DINSDAG 24 APRIL Kon. Schouwburg: 20.15 uur: Rotter dams Toneel „George Dandin" van Mo lière. HOT: 20.30 uür: De Haagse Come- die „Kasimir en Karoline" van Odön von Horvath. Dillgentia: 20.15 uur: Marvin Zipo- rijn, viool. WOENSDAG 25 APRIL Hot: 20.30 uur: „Kasimir en Karoli- ne" van Odön von Horvath. Grote Kerk 20.15 uur: Het Menuhin Festival Orchestra o.l.v. Yehudi Me nuhin m.m.v. Emmy Verhey, viool (Bach, Mozart, Haydn). Kon. Schouwburg: 20.15 uur: Interna tionaal Folkloristische Danstheater. Frank Kooman: 14.30 uur: „Het brandneteleiland". DONDERDAG 26 APRIL Kon. Schouwburg: 20.15 uur: „Polo naise! van David Storey. HOT: 20.30 uur: „Kasimir en Karo- line" van Odön von Horvath. Huygens museum, Westeinde 2, Voor burg: 20.15 uur: Willemien de Leeuw, klavecimpel; Wilbert Hazel vet, traver so en Lex Barten, bariton (barokcon- Bezoekuren Ziekenhuizen 13.15-14.00 uur, en van 18.45' 3e klas dagelijks van 13.15-14.00 uur en van 18.45-19.30 uur Kinderafdeling dagelijks van 14.00-19.00 uur St. Ellsabeth-zlekenhuls klasseafde- llngen Volwassenen: deg. v 11.15 tot 12.00 uur. v. 14 tot 14.45 uur en van 13.45 tot 19.45 uur. kraamafdeling: dag. v. 11.15 tot 12 uur (alleen voor echtg.) v. 15 tot 16 uur, en van 18.45 tot 19.45 uur, kinderafdeling: dag. v. 15 tot 18.30 uurr. 3e klasse: dag. v. 14 tot 14.45 uur, en v. 18.45 tot 19.45 u. Kraamafdeling: dag. v. 15 tot 16 Endegeest: dinsdag en vrijdag 13— 14.30 's zondags 11-12 en 1415 u eer ste klasse: de gehele dag. Annakllnlek: dag 13.30-14.30 en 18-19 u ACADEMISCH ZIEKENHUIS Voor alle patiënten (behalve kinde ren) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag- 15.00-16.00 uur 18.30-20.00 uur. Voor de prematurenafdellng gelden de volgende bezoekuren (alleen voor ou- Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten door- Lopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor spe ciale kaarten verstrekken. Alphen aan den Rhijn Rijnoord: le en 2e klasse 10.30 11.00, 14.00—14.45 en 18.00—19.00 U. 3e klasse 14.00—14.45 en 18.0019.00 uur Kraamafdeling 10.00—17.00 uur, alleen voor echtgenoten 19.0020.00 uur. Kinderafdeling 15.0015.30 uur alleen voor ouders 18.0018.30 uur ê%Z; leuws isndag 24 april Te Leeuioarden zijn dezer igen tusschen de 25 en 30.000 bvitseieren aangevoerd, invankelijk was de prijs 15 Is. per stuk, later 9 ets. De theele waarde van den aan- Der kan worden gerekend p. i. 3.500 te hebben bedragen. lef een bewijs, dat de kievi- t' m in Friesland nogal in aan zienlijken mate zijn vertegen woordigd eji niet zoo dadelijk zooals sommigen wilden be weren, verdwenen zullen zijn. Sedert op bevel der Japan- sche regeering de maanden verdeeld zijn in weken, heeft men ook aan de dagen namen gegeven. Zij heeten: Licht, Maan, Vuur, Water, Hout, Metaal en Aarde. Vijftig jaar De Parijsche bladen bevat ten een telegram uit Moskou, meldende dat de arbeiders in de metaalfabriéken te Jeka- terinaslaw den arbeid hebben neergelegd en salarisver hoo ging eischen. Er hadden mani festaties plaats waarbij het verscheidene malen tot een treffen kwam met de roode troepen. Aan weerszijden vie len slachtoffers, men spreekt van twaalf dooden en een hon derdtal gewonden. De politie heeft verscheidene personen gearresteerd. In een ander telegram uit Moskou wordt gemeld, dat een personentrein, op 17 april uit Kiew vertrokken met be stemming naar Odessa, door een gewapende bende tot staan is gebracht. Alle valie zen werden geroofd en elf sovjet-ambtenaren die zich in den trein bevonden werden ge fusilleerd. DHAFOM JUfSTIVCfcTEN WE ZE TE WEND HOUDEN'. Al£> ZE ONS V3ANCX6 6E- BRAMMETJE FOK 2642. Brammetje Fok was lichtelijk onder de indruk van kapitein Zevenschoons woordenstroom. Niet dat hij alles be greep, wat de man hem toebulderde. Maar de manier waarop hij het onder woorden bracht. Dat was wel iets om even stil van te worden. Ze zaten inmiddels in de hut van de kapitein, die driftig drankjes serveerde en ondertussen zijn verhaal deed. ,Jk had er nooit aan moeten beginnen, man. Drie maanden geleden loop ik die O'Pealy tegen het lijf. Ik zal aan de grond. Mjin schip lag in de haven met een volledig in de soep gedraai de motor. Geen werk, geen centen". Hij dronk in één teug een half glas leeg van een of ander scherp spul, waaraan Bram slechts