LEIDSCH DAGBLAD AN AGT: "ZAAK ZIT SNOR" Brezjnew Bonn naar bouwgiganten lisen sloop an Kurhaus ïformateur vanochtend op persconferentie vandaag „Zon twintig krijgsgevangenen waren lafaards" Kartel in horeca- wereld a\ van der velde Citroen (DAG 24 APRIL 1973 OPGERICHT I MAAKI I86U No. 3399'? DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 22 PAGINA'S lm baan maken voor uw recreatiecentrum HAAG Alleen 1973 overeenstemming kan bereikt met de EMS over de .Scheveningen - deze maatschappij kan de jaar tijdverlies. Inmiddels atie Hollandse Beton Groep Scheveningen leeg", zegt in wordt zonder omwegen gesteld, dat SohevenJiingen niet kan wachten op een tijdrovende bestemmingsplan procedure. ..Dat betekent drie tot vijf staat ilma Den Haag BV en Ballast' Groep in Scheveningen een toekomstige behoefte afge- recreatiecentrum in Scheve- bouwen Tweede voorwaarde: is. Palacegebouw en Grand moeten dan worden gesloopt, heeft de combinatie van drie begonnen, andse bouwgiganten vanmid- ïkend gemaakt. In opdracht combinatie heeft een groep ouwkundigen een „Doeleinden- Schevendngen" opgesteld. Daar- het staat vast, dat een dergelijk tijdver lies voor de badplaats flataal zal zijn Wanneer nog dit jaar toestemming zou warden gegeven om het Kurhaus te slopen, kan ook in dit jaar nog met de eerste fase van de recon structie van de badplaats worden Hoogwaardig zi Altmann eft geen spijt DE JANEIRO (Reuter) Altmann, die nu in een ge- Dis in Bolivia zit als nazi-oor- isdadiger, heeft in een vraagge- met een Braziliaans blad ge- at hy het duizend keer precies overdoen als hij nog duizend ipnieuw zou worden geboren, jaf toe in 1966 naar Frankrijk een krans te leg- p het graf van verzetsleider Moulin de man die hij heeft imarteld. Op de vraag of hij spijt van had zei Altmann: ik deed het omdat Jean Moulin vijand was. De moeilijkste Scheveningen moet volgens de bouwcombinatie „hoogwaardige ste delijke recreatie" kunnen bieden in relatie tot de zee. Ook buiten het zo merseizoen moet de badplaats attrac tief zijn. Dat kan volgens de opstel lers van de doeleindennota alleen wanneer een fijnkorrelige structuur zonder grote, tochtige pleinen tot stand wordt gebracht. Wat in de badplaats tot stand ge bracht dient te worden, zal rendabel geëxploiteerd moeten kunnen wor denOverheidssubsidies zouden al leen gegeven moeten worden voor elementen als cabaret, concertzaal of golfslagbad. Verder moet de bad plaats een symbiose zijn van verblijfs- winkels met een verzor gende en recreatieve functie, nacht- clugs, sauna-inrichtingen en een casino. Ook woningen passen in deze op zet, zegt de bouwcombinatie. Die meent, dat er in de badplaats een intensieve bebouwing moet komen in waardigste". „In een oorlog exclusieve, feestelijke vormen, ledereen, er zijn in een oorlog Dagrecreatie zou zich aan de i Suede en slechte mensen. Ik delyke zijde van de badplaats moeten upline aidant t delen van het Derde Rijk' bewonder de concentreren. Het paviljoen van de NNENLAND: (IJ ZONNIG meeste plaatsen droog en nnig weer, maar in het Wad- :led ook wolkenvelden. Zwak- matige, in het Waddengebied oe krachtige oostelijke wind. unum-temperatuur Maxima morgen op de wadden tot omstreeks in het zuiden van het zomersociëteit De Witte blijfscentrum voor gasten van de Ne derlandse regering kunnen worden en als „stiltegebied" moeten func tioneren Ten noorden en ten zuiden van dit stiltegebied zou verblijfsac- commodatie met een zekere exclusivi teit moeten verrijzen. De combinatie zou graag willen, dat de gemeente de doeleindennota als uitgangspunt voor haar beleid zou aanvaarden. II t° (Opgemaakt te 12.40 uur) 25 APRIL I uur; onder: 19.45 u II uur; onder: 11.01 fater te Katwijk te 8.06 en •aagwater te 3.32 en 16.00 Canadese satelliet Zaterdag nacht is vanaf Kaap Kennedy in Flo- ongeveer rida met behulp van een deltaraket van on- de Canadese communicatiesatelliet "Anik2" ("broer" in de taal der Eskimo's) gelanceerd. In tegenstel ling met Anik1 die op 9 november van het vorig Jaar werd gelanceerd, bedient Anik—2 niet alleen de Cana dese telecommunicatie, maar ook de Amerikaanse, De lancering, werd heeft de Westduitse regering vandaag voor "TelesatCanada" uitgevoerd meegedeeld. Breznjews