LIEFDE, EEN ECHT BED EN EEN NORMAAL GEZIN V.N.-COMMISS1E IS BANG VOOR VERDERE TOENAME INFLATIE Lisse heeft officieel softbalveld Hollandse gezinnen nemen kinderen op MARKTBERICHTEN Boskoop Bloemenveiling. Azalea Sylvester 270-200-150 p. st. Azalea Moe- derkensdag 150-160 p. st. Azalea Hlno- crimson 120-100 p. st. Azalea Mollis p. st. 550-700-850, Rhodo Lila p. bos 650- 700, Rhodo Lila p. st. 600-850-1000. Cle- in pot 250 p. st. Genista In 150-180 p. st.. Rozenstruiken tanten) 50-60 p. «-•— 600-725-950 p. st. Jap. kers struiken Roelofarendsveen Bloemenveiling: Anjers 27-45. Rozen Garnette. Carol 20- 27. Zorina, Coral Princess 25-31, Esther „Maman, je t'aime", riep Corine met een benepen stemmetje uit haar slaapkamer. „Tja. wat doe je dan, dan ben je helemaal ver- murw.d. Al was ze stout geweest, toch kon ik haar toen niet op d'r kamer laten". Mevrouw Reddingius kijkt nog vertederd als ze over haar 8-jarige Franse logeetje van deze zomer vertelt. „Ze zijn niet zo op gevoed als je eigen kinderen, je moet erg veel. geduld met ze heb ben. maar het is de moeite waard". En trots: „In drie weken tijd was ze 6 pond aangekomen". Dubbel en dwars de moeite waard, dat is de reactie van de meeste pleegouders, die via de Stichting Europa-Kinderhulp jaarlijks een of meer kinderen in hun gezin een onvergetelijke vakantie geven. „Het zijn vooral verwaarloosde kin deren, die verzorging hebben ge mist", licht mr. G. Reddingius. voorzitter van het Regional secreta riaat Zuid-Holland toe. „Ze krijgen hier een indruk hoe het ook kan En dat kan een stimulans zijn dat ook thuis te laten doorstromen Misschien pas later, als ze zelf ge trouwd zijn. We hopen dat er iets van blijft hangen. Maar. dat is niet het primaire doel. Het gaat er in de eerste plaats om dat ze gewoon in een normaal gezin meedraaien, met liefderijke ouders, een èoht bed. goede voeding en een verzorging die een kind toekomt". De medewerkers van de stichting bezoeken alle ouders die zioh aan melden. Er wordt een enquêtefor mulier ingevuld over de samenstel ling van het gezin, in welke tijd de kinderen kunnen komen, of ze een Jongen of een meisje willen. Daarbij wordt gelet op voldoende speelruim te in huis en of tenminste een lid van het gezin de vreemde taal enigszins beheerst. Over het alge meen komen alleen ouders mét kin deren in aanmerking. Kosten Het gaat >-90. Chrvsanten-Jaarr. 5.15, Irissen 1.70-2.50. Lathyrus Tulpen Paris. Blenda. Mlr joran, China Pink 2.00-2.35. Apeldoori Lustige Wltwe, Kees Nelis. Oriënt Ex press. Bonanza. Prominence 1.85-2.81 tulpen 70-1.55 i ling: Waspeen per kist Ai 7.öu-ö.öu. a II 2.60-6.10. BI 13.10-13.90. Bil 2.60- 9,40. Cl 7.60-9.80. CII 8.80-8.90. Pe terselie 70. Aanvoer waspeen 70.000 kg. WEERRAPPORTEN VAN HEDENMORGEN 7 EEK Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder L.h. R'dam Twente Vhssingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki zwaar bew. Innsbruck zwaar bew. Kopenhagen zw. bew. Lissabon geheel bew. licht bew. licht bew. geheel bew. licht bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. oribew. zwaai- bew. zwaar bew. geheel bew. geheel bew. half bew. licht bew. onbew. Locarno Londen Luxemburg Madrid een vakantie van drie hoeven de mensen niet terug te een halve week. De logeetjes ko- schrikken. Iedereen verstaat men uit a-sociale gezinnen die in spreekt wel wat Duits. En school de vluchtelingen-kampen in West- Duitsland leven, uit West-Berlijn, uit Parijs en uit Amster dam. Plaatselijke organisaties, waaronder het Franse Leger des frans is voldoende om met een kind te praten. Over het algemeen be schikken ze toch over een beperkte woordenschat". Zijn vrouw vertelt: „Als Corine broekjes. Na een paar dagen liep ze in het gareel. Het leek wel of ze al les wilde vergeten. Ze wilde zelfs haar moeder niet schrijven. Maar, dankbaarheid, nee, dat hoef je niet te verwachten. Ze komen uit zo'n ander milieu". Majorca München Nice Oslo bew. 14 mist 12 onbew. 