riTEL VOOR DE SPARTAAN Niet Ger Muhren belangrijk, aaar de ploeg..." Dameshockeyploeg kan ook tegen Wales (1-0) weer niet imponeren )ok estafetteteam AI Holland op Papendal in de prijzen Kagia na veel spanning ten onder INDUSSTRO- MONTAZA DAG 24 APRIL 1973 AMSTELVEEN De Neder landse dameshockeyploeg heeft wederom niet kunnen imponeren. Na de smadelijke nederlaag van verleden week tegen België waar van Nederland sinds 1929 niet meer had verloren, moest het herstel zaterdag in het Wagener stadion in Amstelveen komen te gen de dames uit Wales. Het werd al snel duidelijk dat de formatie van coaoh Riet Kuiper het zeer moeilijk zou krijgen. De nationa le equipe kwam op het zware veld snelheid en techniek te kort om het Wales lastig te kunnen ma len. Regelmatig snelden de bui tenspeelsters Ann Bough en Helen Jones door de slecht georgani seerde Nederlandse verdediging. Wales miste echter een afmaak- ster en zo werd Nederland niet alleen voor een nederlaag behoed. Maar kon het ook de winst (1—0) nog grijpen. Dat kwam echter al leen omdat Wales geen eindschot had: vrij voor doel faalden zowel Linda Owen als Ann Bough. Doel- vrouwe Helma Hoge had alle ge luk van de wereld toen zij in een reflex haar gezicht wilde bescher men voor een ineens ingeschoten slag van Margaret Morgan en de bal op haar schouder kwam. Na rust ging het iets beter, voor al omdat José Poelmans als vaste bewaakster bij de uitblinker van het veld, rechtsbuiten Ann Bough was gezet. Nederland, met als de butanten Marlies Jansen en Pau la Smit, kon nu iets meer aan dacht aan de aanval gaan beste den. De acties werden echter te doorzichtig en te langzaam uitge voerd en veelal door het midden. Een arbitrale vergissing was er voor nodig om Nederland aan de overwinning te helpen. Een hard ingeslagen bal van Dorette Wolt- ring, die tot dat moment niet veel had laten zien, werd door doel- vrouwe Iris Daves op schitteren de wijze uit de rechterhoek ge haald. Via haar schoen ging de bal echter onopzettelijk achter de lijn. 'Strafcorner' besliste scheids rechter June Brown. De aange slagen bal werd vervolgens door Dorette Woltring benut en Neder land kwam hierdoor op een eigen lijk niet verdiende voorsprong (1 0). Het ontging scheidsrechter Brown bovendien dat Woltring "sticks" maakte bij het slaan van de bal. Wales ging hierna gefor ceerd spelen om de gelijkmaker tot stand te brengen maar de pas ses werden onnauwkeuriger en de Nederlandse achterhoede kon steeds tijdig ingrijpen. Invalster Irene van Mancius soleerde vier minuten voor tijd door de Britse defensie maar haar keiharde schot vond Iris Daves paraat. Een tweede treffer zou ook teveel van het goede zijn geweest voor dit swakke Nederland. Els Teppema (9) in duel met de doelverdedig ster Iris Daves van Wales. Daves wint LEIDEN Het Lisser De Spartaan is sinds gisteren weer een nationale titel rijker. Tijdens de Nederlandse estafettekam pioenschappen, die ondanks het nog maar nauwelijks op gang gekomen atletiekseizoen reeds gisteren op het sportcentrum Papendal bij Arnhem werden verwerkt, haalde een damesploeg van de Lisser club met overmacht het ''goud" op de 4 x 800 meter binnen. haarlemmer Ben de Jager passeert op Papendal juichend de finish van