bezoek zal door de Nasa, de Amerikaanse ruim tevaartorganisatie. Deze trap is te vinden in het Australische Parkes. In een kennel aldaar was dit tafereeltje te zien van een honden- familie. Onder het toeziend oog van pa en ma doen de kleintjes zich tegoed. BONN (AP) De Russische partij leider Breznjew zal van 18 tot 22 mei een bezoek brengen aan Bonn, zo LEIDSCH tÊk DAGBLAD Ter kennismaking 4 weken voor de halve prijs. Ik word abonnee per 7 mei 1973 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee. plaats: gironummer: Hok|e gwart maken, bon Invullen In open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad, antwoordnummer 214, Lelden. plaatsvinden nadat Bondskanselier Brandt 1 en 2 mei overleg heeft ge pleegd met president Nixon. Breznjew ls de eerste Russische top- ieider die 'een bezoek brengt aan West-Duitsland. Minister van Bui tenlandse Zaken Gromiko was in Juni 1972 even ln Bonn nadat hU het slotakkoord van de vier landenover- eenkomst inzake Berlijn had onder tekend. Volgens onofficiële bronnen zal Breznjew eerst een bezoek bren gen aan Polen en de DDR voordat hij naar Bcnn komt. Nieuwe orkaan in Bangladesj Kledingroof opgelost DEN HAAG ,,De zaak zit snor" zei mr. Van Agt van ochtend toen hij samen met zijn collega informateur prof. Albeda de formatiewerkzaamheden, die tijdens de paasda gen werden afgerond belichtte. Mede namens prof. Albeda zei Van Agt te verwachten dat de formatie zal slagen. „Noch op programmatische, noch op per soonlijke onderdelen zal de formatie op moeilijkheden stuiten", aldus Van Agt. Over moeilijkheden rond een zevende ministers zetel voor de christen-democraten (te bezetten door een CH- manreppen de informateurs in hun eindverslag niet. De gisteren benoemde formateurs CONCLAAF Burger en Ruppert willen proberen nog deze week de kandidaat-ministers Het is de bedoeling dat de beide voor een extra-parlementair kabinet- formateurs nu gaan praten met kan- Den Uyl rond de tafel te krijgen, didaat-ministers. Het werkdocument Vanochtend zei prof. Albeda: „Ons is zal de basis vormen voor het op te gebleken dat er in confessionele kring stellen regeringsprogram. Maar in dat de bereidheid was om een offer te beraad moet ook over de personele brengen." HU wees erop dat bij hand- samenstelling gesproken worden, having van de 10-6-formule of de AR «Bij elke kabinetsformatie zijn er of de KVP een zetel zal moeten af- de problemen over het program en de staan. CH-fractieleider Tilanus zei personele bezetting. Wij hebben de over de zetelkwestie gisteravond: „Als verwachting, dat het conclaaf van de de PPR een fractie met eveneens formateurs met de kandidaat-minis- zeven zetels in een kabinet-Den fers leidt tot zulke ernstige Uyl twee ministers mag leveren, is moeilijkheden, dat de formatie daar- het minimum waar wij genoegen mee d stranden", aldus mr. Van nemen i minister." Koopkracht WEGGENOMEN Mr. Van Agt en prof. Albeda kregen veertien dagen geleden hun informa tie-opdracht. In de eerste plaats wil den zij onderzoeken, door welke oor zaak de formatie-Burger was vast gelopen. „Met dat onderzoek hebben wij vol staan. Het bleek niet nodig nog an dere deelonderzoeken te verrichten", zei mr. Van Agt. „We weten nu waar door mr. Burger vastliep. We meen den dat de oorzaken daarvan zijn weggenomen." DEN HAAG De Stichting Kon- sumenten Kontakt heeft in zijn blad „Koopkracht" 36 vooraanstaande res taurants in Nederland ervan be schuldigd zich verenigd te hebben in een kartel, dat de concurrentie be perkt en een prijsopdrijvende wer king heeft De restaurants, samen goed voor een restaurantie-accommo- datie van bijna 15.000 personen, heb ben zich gegroepeerd in een combi natie, die Touresto heet en die ten doel heeft, dat de leden-restaurants elkaar niet beconcurreren op het ge bied van de groepsreisjes. De 36 res taurants hebben dan ook vaste prijs afspraken gemaakt voor vaste me nu's. De secretaris van Touresto, de heer J. Baars, heeft in een vraaggesprek met .Koopkracht' verklaard, dat de leden van het kartel willen proberen dumpingsprljzen in de horecasector te voorkomen. Van het kartel maken oa. deel uit: Treslong in Hillegom, het Badhotel in Scheveningen, de Brabanthallen in