voorzichtig nipte. „Goed. Komt-ie O'Pealy op me af en zegt: jij kan bij mij drie duizend piek in de maand verdienen. Nou, daar had ik wel oren naar. Binnen een week lag ik hier. Met een tot zend- schip omgebouwde vrachtvaarder en drie halfgare disc-jockeys aan boord. Dat is nou zowat drie maanden geleden. Radio Pop- pedijn heet 't. En wij maar zenden en plaatjes draaien. Maar van die prutser O'Pealy heb ik niets meer gezien of gehoord. Nog geen halfje héb ik verdiend". PANDA EN HET HAZE PAD 1—120. Het ging niet zo goed met Jollipop. Ik weet niet wat er met hem aan de hand roas, maar het eten dat hij vreug deloos opdiende, was helemaal niet lekker. „Wat zou er zijn?" vroeg Panda zich af, terwijl hij walgend zijn lepel opzij legde. „Het lijkt wel aldof Jollipop geen zin meer in koken heeft". Dat was waar; de bediende had eigenlijk nergens meer zin in. Het is mogelijk dat hij een griep onder de leden had of dut hij gewoon niet lekker was, maar een scheve klopping in het achterhoofd bedierf zijn werklust geheel. Daardoor kwam het dan ook dat hij zich sloffend voortbewoog en zijn voeten niet hoog genoeg optilde. Dat had heel akelige gevolgen. Want toen hij een schaal aangebrande macaroni binnendroeg, struikelde hij over het vloerkleed. „Oeps!" riep hij geschrokken uit, terwijl hij zijn greep op het dienolad verloor. De rest van zijn woorden ging verloren in het voedsel dat op zijn hoofd belandde Kippeleyer met bruine saus Trek ruim li ter bouillon van een paar kippenekjes, plakjes winterwortel, schijfje ui en citroen, blaadje lau rier, stukje foelie en wat zout. Een uurtje is vol doende. Zeef de bouillon. Fruit een gesnipperd ui tje in 50 g spekvet, roer er 3 eetlepels bloem door en daarna geleidelijk de wat afgekoelde bouillon. Blijf goed roeren, boven een laag vuur, tot de saus bindt. Bak 400 g gehalveerde kippelever- tjes niet langer dan 10 min in wat boter en laat ze daarna nog 15 min op een laag vuur in de saus sudderen. Voeg rijkelijk versgemalen peper toe, een glas madeira, of eventueel sherry en fijn gehakte peterselie. Even opwarmen, maar niet meer laten koken. WINA BORN FRED BASSET We zitten er olletwee tussen! De outo wacht betrapte hem voor fout parke ren en nu krygt'ie ook 'nbon voor Ml)1 'Les caprices de Cupidom' Het Nationale Ballet heeft een stokoud, zeg maar: haast antiek, ballet op het repertoire genomen dat ongetwijfeld een geweldig pu bliek succes zal blijken. „De luimen van Cupido en de balletmeester" ging in 1786 in Kopenhagen in première, het is in Denemarken conservator van veel oude ballet ten op het repertoire gebleven en dat is te begrijpen en te billij ken, want het is een bijzonder aardig en kluchtig stuk museum ballet. Vincenzo Galeotti, Florentijn en voorganger in Kopenhagen van de beroemde Bournonville, koos een speels, klassiek getint thema: ze ven folklore-paartjes en drie ne gerpaartjes zoeken de hulp van Cupido voor hun verbintenissen, ze dansen hun landelijke pas de deuxjes, de liefdegod scheidt hen en legt later komische definitieve verbindingen tot schrik van de door liefde geslagenen als zij hun blinddoek afleggen. Er zijn in deze presentatie van het Nationale Ballet erg aardige din gen te zien. Heel fraaie kostuums, om maar mee te beginnen (van Toer van Schayk), dan heel leuke bijdragen van bij voorbeeld Olga de Haas en Hanny Jurrien als Duits paar, Erna Droog en Toer van Schayk als heel gekke Qua kers, een waanzinnig oud manne tje van Pieter Rowaan, een schat tige Noorse van Maria Aradi en vooral een snelle en elegante Mo nique Sand en Francis Stnceretti in de technisch moeilijke Franse pas de deux. De negertjes maken er een dolle troep van. Erg aardig dansvermaak, met succes ingestu deerd door de Deen Hans Brenaa en met bijppassende hopsasa-mu ziek van Jens Lolle, met verve ge speeld door het Nederlands ballet- orkest onder André Presser. De première was eerste paasdag ln Amsterdam: op dat programma ook een reprise van ..Monument voor een gestorven Jongen" van Rudi van Dantzlg met in de hoofdrol Cllnt Farha, uit het niets opgedoken en als ster gelanceerd een lyrische, haast pathetische danser, goed van techniek en heel vloeiend van lijn, maar (nog) wat te nadrukkelijk op het uiter lijk gericht.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 9