de 4 x 100 meter estafette, iienaar Alfred Verhoef (rechts) komt als tweede over de eindstreep, hetgeen de AV Holland een liloeren plak oplevert. Het team, bestaande uit Nanne- ke Lommerse, Jeainet Meskers, Le- nie van der Poel en Hennie Grim bergen realiseerde een tijd van 9 min. 18.7 sec. Nummer twee, het Utrechtse Hellas, liep ruim 11 se conden achterstand op. In de Lisser ploeg maakten vooral de stug door gaande Lende v. d, Poed, d'ie van de tweede naar de eerste plaats opruk te, en de gemakkelijk draaiende Hennie Grimbergen een voortreffe lijke indruk. Ook het Leidse AV Holland viel in de prijzen. Op de 4x100 meter bij de heren legden de Leidenaars, die op dit nummer nu al diverse Jaren aan de nationale top meedraaien, beslag op de tweede plaats. Het Hol land-kwartet, bestaande uit Frank Mingelen, Eddy Monsels, Gerrit Zijlstra en Alfred Verhoef, noteerde 42.8 sec. Het was jammer voor de Leidenaars dat laatste loper Ver hoef een voorsprong van circa 4 meter aan Haarlemmer Ben de Ja ger moest prijsgeven. Haarlem won in 42.5 sec. De 4x800 meter herenploeg van het Leidse De Bataven "rook" aan een medialle. Na verdienstelijk optreden van Arte van Tol, Ton van Velzen en Clemens van Rooden ging slotloper Gert Ooms als vierde van start. Ooms maakte tien meter op Hage naar Wijnand Bladt goed maar kwam bij de finish toch juist nog een neuslengte tekort om het "brons" te grijpen. Tijd van de Lei denaars: 7 min. 55.4 sec. Een 4x400 meter damesploeg van De Bataven (Thea van Wetten. Mirjam Brug man, Nicolien van de Hoorn en Patricia Jansen) werd vijfde in 4 min. 07.5 sec. De voornaamste uitslagen luiden: Heren: 4x400 m.: 1. Haarlem 42.5. 2. Holland Leiden 42.8, 3. Ciko '66 42.8. 4x200 m.: 1. Sparta 1.28.8, 2. V en LTC 1.30.2, 3. PH 1.30.6, 4x400 m.: 1. PH 3.23.9, 2. Fortuna VI. 3.24.6, 3. PEC 3.26.7, 4x800 m: 1. Me tro 7.47.8, 2. Ciko '66 7.51.8, 3. V en LTC 7.55.4, 4. Bataven 7.55.4. 4x 1500 m: 1. Daventria 16.01.2, 2. Ciko '66 16.01.6. 3. Metro 16.02.8. Dames: 4x100 m.: 1. PAC 48.6, 2. Tion 49.1, 3. ADA 49.1, 4x200 m.: 1 PAC 1.42.2, 2. Sparta 1.43.4, 3. ADA 1.43.6, 4x400 m.: 1. ADA 358.0, 2. DRID Ger Mühren is er weer bij. Even onopvallend als altijd. Door en door be dden. Twintig dagen heeft hij keihard moeten werken om weer klaar te zijn voor de ?ende belangrijke wedstrijd van Ajax. Op 21 maart in München kreeg hij de ernstige sure aan de banden van de rechterknie die hem eerst tot tien dagen vrijwel volledige dwong. Zaterdagavond tegen FC Den Haag inspireerde de terugkeer van de overal bezige half speler Ajax mede tot zijn normale spel. GAC 3.58.5, 3. PAC 4 02.5. 4x800 m.: 1. Spartaan 9.18.7. 2. Hellas 9.30.0. 3. Sparta 9.42.7. Lidy Kuys, die vorige week als eerste Nederlandse speerwerpster de 50 m.-grens overschreed, is zondag al bij wedstrijden in Heiloo als Ne derlands recordhoudster onttroond. Ell yvan Beusekom-Lute C uitas- tricum overtrof de recordprestatie van Lidy Kuys met niet minder dan l meter en 30 centimeter en bracht het record op: 52 meter 8 centimeter. Tijdens gisteren in Alphen gehou den wedstrijden sleepten leden van de AV Holland en de AV Leiden een aantal eerste prijzen in de wacht. Van Holland won Wim v.d. Hoorn de 100 m. jongens A. in 12.7 nadat hij 12.4 in de series had laten af drukken. Alma v.d. Wijngaard won de 100 m. dames D. in 14.5, Ineke Altona het hoog dames D met 1-35 m. en Anne Riek Roosing het dis cus dames D met 22. 