Den Bosch en de Koningstafel in Rh enen GROTE VAL OVERLEEFD ZERMATT (AP) Twee Franse broers, de 22-jarige Alain en de 20- jarige Jeam-Claude Salomon, heb ben gisteren bij het Zwitserse Zer- matt een val van meer dan 300 meter overleefd. Dat gebeurde bij de be klimming van de steile 4.139 meter hoge Rampfischhorn. Zij slipten daarbij en vielen. Hun val werd ech ter gebroken door een zeer dikke laag sneeuw, die het vlakke stuk rots waar zij terechtkwamen bedekte. Zij waren slechts licht gewond. Ze werden per helicopter opgehaald, na dat een derde alpinist, die zich had kunnen vasthouden, de hulpdienst had gewaarschuwd. Op de Dam in Amsterdam was het gedurende de paasdagen flink druk. Zoals trouwens overal in het westen van het land. Niet minder dan 875.000 buitenlanders deden het afgelopen weekeinde ons land aan. Het merendeel trok naar het bollcngebied, waarvan vooral de Keukenhof de vruchten plukte: welgeteld 139.000 bezoe kers PAGINA 5 Jan Akkerman voelt zich bjj Fo cus niet meer op zRn gemak PAGINA 9 Voor Ajax naar Madrid vertrok trok de formatie uit de Meer nog even lachend en fluitend met 5-0 langs FC Den Haag. toch een ploeg, die als een redelijk goede subtopper moet worden aange merkt. „Een trieste zaak", oor deelde de Haagse trainer Evert Theunissen. „Zestig minuten heb ben we het goed gedaan. Toen kreeg Mansveld weer eens last van een superioriteitsgevoel en ging hij onnozele fouten maken. Dan ga je bij Ajax absoluut de boot in En natuurlijk nog veel meer sport PAGINA 11—21 Onthulling Amerikaanse kolonet Noord-Vietnam commandeerde, heeft verklaard, dat sommige krijgsgevan- Loenochod-2 De Sowjetrussische genen lafaards waren, die openlijk die Amerikaanse krijgsgevangenen in rug toe, zei hij. De verwijten van di voormalig! kampcommandant maken een einde maanwagen Loenochod2 is in ge- met de vijand collaboreerden reedheid gebracht voor de komende een aantal kameraden zelfs lichame- nacht op de maan, die twee weken ujk letsel berokkenden, duurt. Tijdens de vierde dagperio- itik ben van plan alles te doen wat de van twee weken heeft het wagen- in mijn vermogen ligt. om deze men- tje elf kilometer afgelegd. Sinds mid- gen uit het leger te verwijderen", zet den Januari, toen het op de maan kolonel Guy gisteren In Tucson (Arl- landde, heeft het iets meer dan 36 zona). Hij zei, dat er een kleine 20 km gereden. De Loenochod blijft nu collaborateurs zaten tussen de 566 staan tot op 7 mei de zon weer bo- teruggekeerde krijgsgevangenen. Guy verklaarde door andere Ame- het sprookje van de eensgezind- die held onder de terugkerende krijgs gevangenen. i de krater Lemonnier verschijnt. Auto Heemskerk DATSUN DEALER ROELOFARENDSVEEN rikaanse krijgsgevangenen aange geven te zijn en afgeranseld en ge marteld te zijn vanwege zijn pogin gen de communicatie tussen de ge vangenen te organiseren en het kampleven en de discipline in goede LEIDEN banen te leiden. _q Verder verklaarde Guy, dat somml- 8e krijgsgevangenen geschenken in de i grote- noordelijke district Pabna. waar drie mensen de dood vonden en ongeveer 30.000 dakloos werden. Op een gebied van 40 vierkante kilometer werden werd buitgemaakt. De politie kwam de daders op het spoor toen zy hoorde dat im WASSENAAR Van Zuylon van NiJavalUtraat 372 Zoetorwoudseweg 23 5000 huizen en twee politieposten ver- herenkleding werd aangeboden. Vier LEIDERDORP v. d. Valk Boumanweg 180 Scheveningen zeer goedkoop he l-EIDEN woest. mannen werden aangehouden. tot. 1441 tot. 33741 tol. 34290 Dorp vlucht voor aardgas WILLIAMSBURG (Michigan) - Gas en modder die uit geheimzin nige gaten in de grond wordpn ge perst hebben de ongeveer 400 bewo ners van Williamsburg op de vlucht gejaagd en het dorp als een spook- dorp 9^ l"rgelaten Slechts politiemannen, geologen en personeel van de BB zijn nog ir het dorp, waar sinds woensdag on geveer tot 150 "aardgasgelsers" zijn ontstaan, die de fundamenten van vele gebouwen hebben onder mijnd. Van branden of slachtoffers is tot dusver geen melding gemaakt. Van officiële zijde is verklaard, dat het drie weken zal duren om de "gasbel" af te sluiten. die vermoedelijk de oorzaak is van de ontstane situatie.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 1