11 licht bew. 17 half bew. 21 zwaar bew. 18 zwaar bew. 15 HOND BLEEï BAASTROUH ROTTERDAM ANP hond van de 44-jarige dammer W. W. wilde zijn onder geen beding in de ste laten, toen de man vrijdagavm in beschonken toestand door politie van de straat werd opa pakt en in de cel van het j litiebureau werd gestopt. Er bleef dus niets anders o dan ook de hond op te sluit! Het trouwe beest onderging ze celstraf gelaten. Na zes stonden beiden weer op st-raa de man nuchter, de hond bill. Beursoverzicht Scheepvaartuni vast op beurs AMSTERDAM <ANP> Het Daj rak is de nieuwe beursweek tamel kalm begonnen. De verschuiving waren geen van alle erg schokkei De grootste kwamen voor bij Schee] vaart-Uni'e, die f. 2 hoger van sti ging op f. 164, en bij de grote bank die iets hoger begonnen en de gende trend voortzetten. Bij de int< nationals gedroeg Unilever zich 1 beste met een dubbeltje verlies f. 160,30. De andere internationale w gedroegen zich nogal zwak. verloor 70 cent op f. 83,90. Hoa ovens 50 cent op f. 85,50. Philips cent op f56,30 en Koninklijke Olie cent op f. 124,60. In een rustige mar1 was de scheepvaartsector verder rul 5 prijshoudend, evenals Nationale-N I dierlanden. De cultures brokkeld d iets af, evenals KLM en Heineken.] staatsfondsenmarkt was gemidé i een tikkeltje lager. Geen koersen Als gevolg van een storing L telexverbinding tussen de Amsti damse beurs en het Leidsch Da?b! J zijn de koersen derma*e vermir overgekomen dat het onmogelijk zijn een juist beeld te geven van ontwikkelingen van de aandelenka sen. Daar com blijven de notering b vandaag achterwege. We hopen d het euvel snel verholpen zal zijn, dat we u morgenu weer onze dag lijkse beursservice kunnen bieden. Heils. zorgen voor de selectie. De ik elkaar niet begrepen pakte Hollandse pleegouders halen de kin deren op een verzamelpunt af en brengen ze weer terug. Dat zijn de enige kosten, naast de voeding Mr. Reddingius: „Het is niet de be doeling er op uit te trekken en spe ciale uitstapjes te maken. Of kleren voor ze te kopen, hoewel sommige kinderen met een bijna lege koffer aankomen. Ze mogen wel vakantie, maar alleen in Neder land". De stichting zorgt ervoor dat alle kinderen voor zij naar Nederland komen, medische zijn gekeurd. Ook de pleeggezinnen moeten een ver klaring van de huisarts overleggen. De logeetjes zijn tijdens hun ver blijf verzekerd. Enkele sociaal wer kers uit Duitsland en Frankrijk zijn in de vakantieperiodes ook hier. om eventuele moeilijkheden op te van gen. het woordenboek en mijn bril en zochten we samen de betekenis op. Ja. misschien komt ze dit Jaar weer, we weten het nog niet. Het was een moeilijk kind. Met haar 8 jaar plaste ze bijvoorbeeld nog in bed. De eerste morgen zat ze in een hoekje van de kamer. De lakens op een prop, ergens op de grond. Ze °P schaamde zich dood. Ik heb haar beloofd haar elke avond op de pot te zetten. En toen ging het goed. Ze was me zo dankbaar". Dikke wangen Carina vermaakte zich best. Ze speelde veel met buurtkinderen. Op een middag kwam ze thuis en zei, Maman, als ik goed eet krijg ik dan ook van die dikke wangen, net als Peter? Bij haar thuis in Parijs was in de hele flat één w.c. en geen badkamer. Op straat spelen kon ze „Het gebeurt zelden, dat een kind daar niet. Corine had schone, verstelde kleren bij zich, maar veel te