22 m. Irene v.d. Kooy liep de 100 m. meisjes B in 15.0 sec. Van de AV Leiden won Marriet Boot de 100 m. dames C in 14.2, Barry van Haarlem de 80 m. meis jes C. in de gezien de omstandighe den (zachte baan en wind pal te gen) prima tijd van 10.9 sec. terwijl José van Sonsbeek 9.0 sec. op de 60 m. meisjes D. liet afdrukken en 3.64 m. ver sprong. Wilma Neuteboom sprong bij de dames B 1.45 m en Rob Kooter liep de 100 m bij de jongens C in 13.4 sec. sreen, behalve Ger Mühren, zag ïedergeboorte" van de ploeg als Rvolg van het spel van de Vo- miner. Mühren bezig aan z'n 5- ir bij Ajax is er niet trots op IJn aanwezigheid in de ploeg zo j Rijk is. Hij spreekt ook niet te eigen verdienste en inzet, die n tot snelle terugkeer na een waar normaal gesproken zes voor staan. Fysiotherapeut Kant en trainer Bob Haarms". Ml. .Lebben mij geweldig gehol- Ik ben wel 40 keer bij Kant St. Hij is misschien wel 60 keer öij bezig geweest. Bob Haarms ook ieder moment voor mij Al zou ik een van die twee i in de nacht hebben opge- lan zou ik nog onmiddellijk n kunnen komen of zij zouden mij zijn toegegaan. Toch had wedstrijd al afgeschre- Haarms: „Gerrie wilde zaterdag avond liever eigenlijk nog niet. Hij voelde zich niet helemaal zeker. Maar hij mankeerde niets. Hij kon alles met zijn rechterknie. Met een paar weken keihard werken had hij zijn hele conditionele achterstand ook ingelopen". Mühren: „Haarms heeft mij verteld dat ik door de pijn heen moest, dat ik een wedstrijd weer aan kon. Een wedstrijd is een groot verschil met trainen. Je gaat er an ders in. Ik ben ook wel met een beetje angst begonnen. Ik geloof dat Ajax mij nog een beetje extra rust zou hebben gegeven als Real niet voor de deur had gestaan. Ik was tenslot te nog met een speciale trainig bezig. Het grootste deel van de oefeningen heb ik niet op het normale trai ningsveld gedaan maar op het hoofdveld. Dat was gelijker, minder hobbelig. Met mij hebben ze zo min mogelijk risico genomen. Het oor spronkelijke plan was ook dat ik za terdag maar een halve wedstrijd zou spelen, maar toen het goed ging ben ik er in gebleven". De 27-jarige Volendammer heeft Real in de eerste krachtmeting met Ajax rustig kunnen observeren. Hij vond het verschrikkelijk. „Als ik had mogen kiezen, zou ik veel liever in Amsterdam hebben ge speeld dan hier in Madrid. Mijn ma nier van voetballen is meer geschikt voor de thuiswedstrijd. Ik ben eer der een aanvaller dan een breker. Het zou best kunnen zijn dat Ajax in Amsterdam anders had gespeeld, wanneer ik er bij was geweest. Real vond ik geen complete ploeg. Indivi dueel zijn er wel veel sterke spelers maar als elftal zijn ze me tegenge vallen. Het is een team, dat de wed strijd mee moet hebben om zijn beste spel te bereiken. Er is een goede kans dat we hen hier pakken als het hun even tegen zit. Wij hebben onze te genvaller al voor de wedstrijd gehad. We hebben ons er een beetje op kun nen instellen dat Piet Keizer niet mee doet. Dat is een handicap. Als tegenstander kun Je Piet nooit over het hoofd zien. Soms is hij een hele tijd nauwelijks gevaarlijk en plotse ling, totaal onverwacht doet hij de meest briljante dingen. Zaterdag avond bijvoorbeeld. In iets meer dan een minuut maakte hij zelf een doel punt en liet Johnny Rep daarna sco- Ik weet niet hoe Kovacs zijn af wezigheid zal opvangen. Ik had ge dacht dat we maandagmorgen tijdens de training wat tactische oefeningen zouden doen, maar ik neem nu aan dat Kovacs eerst de rapporten van Henk Groot, die Real zaterdag heeft zien spelen, afwacht. Volgens mij zijn er drie mogelijkheden: Schil- cher er bij op het middenveld, Ar- noldje (Mühren) op het middenveld of op links of Sjaak Swart weer in de ploeg als rechtsbuiten en Johnny Rep op de plaats van Piet. Ik heb echt geen idee met welke ploeg wij morgenavond zullen spelen". Ger Mühren heeft liever een aanval lende opdracht dan een verdedigen de. Toch heeft hij herhaaldelijk, in Sofia bijvoorbeeld tegen CSKA, la ten zien dat hij gedurende de gehele wedstrijd iemand kan sohaduwen en kan lamleggen. "Kovacs draagt het op en dan doe ik het in het belang van het elftal. Hoewel, ik zelf liever anders zou willen. In de tijd van Mi ch els kreeg Je dergelijke opdrachten eigenlijk niet. Michels dacht dat ik er niet geschikt voor was om een he le wedstrijd alleen maar afbrekend te spelen. Die liet zo'n taak aan Rijnders of Neeskens over. Is het feit dat de trainer hem daar toe nu wel geschikt acht de belang rijkste wijziging in zijn voetbal van de laatste tijd? "Ja, ik geloof bij Ajax een meer complete st»eler te ziln ge worden in de loop der Jaren. M'n techniek had ik al, die heb ik opge pikt met voetbal op straat in Volen- dam. Hard ben ik nooit geweest, ik durf Oude joiigens onder elkaar in Madrid. Ajax-voorzitter Jaap van Praag begroet Don Santiago de Bernabeu, president van Real Madrid. heus wel iemand onder uit te halen als hij vrij op doel afgaat, maar het komt bij mij bijna nooit voor. Ik weet de oorzaak daar niet van. (Ger Mühren is er de man niet naar om te zeggen dat overtredingen van hem vrijwel overbodig zijn door zijn ge weldige vermogen om komende acties van de tegenstander te doorgron den). Zijn zelfvertrouwen is wat gro ter geworden. "In het begin was ik bij Ajax nooit helemaal zeker van mijn plaats, maar ik ga ook nu nog altijd van de gedachte uit dat ik er niet ben. Dat ik mij iedere wedstrijd weer ~ioet waarmaken. Daarom ben ik altijd bereid opdrachten uit te voeren, ook al vind ik het rot om bij voor' eld een krijgen waar door ik zelf bijna niet aan de bal kom Ieder" snelej echter draagt stuk verantwoordelijkheid voor de prestatie van 't hele elftal en dat houdt in dat Je je taak, welke dan ook. zo goed mogelijk uitvoert. Niet de individue le speler, niet Gerrie Mühren is be langrijk, maar Ajax". Door Will Dijkman LEIDEN Kagia zal moeten te rugkeren naar de tweede klasse van de Afdeling Leiden (zaterdag). De Kagianen verloren zaterdag de tweede beslissingswedstrijd tegen het Valkenburgse MVKV met 3—2. De Kagianen begonnen toch in de beste uitgangspositie Immers, een gelijkspel zou voldoende zijn om het eerste klasseschap weer voor een jaar te prolongeren want in dat ge val zou het doelgemiddelde de door slag geven. En dat was in het voor