weinig. Bij- Reddinglus. „Voor de taalproblemen voorbeeld drie rode zijden onder- Vele honderden buitenlandse kinderen uit a-sociale en arme gezinnen komen jaarlijks een paar weken met vakantie in Nederland. Liefderijke ouders zetten de deuren van hun huis wijd open om de Jongens en meisjes de „weelde" van een normaal functionerend gezin te laten proeven. Onder de vele instanties die deze vakanties mogeijk maken zijn Terre des Hommes, Pax Christie eh de Stichting Euro pa Kinderhulp. Deze laatste start deze maand in het hele land haar jaarlijkse wervings actie voor „pleegouders". Het gaat om een vakantie van ruim drie weken voor kinderen van 6 tot 12 jaar. De Franse kinderen komen in de periodes van: (2 t.m. 27 juli), (3 t.m. 27 Juli). (30 juli t.m. 24 augustus). De Duitse kinderen van: (23 Juli t.m. 16 augustus). Voor de Nederlandse kinderen worden pleegouders gezocht in de periode van 30 Juni t.m. 21 Juli. Aanmeldingen tot 15 april op het regionaal secretariaat Zuid-Holland: mevr. J. M. J. Arendse- Adema, Dennenlaan 13 in Nieuwkoop, tel.: 01725- 1975, of bij Mr. Reddingius, Ottoburgstraat 29, Rijswijk, tel. 987476 en mevr. L. Sitters, Peppelstraat 70, Leiderdorp. GENEVE Het tempo waarin de prijzen in West-Europa stijgen zal dit jaar mogelijk wat lager komen te liggen maai de kans bestaat dat zich volgend jaar een nieuwe inflatiegolf vcor- bïiiwn"teüwlo^ën'É«''pry^n doet. Dit staat in het gisteren verschenen jaarverslag van de van brandstoffen zullen dit jaar Economische Commissie voor Europa (ECE), een instelling \an ^ng5^j}oger ligge" a}s gevolg de Verenigde Naties. volledig wordt benut, zodat het risico stel van de vraag ln de industrie- januari jl. oververhitting aanwezig is. Bij landen zullen de prijzen van groid- het zoeken naar meer doeltreffende stoffen, die tegen het einde van 1172 maatregelen tegen de Inflatie zou het al begonnen te stijgen, dit jaar j van belang kunnen zijn meer aan dacht te schenken aan de oplossing van structurele problemen. Het regionale en werkgelegenheids- schijnlijk sterk omhoog gaan. Boveo- De commissie verwacht dat de pio- duktie in West-Europa dit Jaar niet 5,25% zal toenemen tegen verleden beleid kan wellicht verbeterd worden jaar met 3,8%. De groei van de pn- haast gemaakt kun- duktie zal mogelijk het inflatieper- produktiecapaciteit in veel gevallen wereldhandel in 1973 zijn goed, v dien zal de aanhoudende wereldom- al als rekening wordt gehouden, vattende inflatie de prijzen van goe- de algemene verwachting dat de nomische groei in de ontwikk brandstoffen zullen dit jaar be- landen een sneller verloop zal gen, zo gaat het jaarverslag vi de verhoging van de prijzen van ruwe Volgens de officiële ramingen vl_ olie in de olieproduktielanden per 1 afzonderlijke Westeuropese lam 'i zal de invoer dit Jaar met gemidd u 9,8% toenemen en de uitvoer 8,7%. De commissie merkt hierbij dat de vooruitzichten voor de Wf europese uitvoer onzeker zijn band met de internationale monet; K situatie. De ECE is van mening dat de prij zen van ingevoerde produkten in landen als Engeland en Italië verder zullen stijgen door de Jongste wissel koersveranderingen. In Italië zullen de prijzen waarschijnlijk niet minder dan 7% stijgen door de invoering van de feitelijke devaluatie van i worden met structurele aanpas- centage enigszins drukken, maar zeis singen teneinde industrieën met i dat geval is het onwaarschijnlijk zal bedragen, zo meent de verslag van de uit 33 landen (alle Europese landen en de Verenigde missie. Staten) bestaande instelling wordt verder opgemerkt dat sommige bron. sche cyclus waarin West-Europa nen van versnelde inflatie die in de