deel van Kagia. Het zag er helemaal zonnig uit voor Kagia toen Henk de Butter al na vijf minuten voor een 10 voor sprong zorgde uit een wegens hands toegekende strafschop. MVKV liet vervolgens een strafschop onbenut maar Van Ingen zorgde er voor dat beide partijen bil de rust toch te gen ene 11 stand aankeken. Hoop De tweede helft was nog maar nauwelijks op gang of Van der Meyden tilde MVKV naar 2—1. Ka gia vocht goed terug en toen Jan Mesman de teams weer op gelijke hoogte had geschoten herleefde de hoop op behoud van het eerste klas seschap bij de Kagianen. Die hoon werd evenwel «opnieuw) door Van der Meyden de bodem ingeslagen, vijf minute voor tijd: 32. In de slotminuten ontstond er nog heel wat rumoer over een inzet van Gerrit Reijgersberg die al dan niet het doel vlak van MVKV zou heb ben gepasseerd. Hoewel de neutra - le) grensrechter volhield dat de bal het doelvlak geheel en al had gepas seerd kende scheidsrechter Rosier toch geen doelpunt toe. In Kagia-kringen hoopt men nu maar dat de fusie tussen VWS en Sleutels doorgaat en het Afdelings bestuur daarin aanleiding ziet om Kagia in de eerste klasse te hand haven teneinde het aantal stand- daard-elftallen in die klasse niet tot acht terug gebracht te zien Bekerstrijd Het heeft de competitieleider met het afwerken van de eerste ronde van de strijd om de Afdelingsbeker zaterdag niet meegezeten. Maar liefst vijf van de acht vastgestelde wedstrijden moesten wegens onbe speelbaarheid van de terreüien wor den afgelast. Wel werd gespeeld aan de Rijndijk waar het zaterdagteam van Meerburg maar even met 1— 8 van UDO 2 verloor. Valken '68 zag kans de tweede garnituur van DOSR met 21 te wippen terwijl het derde team van ARC er im slaag de Sleutels twee uur lang op 00 te houden. In het strafschoppen ne men toonden de Alphenaren zich de meerderen van de Leidenaars. Uitgebreider Op Tweede Paasdag werd er uit gebreider gebekerd. Twee uur voet bal tussen Woubrugge en Kickers '68 (zondag) bracht geen beslissing: 1 —1. Na het nemen van strafschop pen was Kickers een beker-illusie ar mer. LDWS speelde zich dankzij een 12 winst oij VWS in de volgende ronde, evenals VNL (zondag) dat met 2—1 van Alphia (zat.) won. Een duel waar ook strafschoppen aan te pas moesten komen om de winnaar aan te wijzen was DOSR Alpheuse Boys: 11 na twee uur. DOSR schoot vijfmaal raak, Alphen- se Boys viermaal. Alphia en Meer burg (zondag) finishten na twee uur spelen ook al op 11. Meerburg be nutte vervolgens vier strafschoppen, Alphia drie. SVLV had reeds eerder in de week van VVOA gewonnen met 01. De wedstrijd MMO—MVKV moest van het programma worden afge voerd omdat MVKV een beslissings duel tegen Kagia moest spelen. Het komende weekeinde worden in de tweede ronde de volgende wed strijden gespeeld: SVLV Meerburg (zondag), WoubruggeDOSR ARC 3—LDWS, Foreholte 2—VNL (zon dag) en UDO 2—Valken '68. ADVERTENTIE 5 MEIHAL BONA STARS met am. gastspelers tegen Joegoslavië. A.S. donderdagavond 16 april, aanvang 8 u Voorverkoop: kapper Bosman, Churchilllaan 3; Gé Hof enk, Haarlstraat 221; v. ZOp, Haarl^tr. 279; Kantine 5 Mei hal. Toeg. pr. 3,-; tun. 14 Ir 2,50 p.p. Adv. sportpromotion, leiüea

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 17