bevindt zal de inflatie in 1973 tweede helft van het vorige jaar be- schijnlijk De omvang van de Westeuro] uitvoer naar de Verenigde Staten waarschijnlijk kleiner worden. In uitgedrukt zal de uitvoer echter Ook in Engeland zullen de pryzen nemen doordat een deel van de opwaartse druk blijven ondervinden teninflatie zeker in de prijzen de invoering van de btw en door worden doorberekend. Over Oo n de^mpor^rijzen als Europa wordt in het verslag op - merkt dat de afzonderlijke econoi groot blijven, terwjl stonden, nu vanzelf zullen verdwü- het gevaar bestaat dat de geldort- de stijging gevolg van het zweven van het pond Gelet op de fase van de econoni- sterling. Het tempo van de prijsstij- gmgen Za,l in Engeland vermoedelijk wat lager liggen dan verleden jaar en mogelijk rond de 5,75% uitkomen, zo meent de commissie. De vooruitzichten voor een snelle de waarding volgend jaar weer snelfer om zich heen zal grijpen doordat 3e toeneming van de omvang sche plannen voor het lopende wijzen op een toeneming met van het gecombineerde nationale; komen van de Oosteuropese lam en de Sowjet-Unie. In het afgelop jaar bedroeg de toeneming 4.9 LISSE De enkele jaren geleden te Lisse opgerichte Baseball- en soft- balllvereniging "The Flags" heeft zaterdagmiddag een bijzonder hoog tepunt mogen bereiken, m.l. het in- gebruiknemen van het eerste soft- balveld in Nederlad. Dat deze Jon ge vereniging daar trots op is, ball en Softball Bond (K.N3JS.B.), de heer Klarenbeek. Sportambte naar te Lisse. de besturen van V.V. Lisser Boys, Sportlub Lisse, Sport en Recreatiecommissie en de Ten nisclub Lisse. Hij zei erg blij te zijn dat men in twee Jaar tijds reeds zó- gevorderd is. In dit verband zich verstaan. het bestuur is bracht hij een bijzonder woord van meente Lisse daarin niet de volle zich bijzonder medewerking had verleend1 en van alle zijden medewerking werd ontvangen. Daarvoor was de heer L. Dijkman, de voorzitter, zeer dank baar iin zijn openingswoord bü het ingebruiknemen van het softball- veld in het Gem. Sportpark te Lisse. Als bijzondere gasten mocht hij de verwezenlij king van een softbal!veld hebben in gezet. Aan deze heren werden atten ties als bewijs van dank aangeboden De arbeid van de terrein-chef Ara- chart werd bijzonder geroemd. Voorts werd dank gebracht aan de aannemers Tlmmers, Van Rooijen en Hogeboom, die de werkzaamhe- welkomen de heer W. Oosterhof, den verrichtten. Nadat de heer Dijk- voorzitter van de Kon. Ned. Base man als voorzitter hulde bracht en een attentie aangeboden kreeg, werd ter inleiding veel van sportgebeuren de eerste officiële wedstrijd gespeeld op dit veld! "Zelfmoord-aanval" Een Pa lestijnse commando, die zaterdag met twee metgezellen door Israëli sche militairen gevangen werd geno- t bil de grens met Libanon heeft tel en na een spannende wed- iag op een persconferentie in Tel "The Flags" was de uitslag met. 2-1 De landelijke voorzitter wierp de De acteur Rod Steiger (47) is zondag in Malibu Californië in het huwelijk getreden met de vroegere balletdanseres Sher ry Nelson (36). Voor Rod Steiger roas het zijn derde huwelijk, voor de bruid haar tioeede. De huxoelijksvoltrekking had plaats in Rod Steigers huis. "zelfmoord-aanval" moest uitvoeren. De doelwitten waren o.m .een ben zinepomp, een busstation taurant in plaats Safed. Vervolgens werd nog een base-ball- werdstrijd ter opluistering van de opening van het softbal-veld ge- Noord—-Israëlische speeld tussen Onze Gezéllen en Pin- quins. ■k Voorzitter W. Oosterhof van de Koninklijke Nederlandse Baseball eerste bal op het splinternieuwe veld.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 8